CricketArchive

New Zealand Players (L)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

ABM Labatt (Auckland, Canterbury)
FHD Labatt (Canterbury)
P Labbad (Howick Pakuranga)
S Labone (Eastern Suburbs)
JA Labudde (Canterbury Women Second XI)
Lacey (Wanganui)
RP Ladyman (umpire)
C Lafferty (South Auckland)
AJ Laffey (North Canterbury)
MR Laffey (Canterbury Country, Rood en Wit, Sparta)
M Lagolago (Tawa Intermediate School)
BA Lahood (Northern Districts Under-19s)
BM Lahood (Taranaki)
MS Lahood (Taranaki)
RJ Lahood (Taranaki)
RW Laidlaw (Hamilton, Waikato Valley)
Laing (Oamaru)
A Laing (Canterbury)
K Laing (Auckland Normal Intermediate School)
RM Laing (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
RM Laing (Auckland University)
I Laird (Auckland XI)
J Laird (Marlborough)
JD Laird (umpire)
L Laird (North Otago)
R Laird (Poverty Bay)
T Lake (umpire)
SK Lal (Pukekohe Metro)
N Lala (Hamilton)
S Lala (Alnwick, South Northumberland)
V Lala (Wellington Indian Sports Club)
F Lally (Thames Valley)
DW Lamason (Central Districts)
IM Lamason (New Zealand Women, Wellington Women)
JG Lamason (New Zealand Women, Wellington Women)
JR Lamason (Wellington)
RH Lamason (Wellington)
Lamb (Nelson)
AL Lamb (Morrinsville Intermediate School Girls)
AR Lamb (Central Districts, Wellington)
JCM Lamb (Celtic, Congleton, Marlborough)
S Lamb (Otago Under-20s)
TI Lamb (Auckland Women)
RG Lamberg (Hawke's Bay)
Lambert (Wellington)
Lambert (umpire)
D Lambert (Manawatu Wanderers)
HN Lambert (Wellington)
LT Lambert (umpire)
SC Lambert (Otago)
SF Lambert (New Zealand Forces)
R Lambeth (Southern Hawke's Bay)
W Lambeth (Southern Hawke's Bay)
SO Lambly (Northern Districts)
G Lambourn (Wairarapa)
DM Laming (South Canterbury)
JR Laming (South Canterbury)
MJ Laming (South Canterbury)
JS Lamont (Bay of Plenty)
K Lamont (Wellington Under-17s)
MJ Lamont (Otago)
R Lamont (Buller)
J Lampard (Wellington Under-19s)
F Lanauze (Nelson)
G Lancaster (umpire)
D Lance (Wanganui)
HP Lance (Canterbury)
MHW Lance (Wanganui)
S Lance (umpire)
SG Lance (Marist-United)
TC Lance (Central Districts Under-19s)
TC Lance (Wanganui)
AM Lander (New Plymouth Girls High School)
DR Lander (Wellington Second XI, Wellington Under-19s)
PW Lander (Wellington Under-23s)
PW Lander (Hutt Valley Colts)
Landers (Wellington)
TM Landers (Taranaki)
L Landon-Lane (Marlborough Boys College, Renwick)
H Landreth (St Hilda's Collegiate Secondary School)
T Landrigan (Marist-United)
A Lane (South Canterbury)
AH Lane (Nelson)
G Lane (Hutt Valley)
GD Lane (Nelson)
GK Lane (Southern Hawke's Bay)
GK Lane (Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)
IG Lane (Ashburton County)
JS Lane (Marlborough)
M Lane (Canterbury Women Second XI)
MEL Lane (Canterbury, Central Districts, Wellington)
R Lane (Wanganui)
RR Lane (Auckland A, Auckland Under-19s, Auckland Under-23s)
SE Lane (Marlborough)
W Lane (Buller)
Lang (Waikato)
AC Lang (Manawatu)
AC Lang (Wairarapa)
AD Lang (Canterbury B Women)
H Lang (Taranaki)
J Lang (Thames Women)
J Lang (Balmacewen Intermediate School)
JP Lang (South Canterbury)
M Lang (Thames Women)
E Langbein (Nelson)
R Langbein (Nelson)
RJ Langbein (Nelson)
Langdale (Waikato)
Langdon (Combined Services)
A Langdon (Raroa Normal Intermediate School)
B Langdon (Bay of Plenty)
MC Langdon (Northern Districts)
P Langdon (Wanganui Women)
TM Langdon (Breens Intermediate School)
FF Lange (umpire)
ID Lange (Hawke's Bay, Napier Technical Old Boys)
Langford (umpire)
J Langford (Wellington Women)
M Langford (Counties)
W Langhorne (Poverty Bay and Waiapu)
AE Langley (Taranaki)
JK Langley (Hutt Valley High School Girls)
JP Langley (Canterbury Under-20s)
M Langley (umpire)
WS Langman (Waikato)
D Langridge (Manawatu)
GJ Langridge (Central Districts)
J Langridge (Auckland Touring Team)
SEH Langridge (Hawke's Bay, Worplesdon and Burpham)
HJ Langrish (Buller)
BJ Langrope (Newcastle, St Albans)
DC Langrope (North Canterbury)
SL Langrope (Canterbury Country)
Langton (umpire)
G Langton (Piako)
G Lankham (Auckland)
W Lankham (Auckland)
G Lankshear (Nelson Women)
E Lanser (Central Districts Women, Netherlands Women)
MS Lanting (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
C Lapwood (Northern Districts Under-23s)
C Lapwood (Hamilton)
BD Lark (Wellington Under-20s)
BD Lark (Wellington)
DR Lark (Manawatu, Wellington)
TC Larkin (North Taranaki, Taranaki, Wellington)
WN Larkins (New Zealanders)
HW Larmer (Hawke's Bay, Northern Districts, Poverty Bay)
Larsen (Wellington XI)
CE Larsen (Onslow)
D Larsen (Thames Valley)
GH Larsen (Waikato)
GR Larsen (New Zealand, Wellington)
J Larsen (King Country)
J Larsen (Central Districts Women, North Harbour Women)
JP Larsen (scorer)
K Larsen (Auckland Women)
M Larsen (Wanganui Women B)
O Larsen (Bay of Plenty)
R Larsen (Southern Hawke's Bay)
S Larsen (United Palmerston North)
TL Larsen (Tauranga Intermediate School)
W Larsen (Hawke's Bay)
JG Larter (Canterbury Second XI, Canterbury Under-23s)
C Lash (North Taranaki, Taranaki)
C Lash
EG Lash (Taranaki)
FW Lash (Wellington)
J Lash (Manawatu)
GA Lashlie (Manawatu, Taranaki)
B Latavao (New Plymouth Girls High School)
BJ Latham (Wellington Women)
DC Latham (Taranaki)
IR Latham (Taranaki)
JCA Latham (Burnside)
JK Latham (Wellington)
MT Latham (Takapuna)
RT Latham (Canterbury, New Zealand)
TWM Latham (Canterbury, Durham, Kent, New Zealand)
WH Lathbury (Otago)
Lather (West Coast (South Island))
S Lauderdale-Smith (New Plymouth Boys High School)
L Laughton (West Coast Women)
R Launder (umpire)
RI Launder (Rangitikei)
RI Launder (Taranaki)
D Laurence (scorer)
G Laurence (Waikato)
N Laurence (Taranaki)
Laurenson (South Canterbury)
IJA Laurenson (Wellington Girls College)
J Laurenson (Manawatu)
J Laurenson (Wairarapa)
JRC Laurenson (Victoria University, Wellington)
EC Lauria (Nelson Women)
PW Laurie (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s, Auckland Youth)
DJ Lavea (Viscount School)
EL Lavea (Viscount School)
Tai Lavea (Auckland Under-17s)
Tasesa Lavea (Auckland Under-17s)
JK Lavender (Central Districts Under-17s)
K Laverty (Otago Women)
G LaVille (Rosmini College)
Law (Marlborough)
A Law (Manawatu)
C Law (Manawatu)
C Law (Manawatu)
E Law (Raroa Normal Intermediate School Girls)
F Law (Wairarapa)
G Law (Horowhenua)
HJ Law (Raroa Normal Intermediate School)
JL Law (Rangitikei, Southern Hawke's Bay)
JA Lawler (Canterbury Women)
P Lawler (West Coast (South Island))
Lawlor (Fernleaf)
JH Lawn (Canterbury Women)
Lawrence (scorer)
? Lawrence (umpire)
A Lawrence (Wairarapa)
AR Lawrence (New Plymouth Boys High School)
B Lawrence (Thames Valley)
C Lawrence (umpire)
CM Lawrence (Palmerston North Boys High School)
CWH Lawrence (Canterbury)
D Lawrence (Bay of Plenty)
D Lawrence (Rangitikei)
G Lawrence (Waikato Country)
H Lawrence (Canterbury Colts)
H Lawrence (West Coast (South Island))
HE Lawrence (St Albans)
J Lawrence (Wellington)
JD Lawrence (Canterbury)
JD Lawrence (Scots College, Wellington)
LM Lawrence (umpire)
N Lawrence (Rangitikei, Royal New Zealand Air Force)
R Lawrence (Cornwall (Hastings), Hawke's Bay, Marylebone Cricket Club, North County)
S Lawrence (Otago Women)
S Lawrence (Wellington Under-17s)
S Lawrence (Northern Districts Under-19s)
W Lawrence (South Canterbury)
CWJ Lawrie (Auckland XI)
CWJ Lawrie (Auckland Touring Team)
GD Lawrie (Auckland XI)
GD Lawrie (Auckland Touring Team)
W Lawrie (scorer)
WG Lawrie (Northland)
Lawry (Auckland, Nelson)
Lawry (Oamaru)
HV Lawry (Wairarapa)
SA Lawry (St Bede's College, Christchurch)
FA Laws (Hawke's Bay, Wellington)
KJ Laws (St Patrick's College, Silverstream)
Lawson (umpire)
AN Lawson (Otago)
D Lawson (King Country)
HW Lawson (Auckland, Wellington)
J Lawson (Waikato)
MA Lawson (Canterbury Women)
N Lawson (West Coast (South Island))
RA Lawson (New Zealand Academy, Otago)
S Lawson (Wellington Under-17s)
WG Lawson (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
CK Lawton (Horowhenua)
GS Lawton (Horowhenua, Manawatu)
JC Lawton (Otago)
JT Lawton (Royal New Zealand Navy)
M Lawton (Horowhenua, Taranaki)
JK Lay (North Canterbury)
MF Lay (Northern Districts Women)
SA Lay (Taranaki)
SP Lay (Taranaki)
W Laycock (Auckland Women)
MJ Lazenby (Hutt International Boys School)
AV Leach (Manawatu, Taranaki)
B Leach (Horowhenua and Kapiti)
C Leach (scorer)
CH Leach (Hutt Valley High School Girls)
CJ Leach (Johnsonville)
I Leach (West Coast Women)
MJ Leach (Central Districts Women)
P Leach (West Coast Women)
PJ Leach (Taranaki)
PJ Leach (Central Districts Under-19s)
W Leach (West Coast (South Island))
Leadam (Wellington)
R Leadbeater (Thames Valley)
JV Leader (Otago)
JG Leahy (umpire)
RJ Leahy (Wanganui)
PA Leake (Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)
RW Leamy (New Zealand Brabin XI, New Zealand Universities, North Island Colts, Wellington Under-20s)
G Lean (King Country)
JG Lean (Wairarapa)
JG Lean (scorer)
Learmouth (Otago)
BM Leather (Auckland Women)
G Leather (Takapuna Normal Intermediate)
LD Le Brun (Otago Boys High School)
Leckie (Wellington XI)
A Leckie (Southland)
R Leckie (Wellington)
K le Comber (Canterbury Women, New Zealand Women)
A Ledger (Wellington Women)
RW Ledingham (umpire)
Ledward (umpire)
D Ledward (Rangitikei)
A Lee (Southern Hawke's Bay)
C Lee (Central Districts Under-20s)
CD Lee (Auckland, Wellington)
CJ Lee (Wellington Under-20s)
E Lee (South Canterbury, Southland)
GH Lee (Canterbury)
JB Lee (Northern Districts)
JM Lee (Waikato)
M Lee (John McGlashan College)
M Lee (Denniston Dog Old Boys)
M Lee (Havelock North Intermediate School)
MG Lee (umpire)
N Lee (West Coast Women)
R Lee (West Coast (South Island))
RJ Lee (West Coast (South Island))
W Lee (North Otago)
RCT Leeds (Nelson)
MW Leef (Tauranga Boys College, Tauranga Intermediate School)
MW Leef (Bay of Plenty)
WM Leef (Tauranga Intermediate School)
HR Lee-Harwood (Wellington Under-21s Women)
RE Leeming (St Albans)
JA Leenards (Palmerston North Boys High School)
G Lees (North East Valley)
J Lees (umpire)
R Lees (Auckland Emerging Players, Auckland Under-20s)
W Lees (Hutt District Cricket Club)
WK Lees (New Zealand, Otago)
WK Lees (New Zealand Brabin XI)
IN Leet (Manawatu)
WH Leevers (Hawke's Bay)
JA Leftley (scorer)
BJ Legg (Canterbury Women, New Zealand Women)
KJ Legg (Central Districts Women)
GA Leggat (Nelson, Nelson City, Wellington)
GA Leggat (New Zealand Universities Wanderers)
IB Leggat (Central Districts, New Zealand)
JE Leggat (Canterbury Under-19s, Canterbury Under-22s, New Zealand Under-19s)
JG Leggat (Canterbury, New Zealand)
R Leggat (Wellington)
RI Leggat (Canterbury)
Leggatt (umpire)
Leggatt (Wanganui)
RH Leggett (umpire)
SGT Le Gros (Taita)
JA Leigh (Northern Districts)
CM Leighton (Central Districts Women, North Shore Women)
RN Leighton (Taranaki)
RS Leighton (Manawatu)
N Leishman (St Kentigern College, Auckland Girls)
R Leishman (Northern Districts Under-20s)
R Leishman (Bay of Plenty)
AK Leitch (Cornwall, Counties)
B Leitch (Counties)
CD Leitch (Onslow)
N Leitch (Raroa Normal Intermediate School)
J Leith (Otago)
SP Leith (Otago)
PG Lelievre (New Zealand Army)
CJ Lelliott (Canterbury Country)
FF Lellman (Bay of Plenty)
KF Lellman (Bay of Plenty)
KF Lellman (Bay of Plenty Invitation XI)
AHD le Marquand (Auckland Under-21s Women)
M le Mesurier (Waikato Country)
RF Le Mesurier (North Shore Women)
TM Le Mesurier (Franklin, Stellenbosch University)
CE Lemin (North Island Air Force)
J Lemin (New Zealand Universities, Wellington Under-20s)
TGF Lemin (Otago, Royal New Zealand Air Force)
HW Lemmens (Southland)
A Lemmon (King Country)
A Lemon (Otago Under-20s)
M Le Moray (Wellington Under-18s Women, Wellington Under-21s Women)
Lendrum (South Taranaki)
DR Lendrum (Counties Manukau)
RJG Lendrum (Taranaki, Wairarapa)
RN Lendrum (Franklin)
FJ Lenihan (Bay of Plenty, Waikato)
Lennon (Wellington)
C Lennon (Athletic)
D Lennon (Southland)
K Lennon (West Coast (South Island))
KR Lennon (Hutt Districts)
AG Lennox (Huntley School)
JR Lennox (Central Districts)
PWJ Lennox (Royal New Zealand Air Force)
AJ Lenssen (Northern Districts Women)
J Lenssen (Waikato Valley)
E Lentfer (South Auckland, Waikato)
A Leonard
AJ Leonard (Nelson, Wanderers)
AJ Leonard (Nelson, Nelson College, Victoria University, Wellington)
BC Leonard (South Canterbury)
BJ Leonard (Northern Districts)
DJ Leonard (Central Districts)
J Leonard (Bay of Plenty)
CK Leopard (Central Districts)
M Le Pine (Bay of Plenty)
EO Leppien (Wairarapa)
S Le Prou (Auckland and Northern Districts, Northern Districts Under-20s)
RB Leslie (South Canterbury)
Lester (scorer)
J Lester (Auckland Women)
JG Lester (Canterbury Under-20s, South Island Colts)
MG Lester (Canterbury B, Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s, Canterbury XI)
SG Lester (Canterbury)
T Lester (West Coast (South Island))
DP Letford (Hamilton Boys High School)
NR Letford (Franklin)
P Lethbridge (Central Districts Under-20s)
JR Lett (Wairarapa)
P Lett (Waikato Country)
KD Leuthart (Marist-United, Taranaki)
KD Leuthart (umpire)
TA Levao (Northern Districts Under-19s)
JR Lever (Morrinsville Intermediate School Girls)
WCS Levers (Wellington)
Levett (Manawatu)
NJ Levido (Otago Women Second XI)
NB Levien (umpire)
NB Levien (Nelson)
JA Levy (Otago)
P Levy (Southland)
Lewer (Wellington)
G Lewer (Marlborough)
D Lewes (Poverty Bay)
Lewis (umpire)
Lewis (Rotorua)
Lewis (Pio Pio College)
Lewis (Napier-Hastings XI)
A Lewis (Midlands)
BJ Lewis (Canterbury Country)
D Lewis (Poverty Bay)
E Lewis (Southland)
GM Lewis (Canterbury Country)
H Lewis (Nelson Women)
J Lewis (Christchurch Boys High School, Old Boys Collegians)
JP Lewis (North City)
M Lewis (Canterbury Under-20s)
M Lewis (Remuera Intermediate Girls)
MAM Lewis (Canterbury Women, New Zealand Women, North Harbour Women, Wellington Women)
ML Lewis (Auckland)
OD Lewis (Christchurch Boys High School)
PT Lewis (Counties)
S Lewis (Rangitikei)
SR Lewis (Hutt Valley, New Zealand Schools)
TR Lewis (Franklin)
TR Lewis (St Patrick's College, Silverstream)
TW Lewis (Hawke's Bay)
W Lewis (umpire)
FC Leydon-Davis (Devon Women, New Zealand Women, Northern Districts Women, Queensland Women)
WB Leyland (Berkley Intermediate School)
ET Leys (Wellington XI)
M Liddicoat (Horowhenua)
M Liddicoat (Wellington Mercantile League)
RH Liddicoat (umpire)
CR Liddington (Christchurch Girls High School)
J Liddle (Hawke's Bay)
J Liddy (South Canterbury)
NJ Lidstone (Medbury School)
W Lidstone (South Canterbury)
FC Liggins (Otago)
IM Light (Auckland Women)
EO Lightband (North Taranaki, Taranaki)
H Lightbourne (Remuera Intermediate Girls)
PJ Lightoller (Taranaki, Thames Valley)
MH Liley (Hawke's Bay)
PP Lill (South Canterbury)
H Lillicrap (Southland)
S Limmer (Northern Districts Under-20s)
B Lind (umpire)
VJ Lind (Auckland Women, Berkshire Women, New Zealand Women)
P Lindberg (Auckland Under-19s)
TE Lindberg (King's College, Auckland, King's School, Auckland)
LC Lindley (West Coast (South Island))
J Lindo (Medbury School)
J Lindrum (Bay of Plenty)
AB Lindsay (Royal New Zealand Air Force)
B Lindsay (Marlborough)
BHI Lindsay (North Otago)
CW Lindsay (Southland)
J Lindsay (Havelock North Intermediate School)
JK Lindsay (Otago)
K Lindsay (Southland)
K Lindsay (North Canterbury)
LR Lindsay (New Zealand Women, Wellington Women)
P Lindsay (Buller)
P Lindsay (Ashburton County)
R Lindsay (West Coast (South Island))
RP Lindsay (Ashburton County)
WS Lindsay (umpire)
DI Lindstrom (Wellington Women)
BJE Line (Canterbury Women Second XI)
A Lines (Nelson)
KJ Lines (Southland)
KV Lines (Nelson)
P Lines (Nelson)
TD Lines (King's School, Auckland)
G Linford (Wairarapa)
M Ling (Canterbury Under-17s)
WS Linn (Auckland, Central Districts)
HA Linton (Canterbury Women, Devon Women, Dorset Women)
J Linton (South Island Women)
JR Linton (Auckland Emerging Players, Auckland Second XI)
KA Linton (Central Districts Women)
KL Linton (umpire)
JR Lintott (Auckland)
AB Lints (Wanganui)
SDG Lipshaw (Auckland A)
Albert F Lissette (South Auckland, Waikato)
Allen F Lissette (Auckland, New Zealand, Northern Districts)
J List (Cornwall Under-19s)
A Lister (Ashburton County)
BG Lister (Auckland)
BG Lister (New Zealand A)
Lister-Kaye (Wellington)
JK Litchfield (Whangarei Girls High School)
JR Litchfield (Marlborough)
MH Lithgow (Wanganui)
Little (South Taranaki)
Little (Taranaki)
A Little (Napier Technical Old Boys)
AM Little (Wellington Women)
AR Little (Palmerston North Girls High School)
C Little (Northland)
CJ Little (Otago Under-21s Women)
D Little (Wellington)
DS Little (Wellington)
E Little (Southland Women)
IC Little (Arrowtown Primary School Girls)
J Little (Otago Women)
JC Little (Wellington)
JC Little (Manawatu and Rangitikei)
JM Little (umpire)
N Little (Buller)
S Little (Southern Hawke's Bay)
SSW Little (Tauranga Girls College, Tauranga Intermediate School)
W Little (Southland)
T Littlefair (Counties)
AI Littlejohn (Wellington)
G Littlejohn (Hamilton)
WS Littlejohn (Nelson)
MA Littlewood (Franklin)
J Liver (Central Military District)
DW Livesey (Ashburton County)
LJ Livesey (King Country)
C Livick (Nelson)
TO Livingston (Otago)
JM Livingstone (St Peter's School, Cambridge)
NJ Llong (umpire)
DG Lloyd (Otago Under-23s)
DP Lloyd (Northern Districts)
FB Lloyd (Poverty Bay)
H Lloyd (Nelson)
J Lloyd (Manawatu)
J Lloyd (Nelson)
KM Lloyd (Southland)
M Lloyd (Northern Districts Under-22s)
N Lloyd (Wairarapa)
N Lloyd (Poverty Bay)
NA Lloyd (Northern Districts)
FH Loader (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
DV Lobb (Otago)
MD Lobb (Northland, Whangarei Boys High School)
OR Lobb (Northern Districts Women)
D Lock (Wanganui)
D Lock (scorer)
DM Locke (Wellington Under-20s)
Lockett (HM McGirr's XI)
A Lockett (Poverty Bay and Waiapu)
A Lockett (Wanganui Secondary Schools)
AJ Lockett (King Country)
E Lockett (Hutt District Cricket Club)
GH Lockett (Poverty Bay)
JB Lockett (Wellington)
K Lockett (Wanganui Women)
A Lockhart (Wanganui Women)
EL Lockhart (Tawa College)
GA Lockhart (Central Otago)
HF Lockhart (New Zealand Under-17s Invitation XI)
RN Lockhart (Tawa College, Tawa Intermediate School)
S Lockhart (North Otago)
BNJ Lockrose (Otago)
GJ Lockwood (Waikato Diocesan School for Girls)
J Lockyear (Auckland Under-20s)
BJ Lockyer (Franklin, King Country, Rangitikei)
AJ Lodge (umpire)
ME Loe (Otago Women)
CM Loewenthal (Southern Hawke's Bay)
WM Loewenthal (Wellington Under-20s)
WM Loewenthal (Hutt Valley)
I Loffler (Poverty Bay)
J Loffler (Poverty Bay)
JJ Loftus (umpire)
Logan (Wanganui)
CIG Logan (New Plymouth Boys High School)
DK Logan (Wairarapa)
G Logan (Wairau)
GR Logan (Central Districts)
J Logan (Wairau Valley)
J Logan (North Shore Women)
J Logan (Horowhenua and Kapiti)
J Logan (umpire)
JA Logan (Canterbury Women, New Zealand Women)
JK Logan (Wairarapa)
JK Logan (Bay of Plenty, Tauranga Boys College)
JK Logan (umpire)
SF Logan (Eastern Suburbs)
PR Loggenberg (Otago Under-19s Women)
JF Logie (Canterbury Under-20s)
MK Lohrey (Canterbury)
AL Lomas (Otago)
FC Lomas (Wanganui)
GF Lomas (Wanganui)
L Lomas (Marlborough)
Lomax (Wellington)
R London (Wanganui)
RP London (New Zealand Minor Associations)
S London (Wanganui)
C Lonegran (Takapuna Normal Intermediate)
Long (Hutt Valley)
A Long (Auckland Under-20s)
AD Long (Otago Under-20s)
E Long (Otago Women)
G Long (Wanganui Women)
O Long (Wellington Women)
RI Long (Otago)
RI Long (Otago Country Associations)
Longbottom (Waikato)
A Longden (Canterbury)
Longhurst (Wellington)
K Longhurst (South Auckland Women)
JA Longland (Auckland Women)
J Longley (Canterbury Women Second XI)
T Longstaff (Buller)
Longton (Hutt District Cricket Club)
AR Longton (Southern Hawke's Bay)
WM Lonsdale (Canterbury)
M Loose (Canterbury Under-20s)
Lord (scorer)
J Lord (Canterbury Women, New Zealand Women, North Shore Women, Wellington Women)
J Lord (umpire)
J Lord (East Coast Associations)
JN Lord (Palmerston North Boys High School)
VLM Lord (Otago Women)
Lording (South Taranaki)
CT Loretz (Southern Hawke's Bay)
Lorey (Wanganui)
R Lorimer (Horowhenua and Kapiti)
RD Lorimer (New Zealand Army)
H Lorking (Wellington Girls College)
TM Lortan (Canterbury A)
S Lotlikar (Mount Albert Grammar School)
H Louden (Rangitikei)
BNL Loudon (Huntley School)
E Lough (Timaru)
N Lough (Ellesmere College Girls)
F Loughlin (Waikato)
HH Loughnan (Canterbury)
JR Loughnan (South Canterbury)
B Loughrin (Otago Women)
C Louis (Midlands)
TB Louisson (umpire)
TB Louisson (Nelson)
N Louw (umpire)
W Louw (Bay of Plenty)
ES Love (King's High School, Dunedin)
L Love (North City)
LTA Love (Huntley School)
R Love (Hawke's Bay)
RT Love (Palmerston North Boys High School)
WJ Love (Hawke's Bay)
J Loveday (King Country)
KB Lovegrove (Berkley Intermediate School)
J Lovelock (Central Otago, Otago Country)
K Lovelock (Waikato Diocesan School for Girls)
DS Loveridge (Taranaki)
E Loveridge (South Auckland, Waikato)
GR Loveridge (Cambridge University, Central Districts, New Zealand, New Zealand Academy)
S Loveridge (West Coast (South Island))
ES Lovett (Cashmere High School Women)
B Low (Westland)
HF Low (Rangitikei, Wanganui)
JO Low (St Kentigern College, Auckland)
JW Low (umpire)
GE Lowans (Central Districts)
R Lowans (Nelson)
Lowe (Oamaru)
C Lowe (Northland)
CG Lowe (Wellington Minor Associations)
D Lowe (Northern Districts Under-20s)
DG Lowe (umpire)
G Lowe (Auckland Women)
GE Lowe (Wellington)
H Lowe (St Kentigern College, Auckland)
HGSF Lowe (Hereworth Intermediate School, Lindisfarne College)
JB Lowe (Canterbury Women, New Zealand Women)
TB Lowe (umpire)
J Lowes (Southern Hawke's Bay)
PR Lowes (Central Districts)
S Lowrie (Hawke's Bay, Midlands)
C Lowry (Rosmini College)
JN Lowry (Christ's College, Christchurch)
R Lowry (Midlands)
RJ Lowry (Rosmini College)
TC Lowry (Auckland, Cambridge University, Free Foresters, Marylebone Cricket Club, New Zealand, Somerset, Wellington)
TH Lowry (Hawke's Bay)
D Lubbe (Hawke's Bay)
Lublin (Auckland)
H Lubransky (Wellington)
Lucas (Marlborough)
A Lucas (Cornwall (Hastings))
AR Lucas (Hawke's Bay)
H Lucas (Marlborough)
HJ Lucas (King's High School, Dunedin)
L Lucas (Southland)
M Lucas (West Coast (South Island))
ML Lucas (Counties, Counties Manukau)
R Lucas (Cornwall (Hastings))
S Lucas (Canterbury Development Women)
TC Lucas (Greytown, Wairarapa)
Lucchesi (Wellington XI)
A Lucena (Bush Association)
RE Lucena (Taranaki)
EA Luckett (Canterbury Women)
MMF Luckie (Wellington)
WB Lucre (Nelson)
WB Lucre (Motueka)
ER Ludbrook (Hawke's Bay)
P Ludgate (Bay of Plenty)
A Luiten (Kamo Intermediate School)
J Luke (Mount Maunganui)
TE Luke (Canterbury Under-23s)
FR Lumsden (Manawatu, South Auckland)
D Lund (Poverty Bay)
DA Lund (Canterbury Under-19s)
EP Lund (Auckland Secondary Schools)
GJ Lund (Canterbury Under-20s)
IM Lundie (Auckland Women)
JR Lundon (Auckland)
Lunn (umpire)
AD Lunn (Waikato Valley)
NB Lush (umpire)
G Lusk (Marlborough)
Harold B Lusk (Auckland, Canterbury, Wellington)
Hugh B Lusk (Auckland, Hawke's Bay)
JE Lusk (Dulwich, Hawke's Bay, Melbourne University)
RB Lusk (Taranaki)
RB Lusk (Auckland)
W Lusk (King's School, Auckland)
WNB Lusk (Auckland)
G Lusty (Hutt District Cricket Club)
R Lusty (Hutt District Cricket Club)
Luxford (Manawatu)
FH Luxford (Wellington)
J Luxford (umpire)
JWM Luxford (Wanganui)
WM Luxford (umpire)
WM Luxford (Wanganui)
MM Luxmoore (Canterbury Women)
CH Luxmore (Cornwall Under-19s)
CMA Luxon (Canterbury Women)
SL Luxton (scorer)
TM Luxton (scorer)
Lyall (Manawatu)
UM Lyall (Otago Women)
B Lye (Manawatu)
PAM Lye (Wellington Under-19s)
Lyford (scorer)
AEM Lyford (St Mary's Intermediate School Girls)
HW Lyford (Counties Manukau)
MH Lyford (St Mary's Intermediate School Girls, St Matthew's Collegiate School Girls)
P Lyle (Bay of Plenty)
Lynch (Marlborough)
A Lynch (Auckland Under-20s)
AJ Lynch (Hamilton Boys High School)
BJ Lynch (West Coast (South Island))
C Lynch (Auckland Women)
DJF Lynch (Auckland)
G Lynch (Otago)
GS Lynch (Taranaki, Wellington)
I Lynch (umpire)
J Lynch (West Coast and Buller)
J Lynch (Southland)
J Lynch (West Coast (South Island))
JA Lynch (South Canterbury)
KB Lynch (Otago Women)
ML Lynch (Auckland Women, New Zealand Women)
PA Lynch (Manawatu Wanderers)
PA Lynch (Manawatu)
R Lynch (West Coast (South Island))
R Lynch (Karori)
R Lynch (Horowhenua)
RF Lynch (Wellington)
RJ Lynch (Auckland)
RK Lynch (Auckland)
S Lynch (Southland)
SM Lynch (Auckland, New Zealand Academy)
SM Lynch (New Zealand Academy Development Squad)
T Lynch (South Canterbury)
T Lynch (South Canterbury)
TW Lynch (South Canterbury)
Lyndon (Napier-Hastings XI)
Lynskey (South Taranaki)
BA Lyon (umpire)
BJ Lyon (Auckland)
E Lyon (Denniston Dog Old Boys)
E Lyon (Ngakawau)
H Lyon (Rangitikei)
M Lyon (Rangitikei, Waikato)
TD Lyon (Auckland)
C Lyons (Otago B)
D Lyons (East Christchurch-Shirley)
FC Lyons (Wellington B)
W Lyons (Central Districts Under-19s)
C Lysaght (Ashburton County)
WH Lysnar (Poverty Bay)
J Lyth (Tai Tapu School)
L Lyth (Tai Tapu School)
B Lythe (Auckland Under-20s)
TI Lythe (Auckland, Central Districts)
PA Lyttle (Greytown, Wairarapa)
AJC Lyver (Palmerston North Boys High School)
BC Lyver (Hawke's Bay)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive