CricketArchive

New Zealand Players (K)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

F Kahlenberg (Poverty Bay)
RT Kaihe (Waikato Valley)
IG Kain (Marlborough)
MO Kain (Canterbury, Central Districts)
YJ Kainuku (Auckland Women, New Zealand Women)
J Kajendraseelan (Wellington Under-17s)
JP Kalaugher (South Canterbury)
SE Kale (Manawatu, New Zealand Schools, Southern Hawke's Bay)
JA Kallender (Auckland)
P Kalsi (Sikh Sports Club)
LCI Kampkes (Belmont Intermediate School Girls)
RK Kandula (umpire)
AL Kane (Otago Women)
C Kane (Southland)
JA Kane (South Canterbury)
JR Kane (St John's College, Hamilton)
MJ Kane (Otago Women)
N Kane (Auckland Normal Intermediate School)
S Kane (Morrinsville Intermediate School Girls)
T Kane (Buller)
Kanel
SJ Kannan (umpire)
A Kanuparthi (Hutt International Boys School)
RTG Kapea (Hutt Valley High School Boys)
WA Kara (John McGlashan College)
RPC Karaitiana (Wellington)
Y Kareem (Auckland Schoolgirls, Auckland Under-18s Women, Auckland Under-21s Women)
R Karehana (Rangitikei)
S Karnik (Cornwall)
RK Karsten (Nelson)
RJ Kasper (Auckland, Natal, Natal B)
RJ Kasper (New Zealand Under-23s)
LM Kasperek (Essex Women, New Zealand Women, Otago Women, Wellington Women, Western Australia Women, Yorkshire Diamonds, Yorkshire Women)
V Kaudhal (Sikh Sports Club)
AS Kauter (Hawke's Bay)
LJ Kauter (Hawke's Bay, Wanganui)
Kavanagh (South Taranaki)
EJ Kavanagh (Southland)
VC Kavanagh (Auckland)
C Kawhe (Poverty Bay)
AG Kay (Havelock North Intermediate School)
DJ Kay (Central Districts)
EJ Kay (Holy Cross Catholic School Girls)
EM Kay (Auckland Women)
GW Kay (New Zealand Schools)
JW Kay (Northland)
P Kay (Poverty Bay)
MH Kayes (Auckland, Horowhenua)
FC Kean (Wellington Development Women, Wellington Under-21s Women)
RJ Kean (Wellington)
FS Keane (Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)
NJ Keane (Southland)
RC Kearns (Wellington Under-20s)
S Kearns (Bay of Plenty, Earls Barton, Mount Maunganui, Poverty Bay, Rushton, Wellingborough Town)
AVEM Keast (Otago)
H Keast (Poverty Bay)
L Keat (Bay of Plenty)
Keating (Southern Hawke's Bay)
KM Keating (Auckland Women, Wellington Women)
S Keats (Wanganui Women)
R Keddie (Hawke's Bay and Manawatu Women)
AC Keegan (umpire)
SJ Keegan (North City, Onslow)
AM Keeley (Ashburton County)
RJ Keeley (Waikato, Waikato Country)
A Keeling (Cornwall)
C Keen (Ashburton County)
JM Keen (Counties Manukau, Pukekohe Metro)
MS Keen (Canterbury Under-18s)
P Keen (Otago Women)
PO Keen (Canterbury Women, Otago Women, Wellington Women)
F Keenan (Southland)
GJ Keenan (Canterbury Country)
K Keenan (Southland, Wairarapa, West Coast (South Island))
KM Keenan (Canterbury Women, New Zealand Women)
M Keenan (West Coast (South Island))
PN Keenan (Ashburton County)
R Keenan (Bush Association)
SB Keene (Belmont Intermediate School, St Kentigern College, Auckland)
WT Keesing (Buller)
MJ Keightley (Hamilton Boys High School)
SO Keightley (Berkley Intermediate School)
F Keiller (John McGlashan College)
J Keir (Auckland Under-17s)
Keith (umpire)
Keith (North Otago)
A Keith (umpire)
K Keith (Otago Women)
HW Kelk (North Otago)
HW Kelk (Ashburton County)
A Kelleher (Otago Women Second XI)
A Keller (Canterbury Minor Associations)
ET Keller (Taranaki)
JR Kellett (Otago Boys High School)
DJ Kelliher (St Paul's Collegiate School, Hamilton, Waikato Valley)
N Kelliher (Otago Women)
HR Kells (Hutt Valley High School Girls)
Kelly (umpire)
Kelly (Hutt Valley)
A Kelly (Taranaki Wanderers)
AN Kelly (Auckland Women, Kent Women)
AN Kelly (Northern Districts)
BF Kelly (Wellington Under-20s)
D Kelly (scorer)
DP Kelly (Central Districts, New Zealand Academy, Northern Districts)
ED Kelly (Otago Women)
FV Kelly (Auckland)
G Kelly (Blue Mountain College)
H Kelly (Blue Mountain College)
J Kelly (West Coast (South Island))
JWH Kelly (Wellington)
JWH Kelly (umpire)
JWH Kelly (North Island Colts)
LE Kelly (Wellington)
MCM Kelly (Taita)
MJ Kelly (Canterbury Country)
N Kelly (Waikato)
NF Kelly (Northern Districts, Otago, St Kitts and Nevis Patriots)
P Kelly (Wellington Under-19s)
PJ Kelly (Auckland)
R Kelly (North Auckland)
R Kelly (West Coast (South Island))
RA Kelly (Central Districts)
RR Kelly (Buller)
RS Kelly (Canterbury Women)
SL Kelly (Auckland Women, North Harbour Women, North Shore Women)
T Kelly (Wanganui)
T Kelly (Cobham)
TW Kelly (umpire)
A Kelman (South Canterbury)
AM Kelman (Otago Under-20s)
AM Kelman (North Otago)
B Kelpe (Rangitikei)
BA Kelpe (Thames Valley)
R Kelpe (Rangitikei)
BGM Kelt (Wanganui)
WR Kemball (Wairarapa)
A Kember (Wellington)
GF Kember (New Zealand Universities, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
HJ Kember (Canterbury)
RJ Kember (Auckland Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
GE Kemble (Franklin)
EJ Kemnitz (Southland)
Kemp (South Auckland)
Kemp (Wellington Mercantile League)
A Kemp (umpire)
B Kemp (Poverty Bay)
B Kemp (Northern Districts Under-20s)
C Kemp (Fernleaf)
GM Kemp (Otago)
J Kemp (Fernleaf)
JG Kemp (Auckland)
JG Kemp (New Zealand Brabin XI)
P Kemp (Auckland Under-20s)
R Kemp (umpire)
RJ Kemp (Wellington)
RJ Kemp (Hutt District Cricket Club)
TA Kemp (umpire)
VR Kemp (Thames Valley)
Kempson (Nelson)
A Kench (Canterbury Under-19s)
EK Kench (Canterbury Women)
GL Kench (Canterbury)
GL Kench (Canterbury Under-20s)
J Kench (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
MF Kendal (Canterbury Women, Ireland Women, Scorchers Women)
Kendall (Hawke's Bay)
B Kendall (Midlands, Waikato Country)
MP Kendall (Canterbury Under-17s)
P Kendall (Manawatu)
R Kendall (Wanganui)
S Kendall (North Otago)
M Kennard (North Otago)
Kennedy (West Coast (South Island))
A Kennedy (New Zealand Under-19s, Otago Second XI, Otago Under-20s)
A Kennedy (Green Island)
A Kennedy (Marlborough)
AB Kennedy (West Coast (South Island))
AW Kennedy (West Coast (South Island))
B Kennedy (Marlborough)
B Kennedy (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
B Kennedy (Fraser Technical Old Boys)
CR Kennedy (Hutt International Boys School)
D Kennedy (umpire)
D Kennedy (Poverty Bay)
IG Kennedy (St Matthew's Collegiate School Girls)
J Kennedy (scorer)
Jim Kennedy (King Country)
John Kennedy (King Country)
KD Kennedy (Northern Districts)
LA Kennedy (King's High School, Dunedin)
MD Kennedy (Heaton Intermediate School)
MSS Kennedy (Wellington Under-17s)
P Kennedy (Otago A)
PG Kennedy (Canterbury)
R Kennedy (Central Districts Under-17s)
R Kennedy (Wellington Under-19s)
R Kennedy (Canterbury University and Lincoln College)
R Kennedy (Marlborough)
RB Kennedy (Poverty Bay)
RD Kennedy (Poverty Bay)
RJ Kennedy (New Zealand, New Zealand Academy, Otago, Wellington)
RJ Kennedy (Poverty Bay)
RR Kennedy (Hawke's Bay)
S Kennedy (Napier Technical Old Boys)
S Kennedy (Fraser Technical Old Boys)
SR Kennedy (Wellington)
TS Kennedy (Taranaki)
W Kennedy (umpire)
WA Kennedy (West Coast (South Island))
WC Kennedy (Wellington)
MA Kennerley (Hutt Districts, Hutt International Boys School)
MR Kennerley (Canterbury Women)
CM Kennett (Palmerston North Boys High School)
D Kennett (Horowhenua and Kapiti)
Kenneway (Poverty Bay)
Kenney (Fernleaf)
NB Kenning (Hawke's Bay)
S Kenning (Nelson Women)
G Kenny (Renwick)
J Kenny (Otago)
R Keno (Athletic)
PJ Kensington (Bay of Plenty)
PJ Kensington (Taranaki)
T Kensington (Ashburton County)
Kent (Auckland)
F Kent (Puketoi)
JF Kent (Bay of Plenty, Canterbury)
LAW Kent (Auckland)
P Kent (Puketoi)
S Kent (Karori)
L Kenworthy (scorer)
L Kenworthy (Hawke's Bay)
T Kenyan (scorer)
KJ Kenyon (Taranaki)
C Kenzett (Nelson, Marlborough and Westland)
NA Keogh (Otago Under-20s)
M Keon (New Zealand Universities)
S Keong (Hawke's Bay)
AT Keown (umpire, scorer)
G Keown (South Canterbury)
R Kepes (Marlborough Boys College)
W Kerby (Thames Valley)
MR Kerly (scorer)
B Kernahan (North Otago)
F Kernohan (Waikato)
Kerr (Otago University)
A Kerr (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
A Kerr (Buller)
A Kerr (West Coast (South Island))
AC Kerr (Auckland)
AC Kerr (Auckland, Royal New Zealand Air Force)
AC Kerr (Brisbane Heat Women, New Zealand Women, Southern Vipers, Wellington Women)
B Kerr (Poverty Bay)
B Kerr (Marlborough)
BV Kerr (Taranaki)
C Kerr (Piako)
C Kerr (Auckland City and Suburban Association)
E Kerr (Nelson)
EGVED Kerr (Taranaki)
FB Kerr (Otago)
G Kerr (Taranaki)
G Kerr (Francis Douglas Memorial College)
J Kerr (West Coast (South Island))
J Kerr (Otago Under-20s)
J Kerr (Wellington Women)
JL Kerr (Canterbury, New Zealand, New Zealand Army)
JM Kerr (New Zealand Women, Wellington Women)
KB Kerr (umpire)
LR Kerr (scorer)
M Kerr (Bay of Plenty)
M Kerr (North City)
PM Kerr (umpire)
R Kerr (Otago Women Second XI)
RJ Kerr (Wellington)
RJ Kerr (North Canterbury)
S Kerr (Ashburton County)
WB Kerr (North Otago)
WB Kerr (Otago)
Kerrivan (Fernleaf)
J Kerse (North City)
G Kershaw (Wairarapa)
NM Kershaw (Otago Under-23s)
A Kerwin (Wanganui Women)
MP Kessell (umpire)
J Kett (Otago Women)
SG Kett (Counties Manukau)
CC Kettle (Otago)
DR Keys (Hawke's Bay)
LF Keys (Wairarapa)
B Khamal (Auckland Under-17s)
F Khan (Rangitikei)
JS Khan (Eastern Suburbs)
NM Khan (umpire)
R Khan (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
Z Khan (Nelson College)
D Kharel (Auckland Under-17s)
CD Khull (Wellington Women)
Kibblewhite (Wairarapa)
A Kibblewhite (Taranaki)
JP Kibblewhite (Greytown, Wairarapa)
DA Kibby (Hamilton Boys High School)
H Kidd (Northland)
MJ Kidd (umpire)
S Kidd (Denniston Dog Old Boys)
F Kiddey (West Coast (South Island))
JWF Kiddey (Canterbury)
BJ Kidston (Taieri)
Kiely (Wanganui Cricket Club)
GD Kiernan (umpire)
BF Kilby (Hutt Valley)
FD Kilby (Southland, Wairarapa)
D Kilgarriff (Bay of Plenty)
Kilgour (Nelson)
FM Kilgour (Waikato Valley)
WA Kilgour (Otago)
J Kilkolly (Wanganui Women)
TA Kilkolly (Central Districts Women)
J Killick (Horowhenua)
J Killick (Midlands and Thames Valley)
HJ Kilmister (umpire)
RA Kilpatrick (umpire)
C Kilpin (Thames Valley)
RJ Kilpin (Thames Valley)
TJ Kilpin (Thames Valley)
J Kilworth (Canterbury Under-20s)
S Kilworth (Canterbury Women Second XI)
A Kimber (Wellington)
KF Kimber (umpire)
MJ Kimber (Northland, Whangarei City)
Kinder (North Otago)
J Kinder (Bay of Plenty, North Otago)
HRW Kindley (North East Valley, Otago Boys High School)
WJ Kindley (North East Valley, Otago Boys High School, Southland)
King (Auckland)
King (1st Divisional Team)
King (Hutt Valley)
King (Southern Hawke's Bay)
King (Hutt District Cricket Club)
A King (Auckland)
A King (Horowhenua and Kapiti)
A King (Tahuna Intermediate School)
AWB King (Nelson College)
CB King (Auckland)
CE King (umpire)
CR King (Wellington Women)
F King (Landmark Golden Oldies)
FS King (New Zealand Women, Wellington Women)
GA King (Auckland)
H King (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
H King (Green Island)
HJ King (Karori, Parnell)
HRM King (King's High School, Dunedin)
IC King (Canterbury Country)
JH King (South Canterbury)
ME King (North Shore Women)
MR King (Nelson)
N King (Northern Districts Under-23s)
NP King (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
R King (umpire)
R King (Otumoetai Cadets)
R King (Landmark Golden Oldies)
R King (New Zealand Army)
RE King (Otago A)
RH King (Canterbury)
RJ King (Arrowtown Primary School Girls)
RT King (Auckland, Central Districts, Otago)
RT King (Bay of Plenty)
RT King (New Zealand Development Squad)
SM King (Otago Women)
T King (scorer)
T King (Taranaki)
TJ King (Canterbury Women Second XI)
BJ Kingan (North Otago)
L Kingan (North Otago)
AJ King-Begg (St Hilda's Collegiate Secondary School)
K Kinger (Sikh Sports Club)
B Kingham (Auckland Under-17s)
S Kingsbeer (Poverty Bay)
S Kingsbury (scorer)
J Kingsland (Southland)
TD Kingsland (Otago)
GR Kingston (Southland)
CN Kingstone (The Rest)
IL Kingstone (Northland)
KM Kingstone (King's College, Auckland)
CB Kingswell (Southland)
AP Kininmonth (Canterbury Country)
P Kininmouth (North Canterbury)
JM Kinnaird (Otago Women)
RB Kinnear (Cornwall (Hastings), Hawke's Bay)
ADM Kinnell (umpire)
F Kinnerly (Wanganui)
R Kinnerly (Wanganui)
DR Kinney (King's High School, Dunedin)
Kinsella (North Taranaki)
DA Kinsella (Central Districts)
PD Kinsella (Central Districts Women, New Zealand Women, Wellington Women)
RD Kinsella (Wellington Under-22s)
RS Kinsey (Auckland B)
AG Kinvig (Canterbury, Otago)
JG Kinvig (Wellington)
CA Kinzett (Nelson)
H Kinzett (Nelson)
H Kinzett (umpire)
HK Kippenberger (Canterbury B)
R Kircher (umpire)
AI Kirk (Taranaki)
CM Kirk (Canterbury, Otago)
CM Kirk (Canterbury University and Lincoln College)
O Kirk (Fleetwood Hesketh)
R Kirk (King Country)
TB Kirk (Palmerston North Boys High School)
BN Kirkbride (Northern Districts Women)
Kirkbridge (Mangere)
Kirkcaldie (Wellington XI)
JC Kirkcaldie (Wellington)
GR Kirker (Wellington Under-20s)
WDR Kirker (Wellington)
CH Kirkham (Poverty Bay)
MJ Kirkham (Waikato Valley)
A Kirkland (Poverty Bay)
F Kirkland (Hereworth Intermediate School)
G Kirkpatrick (Auckland Under-20s)
SC Kirkwood (Otago Women)
JS Kirtlan (Franklin)
M Kirwan (Lancaster Park Women)
Kirwin (Marlborough)
J Kirwin (Taranaki, Wanganui)
Kishen (Wellington Indian Sports Club)
R Kishor (Mount Albert Grammar School)
A Kissling (Otago)
J Kissling (umpire)
JHP Kissling (Auckland, Nelson)
K Kissling (Waiapu)
T Kissling (Auckland)
Kitchen (Wanganui)
Kitchen (Nelson)
AK Kitchen (Auckland, New Zealand, Otago)
D Kitchen (Marlborough)
ASM Kitchin (Otago Women)
GO Kitchingham (Hutt International Boys School)
DJ Kite (Counties)
T Kite (Tauranga Intermediate School)
GW Kitson (Southland)
GW Kitson (Otago Country Associations and Southland)
WJ Kitson (Southland)
GA Kitt (Otago)
RA Kitt (umpire)
T Kitt (Southern Hawke's Bay)
EVM Kitto (Canterbury)
RD Kitto (Taranaki)
SC Kitto (North Otago)
TR Kitto (Central Otago)
DS Kivell (Central Districts)
ML Kjar (umpire)
A Klee (East Christchurch-Shirley, Naenae)
G Klein (Counties)
CW Kleuskens (Hamilton Boys High School)
RR Kleuskens (Hamilton Boys High School)
Klines (Otago Under-20s)
TO Klingender (Lindisfarne College)
SK Klippel (King's College, Auckland)
GP Klocek (Naenae)
L Kloppers (umpire)
C Klyn (Takapuna Normal Intermediate)
Knapp (Nelson)
Knapp (Nelson)
Knapp (West Coast (South Island))
A Knapp (West Coast (South Island))
C Knapp (West Coast (South Island))
CA Knapp (Wellington)
CH Knapp (Nelson)
D Knapp (Wellington, West Coast (South Island))
EC Knapp (Wellington)
G Knapp (West Coast (South Island))
G Knapp (Nelson)
G Knapp (Nelson)
H Knapp (Nelson)
HC Knapp (Nelson)
J Knapp (West Coast (South Island))
J Knapp (Buller)
J Knapp (Buller)
JM Knapp (West Coast (South Island))
K Knapp (Marlborough and Nelson)
K Knapp (Nelson)
KJ Knapp (Nelson)
P Knapp (West Coast Women)
R Knapp (Nelson)
T Knapp (umpire)
T Knapp (umpire)
T Knapp (Nelson)
T Knapp (Nelson)
WH Knapp (Nelson)
NS Kneale (Counties)
RF Kneebone (Northern Districts)
TW Kneebone (umpire)
J Kneepkens (Francis Douglas Memorial College)
F Knell (Westland)
WJ Knell (Wairarapa)
Knight (Hawke's Bay)
Knight (Parnell)
AR Knight (Otago)
CD Knight (Cornwall)
K Knight (Northern Districts Under-19s Women)
MA Knight (Northern Districts Women)
P Knight (scorer)
PA Knight (Old Boys Collegians)
PS Knight (Hawke's Bay)
R Knight (Marlborough)
R Knight (Buller)
T Knight (Rangitikei)
THJ Knight (umpire)
TJ Knight (Upper Hutt, Victoria University, Wellington)
A Knights (Waiapu)
EK Knights (scorer)
WR Knights (umpire)
RP Knott (Onslow)
B Knowles (West Coast (South Island))
DJ Knowles (Auckland)
GPF Knowles (Athletic, Buller, Celtic, Marlborough)
JAC Knowles (Thames Valley, Waikato)
N Knowles (Otago Women)
P Knowles (Athletic)
RG Knowles (Canterbury)
T Knowles (Denniston Dog Old Boys)
B Knox (Ashburton County)
MJ Knox (Otago Country)
Knyvett (Nelson)
EF Knyvett (Canterbury)
J Knyvett (Nelson)
Koch (Wellington)
MA Koefoed (Auckland Women)
NDH Kohey (Kaikorai)
SW Kohlhase (Auckland, Northern Districts)
O Koller (Belmont Intermediate School)
EB Komp (Auckland Women, Central Districts Women)
C Koole (Auckland Under-21s Women)
R Korde (Hamilton)
S Korte (Manawatu)
HHL Kortlang (Victoria, Wellington)
BJ Kose (Kaipara Flats)
R Kotkamp (Otago Masters)
VKC Kotte (Southland)
AJ Krakosky (West Coast (South Island))
B Krammer (Nelson)
GM Krebs (Wellington Women)
LWN Krebs (Wellington College)
CV Kreeft (Wellington)
SW Kreft (St Bede's College, Christchurch)
G Krinkel (Canterbury XI)
R Krishnan (Midlands)
J Kroon (Nelson)
D Kruger (Mid-Canterbury)
FJ Kruger (Wellington Under-17s)
S Kruger (Manawatu, Southern Hawke's Bay)
EA Kruskopf (Otago)
JH Krutz (Francis Douglas Memorial College)
G Kuchen (Wellington)
CM Kuggeleijn (New Zealand, Northern Districts)
CM Kuggeleijn (Waikato)
J Kuggeleijn (Franklin)
SC Kuggeleijn (Chennai Super Kings, New Zealand, Northern Districts, Wellington)
TG Kuggeleijn (Great Witchingham, Manawatu)
J Kuklinski (New Zealand Deaf)
HK Kukreja (King's College, Auckland)
WJ Kukutai-Maaka (Morrinsville Intermediate School Girls)
P Kulaar (Poverty Bay)
A Kumar (Poverty Bay)
A Kumar (Central Districts Women)
N Kumar (Sikh Sports Club)
P Kumar (Sikh Sports Club)
S Kumar (Napier Old Boys-Marist)
U Kumar (Tauranga Intermediate School)
Y Kumar (Waikato Valley)
Y Kumar (Northern Districts A)
M Kumarasinghe (Hamilton Boys High School)
W Kumeroa (Wanganui Women)
KV Kurta (Ayr)
L Kurth (Wanganui Women B)
PS Kurtovich (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
JN Kuru (Central Districts)
NM Kwant (Canterbury)
B Kydd (Auckland XI)
S Kydd (Denniston Dog Old Boys)
SF Kyle (Otago Boys High School)
J Kyles (North Otago)
J Kyles (Bay of Plenty)
HG Kyne (North City, Onslow, Toombul)
RJ Kyne (North City)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive