CricketArchive

New Zealand Players (G)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

JR Gabolinscy (Naenae Old Boys)
K Gabriel (Poverty Bay)
L Gabriel (Poverty Bay)
JE Gadsby (Central Districts Women)
SR Gadsdon (Northern Districts)
A Gaffaney (Otago Women)
CB Gaffaney (New Zealand Academy, Otago)
IM Gaffaney (Otago Women Second XI)
AM Gaging (Central Districts Under-18s Women, Central Districts Under-19s Women, Central Districts Under-21s Women)
KJ Gaging (Central Districts Under-18s Women, Central Districts Under-19s Women, Central Districts Under-21s Women)
JT Gain (John McGlashan College)
ON Gain (Otago Women)
MCDN Gajanayaka (Eastern Suburbs)
Galbraith (Marlborough)
D Galbraith (umpire)
G Galbraith (umpire)
MJ Galbraith (Arrowtown Primary School Girls)
R Galbraith (Southern Hawke's Bay)
R Galbraith (Southland)
R Galbraith (Hutt Valley Colts)
ADS Gale (Otago)
AJ Gale (New Zealand Academy, Otago)
G Gale (Ashburton County, South Canterbury and North Otago)
W Gale (Central Otago)
D Gallage (King's College, Auckland, King's School, Auckland)
Gallagher (New Zealand Army)
Gallagher (Hawke's Bay)
A Gallagher (Bay of Plenty)
B Gallagher (South Canterbury)
CA Gallagher (Mid-Canterbury)
CRM Gallagher (Karori)
J Gallagher (Hawke's Bay)
P Gallagher (Central Districts Under-19s)
R Gallagher (Auckland City and Suburban Association)
T Gallagher (South Canterbury)
Z Gallagher (Medbury School)
A Galland (Otago)
A Galland (Southland)
DM Galland (umpire)
RG Gallaugher (New Zealand Services)
GN Gallaway (Otago Second XI)
IW Gallaway (Otago)
J Gallichan (Manawatu)
J Gallichan (Manawatu Wanderers)
N Gallichan (New Zealand, Wellington)
KB Galliven (Otago Second XI, Otago Under-22s)
Gallon (Southern Hawke's Bay)
C Gallon (Wairarapa)
W Gallon (Wairarapa)
DL Gallop (Canterbury)
LR Gallop (Marlborough)
Galloway (Wellington)
D Galloway (Southern Hawke's Bay)
R Galloway (Southern Hemisphere Owls)
B Galpin (Horowhenua)
B Galpin (Wanganui)
Galway (Wairarapa)
CD Galwey (South Canterbury)
CD Galwey (Wellington)
DD Galwey (South Canterbury)
WHL Galwey (umpire)
CD Galyer (Wairarapa)
D Galyer (Wairarapa)
IE Galyer (Wairarapa)
K Galyer (scorer)
MJ Galyer (Wairarapa)
GFG Gambles (scorer)
GS Gambles (Canterbury Second XI)
GS Gambles (North Canterbury)
JA Gamblin (umpire)
B Gandhi (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
D Gandhi (Rangi Ruru Girls School)
R Gandhi (Petone-Eastbourne)
Gane (Marlborough)
FWJ Gane (Marlborough)
R Ganesalingam (Central Districts Under-17s)
JNL Gant (scorer)
A Ganugapati (Manawatu, United Palmerston North)
Anurag Ganugapati (Palmerston North Boys High School)
AL Ganugapati (Palmerston North Boys High School)
AD Gapes (Nelson, Wanderers)
M Gapper (Naenae Old Boys)
Gappi (Sikh Sports Club)
TH Garbutt (West Coast (South Island))
DC Gard (North Otago)
JP Gard (New Plymouth Boys High School)
JTR Gard (New Plymouth Boys High School)
Gardiner (Mike Dormer's XI)
A Gardiner (Central Districts Under-19s)
B Gardiner (Central Otago Wanderers)
B Gardiner (West Coast (South Island))
C Gardiner (King Country)
GD Gardiner (South Island Minor Associations South)
H Gardiner
IB Gardiner (Canterbury Women)
J Gardiner (Hawke's Bay)
J Gardiner (Central Districts Under-17s)
J Gardiner (Marlborough)
JR Gardiner (umpire)
K Gardiner (Central Districts Under-19s)
K Gardiner (Wanganui)
K Gardiner (Buller)
KJ Gardiner (Marlborough)
M Gardiner (Nelson)
M Gardiner (Counties Manukau)
MC Gardiner (Pukekohe Metro)
NW Gardiner (Nelson, Wanderers)
R Gardiner (West Coast (South Island))
T Gardiner (Nelson)
W Gardiner (Auckland, Wellington)
WRC Gardiner (umpire)
Gardner (South Taranaki)
AR Gardner (North Taranaki)
AR Gardner (Taranaki)
B Gardner (Canterbury A, Canterbury Under-19s)
C Gardner (Auckland)
G Gardner (Poverty Bay)
L Gardner (Rangitikei)
LH Gardner (Huntley School)
M Gardner (Stockton)
P Gardner (Otago Women Second XI)
S Gardner
S Gardner (New Zealand Army)
SA Gardyne (Canterbury Women)
SN Garforth (West Coast (South Island))
V Garg (St Kentigern College, Auckland)
CJ Gargiulo (Nelson Women)
S Gargiulo (Nelson)
Garland (Auckland)
CM Garland (Otago Women)
J Garland (Denniston Dog Old Boys)
JE Garland (Otago Women)
P Garland (umpire)
P Garland (umpire)
VM Garland (Otago Women)
CD Garner (Central Districts)
D Garner (Wairarapa)
S Garner (Canterbury Women)
WC Garnett (Northland)
CW Garrard (Canterbury)
DR Garrard (Auckland)
WG Garrard (Christchurch Midland)
WR Garrard (Auckland)
WR Garrard (Auckland Colts)
CR Garrett (Thames Valley)
KMA Garrett (Heaton Intermediate School)
TJ Garrett (Canterbury)
WS Garrick (umpire)
CW Garrod (Wellington)
CW Garrod (Central Districts)
CW Garrod (Canterbury University and Lincoln College)
T Garrod (Hawke's Bay)
T Garrod (Hawke's Bay)
CF Garrood (Northern Districts Women)
J Garry (New Zealand Over-50s)
JG Garry (Medbury School)
JR Garry (Otago Second XI, Otago Under-20s)
R Garters (West Coast (South Island))
R Gartshore (Poverty Bay)
J Garty (Canterbury)
A Garvey (Heaton Intermediate School)
M Garvie (Wairarapa)
R Garvin (South Canterbury)
WJ Garwood (Otago, Wellington)
Gascoigne (Wellington)
Gascoyne (Marlborough)
F Gash (South Auckland)
F Gash (Marlborough and Nelson)
MAN Gaskell (Hamilton Boys High School)
D Gaskin (Manawatu)
TW Gaskin (Horowhenua and Kapiti)
EA Gasson (Canterbury)
EA Gasson (Canterbury)
N Gasson (Canterbury Women Second XI)
PL Gasston (umpire)
CL Gatenby-Hinton (Tauranga Girls College, Tauranga Intermediate School)
SE Gates (Tahuna Intermediate School Boys)
Gatland (umpire)
WD Gatland (Northern Districts Under-19s)
JD Gatley (Rosmini College)
JPF Gatley (St Peter's School, Cambridge)
JL Gattsche (Palmerston North Boys High School, United)
HW Gaudin (Buller)
N Gaudin (Southern Hawke's Bay)
Gault (Bush Association)
B Gawn (New Zealand Universities)
CW Gaylard (Central Districts)
B Gaylor (Hamilton)
BS Gaylor (Hamilton Boys High School)
IC Gaze (Auckland Women)
SJ Geake (Hawke's Bay)
G Geale (Wellington Under-22s)
Geange (Tararua)
KD Geange (Wairarapa)
J Gear (Buller)
M Gear (Marlborough, Wairau Valley)
R Gear (New Zealand Services)
S Gear (Grafton)
GN Gearry (Canterbury)
RE Gearry (Canterbury B, Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
RM Gearry (Canterbury, Central Districts)
Geary (umpire)
Geary (New Zealand Army)
JL Geary (Canterbury Women, Otago Women)
LS Geary (North Harbour Women)
T Geary (Marlborough)
TFC Geary (Otago)
W Geary (South Taranaki, Taranaki)
Geddes (North Otago)
AE Geddes (Otago)
E Geddes (Wellington Under-20s)
G Geddes (Hawke's Bay)
GN Geddes (Hawke's Bay)
IT Geddes (North Otago)
IT Geddes (Otago Metropolitan)
IT Geddes (Otago)
IT Geddes (Otago Metropolitan and North Otago)
W Geddes (Otago)
CS Geddis (Hawke's Bay)
G Geddis (Hawke's Bay)
AE Gedye (Wellington)
MWB Gedye (Counties Manukau)
RG Gedye (Counties)
RG Gedye (scorer)
SG Gedye (Auckland, New Zealand)
EC Gee (Wanganui)
EC Gee (Auckland Touring Team)
RA Gee (Wairarapa)
CL Geekie (Otago Women)
G Geering (Ashburton County)
G Geering (Mid-Canterbury)
T Geeves (North Otago)
MO Gell (Wellington)
SJ Gellatly (Wellington)
Gemmel (Auckland Secondary Schools B)
D Gemmell (Marlborough)
T Gemmell (Buller)
CA Gen (Raroa Normal Intermediate School)
JA Genever (Wellington)
RJ Genge (Hamilton, Poverty Bay)
KN Gentle (Southland)
S Gentry (Otago Second XI, Otago Under-20s)
George (umpire)
George (Wellington Wednesday Association)
AA George (Wellington)
DM George (scorer)
H George (Taranaki)
I George (Rangitikei)
J George (Bay of Plenty)
M George (Otago Under-19s)
M George (Auckland and Northern Districts)
MP George (umpire)
NI George (John McGlashan College)
RJ George (North Otago, South Canterbury)
S George (umpire)
SR George (Canterbury)
T George (Wairarapa)
LI Georgeson (Wellington)
L Geraghty (Otumoetai Cadets)
FC Gerard (umpire)
AG Gerken (Canterbury Under-19s Women, Canterbury Under-21s Women)
JV Germon (scorer)
LK Germon (Canterbury, New Zealand, New Zealand Academy, Otago)
JCTM Gernhoefer (Central Districts Women)
JP Gerrard (Auckland)
JP Gerrard (Auckland Colts)
R Gerrard (Buller)
PK Gerrish (Canterbury Women, Central Districts Women)
D Ghandi (Petone-Eastbourne)
HA Ghodke (Napier Old Boys-Marist)
C Giacon (Buller High School, Ngakawau)
M Giacon (Athletic)
C Gibb (Celtic)
C Gibb (New Zealand Over-50s)
CD Gibb
N Gibb (Medbury School)
T Gibb (North Otago)
R Gibbard (Horowhenua)
CA Gibbens (St Albans)
JJM Gibbens (Hermes DVS, Middlewich)
WRL Gibbes (Wellington)
A Gibbons (Heaton Intermediate School)
CD Gibbons (King's College, Auckland)
D Gibbons (Wellington Under-17s)
HF Gibbons (Hawke's Bay)
HT Gibbons (umpire)
N Gibbons (Thames Valley)
N Gibbons (scorer)
NH Gibbons (Franklin)
T Gibbons (Wairarapa)
Gibbs (Auckland Cricket Society)
A Gibbs (Poverty Bay)
AT Gibbs (Bay of Plenty)
CN Gibbs (Wairarapa)
CS Gibbs (Canterbury)
CS Gibbs (Marlborough)
DW Gibbs (Poverty Bay, Waikato Valley, Westbury and District)
ML Gibbs (Otago Women)
P Gibbs (scorer)
PB Gibbs (Central Districts)
PB Gibbs (Rangitikei)
T Gibbs (Canterbury Under-19s Women)
TR Gibbs (Counties Manukau)
AN Giblin (Nelson, Taranaki)
KM Giblin (Nelson)
LH Giblin (Taranaki)
Gibson (umpire)
Gibson (Hutt District Cricket Club)
Gibson (Taranaki)
A Gibson (Wanganui Collegiate School)
A Gibson (West Coast (South Island))
AJ Gibson (umpire)
B Gibson (Otago Under-20s)
B Gibson (Nelson Women)
BL Gibson (Hamilton Boys High School)
D Gibson (Eastern Districts of Southland)
D Gibson (Southland)
DG Gibson (Southland)
DPE Gibson (Canterbury Crusaders)
HM Gibson (Counties Manukau)
J Gibson (Northern Districts Under-20s)
JA Gibson (Poverty Bay)
JA Gibson (umpire)
JAL Gibson (Waikato, Wanganui)
JAL Gibson (New Zealand Nomads)
JD Gibson (Wellington)
JG Gibson (Auckland, Northern Districts)
JK Gibson (Southland)
JM Gibson (Otago Women)
JM Gibson (Northern Districts)
JR Gibson (Bay of Plenty, Counties Manukau)
KJ Gibson (Northern Districts Women)
MJ Gibson (Auckland A, Auckland Under-19s)
P Gibson (Poverty Bay)
PJ Gibson (Auckland Second XI, Auckland Under-19s)
PR Gibson (New Zealand Colts, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
S Gibson (Canterbury Under-19s)
T Gibson (Wellington Under-17s)
T Gibson (Central Districts Under-17s)
T Gibson (Wanganui Collegiate School)
T Gibson (Marlborough)
TD Gibson (Canterbury)
V Gibson (Northern Districts Under-20s)
WAJ Gibson (Hawke's Bay)
ZN Gibson (Northern Districts)
EW Giddy (Taranaki)
JS Giddy (North Taranaki, Taranaki)
NA Giddy (North Taranaki, Taranaki)
RH Giddy (Thames Valley)
SR Giddy (Taranaki)
T Giddy (Taranaki)
AE Giesen (Southern Hawke's Bay)
AE Giesen (New Zealand Nomads)
B Giesen (Wanganui Collegiate School)
HW Giesen (Manawatu and Wairarapa)
JE Giesen (Wanganui)
P Giesen (Manawatu and Wairarapa)
JJ Gifford (Hawke's Bay)
L Gifford (Wellington Women)
R Gifford (Wellington Under-20s)
S Gifkins (Onslow)
Gilberd (Hawke's Bay)
C Gilbert (Buller)
D Gilbert (Poverty Bay)
D Gilbert (Auckland Under-19s)
D Gilbert (Waikato)
G Gilbert (Poverty Bay)
GDM Gilbert (West Coast (South Island))
JD Gilbert (King's High School, Dunedin)
M Gilbert (Taranaki Women)
M Gilbert (South Canterbury)
NB Gilbert (Mid-Canterbury)
NB Gilbert (Waikato Valley)
P Gilbert (Southern Hawke's Bay)
SJ Gilbert (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
AW Gilbertson (Otago)
DAR Gilbertson (Hawke's Bay)
FMR Gilbertson (Otumoetai Intermediate School)
IB Gilbertson (Southland)
J Gilbertson (Southland)
JH Gilbertson (Southland)
L Gilbertson (Southland)
RJH Gilbertson (Otumoetai Intermediate School)
AR Gilchrist (umpire)
JJ Gilchrist (Raroa Normal Intermediate School)
SM Gilchrist (Auckland Women, New Zealand Women, Otago Women)
AJ Giles (Canterbury Women)
ED Giles (Auckland)
GV Giles (Northern Districts)
LA Giles (Otago)
ME Giles (Wellington)
PF Giles (Wairarapa)
PS Giles (Southland)
R Giles (umpire)
W Giles (Southern Districts Women)
HT Gilhooly (scorer)
KPB Gilhooly (Eastern Suburbs)
RJ Gilhooly (Wellington)
JW Gilkison (Wellington)
A Gill (Wanganui)
A Gill (Wanganui)
AJ Gill (Otago Women)
B Gill (Northern Districts)
B Gill (Horowhenua and Kapiti)
F Gill (West Christchurch)
J Gill (Otago Women Second XI)
JA Gill (Otago)
JA Gill (Otago Country Associations and Southland)
JG Gill (Auckland)
M Gill (Sikh Sports Club)
MF Gill (Central Districts)
RS Gill (Auckland Grammar School)
SJ Gill (Central Districts)
W Gill (Wanganui)
W Gill (Taranaki)
E Gillam (Bay of Plenty)
M Gillard (Canterbury)
AB Gillespie (New Zealand Expeditionary Force)
G Gillespie (Southern Hawke's Bay)
HD Gillespie (Auckland)
MR Gillespie (New Zealand, Wellington)
S Gillespie (Central Districts Under-17s)
SA Gillespie (Taita)
SR Gillespie (Auckland, New Zealand, Northern Districts, Northumberland)
T Gillespie (Central Districts Under-17s)
GNH Gillett (umpire)
R Gillett (Marlborough)
Gillies (Otago Boys High School)
A Gillies (Tawa College)
AL Gillies (umpire)
HD Gillies (Taranaki and Wanganui)
J Gillies (Otago Women)
J Gillies (Auckland Under-20s)
GH Gilling (umpire)
J Gillions (Blue Mountain College)
M Gilliver (Rangitikei)
EK Gillott (Northern Districts)
P Gillott (South Auckland Women)
PS Gillovic (umpire)
Gilly (Oamaru)
J Gilman (West Coast Women)
R Gilmer (Wanganui)
M Gilmore (Waiapu, Waikato)
RJ Gilmore (New Zealand Blind)
V Gilmore (Thames Women)
T Gilpin (umpire)
KL Gilray (Canterbury Women)
B Gilroy (Bay of Plenty)
PA Gilson (Pub Charities XI Women)
D Gin (New Zealand Brabin XI, Otago B, Otago Under-20s, Otago Under-23s)
NWJ Gini (Wellington XI)
PC Gini (Wellington B, Wellington Under-23s)
R Giorgi (Hawke's Bay)
HE Girdlestone (Wairarapa)
DP Girish (Raroa Normal Intermediate School Girls)
M Girkin (Invercargill Women)
AJ Girvan (St Hilda's Collegiate Secondary School)
MAJ Girvan (Hutt Valley High School Boys)
S Girvan (Ashburton County)
AM Given (Otago)
BL Glanville (Canterbury Second XI)
LB Glanville (Ashburton County, Canterbury)
F Glasgow (Taranaki)
JM Glasgow (Otago)
SJ Glasgow (Wellington Under-20s)
F Glass (North Otago)
S Glassey (Waikato Valley)
M Glassford (Poverty Bay)
J Glasson (Wellington Women)
B Glastonbury (Thames Valley)
A Gledhill (Marlborough)
Gleeson (Waikato)
Gleeson (Auckland)
C Gleeson (Auckland)
CM Gleeson (South Auckland)
HA Gleeson (Southland)
JW Gleeson (Manawatu)
P Gleeson (Marlborough)
A Glen (Otago)
AD Glen (West Coast (South Island))
AD Glen (Buller and West Coast)
LW Glen (Counties Manukau)
M Glen (West Coast (South Island))
M Glen (Buller and West Coast)
GS Glenday (umpire)
A Glengarry (Taita)
JR Glenn (Albion, Southland)
AE Glennie (Rangitikei)
I Glennie (King Country)
MB Glenny (umpire)
J Gloag (New Zealand Schools)
J Gloag (South Canterbury)
K Gloag (South Canterbury)
N Gloag (Wellington Under-17s)
HOH Glogau (Karori)
D Glover (Nelson)
J Glover (Wairau)
JK Glover (Wanganui)
RL Glover (Central Districts)
RL Glover (Manawatu)
TL Glover (Taranaki, Wairarapa)
TL Glover (Southern Hawke's Bay)
AS Glozier (Southland)
JM Glynan (umpire)
KA Glynn (Auckland Women)
GG Goatham (umpire)
HP Gobbie (Rosmini College)
M Goble (Counties Manukau)
RT Goble (scorer)
WT Goble (Northern Districts, Waikato)
HE Godby (Otago)
MJ Godby (Canterbury, Otago)
DJ Goddard (Parnell)
EM Goddard (Wellington Under-17s)
JM Goddard (Auckland Women, Canterbury Women, Otago Women)
Godfrey (scorer)
HGR Godfrey (Huntley School)
J Godfrey (Marlborough)
LM Goding (Otago Women Second XI)
Godsalve (Rotorua)
SE Godsalve (Bay of Plenty)
EC Godwin Austen (Canterbury)
A Goff (Southern Hawke's Bay)
Going
H Going (South Auckland, Waikato)
R Going (Waikato)
RJ Golden (Central Otago, North Otago)
RJ Golden (Central and North Otago)
SB Golder (Wellington)
IJ Goldfinch (Waikato Diocesan School for Girls)
PJ Goldfinch (Manawatu)
AH Golding (Franklin)
FR Golding (umpire)
L Golding (Buller, West Coast (South Island))
M Golding (Poverty Bay)
MR Golding (Bay of Plenty, Mount Maunganui)
Goldingham (Manawatu)
DJ Goldsbury (Petone-Eastbourne)
MJ Goldsbury (Petone-Eastbourne)
SE Goldsbury (Franklin, Poverty Bay)
HD Gold-Smith (Hawke's Bay)
EM Goldspring (Manawatu)
J Goldspring (Manawatu)
Goldstein (South Taranaki)
M Goldstein (Otago Country)
MP Goldstein (Canterbury Country)
R Goldstine (St Kentigern College, Auckland Girls)
Goldstone (South Taranaki)
CJ Goldstone (South Canterbury)
DM Goldstone (Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s)
Goldsworthy (umpire)
N Goldthorp (Waikato Valley)
B Golightly (Whangarei Girls High School)
PL Golightly (Whangarei Girls High School)
C Gollan (Ellesmere College Girls)
WJ Gollar (Otago)
N Gonsalkorale (Wellington Under-19s)
H Gooch (Matamata Women)
LC Gooch (Otago)
T Gooch (Poverty Bay)
Good (Wanganui Cricket Club)
C Good (Waiapu)
D Good (Horowhenua and Kapiti)
DT Good (Taranaki)
E Good (Wanganui Women)
S Good (Karori)
Goodall (Hawke's Bay)
D Goodall (Hawke's Bay)
D Goodall (Southern Hawke's Bay)
D Goodall (Central Districts Under-20s)
D Goodall (Cornwall (Hastings))
FR Goodall (umpire)
GV Goodall (Buller)
GW Goodall (Hawke's Bay)
NW Goode (Auckland)
FJ Gooder (Wellington)
GP Gooder (Auckland Women, New Zealand Women)
J Gooder (Wellington)
JA Gooder (Auckland Women)
JS Goodger (scorer)
A Goodin (Poverty Bay)
D Goodin (Northern Districts A)
JF Goodin (Taranaki)
K Goodin (Taranaki)
TC Goodin (Northern Districts)
AR Gooding (Bay of Plenty, Ipswich, Poverty Bay)
S Goodlet (Otago Women Second XI)
E Goodman (Otago Women)
J Goodman (Medbury School)
T Goodman (Medbury School)
F Goodsir (Southland)
Goodson (Wellington Mercantile League)
J Goodson (umpire)
KM Goodson (Northern Districts Women)
MC Goodson (Central Districts, New Zealand Academy, Wellington)
MJ Goodson (Taranaki)
J Goodsworth (Southland)
Goodwin (Hawke's Bay)
Goodwin (New Zealand Teachers)
D Goodwin (Northern Districts Masters)
DR Goodwin (Northland)
DR Goodwin (Whangarei City)
G Goodwin (Wairau Valley)
G Goodwin (scorer)
GL Goodwin (Marlborough)
GL Goodwin (Auckland Colts)
JE Goodwin (South Canterbury)
LG Goodwin (Wellington XI)
M Goodwin (Central Districts Under-17s)
NA Goodwin (Ashburton County)
SW Goodwin (Ashburton County, Canterbury)
SW Goodwin (Canterbury Minor Associations)
W Goodwin (Ashburton County)
H Goonetilleke (Johnsonville)
H Goonewardene (Taranaki)
Gooseman (Mangere)
PC Goosen (Tawa Intermediate School)
SI Gopalakrishnan (umpire)
Gordon (College B)
A Gordon (Kamo Intermediate School)
B Gordon (Canterbury Under-19s)
BG Gordon (Canterbury A)
BJM Gordon (Wellington College)
C Gordon (Waikato)
C Gordon (Onslow)
C Gordon (Kamo Intermediate School)
CCM Gordon (Northern Districts Under-17s)
D Gordon (Northern Districts Under-20s)
D Gordon (Wanganui)
D Gordon (Auckland Women)
DW Gordon (Northland)
GFM Gordon (Canterbury Under-23s)
H Gordon (Hamilton)
I Gordon (Rangitikei)
IN Gordon (Otago Women)
J Gordon (Eastern Districts of Southland)
J Gordon (Otago Under-23s)
LAC Gordon (Canterbury)
MR Gordon (Royal New Zealand Air Force)
N Gordon (Rangitikei)
P Gordon (Auckland City and Suburban Association)
R Gordon (West Coast (South Island))
RW Gordon (Auckland)
T Gordon (North City)
W Gordon (Manawatu, Wanganui)
AH Gore (Hawke's Bay, Wellington)
CS Gore (Wellington)
D Gore (Wellington Under-17s)
D Gore (North City)
R Gore (Wellington)
TWS Gore (Christchurch Boys High School)
Goring (Wellington)
Goring (Hawke's Bay)
FY Goring (umpire)
C Gorrie (Wellington Under-17s)
CH Gorton (Westland)
P Gosai (Hamilton)
RPJ Gosai (St John's College, Hamilton)
PE Gosling (scorer)
IS Gosnell (Ashburton County)
LG Goss (umpire)
FH Gossage (Hawke's Bay)
LJ Gouder (Central Districts Under-19s)
Gouge (Wellington)
A Gough (Northern Districts Under-17s)
C Gough (Otago)
J Gough (scorer)
L Gough (Northern North-West New South Wales Country Colts)
WJ Gough (Otago)
A Gould (Auckland)
A Gould (Royal New Zealand Navy)
DWJ Gould (Christ's College, Christchurch)
NH Gould (South Canterbury)
T Gould (umpire)
TM Gould (Canterbury Women, Marylebone Cricket Club Women, Northern Districts Women, Somerset Women)
JH Goulding (Marlborough)
SV Goulding (umpire)
P Goulin (Hamilton)
Gourlay (Wellington Wednesday Association)
HW Gourlay (umpire)
N Gourlay (Canterbury Women)
R Gourlay (Southland Women)
J Govan (Poverty Bay)
D Govindjee (referee)
Gower (Combined Services)
M Gower (Canterbury Under-19s)
Gowing (Napier-Hastings XI)
GH Gowland (Wellington)
FG Graafhuis (Hamilton)
Grace (Taranaki)
Grace (Wairarapa)
A Grace (Marlborough)
APM Grace (Wellington Women)
AR Grace (New Zealand Nomads)
D Grace (Wanganui Women B)
MP Grace (Southland)
PR Grace (Wanganui)
RA Grace (umpire)
TMP Grace (Wellington)
DA Grady (Manawatu)
DA Grady (Manawatu Wanderers)
MP Grafton (Buller, Denniston Dog Old Boys)
Graham (umpire)
Graham (Northern Districts Under-20s)
Graham (Auckland University)
Graham (Wairarapa)
A Graham (umpire)
A Graham (Southern Hawke's Bay)
AC Graham (Otago)
AC Graham (scorer)
B Graham (Northern North-West New South Wales Country Colts)
BN Graham (Auckland, Northern Districts)
C Graham (Hereworth Intermediate School)
CG Graham (Otago)
CG Graham (Otago Metropolitan)
CG Graham (Otago Metropolitan and North Otago)
CJ Graham (New Zealand Brabin XI, Otago Under-20s)
CP Graham (umpire)
D Graham (Manawatu)
D Graham (Taita)
DA Graham (Nelson)
F Graham (North Otago)
F Graham (Rangitikei)
G Graham (Auckland Under-23s)
G Graham (Hawke's Bay)
H Graham (Australia, Otago, Victoria)
H Graham (Canterbury Under-19s Women)
J Graham (Auckland Second XI)
J Graham (scorer)
JS Graham (Auckland-Manukau)
L Graham (Otago XI)
LH Graham (Nelson)
M Graham (Canterbury)
M Graham (Christchurch High School Old Boys)
MM Graham (Central Districts Women)
NG Graham (Waikato)
S Graham (Horowhenua and Kapiti, Karori)
T Graham (Buller)
TN Graham (New Plymouth Boys High School)
W Graham (East Coast Associations)
W Graham (Hawke's Bay)
WA Graham (Mid-Canterbury)
WG Graham (New Zealand Schools)
WH Graham (Auckland)
J Graham-Brown (Canterbury XI)
J Grainger (North Otago)
J Grainger (Wanganui Women)
NC Grala (Counties Manukau, Pukekohe Metro)
J Granger (North Otago)
NP Granger (Nelson)
Grant (Southern Hawke's Bay)
Grant (Bay of Plenty)
A Grant (North Otago)
AG Grant (Wanganui)
B Grant (Manawatu, Wanganui)
D Grant (Wanganui)
D Grant (Wanganui)
D Grant (Royal New Zealand Air Force)
D Grant (Taranaki)
DE Grant (Wanganui)
E Grant (Royal New Zealand Air Force)
F Grant (Southern Hawke's Bay)
G Grant (Southern Hawke's Bay)
G Grant (Blue Mountain College)
J Grant (South Canterbury)
LM Grant (Central Districts Women, Otago Women)
M Grant (Central Otago)
MR Grant (Hawke's Bay)
MR Grant (New Zealand Teachers)
NJ Grant (North Taranaki)
R Grant (North Otago)
R Grant (Franklin)
T Grant (Otago)
TAB Grant (Canterbury, Wellington)
WG Grant (Manawatu)
DG Grantham (Hamilton, Waikato, Wairarapa)
J Grason (New Zealand Army)
M Grattan (Hamilton Women)
MJ Grattan (Southland)
Graves (Canterbury Cricket Society)
JN Graves (Otago)
JN Graves (Otago Metropolitan)
Gray (Wellington)
Gray (Oamaru)
Gray (Tawa)
Gray (New Zealand Teachers)
Gray (Nelson)
A Gray (Otago Under-20s)
AH Gray (Canterbury Under-23s, New Zealand Universities)
B Gray (Rangitikei)
C Gray (Bay of Plenty, Manawatu)
C Gray (King Country)
D Gray (Southland Women)
D Gray (Matamata and Hamilton Women, Matamata Women)
D Gray (Central Districts Women)
DJ Gray (Northern Districts)
EJ Gray (New Zealand, Wellington)
EJ Gray (New Zealand XI)
GB Gray (Wanganui)
H Gray (Horowhenua)
H Gray (Hutt District Cricket Club)
J Gray (Canterbury)
J Gray (Taranaki)
J Gray (Otago Women Second XI)
J Gray (St Hilda's Collegiate Secondary School)
J Gray (Buller)
J Gray (Waikato Country)
J Gray (Bay of Plenty)
J Gray (Wairarapa)
KS Gray (Hutt International Boys School)
MH Gray (Taranaki)
N Gray (Cornwall)
N Gray (Midlands)
R Gray (Midlands)
R Gray (Canterbury)
RL Gray (Wellington Under-20s)
RS Gray (Wellington XI)
SI Gray (Otago Women)
S Gray-Hirst (Tawa Intermediate School)
M Grayling (Bay of Plenty)
HJ Grayson (North Taranaki, Taranaki)
JT Grayson (Poverty Bay)
D Greaney (Nelson)
JN Greaney (Taranaki)
Greatbatch (Taranaki)
M Greatbatch (Southern Hawke's Bay)
MJ Greatbatch (Auckland, Central Districts, Marylebone Cricket Club, New Zealand)
OR Greatbatch (Auckland)
P Greatbatch (Southern Hawke's Bay)
Green (Hawke's Bay)
Green (Waikato Country)
Green (Hutt Valley)
AJ Green (Auckland Women, New Zealand Women, Otago Women, Wellington Women)
ARWP Green (Nelson)
B Green (Bay of Plenty)
CL Green (Central Districts Women)
DI Green (Taranaki)
DM Green (Wellington)
G Green (Northland)
GR Green (Hutt International Boys School)
H Green (Whangarei Girls High School)
ISM Green (Raroa Normal Intermediate School Girls)
J Green (Canterbury Country)
KR Green (Otago Women)
L Green (Otago)
LA Green (Auckland)
LA Green (New Zealand Colts)
M Green (Wellington Under-19s)
M Green (Morrinsville Intermediate School Girls)
ML Green (Auckland Women, Brisbane Heat Women, New Zealand Women, Nottinghamshire Women, Wellington Women)
S Green (Wanganui Women)
SC Green (Otumoetai Intermediate School)
T Green (Takapuna Normal Intermediate)
TN Green (Rangitikei, Southern Hawke's Bay)
VM Green (Northern Districts Under-18s Women, Northern Districts Under-21s Women)
A Greene (Hamilton)
C Greene (Wanganui)
G Greene (Northern Districts Under-20s)
MT Greene (Wellington Collegians)
SC Greene (Wellington Collegians)
A Greenfield (Nelson)
A Greenfield (Otago Women)
AW Greenfield (King's High School, Dunedin)
DA Greenfield (umpire)
FE Greenfield (Nelson)
J Greenfield (Marlborough)
AJ Greenlees (Wairarapa College Girls)
J Greensill (Marlborough)
KR Greenslade (Canterbury Under-20s)
WA Greenstreet (Central Districts, Wellington)
WA Greenstreet (New Zealand Cavaliers)
NC Greentree (Wairarapa)
A Greenwood (Wanganui Women)
H Greenwood (Wairarapa)
HN Greenwood (West Coast (South Island))
JP Greenwood (New Zealand Universities, Wellington Under-23s)
JP Greenwood (Wellington)
NA Greenwood (Jersey)
W Greenwood (Dunedin and Suburban Cricket Association)
G Greer (umpire)
G Greer (Manawatu)
GV Greer (Wairarapa)
M Greer (Southland Boys High School)
S Greer (Manawatu)
BRK Greer-Atkins (Huntley School)
W Gregg (Marlborough)
Gregory (Wanganui)
A Gregory (Wellington Under-20s)
B Gregory (King Country)
CJ Gregory (Hawke's Bay)
F Gregory (Thames Women)
GR Gregory (Canterbury)
KL Gregory (Otago Women)
OR Gregory (Central Districts Women, Otago Women)
T Gregory (umpire)
Greig (Marlborough)
A Greig (Buller)
HL Greig (umpire)
J Greig (Manawatu)
K Greig (Mount Maunganui)
MJ Greig (Central Districts Women)
TCK Greig (Counties Manukau)
WM Greig (Wairarapa)
LG Grellet (King's High School, Dunedin)
PJ Grenfell (South Canterbury)
PJ Grenfell (West Coast (South Island))
PJ Grenfell (Canterbury Minor Associations)
Grenlie (Mel Brown's XI)
L Gresham (Bay of Plenty)
Gresson (South Canterbury)
TM Gresson (South Canterbury)
Greville (Hawke's Bay and Manawatu Women)
JR Greville (Central Districts Under-17s)
D Grey (Auckland Under-19s)
HJ Grey (Central Districts Under-20s)
J Grice (East Christchurch-Shirley)
KD Gridley (Nelson Women)
SK Gridley (Nelson Women)
Grierson (Waikato)
TJ Grierson (Auckland)
Grieve (South Canterbury)
AJ Grieve (Otago)
M Grieve (Tai Tapu School)
L Grieves (umpire)
Griffen (Nelson)
MR Griffen (Otago Second XI)
Griffin (Nelson)
M Griffin (Rangitikei)
M Griffin (Otago Under-19s)
MR Griffin (Otago Under-20s)
TES Griffin (North East Valley, Otago Boys High School)
W Griffin (Nelson)
CS Griffith (Bay of Plenty)
F Griffith (West Coast (South Island))
GH Griffith (Bush Association)
H Griffith (Bush Association)
J Griffith (New Zealand Blind)
J Griffith (Bush Association)
MA Griffith (St Patrick's College, Silverstream)
R Griffith (Bush Association)
A Griffiths (Otago Women Second XI)
A Griffiths (scorer)
AA Griffiths (Wellington)
BG Griffiths (Wellington)
BG Griffiths (Wellington XI)
C Griffiths (scorer)
D Griffiths (umpire)
E Griffiths (Hawke's Bay)
GG Griffiths (umpire)
GJS Griffiths (Buller)
H Griffiths (Tararua)
HE Griffiths (Buller)
IJ Griffiths (Ashburton County)
IJ Griffiths (Canterbury Minor Associations)
J Griffiths (Marlborough)
J Griffiths (Buller)
J Griffiths (Buller)
J Griffiths (New Zealand Blind)
JL Griffiths (Wanganui)
K Griffiths (Buller)
KA Griffiths (Otago Women)
L Griffiths (Marlborough)
LA Griffiths (scorer)
LE Griffiths (Buller)
RJ Griffiths (Northern Districts)
RJ Griffiths (Buller)
RJ Griffiths (Buller)
SE Griffiths (Raroa Normal Intermediate School Girls)
T Griffiths (Marlborough and Nelson)
D Grigg (Wairau Valley)
BBJ Griggs (Central Districts)
R Griggs (Manawatu)
J Grigson (Poverty Bay)
D Grimes (Nelson)
P Grimstone (Horowhenua and Kapiti)
GA Grindrod (Taranaki)
DJ Grocott (East Christchurch-Shirley)
JW Grocott (Canterbury)
CR Groenink (Auckland A, Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
LJ Grogan (Buller)
Groom (Marlborough)
P Groom (Waikato)
P Groom (Waikato Country)
G Groombridge (Wellington Country)
WM Groombridge (North Taranaki, Taranaki)
Groome (Waipawa)
R Groot (umpire)
H Grootboom (GM Turner's XI)
GB Grose (Canterbury B)
G Grove (Wairarapa)
R Grover (Ashburton County)
Groves (Tararua)
Groves (Southern Hawke's Bay)
DV Groves (Wairarapa)
LJ Groves (Otago)
R Groves (Otago Under-22s)
SL Groves (Central Districts Women)
TG Groves (Southland)
MP Growcott (Breens Intermediate School)
AP Grubb (North Otago)
CN Grubb (North Otago)
RJ Grubb (Wellington Under-23s)
PA Gruber (Auckland Women, Central Districts Women, New Zealand Women)
Gruppelaen (Christchurch Suburban Association)
HN Grusing (umpire)
A Grusning (South Auckland Women)
S Gubbins (Wellington)
E Gudgeon (North Taranaki)
G Gudgeon (Taranaki)
D Gudsell (South Canterbury)
F Guerin (Nelson)
P Guerin (Rangitikei)
BD Guild (Mount Maunganui)
J Guild-Inder (New Zealand Army)
LG Guilford (Auckland Development XI, Auckland Under-17s)
SC Guillen (Canterbury, New Zealand, Trinidad, West Indies)
Guiness (Westland)
CE Guiney (Canterbury)
S Guiniven (Rangitikei)
DM Guise (Counties)
P Guise (King Country)
DW Gulliver (Balmacewen Intermediate School)
BD Gully (Nelson)
BG Gully (Nelson)
H Gully (Nelson)
J Gully (Canterbury)
S Gunby (North Otago)
Gundry (umpire)
Gunn (North Otago)
AD Gunn (Southern Hawke's Bay)
AD Gunn (New Zealand Nomads)
C Gunn (Poverty Bay)
C Gunn (North City)
D Gunn (umpire)
D Gunn (Matamata Women)
D Gunn (Canterbury Minor Associations)
G Gunn (umpire)
GF Gunn (umpire)
J Gunn (Matamata Women)
J Gunn (Canterbury Minor Associations)
JG Gunn (Canterbury Under-20s)
KV Gunn (Canterbury Women, New Zealand Women)
L Gunn (Canterbury Development Women)
R Gunn (Waikato Diocesan School for Girls)
V Gunn (Matamata Women)
LJ Gunning (umpire)
MF Gunning (Manawatu)
BD Gunson (King Country)
M Gunson (New Zealand Ambassadors)
H Gunthorp (Canterbury, Otago)
MJ Guptill (Auckland, Barbados Tridents, Derbyshire, Guyana Amazon Warriors, Kings XI Punjab, Lancashire, Mumbai Indians, New Zealand, St Kitts and Nevis Patriots, Sunrisers, Worcestershire)
SN Guptill (Auckland Under-23s)
ML Guptill-Bunce (Auckland)
SJ Gurnsey (Canterbury Women)
N Gurr (Southland)
CA Gurrey (New Zealand Women, Northern Districts Women)
MG Gurrey (Counties Manukau)
GM Gush (Franklin)
DJ Guthardt (Central Districts)
AJ Guthrie (Otago Women)
AW Guthrie (Wanganui)
BA Guthrie (Central Otago)
H Guthrie (Wanganui)
L Guthrie (Otago Under-19s)
M Guthrie (umpire)
M Guthrie (Poverty Bay)
SZ Guthrie (Counties Manukau)
GD Gutschlag (Taranaki)
NC Gutsell (Southland)
OMM Gutsell (King's High School, Dunedin)
S Gutteridge (Naenae)
RI Guttery (umpire)
A Guy (Wanganui)
GA Guy (Auckland Women, New Zealand Women)
J Guy (West Coast (South Island))
JW Guy (Canterbury, Central Districts, New Zealand, Northamptonshire, Northern Districts, Otago, Wellington)
M Guy (Wanganui)
T Guy (scorer)
B Guyton (West Coast (South Island))
A Gwilliam (Hutt District Cricket Club)
B Gwilliam (North Taranaki)
B Gwilliam (Taranaki)
R Gwilliam (Wellington XI)
T Gwilliam (Hutt District Cricket Club)
WJC Gwynne (umpire)
I Gyde (Bay of Plenty)
S Gyde (Taranaki Women)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive