CricketArchive

New Zealand Players (T)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

AD Taaffe (Central Districts Women)
G Tabart (Canterbury)
W Tacon (Hawke's Bay)
KY Taele (Tauranga Intermediate School)
Tagg (Wellington)
N Taggart (Balmacewen Intermediate School)
B Tagore (Fraser Technical Old Boys)
HWT Tahana (Viscount School)
M Tahapeehi (New Zealand Blind)
LM Tahuhu (Australian Capital Territory Women, Canterbury Women, Lancashire Thunder, Melbourne Renegades Women, New Zealand Women, Surrey Stars, Surrey Women)
KR Tai (Redruth, Taranaki)
GT Taiaroa (North Otago)
JG Taiaroa (Hawke's Bay)
L Taiaroa (South Canterbury)
MP Taiaroa (Central Districts)
R Taiaroa (North Otago, South Canterbury)
JJ Taig (Otago Boys High School)
P Tainton (Southern Hawke's Bay)
JCM Tainui (St Patrick's College, Silverstream)
JL Tainui (Epsom Girls Grammar School)
LE Taipari (Thames Valley)
A Tait (Southland Women)
AH Tait (Southland)
AR Tait (New Zealand, Northern Districts)
CS Tait (Billericay, Taita)
E Tait (Buller)
G Tait (Otago Under-20s)
KV Tait (umpire)
M Tait (scorer)
M Tait (Southland Women)
MJ Tait (Mid-Canterbury)
N Tait (Southland)
RG Tait (Southland)
WC Tait (Otago)
Z Taita (Balmacewen Intermediate School Girls)
A Taite (umpire)
GL Talbot (Canterbury)
GRA Talbot (umpire)
MJ Talbot (Otago Under-20s, Otago Under-23s)
RO Talbot (Canterbury, Otago)
TAL Talbot (Parnell)
RIJ Tallott (Poverty Bay)
SJG Tallott (Poverty Bay)
SMK Tallott (Poverty Bay)
H Tamahere (umpire)
M Tangi (St Kentigern College, Auckland Girls)
J Tankard (Waiapu)
ED Tanner (Hawke's Bay)
GLM Tanner (St Mary's Intermediate School Girls)
WS Tanner (Auckland Under-20s)
CB Tapley (Southland)
EC Tapley (Southland)
EWG Tapley (Marlborough)
R Taplin (Canterbury XI)
JH Tapper (Canterbury Country, Grange, St Albans)
MDP Tapper (King's School, Auckland)
NF Tapper (umpire)
NGP Tapper (King's College, Auckland, King's School, Auckland)
D Tappin (Otago Women)
HE Tapping (Auckland)
W Tapsell (Auckland Under-20s)
JG Taris (Northern Districts Under-21s Women)
JW Tarleton (Wellington)
WS Tarleton (Southland)
M Tarling (West Coast (South Island))
GM Tarr (Northern Districts)
R Tarr (Waikato)
Tarrant (Manawatu)
D Tarrant (Manawatu)
DR Tarrant (Central Districts)
JM Tashkoff (Hutt International Boys School)
Tasker (Nelson Secondary Schools)
N Tasker (Ashburton County)
R Tasker (Nelson)
SA Tasker (Nelson)
W Tasker (Ashburton County)
WE Tasker (Wellington Women)
JJ Tasman-Jones (Otago)
H Tataria (Wellington Under-19s)
GS Tate (umpire)
LT Tatley (Mount Maunganui)
Tattersall (Manawatu)
HJ Tattersall (Auckland, Wellington)
I Taufa (Viscount School)
C Tauhore (New Zealand Blind)
PT Taumanu (Thames Valley)
B Taumoepeau (Belmont Intermediate School)
Javaahn Taumoepeau (Francis Douglas Memorial College)
Jensen Taumoepeau (Francis Douglas Memorial College)
TV Taupau (Viscount School)
B Tautahi (Wellington Under-17s)
J Tautari (Marlborough Boys College)
Taverner (College B)
Taylor (Nelson)
Taylor (Oamaru)
Taylor (umpire)
Taylor (Royal New Zealand Air Force)
Taylor (Wellington Secondary Schools A)
Taylor (Auckland University)
A Taylor (Poverty Bay)
A Taylor (Wellington City)
A Taylor (umpire)
A Taylor (Marlborough)
A Taylor (Hawke's Bay)
A Taylor (Otago Under-23s)
A Taylor (Waikato)
A Taylor (Dunedin Secondary Schools)
AR Taylor (Auckland, Wellington)
AR Taylor (West Coast (South Island))
B Taylor (Buller)
B Taylor (scorer)
BN Taylor (Tauranga Girls College)
BP Taylor (Poverty Bay)
BR Taylor (Canterbury, New Zealand, Wellington)
C Taylor (Onslow)
C Taylor (Heaton Intermediate School)
C Taylor (Wellington Midland)
D Taylor (North City)
DC Taylor (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, New Zealand Under-19s)
DD Taylor (Auckland, New Zealand, Warwickshire)
DJ Taylor (South Canterbury)
E Taylor (Nelson)
E Taylor (West Coast (South Island))
ET Taylor (Burnley)
FA Taylor (Auckland)
FJ Taylor (Wellington)
G Taylor (Auckland Women)
G Taylor (Otago Under-17s)
GJ Taylor (Bay of Plenty)
GW Taylor (Northern Districts)
HM Taylor (Canterbury)
I Taylor (South Canterbury)
IH Taylor (Wellington Under-20s)
J Taylor (Southland)
J Taylor (Canterbury)
J Taylor (Southland)
J Taylor (Franklin)
JE Taylor (umpire)
KGW Taylor (Canterbury)
KI Taylor (umpire)
L Taylor (South Canterbury)
L Taylor (South Canterbury)
LBW Taylor (Otago Under-17s, Otago Under-18s)
LBW Taylor (Canterbury Country)
LG Taylor (Auckland)
LJ Taylor (St Hilda's Collegiate Secondary School)
LRPL Taylor (Central Districts, Delhi Daredevils, Durham, Jamaica Tallawahs, Middlesex, New Zealand, Nottinghamshire, Pune Warriors, Rajasthan Royals, Royal Challengers Bangalore, Sussex, Victoria)
M Taylor (Poverty Bay)
M Taylor (Franklin)
MA Taylor (Northern Districts Women, Wellington Women)
ME Taylor (Auckland Women)
ME Taylor (Canterbury Women)
MJ Taylor (Canterbury Women, New Zealand Women)
MJ Taylor (Wellington)
ML Taylor (Kaipara Flats, Northland)
NML Taylor (Auckland Women)
NR Taylor (Heriot's, Taranaki)
NR Taylor (Havelock North High School)
P Taylor (Ashburton County)
PMJ Taylor (Northern Districts Under-18s Women, Northern Districts Under-21s Women)
PR Taylor (Taranaki)
R Taylor (Canterbury)
R Taylor (Ashburton County)
R Taylor (South Canterbury)
R Taylor (Horowhenua and Kapiti)
R Taylor (Otago Under-17s)
R Taylor (North Canterbury)
RE Taylor (umpire)
RV Taylor (umpire)
S Taylor (Poverty Bay)
S Taylor (West Coast (South Island))
S Taylor (North Harbour Women)
SJ Taylor (umpire)
T Taylor (Central Districts Under-17s)
T Taylor (Wanganui Collegiate School)
T Taylor (scorer)
TA Taylor (umpire)
TC Taylor (Christchurch Boys High School, Old Boys Collegians)
TJ Taylor (umpire)
TR Taylor (Buller)
VMH Taylor (New Zealand Women, Wellington Women)
WCG Taylor (North Otago)
WE Taylor (Nelson)
WJ Taylor (South Canterbury)
YG Taylor (Wellington Women)
K Teahen (South Canterbury)
HWG Teale (Chessington, East Christchurch-Shirley)
MD Teale (Guildford, Ordsall Bridon, Surrey Second XI)
SH Teale (Canterbury Women, New Zealand Women)
Teemy (Otago)
S Teepa (Taita)
Tegg (Pio Pio College)
BR Tegg (umpire)
CW Teichert (Buller)
JB Teichert (Buller)
A Telford (Wellington)
S Te Mana (Wanganui Women)
I Temm (Auckland Development Women)
M TeMoananui (Taita)
R Te Moni (Fraser Technical Old Boys)
T Te Moni (Fraser Technical Old Boys)
DW Temperley (Wellington Under-19s)
IJ Tempero (Wanganui)
RP Tempero (Canterbury Under-17s)
C Temperton (Hawke's Bay, Poverty Bay)
E Temperton (Hawke's Bay)
Tempest (Oamaru)
AB Temple (South Canterbury)
BI Templeman (Manawatu)
LD Templer (Tauranga Intermediate School)
DJ Templeton (North Canterbury)
E Templeton (Ellesmere College Girls)
H Templeton (New Zealand Universities)
HD Templeton (Karori)
MB Templeton (Northern Districts Women)
K Templey (Southern Hawke's Bay)
Tennant (Westland)
AE Tennant (Canterbury)
C Tennant (Wairarapa)
RC Tennent (Nelson)
B Te Rangi (Canterbury Women)
DJ ter Braak (Netherlands)
RM ter Braak (Auckland)
Terry (Bay of Plenty)
G Te Rure (Waiapu)
MJ Tesar (Bay of Plenty, Northern Districts)
PLN Tessier (Whitgift School)
K Tester (Manawatu)
C Testro (Auckland)
JC Testro (Auckland)
B Te Tomo (Horowhenua and Kapiti)
KA Teura (Viscount School)
C Tew (Ashburton County)
K Tew (Bay of Plenty)
AM Te Wake (Northern Districts Women, Otago Women)
T Te Whare (Waikato Valley)
FJ Thackeray (Naenae)
DG Thackray (Auckland Women)
JD Thackray (scorer)
E Thakobau (Wanganui)
R Thakur (Wellington Collegians)
AB Thapa (Auckland Under-17s)
BJ Thatcher (Bay of Plenty, North City, St Albans)
BE Thawley (Wellington Under-20s)
BMM Thayer (Otago Women)
TM Thayer (Wairarapa)
TJ Theed (Rangitikei)
MJ Thelin (Nelson)
JY Theobald (scorer)
IJ Therkleson (Wellington)
E Theron (Upper Hutt)
NM Thessman (Central Districts Women)
M Thevakulasingam (Wellington Collegians)
KN Thickett (North Otago)
PD Thickpenny (Greerton)
CH Thiele (Canterbury)
J Thierns (Timaru)
BH Thom (Horowhenua, Northland, Rangitikei, Waikato, Wairarapa)
DA Thom (John McGlashan College)
Thomas (Otago)
Thomas (Auckland)
Thomas (Auckland University)
A Thomas (West Coast (South Island))
A Thomas (New Zealand Army)
A Thomas (West Coast (South Island))
AE Thomas (Manawatu)
AW Thomas (Canterbury)
B Thomas (Midlands)
B Thomas (Midlands and Thames Valley)
BD Thomas (Canterbury)
BJ Thomas (Southland)
C Thomas (umpire)
C Thomas (South Canterbury)
C Thomas (Poverty Bay)
C Thomas (Buller)
C Thomas (Buller)
CA Thomas (Bay of Plenty, Emley Clarence)
CA Thomas (Buller)
CG Thomas (Ashburton County)
CH Thomas (Southland)
CW Thomas (Greerton)
D Thomas (Ashburton County)
D Thomas (Mid-Canterbury)
D Thomas (scorer)
DA Thomas (New Zealand Services)
E Thomas (Southland Women)
EK Thomas (St Mary's Intermediate School Girls)
ES Thomas (umpire)
ES Thomas (umpire)
G Thomas (Nelson)
G Thomas (Hutt Valley)
G Thomas (Central Districts Under-19s)
GJ Thomas (Kaikorai)
GJ Thomas (Kaipara Flats)
GT Thomas (Rangitikei)
H Thomas (Napier Technical Old Boys)
H Thomas (Hawke's Bay)
HO Thomas (Nelson)
J Thomas (West Coast (South Island))
JP Thomas (Otumoetai Intermediate School)
K Thomas (Wellington Collegians)
LF Thomas (umpire)
M Thomas (Wellington)
M Thomas (Canterbury Women)
M Thomas (Central Districts Under-17s)
M Thomas (Poverty Bay)
M Thomas (Manawatu)
ML Thomas (Central Districts)
ML Thomas (Hamilton)
MS Thomas (Hawke's Bay)
N Thomas (West Coast Women)
N Thomas (Waikato)
P Thomas (umpire)
P Thomas (West Coast (South Island))
PAE Thomas (Canterbury Under-23s)
PG Thomas (umpire)
PJ Thomas (Cornwall)
PO Thomas (Ashburton County)
R Thomas (Dunedin Metropolitan)
R Thomas (Rangitikei)
R Thomas (Central Districts Under-23s)
R Thomas (North East Valley)
R Thomas (umpire)
R Thomas (South Canterbury)
RE Thomas (Wanganui)
RI Thomas (Central Districts)
RL Thomas (Marlborough)
RL Thomas (Canterbury Under-23s)
RT Thomas (Horowhenua)
RW Thomas (Hawke's Bay)
RW Thomas (Canterbury Under-20s)
W Thomas (South Canterbury)
W Thomas (North Otago)
W Thomas (New Zealand Teachers)
WE Thomas (New Zealand Under-23s)
JR Thomasen (St Peter's School, Cambridge)
DL Thomason (East Christchurch-Shirley, Nelson)
Thompson (umpire)
Thompson (Wellington)
Thompson (Auckland)
Thompson (umpire)
Thompson (scorer)
A Thompson (Northern Districts Under-19s)
AD Thompson (Northland)
AJ Thompson (umpire)
AN Thompson (Auckland Secondary Schools)
AX Thompson (Raroa Normal Intermediate School)
B Thompson (Marlborough)
B Thompson (Cobham)
BH Thompson (Bay of Plenty, Hamilton, Mount Maunganui)
BJ Thompson (scorer)
C Thompson (St Albans)
CK Thompson (Auckland Under-19s)
CM Thompson (Otago Women)
CP Thompson (Taieri)
CT Thompson (Upper Hutt)
D Thompson (Cobham)
D Thompson (Poverty Bay)
DR Thompson (Hawke's Bay, Lindisfarne College)
DT Thompson (Northern Districts XI)
E Thompson (Wanganui Women B)
E Thompson (scorer)
EP Thompson (Central Districts, New Zealand, New Zealand Academy)
FS Thompson (New Zealand Expeditionary Force)
G Thompson (Waiapu)
G Thompson (Havelock North Intermediate School)
H Thompson (Southland Women)
HF Thompson (Hawke's Bay)
HM Thompson (Auckland Women, New Zealand Women)
HR Thompson (Auckland XI)
J Thompson (Hutt Districts)
JA Thompson (Wanganui)
JA Thompson (South Canterbury)
JS Thompson (Horowhenua and Kapiti, Victoria University, Wellington)
KA Thompson (Southland)
KD Thompson (St John's College, Hamilton)
KM Thompson (Northern Districts Women)
L Thompson (Poverty Bay)
L Thompson (umpire)
LR Thompson (Otago Under-20s, South Island Under-20s)
M Thompson (Counties Manukau)
M Thompson (North Harbour Women, North Shore Women, Wellington Women)
M Thompson (West Coast (South Island))
MB Thompson (West Coast (South Island))
MG Thompson (Wellington Women)
NR Thompson (Otago)
O Thompson (Waiapu)
P Thompson (Central Otago)
P Thompson (Horowhenua)
P Thompson (West Coast (South Island))
R Thompson (Poverty Bay)
R Thompson (Northland)
R Thompson (umpire)
R Thompson (Northern Districts Under-17s)
R Thompson (Cornwall)
RD Thompson (umpire)
S Thompson (North Shore Women)
S Thompson (Wellington Under-17s)
S Thompson (Central Districts Cricket Association Chairman's XI)
S Thompson (Wanderers)
SR Thompson (Central Districts Women)
Thoms (Combined Services)
A Thomson (Otago Under-20s)
AJD Thomson (North City)
D Thomson (umpire)
G Thomson (Nelson Women)
G Thomson (Otago Women)
G Thomson (Blue Mountain College)
GB Thomson (Otago)
GD Thomson (North Canterbury)
HP Thomson (umpire)
JB Thomson (Southland)
JC Thomson (Otago)
JCA Thomson (Wellington)
JCA Thomson (New Zealand Universities Wanderers)
JM Thomson (umpire)
K Thomson (Canterbury, New Zealand)
KA Thomson (Southland)
M Thomson (Mount Albert Grammar School)
N Thomson (Ngakawau)
OCJ Thomson (Rangi Ruru Girls School)
P Thomson (Horowhenua)
SA Thomson (New Zealand, Northern Districts)
WA Thomson (Canterbury)
RA Thorburn (Thames Valley)
SA Thorburn (umpire)
TSF Thorburn (Thames Valley)
J Thorn (North Otago)
LDA Thorn (Canterbury)
GS Thorne (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s, New Zealand Universities)
N Thorne (Marlborough)
BI Thorner (New Zealand Women, Wellington Women)
SJ Thorner (Wellington Women)
HA Thornley (Heaton Intermediate School Boys)
Thornton (umpire)
J Thornton (Auckland Under-17s)
F Thorp (Wairarapa)
C Thorpe (West Coast (South Island))
G Thorpe (Marlborough)
J Thorpe (Nelson)
C Thorsen (Midlands)
ES Threlfall (Balmacewen Intermediate School Girls)
G Thrush (Wanganui)
HR Thuraisingham (Tawa College, Tawa Intermediate School)
RJ Thuraisingham (Tawa College)
TR Thuraisingham (Tawa Intermediate School)
BG Thurlow (Raroa Normal Intermediate School)
G Thurlow (Stokes Valley, Upper Valley)
ER Thurman (Auckland Under-18s Women, Auckland Under-19s Women, Auckland Under-21s Women)
H Ticehurst (Wairarapa)
DK Tickelpenny (St John's College, Hamilton)
BM Tickner (Central Districts, New Zealand)
S Tickner (Southern Hawke's Bay)
AJ Tiddy (Waikato Valley)
DJ Tidmarsh (Northern Districts)
J Tidswell (Havelock North Intermediate School)
J Tier (Wairarapa)
HJ Tierney (St Kentigern Boys' School)
HM Tiffen (Canterbury Women, New Zealand Women, Sussex Women)
I Tilbury (North Otago)
WJG Tiller (umpire)
H Tilley (scorer)
MR Tilley (North City)
RN Tillman (Canterbury Women)
T Tilo (Havelock North Intermediate School)
Tilyard (Wanganui)
JT Tilyard (Wellington)
B Timmings (John McGlashan College)
Timms (Waikato)
E Timoti (Hornchurch, Tauranga Boys College, Upminster)
M Timoti (Hornchurch, Tauranga Boys College)
A Timpson (Canterbury Under-19s)
AC Timpson (Auckland B)
AC Timpson (New Zealand Universities Wanderers)
ED Tims (umpire)
RP Tindale (West Coast (South Island))
C Tindall (Wellington)
LC Tindall (St Peter's School, Cambridge)
MG Tindall (umpire)
EWT Tindill (New Zealand, Wellington)
P Tindill (Wellington)
A Tinetti (Buller)
C Tinetti (Buller)
G Tinetti (Buller)
W Tinetti (Buller)
W Tingey (King's School, Auckland)
MA Tini (Canterbury Women)
AW Tinker (Southland)
GT Tipa (Otago Women)
R Tippen (Buller)
RE Tisch (Auckland Under-20s)
RD Tissera (Johnsonville)
AE Titchener (scorer)
CJ Tito (New Plymouth Boys High School)
JDS Tizard (Wanganui)
DJ Tobin (Cornwall Under-19s)
G Tocker (Horowhenua, Midlands)
J Tocker (Wellington Under-17s)
Todd (Central Otago)
AA Todd (Ashburton County)
AT Todd (Remuera Intermediate Girls)
D Todd (North Harbour, South Canterbury)
G Todd (West Coast (South Island))
GR Todd (Auckland, Central Districts, Otago)
ITM Todd (umpire)
KWM Todd (Auckland)
LM Todd (Canterbury Women)
S Todd (scorer)
SL Todd (Auckland Women, North Shore Women, Wellington Women)
T Todd (West Coast (South Island))
BH Tohill (Wanganui)
LJ Tohill (Christchurch Boys High School)
SJ Tohill (Chislehurst and West Kent, Grange, Hong Kong Cricket Club, North City)
F Tokuma (Viscount School)
DW Tolchard (West Coast (South Island))
MT Tomai (Viscount School)
P Tomich (Northland)
AG Tomkies (Buller)
SB Tomkinson (umpire)
E Tomline (Rangitikei)
Tomlinson (umpire)
BW Tomlinson (Auckland Grammar School)
KA Tomlinson (Central Districts Women, Dragons Women, Netherlands Women, Northern Districts Women, Wellington Women)
T Tomlinson (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
Tompkins (South Auckland)
Tompkins (Wanganui)
AH Tompkins (Manawatu)
BN Toms (Wellington Under-20s)
PJ Tomsett (Waikato Valley)
B Tone (umpire)
B Tones (West Coast (South Island))
B Tones (West Coast (South Island))
BE Tones (West Coast (South Island))
BE Tones (West Coast (South Island))
BE Tones (West Coast (South Island))
Tonkin (North Otago)
Tonks (Waikato)
AS Tonks (Taranaki)
KC Tonks (Onslow, Scots College, Wellington)
OFJ Tonu'u (Team Rugby)
CJ Tooby (Pub Charities XI Women)
RL Toole (Central Districts)
W Toomath (umpire)
CR Toombs (Hamilton)
GR Toombs (umpire)
CDG Toomey (Otago)
CDG Toomey (New Zealand Universities Wanderers)
FJ Toomey (Otago)
MJ Toomey (Otago Women)
NJ Toomey (Hawke's Bay)
NJ Toomey (New Zealand Universities Wanderers)
NRM Toomey (Otumoetai Intermediate School)
JC Tootell (umpire)
K Topham (Otago Development Women)
TH Topia (Auckland)
F Topla (Grafton)
P Topliss (umpire)
D Topp (West Coast (South Island))
HE Topp (Northern Districts Women)
JP Topp (Wellington)
KD Topp (Wellington Under-20s)
SM Topp (Auckland-Manukau)
OJ Topping (Cashmere High School Women)
AW Torkilson (Hawke's Bay)
W Torkington (Hawke's Bay)
A Torrance (Wairarapa)
RC Torrance (Otago)
R Torrens (Rangitikei)
LR Torrie (Poverty Bay)
NK Torrie (Northern Districts Under-21s Women)
V Tosi (Central Districts Under-19s)
TWC Tothill (Christ's College, Christchurch)
Totman (Manawatu)
B Totman (Auckland)
WAL Totty (Hawke's Bay)
HM Tourelle (John McGlashan College)
JA Tourelle (John McGlashan College)
JL Tout (Nelson Women)
H Towers (Rangitikei)
DA Towes (Thames Valley, Waikato)
WB Townrow (Buller)
CA Townsend (Hamilton Boys High School)
GA Townsend (North Shore Women)
LJ Townsend (Northland)
LM Toynbee (Central Districts Under-19s)
MH Toynbee (Central Districts)
L Tozer (Auckland Under-20s)
J Tracey (Franklin)
JG Tracey (Wanganui)
Tracy (Wanganui)
SR Tracy (Auckland, Canterbury, Gloucestershire, Otago)
LJ Trainor (King's High School, Dunedin)
IM Trapani (Auckland Women)
Trapp (Central Otago)
CJ Trask (Central Districts)
R Trask (Horowhenua)
EA Travers (Canterbury Women, Central Districts Women, New Zealand Women)
P Traynor (umpire)
WCF Treadwell (Wanganui)
NJ Trebilcock (Hamilton)
T Tregonning (Bay of Plenty)
K Treiber (Northern Districts)
J Tremain (North Harbour Women, North Shore Women)
TW Tremain (Palmerston North Boys High School)
MA Tremaine (Auckland Women)
J Trembath (Poverty Bay)
JR Trembath (Bay of Plenty, Bracebridge Heath, Carlton)
W Tremewan (umpire)
W Tremewen (umpire)
JL Trendle (Wellington Women)
N Trenton (umpire)
A Treseder (Wairarapa)
BJ Trethewey (Wellington Under-19s Women, Wellington Under-21s Women)
AJ Trevena (Manawatu)
D Trevithick (Waiapu)
Treweek (South Taranaki)
Treweek (scorer)
C Treweek (Canterbury)
W Tricklebank (Wellington)
LR Trigg (Kamo Intermediate School, Northland)
A Trikannad (Cornwall)
A Trillo (Wanganui Women B)
J Trillo (Wanganui)
F Trimble (Whangarei Boys High School)
M Trimble (Whangarei Boys High School)
DG Trist (Canterbury)
JO Tristram (Auckland Women)
W Trolove (Marlborough)
AD Tronson (Wanganui)
RJ Trott (umpire)
JW Troughton (Wellington College)
GB Troup (Auckland, New Zealand)
R Troup (Auckland Under-19s)
DM Trow (Central Districts Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
L Trowbridge (West Coast (South Island))
LJ Trowbridge (West Coast (South Island))
LW Trowbridge (West Coast (South Island))
LW Trowbridge (West Coast (South Island))
LP Trower (Central Districts A, Central Districts Under-19s)
GMG Troy (St Patrick's College, Silverstream)
CJ Trudgeon (Counties)
RD Trumper (New Plymouth Boys High School)
PB Truscott (Canterbury, New Zealand, Wellington)
GD Tryon (Hawke's Bay, Hutt Districts)
RL Tse (Raroa Normal Intermediate School Girls, Wellington Under-21s Women)
SJ Tsukigawa (New Zealand Women, Otago Women, Western Australia Women)
ML Tuapawa (Wellington Women)
Tucker (umpire)
CSR Tucker (Nelson)
D Tucker (umpire)
DA Tucker (Otago Women)
GL Tucker (umpire)
J Tucker (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-18s)
J Tucker (Havelock North Intermediate School)
J Tucker (John McGlashan College)
KH Tucker (Wellington)
SJ Tucker (Wellington)
V Tucker (Manawatu)
W Tucker (Canterbury B)
WC Tucker (Taranaki)
HG Tuckett (Taranaki)
BJ Tuckwell (Otago, Victoria, Wellington)
H Tuckwell (Otago)
DR Tuffey (Auckland, New Zealand, New Zealand Academy, Northern Districts)
JT Tuffin (St Patrick's College, Silverstream)
KJ Tuffin (Wellington Development XI)
MJ Tugaga (Wellington)
B Tuheke (Waiapu)
MD Tuiafitu (Holy Cross Catholic School Girls)
A Tuite (Ashburton County, North Canterbury)
R Tuivakano (Heaton Intermediate School)
Tuke (North Taranaki)
CL Tuke (Hawke's Bay)
HL Tuke (Hawke's Bay)
M Tulloch (New Zealand Universities)
MJ Tulloch (Northland, Onslow)
R Tulloch (Ashburton County)
CR Tunnicliffe (umpire)
DE Tunnicliffe (scorer)
F Tunnicliffe (Wairarapa)
J Tunnicliffe (Nelson)
KE Tunnicliffe (Central Districts Women)
PJ Tunnicliffe (Naenae Old Boys, Taita)
T Tunnicliffe (Nelson)
MF Tunupopo (Auckland Women, New Zealand Women)
TT Turbitt (Poverty Bay)
M Turbott (New Zealand Minor Associations)
W Turbott (South Auckland)
W Turei (Waiapu)
W Tureia (Waiapu)
C Turkington (Wairau)
C Turkington (Royal New Zealand Air Force)
C Turkington (Marlborough)
J Turkington (Rangitikei)
Turkinton (Royal New Zealand Air Force)
AH Turnbull (Wellington Under-20s)
AJ Turnbull (Otago)
D Turnbull (Otago Under-20s)
H Turnbull (umpire)
JA Turnbull (Auckland, Northern Districts)
PJ Turnbull (Otago)
R Turnbull (Horowhenua)
Turner (umpire)
Turner (West Coast (South Island))
Turner (Wanganui)
A Turner (Wellington Under-20s)
A Turner (Hutt Districts)
AD Turner (Wellington)
AL Turner (umpire)
AS Turner (Hutt Valley High School Girls)
B Turner (Wellington Under-17s)
B Turner (North City Second XI)
BA Turner (Central Districts)
BA Turner (Otago Women)
BD Turner (King's College, Auckland)
BL Turner (Otago Under-20s, Otago Under-23s)
BN Turner (Canterbury Women)
CM Turner (Upper Hutt)
CS Turner (Wellington Under-17s)
G Turner (Canterbury)
GA Turner (Canterbury)
GD Turner (New Zealand Universities Wanderers)
GM Turner (Marylebone Cricket Club, New Zealand, Northern Districts, Otago, Worcestershire)
HM Turner (Hutt Valley High School Girls)
J Turner (Ellesmere College Girls)
JA Turner (Canterbury Women, New Zealand Women)
JA Turner (Otago Boys High School)
JG Turner (Christchurch Boys High School)
K Turner (Napier Technical Old Boys)
M Turner (Auckland A)
M Turner (Canterbury Under-17s)
M Turner (New Zealand Services)
M Turner (Kamo Intermediate School)
MA Turner (Canterbury Women)
ML Turner (Poverty Bay)
NJ Turner (Auckland Women, Canterbury Women, New Zealand Women)
NM Turner (Auckland, Otago)
O Turner (scorer)
PF Turner (Wanganui)
R Turner (Central Districts Under-19s)
R Turner (Napier Technical Old Boys)
R Turner (Northern Districts Masters)
R Turner (Northland)
RJ Turner (North Otago)
S Turner (Rangitikei)
S Turner (Northern Districts Under-17s)
SI Turner (King's College, Auckland)
T Turner (Southern Hawke's Bay)
TA Turner (North Canterbury)
TH Turner (North Canterbury)
TR Turner (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
W Turner (Timaru)
RA Turpie (Mid-Canterbury)
K Turrell (Tawa Intermediate School)
GK Turton (Otago)
RE Turton (umpire)
Turvey (Poverty Bay)
M Turvey (Hutt Valley)
KA Tusa (Holy Cross Catholic School Girls)
B Tuson (Mount Albert Grammar School)
BE Tutty (Ashburton County)
BO Tutty (Nelson Women)
JL Tutty (Bay of Plenty, Greerton)
K Tutty (Ashburton County)
LK Tutty (Old Boys Collegians)
W Tweedy (Otago)
FT Twemlow (Southland)
DD Twigg (St Albans)
CH Twist (Wellington)
Twomath (umpire)
RG Twose (Central Districts, Devon, New Zealand, Northern Districts, Warwickshire, Wellington)
AA Tyler (Otago Women)
C Tyler (Matamata Women)
D Tyler (Horowhenua)
MK Tyler (Auckland Women)
WW Tylor (Marlborough)
JC Tynan (Wellington)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive