CricketArchive

New Zealand Players (R)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

MG Rabbette (Otago Under-19s)
S Rabbit (Waikato Valley)
J Rabe (Thames Women)
CN Rabone (Waikato)
GO Rabone (Auckland, New Zealand, Wellington)
A Rackley (Southern Hawke's Bay)
DP Rackley (Nelson)
JS Rackley (Nelson)
J Radcliffe (Hawke's Bay)
Raddock (Combined Services)
CB Raddock (Royal New Zealand Air Force)
DJ Radford (New Zealand Schools, Taranaki)
J Radford (King Country)
AA Radonich (King Country, Thames Valley, Waikato Country)
AA Radonich (Waikato)
H Radonich (Waikato Country)
JL Radovonich (Canterbury Under-19s, Canterbury Under-22s, New Zealand Under-19s)
BJ Rae (Canterbury)
DS Rae (Wellington Collegians)
EC Rae (Canterbury Women)
HJ Rae (Canterbury Women)
J Rae (Wanganui Collegiate School)
JM Rae (Otago Women)
MD Rae (Otago)
PR Rae (umpire)
R Rae (Bay of Plenty)
R Rae (Southland)
S Rae (Hamilton)
SM Rae (Bay of Plenty, Poverty Bay)
D Raffaelli (Auckland Under-17s)
TD Raglan (Waikato Valley)
N Rai (Hamilton Boys High School)
PW Rainbird (Wellington XI)
WG Rainbird (Wellington)
GA Raine (Wanganui)
C Rainer (Wanganui)
SV Raines (Southland)
KH Rainey (Nelson)
BN Rainger (Karori, Parnell)
S Rainger (Auckland Under-17s)
AG Rains (Otago)
AB Raisin (Wanganui)
D Raj (scorer)
GK Rajamoney (Upper Hutt)
A Rajesh (King's High School, Dunedin)
C Raleigh (Southern Hawke's Bay)
S Raleigh (Tararua)
RP Ralfe (Nelson)
TG Ralfe (Nelson)
Ralph (Puketoi)
JA Ralston (Wellington Women)
AK Rama (Wellington Women)
S Rama (Wellington Under-20s)
K Ramage (Southland Women)
MA Ramassh (King's School, Auckland)
MD Ramduth (Royal New Zealand Air Force)
M Rameka (Horowhenua and Kapiti)
KA Ramel (Auckland Women, New Zealand Women)
BJ Rammell (Taita)
CE Rampling (Hutt Valley Emerging Players, Wellington Under-19s, Wellington Under-20s)
Ramsay (Central Otago)
A Ramsay (Wellington)
DD Ramsay (Royal New Zealand Air Force)
DJ Ramsay (Auckland Women)
MJ Ramsay (Southland)
O Ramsay (Southland)
P Ramsay (Otago Women)
S Ramsay (Matamata Women)
ZL Ramsay (Otago Women)
RD Ramsay-Boyd (scorer)
Ramsbottom (New Zealand Army)
BZ Ramsden (Tauranga Intermediate School)
HSSC Ramsden (Wairarapa)
J Ramsden (Otago)
S Ramsden (Wellington Under-23s)
R Ramsey (St Albans)
A Ramshaw (umpire)
IU Ranaweera (Wellington Girls College)
SHA Rance (Central Districts, New Zealand)
S Ranchod (Auckland Invitation XI, Auckland Under-19s)
S Ranchod (Cornwall)
Randall (Pio Pio College Second XI)
B Randall (West Coast (South Island))
CA Randall (Canterbury Women Second XI)
CLW Randall (Wellington)
L Randall (Bay of Plenty)
LC Randall (Wellington Town)
B Randell (West Coast (South Island))
BG Randell (Northern Districts)
L Randell (Taranaki)
M Randle (Canterbury)
DP Ranger (North Otago)
Rangi (Combined Services)
C Rangi (Hawke's Bay)
H Rangi (Hutt Valley Colts)
KCR Rangi (Central Districts Women)
M Rangi (umpire)
P Rangiwahia
B Rangnekar (Havelock North High School)
S Rangnekar (Central Districts Women)
Rankin (Otago XI)
DRB Rankin (Manawatu)
M Ransfield (Rangitikei)
J Ranston (Midlands)
FC Raphael (umpire)
AF Rapley (Canterbury)
W Rapley (West Coast (South Island))
BJ Rapson (Newquay, Stirlands)
S Rasmussen (Wellington)
H Ratana (Wanganui Women)
S Ratana (Wanganui Women B)
B Ratcliffe (Poverty Bay, Waikato Valley)
R Ratnam (Ngakawau)
GC Ratnasabapathy (Auckland A, Auckland Under-18s, Auckland Under-19s)
CM Ratten (umpire)
CW Rattray (Otago)
PJ Rattray (Canterbury)
SJ Rattray (Canterbury Women, International XI Women, New Zealand Women, North Shore Women)
W Ratu (Royal New Zealand Navy)
Rauputu (Pio Pio College)
JA Raval (Auckland, Central Districts, New Zealand, Yorkshire)
JL Raven (Wellington Women)
RA Raven (Royal New Zealand Air Force)
B Ravenscroft (Mid-Canterbury)
J Ravenswood (Upper Hutt)
C Ravi (Hutt Districts, Scots College, Wellington)
R Ravindra (Wellington)
G Ravla (King Country)
MT Ravlic (Parnell)
JJ Rawiri (Tawa College, Tawa Intermediate School)
A Rawlings (Auckland University Fingletoads)
J Rawlings (Renwick)
K Rawlings (Auckland University Fingletoads)
KP Rawlings (umpire)
JW Rawnsley (Central Districts Under-17s)
A Rawson (Wanganui)
MJ Rawson (South Canterbury)
TF Rawson (Wairarapa)
C Rawstorn (North Otago)
FP Raxworthy (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
H Rayment (Rangitikei)
Raymond (Southland)
J Raymond (Medbury School)
SG Raymond (South Canterbury)
Rayner (Marlborough)
A Rayner (Auckland)
DL Rayner (Central Districts)
GL Rayner (Canterbury, Otago)
J Rayner (Auckland)
S Raynor (Canterbury XI)
S Raza
BJ Rea (Canterbury XI)
C Rea (King's College, Auckland)
J Rea (Otago Under-19s)
M Rea (Canterbury Under-17s)
Read (Wanganui)
BR Read (Counties Manukau)
D Read (New Zealand Over-50s)
DG Read (Canterbury Under-20s)
F Read (Wellington)
G Read (Auckland Under-17s)
J Read (Taranaki)
J Read (Horowhenua)
KJ Read (Counties Manukau)
R Read (Wellington)
RJ Read (Canterbury)
T Read (Central Districts Under-19s)
LB Reade (Central Districts)
LB Reade (Motueka)
LE Reade (Canterbury, Otago)
Reaney (Otago University)
HEI Reaney (Wellington)
PS Reaney (Hawke's Bay)
R Reaney (New Zealand Universities Wanderers)
RPJ Reaney (Hawke's Bay)
TPL Reaney (Central Districts, Wellington)
TPL Reaney (Hawke's Bay)
G Reardon (Otago)
JG Reardon (umpire)
PR Reardon (Canterbury Country)
CD Recordon (Otago University)
PJ Recordon (Auckland and Waikato Universities)
PR Recordon (Auckland University)
GI Reddaway (umpire)
J Reddiex (Balmacewen Intermediate School)
SO Reddiex (Raroa Normal Intermediate School)
AJ Reddin (New Zealand Army)
DJ Reddington (Otago)
A Reddy (Parnell)
P Reddy (Auckland Normal Intermediate School)
DJ Reder (Central Districts Under-17s)
NMJ Redfearn (New Zealand Army)
AG Redfern (Christchurch Boys High School, Mid-Canterbury)
N Redfern (New Zealand Army)
OH Redfern (Christchurch Boys High School)
TE Redfern (Christchurch Boys High School)
WP Redgrave (Hawke's Bay, Wellington)
AT Redmayne (Canterbury)
AJ Redmond (Canterbury, Gloucestershire, New Zealand, Otago)
M Redmond (Hutt Valley)
RE Redmond (Auckland, New Zealand, Wellington)
W Redmond (Wairarapa)
D Redpath (West Christchurch)
TA Redpath (umpire)
A Redway (Medbury School)
O Redwood (Karori)
AJ Reece (Canterbury)
D Reece (Otago Women Second XI)
D Reece (Canterbury)
A Reed (Thames Valley)
C Reed (Auckland)
C Reed (Hutt Districts)
G Reed (Motueka)
HW Reed (Marlborough)
RW Reed (Manawatu)
FJ Reeder (Canterbury)
DJ Reekers (Canterbury, Netherlands, Otago)
ANC Reekie (St Andrew's College, Christchurch)
L Reenberg (Wairarapa)
AW Rees (Auckland, Hawke's Bay)
D Rees (West Coast (South Island))
DA Rees (Hawke's Bay)
DA Rees (Hawke's Bay)
EA Rees (Poverty Bay)
MS Rees (Central Districts Women)
R Rees (Hawke's Bay)
S Rees (scorer)
MR Reesby (King's School, Auckland)
A Reese (Canterbury Under-17s)
D Reese (Canterbury, Essex)
DW Reese (Canterbury)
JB Reese (Canterbury)
T Reese (Christchurch Midland)
TW Reese (Canterbury)
G Rees-Jones (Southern Hawke's Bay)
Reeve (Bush Association)
KR Reeve (umpire)
N Reeve (Waikato Country)
NF Reeve (Waikato)
R Reeve (Nelson)
Reeves (umpire)
AJC Reeves (Hamilton Boys High School)
BD Reeves (Wairarapa)
HM Reeves (Canterbury)
HM Reeves (Canterbury)
JB Reeves (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Canterbury Under-23s)
JN Reeves (Balmacewen Intermediate School)
JW Reeves (Canterbury Under-20s)
LT Reeves (Naenae)
SD Reeves (Poverty Bay)
SD Reeves (New Zealand Nomads)
WP Reeves (Canterbury)
CM Regnault (Otago Women)
C Rei (Central Districts Under-17s)
Reid (Ashburton County)
Reid (Southern Hawke's Bay)
Reid (Auckland Cricket Society)
Reid (Otago)
Reid (Wellington XI)
AJ Reid (University-Grange)
AM Reid (Hutt Valley)
B Reid (umpire)
BRW Reid (Lindisfarne College)
C Reid (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
C Reid (Central Otago Wanderers)
C Reid (New Zealand Brabin XI B)
C Reid (Wairarapa)
C Reid (Wairarapa)
D Reid (Wanganui Women)
DJ Reid (Canterbury)
DJ Reid (Canterbury XI)
DW Reid (North Otago)
E Reid (Marlborough)
F Reid (umpire)
F Reid (Wanganui Women)
F Reid (Hereworth Intermediate School)
H Reid (Heaton Intermediate School Boys)
J Reid (umpire)
J Reid (Bay of Plenty)
J Reid (Bay of Plenty)
J Reid (Bay of Plenty)
JB Reid (scorer)
JF Reid (Auckland, New Zealand)
JR Reid (New Zealand, Otago, Wellington)
JR Reid (New Zealand Cavaliers)
L Reid (Hawke's Bay)
L Reid (Central Otago)
L Reid (John McGlashan College)
M Reid (Canterbury XI)
MJ Reid (North Otago)
NG Reid (Manawatu)
PA Reid (Canterbury Women)
PJ Reid (Wanganui)
PJ Reid (Victoria University, Wellington)
R Reid (Manawatu)
RB Reid (Auckland, New Zealand, Wellington)
RE Reid (Wellington)
S Reid (South Canterbury)
SA Reid (Otago Women)
B Reiersen (Nelson)
C Reilly (Wanganui Women B)
JD Reilly (Central Districts Under-23s)
PJ Reilly (Thames Valley)
A Reinholds (scorer)
AT Reinholds (Auckland)
N Reinholds (Auckland Under-20s)
MR Reisima (Greytown, Wairarapa)
RAH Renall (Wairarapa)
M Rendall (Canterbury University and Lincoln College)
AE Rendel (Canterbury Women)
B Rendell (Auckland Secondary Schools A)
EF Renner (Wairarapa)
JR Renner (Wellington)
UE Renner (Wellington Women)
Rennie (Otago)
G Rennie (Ashburton County)
S Rennie (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
TG Renouf (Greerton)
A Renshaw (Rangitikei)
JA Renshaw (Southern Hemisphere Owls)
JD Renton (Otago Boys High School)
C Renwick (Auckland)
M Renwick (Central Districts, Otago)
T Renwick (West Coast (South Island))
J Restall (Central Otago)
J Restall (Southland)
CJ Restieaux (Auckland)
CWE Restieaux (West Coast (South Island))
FD Restieaux (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
RJ Restieaux (Central Districts Under-17s)
BM Retemeyer (Manawatu)
LD Retemeyer (Manawatu)
BW Revell (Waikato Valley)
DG Revell (Hawke's Bay)
GA Revell (Marlborough, West Coast (South Island))
J Revill (Bay of Plenty)
K Rew (Wairarapa)
LJ Rewcastle (Auckland)
RW Rewcastle (Southland)
RW Rewcastle (Otago Country Associations and Southland)
Reynolds (Southern Hawke's Bay)
Reynolds (West Coast (South Island))
D Reynolds (Rangitikei)
D Reynolds (umpire)
I Reynolds (New Zealand Army)
J Reynolds (Victoria University, Wellington)
M Reynolds (South Canterbury)
P Reynolds (Poverty Bay)
R Reynolds (South Canterbury)
R Reynolds (Ashburton County)
W Reynolds (Rangitikei)
BA Rhodes (Wellington)
DK Rhodes (Otago)
GE Rhodes (Brasenose College, Oxford, CC Bradford's XI)
H Rhodes (Otago)
JD Rhodes (St Andrew's College, Christchurch)
L Rhodes (Wairarapa)
R Rhodes (Canterbury Under-17s)
SJ Rhodes (Wellington)
E Riach (Otago Women)
MG Riach (Southland)
Rice (Oamaru)
Rice (Oamaru)
Rice (Manawatu)
DC Rice (umpire)
FJ Rice (Canterbury Under-20s)
FJ Rice (Canterbury)
HF Rice (Central Districts, Wellington)
J Rice (North Otago)
PG Rice (scorer)
RJ Rice (Bay of Plenty)
EM Rich (Waikato Diocesan School for Girls)
JM Rich (Auckland Women)
M Rich (Auckland City and Suburban Association)
Richards (New Zealand Services)
Richards (Otago XI)
Richards
AM Richards (Christchurch Boys High School)
B Richards (North Island Colts)
BC Richards (Taranaki)
BT Richards (St Peter's School, Cambridge)
C Richards (Auckland Under-19s)
CE Richards (Taranaki)
D Richards (Taranaki)
EHM Richards (Canterbury)
EHM Richards (Canterbury Minor Associations)
G Richards (Nelson Women)
GA Richards (Auckland)
GA Richards (Heaton Intermediate School)
HMR Richards (Canterbury)
I Richards (Auckland)
J Richards (Southland)
J Richards (Central Districts Under-17s)
JM Richards (Canterbury Country, Spondon, St Albans)
KD Richards (Central Districts)
LP Richards (Otago Women)
M Richards (Canterbury Women)
MJB Richards (Wellington Women)
N Richards (umpire)
N Richards (Counties)
NF Richards (South Canterbury)
SJ Richards (Otago)
TJ Richards (Manawatu)
W Richards (Taranaki)
CA Richardson (New South Wales, Wellington)
D Richardson (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
DJ Richardson (Central Districts)
DK Richardson (Bay of Plenty)
E Richardson (Havelock North High School)
E Richardson (scorer)
FG Richardson (Taranaki)
GR Richardson (Nelson)
H Richardson (Otago)
HV Richardson (Hawke's Bay)
J Richardson (Ashburton County)
L Richardson (Auckland Under-19s)
MF Richardson (Auckland Women, Central Districts Women)
MH Richardson (Auckland, Buckinghamshire, Marylebone Cricket Club, New Zealand, New Zealand Academy, Otago)
R Richardson (West Coast (South Island))
RJ Richardson (Buller and West Coast)
SG Richardson (Southland)
T Richardson (Bay of Plenty)
MB Richdale (Wellington Under-20s)
H Richie (Wanganui)
Richmond (umpire)
G Richmond (Nelson)
G Richmond (umpire)
N Richmond (Eastern Suburbs)
S Richmond (Nelson)
C Richter-Visser (Thames Valley)
D Rickard (West Coast (South Island))
L Rickard (umpire)
RL Rickard (Tauranga Girls College)
JT Ricketts (King's School, Auckland)
NG Ricketts (Nelson Women)
S Ricketts (King's School, Auckland)
Riddell (Wanganui Secondary Schools)
ADJ Riddell (Hawke's Bay)
ADJ Riddell (Southern Hawke's Bay)
GJ Riddell (Marlborough)
HJ Riddell (Central Military District)
P Riddell (Manawatu)
SA Riddell (Buller)
Riddiford (Wanganui)
F Riddiford (Taranaki)
AW Riddolls (Wellington)
HW Riddolls (umpire)
J Riddolls (Auckland Women)
C Ridge (Southern Hawke's Bay)
CM Ridge (Auckland Under-19s)
JD Ridland (New Zealand Services)
AD Ridley (Wellington)
AE Ridley (Canterbury)
HC Ridley (Canterbury)
HM Ridley (Hutt Valley)
RA Ridley (Canterbury)
AH Ridout (Raroa Normal Intermediate School Girls)
TJ Rigby (Wellington)
TJ Rigby (Wellington B)
TJ Rigby (Wellington)
AA Rigg (Wellington)
NA Riggall (Franklin)
D Rihia (Cornwall (Hastings))
C Riley (North City)
CJ Riley (Bay of Plenty)
J Riley (scorer)
J Riley (Wellington)
J Riley (Central Districts Under-23s)
JD Riley (Auckland, Canterbury, Wellington)
JP Riley (Hawke's Bay)
JW Riley (John McGlashan College)
L Riley (Southland Boys High School)
LE Riley (Canterbury, Wellington)
NJ Riley (South Canterbury)
G Ringer (Canterbury High School Old Boys)
ZM Ringrose (Johnsonville, Menai Bridge, Waresley)
EJ Riordan (Canterbury Women)
R Riordan (New Zealand Ambassadors)
D Ripley (Poverty Bay)
BJ Rippin (South Canterbury)
JD Rippin (Scots College, Wellington)
AW Ritchie (Auckland)
B Ritchie (South Canterbury)
B Ritchie (Hamilton)
B Ritchie (Canterbury Under-19s)
B Ritchie (umpire)
BD Ritchie (Canterbury)
D Ritchie (Hawke's Bay)
DC Ritchie (Auckland)
DH Ritchie (New Zealand Nomads)
DW Ritchie (Hawke's Bay)
EGC Ritchie (South Canterbury)
G Ritchie (Wairarapa)
GE Ritchie (Auckland Under-17s)
HLD Ritchie (Otago Second XI, Wellington Under-20s)
R Ritchie (Midlands)
RJ Ritchie (Otago Women)
T Ritchie (Otago)
T Ritchie (Karori)
TD Ritchie (Wellington)
W Ritchie (South Canterbury)
Y Ritchie (Combined XI Women)
J Rivett (Bay of Plenty)
CT Rix (Canterbury)
FH Rix (umpire)
P Rix (Manawatu)
N Rix-Trott (Rangitikei)
R Roa (King Country)
TP Roach (St John's College, Hamilton)
B Roache (Athletic, Buller High School)
M Roache (Wairarapa)
AS Robb (Wellington Under-20s)
BS Robb (umpire)
C Robb (Poverty Bay)
CBM Robb (Rosmini College)
L Robb (North City)
L Robb (Athletic)
J Robbins (Northland)
K Robert (North Shore Women)
Roberts (umpire)
Roberts (Manawatu)
Roberts (Wellington XI)
A Roberts (Wellington)
A Roberts (scorer)
A Roberts (Hutt Valley)
A Roberts (Upper Valley)
AC Roberts (Auckland)
ADG Roberts (New Zealand, Northern Districts)
ADG Roberts (New Zealand Under-23s)
AH Roberts (Tawa College)
AR Roberts (Canterbury Second XI)
AW Roberts (Canterbury, New Zealand, Otago)
B Roberts (Canterbury Country)
B Roberts (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s)
B Roberts (Otago Second XI)
BJ Roberts (Hereworth Intermediate School, Lindisfarne College)
BL Roberts (Northern Districts)
BW Roberts (umpire)
DH Roberts (umpire)
DJF Roberts (Wellington Under-23s)
DL Roberts (Royal New Zealand Air Force)
DM Roberts (Otago Women)
EJ Roberts (Wellington)
FC Roberts (Manawatu)
G Roberts (Bay of Plenty, Waikato)
G Roberts (Northland)
GJ Roberts (Norfolk, Taranaki, Wellington)
H Roberts (Wellington)
H Roberts (Buller)
J Roberts (Wellington)
JCA Roberts (Canterbury Country, East Christchurch-Shirley)
K Roberts (Buller High School)
K Roberts (Denniston Dog Old Boys)
L Roberts (Havelock North Intermediate School)
M Roberts (Bay of Plenty)
R Roberts (Canterbury Second XI, Canterbury Under-19s, Canterbury Under-20s)
R Roberts (Canterbury Under-17s)
R Roberts (West Coast (South Island))
RM Roberts (Havelock North Intermediate School)
S Roberts (Canterbury Under-20s)
SA Roberts (Auckland)
SB Roberts (Canterbury Women)
SC Roberts (New Plymouth Girls High School)
SG Roberts (umpire)
SJ Roberts (Canterbury, New Zealand)
SJ Roberts (Parnell)
T Roberts (Manawatu Wanderers)
TA Roberts (Wairarapa)
TA Roberts (New Zealand Nomads)
W Roberts (Wellington Midland)
W Roberts (West Coast (South Island))
W Roberts (Wellington XI)
W Robertshaw (Auckland Suburban)
GS Roberts-Hubers (Christchurch Boys High School)
Robertson (North Otago)
Robertson (Hawke's Bay and Manawatu Women)
Robertson (Hutt Valley)
Robertson (HM McGirr's XI)
Robertson (Wellington XI)
A Robertson (Otago Under-20s)
A Robertson (Canterbury High School Old Boys)
A Robertson (Rangi Ruru Girls School)
AW Robertson (Canterbury, Canterbury Country)
B Robertson (North Otago)
BL Robertson (Canterbury Secondary Schools)
C Robertson (Tai Tapu School)
CJT Robertson (Ashburton County)
CJT Robertson (Canterbury Minor Associations)
CO Robertson (Wellington Technical College Old Girls, Wellington Women)
D Robertson (umpire)
FC Robertson (North Taranaki, Taranaki)
FH Robertson (Taranaki, Wellington)
G Robertson (Wellington Minor Associations)
G Robertson (Hutt Valley Colts)
GA Robertson (Manawatu)
GJ Robertson (Otago)
GK Robertson (Central Districts, New Zealand)
GS Robertson (umpire)
H Robertson (North Otago)
HS Robertson (Christ's College, Christchurch, Kaikorai)
IA Robertson (Canterbury, Otago)
IG Robertson (Wellington B)
IJ Robertson (Manawatu)
IL Robertson (Otago Women)
J Robertson (Central Districts Under-22s)
JA Robertson (Auckland Under-23s)
K Robertson (Northern Districts Under-21s Women)
L Robertson (Central Otago, North Otago)
M Robertson (Taranaki)
ML Robertson (Wellington Women)
MQL Robertson (Wellington Collegians)
P Robertson (North Taranaki)
P Robertson (Ellesmere College Girls)
PETR Robertson (Tauranga Girls College, Tauranga Intermediate School)
R Robertson (Central Otago Wanderers)
R Robertson (Hawke's Bay)
S Robertson (Otago Under-20s)
SP Robertson (Central Districts)
T Robertson (North Otago)
T Robertson
W Robertson (Canterbury)
W Robertson (New Zealand Schools)
WA Robertson (Otago)
WN Robertson (Counties)
WR Robertson (Southland)
TP Robin (Central Districts)
Robinson (Wanganui)
Robinson (Oamaru)
Robinson (South Canterbury)
Robinson (Wairarapa)
A Robinson (Marlborough)
A Robinson (Thames Valley)
A Robinson (Rangi Ruru Girls School)
A Robinson (Heaton Intermediate School Boys)
A Robinson (Horowhenua)
AM Robinson (Otago Women)
AW Robinson (Manawatu)
B Robinson (Auckland Colts)
B Robinson (Whangarei City)
BA Robinson (Otago Women)
C Robinson (Raroa Normal Intermediate School)
C Robinson (Buller)
CW Robinson (Wellington)
D Robinson (Bay of Plenty)
D Robinson (Marlborough)
DM Robinson (Northland)
DMM Robinson (New Zealand Women, Otago Women)
DS Robinson (Central Districts)
E Robinson (Hawke's Bay)
E Robinson (Poverty Bay)
E Robinson (Celtic)
F Robinson (Marlborough)
G Robinson (Poverty Bay)
G Robinson (Poverty Bay)
G Robinson (Wellington Under-17s)
G Robinson (Horowhenua)
G Robinson (umpire)
GAL Robinson (umpire)
GG Robinson (Northern Districts)
H Robinson (Horowhenua)
H Robinson (Otago Women)
HA Robinson (Marlborough)
HA Robinson (umpire)
HD Robinson (umpire)
I Robinson (Horowhenua)
J Robinson (West Coast and Buller)
J Robinson (Wellington Under-20s)
J Robinson (West Coast (South Island))
JC Robinson (umpire)
JT Robinson (Marlborough)
K Robinson (Marlborough)
K Robinson (Wanganui)
K Robinson (Auckland Under-17s)
K Robinson (umpire)
KA Robinson (Auckland B, Auckland Under-23s)
M Robinson (Wellington)
M Robinson (West Coast (South Island))
M Robinson (Bay of Plenty)
M Robinson (Royal New Zealand Air Force)
M Robinson (Waikato)
MB Robinson (North City)
MD Robinson (Royal New Zealand Air Force)
ME Robinson (Tawa Intermediate School)
MP Robinson (Canterbury Crusaders)
MS Robinson (Central Districts Women)
MT Robinson (WA Hadlee's XI)
NAJ Robinson (King's College, Auckland)
NC Robinson (Southern Hawke's Bay)
OT Robinson (umpire)
PD Robinson (Auckland Women)
QM Robinson (Northern Districts Under-18s Women, Northern Districts Under-21s Women)
RA Robinson (Manawatu)
RH Robinson (Hutt Valley, Wellington)
RT Robinson
S Robinson (Central Districts Under-22s)
SA Robinson (Otago)
SF Robinson (Wanganui)
T Robinson (North Otago)
TB Robinson (Onslow, Raroa Normal Intermediate School, Wellington College, Wellington Collegians)
TG Robinson (Northern Districts Women)
VE Robinson (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
VR Robinson (umpire)
W Robinson (Auckland)
W Robinson (Marlborough)
WW Robinson (Auckland)
Robison (Nelson)
A Robson (Wairarapa)
A Robson (Hamilton)
CE Robson (Hawke's Bay)
E Robson (Eastern Districts of Southland)
E Robson (Westland)
H Robson (Marlborough)
J Robson (King Country, Taranaki)
N Robson (Bay of Plenty)
S Robson (Waikato Country)
B Roche (Buller)
J Roche (Poverty Bay)
J Roche (Athletic)
J Roche (Buller High School)
MJ Roche (Wellington Second XI, Wellington Under-22s)
W Roche (Marlborough)
AA Rodden (West Coast Women)
BP Rodden (Otago)
CS Rodden (West Coast Women)
CW Rodden (Otago Under-17s)
G Rodden (Otago Under-22s)
NAC Rodden (West Coast Women)
T Rodden (Otago Under-17s)
P Roddick (South Canterbury)
Roderick (Combined Services)
A Roderick (Bay of Plenty)
B Roderick (Bay of Plenty)
BL Roderick (Northern Districts Women)
DEA Roderick (Hutt Valley)
LD Roderick (Poverty Bay)
SC Roderique (Otago Women)
Rodger (Otago)
A Rodger (Denniston Dog Old Boys)
JJ Rodgers (Wellington)
M Rodgers (Buller)
MAL Rodgers (Wellington College)
MP Rodgers (Waikato)
P Rodgers (Auckland Under-19s)
R Rodgers (West Coast (South Island))
SER Rodrigo (Kaikorai)
LH Rodrigues (Cornwall)
PC Roe (Royal New Zealand Air Force)
MI Rofe (Wellington Women)
EB Rogan (Epsom Girls Grammar School)
A Rogers (Nelson)
AJF Rogers (Raroa Normal Intermediate School)
C Rogers (Canterbury Under-20s)
C Rogers (South Canterbury)
E Rogers (Nelson)
FB Rogers (Wellington)
FM Rogers (Hutt Valley)
J Rogers (Wanganui and Wellington Women)
JL Rogers (umpire)
LS Rogers (Central Districts Women)
MP Rogers (Waikato)
PN Rogers (umpire)
RJ Rogers (Marlborough)
T Rogers (Tawa Intermediate School)
AH Rogerson (umpire)
H Rogerson (umpire)
JJ Rogerson (Hutt International Boys School)
JR Roguski (Taranaki)
M Rohland (umpire)
AJ Rohrs (Wellington)
S Rokatakala (Tawa Intermediate School)
AA Rolfe (Otago)
J Rolfe (Central Otago, Northland)
WO Rolland (West Christchurch)
N Rollerston (Northern Districts Masters)
AC Rolleston (Canterbury)
DJ Rollo (Canterbury Women)
RJ Rolls (Auckland Women, Central Districts Women, New Zealand Women)
B Romano (Canterbury Under-20s)
C Romano (Canterbury)
RF Romanos (Wellington)
A Ronaldson (Wellington)
A Ronaldson (Wellington XI)
N Ronaldson (Auckland-Manukau)
N Ronaldson (Auckland Masters)
N Ronaldson (New Zealand Over-50s)
T Ronaldson (Wellington Collegians)
TS Ronaldson (Wellington)
CO Ronberg (Wellington XI)
L Ronchi (Australia, Chittagong Vikings, Guyana Amazon Warriors, Hampshire Cricket Board, ICC World XI, Islamabad United, Kabul Zwanan, Leicestershire, Mumbai Indians, New Zealand, Somerset, Warwickshire, Wellington, Western Australia)
AGB Rooderkirk (St Mary's Intermediate School Girls)
Rooke (Wellington XI)
JC Roos (Southern Hawke's Bay)
G Root (Central Districts Under-17s)
J Roots (Wellington)
CB Rope (Parnell)
G Roper (Taranaki)
O Roper (Thames Valley)
W Rosacker (Southern Hawke's Bay)
CC Rosanowski (Buller)
Rose (Fernleaf)
AM Rose (Manawatu, Wairarapa)
C Rose (King Country)
DM Rose (Onslow)
GA Rose (Central Districts, Northern Districts)
H Rose (Otago)
J Rose (Horowhenua and Kapiti)
M Rose (Taita)
SL Rose (Tauranga Intermediate School)
W Rose (Wellington)
JM Roseingrave (Wairarapa College Girls)
OL Roseingrave (Wairarapa College Girls)
G Roselli (Buller)
J Rose-Miles (North City)
J Rose-Miles (Horowhenua and Kapiti)
BJ Rosenberg (Hawke's Bay, New Zealand Schools)
J Rosenberg (Auckland Under-17s)
N Rosenberg (Hawke's Bay)
N Rosenberg (Hawke's Bay)
T Rosenberg (Hawke's Bay)
J Rosevar (Christchurch Secondary Schools)
SA Rosevear (umpire)
R Roshani (Wellington Girls College)
LED Rosie (umpire)
Roskelly (Wanganui)
S Roskilly (Waiapu)
A Roskruge (Cornwall)
A Roskruge (King Country)
Ross (Ashburton County)
Ross (Taranaki and Wanganui)
Ross (scorer)
Ross (Otago Boys High School)
Ross (Wellington)
A Ross (Counties)
AF Ross (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
AJF Ross (Otago Under-20s, Otago Under-23s)
B Ross (Upper Hutt)
BC Ross (Northern Districts Under-23s)
BC Ross (Bay of Plenty)
BR Ross (Wellington)
C Ross (Northern Districts Under-23s)
CE Ross (Canterbury)
CJ Ross (Oxford University, Wellington)
CM Ross (Northern Districts Under-23s)
CM Ross (Bay of Plenty)
CW Ross (Northern Districts)
D Ross (umpire)
EJ Ross (Canterbury)
G Ross (Northern Districts Under-20s)
G Ross (Ashburton County)
G Ross (Auckland)
GD Ross (umpire)
GD Ross (Wellington)
GT Ross (Otago Under-17s)
J Ross (Southland)
J Ross (West Coast Women)
J Ross (Taita)
J Ross (Bay of Plenty)
JB Ross (Greytown, Wairarapa)
JG Ross (Counties)
K Ross (Otago Women)
KC Ross (Marlborough)
M Ross (North Otago)
M Ross (Otago Under-19s)
MA Ross (Canterbury Country, Christchurch Boys High School)
NG Ross (scorer)
R Ross (Southland)
S Ross (Marlborough)
TH Ross (South Auckland)
TM Ross (South Auckland)
WS Ross (Counties, Counties Manukau)
M Rota (Poverty Bay)
R Rota (Poverty Bay)
RR Rotch (Wellington)
Rotherham (Wanganui)
Rotherham (Hutt District Cricket Club)
GM Rothwell (Central Districts Women)
J Rothwell (Canterbury)
C Roud (Wanganui)
A Rountree (Rangi Ruru Girls School)
A Rouse (Canterbury Women)
AA Rouse (Heaton Intermediate School)
EF Rouse (Canterbury Women, New Zealand Women)
JM Rouse (Canterbury Women)
MT Rouse (Canterbury Women, New Zealand Women)
SJ Rouse (Hawke's Bay)
K Rouson (Central Districts Under-19s)
AJ Rout (Northern Districts Women)
D Rout (Tauranga Intermediate School)
JD Rout (Waikato Valley)
JR Routhan (Counties Manukau, Nelson)
W Routledge (umpire)
G Roux (Canterbury Under-19s)
CG Rouxelle (Otago Women)
Rowan (umpire)
G Rowcroft (Balmacewen Intermediate School Girls)
F Rowden-Poyzer (Huntley School)
Rowe (umpire)
A Rowe (Canterbury Country)
A Rowe (Whangarei City)
AL Rowe (umpire)
AL Rowe (Marlborough)
BC Rowe (Manawatu, Palmerston North Boys High School, United)
C Rowe (Manawatu)
CG Rowe (Central Districts, New Zealand, Wellington)
CH Rowe (umpire)
CM Rowe (Palmerston North Boys High School)
D Rowe (Manawatu)
F Rowe (Marlborough)
FC Rowe (Canterbury Women)
G Rowe (Hawke's Bay)
G Rowe (Marlborough)
HM Rowe (Central Districts Women, New Zealand Women)
HR Rowe (Canterbury Invitation XI)
I Rowe (King Country)
ID Rowe (Manawatu)
JK Rowe (Poverty Bay)
K Rowe (Wairarapa)
KG Rowe (Thames Valley)
L Rowe (Thames Valley)
LD Rowe (Manawatu)
M Rowe (umpire)
M Rowe (Hamilton Women)
M Rowe (Canterbury Country)
PJ Rowe (Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
S Rowe (Palmerston North Girls High School)
T Rowe (Marlborough)
W Rowe (South Canterbury)
WE Rowe (umpire)
WE Rowe (Goldfields)
CB Rowell (Hamilton, Hamilton Boys High School)
Rowland (Wellington Mercantile League)
A Rowland (Wanganui)
M Rowland (Poverty Bay)
MP Rowland (Greerton)
M Rowlay (Auckland Under-19s)
G Rowley (Green Island)
GT Rowley (Otago Country)
JN Rowley (Wellington Under-20s)
KJ Rowley (Hutt Valley)
B Rowney (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
CW Rowntree (Manawatu)
RW Rowntree (Auckland)
T Rowse (Manawatu and Wairarapa)
T Rowse (Wairarapa)
KT Rowson (Central Districts, Taranaki)
S Roxborough (New Zealand Army)
SJ Roxburgh (New Zealand Army)
HR Roy (New Plymouth Boys High School)
J Roy (New Zealand Army)
PE Roy (Otago Under-21s Women, Wellington Development Women, Wellington Under-21s Women)
RA Roy (Otago)
V Roy (Bay of Plenty)
R Royeppen (Howick Pakuranga)
AJ Royfee (Wellington Collegians)
GE Royfee (Canterbury)
GE Royfee (South Canterbury)
GE Royfee (Canterbury Minor Associations)
C Roys (Wairarapa)
R Ruarau (Waikato Valley)
SEA Ruck (Australian Capital Territory Women, Essex Women, Hertfordshire Women, New Zealand Women, Northern Districts Women, Wellington Women, Worcestershire Women)
J Rudd (Auckland Women)
L Rudd (Buller and West Coast)
L Rudd (Canterbury XI)
RJ Ruddell (Counties Manukau)
G Ruddick (North City)
GK Rudman (Wellington Under-20s)
M Rudman (Hutt Valley)
DJ Ruegg (Franklin)
W Rufer (Cystic Fibrosis Invitation XI)
J Ruff (Bay of Plenty)
PJ Rugg (Canterbury)
LA Rukuwai (Hawke's Bay, Napier Technical Old Boys)
BJ Rule (Wellington)
JB Rule (St Andrew's College, Christchurch)
JM Rurawhe (Barnards Green, Bath, Maffra)
S Ruri (New Zealand Blind)
AJ Ruscoe (Wellington Second XI, Wellington Under-20s)
AJ Ruscoe (Stokes Valley)
DI Ruscoe (Upper Valley)
DI Ruscoe (Stokes Valley)
GA Ruscoe (Hutt Valley Colts)
JD Ruscoe (Wellington Under-20s)
FJ Rush (umpire)
MT Rush (Petone-Eastbourne)
FJ Rushton (umpire)
NW Rushton (Otago)
J Rusk (Waikato Valley)
MD Ruske (Balmacewen Intermediate School, Otago Boys High School)
HJ Russ (Hamilton Boys High School)
JWB Russ (Hamilton Boys High School, Waikato Valley)
K Russ (Wanderers)
TS Russ (Wellington)
Russell (Auckland)
A Russell (Wellington Under-17s)
B Russell (Auckland Under-17s)
F Russell (Ashburton County and South Canterbury)
F Russell (umpire)
G Russell (Wanganui)
H Russell (Wellington)
H Russell (Mount Albert Grammar School)
HB Russell (Wanganui)
J Russell (Auckland)
J Russell (West Coast (South Island))
J Russell (Otago Women)
JA Russell (Canterbury Women, New Zealand Women, Wellington Women)
KD Russell (Parnell, Westlake Boys High School)
N Russell (Otago XI)
R Russell (Southern Hawke's Bay)
SA Russell (Canterbury Women)
SD Russell (Palmerston North Boys High School)
T Russell (umpire)
VE Russell (Canterbury Women)
IR Russell-Lia (Tawa Intermediate School)
T Russo (Wairarapa)
Rust (Combined Services)
ME Rust (North Shore Women)
JM Ruston (Canterbury)
JM Ruston (Canterbury B)
SRM Ruthe (Auckland Women, New Zealand Women)
Rutherford (Bush Association)
A Rutherford (Southland)
AM Rutherford (Otago)
C Rutherford (Otago Country)
C Rutherford (Auckland and Waikato Universities)
DM Rutherford (Auckland B)
E Rutherford (South Canterbury)
EM Rutherford (Southland Women)
ES Rutherford (Marlborough)
HD Rutherford (Derbyshire, Essex, Guyana Amazon Warriors, New Zealand, Otago, Worcestershire)
I Rutherford (Wairarapa)
IA Rutherford (Central Districts, Otago, Worcestershire)
JM Rutherford (umpire)
KR Rutherford (Gauteng, Marylebone Cricket Club, New Zealand, Otago, Transvaal)
L Rutherford (scorer)
LR Rutherford (umpire)
M Rutherford (Central Otago)
M Rutherford (Combined Services)
MAG Rutherford (University-Grange)
PR Rutherford (North Canterbury)
RM Rutherford (Otago)
S Rutherford (North Harbour Women)
T Rutherford (Otago Under-19s)
W Rutherford (West Coast (South Island))
BI Rutledge (scorer)
G Rutledge (Southland Boys High School)
K Rutledge (Marlborough)
P Rutledge (St Albans)
PD Rutledge (Canterbury)
Ryan (Otago)
Ryan (West Coast (South Island))
Ryan (Hutt Valley)
Ryan (Marlborough)
B Ryan (Hawke's Bay)
B Ryan (Otago Under-19s)
DC Ryan (New Zealand Ambassadors)
DL Ryan (umpire)
EM Ryan (Auckland Women, New Zealand Women)
F Ryan (Wairarapa)
H Ryan (umpire)
H Ryan (Marlborough)
J Ryan (Canterbury Under-17s)
J Ryan (Buller)
JJ Ryan (North Canterbury)
KT Ryan (Central Districts Women, Otago Women)
M Ryan (Marlborough, Southland)
M Ryan (Mike Dormer's XI)
MJ Ryan (Thames Valley)
ML Ryan (Canterbury, Central Districts)
ML Ryan (New Zealand Colts)
P Ryan (Wairarapa)
P Ryan (Buller)
PM Ryan (Otago Women)
R Ryan (Wellington Under-19s, Wellington Under-20s)
R Ryan (Northern Districts Under-20s)
SJ Ryan (North Canterbury, Wairarapa)
SK Ryan (umpire)
W Ryburn (Auckland)
D Ryder (Horowhenua)
E Ryder (Nelson)
G Ryder (Nelson)
JD Ryder (Central Districts, Essex, New Zealand, Otago, Pune Warriors, Royal Challengers Bangalore, St Lucia Stars, Wellington)
M Ryder (Otago Country Associations)
R Ryder (Horowhenua)
WC Rykers (Christchurch Boys High School)
JM Ryniker-Doull (Hereworth Intermediate School)
C Rys (Berkley Normal Middle School)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive