CricketArchive

New Zealand Players (D)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dacre (Auckland)
Dacre (New Zealand Teachers)
CCR Dacre (Auckland, Gloucestershire)
GL Dacre (Auckland Under-20s)
LM Dacre (Auckland)
IJA Dagg (Team Rugby)
PJF Dailey (Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay)
J Daily (Buller)
JM Dain (Bay of Plenty)
M Daines (Celtic)
KJ Daji (Auckland Grammar School)
M Daji (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s)
Dakin (Wellington)
AE Dakin (Canterbury)
HR Daldry (Cashmere High School Women)
L Dale (Hamilton)
LJ Dale (Auckland Grammar School)
NM Daley (Northern Districts)
Dalgety (Oamaru)
A Dalgleish (Hutt Valley)
RW Dalgleish (Hawke's Bay)
GC Dalkie (Buller)
M Dalkie (West Coast (South Island))
CE Dallard (Canterbury Women)
B Dallas (Central Districts Under-19s)
S Dalley (Ellesmere College Girls)
WC Dalley (Canterbury B)
M Dallison (Wanganui)
P Dalrymple (Southland)
AC Dalton (umpire)
CJ Dalton (Wellington)
T Dalton (Ashburton County)
HR Daly (Canterbury Women, Central Districts Women, New Zealand Women, North Harbour Women)
TR Dalzell (Manawatu)
CE Dampier-Crossley (North Canterbury)
A Danagh (Southland)
A Danholt (Heaton Intermediate School)
K Daniel (Otago Under-17s)
JS Daniell (Rangitikei)
RA Daniell (Wanganui)
B Daniels (North City)
J Daniels (North City)
JS Daniels (Manawatu)
OE Daniels (Auckland Women, Wellington Women)
R Dannhauser (Takapuna)
R Dansey (Bay of Plenty)
Danvers (Wanganui)
A Dapson (Napier Technical Old Boys)
AJ Darby (Wanganui)
D'Arcy (Wairarapa)
J D'Arcy (umpire)
JW D'Arcy (Canterbury, New Zealand, Otago, Wellington)
KF D'Arcy (umpire)
NG D'Arcy (Otago Under-19s, Otago Under-22s)
WA D'Arcy (Taranaki)
WA D'Arcy (Wanganui)
J Dark (Wanganui)
HB Darkins (Northland)
J Darkins (Central Districts Under-17s)
RJ Darkins (Cambridge Granta, Northland, Old Northamptonians, Sudbury)
T Darkins (scorer)
Darley (Oamaru)
HT Darling (St Andrew's College, Christchurch)
B Darlington (Auckland Women)
K Darlington (scorer)
M Darlington (Northern Districts Under-20s)
M Darlington (Midlands)
GCJ Darlison (umpire)
JF Darragh (Southland)
AL Darrah (Thames Valley)
NB Darrow (Auckland Under-20s)
JWM Dart (Ashburton County and South Canterbury)
ET Darth (New Plymouth Boys High School)
SJ Darth (New Plymouth Boys High School)
R Dartnell (East Christchurch-Shirley)
N Darvill (Rangitikei)
W Darvill (umpire)
A Das (Auckland Under-17s)
LMJ Dasent (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, New Zealand Under-19s)
J Dashfield (Mount Albert Grammar School)
H Dashwood (Rangitikei)
N d'Auvergne (Marlborough, Marlborough Boys College)
PG d'Auvergne (Canterbury)
JG Davanney (umpire)
BJ Davenport (Canterbury Under-17s)
DJ Davenport (Taranaki)
J Davenport (Poverty Bay)
OJ Davenport (John McGlashan College)
RN Davenport (Otago)
Davey (Canterbury)
A Davey (Midlands)
C Davey (North Otago)
J Davey (Midlands)
OR Davey (Wairarapa)
S Davey (Thames Valley)
SB Davey (Canterbury, Northern Districts)
WI Davey (scorer)
WI Davey (Thames Valley)
WL Davey (Bay of Plenty, Midlands)
Davidson (Oamaru)
Davidson (Mike Dormer's XI)
AG Davidson (Wanganui)
B Davidson (North Otago)
BJ Davidson (Ashburton County, South Canterbury)
C Davidson (Poverty Bay)
CY Davidson (Villa Maria College, Christchurch)
J Davidson (Auckland University Fingletoads)
J Davidson (Hutt Valley)
JDT Davidson (umpire)
JE Davidson (Otago Under-21s Women)
L Davidson (Tai Tapu School)
LJ Davidson (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-18s)
MC Davidson (King's High School, Dunedin, Tahuna Intermediate School Boys)
MG Davidson (Tauranga Intermediate School)
MPF Davidson (Canterbury)
MSJ Davidson (Canterbury)
N Davidson (Canterbury)
NG Davidson (Central Otago)
PJ Davidson (Auckland)
R Davidson (Otago Women)
R Davidson (Ashburton County)
RA Davidson (Villa Maria College, Christchurch)
SA Davidson (Manawatu, Taranaki)
L Davidson Powell (Upper Hutt, Upper Valley)
AR Davie (Wellington Second XI, Wellington Under-22s, Wellington XI)
MS Davie (Central Districts Under-19s)
RM Davie (Taranaki)
A Davies (Waikato)
A Davies (Poverty Bay)
C Davies (North Harbour)
C Davies (Dunedin Metropolitan)
C Davies (Auckland)
C Davies (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
CA Davies (Otago)
CA Davies (Nelson)
CJ Davies (South Canterbury)
DP Davies (umpire)
E Davies (umpire)
E Davies (New Plymouth Girls High School)
F Davies (Southland Boys High School)
G Davies (Horowhenua)
G Davies (Waikato)
GE Davies (South Canterbury)
I Davies (Buller)
I Davies (West Coast (South Island))
J Davies (Wairarapa)
J Davies (Canterbury)
J Davies (Canterbury Minor Associations)
J Davies (Otago Women)
J Davies (Poverty Bay)
JC Davies (Taranaki)
JE Davies (umpire)
JW Davies (North Canterbury, South Canterbury)
L Davies (Wanganui)
MSA Davies (Counties Manukau)
N Davies (Canterbury XI)
P Davies (Horowhenua)
R Davies (Wairarapa)
S Davies
S Davies (Nelson Women)
SL Davies (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
TR Davies (umpire)
VE Davies (Counties Manukau, Suburbs-New Lynn, Sussex Second XI, Three Bridges)
Davis (South Taranaki)
Davis (Fernleaf)
Davis (Hawke's Bay)
B Davis (King's College, Auckland)
B Davis (Landmark Golden Oldies)
BM Davis (umpire)
BW Davis (Canterbury Under-20s)
DG Davis (Hawke's Bay)
G Davis (Marlborough, Newcastle, Poverty Bay)
G Davis (Canterbury Under-20s)
G Davis (Otago Under-19s)
G Davis (Buller)
GC Davis (Southland)
H Davis (Canterbury)
HT Davis (Auckland, New Zealand, New Zealand Academy, Wellington)
J Davis (Wairarapa)
JW Davis (umpire)
K Davis (Tauranga Intermediate School)
M Davis (Thames Valley)
M Davis (Whangarei Boys High School)
M Davis (South Canterbury)
R Davis (Southern Districts Women)
S Davis (Horowhenua)
S Davis (Canterbury High School Old Boys)
S Davis (Buller)
TT Davis (Northern Districts)
W Davis (Landmark Golden Oldies)
WM Davis (New Zealand Army)
G Davison (Waikato Country)
GL Davison (Thames Valley)
PJ Davison (Thames Valley)
A Davoren (Hamilton, Waikato)
J Davys (North Canterbury)
R Daw (New Zealand Army)
Dawe (Westland)
G Dawe (North Otago)
J Dawe (Canterbury)
LA Dawe (St Peter's School, Cambridge)
S Dawe (New Zealand Universities)
WH Dawe (Canterbury)
A Dawes (Otago)
KD Dawkins (Bay of Plenty)
B Dawson (Canterbury Women Second XI)
BD Dawson (umpire)
D Dawson (Bay of Plenty)
D Dawson (King Country)
DL Dawson (umpire)
FF Dawson (Canterbury)
GJ Dawson (Otago)
GJ Dawson (Canterbury)
JHM Dawson (Canterbury)
JHM Dawson (Canterbury B)
OW Dawson (St Kentigern College, Auckland)
PJ Dawson (Wellington Under-20s)
R Dawson (umpire)
AD Day (Wellington)
C Day (Denniston Dog Old Boys)
G Day (Wellington)
JT Day (Otago Boys High School)
LJ Day (New Plymouth Boys High School)
R Day (Southland)
R Day (Buller)
RT Day (umpire)
R De (Palmerston North Boys High School)
MJB Deaker (Northland)
MJB Deaker (umpire)
AE Dean (Hawke's Bay)
D Dean (Hawke's Bay)
DS Dean (Manawatu)
J Dean (Canterbury Women)
JJB Dean (Wellington)
KH Dean (Hawke's Bay)
R Dean (Southern Hawke's Bay)
R Dean (Viscount School)
SS Dean (Taita)
AJ Deane (Auckland)
AJ Deane (Auckland Colts)
G Deans (Wairarapa)
HJ Deans (Palmerston North Boys High School)
IB Deans (North Canterbury)
RM Deans (Canterbury, North Canterbury)
CW Dear (Midlands)
FC Deas (Auckland Women)
KR Deas (Auckland)
KR Deas (Auckland Colts)
CJ de Beer (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
AP de Boorder (Auckland)
DC de Boorder (Auckland, Otago)
SR Debur (Wellington Collegians)
GB de Castro (Horowhenua)
D de Clive Lowe (Auckland Women)
Dee (Nelson)
Dee (Nelson)
G Dee (scorer)
IW Dee (Wellington B)
WA Dee (Nelson)
DM Deeble (Bay of Plenty)
DLW Deeming (Northland)
K Deeming (Northland)
D Deere (Wanganui)
CM Deerness (St Hilda's Collegiate Secondary School)
WS Deerness (Kaikorai, Wanganui)
JG Dees (Wellington)
C de Grandhomme (Auckland, Jamaica Tallawahs, Kolkata Knight Riders, Manicaland, Midlands, Nagenahira Nagas, New Zealand, Northern Districts, Royal Challengers Bangalore, Warwickshire)
RP de Groen (Auckland, New Zealand, Northern Districts)
GJ de Joux (South Canterbury)
RC de Joux (South Canterbury)
GW Delamore (Hutt Valley)
I Delamore (Thames Women)
B Delaney (Midlands)
F Delaney (Rosmini College)
J Delaney (Nelson)
LSJ Delaney (Nelson)
TJM De Lange (Royal New Zealand Air Force)
de Latour (Oamaru)
M de Latour (Auckland)
M De Latour (Auckland)
M de Lautour (Auckland)
PM de Lautour (Auckland B)
PC Dellabarca (Hutt Valley)
AK Dellaca (Buller)
HN Dellow (Canterbury)
HN Dellow (Canterbury Minor Associations)
MC Dellow (Kaipara Flats)
BJ de Lore (umpire)
HS de Maus (Canterbury)
KR Demchy (Hamilton Boys High School)
JS D'Emden (Canterbury, Hawke's Bay, South Canterbury)
Dempsey (umpire)
DA Dempsey (Canterbury)
DA Dempsey (New Zealand Brabin XI)
I Dempsey (Canterbury)
J Dempsey (Waikato)
JM Dempsey (Counties)
M Dempsey (umpire)
SW Dempsey (Trentham XI)
B Dempster (Bay of Plenty)
CS Dempster (Leicestershire, New Zealand, Warwickshire, Wellington)
EW Dempster (New Zealand, Wellington)
R Dempster (North Otago)
RS Dempster (Taranaki)
SP Dempster (Central Districts Under-20s)
SP Dempster (Taranaki)
TM Dempster (John McGlashan College, North Otago)
K de Muth (Wellington)
L de Muth (Rangitikei)
Denby (Southern Hawke's Bay)
H Denby (Manawatu)
J Denby (Wairarapa)
NW Denby (Victoria University, Wellington)
B Dench (Northern Districts Under-17s)
O Dench (Tauranga Intermediate School)
AG Dencker (Nelson)
HFC Dencker (Nelson)
HFC Dencker (umpire)
HEH Denham (Canterbury)
J Denham (Canterbury)
J Denham (Wanganui Women)
L Denia (Canterbury, West Coast (South Island))
BV Denison (umpire)
L Dennan (Wanganui Women)
L Dennehy (Hereworth Intermediate School)
T Dennehy (West Coast (South Island))
G Dennes-Wilson (Wairarapa)
A Dennis (Canterbury)
F Dennis (umpire)
TA Dennis (Ashburton County, Mid-Canterbury, Nelson, South Canterbury, Southern Hawke's Bay)
B Dennison (umpire)
Denny (umpire)
LGR Denny (King's College, Auckland, King's School, Auckland)
ES Densem (Manawatu)
CB Denshire (South Canterbury)
WB Denshire (Nelson)
B Dent (Ngakawau)
JA Dent (umpire)
TH Dent (Hawke's Bay)
Denton (Oamaru)
Denton (Oamaru)
Denton (West Coast (South Island))
LK Denton (Taranaki)
BR De Raat (Royal New Zealand Air Force)
A Derbyshire (Marlborough)
AC Dermer (umpire)
J Dermer (Wairarapa)
AA de Rose (Raroa Normal Intermediate School)
J Derrick (Bay of Plenty Invitation XI)
J de Ruiter (Manawatu)
v der Westhuizen
A Desai (Hamilton, Waikato Valley)
N Desai (Hutt Valley High School Boys, Naenae Old Boys, Upper Hutt)
S Desai (Auckland Under-17s)
V Desai (Taita)
V Desai (Wellington Under-19s)
Z Desai (Karori)
I Des Forges (Auckland XI)
SPD de Silva (Taita)
F Desmond (umpire)
JW de Terte (Central Districts)
JM Devane (Hamilton, Hamilton Boys High School)
AP Devcich (Lahore Qalandars, Nangarhar Leopards, New Zealand, Northern Districts, St Kitts and Nevis Patriots, Trinbago Knight Riders)
LA Devereaux (Suburbs-New Lynn)
M Devereux (Central Otago)
TA Devereux (Wellington Women)
WJ Devereux (New Zealand Women, Wellington Women)
JN Devereux-Kilpatrick (John McGlashan College)
AJ Devine (Canterbury B Women, Southern Districts Women)
D Devine (Hawke's Bay)
D Devine (Hawke's Bay)
HS Devine (Canterbury Under-17s)
SFM Devine (Adelaide Strikers Women, Canterbury Women, Loughborough Lightning, New Zealand Women, South Australia Women, Warwickshire Women, Wellington Women, Western Australia Women, Yorkshire Diamonds)
SP Devine (Wellington Under-19s)
AJ Devlin (Canterbury)
B Devlin (West Coast (South Island))
BC Devlin (Buller and West Coast)
PC Devlin (North Canterbury)
CSJ Devonshire (Lindisfarne College)
MHH Devonshire (Hereworth Intermediate School, Lindisfarne College)
SP Devoy (Hamilton)
Dewar (South Canterbury)
CD Dewar (West Coast (South Island))
CJ Dewar (West Coast (South Island))
E Dewar (West Coast Women)
EN Dewar (West Coast (South Island))
G Dewar (West Coast (South Island))
H Dewar (scorer)
R Dewar (Palmerston North Boys High School)
G Dewdney (Waikato, Waikato Country)
MBN Dewdney (Northern Districts Under-19s)
ND Dewdney (Waikato)
NE Dewdney (Thames Valley, Waikato, Waikato Country)
Dewe (Manawatu)
AE Dewes (Auckland)
D D'Ewes (Horowhenua and Kapiti)
A DeWitt (Athletic)
D Dexter (Upper Hutt)
Dey (Otago)
A Dey (umpire)
JP Dey (scorer)
Aditya Dhadwal (Mount Albert Grammar School)
Amit Dhadwal (Blidworth Colliery Welfare, Cornwall, Geddington, Mount Albert Grammar School, Stow)
SN Dhambagolla (Hamilton, St Kentigern College, Auckland)
I Dhambayola (St Kentigern College, Auckland Girls)
KD Dharmawardane (Wellington Under-17s)
D Dheda (umpire)
D Dheda (umpire)
EH Diack (Hawke's Bay, Southland)
F Diack (Marlborough)
GC Diack (Napier Technical Old Boys)
BJ Diamanti (Canterbury, Central Districts, New Zealand)
AR Dias (Johnsonville, Scots College, Wellington)
Dick
A Dick (umpire)
AE Dick (New Zealand, Otago, Wellington)
AE Dick (Otago Metropolitan)
AE Dick (New Zealand Colts)
B Dick (North Otago)
G Dick (Wairarapa)
J Dick (South Canterbury)
M Dick (North Otago)
P Dick (Southland)
S Dick (North Otago)
TW Dick (umpire)
CRW Dickel (Canterbury, Otago)
THV Dickel (Otago)
E Dickens (Auckland Under-17s)
G Dickenson (New Zealanders)
CJ Dickeson (Northern Districts Under-22s)
CW Dickeson (Northern Districts)
GG Dickeson (Northland)
E Dickey (Heaton Intermediate School)
EHS Dickey (umpire)
J Dickey (Otago Under-20s)
L Dickey (Auckland Women, North Shore Women)
B Dickie (Medbury School)
E Dickie (North Shore Women)
J Dickie (Auckland)
J Dickie (Northland)
B Dickinson (Midlands)
F Dickinson (Otago Women)
G Dickinson (Canterbury)
G Dickinson (Northern Districts Second XI)
GR Dickinson (New Zealand, Otago, Wellington)
J Dickinson (Canterbury Women)
JH Dickinson (Hutt Valley)
S Dickinson (North Otago)
G Dickison (Thames Valley)
R Dickison (Wanganui)
A Dickson (South Canterbury)
CR Dickson (King's College, Auckland)
E Dickson (Canterbury Women)
EJ Dickson (Canterbury Women, New Zealand Women)
H Dickson (Canterbury Under-17s)
HB Dickson (Counties Manukau, King's College, Auckland)
I Dickson (Rangitikei)
IK Dickson (Southland Women)
J Dickson (Hawke's Bay)
JFW Dickson (Wellington)
JM Dickson (Central Districts Under-18s, Taranaki Wanderers)
JR Dickson (Buller)
L Dickson (Rangitikei)
RH Dickson (Canterbury Women)
S Dickson (Naenae)
SC Dickson (Central Districts Women, Surrey Women, Wellington Women)
G Diederich (Manawatu)
L Diehl (umpire)
M Diehl (Otago Women)
N Diggs (Canterbury Women)
Dignan (Ashburton County)
Dignan (Bush Association)
RR Dilks (Manawatu)
KG Dill (Kaipara Flats, Northland)
C Dillon (West Coast (South Island))
J Dillon (Ashburton County)
KS Dillon (West Coast (South Island))
M Dillon (Marlborough Boys College)
W Dillon (umpire)
W Dillon (Buller)
JL Dinan (Hamilton Boys High School)
MH Dind (Wellington)
DD Dine (Hawke's Bay)
BMJ Dineen (Canterbury, Central Districts)
D Dingle (Taita)
L Dingle (Wairarapa)
L Dingle (Taita)
BR Dinneen (Bay of Plenty)
WJ Dinnison (scorer)
AJ Dinwiddie (Wanganui)
KF Diprose (Taranaki)
WG Ditchfield (Otago)
C Dittman (Buller)
M Divehall (Bay of Plenty, Mount Maunganui)
FM Diver (Thames Valley, Upper Valley)
RJ Diver (Northern Districts)
T Divers (Otago Women)
Dixon (Hawke's Bay)
Dixon (Wanganui)
A Dixon (Bay of Plenty, Hamilton)
A Dixon (Canterbury Under-17s)
AV Dixon (Wairarapa)
B Dixon (Otago Women Second XI)
C Dixon (Southland)
CG Dixon (Otago Second XI)
CP Dixon (Hutt Districts)
D Dixon (Canterbury and Otago)
DC Dixon (Southland)
ER Dixon (Auckland)
G Dixon (West Coast (South Island))
G Dixon (Otago Under-20s)
G Dixon (Canterbury Under-20s)
GH Dixon (Otago)
J Dixon (Wellington Women)
J Dixon (Balmacewen Intermediate School)
MW Dixon (Wairarapa)
NA Dixon (Auckland Women, New Zealand Women)
RS Dixon (scorer)
S Dixon (Hamilton)
S Dixon (scorer)
T Dixon (Canterbury Minor Associations)
TA Dixon (Albion)
WG Dixon (Otago)
Doake (Parnell)
D Doake (West Coast (South Island))
K Doar (Whangarei Girls High School)
GM Dobb (Marlborough)
B Dobbie (Southern Hawke's Bay)
BS Dobbie (Motueka)
C Dobbie (umpire)
J Dobbie (Otago Under-19s, Otago Under-20s)
Dobbs (Nelson)
KP Dobbs (Canterbury Under-20s)
PW Dobbs (Otago)
K Dobbyn-Dodunski (New Zealand Deaf)
Dobie (Auckland)
EA Doble (Wanganui)
JK Doble (Wanganui)
J Dobson (Central Districts Cricket Supporters Club)
JM Dobson (Southern Hawke's Bay)
N Dobson (Auckland Women)
T Dobson (Medbury School)
AM Dodd (New Zealand Women, Wellington Women)
AM Dodd (Hamilton, Hawke's Bay, Surrey Second XI)
C Dodd (Nelson)
C Dodd (St Kentigern College, Auckland Girls)
G Dodd (Hutt Districts)
MJ Dodd (North Otago)
N Dodd (Central Districts Under-17s)
NC Dodd (Central Districts Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
O Dodd (St Kentigern College, Auckland Girls)
P Dodd (Thames Valley)
C Dodds (Denniston Dog Old Boys)
M Dodds (Counties Manukau, Parnell)
M Dodds (Central Districts Under-20s)
SC Dodds (Midlands, Waikato Valley)
JF Dodgson (Canterbury Women)
Dods (Poverty Bay)
HA Dods (Wanganui)
CEC Dodunski (Northern Districts Women)
J Dodunski (Waikato, Waikato Country)
MR Dodunski (Hamilton)
Doherty (South Taranaki)
BS Doherty (Balmacewen Intermediate School Girls)
JP Doherty (King's High School, Dunedin)
FEA Dohnt (umpire)
Doig (Hutt District Cricket Club)
A Doig (Horowhenua)
AD Doig (Ashburton County)
J Doig (Ashburton County)
J Doig (North Otago)
JA Doig (Southland)
K Doig (North Otago)
P Doig (Ashburton County)
P Dolan (Counties)
SW Doleman (Bay of Plenty, Poverty Bay)
EM Dombroski (Palmerston North Girls High School)
JW Dombroski (Taranaki)
WR Dombroski (Taranaki)
B Domigan (Burscough, Otago, Otago Country)
JM Domigan (Canterbury Country, Central Otago, Otago Country, South Hampstead, Southland)
RB Donaghy (Tauranga Boys College)
DL Donald (Northern Districts)
G Donald (Hamilton)
K Donald (Rangi Ruru Girls School)
L Donald (Tai Tapu School)
R Donald (Wanganui)
R Donald (Tai Tapu School)
S Donald (Rangi Ruru Girls School)
W Donald (Hutt Valley)
JK Donald-Charnley (Palmerston North Boys High School)
A Donaldson (Manawatu Wanderers)
A Donaldson (Manawatu)
B Donaldson (umpire)
B Donaldson (West Coast (South Island))
B Donaldson (Wairarapa)
B Donaldson (Buller and West Coast)
BRA Donaldson (Otago Under-19s)
CW Donaldson (Wellington Under-19s)
G Donaldson (Southland)
GL Donaldson (St Matthew's Collegiate School Girls)
GT Donaldson (Wellington)
IH Donaldson (Southland)
JB Donaldson (Auckland)
K Donaldson (Southland)
N Donaldson (North Otago)
RAP Donaldson (West Coast Women)
RH Donaldson (West Coast (South Island))
S Donaldson (Karori)
SJC Donaldson (Raroa Normal Intermediate School)
T Donaldson (Manawatu)
T Donaldson (Karori)
ZGC Donaldson (New Zealand Under-17s Invitation XI, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
TC Dondeli (umpire)
AE Doneghue (Wellington)
BH Donkers (Christchurch Boys High School)
BP Donkers (Canterbury)
GH Donne (Bay of Plenty, Otumoetai Cadets)
J Donnell (Mount Albert Grammar School)
Donnelly (Tawa)
Donnelly (Auckland Secondary Schools B)
AH Donnelly (Franklin, Northland)
AT Donnelly (Taranaki)
D Donnelly (Poverty Bay)
IT Donnelly (Auckland)
JPT Donnelly (Canterbury, Northern Districts)
K Donnelly (Auckland Under-19s)
K Donnelly (Central Districts Under-17s)
L Donnelly (Eastern Suburbs)
MP Donnelly (Canterbury, Marylebone Cricket Club, Middlesex, New Zealand, Oxford University, Warwickshire, Wellington)
SJ Donnelly (New Zealand Blind)
TJ Donnelly (King's College, Auckland)
E Donoghue (South Canterbury)
S Donohoe (Tahuna Intermediate School)
E Donohue (New Zealand Teachers)
Donovan (Auckland)
Donovan (Onehunga)
C Donovan (Otago)
M Donovan (Midlands)
RJ Donovan (Wairarapa)
BJK Doody (Canterbury, New Zealand Academy)
H Doody (Canterbury Under-17s)
JK Doody (umpire)
LM Doody (North Canterbury)
TJD Doody (Canterbury Country)
D Doogan (Thames Valley)
J Doogue (King Country)
LR Doolan (Essex Women, New Zealand Women, Nottinghamshire Women, South Australia Women, Wellington Women)
PM Dooley (Buller)
J Dore (South Canterbury)
RE Dore (umpire, scorer)
MEF Dormer (Auckland)
MEF Dormer (Auckland)
MEF Dormer (Central Districts West)
WH Dormer (South Taranaki, Taranaki)
J Dorne (Horowhenua)
N Dorreen (Canterbury)
M Dorrington (Auckland City and Suburban Association)
PM Dorward (Canterbury Women Second XI)
RB Dossett (umpire)
R Doubell (Westlake Boys High School)
AV Doubleday (Canterbury Women Second XI)
WP Douch'e (Auckland Under-20s)
A Dougan (Poverty Bay)
JG Dougan (Hutt Valley)
JP Dougan (Hawke's Bay, Hutt Valley)
RI Dougan (Hutt Valley)
W Dougan (umpire)
HJ Dougherty (Central Districts Women)
DM Doughty (Wellington Women)
Douglas (South Taranaki)
A Douglas (Rangitikei)
AJ Douglas (Hawke's Bay)
AJ Douglas (umpire)
AS Douglas (Taranaki)
BA Douglas (Takapuna)
C Douglas (Thames Valley)
CRN Douglas (King's College, Auckland)
D Douglas (Wellington Women)
GM Douglas (Counties)
GW Douglas (Central Districts)
GW Douglas (Motueka)
H Douglas (Northern Districts Under-19s)
H Douglas (South Canterbury)
HB Douglas (North Shore Women)
HW Douglas (Franklin)
J Douglas (Bay of Plenty)
J Douglas (Buller)
M Douglas (Buller)
MW Douglas (Central Districts, New Zealand, Wellington)
P Douglas (Nelson Women Second XI)
R Douglas (Nelson Women)
T Douglas (Buller)
W Douglas (Otago)
WM Douglas (Otago)
GC Doull (Counties, Franklin)
JD Doull (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
JM Doull (Franklin)
LJ Doull (Wellington)
ML Doull (Otago Women)
SB Doull (New Zealand, Northern Districts)
J Dove (umpire)
L Dove (Buller)
KT Dovey (Mount Maunganui)
NJ Dovey (Bay of Plenty)
A Dow (Wanganui)
B Dow (Wanganui)
EH Dow (Poverty Bay)
JC Dow (Poverty Bay)
PH Dow (Poverty Bay)
J Dowd (Auckland Under-19s)
R Dowdall (Waikato Country)
R Dowdle (Waikato Country)
ES Dower (New Plymouth Boys High School)
AJ Dowie (Lindisfarne College)
RT Dowker (Canterbury)
RT Dowker (Canterbury XI)
- Dowling
A Dowling (Bay of Plenty)
BJ Dowling (Southland Women)
GT Dowling (Canterbury, New Zealand)
GT Dowling (New Zealand Colts)
M Dowling (Central Otago)
Down (Poverty Bay)
Down (Hawke's Bay)
Down (Bush Association)
LR Down (Auckland Women, New Zealand Women, Oxfordshire Women)
Downard (umpire)
JA Downer (North Shore Women)
AD Downes (Otago)
J Downes (Hawke's Bay)
L Downes (Waikato)
LE Downes (umpire)
LW Downes (Central Districts)
TA Downes (Wellington)
TA Downes (Otago)
WF Downes (Otago)
E Downey (Raroa Normal Intermediate School Girls)
P Downey (Ashburton County)
MG Downie (Counties, Counties Manukau)
SI Downing (Southland)
ECM Dowrick (Auckland Women)
PJ Dowsett (Otago)
G Doyle (King Country)
J Doyle (Buller)
JW Doyle (Taita)
KR Doyle (umpire)
P Doyle (umpire)
TJ Doyle (Canterbury Country, Hawke's Bay)
Z Doyle (Poverty Bay)
AB Drabble (Otago)
Drake
Drake (Hawke's Bay)
CJ Drake (King's College, Auckland)
GA Drake (South Canterbury)
GD Drake (Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s)
J Drake (North Auckland)
J Drake (Napier Technical Old Boys)
MK Drake (Bay of Plenty, Otumoetai Cadets)
MR Drake (Wellington Under-19s)
R Drake (South Canterbury)
SM Drake (scorer)
W Drake (Marlborough)
WT Drake (New Zealand Minor Associations)
WT Drake (umpire)
B Dransfield (Karori)
J Dravitzki (Central Districts Under-19s)
LJ Dravitzki (Central Districts Under-19s, Taranaki Wanderers)
TM Dravitzki (Central Districts)
FWP Dredge (Wellington)
HT Drees (umpire, scorer)
C Drennan (South Canterbury)
D Drennan (Ashburton County)
RT Drennan (umpire)
RT Drennan (Ashburton County)
RW Drennan (Ashburton County)
WJ Drennan (Ashburton County)
DR Drepaul (Napier Old Boys-Marist)
Drew (Nelson)
Drew (umpire)
A Drew (Taranaki)
A Drew (umpire)
DJ Drew (Otago)
K Drew (Manawatu)
N Driessens (Canterbury Under-17s)
S Driessens (Canterbury Under-17s)
HJ Drillien (St Kentigern College, Auckland)
J Drinkall (Howick Pakuranga)
B Drinkwater (King Country)
A Driscoll (Southland)
A Driscoll (umpire)
D Drower (Wellington Collegians)
RJ Drown (Auckland)
Druce (Wanganui Secondary Schools)
B Druery (umpire)
CJ Drum (Auckland, New Zealand)
EC Drumm (Auckland Women, Kent Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
EGC Drumm (Epsom Girls Grammar School)
M Drumm (Remuera Intermediate Girls)
HD Drummond (Nelson)
HJ Drummond (Green Island)
J Drummond (Hawke's Bay)
MD Drummond (Nelson)
NA Drummond (umpire)
NJ Drummond (Motueka)
PB Drummond (Nelson Women)
Dry (umpire)
D Dry (Manawatu Wanderers)
LR Dry (Wellington)
TG Dry (Heaton Intermediate School Boys)
C Dryden (Marlborough)
CH Dryden (Wellington)
S Dryden (Wanganui)
WE Dryden (Wellington)
Dryland (Combined Services)
OF Dryland (Marlborough)
G Drylie (Hutt Valley, Marlborough)
RPO Drysdale (Bay of Plenty, Derbyshire Second XI, Leicestershire Second XI, Mount Maunganui, Poverty Bay, Scholes, Shelley, Spondon)
LV du Burgess (scorer)
MJ du Chateau (Wellington Under-20s)
VH du Chateau (Wellington)
N Ducker (Athletic)
AG Duckmanton (Canterbury)
G Duckworth (scorer)
T Duckworth (Poverty Bay)
LR Dudding (Central Districts)
N Dudding (King Country)
C Dudley (Otago Women Second XI)
R Dudley (Royal New Zealand Air Force)
R Dudley (Marlborough)
Dudman (Combined Services)
M Dudman (Rangitikei)
FJ Dudson (Auckland Grammar School)
MJ Dudson (Auckland Grammar School)
ET Dufaur (Auckland)
PPE Dufaur (Auckland)
A du Feu (Nelson)
J du Feu (Nelson)
Duff (umpire)
H Duff (Wairarapa)
MC Duff (Balmacewen Intermediate School)
MG Duff (Canterbury B Women)
P Duff (Central Otago)
SW Duff (Central Districts)
WA Duff (umpire)
P Duffield (South Canterbury)
SL Duffill (Central Districts Women)
Duffy (Central Districts A)
CH Duffy (Hutt International Boys School)
G Duffy (Central Otago)
JA Duffy (Otago)
JA Duffy (Southland)
JP Duffy (Auckland Under-17s)
K Duffy (Horowhenua and Kapiti)
MM Duffy (Otago B, Otago Second XI, Otago Under-23s)
RJ Duffy (Wellington)
RM Duffy (Otago)
T Duffy (St Hilda's Collegiate Secondary School)
J Dufty (Waikato)
M Duggan (Celtic)
M Duggan (Southland Women)
P Duggan (Canterbury XI)
SP Duggan (Canterbury A)
DJ Duke (Albion, Brooklands, Kaikorai)
L Duke (Taranaki)
LS Duke (Canterbury Women Second XI)
L Duley (Wairarapa)
H du Maurier (Tawa Intermediate School)
DP Dumbleton (Wellington)
BK Dunbar (North Canterbury)
D Dunbar (Taranaki)
Duncan (Wellington Colts)
Duncan (Nelson)
A Duncan (Otago Women)
A Duncan (Manawatu)
AAK Duncan (Wellington)
AC Duncan (Athletic, Buller)
ADS Duncan (Wellington)
AG Duncan (Rangitikei)
AJ Duncan (Hutt Valley)
AM Duncan (St Hilda's Collegiate Secondary School)
AW Duncan (Wellington)
B Duncan (Central Otago)
BM Duncan (Auckland Women, New Zealand Women)
DS Duncan (Otago Women)
E Duncan (Ellesmere College Girls)
FM Duncan (Wellington Women)
G Duncan (Athletic)
GHR Duncan (Central Districts)
H Duncan (Otago)
J Duncan (Rangitikei)
J Duncan (Nelson)
J Duncan (Christ's College, Christchurch)
M Duncan (Wairau)
N Duncan (Otago Women Second XI)
OL Duncan (Havelock North High School)
P Duncan (Poverty Bay)
P Duncan (Otago Under-20s)
SF Duncan (Otago)
WA Duncan (Rangitikei)
WM Duncan (Northern Districts)
Dundas (umpire)
R Dunderdale (Wairarapa)
AR Dundon (Wairarapa)
DAD Dundon (Auckland-Manukau, Cornwall, The Hills)
K Dungan (Bush Association)
WW Dunkley (umpire)
Dunlop (scorer)
DEL Dunlop (Canterbury)
F Dunlop (South Taranaki, Taranaki)
LS Dunlop (Balmacewen Intermediate School)
M Dunlop (Canterbury Under-19s Women)
MH Dunlop (New Zealand Women, Wellington Women)
P Dunlop (Canterbury Women Second XI)
R Dunlop (Southland)
TR Dunlop (Canterbury A, Canterbury Invitation XI, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
Dunn (Nelson)
A Dunn (Buller)
AJR Dunn (Buller)
C Dunn (Otago Boys High School)
CJ Dunn (Counties Manukau)
CM Dunn (Auckland Under-19s)
CR Dunn (Manawatu)
D Dunn (New Zealand Blind)
D Dunn (Poverty Bay)
EF Dunn (Auckland)
G Dunn (umpire)
GP Dunn (West Coast Women)
IG Dunn (Otago)
J Dunn (Otago Women)
J Dunn (New Zealand Blind)
JH Dunn (New Zealand Blind)
JL Dunn (Waikato)
LJ Dunn (Northland)
MJ Dunn (Otago Women)
R Dunn (Marlborough)
RJ Dunn (Southland)
SG Dunn (Central Otago)
SG Dunn (Otago Country Associations)
T Dunn (Otago Under-23s)
TJ Dunn (Otago Boys High School)
JRJ Dunne (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
MR Dunne (Marlborough)
RS Dunne (Otago)
DM Dunnet (Canterbury, New Zealand Army, Otago)
SC Dunnett (Canterbury Country)
J Dunnill (South Canterbury)
B Dunning (Northern Districts)
D Dunning (Northland)
D Dunning (Northland)
D Dunning (Northland)
EJ Dunning (Auckland)
J Dunning (Northland)
JA Dunning (Auckland, New Zealand, Otago, Oxford University)
JR Dunning (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
KE Dunning (Hawke's Bay)
N Dunning (Northland)
NR Dunning (Franklin)
R Dunning (Northland)
R Dunning (Counties Manukau)
R Dunning (Central Districts Colts)
W Dunning (Northland)
WJ Dunning (Auckland Suburban, Auckland Veterans)
I Dunsmore (Poverty Bay)
B Dunstan (Cystic Fibrosis Invitation XI)
GLC Dunster (Southland)
LR Dunster (Canterbury)
N du Plessis (Auckland Development Women)
JD Durand (South Auckland)
EFD Duret (Otago, Wellington)
JW Durning (South Canterbury)
D Dustin (Wanganui)
WH Dustin (Royal New Zealand Air Force, Wellington)
N Dutton (Waikato)
J Dvoracek (Otago Under-19s Women)
J Dwight (Kamo Intermediate School)
JB Dwight (Bay of Plenty, Poverty Bay, Tauranga Boys College)
J Dwyer (Otago Women)
JK Dwyer (Southern Hawke's Bay, Waikato)
KF Dwyer (Auckland)
KJ Dwyer (Waikato Country)
P Dwyer (West Christchurch)
PC Dwyer (Poverty Bay)
R Dwyer (Northern Districts Under-19s)
B Dyer (New Zealand Army)
K Dyer (Hawke's Bay)
LA Dyer (Wellington Women)
PW Dyhrberg (Central Districts)
H Dykes (Taranaki)
JI Dykes (umpire)
N Dykes (North Canterbury)
RA Dykes (Auckland)
RA Dykes (New Zealand Under-23s)
S Dykes (Parnell)
SB Dykes (North East Valley, Poverty Bay)
H Dymock (umpire)
MH Dymond (New Zealand Women, Wellington Women)
TA Dyzell (Epsom Girls Grammar School)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive