CricketArchive

New Zealand Players (F)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

E Faapusa (New Zealand Blind)
Faber (Wanganui)
PJ Faber (South Canterbury)
AH Fache (Otago Women)
JC Facoory (Otago Women)
PR Facoory (Otago)
ZL Facoory (Otago Women)
K Fagan (Auckland Under-17s)
PT Fage (Waikato)
KG Fahey (Horowhenua and Kapiti, Wairarapa)
MF Fahey (Canterbury Women, New Zealand Women)
KD Fahy (Northern Districts Under-19s)
KD Fahy (Hamilton)
SL Fahy (Royal New Zealand Air Force)
Fair (Hawke's Bay)
B Fair (Hawke's Bay)
Fairbairn (Wanganui)
A Fairbairn (Otago)
FM Fairbairn (Canterbury Country, Christchurch Boys High School)
LJ Fairbairn (Canterbury)
W Fairbanks (South Canterbury)
JL Fairbrother (Central Districts Under-17s)
V Fairbrother (Tararua)
TB Fairburn (Tauranga Girls College)
E Faire (King Country)
DR Fairey (Taranaki)
G Fairey (Marlborough and Nelson)
G Fairey (Nelson)
GS Fairey (Hawke's Bay)
PA Fairhead (Auckland Under-23s)
JD Fairhurst (Canterbury)
SA Fairley (Wellington)
A Fairweather (Ngakawau)
A Fairweather (Buller)
AE Faithful (Southland)
E Falanitule (Auckland Under-17s)
K Falconer (Central Otago)
M Falconer (Taranaki)
R Falconer (Wanganui)
GE Falgar (umpire)
DJ Falloon (Wairarapa)
N Falloon (Hamilton)
S Falloon (Wellington Colts)
T Falloon (St Albans)
RM Fan (Central Districts Women, Hawke's Bay Women)
D Fannan (North Harbour)
Fannin (Wanganui)
A Fannin (Huntley School)
B Fannin (New Zealand Nomads)
BE Fannin (Rangitikei)
HA Fannin (Hawke's Bay)
PJ Fannin (Matamata Women)
BM Fanning (Central Districts Under-19s)
J Fanning (New Zealand Teachers)
J Fanning (Auckland University)
J Fanning (Wairarapa)
J Fanning (Wellington)
D Fannon (Northland)
GHR Fantastic (umpire)
C Fanthorpe (South Canterbury)
E Fanthorpe (Ashburton County and South Canterbury)
E Fanthorpe (South Canterbury)
PA Fargher (umpire)
E Fargie (Wanganui)
RN Farman (Auckland)
JE Farmer (Franklin)
M Farmer
M Farmer (New Zealand Deaf)
Farnsworth (Wellington XI)
G Farnsworth (Wairarapa)
Farquhar (Westland)
DG Farquhar (umpire)
G Farquhar (scorer)
P Farquhar (Canterbury Women)
SJ Farquhar (Thames Valley)
T Farquharson (Otago Women Second XI)
RH Farrand (Northland)
AJ Farrant (Canterbury)
BA Farrant (Ashburton County)
BA Farrant (Canterbury Minor Associations)
DG Farrant (Canterbury)
DR Farrant (Canterbury, North Canterbury)
DR Farrant (South Canterbury)
DR Farrant (Canterbury Minor Associations)
MD Farrant (Burnside)
Farrar (Auckland)
M Farrar (Buller)
NH Farrar (Wairarapa)
E Farrell (Northern Districts Under-19s Women)
J Farrell (umpire)
JA Farrell (Hutt Valley)
JF Farrell (Buller)
KM Farrell (Counties Manukau, Pukekohe Metro)
NW Farrell (Northern Districts Under-19s)
NW Farrell (Hamilton)
VMH Farrell (New Zealand Women, Wellington Women)
A Fass (West Coast (South Island))
H Fass (Nelson, Marlborough and West Coast)
SW Fastier (Taranaki)
FM Faulding (umpire)
BS Faulkner (Raroa Normal Intermediate School)
HM Faulkner (Raroa Normal Intermediate School)
PP Faulkner (Rosmini College)
C Faulknor (Wairarapa)
AJL Faulks (Balmacewen Intermediate School)
RH Faust (Counties Manukau, Elmstead, Midsomer Norton, Wembdon)
A Fawcett (umpire)
CL Fawcett (Hamilton)
CS Fawcett (Hamilton, St Paul's Collegiate School, Hamilton)
CT Fawcett (Hamilton)
RI Fawcett (Hutt Valley)
W Fawcett (Otago)
CJ Fawkner (Parnell)
Fay (Wellington Colts)
JO Fay (Nelson)
H Fayen (Nelson)
HH Fayen (Buller)
RM Fea (Otago)
TMG Fearne (Wanganui)
Fearon (South Taranaki)
CD Fearon (Canterbury)
A Feast (Wairarapa)
K Feathers (Marlborough)
AJ Feely (scorer)
KF Feely (scorer)
BR Feeney (Counties, Pukekohe Metro)
C Fehl (Remuera Intermediate Girls)
GN Feilden (South Canterbury)
AG Fell (Marlborough)
M Fell (Cornwall)
BR Fellowes (Canterbury Women)
JA Fellowes (Weston Primary School Girls)
B Fellows (Upper Hutt)
B Fellows (New Zealand Blind)
B Fellows (New Zealand Blind)
JH Felts (Auckland, Wanganui)
E Fenn (Hawke's Bay)
MB Fenn (umpire)
C Fenner (Auckland Second XI)
A Fenton (umpire)
CW Fenton (Petone-Eastbourne)
KA Fenton (Tawa College, Tawa Intermediate School)
MJP Fenton (North City)
RE Fenton (Wellington Girls College)
WR Fenton (Auckland)
Fenwick (Oamaru)
CR Fenwick (umpire)
FF Fenwick (Otago)
G Fenwick (Oamaru)
HS Fenwick (Canterbury)
R Fenwick (Northland)
GR Ferdinands (Northern Districts Second XI)
RED Ferdinands (Northern Districts)
C Ferens (North Otago)
Ferguson (umpire)
Ferguson (South Canterbury)
A Ferguson (Waiapu)
D Ferguson (South Canterbury)
EE Ferguson (New Zealand Women, Otago Women)
G Ferguson (Central Otago)
JL Ferguson (umpire)
LH Ferguson (Auckland, Derbyshire, Kolkata Knight Riders, New Zealand, Rising Pune Supergiant)
MA Ferguson (Otago Women)
R Ferguson (umpire)
S Ferguson (Piako)
SR Ferguson (Hereworth Intermediate School, Lindisfarne College)
SM Fergusson (Central Districts Women)
MA Fernandes (umpire)
GH Fernley (Hawke's Bay)
AO Ferrers (umpire)
LE Ferrier (Hutt International Boys School)
ML Ferrier (scorer)
Ferris (Wellington)
Ferris (Hawke's Bay)
J Ferris (North Otago)
JB Ferris (Canterbury Country)
DJ Ferrow (Northern Districts)
FC Ferry (Marlborough)
I Fettes (Southern Hawke's Bay)
NR Feyter (Hamilton Boys High School)
M Fickling (Bay of Plenty)
Field (Poverty Bay)
Field (Bush Association)
E Field (Nelson Women)
JFA Field (Hawke's Bay)
JWA Field (Hamilton, Hawke's Bay)
L Field (Ngakawau)
M Field (Hereworth Intermediate School)
N Field (Nelson Women)
SI Field (Nelson)
TA Field (Taieri)
J Fieldes (Nelson Women)
F Fielding (umpire)
FC Fifield (Wanganui Women)
R Filbee (Manawatu)
M Filimoehala (Holy Cross Catholic School Girls)
S Filipo (Balmacewen Intermediate School)
AJ Fill (Karori)
Finch (Oamaru)
Finch (Oamaru)
Finch (Tararua)
CJW Finch (Otago)
HJ Finch (Green Island)
J Finch (Horowhenua and Kapiti)
R Finch (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
R Finch (Green Island)
WP Finch (Hawke's Bay)
D Finderup (North Taranaki Cavaliers)
BR Findlay (Canterbury)
CO Findlay (Central Districts)
FJ Findlay (Wellington)
HA Findlay (Southern Hawke's Bay)
J Findlay (Southland)
J Findlay (Southland)
JJ Findlay (Tawa College)
JL Findlay (Canterbury)
JL Findlay (Wellington B)
JW Findlay (Wellington)
L Findlay (Canterbury B Women)
NC Findlay (umpire)
SA Findlay (Hawke's Bay, Napier Technical Old Boys)
TA Findlay (Central Districts Under-17s)
P Findon (Poverty Bay)
MW Fine (Mid-Canterbury)
C Finlay (Wanganui)
D Finlay (Hamilton)
D Finlay (Thames Valley)
DJH Finlay (Central Districts)
DJH Finlay (Manawatu)
DM Finlay (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
R Finlay (Manawatu)
R Finlay (Bay of Plenty)
ZM Finlay (Rosmini College)
AL Finlayson (Central Districts Women)
B Finlayson (Hamilton)
CG Finlayson (Auckland, Wellington)
FH Finlayson (Hawke's Bay)
B Finn (Otago Under-17s)
JS Finnegan (North Shore Women)
P Finnegan (Auckland)
WP Finnegan (Hawke's Bay)
J Finnerty (West Coast (South Island))
R Finnerty (West Coast Women)
J Finney (Waikato Country)
SE Finney (King Country, Rangitikei)
JL Finnie (Otago)
EJC Finny (umpire)
P Firmin (Wanganui Women)
C Firth (Heaton Intermediate School Boys)
EL Firth (Heaton Intermediate School)
JP Firth (Nelson, Wellington)
Fish (Oamaru)
ADW Fish (St Paul's Collegiate School, Hamilton)
FW Fish (Wairarapa)
FW Fish (South Canterbury)
FW Fish (Ashburton County)
Fisher (Horowhenua and Kapiti)
AG Fisher (Bay of Plenty, Poverty Bay, Waikato)
AH Fisher (Otago)
AJ Fisher (umpire)
AJ Fisher (scorer)
AJ Fisher (umpire)
B Fisher (Marlborough)
C Fisher (Rangitikei)
D Fisher (South Canterbury)
FE Fisher (Central Districts, New Zealand, Wellington)
FE Fisher (Hawke's Bay)
G Fisher (Bay of Plenty)
H Fisher (South Canterbury)
HH Fisher (South Canterbury)
HML Fisher (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
HW Fisher (Canterbury Secondary Schools)
ID Fisher (Auckland, Central Districts)
ID Fisher (New Zealand Under-23s)
JL Fisher (Parnell)
M Fisher (Otago Women)
M Fisher (Christchurch Secondary Schools)
MA Fisher (Wairarapa)
MC Fisher (Rangitikei)
MJ Fisher (Wairarapa)
MJ Fisher (Northern Districts)
MS Fisher (Rangitikei)
N Fisher (Waikato)
ND Fisher (King Country)
P Fisher (Midlands)
R Fisher (Eastern Districts of Southland)
RB Fisher (St Paul's Collegiate School, Hamilton)
RL Fisher (Canterbury)
TDL Fisher (Railway Union)
TL Fisher (Marlborough)
CN Fisk (Marlborough)
CN Fisk (umpire)
L Fisk (umpire)
J Fitch (Horowhenua and Kapiti)
J Fitch (Mid-Canterbury)
M Fitchett (Central Districts Under-17s)
ML Fitness (Auckland Women)
Fittler (umpire)
D Fittler (Central Districts Under-19s, Central Districts Under-20s)
Fitzgerald (Poverty Bay)
A Fitzgerald (New Zealand Universities)
AM Fitzgerald (Wairarapa College Girls)
J Fitzgerald (Otago)
J Fitzgerald (Wellington Women)
JE Fitzgerald (umpire)
NM Fitzgerald (Otago Women)
NP Fitzgerald (Counties Manukau, Grange)
P Fitzgerald (Central Districts Second XI, Central Districts Under-19s, Central Districts Under-22s)
P Fitzgerald (Marlborough)
PR Fitzgerald (Auckland Under-23s)
R Fitzgerald (West Coast (South Island))
RJ Fitzgerald (Wairarapa)
RK Fitzgerald (Auckland Under-17s)
JM Fitzgibbon (Southland)
MC Fitzgibbon (scorer)
SM Fitzgibbon (Otago)
Fitzherbert (West Coast (North Island))
K Fitzjames (Auckland Development Women)
RB Fitz-John (Hamilton, Papplewick and Linby, Stow, Waikato Valley)
Fitzmaurice (Wellington Mercantile League)
Fitzpatrick (Waikato)
A Fitzpatrick (Celtic)
A Fitzpatrick (Wairarapa)
AB Fitzpatrick (scorer)
BP Fitzpatrick (Motueka)
CD Fitzpatrick (Tauranga Intermediate School)
HP Fitzpatrick (Canterbury Country)
J Fitzpatrick (Wairarapa)
T Fitzpatrick (Taranaki)
E Fitzsimmons (Wellington)
S Fitzsimon (Canterbury Development Women)
RC Fitzwater (Hawke's Bay)
WE Fitzwilliam (Otago Women)
C Flaherty (Auckland Under-17s)
EM Flaherty (Ashburton County)
EM Flaherty (Mid-Canterbury)
EM Flaherty (Canterbury Minor Associations)
JP Flaherty (Otago)
P Flaherty (New Zealand Ambassadors)
CW Flanagan (Canterbury)
MF Flanagan (King's High School, Dunedin)
J Flanaghan (Wellington)
AP Flannery (Central Otago)
D Flannery (Central Otago)
DJ Flannery (Mid-Canterbury)
J Flannery (umpire)
M Flannery (Rangitikei)
P Flannery (Otago Country)
PB Flannery (Canterbury Women, Kent Women, New Zealand Women, Otago Women)
R Flannery (Otago Under-19s)
T Flannery (umpire)
W Flannery (Central Otago)
HG Flatman (Medbury School)
JM Flaus (Otago Under-20s)
C Flavell (Poverty Bay, Waiapu)
CP Flavell (Canterbury Under-20s)
KE Flavell (Canterbury Women, New Zealand Women)
P Flavell (St Albans)
TR Flavell (Canterbury Under-17s)
R Flaws (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
T Flaws (Otago)
T Flaws (Wairarapa)
T Flaws (Otago Metropolitan)
JM Fleck (Palmerston North Boys High School)
KF Fleet (scorer)
T Fleete (West Coast (South Island))
J Fleetwood (Wanganui)
AR Flegg (Counties Manukau, Hamilton, Waikato Valley)
AM Fleming (Heaton Intermediate School)
AR Fleming (Buller)
BD Fleming (Canterbury Under-19s)
BJ Fleming (North Otago)
C Fleming (New Plymouth Girls High School)
C Fleming (Southern Districts Women)
DWT Fleming (Canterbury Country)
JD Fleming (umpire)
KJ Fleming (Hutt International Boys School)
L Fleming (Marlborough)
M Fleming (Southern Hawke's Bay)
MJ Fleming (umpire)
R Fleming (Dunedin and Suburban Cricket Association)
R Fleming (umpire)
RJ Fleming (Central Districts Under-17s)
RN Fleming (Marist-United, Taranaki)
S Fleming (West Coast (South Island))
SGJ Fleming (Canterbury Country)
SP Fleming (Canterbury, Chennai Super Kings, ICC World XI, Middlesex, New Zealand, New Zealand Academy, Nottinghamshire, Wellington, Yorkshire)
SP Fleming (New Zealand Development Squad)
T Fleming (Otago)
TR Fleming (Wellington)
OD Flemmer (Hutt International Boys School, Upper Hutt)
B Flemming (New Zealand Over-50s)
Fletcher (Puketoi)
A Fletcher (Auckland University)
AG Fletcher (Auckland Under-20s)
AG Fletcher (Auckland and Waikato Universities)
AT Fletcher (Wellington)
B Fletcher (Auckland Women)
C Fletcher (King's School, Auckland)
CD Fletcher (Canterbury, Northern Districts)
D Fletcher (Bay of Plenty)
DM Fletcher (Wellington Secondary Schools A, Wellington Under-20s)
EA Fletcher (scorer)
H Fletcher (umpire)
HC Fletcher (Manawatu, Nelson)
JD Fletcher (Karori)
K Fletcher (Auckland Schoolgirls)
L Fletcher (Manawatu)
M Fletcher (umpire)
M Fletcher (Tahuna Intermediate School)
N Fletcher (New Zealand Over-50s)
N Fletcher (Auckland Emerging Players)
ND Fletcher (North Harbour)
PJ Fletcher (Poloc)
W Fletcher (Counties, Franklin)
EL Flett (Otago Women)
A Fleury (scorer)
S Flewellen (Canterbury Under-20s)
L Flintoft (umpire)
Flockley (scorer)
J Flood (Auckland)
MLF Flood (Wairarapa)
MJ Florence (Huntley School)
TJM Florence (Auckland Grammar School, King's School, Auckland)
JA Fluker (Victoria University, Wellington)
S Fluker (Poverty Bay)
DR Flynn (New Zealand, Northern Districts)
F Flynn (West Coast (South Island))
B Fogarty (Mount Albert Grammar School)
HP Fogarty (umpire)
RHB Fogo (Southland)
Foley (King Country)
DPV Foley (umpire)
H Foley (New Zealand, Wellington)
JAL Foley (St Kentigern College, Auckland)
LG Foley (Wellington Mercantile League)
M Foley (Taranaki, Wellington)
S Foley (Canterbury High School Old Boys)
SL Foliaki (Wellington Under-20s)
B Folster (Otumoetai Cadets)
GM Folster (Southland)
I Folster (scorer)
Z Fon (Remuera Intermediate Girls)
HF Fookes (Taranaki)
AA Fooks (Ashburton County)
EE Fooks (Ashburton County)
Foote (Manawatu)
BF Foote (Hawke's Bay)
BM Foote (Central Districts Under-17s)
CMA Foote (Canterbury Women)
JR Foote (Hutt International Boys School)
L Foote (umpire)
LMM Foote (Otago Women)
MF Foote (Southern Hawke's Bay)
S Foote (Auckland Women)
WJ Foote (Nelson, Wairarapa)
AA Forbes (Northern Districts Services)
E Forbes (King Country)
E Forbes (Thames Valley)
BS Ford (Canterbury)
D Ford (Wanganui)
DJ Ford (Otago Country)
DL Ford (Canterbury Women, New Zealand Women)
E Ford (umpire)
GA Ford (Otago Under-23s)
M Ford (Canterbury Under-19s)
MJ Ford (Royal New Zealand Air Force)
R Ford (Nelson)
RM Ford (Canterbury)
T Ford (Auckland City and Suburban Association)
TM Ford (Albion)
W Ford (Auckland)
CW Forde (Hawke's Bay)
J Forde (Canterbury University and Lincoln College)
JF Forde (Hutt Valley, Wanganui)
JM Forde (Southland)
KA Forde (Wellington)
LJ Forde (Canterbury)
SF Forde (Otago)
TN Forde (Southland)
WA Fordham (Wellington)
Foreman (Taranaki)
AC Foreman (New Plymouth Girls High School)
C Foreman (North Taranaki)
OR Foreman (North Taranaki, Taranaki)
M Forgan (Wellington Under-17s)
GR Forgie (Central Districts)
J Forgie (Central Districts Under-19s)
Forrest (Waikato)
HA Forrest (Heaton Intermediate School Boys)
JC Forrest (Auckland)
JL Forrester (umpire)
JR Forrester (Wairarapa)
PI Forrester (Otago Women Second XI)
RI Forrester (Wairarapa)
E Forsman (New Zealand Expeditionary Force)
HJ Forsman (Waikato Valley)
G Forster (umpire)
G Forster (West Coast (South Island))
G Forster (Buller and West Coast)
HF Forster (Poverty Bay)
RWT Forster (umpire)
SMS Forster (Christchurch Boys High School)
CL Forsyth (Central Districts Women)
H Forsyth (Canterbury)
J Forsyth (Marlborough)
J Forsyth (Denniston Dog Old Boys)
N Forsyth (Buller)
S Forsyth (Christchurch Midland)
F Fortune (Wairarapa)
FW Fortune (New Zealand Services)
J Fortune (Wellington XI)
J Fortune (Institute Cricket Club)
PG Fortune (Heaton Intermediate School)
BAH Forward (Hutt Valley)
GL Fosbender (New Zealand Army)
J Fosbender (New Zealand Army)
Foster (South Taranaki)
Foster (New Zealand Teachers)
A Foster (Central Districts Under-21s Women)
BJ Foster (Greytown, Wairarapa)
CT Foster (Hutt Valley, Petone-Eastbourne)
H Foster (Waikato Diocesan School for Girls)
HW Foster (Berkley Intermediate School)
ID Foster (Northern Districts Under-19s)
M Foster (Central Otago)
M Foster (umpire)
PS Foster (Canterbury, Wellington)
R Foster (umpire)
RF Foster (Thames Valley)
RW Foster (umpire)
MJ Fothergill (Havelock North Intermediate School)
G Foubster (North City)
HP Fouhy (Canterbury Women, Wellington Women)
J Fouhy (Canterbury B)
RJ Fouhy (Wellington, Wiltshire)
BG Foulds (Northern Districts)
G Foulkes (Canterbury Country)
LRB Foulkes (Christchurch Boys High School)
RH Foulkes (Christchurch Boys High School)
ZG Foulkes (St Andrew's College, Christchurch)
EM Fountain (Nelson Women)
JL Fourie (umpire)
JN Fowke (Auckland, Canterbury)
Fowler (Nelson)
Fowler (Wanganui)
B Fowler (South Canterbury)
CH Fowler (Wellington B, Wellington XI)
CH Fowler (Hutt District Cricket Club)
CP Fowler (Wellington Collegians)
D Fowler (umpire)
G Fowler (Nelson)
G Fowler (Horowhenua and Kapiti)
H Fowler (Nelson)
HM Fowler (New Zealand Ambassadors)
J Fowler (King Country, Southern Hawke's Bay)
J Fowler (Wairarapa)
JC Fowler (umpire)
JJ Fowler (Canterbury)
JL Fowler (Nelson Women)
K Fowler (Nelson)
LA Fowler (Nelson, Taranaki)
M Fowler (Nelson)
M Fowler (Wellington A)
MJW Fowler (Horowhenua and Kapiti, Upper Hutt, Victoria University, Wellington)
R Fowler (Nelson)
RG Fowler (Nelson, Northern Districts, Waikato)
RG Fowler
RJ Fowler (Nelson)
S Fowler (Nelson)
S Fowler (Nelson)
SH Fowler (Central Districts Under-17s)
W Fowler (Nelson)
W Fowler (Nelson)
W Fowler (Nelson)
W Fowler (Nelson)
WR Fowler (Nelson)
CR Fowles (Rangitikei)
Fox
Fox (Mike Dormer's XI)
A Fox (Nelson Women)
CN Fox (Bay of Plenty)
D Fox (Midlands)
EB Fox (Weston Primary School Girls)
FW Fox (Waiapu)
G Fox (Bay of Plenty)
GH Fox (Otago)
GJ Fox (Cystic Fibrosis Invitation XI)
J Fox (Southland)
JN Fox (Wairarapa)
LF Fox (Buller)
M Fox (Horowhenua and Kapiti)
R Fox
RD Fox (Midlands)
RD Fox (Taranaki)
RH Fox (Marylebone Cricket Club)
S Fox (Cobham)
S Fox (Northland)
WB Fox (umpire)
SI Foy (New Plymouth Boys High School)
SM Frahm (Canterbury Women)
WD Frame (Otago)
WD Frame (Otago Metropolitan)
WD Frame (Otago Metropolitan and North Otago)
M Frampton (Canterbury Minor Associations)
C France (Wanganui)
D France (Marlborough)
Francis (Oamaru)
A Francis (umpire)
A Francis (New Zealand Army)
BG Francis (New Zealand Universities)
DJ Francis (Hutt Valley, Southern Hawke's Bay)
DJ Francis (Central Districts Cricket Supporters Club)
DJ Francis (Wellington)
G Francis (King Country)
G Francis (Wanganui)
GF Francis (North Otago)
JG Francis (Hawke's Bay)
JPE Francis (Wellington)
JW Francis (New Zealand Women, Wellington Women)
K Francis (Auckland Secondary Schools A)
LR Francis (Rangitikei, Thames Valley)
M Francis (Otumoetai Cadets)
MA Francis (Canterbury Women)
MJ Francis (Hutt Valley)
N Francis (King Country)
P Francis (Marlborough)
RA Francis (umpire)
RT Francis (Wairarapa)
SWS Francis (Auckland)
W Francis (umpire)
I Franich (Waikato Country)
EH Frankish (Canterbury)
FS Frankish (Canterbury)
L Frankland (Marlborough)
C Franklin (Northern Districts Under-19s)
G Franklin (Poverty Bay and Waiapu)
JEC Franklin (Barbados Tridents, Essex, Glamorgan, Gloucestershire, Guyana Amazon Warriors, Middlesex, Mumbai Indians, New Zealand, New Zealand Academy, Nottinghamshire, Wellington)
TJ Franklin (Auckland, New Zealand)
Franklyn (scorer)
J Franklyn (Nelson Women)
R Franklyn (Wairau Valley)
C Franks (Timaru)
CW Franks (umpire)
G Franks (Canterbury)
R Franks (Franklin)
R Franks (Horowhenua and Kapiti)
Fraser (Hutt Valley)
AM Fraser (Waikato)
C Fraser (West Coast Women Second XI)
CP Fraser (Hawke's Bay, Wanganui)
CR Fraser (Poverty Bay)
CS Fraser (South Canterbury)
D Fraser (Marlborough)
E Fraser (North Otago)
F Fraser (South Island Minor Associations South)
FE Fraser (Canterbury Women, New Zealand Women, Wellington Women)
G Fraser (Southland)
G Fraser (Canterbury)
H Fraser (New Zealand Ambassadors)
H Fraser (West Coast (South Island))
HJ Fraser (St Patrick's College, Silverstream)
HW Fraser (Southland)
IC Fraser (Otago)
J Fraser (Otago)
J Fraser (Central Districts Under-19s)
JM Fraser (Central Districts Women, Middlesex Women, North Harbour Women, Northern Districts Women, Otago Women)
JM Fraser (Auckland Touring Team)
JN Fraser (Auckland Touring Team)
KA Fraser (Auckland Women, Middlesex Women)
LM Fraser (Auckland Women, Central Districts Women, New Zealand Women, North Shore Women, Wellington Women)
M Fraser (Nelson, Wanganui)
M Fraser (Wanganui)
M Fraser (Rangitikei)
M Fraser (Wanganui)
MJ Fraser (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Central Districts XI)
MJ Fraser (Wanganui Collegiate School)
MJD Fraser (Kaikorai)
N Fraser (North East Valley)
P Fraser (Hamilton, Waikato)
R Fraser (New Zealand Army)
RG Fraser (Canterbury Under-20s)
S Fraser (Manawatu)
SRM Fraser (Hutt Districts, Hutt International Boys School)
TC Fraser (Otago)
TJ Fraser (Otago Under-20s)
WG Fraser (Taranaki)
Frater (Napier-Hastings XI)
K Frater (Hawke's Bay)
K Frater (Hawke's Bay)
RC Frater (umpire)
RE Frater (Auckland)
C Frauenstein (Canterbury)
C Frazer (Poverty Bay)
B Fredericksen (Manawatu)
KA Fredric (Central Districts Women)
H Fredrickson (Southern Hawke's Bay)
B Free (North Canterbury)
T Freeland (Marlborough)
Freeman (Puketoi)
AA Freeman (Hawke's Bay)
B Freeman (Southland)
B Freeman (Otago Under-17s)
BD Freeman (Counties)
BT Freeman (Otago)
DL Freeman (New Zealand, Wellington)
E Freeman (Wairarapa)
F Freeman (Southern Hawke's Bay)
G Freeman (Southern Hawke's Bay, Waikato)
G Freeman (Otago Under-19s)
G Freeman (Wairarapa)
J Freeman (Northern Districts)
J Freeman (Auckland and Waikato Universities)
JR Freeman (umpire)
M Freeman (Otago Women)
R Freeman (Auckland Suburban)
TA Freeman (Otago)
TA Freeman (Buller)
W Freeman (umpire)
B Freeman-Catley (Karori)
MP Freer (Hawke's Bay, Napier Technical Old Boys)
French (Dannevirke)
A French (Rotorua)
C French (Ngakawau)
DR French (Nelson Women)
G French (Rotorua)
HA French (Wanderers, Wellington Wanderers)
SJ French (Raroa Normal Intermediate School, Wellington College)
WD French (Raroa Normal Intermediate School)
EJ Frew (New Plymouth Girls High School)
G Frew (Otago Under-17s)
JJA Frew (Canterbury Country, St Andrew's College, Christchurch)
JRA Frew (St Andrew's College, Christchurch)
M Frew (North City)
MR Frew (Arrowtown Primary School Girls)
RM Frew (Canterbury)
BR Frewin (New Plymouth Boys High School)
CJ Frewin (Taranaki)
MA Frey (Central Districts Women)
ML Frickleton (umpire)
SET Friday (Auckland, Otago, Wellington)
AE Friend (Wairarapa)
SRH Friend (scorer)
TG Friend (Christchurch Boys High School)
GH Friis (umpire)
ME Friis (umpire)
A Friskney (Tauranga Intermediate School)
C Frith (Canterbury, Otago)
C Frith (Central Districts Under-19s)
G Frith (Manawatu)
W Frith (Canterbury, Otago, Wellington)
Frost (Nelson)
B Frost (Otago Under-17s)
B Frost (Otago Country)
BG Frost (umpire)
CL Frost (Otago Boys High School)
JS Frost (Breens Intermediate School)
MD Frost (Otago Boys High School)
MD Frost (Otago Country)
MV Frost (scorer)
S Frost (Southern Hawke's Bay)
MK Fruin (Auckland Women, New Zealand Women)
JO Fruish (umpire)
FC Fryer (Hawke's Bay)
H Fryer (Ashburton County)
JA Fryer (New Zealand Women, Wellington Women)
LW Fryer (Wairarapa)
R Fuard (Northern Districts Under-19s)
EM Fulbrook (Auckland Women, Wellington Women)
G Fulford (Havelock North High School)
KA Fulford (Hawke's Bay)
MJ Fulford (New Zealand Women, Wellington Women)
NG Fulford (Central Districts, Hawke's Bay)
H Fullarton-Smith (Rangitikei)
HF Fullarton-Smith (New Zealand Nomads)
Fuller (North Taranaki)
A Fuller (Auckland-Waitakere, Grafton)
A Fuller (Canterbury Colts)
AC Fuller (Canterbury)
BE Fuller (Wellington Women)
C Fuller (Marlborough)
DM Fuller (Wellington)
EP Fuller (Bay of Plenty, Canterbury, Waikato)
ETA Fuller (Canterbury)
J Fuller (Marlborough)
JGA Fuller (Buller)
JK Fuller (Auckland, Gloucestershire, Hampshire, Middlesex, Otago)
R Fuller (Canterbury Under-23s)
RA Fuller (Canterbury Under-20s)
Fullerton-Smith (Wanganui)
AD Fullerton-Smith (Rangitikei)
AD Fullerton-Smith (Eastern Suburbs, Wanganui)
CB Fullerton-Smith (Rangitikei)
HS Fullerton-Smith (Rangitikei)
HS Fullerton-Smith (New Zealand Nomads)
HS Fullerton-Smith (Central Districts Colts)
JS Fullerton-Smith (Waikato)
RC Fullerton-Smith (West Coast (North Island))
RS Fullerton-Smith (Rangitikei)
RT Fullerton-Smith (West Coast (North Island))
Fulton (Wanganui)
Fulton (Napier-Hastings XI)
D Fulton (South Canterbury)
D Fulton (New Zealand Over-50s)
DH Fulton (Canterbury)
F Fulton (Hawke's Bay, Otago)
FC Fulton (umpire)
HV Fulton (umpire)
HV Fulton (Hawke's Bay)
J Fulton (Otago)
JC Fulton (Otago, Taranaki)
JD Fulton (Central Districts)
PG Fulton (Canterbury, New Zealand)
PR Fulton (Hawke's Bay)
PW Fulton (New Zealand Ambassadors)
RBJ Fulton (Manawatu, Palmerston North Boys High School)
RW Fulton (Canterbury, Northern Districts)
RW Fulton (Waikato)
SA Fulton (Royal New Zealand Air Force)
K Funnel (St Kentigern College, Auckland Girls)
BDM Furlong (Central Districts)
BDM Furlong (Southern Hawke's Bay)
CJM Furlong (Central Districts, New Zealand Academy)
CJM Furlong (New Zealand Development Squad)
G Furlong (Southern Hawke's Bay)
J Furlong (Southern Hawke's Bay)
JBM Furlong (Central Districts)
LJ Furrie (Taranaki, Wanganui)
J Fursdon (Waikato Valley)
ANG Futcher (umpire)
V Futi (Tawa Intermediate School)
G Futter (Hutt Valley)
GW Fyson (umpire)
RG Fyson (Poverty Bay)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive