CricketArchive

New Zealand Players (P)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

AF Paape (Central Otago)
VM Paasi (Viscount School)
JC Pabst (Auckland)
L Pacey (Manawatu)
ME Pacey (John McGlashan College)
J Packer (Wellington Under-19s)
N Packiyarajah (Northland)
RL Packwood (Midlands)
LS Padda (Lindisfarne College)
JAJ Paerau (Napier Technical Old Boys)
DL Paetz (Wellington)
C Paewai (Technical Old Girls, Wednesday's Invitation XI Women)
Page (umpire)
A Page (Southland Boys High School)
AHC Page (Canterbury)
CJ Page (Northland)
CJ Page (scorer)
DF Page (umpire)
E Page (Wellington Women)
EM Page (Auckland Women)
FF Page (Albion)
G Page (Nelson)
GL Page (Auckland Women, New Zealand Women)
H Page (Wellington)
IA Page (Dublin University, Northland)
JAM Page (Auckland Women)
JE Page (Wellington)
M Page (Central Districts Women)
ML Page (Canterbury, New Zealand, New Zealand Army)
NT Page (Rosmini College)
WP Page (umpire)
AA Pain (Buller)
BM Paine (Auckland Women)
J Paine (Central Districts Under-17s, New Zealand Maori)
M Painton (Auckland Women)
A Pairama (Horowhenua and Kapiti)
E Paisley (St Hilda's Collegiate Secondary School)
J Paisley (Birkenhead City and Takapuna)
K Paki Paki (Nelson)
RM Palacio (Waikato Valley)
AL Palethorpe (Wellington)
Palmer (Waikato)
Palmer (umpire)
Palmer (Nelson)
A Palmer (umpire)
AGT Palmer (Tauranga Intermediate School)
C Palmer (Taranaki)
E Palmer (Rangi Ruru Girls School)
EV Palmer (Canterbury)
G Palmer (Hamilton)
J Palmer (umpire)
N Palmer (Hutt Districts)
P Palmer (Canterbury Women Second XI)
R Palmer (Franklin)
R Palmer (scorer)
S Palmer (South Canterbury)
W Palmer (North Taranaki)
MMH Paltridge (Canterbury Under-19s)
NNA Paltridge (Canterbury Under-17s)
BMK Pamatatau (Suburbs-New Lynn)
JI Pamment (Auckland)
MB Panchia (Franklin)
H Pandya (Manawatu)
LA Pank (Belmont Intermediate School Girls)
BM Pankhurst (Canterbury Under-20s)
RMF Pannett (Wellington Women)
AH Panther (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
BA Panther (Auckland Under-20s)
AL Panting (Otago Under-20s)
TGM Papesch (Auckland Under-20s, New Zealand Brabin XI B)
BR Papps (North Otago)
D Papps (umpire)
DW Papps (Buller)
M Papps (Nelson Women)
MD Papps (Hutt Valley)
MHW Papps (Canterbury, New Zealand, New Zealand Academy, Wellington)
RJ Papps (Nelson)
TJT Papps (Canterbury)
TO Papps (scorer)
VL Papps (Nelson Women)
B Papworth (Wanganui)
GH Paramor (Otago)
S Paranjpe (Otago Under-19s)
WB Paranthoiene (King's College, Auckland)
B Parata (Marlborough Boys College, Wairau Valley)
ICB Parata (King's High School, Dunedin)
NE Parata (Hutt Valley)
R Parata (Hutt Valley)
MG Parfitt (Royal New Zealand Air Force)
AA Parikh (Auckland)
AM Parima (Auckland Under-17s)
A Paris (Nelson)
JD Paris (Royal New Zealand Air Force)
L Paris (scorer)
ZL Paris (Otago Women)
MJ Parish (Hutt International Boys School)
D Park (Central Districts)
JBR Park (Bay of Plenty)
PST Park (New Zealand Universities)
R Park (Wanganui Secondary Schools)
R Park (Wellington Under-20s)
Parker (Wanganui)
CE Parker (Palmerston North Boys High School)
EJ Parker (Northern Districts Women)
EJ Parker (Canterbury)
EN Parker (Hamilton Boys High School)
J Parker (Nelson Women)
JA Parker (New Plymouth Boys High School)
JLB Parker (St Kentigern College, Auckland)
JM Parker (New Zealand, Northern Districts, Worcestershire)
JM Parker (Hamilton Boys High School)
K Parker (Otago Country)
KJ Parker (Auckland)
M Parker (Otago Under-20s)
M Parker (St Hilda's Collegiate Secondary School)
MM Parker (Otago)
MP Parker (Canterbury Country)
NM Parker (Canterbury, New Zealand, Otago)
P Parker (Eastern Suburbs)
PCS Parker (Wellington Under-19s)
R Parker (Hawke's Bay)
R Parker (West Coast (South Island))
RN Parker (Buller)
RN Parker (Buller)
SK Parker (Waikato Diocesan School for Girls)
T Parker (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
T Parker (Onslow)
TS Parker (Otago)
W Parker (New Zealand Ambassadors)
WH Parker (Otago)
Z Parker (Havelock North Intermediate School)
B Parkerson (Canterbury)
D Parkes (Midlands)
H Parkes (Rangitikei)
NJ Parkes (Northland)
NSA Parkes (Royal New Zealand Air Force)
R Parkes (umpire)
T Parkes (Upper Hutt)
TK Parkes (King's College, Auckland, Northland, Poverty Bay)
DPX Parkes-Dolan (umpire)
MM Parkhouse (Wellington Women)
CJF Parkin (umpire)
K Parkin (Royal New Zealand Air Force, Wellington)
C Parkinson (Taranaki Women)
H Parkinson (Bay of Plenty)
I Parkinson (Buller)
N Parkinson (Manawatu)
R Parkinson (Rangitikei)
R Parkinson (Westland)
V Parkinson (Taranaki)
C Parks (Blue Mountain College)
R Parks (Midlands)
A Parlane (Raroa Normal Intermediate School Girls)
BJ Parlane (Mount Maunganui, Newcastle, Northland, Plymstock, Poverty Bay)
ME Parlane (New Zealand Academy, Norfolk, Northern Districts, Wellington)
NR Parlane (Auckland, New Zealand Academy, Northern Districts, Wellington)
R Parlane (umpire)
TJ Parlane (umpire)
DL Parnell (Counties, Franklin)
AC Parore (Auckland, New Zealand, New Zealand Academy, Northern Districts)
L Parore (Parnell)
CPR Parr (North City)
I Parr (New Zealanders)
MJ Parr (Taranaki)
R Parr (Auckland Under-20s)
S Parr (Auckland Under-20s)
HR Parrington (Taranaki, Wellington)
AW Parris (Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay)
KR Parris (umpire)
CS Parrish (Royal New Zealand Navy)
AJ Parr-Thomson (Auckland Under-21s Women)
Parry (Nelson)
I Parry (Balmacewen Intermediate School Girls)
R Parry (Berkley Normal Middle School)
RJ Parry (Hutt Valley, Wairarapa)
N Parshotham (Auckland Under-21s Women)
CK Parsloe (Wellington)
JR Parslow (Glamorgan Second XI, North Middlesex, Suburbs-New Lynn)
JS Parson (Canterbury, Wellington)
AEW Parsons (Auckland, Sussex)
G Parsons (West Coast (South Island))
J Parsons (Auckland Development XI)
JO Parsons (Auckland A)
LV Parsons (Waikato Valley)
M Parsons (Bay of Plenty)
M Parsons (Wellington Under-19s)
M Parsons (Taranaki)
R Parsons (Midlands, Southern Hawke's Bay)
S Parsons (scorer)
A Parsotam (New Zealand Indian XI)
P Parsotam (New Zealand Indian XI)
JE Partel (Otago Women)
Parton (umpire)
D Parton (Wairarapa)
CS Partridge (Hutt Valley)
HJ Partridge (Northern Districts Women)
LE Partridge (Auckland, New Zealand Army)
M Partridge (Hutt Valley)
MR Partridge (Auckland Women)
PJ Pasco (umpire)
F Pascoe (West Coast (South Island))
T Pasfield (West Coast (South Island))
MJ Passell (Northland)
MY Pasupati (Auckland, Wellington)
YS Pasupati (North Otago, Onslow)
BJ Patchett (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
BJ Patchett (Horowhenua)
JL Patchett (Bay of Plenty, Marlborough, New Zealand Schools)
K Patchett (Marlborough)
W Pate (Horowhenua)
RM Patea (Holy Cross Catholic School Girls)
Patel (Tawa)
A Patel (Suburbs-New Lynn)
A Patel (Wellington Indian Sports Club)
AKG Patel (Hutt Districts, Hutt International Boys School)
AY Patel (Central Districts, New Zealand, Yorkshire)
B Patel (Bay of Plenty)
B Patel (Otago Under-22s)
B Patel (Upper Hutt)
B Patel (New Zealand Schools)
BP Patel (Wellington)
CR Patel (Johnsonville)
D Patel (Birkenhead City and Takapuna)
DN Patel (Auckland, New Zealand, Staffordshire, Worcestershire)
DR Patel (Counties Manukau)
H Patel (Tauranga Intermediate School)
Hitesh Patel (Wellington Indian Sports Club)
HP Patel (Wellington Indian Sports Club)
J Patel (Auckland Normal Intermediate School, Epsom Girls Grammar School)
J Patel (Upper Hutt)
J Patel (Wellington Indian Sports Club)
Jay Patel (Wellington Indian Sports Club)
JK Patel (Naenae Old Boys)
JS Patel (New Zealand, New Zealand Academy, Warwickshire, Wellington)
K Patel (Upper Hutt)
K Patel (Wellington Indian Sports Club)
K Patel (Eastern Suburbs)
K Patel (New Zealand Indian XI)
KB Patel (Auckland Schoolgirls, Auckland Under-21s Women)
M Patel (Manawatu Women)
M Patel (Wellington Indian Sports Club)
M Patel (Victoria University, Wellington)
M Patel (New Zealand Indian XI)
MG Patel (University-Grange)
N Patel (Wellington Girls College)
N Patel (Hutt International Boys School)
NA Patel (Central Districts)
NH Patel (Northern Districts Women)
P Patel (Auckland Under-18s)
P Patel (Wellington Indian Sports Club)
Piyush Patel (Wellington Indian Sports Club)
Prakash Patel (Wellington Indian Sports Club)
R Patel (Naenae Old Boys)
R Patel (Auckland Under-18s Women, Auckland Under-21s Women, Wellington Under-21s Women)
R Patel (St Kentigern College, Auckland)
RU Patel (Auckland Under-20s, New Zealand Brabin XI)
S Patel (Wellington Indian Sports Club)
S Patel (Wairarapa)
SK Patel (Counties Manukau, Manukau City, St Kentigern College, Auckland)
U Patel (Auckland Under-17s)
Umesh Patel (Wellington Indian Sports Club)
Z Patel (New Zealand Indian XI)
G Pateman (South Canterbury)
H Pateman (South Canterbury)
Paterson (Waikato)
A Paterson (Wellington)
A Paterson (umpire)
A Paterson (Buller High School)
AG Paterson (Nelson)
AT Paterson (Central Districts)
AWS Paterson (Canterbury Under-19s)
B Paterson (Otago Country)
BJ Paterson (referee)
BM Paterson (Franklin)
DG Paterson (umpire)
GR Paterson (North Otago)
HB Paterson (Bloemendaal, Canterbury Country)
HM Paterson (Wellington Women)
JL Paterson (Auckland, Canterbury, Hawke's Bay)
K Paterson (Central Otago)
K Paterson (Otago Country)
L Paterson (Hawke's Bay)
PE Paterson (Canterbury Women)
V Paterson (Otago Women Second XI)
DFRRM Pathirana (Hamilton Boys High School)
B Paton (umpire)
CB Paton (Scots College, Wellington)
DD Paton (umpire, scorer)
EA Paton (New Zealand Women, Otago Women)
FR Paton (umpire)
LA Paton (Taranaki)
LM Paton (Scots College, Wellington)
RS Paton (Taranaki)
A Patrick (Wairarapa)
BA Patrick (Northland, Wairarapa)
DM Patrick (Wellington)
E Patrick (West Coast (South Island))
GM Patrick (Otago)
LJ Patrick (scorer)
WR Patrick (Canterbury, Otago)
Patten (Onehunga)
K Patten (Franklin)
MRC Patten (Counties Manukau, Hamilton)
G Pattenden (Waikato)
B Patterson (Otago Under-19s)
B Patterson (Midlands)
E Patterson (Otago Women Second XI)
F Patterson (Waikato)
G Patterson (Southland)
HM Patterson (umpire)
I Patterson (Taranaki)
J Patterson (Nelson Women Second XI)
J Patterson (umpire)
JM Patterson (Wellington Women)
K Patterson (Otago Masters)
L Patterson (North Shore Women)
L Patterson (New Zealand Blind)
MWJ Patterson (Canterbury Country, North Canterbury)
R Patterson (Bay of Plenty)
SL Patterson (Poverty Bay)
TRM Patterson (New Zealand Blind)
L Pattie (Nelson)
BMK Patton (Central Districts)
J Patton (South Canterbury)
A Paul (Wanganui)
B Paul (scorer)
CB Paul (Christchurch Boys High School)
DC Paul (Counties, Counties Manukau)
JM Paul (Otago)
KJ Paul (Bay of Plenty, Waikato, Waikato Country)
KJ Paul (Hamilton)
OC Paul (umpire)
RS Paul (Franklin)
SR Paul (North Otago)
S Paulin (Otago Country)
BA Pauling (Northern Districts Under-23s)
HS Pauling (Taranaki)
JF Pauling (Christchurch Boys High School, Heaton Intermediate School Boys)
EE Paull (umpire)
W Paull (Otago Under-20s)
AL Paulsen (Auckland Grammar School)
HT Pavey (Canterbury Country)
EH Pavitt (umpire)
JG Pawley (Central Districts)
J Pawson (Canterbury Under-19s)
JD Pawson (East Christchurch-Shirley)
MJ Pawson (Central Districts)
SJ Pawson (Canterbury)
M Pay (Southland Women)
N Pay (scorer)
NM Pay (Southland Women)
T Payle (Counties Manukau, King's College, Auckland, Manukau City, Poverty Bay, Victoria University, Wellington)
ESJ Payne (Wellington)
GL Payne (Otago Second XI, Otago Under-22s)
I Payne (Northland)
ID Payne (Otago Under-20s)
IW Payne (Otago)
J Payne (Northland)
MG Payne (Otago Under-19s)
N Payne (Canterbury Women, Netherlands Women, New Zealand Women)
N Payne (Buller)
OR Payne (Otago XI)
R Payne (Wairarapa)
R Payne (Wanganui)
RE Payne (Hawke's Bay)
RS Payne (North Otago)
GC Paynter (Horowhenua and Kapiti, Hutt Valley, Taranaki)
H Paynter (Northern Districts Under-20s)
S Paynter (New Zealand Universities)
DH Payton (Central Districts)
JSC Payton (Wairarapa)
GR Peach (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
Peacock (Westland)
Peacock (Combined Services)
A Peacock (Northern Districts Under-17s)
GG Peacock (Hawke's Bay)
M Peacock (Canterbury Under-19s)
M Peacock (Hereworth Intermediate School)
S Peacock (Denniston Dog Old Boys)
Peake (Wanganui Cricket Club)
JDA Peake (Burnside, Victoria University, Wellington)
JW Peake (West Coast (South Island))
Pearce (Westland)
A Pearce (Tauranga Intermediate School)
AM Pearce (Canterbury Under-20s, South Island Under-20s)
AW Pearce (Huntley School)
DS Pearce (Counties Manukau)
E Pearce (North Shore Women)
G Pearce (Huntley School)
HE Pearce (umpire)
J Pearce (Marlborough, Marlborough Boys College)
N Pearce (Canterbury Women)
T Pearce (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
TM Pearce (umpire)
WC Pearce (Canterbury)
WH Pearless (Otago)
R Pearpoint (South Canterbury)
RH Pearpoint (Wanganui)
RJH Pearpoint (Marlborough)
AT Pearse (Napier Old Boys-Marist)
C Pearson (Northland)
DE Pearson (Otago Under-20s, South Island Colts)
DW Pearson (Hawke's Bay, New Zealand Schools)
E Pearson (Wanganui)
E Pearson (Whangarei Girls High School)
HT Pearson (Auckland)
J Pearson (King's School, Auckland)
KA Pearson (Otago Under-20s)
LR Pearson (Otago)
M Pearson (Belmont Intermediate School Girls)
N Pearson (New Zealand Universities)
R Pearson (Central Otago)
SN Pearson (Auckland, Takapuna)
V Pearson (Northland)
SL Pease (Hawke's Bay)
HJS Peddie (Wellington Women)
K Peddie (Morrinsville Intermediate School Girls, Waikato Diocesan School for Girls)
CS Pedersen (Central Districts Under-18s Women)
GW Pedersen (Auckland Under-20s)
G Pederson (Midlands)
TG Pedlow (umpire)
G Peebles (Bay of Plenty)
J Peel (Southland)
JC Pegden (Manawatu)
WL Pegden (Manawatu)
D Pegg (Taita)
JA Peggie (Otago Women Second XI)
C Peglar (Mangere)
C Peiris (Whangarei Boys High School)
BM Pelham (Auckland Women, Otago Women)
R Pemberton (Howick Pakuranga)
Penfold (South Taranaki)
JO Penfold (Kent Women)
MM Penfold (Auckland Under-18s Women)
C Pengelly (Nelson)
MF Pengelly (Christ's College, Christchurch)
RA Penhearow (Northern Districts)
CM Penman (Manawatu, Rangitikei, Wanganui)
HF Penman (Otago Women)
J Penman (Poverty Bay)
WA Penman (Manawatu)
AJ Penn (Central Districts, New Zealand, New Zealand Academy, Wellington)
MS Pennal (scorer)
M Pennefather (New Zealand Over-50s)
A Pennell (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
GG Pennell (umpire)
G Penney (Kaipara Flats)
A Penning (Auckland Women)
JE Pennington (New Plymouth Boys High School)
HR Penny (South Taranaki, Taranaki)
T Penny (Northland)
BR Penrose (Wellington Under-20s)
A Pentecost (West Coast Women)
FP Pentecost (Canterbury Women)
RG Pentecost (umpire)
TR Pentecost (Wellington Under-19s)
BJ Peoples (Raroa Normal Intermediate School)
M Pepper (Taita)
W Pepper (Wanganui)
W Pepper (umpire)
CA Pepperell (Taranaki)
RB Pepperell (North City, Taita)
R Perano (Northern Districts Under-19s Women)
Percy (Waikato)
GR Percy (Wairarapa)
K Percy (Wairarapa)
RW Percy (Hawke's Bay)
T Pere (Poverty Bay)
T Pere (Upper Hutt)
Perera (Mike Dormer's XI)
MCH Perera (umpire)
MRN Perera (Hamilton Boys High School)
NS Perera (Parnell)
CL Perham (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-18s)
WH Perham (North Taranaki, Taranaki)
Perkins (Westland)
D Perkins (Hawke's Bay)
JS Perkins (Wellington Under-23s)
KT Perkins (Auckland Women, New Zealand Women)
N Perkins (Wanganui)
N Perkins (Canterbury Under-19s)
N Perkins (Otago Country)
N Perkins (Southland Women)
WR Perkins (Wellington)
H Perks (Naenae Old Boys)
R Pero (Tai Tapu School)
BK Perrett (Hamilton, Poverty Bay)
CS Perrett (North East Valley)
ED Perrett (Rangitikei, Taranaki)
G Perrett-Holmes (Belmont Intermediate School)
J Perrie (Buller)
EG Perrin (Canterbury)
G Perrin (Manawatu)
KH Perrin (umpire)
KH Perrin (Hawke's Bay)
MT Perrin (Heaton Intermediate School)
Perry (Central Otago)
Perry (New Zealand Teachers)
A Perry (Canterbury)
AC Perry (South Canterbury)
BM Perry (Northern Districts Women)
C Perry (Wairarapa)
C Perry (Wairarapa)
CTH Perry (Canterbury, Tasmania)
D Perry (St Albans)
DL Perry (Auckland)
DL Perry (Bovey Tracey, Chudleigh, North City)
DL Perry (scorer)
E Perry (Wairarapa)
EC Perry (Central Districts Women, New Zealand Women, Wellington Women, Yorkshire Women)
H Perry (Victoria University, Wellington)
J Perry (Wairarapa)
MJ Perry (Counties Manukau)
WD Perry (Christ's College, Christchurch)
WW Perry (Wairarapa)
J Peter (Ashburton County and South Canterbury)
MH Peters (New Zealand Women, Wellington Women)
D Petersen (Midlands)
OR Petersen (Wellington College)
SJ Petersen (Karori)
A Peterson (Wairarapa)
AM Peterson (Auckland Women, New Zealand Women, Northern Districts Women, Typhoons Women)
C Peterson (Horowhenua and Kapiti)
C Peterson (Waikato Country)
GB Peterson (Wairarapa)
IM Peterson (Auckland Women)
SJ Peterson (Auckland)
WJ Peterson (Wairarapa)
PJ Petherick (New Zealand, Otago, Wellington)
SEM Petherick (Auckland Under-18s Women, Auckland Under-19s Women)
D Petre (Otago Country)
J Petre (Southland)
M Petre (Otago Under-17s)
AL Petrie (Weston Primary School Girls)
EC Petrie (Auckland, New Zealand, Northern Districts)
FRS Petrie (Southland)
L Petrie (Buller)
MGH Petrie (Wellington College)
N Petrie (Canterbury Under-20s)
RG Petrie (Canterbury, New Zealand, Wellington)
D Petrie-Deely (Wellington Girls College)
P Petrowski (Central Districts Under-17s)
GE Pett (Thames Valley)
DE Pettet (scorer)
EC Pettigrew (Canterbury Under-21s Women)
M Pettman (Nelson Women)
LE Petty (Taranaki)
RA Petty (Taranaki)
R Pewhairangi (Southland)
AJ Peyroux (Otago Under-19s Women)
TE Pfahlert (West Coast (South Island))
JE Pfeffer (Buller)
L Phelan (Otago Women)
Q Phelan (Otago Women)
Phellan (Canterbury Cricket Society)
E Phelps (Wairarapa)
J Phelps (Poverty Bay)
S Phelps (Poverty Bay)
S Phelps (Poverty Bay)
TK Phelps (Poverty Bay)
A Philip (Hereworth Intermediate School)
D Philip (Poverty Bay)
WJ Philip (umpire)
Philips (Mike Dormer's XI)
E Phillip (umpire)
JH Phillipps (New Zealanders)
Phillips (umpire)
Phillips (Southland)
B Phillips (Buller)
BA Phillips (Taranaki)
C Phillips (Whangarei Girls High School)
D Phillips (Auckland Women)
DN Phillips (Otago)
EM Phillips (Wellington)
G Phillips (Wellington)
GD Phillips (Auckland, Jamaica Tallawahs, New Zealand)
H Phillips (New Plymouth Girls High School)
J Phillips
J Phillips (Northland)
JA Phillips (Royal New Zealand Navy)
JB Phillips (Onslow, Wellington City)
JG Phillips (Canterbury)
JK Phillips (Hawke's Bay)
JM Phillips (Northland)
KM Phillips (New Zealand Universities)
LA Phillips (Otago Women)
M Phillips (Rangitikei)
M Phillips (Otago Country)
M Phillips (Canterbury Women)
N Phillips (Northland)
PP Phillips (Wellington)
R Phillips (Wellington)
RM Phillips (Otago)
RP Phillips (South Canterbury)
S Phillips (Nelson)
SL Phillips (St Hilda's Collegiate Secondary School)
A Phillpot (umpire)
JA Philpot (Epsom Girls Grammar School)
A Philpott (North Otago)
AMJ Philpott (Napier Technical Old Boys)
J Philpott (Wellington Under-17s)
N Philpott (Midlands)
PS Philpott (Canterbury)
Philson (Auckland)
KE Philson (Thames Valley)
MS Phipps (umpire)
TJ Phipps (Buller)
WE Phipps (Buller)
RN Phizackerley (Counties Manukau)
LA Phyn (North Shore Women)
AC Picard (Counties, Counties Manukau)
A Pickard (Southland)
BD Pickard (Auckland Women)
P Pickard (scorer)
PE Pickard (Franklin)
RM Pickard (Counties, Franklin)
TH Pickard (Southern Hawke's Bay)
F Pickens (West Coast (South Island))
Pickering (Westland)
Pickering (Manawatu)
IM Pickering (New Zealand Women, Wellington Women)
J Pickering (Mount Albert Grammar School)
Pickett (Oamaru)
CJ Pickett (Wellington)
W Pickford (Southland)
M Piddington (Takapuna Normal Intermediate)
AW Piebenga (John McGlashan College)
A Pierce (New Zealand Universities)
AD Pierce (Hawke's Bay, Southland)
G Pierce (South Canterbury)
LJ Pierce (Ashburton County)
RA Pierce (Central Districts)
RF Pierce (Hawke's Bay)
W Pierce (Canterbury)
Pierpoint (Ashburton County)
Pigott (umpire)
Pike (Combined Services)
AD Pike (Auckland Secondary Schools)
G Pike (Taranaki Wanderers)
JA Pike (Hutt Valley High School Boys)
MM Pike (Hutt Valley High School Boys)
N Pilalis (scorer)
N Pilalis (Wellington Collegians)
EA Pilbrow (Tauranga Girls College, Tauranga Intermediate School)
JP Pilcher (Wellington Women)
DC Pile (Karori, Onslow)
NJ Pile (Onslow, Petone-Eastbourne)
L Pille (Mount Albert Grammar School)
J Piller (Naenae Old Boys)
E Pilling (Waikato)
J Pilmer (Whangarei Girls High School)
D Pimm (Central Districts Under-17s)
P Pimm (Central Districts Under-17s)
S Pimm (Hawke's Bay)
D Pinder (Midlands)
EA Pinder (scorer)
A Pine (Horowhenua and Kapiti)
JHN Pine (Ashburton County and South Canterbury, New Zealand Universities, Otago Under-20s)
Piner (umpire)
J Pinfold (Manawatu)
J Pinfold (Central Districts Under-20s)
J Pinfold (Barrow, Horowhenua and Kapiti)
LJ Pinfold (Horowhenua and Kapiti)
R Pinfold (Manawatu Women)
DD Pink (Southland Women)
M Pinkham (Parnell)
B Pinney (New Zealand Universities)
DRT Pinny (Northland)
MW Pinny (Hamilton, Northland)
GM Piper (umpire)
D Pirie (Auckland Under-19s)
DR Pirie (Hawke's Bay)
NG Pirihi (Oxford University)
RJ Pitcairn (umpire)
G Pitches (umpire)
GI Pitches (Otago Under-19s)
IG Pitches (North Otago)
NM Pitches (Otago Under-20s)
RJ Pither (Wellington)
RJ Pithey (Medbury School)
BDH Pittams (umpire)
AM Pittaway (Southland Women)
JASAA Piwari (Northern Districts Under-18s Women)
M Piwharangi (Horowhenua and Kapiti)
L Plant (Takapuna Normal Intermediate)
BJ Plaskett (North Canterbury)
Player (Auckland University)
AS Player (Auckland)
N Player (Buller High School)
N Player (Denniston Dog Old Boys)
RA Player (Auckland Under-20s, New Zealand Universities)
SE Playle (Auckland Under-19s)
WR Playle (Auckland, New Zealand, Western Australia)
L Pleasants (Manawatu)
W Pleasants (Wanganui)
T Pleciak (Auckland Under-17s)
C Pledger (Bay of Plenty)
GE Plimmer (Wellington Women)
DM Plumb (Ashburton County)
Plumer (Auckland Cricket Society)
D Plummer (Poverty Bay)
DM Plummer (scorer)
H Plummer (Raroa Normal Intermediate School)
JHJ Plummer (Counties Manukau)
KV Plummer (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
MR Plummer (Auckland Under-19s, Auckland Under-22s, New Zealand Under-19s)
P Plummer (Buller)
ZAA Plummer (Auckland Women)
JC Plumtree (Taranaki)
PW Plumtree (Hawke's Bay, Taranaki)
PW Plumtree (Taranaki)
KJ Plunkett (Hutt Valley)
M Plunkett (Horowhenua and Kapiti)
BM Poananga (Rangitikei, Wanganui)
FWB Pochin (Westland)
BA Pocock (Auckland, New Zealand, New Zealand Academy, Northern Districts)
G Pocock (Poverty Bay)
J Pocock (West Coast (South Island))
LJ Pocock (West Coast (South Island))
MG Pocock (Northern Districts)
D Pollard (Midlands)
D Pollard (New Zealand Army)
GJ Pollard (Poverty Bay)
IB Pollard (Wellington Under-23s)
K Pollard (Midlands)
MA Pollard (Canterbury, Wellington)
V Pollard (Canterbury, Central Districts, New Zealand)
YJ Pollard (Auckland Women)
W Pollitt (Canterbury)
A Pollock (Eastern Suburbs)
A Pollock (North City)
B Pollock (Taita)
BW Pollock (Napier Old Boys-Marist)
JS Pollock (Havelock North Intermediate School)
ND Pollock (Northern Districts)
WA Pollock (Southern Hawke's Bay)
RW Pollok (Southland)
MR Polson (Otago Under-20s)
RA Polson (Mid-Canterbury, St Albans)
BJ Pomare (Bay of Plenty, Tauranga Boys College)
N Pomare (Rangitikei)
S Pomare (Karori)
JB Pomeroy (South Auckland, Waikato)
WB Pomeroy (South Auckland, Waikato)
AF Pond (Marlborough)
Pong (Tawa)
F Pool (Wairarapa)
GA Pool (umpire)
M Pool (North Taranaki, Taranaki, Wairarapa)
AV Poole (Southland)
E Poole (Southern Hawke's Bay)
JSF Poole (Celtic, Central Districts, Marlborough)
R Poole (Franklin)
VC Poole (Southland)
C Pooley (Kamo Intermediate School)
HD Pooley (umpire)
MB Poore (Canterbury, New Zealand)
CD Pope (Marlborough Boys College, Wairau)
CH Pope (North Otago)
JF Pope (umpire)
JM Pope (Wellington Under-20s)
JN Pope (Thames Valley)
R Pope (New Zealand Services)
TRW Pope (Southland)
B Popli (Northern Districts)
L Popli (Poverty Bay, Waikato Valley)
Popple (Rangitikei)
F Porch (Auckland)
B Porteous (Manawatu)
CD Porteous (Karori)
J Porteous (umpire)
LD Porteous (scorer)
MO Porteous (Raroa Normal Intermediate School Girls)
AW Porter (umpire)
B Porter (Wellington Women)
D Porter (King Country, Midlands)
D Porter (Buller)
G Porter (King Country)
J Porter (Wairau Valley)
J Porter (Otago Women)
JA Porter (Ashburton County)
S Porter (South Canterbury)
I Posa (Hamilton)
MW Posa (Auckland)
AJ Postles (Auckland)
BJ Postles (Auckland)
CJ Postles (Auckland Second XI, Auckland Under-23s, Auckland XI)
HW Postlethwaite (South Canterbury)
MW Potae (Southern Districts Women)
L Potaka (Wanganui Women)
JLF Potgieter (Tauranga Boys College)
BM Pothan (Central Districts Women)
NMR Potiki (Wellington Women)
Potter (Auckland Cricket Society)
B Potter (Ngakawau)
DF Potter (Auckland, Northern Districts)
G Potter (Wairarapa)
J Potter (Buller)
L Potter (Poverty Bay)
MD Potter (umpire)
O Potter (Whangarei Girls High School)
RL Potter (Auckland Women)
EG Potts (Nelson)
GW Potts (Taranaki)
DK Poulgrain (Hawke's Bay)
P Poulos (scorer)
MG Poultney (Northern Districts)
W Poutu (Poverty Bay)
A Powell (Waikato Valley)
F Powell (umpire)
G Powell (Otago Under-17s)
GA Powell (Otago)
GM Powell (East Christchurch-Shirley)
GS Powell (Wanganui)
IJ Powell (Auckland Women, New Zealand Women)
J Powell (South Canterbury)
JL Powell (Canterbury)
LM Powell (Auckland Women, New Zealand Women)
R Powell (Wellington Women)
RFJ Powell (Canterbury)
S Powell (Nelson)
T Powell (Auckland Under-17s)
F Powell-Harper (Bay of Plenty)
Power (Nelson)
DJ Power (Counties Manukau, Leigh-on-Sea, Tattenhall)
EJ Power (Taranaki)
R Power (Wanganui)
S Power (Palmerston North Girls High School)
TJ Power (Franklin)
A Powley (Auckland Under-19s)
GHS Pownall (umpire)
AL Powys (Canterbury)
RAN Powys (Canterbury)
J Poynter (Ngakawau)
M Poyser (Southern Hemisphere Owls)
G Prain (Hawke's Bay)
SM Prain (scorer)
A Prasad (Auckland Under-17s)
AR Prasad (Napier Old Boys-Marist)
I Prasad (umpire)
JEI Prasad (Auckland Women)
R Prasad (Marlborough Boys College, Wairau Valley)
A Pratt (Northland)
AE Pratt (Auckland)
BR Pratt (Buller, Buller High School)
CR Pratt (Buller)
D Pratt (Midlands)
D Pratt (Buller High School)
D Pratt (Royal New Zealand Air Force)
GR Pratt (Buller)
J Pratt (Nelson)
NA Pratt (Auckland Women, Northern Districts Women, Singapore Women)
PM Pratt (Taranaki)
TC Pratt (Central Districts Under-19s, Central Districts Under-20s)
TC Pratt (Buller)
R Prattley (South Canterbury)
RJ Prattley (Southland)
Prebble (Ashburton County)
A Prebble (Marlborough)
H Prebble (Canterbury)
MD Prebble (Canterbury Women)
CE Preece (Auckland Women)
D Preece (Canterbury Women)
J Preece (Poverty Bay)
M Preece (Canterbury Women)
ES Prentice (Auckland)
JD Prentice (scorer)
BN Presland (Northland)
CM Presland (Northern Districts)
DC Presland (St Kentigern College, Auckland)
JM Presland (Suburbs-New Lynn)
ML Presland (Wellington Women)
NJ Press (Upper Hutt)
TD Prestage (Canterbury Women)
BR Prestidge (Manawatu, Taranaki, Waikato Country)
GR Prestney (Taranaki)
JI Prestney (Wellington Women)
AH Preston (Wellington)
CSW Preston (Raroa Normal Intermediate School)
F Preston (umpire)
H Preston (Wairarapa)
J Preston (Kaikorai)
JP Preston (Canterbury and Otago, Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
KJB Preston (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
MR Preston (Raroa Normal Intermediate School Girls)
OEJ Preston (Raroa Normal Intermediate School Girls, Wellington Under-18s Women)
PR Preston (Wellington Under-20s)
R Preston (Canterbury Under-19s)
RN Preston (South Canterbury)
GC Pretorius (Central Districts A)
PR Pretswell (Northern Districts Women)
B Pretty (Karori)
Price (umpire)
BOJ Price (Wairarapa)
CR Price (Ashburton County)
DS Price (Bay of Plenty)
E Price (Tai Tapu School)
EN Price (St John's College, Hamilton)
G Price (Hamilton)
G Price (Marlborough)
GV Price (Northern Districts Second XI)
H Price (Auckland Women)
Joe Price (Nelson)
John Price (Nelson)
JAN Price (Wellington A)
JV Price (Southland Women)
KRS Price (Hamilton)
MJ Price (Royal New Zealand Air Force)
OE Price (Nelson)
W Price (umpire)
MH Price Moor (Hutt Districts, Hutt Valley High School Boys)
RR Price Moor (Petone-Eastbourne)
LM Prichard (Auckland Women, New Zealand Women)
EW Prideaux (Wellington)
DW Priest (Wairarapa, Wanganui)
DW Priest (Buller)
K Priest (Canterbury Under-23s)
MD Priest (New Zealand Ambassadors)
MD Priest (New Zealand Nomads)
MW Priest (Canterbury, New Zealand)
R Priest (Wanganui Secondary Schools)
RA Priest (Central Districts Under-23s, Wellington Under-23s)
RH Priest (Berkshire Women, Central Districts Women, Melbourne Renegades Women, New Zealand Women, Staffordshire Women, Sydney Thunder Women, Wales Women, Wellington Women, Western Storm)
S Priest (Wanganui Collegiate School)
WA Priest (Otago)
FL Prime (Auckland)
BL Prince (Wanganui)
HW Prince (Wellington)
H Pring (West Coast Women)
A Pringle (Rangitikei)
A Pringle (Central Otago)
A Pringle (Southern Hawke's Bay)
C Pringle (Auckland, New Zealand)
GS Pringle (New Zealand Teachers)
MR Pringle (Auckland)
OMR Pringle (Bristol, Counties Manukau, Downend, Free Foresters, Glamorgan Second XI, Gloucestershire Second XI, Nottinghamshire Second XI, Parnell, Skegness, Somerset Second XI, Surrey Second XI, Welbeck Colliery)
SR Pringle (Otago Country)
TJG Pringle (Bay of Plenty, Otumoetai Intermediate School)
JF Print (Mid-Canterbury)
LG Print (Central Districts Women)
RM Print (Mid-Canterbury)
C Priscott (Northern Districts Under-20s)
C Pritchard (Auckland Women)
J Pritchard (Ashburton County)
TL Pritchard (Kent, New Zealand Army, Warwickshire, Wellington)
W Pritchard (umpire)
C Probert (Takapuna Normal Intermediate)
MZ Probert (Auckland Under-18s Women)
RA Procter (Otago)
EW Proctor (umpire)
I Proctor (Canterbury, Hawke's Bay)
J Proctor (Wellington Under-17s)
ML Proctor (Auckland Women)
RN Proctor (Waikato)
LG Proffit (New Plymouth Girls High School)
PWC Prosser (umpire)
NA Proudfoot (Canterbury Country, North Canterbury)
Prouting (Combined Services)
RH Prouting (Otago)
B Provan (Otago Women)
T Prow (Wairarapa)
CJ Pryce (Matamata Women)
JA Pryde (Otago Boys High School)
CR Pryor (Auckland, Otago)
G Puckle (Grafton)
RA Pudney (Auckland)
DJ Pugh (Royal New Zealand Air Force)
MT Pugh (Nelson College)
KL Pulford (Australian Capital Territory Women, Central Districts Women, New Zealand Women, Northern Districts Women, Western Australia Women)
SJ Pulis (St Peter's School, Cambridge)
RL Pullan (Cashmere High School Women)
A Pullar (umpire)
R Pullar (umpire)
RJ Pullar (Central Districts Women, New Zealand Women, Otago Women)
BWT Pullen (umpire)
GDV Pulley (Canterbury Under-23s)
KR Pulley (referee)
RN Pulley (Wairarapa)
A Puna (Northern Districts)
A Puna (Northern Districts Under-19s)
D Puna (Hamilton)
KN Puna (Northern Districts)
N Puna (New Zealand, Northern Districts)
R Puna (Green Island)
RA Puna (Northern Districts Under-17s, Otago Under-19s)
S Puna (Hamilton)
SK Puneslie (Mid-Canterbury)
A Punton (West Coast (South Island))
HA Purcell (Manawatu, South Canterbury)
J Purcell (Poverty Bay)
R Purcell (Viscount School)
VS Purcell (Viscount School)
W Purcell (Poverty Bay)
A Purdie (scorer)
S Purdie (Rangi Ruru Girls School)
CA Purdue (Southland)
GB Purdue (North Taranaki, Southland)
JW Purdue (Otago)
BR Purser (Taranaki)
B Purvis (Otago Country)
NA Purvis (Otago Under-20s)
M Pusiaki (St Kentigern College, Auckland Girls)
JT Putohe (Counties, Counties Manukau)
AG Putt (Auckland)
MC Putt (Taranaki)
MIJ Putt (King's High School, Dunedin)
KF Pyatt (Canterbury Women, Wellington Women)
K Pye (King Country)
SN Pye (Midlands)
S Pyke (Eastern Suburbs)
JW Pyle (Central Otago, Green Island, Otago Country)
RG Pyle (Otago Country)
S Pyle (Central Otago)
WJ Pyle (Central Otago)
SK Pyott (Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)
K Pyper (Balmacewen Intermediate School Girls)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive