CricketArchive

New Zealand Players (S)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

KF Simon (Auckland Women)
N Simon (Karori, Manawatu, Palmerston North Boys High School)
DE Simons (Auckland Women, Wellington Women)
JG Simons (North Shore Women)
KS Simons (North Shore Women)
RB Simons (Bay of Plenty, Otago)
A Simonsen (Horowhenua and Kapiti)
Simpson (Ashburton County)
A Simpson (Bay of Plenty)
A Simpson (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
AJ Simpson (Taieri)
BJ Simpson (Bay of Plenty, Counties Manukau)
C Simpson (Otago Under-19s)
C Simpson (Franklin)
CW Simpson (Rangitikei)
D Simpson (Nelson)
D Simpson (Taranaki)
D Simpson (Counties Manukau, North Otago)
D Simpson (North Otago)
DJMB Simpson (Poverty Bay, Rangitikei)
ET Simpson (Hawke's Bay)
G Simpson (Waikato)
G Simpson (Auckland XI)
GH Simpson (Palmerston North Boys High School)
H Simpson (Auckland)
H Simpson (umpire)
HG Simpson (Hutt International Boys School)
HS Simpson (scorer)
JA Simpson (Northern Districts Women)
JAL Simpson (Nelson College)
JB Simpson (Auckland)
JC Simpson (Otago Under-19s)
JR Simpson (Hadleigh and Thundersley, University-Grange)
L Simpson (South Canterbury)
L Simpson (Auckland)
LJ Simpson (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
M Simpson (Wellington Women)
P Simpson (North Otago)
R Simpson (Central Districts)
SA Simpson (North Otago)
SJ Simpson (Hutt Valley)
TA Simpson (Hutt International Boys School, Upper Hutt)
W Simpson (Rangitikei)
W Simpson (St Albans)
A Sims (Canterbury)
C Sims (St Mary's Intermediate School Girls)
G Sims (St Matthew's Collegiate School Girls)
GO Sims (Otago Under-20s)
KM Sims (Central Districts Women)
M Sims (Otago Boys High School)
A Sinclair (Southland)
B Sinclair (West Coast (South Island))
BW Sinclair (New Zealand, Wellington)
D Sinclair (Rangitikei)
D Sinclair (Bay of Plenty)
EJP Sinclair (Buller, Denniston Dog Old Boys)
EM Sinclair (New Zealand Women, Otago Women)
EM Sinclair (Havelock North High School)
G Sinclair (Central Otago)
G Sinclair (John McGlashan College)
GD Sinclair (umpire)
H Sinclair (King's School, Auckland)
HM Sinclair (Mid-Canterbury)
HS Sinclair (Mid-Canterbury)
IM Sinclair (Canterbury, New Zealand)
J Sinclair (Upper Valley)
JM Sinclair (Counties)
MS Sinclair (Central Districts, New Zealand, New Zealand Academy)
P Sinclair (Otago)
S Sinclair (Otago Women)
SM Sinclair (scorer, umpire)
SO Sinclair (Hamilton Boys High School)
WA Sinclair (Counties)
WM Sinclair (umpire)
R Sincock (New Zealand Under-23s)
SPL Singe (Auckland)
A Singh (Canterbury, Northern Districts)
A Singh (Southland)
A Singh (North City)
A Singh (Sikh Sports Club)
B Singh (Sikh Sports Club)
E Singh (Palmerston North Girls High School)
G Singh (Sikh Sports Club)
G Singh (Poverty Bay)
G Singh (Bay of Plenty)
G Singh (Hamilton, Poverty Bay)
H Singh (Naenae Old Boys)
H Singh (Sikh Sports Club)
H Singh (Auckland Under-17s)
I Singh (Sikh Sports Club)
I Singh (Bay of Plenty, Tauranga Boys College)
J Singh (Napier Old Boys-Marist)
K Singh (Mid-Canterbury)
M Singh (Bay of Plenty)
M Singh (United)
MH Singh (Mid-Canterbury)
MJ Singh (Counties Manukau, Poverty Bay)
ML Singh (Pukekohe Metro)
MP Singh (Central Districts Women, Wellington Women)
N Singh (Poverty Bay)
N Singh (Hamilton)
N Singh (Auckland Under-20s)
N Singh (Northern Districts Under-23s)
N Singh (St Patrick's College, Silverstream, Upper Hutt)
N Singh (Waikato)
ND Singh (Midlands and Thames Valley)
P Singh (Hamilton)
P Singh (Counties)
R Singh (Waikato Valley)
R Singh (Napier Old Boys-Marist)
S Singh (United, United Palmerston North)
S Singh (Northern Districts Under-19s)
S Singh (Manukau City)
S Singh (Sikh Sports Club)
S Singh (Poverty Bay)
S Singh (Otago Country)
DP Singh-Parhar (Hamilton, Poverty Bay)
JK Singh-Sekhon (Waikato Diocesan School for Girls)
E Singleton (umpire)
H Singleton (umpire)
LR Singleton (Hawke's Bay)
CM Sinton (Auckland Women, New Zealand Women)
M Sisley (Manawatu)
J Sissons (Horowhenua)
RA Sissons (Auckland Under-20s)
SK Sistern-Tate (Hamilton Boys High School, Waikato Valley)
L Sixtus (Nelson)
SD Skeaping (Nelson, Wellington Collegians)
TB Skeet (Waikato)
WR Skeet (Auckland)
JWR Skelley (Manawatu)
L Skelley (Manawatu)
HA Skelt (Southland)
PT Skelt (Southland, Taranaki)
PJ Skelton (Northern Districts, Otago)
W Skelton (North Taranaki)
R Skene (Hutt International Boys School)
BJ Skilton (Hutt Districts, Hutt International Boys School)
A Skinner (Auckland Women)
B Skinner (South Canterbury)
G Skinner (West Coast (South Island))
L Skinner (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s, Auckland Youth)
SG Skinner (Pukekohe Metro)
SJ Skinner (Otago Women)
D Skipper (Taranaki)
HD Skipper (New Zealand Young Cricketers, Wellington Second XI, Wellington Under-19s, Wellington Under-20s)
M Skipper (Taranaki)
WH Skitch (Otago)
J Sklenars (Hamilton)
POS Skoglund (umpire)
HJ Skou (umpire)
T Skudder (Northland)
DB Sladden (Rangitikei)
C Slade (Canterbury Under-17s)
G Slade (Poverty Bay)
R Slade (Otago Women)
Sladen (Hawke's Bay)
OW Slaney (umpire)
Slater
A Slater (Poverty Bay)
DC Slater (Hutt Valley High School Boys)
JH Slatford (Wellington Women)
N Slaughter (Buller)
WN Slaughter (West Coast (South Island))
WN Slaughter (Buller)
K Slavof (Wellington Women)
CF Slee (St Andrew's College, Christchurch)
E Slee (Buller, Buller High School)
LH Slee (Hutt International Boys School)
Sleeman (Wanganui)
Sleeman (Royal New Zealand Navy)
W Sleeman (Wairarapa)
W Sleep (Westlake Boys High School)
Sleigh (umpire)
D Slevinson (Waikato Country)
R Slight (Wanganui)
CAS Sligo (Taranaki)
CAS Sligo (Auckland B)
L Slinger (South Taranaki)
JB Slivlewant (Waikato Country)
EM Sloane (Counties, Counties Manukau, Northland)
N Sloane (Bay of Plenty)
JA Sloman (Auckland)
RG Sloman (Auckland)
V Slow (Otago Women Second XI)
AH Smail (umpire)
JC Smaill (Central Otago)
MB Smales (Franklin, Wanganui)
S Smales (Southern Hawke's Bay)
AG Small (Central Districts)
BJ Small (Central Districts)
CA Small (Canterbury)
J Small (Southern Hawke's Bay)
P Small (Nelson Women Second XI)
PAT Small (Canterbury)
RG Small (Central Districts)
T Small (Southern Hawke's Bay)
BA Smallbone (North City)
I Smallburn (Takapuna)
HAK Smalley (Auckland)
HAK Smalley (New Zealand Universities Wanderers)
G Smallholme (Buller)
O Smallholme (Buller)
JST Smallridge (South Canterbury)
C Smart (North Otago)
CK Smart (Horowhenua)
J Smart (Buller)
LH Smart (Wairarapa)
MJ Smart (umpire)
WA Smart (Northland)
Smeeton (Auckland University)
WJ Smeeton (Auckland)
WM Smeeton (Auckland Secondary Schools)
GS Smidt (Central Districts)
SN Smidt (Central Districts)
JB Smillie (Manawatu)
Smith (umpire)
Smith (Wellington)
Smith (Nelson, Nelson)
Smith (Taranaki)
Smith (Rotorua)
Smith (College B)
Smith (New Zealand Teachers)
A Smith (Central Otago)
A Smith (Bay of Plenty)
A Smith (Nelson Women)
A Smith (Poverty Bay)
A Smith (Otago Women)
A Smith (Royal New Zealand Air Force)
A Smith (Nelson)
A Smith (Wellington Under-20s)
A Smith (Lindisfarne College)
A Smith (Berkley Normal Middle School)
A Smith (Tauranga Intermediate School)
AD Smith (Christchurch Boys High School)
AE Smith (Taranaki)
AH Smith (Northern Districts Under-18s Women)
AJ Smith (Medbury School)
AJT Smith (Canterbury Country)
AL Smith (Team Cricket)
AM Smith (New Zealand Women, Staffordshire Women, Wellington Women)
AM Smith (umpire)
AP Smith (Rangitikei)
AY Smith (Oamaru)
AY Smith (Southland)
B Smith (Marlborough)
B Smith (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
B Smith (Marlborough)
B Smith (Wairau)
BAM Smith (Auckland A, Auckland Under-19s)
BD Smith (Wellington)
BH Smith (Auckland)
BM Smith (Naenae)
BP Smith (Naenae)
BS Smith (Central Districts)
BT Smith (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
C Smith (Bay of Plenty)
C Smith (Bay of Plenty)
C Smith (Canterbury)
C Smith (Canterbury Under-20s)
C Smith (Nelson Women)
C Smith (Landmark Golden Oldies)
CG Smith (umpire)
CJ Smith (New Zealand Under-19s, Northern Districts Second XI, Northern Districts Under-19s, Northern Districts Under-22s)
CJP Smith (Central Districts)
CM Smith (Otago)
CR Smith (Hawke's Bay)
D Smith (Manawatu)
D Smith (Marlborough)
D Smith (Rangitikei)
D Smith (South Island Minor Associations South)
D Smith (scorer)
D Smith (Bay of Plenty)
D Smith (scorer)
DC Smith (umpire)
DJC Smith (Bay of Plenty)
DL Smith (Counties Manukau)
DM Smith (Ashburton County)
DM Smith (Dunedin Metropolitan)
DS Smith (Southland)
DSG Smith (Auckland Under-20s)
E Smith (Rangitikei)
E Smith (St Hilda's Collegiate Secondary School)
E Smith (Buller)
EA Smith (umpire)
EC Smith (Ashburton County)
EC Smith (South Canterbury)
EH Smith (Southland)
EK Smith (New Plymouth Girls High School)
FA Smith (Canterbury)
FB Smith (Canterbury, New Zealand)
FP Smith (Hutt Valley)
G Smith (Wairarapa)
G Smith (New Zealand Universities)
G Smith (Otago Under-23s)
G Smith (Otago Under-17s)
G Smith (North Otago)
G Smith (Wellington Women)
G Smith (umpire)
G Smith (Wanganui)
G Smith (Southern Hemisphere Owls)
GB Smith (Canterbury)
GE Smith (North Taranaki)
GF Smith (Nelson)
GJ Smith (North Otago)
GR Smith (umpire)
H Smith (umpire)
H Smith (Southern Hawke's Bay)
H Smith (Nelson Women)
HD Smith (Canterbury, New Zealand, Otago)
HG Smith (umpire)
HH Smith (Nelson)
HJ Smith (Johnsonville)
HJ Smith (umpire)
HM Smith (Auckland A)
I Smith (scorer)
I Smith (Otago Women)
ID Smith (Central Otago)
IDS Smith (Auckland, Central Districts, New Zealand)
IG Smith (Otago Under-23s)
IW Smith (Hutt Valley)
J Smith (Canterbury)
J Smith (umpire)
J Smith (Poverty Bay)
J Smith (Manawatu)
J Smith (Northland)
J Smith (South Taranaki)
J Smith (Southern Hawke's Bay)
J Smith (North Otago)
J Smith (Wellington)
J Smith (Auckland Under-19s)
J Smith (Wellington Under-20s)
J Smith (Hawke's Bay)
J Smith (Auckland Women)
J Smith (Canterbury Women Second XI)
J Smith (Naenae Old Boys)
J Smith (Buller)
Jarrod Smith (Hawke's Bay)
JAN Smith (Greytown)
JB Smith (Waikato)
JB Smith (Otago Under-19s)
JB Smith (North Otago)
JC Smith (Cornwall Under-19s)
JD Smith (Northern Districts)
JD Smith (Rangitikei)
JH Smith (South Canterbury)
JH Smith (Auckland A)
JHS Smith (Hawke's Bay)
JL Smith (Canterbury Women)
JM Smith (Otago)
JR Smith (New Zealand Under-23s)
JR Smith (West Coast (South Island))
K Smith (South Auckland)
K Smith (Horowhenua)
K Smith (Northern Districts Under-20s)
K Smith (East Christchurch-Shirley)
K Smith (Northern Districts Masters)
KA Smith (Heaton Intermediate School)
KFH Smith (Central Districts, Wellington)
KG Smith (Wellington Under-20s)
KL Smith (Wanganui)
KP Smith (Northern Districts)
KR Smith (Auckland Women)
L Smith (Rangitikei)
L Smith (South Canterbury)
L Smith (Central Districts Under-20s)
L Smith (King's School, Auckland)
L Smith (Northland)
L Smith (Berkley Intermediate School)
LA Smith (Canterbury Under-20s, New Zealand Brabin XI B)
LC Smith (Canterbury Country)
LD Smith (Otago)
LM Smith (North Harbour Women, North Shore Women)
LW Smith (Combined Services, Southern Districts Services)
M Smith (New Zealand Services)
M Smith (Rangitikei)
M Smith (Southern Hawke's Bay)
M Smith (Horowhenua and Kapiti)
M Smith (Auckland Under-17s)
M Smith (Canterbury Development Women)
M Smith (Thames Women)
MF Smith (Wellington Under-20s)
MF Smith (New Zealand Brabin XI B)
MJ Smith (umpire)
MJ Smith (scorer)
MWP Smith (Canterbury Under-17s)
N Smith (Horowhenua)
N Smith (King Country)
NB Smith (Mount Maunganui)
NE Smith (Canterbury Under-20s)
NG Smith (Otago)
NGS Smith (Auckland, Otago)
NJC Smith (New Zealand Brabin XI, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
OAC Smith (Wairarapa)
P Smith (Wairarapa)
P Smith (Thames Valley)
P Smith (Southern Hawke's Bay)
P Smith (Bay of Plenty)
P Smith (Northland)
PF Smith (Taita)
PH Smith (Wellington)
PH Smith (Northern Districts)
PM Smith (scorer)
PM Smith (Auckland Under-20s, North Island Under-20s)
R Smith (Bay of Plenty)
R Smith (Auckland B, Auckland Under-22s, Auckland Under-23s)
R Smith (South Canterbury)
R Smith (Northland)
R Smith (Otago Masters)
R Smith (North Harbour Women)
R Smith (Wanganui Women)
R Smith (Otago Under-17s)
R Smith (Poverty Bay)
RA Smith (Otago)
RB Smith (Franklin)
RD Smith (Ashburton County)
RGT Smith (Otago)
RIMTR Smith (New Zealand Blind)
RW Smith (Wellington)
RW Smith (Otago Women)
S Smith (Wanganui)
S Smith (Canterbury Women Second XI)
S Smith (New Zealand Army)
SD Smith (South Island Air Force)
SG Smith (Auckland, Marylebone Cricket Club, Northamptonshire, Trinidad)
SLS Smith (Central Districts Women)
SW Smith (Southern Hawke's Bay)
T Smith (Taranaki)
T Smith (North City)
TA Smith (Medbury School)
TW Smith (Heaton Intermediate School Boys)
W Smith (Ashburton County)
W Smith (Southland)
W Smith (New Zealand Services)
W Smith (Wairarapa)
W Smith (Wellington Secondary Schools A)
W Smith (Canterbury XI)
WAC Smith (Nelson)
WF Smith (New Zealand Universities, Wellington Under-20s)
WH Smith (Canterbury Country, Christchurch Boys High School)
WOR Smith (Northland)
SH Smith-Luond (Central Districts Under-17s)
OW Smithson (Poverty Bay)
EM Smithyman (Auckland Women)
EW Smyrk (Hawke's Bay, Wellington)
Smyth (umpire)
D Smyth (Otago)
G Smyth (Auckland Schoolgirls)
H Smyth (North Shore Women)
J Smyth (umpire)
KM Smyth (Wellington Women)
Smythe (scorer)
D Smythe (umpire)
K Smythe (West Coast (South Island))
R Smythe (Rangitikei)
Snedden (Auckland University)
AD Snedden (Waikato)
ANC Snedden (Auckland)
CA Snedden (Auckland, New Zealand)
CA Snedden (Auckland)
MC Snedden (Auckland, New Zealand)
MW Snedden (Auckland, Wellington)
WN Snedden (Auckland)
L Snee (Southern Hawke's Bay)
JD Snell (Franklin)
R Snell (Northern Districts Under-17s)
SH Snell (umpire)
CG Snook (Canterbury)
IR Snook (Central Districts)
M Snook (scorer)
PG Snook (Southern Districts Services)
Snow (Nelson)
Snow (Oamaru)
EJ Snow (Auckland Women, Otago Women)
S Snow (Nelson Women)
GA Snowden (Wellington)
GA Snowden (Nelson City)
LL Snoxell (Central Districts Women)
IS Sodhi (Jamaica Tallawahs, New Zealand, Northern Districts, Nottinghamshire, Rajasthan Royals)
JD Sole (Auckland)
SM Solia (Auckland)
J Solly (Bay of Plenty)
G Solomon (Wellington)
M Solomon (Hutt Districts)
M Solomon (Poverty Bay)
CA Solomons (Canterbury)
A Soma (Auckland Women, Northern Districts Women, Staffordshire Women)
HM Soma (Counties)
R Soma (Grafton)
A Somani (Northern Districts, Nottinghamshire)
RZG Somani (Counties Manukau, Pukekohe Metro)
WAC Somani (Mount Albert Grammar School)
R Somers (South Auckland)
JK Somervell (Poverty Bay)
KR Somervell (umpire)
RC Somervell (Auckland)
WJH Somervell (umpire)
A Somerville (Eastern Districts of Southland)
EM Somerville (Southland Women)
G Somerville (Eastern Districts of Southland)
JV Somerville (Southland Women)
MA Somerville (Albion)
T Somerville (Northern Districts)
TK Somerville (Nelson College)
WER Somerville (Auckland, New South Wales, New Zealand, Otago)
WJ Sommer (umpire)
SK Somnath (Auckland Grammar School)
TR Sonntag (Otago)
PD Soo Chown (Cornwall Under-19s)
Soper (Waikato)
A Soper (scorer)
BE Soper (Otago)
D Soper (Central Otago)
G Soper (Central Otago, Southland)
G Soper (Southern Hawke's Bay)
D Soppitt (Combined XI Women)
QO Sorensen (Taranaki Wanderers)
BJ Sorenson (Auckland)
RG Sorenson (Auckland)
MS Soroka (St Kentigern College, Auckland)
BA Sorrenson (Waikato Valley)
DM Sorrenson (Bay of Plenty, Poverty Bay)
Souter (Combined Services)
AM Souter (South Canterbury)
J Souter (Canterbury)
J Souter (Franklin)
M Souter (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
TR Southall (Wellington)
JM Southby (Mid-Canterbury, St Albans)
WT Southby (Christ's College, Christchurch, Mid-Canterbury, St Albans)
M Southee (Southern Hawke's Bay)
TG Southee (Chennai Super Kings, Essex, Middlesex, Mumbai Indians, New Zealand, Northern Districts, Rajasthan Royals, Royal Challengers Bangalore)
LP Southen (Canterbury XI)
W Southern (Southland)
Southey (West Coast (North Island))
EF Southey (Wairarapa College Girls)
RG Southgate (Auckland Under-23s)
K Southorn (Wellington Girls College)
CJ Sowden (Canterbury Country)
RJ Sowden (Canterbury)
G Sowerby (King Country)
AT Sowman (Marlborough)
GT Sowman (Marlborough)
RA Sowman (Nelson)
RM Spaan (West Coast (South Island))
CR Spackman (Hawke's Bay)
EL Spadoni (St Paul's Collegiate School, Hamilton)
A Spain (Auckland Women)
PB Spall (umpire)
R Sparg (Tahuna Intermediate School)
L Spargo (Tauranga Intermediate School)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive