CricketArchive

New Zealand Players (S)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

A Saayman (umpire)
M Sabapathy (umpire)
MJ Sadd (Victoria University, Wellington)
DL Saddington (Auckland Women, Wellington Women)
E Sadler (Mount Albert Grammar School)
F Sadler (Wellington Women)
MA Sadler (Wellington Women)
GB Sage (Hawke's Bay)
L Saggers (Canterbury Under-17s)
A Sail (Wellington Collegians)
A Sail (Royal New Zealand Navy)
AE Sail (Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay, Taranaki)
IF Sail (North Canterbury)
IN Sail (Southern Hawke's Bay)
R Sail (West Coast (South Island))
R Sail (West Coast (South Island))
R Sail (West Coast (South Island))
R Sail (West Coast (South Island))
P Saines (umpire)
Sainsbury (Rotorua)
EAP Sainsbury (Hawke's Bay)
GE Sainsbury (Hawke's Bay)
DS St John (Otago, Wellington)
WM St John (King's College, Auckland)
R Sakurano-Thomas (Waikato Valley)
EV Sale (Auckland)
GS Sale (Canterbury)
MJ Sale (Otago)
VS Sale (Auckland)
G Salisbury (Blyth, Central Otago)
Salmon (Poverty Bay)
Salmon (scorer)
D Salmon (Poverty Bay)
HMH Salmon (Wanganui)
IJ Salmon (Wellington)
J Salmon (Rangitikei)
JAN Salmon (Wellington)
RM Salmon (Central Districts Women)
WJ Salmon (Hawke's Bay, Taranaki, Wellington)
Salmond (Wanganui)
BJ Salt (Canterbury Under-20s)
Salvatski
KL Samkin (Northern Districts Women)
Sampson (scorer)
BC Sampson (Ashburton County)
BV Sampson (Canterbury)
C Sampson (Otago)
C Sampson (Central Districts Under-17s)
FJ Sampson (umpire)
GH Sampson (Otago)
HC Sampson (Canterbury, Central Districts, Otago)
HS Sampson (umpire)
JD Sampson (Ashburton County)
PS Sampson (Wellington Women)
Samson (Wanganui)
A Samson (umpire)
Y Samson (umpire)
B Samuels (Wellington)
IP Sandbrook (Central Districts)
A Sandel (Waikato)
ED Sanders (umpire)
M Sanders (Cornwall (Hastings))
R Sanders (Wanganui)
Z Sanders (South Canterbury)
Sanderson (Wellington)
D Sandford (New Zealand Ambassadors)
GW Sandford (Marlborough)
RB Sandford (New Zealand Ambassadors)
SW Sandford (St Bede's College, Christchurch)
RS Sandhu (Auckland)
S Sandhu (Otago Country)
SA Sandilands (Northern Districts Women)
DM Sandman (Canterbury)
J Sandman (Southern Hawke's Bay)
W Sandman (West Coast (South Island))
AD Sandri (North Otago)
M Sandri (Southland Women)
MF Sandri (Otago)
A Sands (umpire)
KL Sands (scorer)
R Sands (Auckland)
TG Sands (umpire)
Sandston (Canterbury)
BP Sanger (Taranaki)
Sansom (Otago)
G Sansom (West Coast (South Island))
J Sansom (West Coast Women Second XI)
D Sanson (Horowhenua and Kapiti)
SJ Sanson (Canterbury Under-19s, Canterbury Under-22s, New Zealand Universities)
EH Santner (Hamilton)
MJ Santner (Chennai Super Kings, New Zealand, Northern Districts, Worcestershire)
GB Sara (Canterbury Minor Associations)
P Sara (Waikato)
NS Sarah (South Auckland)
Sargent (South Taranaki)
JR Sargentina (Onslow, Victoria University, Wellington)
MP Sargentina (Wellington College)
GM Sarginson (Wanganui)
N Sargisson (Canterbury Under-20s)
CR Sarsfield (Northern Districts Women)
PG Sarten (North Taranaki)
G Satchell (Northland)
RE Satchell (Nelson)
A Satherley (Horowhenua)
CR Satherley (Northern Districts)
JV Satherley (umpire)
SA Satherley (umpire)
V Satrasala (New Plymouth Girls High School)
AE Satterthwaite (Canterbury Women, Hobart Hurricanes Women, Lancashire Thunder, Lancashire Women, Melbourne Renegades Women, New Zealand Women, Tasmania Women)
C Satterthwaite (Hawke's Bay)
MD Satterthwaite (North Canterbury)
T Satti (Northland)
JM Saulbrey (New Zealand Women, Otago Women, Wellington Women)
Saunders (Wanganui)
AW Saunders (Ashburton County and South Canterbury)
BLC Saunders (Petone-Eastbourne)
BM Saunders (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
GM Saunders (Counties)
GR Saunders (Nelson, North Canterbury)
H Saunders (Nelson)
JV Saunders (Australia, Victoria, Wellington)
LH Saunders (Auckland)
ML Saunders (North Shore Women)
T Saunders (Whangarei Girls High School)
A Saunders-Malouf (umpire)
JL Savage (Canterbury Women)
SW Savage (Nelson)
PH Savin (New Zealand Women)
LP Savory (Southland)
Sawers (umpire)
A Sawers (Canterbury Under-19s)
PM Sawers (Otago Under-20s)
KRJV Saxon (Canterbury)
W Saxon (scorer)
CK Saxton (Otago)
AJ Scandrett (Southland)
JC Scandrett (Otago)
WB Scandrett (Southland)
K Scanlan (Ngakawau)
C Scanlon (Buller)
KP Scanlon (Buller)
L Scanlon (Ngakawau)
TM Scanlon (Buller, Ngakawau)
Scarfe (Hawke's Bay)
A Scarlett (Buller)
JP Scarlett (King's School, Auckland)
T Scarlett (Buller)
KL Scarlett-Vokia (New Zealand Blind)
T Scelly (Thames Valley)
GG Schache (umpire, scorer)
CFWF Schadick (Buller)
A Schafer (West Coast (South Island))
A Schafer (West Coast (South Island))
C Schafer (West Coast (South Island))
Schaw (Midlands)
AR Schaw (Foxton and Babraham, Hawke's Bay)
RJ Schaw (Central Districts, Wellington)
SD Schaw (Hawke's Bay)
M Scheepers (Sandford)
J Schenmacher (Auckland University Fingletoads)
LJ Schierhout (scorer)
RW Schierhout (Westlake Boys High School)
BJ Schilt (St Peter's School, Cambridge)
HE Schimanski (Villa Maria College, Christchurch)
W Schlaepfer (umpire)
RM Schlegel (Counties)
D Schlup (Horowhenua and Kapiti)
FB Schmidt (North East Valley)
MM Schmidt (Central Districts Women)
GE Schmoll (Auckland, Wellington)
BD Schmulian (Central Districts)
LB Schnauer (Northern Military District)
B Schoeman (Auckland Under-19s)
IR Schofer (Hutt Valley)
JWJ Schofer (Wellington)
PJ Schofer (Wellington)
J Schofield (Poverty Bay and Waiapu)
L Schofield (Nelson)
LA Schofield (Canterbury Women)
MQ Schofield (Counties Manukau)
RM Schofield (Central Districts)
MR Scholefield (Counties)
B Schollum (Poverty Bay)
CF Schollum (Poverty Bay)
J Schollum (Poverty Bay)
NM Schollum (Auckland Women)
WJ Schollum (New Zealand Minor Associations)
PJ Schouten (North Canterbury)
EAA Schrader (Wellington)
JK Schrader (Canterbury Women)
MG Schrafft (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s, New Zealand Brabin XI)
C Schroder (Marlborough)
CEN Schroder (umpire)
D Schroder (Marlborough)
PA Schroder (Hutt Valley High School Girls)
C Schroeder (Ashburton County)
F Schroeder (Waikato)
HL Schulte (Canterbury Under-18s)
J Schulze (Southern Hawke's Bay)
A Schumacher (Auckland University Fingletoads)
T Schurr (Central Districts Under-19s)
HT Schuster (Auckland, Northern Districts)
S Schwartfeger (Northland)
C Schwarz (Mount Maunganui)
AM Schwass (Central Districts)
BG Schwass (Nelson)
G Schwikkard (Hamilton)
L Sciarone (Rosmini College)
CN Sciascia (Horowhenua)
HN Sciascia (Horowhenua)
LM Sciascia (Horowhenua)
R Scivier (Takapuna)
AJ Sclater (Waikato Valley)
CK Sclater (Waikato Valley)
EJ Sclater (Waikato Valley)
J Scoble (Marlborough)
K Scoble (Nelson)
KR Scoble (Marlborough)
MZT Scoble (Wellington Under-17s)
B Scoles (Otago Women)
MR Scoles (Otago Women)
T Scorgie (Manawatu)
A Scotland (Rangitikei)
AE Scotland (New Zealand Nomads)
T Scotland (New Zealand Nomads)
Scott (Manawatu)
A Scott (South Canterbury)
A Scott (Canterbury Under-17s)
ADL Scott (umpire)
AH Scott (Auckland)
BC Scott (Christchurch Boys High School)
BE Scott (Northern Districts, Otago)
BE Scott (Waikato Valley)
C Scott (Wanganui)
C Scott (Poverty Bay)
CJ Scott (North Canterbury)
CK Scott (umpire)
D Scott (Wanganui)
DA Scott (Napier Old Boys-Marist)
DG Scott (Auckland)
DJ Scott (Northern Districts Second XI)
DK Scott (Poverty Bay)
F Scott (Onslow)
G Scott (Central Otago)
GM Scott (Green Island, Kaikorai)
J Scott (Auckland Under-20s, New Zealand Universities)
J Scott (Green Island)
J Scott (Tawa Intermediate School)
JD Scott (Taranaki)
JH Scott (umpire)
K Scott (scorer)
KM Scott (Belmont Intermediate School Girls)
KMA Scott (Auckland Women)
LRD Scott (Manawatu)
M Scott (Otago Women)
Margaret Scott (Otago Women)
Mary Scott (Otago Women)
MA Scott (Taita, Upper Hutt)
MB Scott (Northland)
NA Scott (Auckland)
NR Scott (Central Otago)
PW Scott (New Zealand Under-23s)
R Scott (Green Island)
R Scott (North Canterbury)
RC Scott (umpire)
RH Scott (Canterbury, New Zealand)
SJ Scott (Northern Districts)
TTB Scott (Canterbury)
VJ Scott (Auckland, New Zealand)
ZC Scott (Otumoetai Cadets, VOC)
LH Scott-Kelly (Hawke's Bay)
MJ Scoular (Havelock North Intermediate School)
SA Scoullar (Otago Women)
RS Scragg (Auckland, Central Districts)
N Scripps (Auckland Women, New Zealand Women)
J Scriven (Midlands)
TJA Scriven (Taranaki)
LM Scully (Karori)
NG Scully (John McGlashan College)
EJ Scurr (Otago Women, Wellington Women)
DJ Sczygiol (Bay of Plenty, Sudbrook)
RG Seabourn (Canterbury Under-20s)
J Seabrook (New Zealand Universities)
SB Seagar (Franklin)
T Sealy-Fisher (Counties Manukau, Old Wimbledonians)
ND Searancke (Wellington Under-20s)
SL Searell (umpire)
TA Searell (Nelson)
TA Searell (Marlborough)
Searle (North Otago)
D Searle (Bay of Plenty, Rangitikei)
GS Searle (Southland)
BV Sears (Wellington)
DV Sears (Hutt Districts, Hutt Valley)
F Sears (Tauranga Intermediate School)
MJ Sears (Wellington)
R Seaton (South Canterbury)
A Sebastian (Sikh Sports Club)
PR Seccombe (King Country)
PR Secombe (King Country)
HH Secretan (Canterbury)
W Sedcole (Southern Hawke's Bay)
B Seddon (Taita)
ED Seddon (Wellington Under-17s)
E Sedgley (Canterbury Women Second XI)
E Seed (Francis Douglas Memorial College)
G Seed (Central Districts Under-22s)
HE Seed (Hawke's Bay)
CA Seel (Hamilton Boys High School)
D Sefton (Northland)
TL Seifert (New Zealand, Northern Districts)
MK Seiuli (Holy Cross Catholic School Girls)
DF Selby (Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay, Wanganui)
MR Selby (Auckland Under-19s)
PC Selby (Franklin, Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay)
M Selen (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s)
M Sellon (Nelson)
C Sellwood (New Zealand Army)
K Selvamaheswaran (Onslow)
D Selwyn (King Country)
KS Semmens (Southland)
H Semple (North Otago)
PC Semple (Otago)
SC Senadeera (Kaikorai)
R Senior (Taieri)
SE Senior (South Auckland)
C Sentch (Auckland-Manukau)
S Sentch (Auckland Under-20s)
K Senthilnathan (Palmerston North Girls High School)
F Seretis (scorer)
BWH Sergent (Wellington)
DP Serra (Canterbury Country)
D Serrurier (Nelson)
C Severin (scorer)
GR Severin (Hutt Districts, Johnsonville)
Sewell (Wellington)
A Sewell (North Otago)
ADK Sewell (scorer)
BG Sewell (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
DG Sewell (New Zealand, New Zealand Academy, Otago)
JW Sewell (Karori, Kimberley Institute)
JW Sewell (scorer)
LJ Sewell (Auckland)
MA Sewell (Wanganui)
RI Sewell (Wanganui)
RJD Sewell (Eastern Suburbs)
WGC Sewell (umpire)
C Sew Hoy (scorer)
R Sew Hoy (Otago Women)
TDMM Sew Hoy (Otago Women)
D Sexton (Southern Hawke's Bay)
M Sexton (Manawatu Women)
MR Sexton (Canterbury Crusaders)
R Sexton (Birkenhead City and Takapuna)
VS Sexton (Central Districts Women, New Zealand Women, Wellington Women)
Seyb (Wanganui Cricket Club)
DJ Seymour (Canterbury Crusaders)
N Seymour (Northern Districts Under-17s)
R Seymour (Epsom Girls Grammar School)
DF Shackel (Otago)
MI Shackel (Canterbury Women Second XI)
IS Shackelford (Auckland-Manukau, Howick Pakuranga)
A Shackleton (Mount Albert Grammar School)
MA Shackleton (Waikato Diocesan School for Girls)
S Shahri (Auckland Women)
Shakeshaft
HM Shale (Auckland Women)
RCSA Shand (Canterbury)
TJ Shand (Rangitikei)
P Shankar (New Zealand Blind)
LJ Shankland (Canterbury Women, New Zealand Women)
CH Shanks (North City)
O Shanks (Otago Women Second XI)
Shannon (Wanganui)
G Shannon (Havelock North Intermediate School)
AS Sharma (Oxford University)
D Sharma (Wellington College)
R Sharma (Oxford University)
S Sharma (Auckland A)
SA Sharma (Counties Manukau)
DWJ Sharman (Victoria University, Wellington)
HH Sharp (Hawke's Bay)
M Sharp (Poverty Bay)
PA Sharp (Canterbury)
TM Sharp (Canterbury)
WT Sharp (South Canterbury)
M Sharpe (Auckland Women)
MF Sharpe (Canterbury)
S Sharpe (North Harbour)
CM Sharples (umpire)
DJ Sharples (Christ's College, Christchurch, Kaikorai, St Albans)
HC Sharples (umpire)
B Sharplin (Landmark Golden Oldies)
H Sharr (Medbury School)
NJ Sharr (Medbury School)
CS Sharrock (Wanganui)
Shaw (umpire)
A Shaw (Thames Women)
AW Shaw (Combined Services)
BS Shaw (Bay of Plenty)
C Shaw (Hawke's Bay, Hutt Valley)
C Shaw (Poverty Bay)
FJ Shaw (Canterbury XI)
G Shaw (Wellington)
G Shaw (Otago Under-23s)
GS Shaw (Auckland, Otago)
H Shaw (Auckland Under-17s)
HJ Shaw (Canterbury, New Zealand Academy)
JP Shaw (Balmacewen Intermediate School)
K Shaw (scorer)
LJ Shaw (Auckland)
M Shaw (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Taranaki Wanderers)
M Shaw (Canterbury Under-17s)
NDG Shaw (Canterbury Under-18s)
R Shaw (Hamilton)
S Shaw (Nelson Women)
SJ Shaw (Central Districts Women)
TE Shaw (Northern Districts)
TJ Shaw (Breens Intermediate School)
W Shaw (Rangitikei)
JL Shea (Manawatu, North Otago)
R Shea (Otago Under-17s)
RN Sheahan (Christchurch Boys High School)
WH Sheard (John McGlashan College)
A Shearer (umpire)
CA Shearer (Wellington Women)
DS Shearer (Wellington Under-20s)
FJ Shearer (Wairarapa)
GK Shearer (New Zealand Schools)
N Shearer (Buller High School)
NJ Shearer (Heaton Intermediate School Boys)
R Shearer (Denniston Dog Old Boys)
RAD Sheary (Manawatu)
FW Sheat (Canterbury)
Sheath (Waikato)
AG Sheath (Canterbury)
SC Shedden (Buller)
JW Sheed (Otago)
MC Sheed (King's School, Auckland)
R Sheehan (Ashburton County)
R Sheehan (Eastern Suburbs)
Sheehy
K Sheehy (Manawatu)
WD Sheehy (Central Otago)
W Sheeley (Waiapu)
BP Sheeran (Hawke's Bay)
Sheffield (Poverty Bay)
G Shegal (Sikh Sports Club)
N Shekhar (Wellington Collegians)
Shelton (Southland)
DA Shelver (Taranaki)
EK Shelver (Sacred Heart Girls College)
DA Shephard (Hawke's Bay)
Shepherd (umpire)
AJ Shepherd (South Auckland)
BKB Shepherd (Raroa Normal Intermediate School)
GD Shepherd (Thames Valley)
GD Shepherd (Goldfields)
H Shepherd (Waikato)
J Shepherd (St Kentigern College, Auckland Girls)
JSF Shepherd (Otago)
M Shepherd (Timaru)
RJC Shepherd (Counties, Counties Manukau)
V Shepherd (Auckland Women)
BN Sheppard (Hutt Valley)
CT Sheppard (scorer, umpire)
PC Sheppard (Canterbury)
OA Shepperson (King's College, Auckland)
NM Sherer (Manawatu, Southern Hawke's Bay)
ACS Sheridan (Wellington Women)
BR Sheridan (Tawa Intermediate School)
RC Sheridan (Marlborough)
R Sheriff (Wellington)
CM Sherlock (Buller)
M Sherlock (Buller)
RR Sherlock (Auckland, Canterbury, Central Districts)
Sherman (Westland)
IK Sherratt (Havelock North Intermediate School)
JW Sherratt (Hawke's Bay)
R Sherratt (Hawke's Bay)
WJ Sherratt (Hawke's Bay)
MH Sherrif (Huntley School)
J Sherriff (Bay of Plenty)
N Sherriff (Canterbury Women)
P Sherriff (New Zealand Nomads)
PLS Sherriff (Rangitikei)
SE Sherriff (Central Districts Under-17s)
W Sherriffe (North Otago)
H Sherriffs (Southland)
Sherson (umpire)
Sherwell (Wanganui)
A Sherwood (Canterbury Under-20s)
A Sherwood (Canterbury and Otago)
B Shewan (West Coast (South Island))
BA Shewan (Southland)
BA Shewan (South Canterbury)
R Shield (Rangitikei)
BR Shields (Onslow)
CD Shields (scorer)
FG Shields (Wanganui)
JH Shields (North Otago)
TM Shields (North Otago)
D Shiers (South Canterbury)
IW Shine (umpire)
AJB Shipley (Canterbury, Canterbury Country, North Canterbury)
HB Shipley (Canterbury)
TB Shipley (St Andrew's College, Christchurch)
SG Shipton (Otumoetai Intermediate School)
CV Shirley (Otago)
EE Shirley (North Shore Women)
PM Shirley (umpire)
T Shirley (South Canterbury)
WL Shirley (Otago Under-23s)
TS Shirriffs (scorer, umpire)
B Shoeman (Auckland Under-17s)
N Sholson (Hamilton, Waikato Valley)
AW Short (Central Districts)
B Short (Wairarapa)
J Short (Midlands)
KID Short (King's High School, Dunedin)
ML Short (Auckland-Manukau, Bay of Plenty, North Harbour)
MR Short (Manawatu)
Shortt (New Zealand Universities)
RWR Shortt (umpire)
E Shove (Taranaki)
FS Shrimpton (South Canterbury)
MJF Shrimpton (Central Districts, New Zealand, Northern Districts)
RA Shrimpton (Bay of Plenty)
T Shurr (Central Districts Under-17s)
RR Shutte (Northern Districts)
AH Sibley (Canterbury)
AH Sidey (Canterbury Country, Christchurch Boys High School, Medbury School)
CJ Sidey (Christchurch Boys High School, Medbury School)
HD Sidey (Medbury School)
B Sidhu (Hamilton Boys High School)
S Sidhu (Northern Districts Under-18s Women)
Y Sidhu (Johnsonville)
Sidley (Nelson)
W Sidnam (Auckland XI, Northern Military District)
AK Sidwell (Heaton Intermediate School)
HG Siedeberg (Otago)
S Sievers (Wairarapa)
SK Sievwright (Cornwall)
B Siffleet (Marist-United)
Sigley (North Auckland)
AP Sigley (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s)
EJ Sigley (Wellington)
MA Sigley (Central Districts)
Signal (Rangitikei)
EA Signal (Central Districts Women, New Zealand Women)
RJ Signal (Central Districts Women, New Zealand Women)
AET Signall (Rangitikei)
BGS Signall (Rangitikei)
P Sigvertsen (Wairarapa)
GJ Silcock (Nelson)
R Silcock (Nelson Women Second XI)
S Silva (Auckland Development Women)
J Silver (Nelson Women)
RCD Silver (Otago)
JM Silvester (scorer)
Sim (umpire)
CJ Sim (Central Districts Women)
J Sim (Central Districts Women)
M Sim (Central Districts Under-17s)
MK Sim (Marist-United)
SD Sim (Central Districts Women, New Zealand Women, North Shore Women, Wellington Women)
SMP Sim (Northern Districts Women, Wellington Women)
Simarjit Singh (Sikh Sports Club)
Simcox (Auckland)
V Simcox (Rangitikei)
MW Simm (Wellington Under-20s)
AJ Simmers (Otago Under-17s)
JCM Simmers (Bay of Plenty)
D Simmonds (Manawatu)
EG Simmonds (Auckland Women)
ET Simmonds (Tauranga Intermediate School)
G Simmonds (West Coast (South Island))
GW Simmonds (Canterbury)
MP Simmonds (Northern Districts Under-23s)
TAY Simmonds (King's College, Auckland)
IV Simmons (Christchurch Girls High School)
JA Simmons (Canterbury Women)
K Simmons (Auckland Women)
K Simmons (Wanganui Collegiate School)
M Simmons (Auckland Women)
MP Simmons (Havelock North Intermediate School)
N Simmons (scorer)
P Simmons (Central Districts Under-17s)
RH Simmons (umpire)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive