CricketArchive

Zimbabwe Players (S)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Saad Khan (Northerns)
Saad Khan (Harare Kings)
D Sadoki (Zimbabwe Under-13s)
Saif Khan (Mashonaland)
HS Saili (Zimbabwe Women)
KD Samunderu (Harare Metropolitan Eagles, Mashonaland)
CJ Sanders (Midlands)
PN Sandys-Thomas (Zimbabwe Over-50s)
D Sanjangora (Easterns Women)
B Sanyika (Mountaineers B)
D Sarle (Zimbabwe Country Districts)
Saul (Harare South Country Club)
C Saul (Fareham and Crofton)
C Saul (The Wonderers)
S Saul (Easterns Under-19s)
EM Saunders (Rhodesia)
MRA Saunders (Zimbabwe Over-50s)
NV Saunders (Midlands)
KL Sauramba (Manicaland Mountaineers, Mountaineers)
P Saurombe (Prince Edward School, Harare)
P Saurombe (Zimbabwe Under-13s)
T Saurombe (Mountaineers)
G Savory (Midlands Select XI)
GR Savory (Midlands)
T Savory (Kwekwe)
G Savoury (Dragons)
P Saxton (Westerns Under-19s)
Sayer (Zimbabwe-Rhodesia Under-13s)
Q Sayers (Zimbabwe Under-13s)
S Saywood (The Wonderers)
DJ Schadendorf (Caythorpe, Nottinghamshire Second XI)
JT Schadendorf (Nottinghamshire Second XI)
E Scheppers (scorer)
K Scheppers (Goromonzi)
B Schoenken (Zimbabwe Republic Police)
S Scholette (Manicaland)
M Schonken (Easterns Under-19s)
L Schreiber (GW Flower's Invitation XI, The Occasionals)
GM Scott (Zimbabwe-Rhodesia B)
KR Scott (Mashonaland Country Districts)
SB Scott (Mashonaland Country Districts)
W Scott (Mashonaland Country Districts)
Scott-Rodgers (Manicaland)
A Seager (Harare Sports Club)
MAJ Seager (Rhodesia B)
MSL Seager (Mashonaland)
R Seager (Mashonaland Country Districts)
S Seager (Harare Sports Club)
DG Seagrave (Rhodesia)
BP Sellers (Matabeleland)
I Senzere (Mashonaland, Mashonaland Eagles, Northerns)
T Serima (Zimbabwe Under-17s)
Sewell (Midlands)
M Shacklock (Matabeleland)
SH Shah (Midlands)
A Shand (Goats)
F Shanganya
A Shara (Tuskers)
E Sharara (Mashonaland Eagles)
EC Sharpe (Rhodesia)
Shaw (Rhodesia Schools)
D Shawane (umpire)
S Shawarira (Easterns)
T Shereni (Mashonaland Eagles)
MJ Sherren (Zimbabwe Under-19s)
Sheth (Hillcrest College)
N Sheth (Manicaland)
A Shilton (scorer)
G Shilton (scorer)
K Shoko (Matabeleland)
M Shumba (Rising Stars, Tuskers, Zimbabwe)
M Shungu (Southerns Under-19s)
Sibanda (Centrals Women)
A Sibanda (Westerns Women)
B Sibanda (Matabeleland Tuskers)
D Sibanda (scorer)
N Sibanda (Kei Women, Zimbabwe Women)
RR Sibanda (Easterns Under-19s)
S Sibanda (Rhinos Women)
T Sibanda (scorer)
V Sibanda (African XI, Kala Bagan Cricket Academy, Manicaland Mountaineers, Mid West Rhinos, Midlands, Mis Ainak Knights, Mountaineers, Rhinos, Zimbabwe)
T Sibangani (Rhinos Women)
JP Sierra (Rhodesia, Western Province)
B Siginya
Sikandar Raza (Bulawayo Metropolitan Tuskers, Chittagong Vikings, Gazi Group Cricketers, Harare Metropolitan Eagles, Kala Bagan Cricket Academy, Karachi Kings, Lahore Whites, Mashonaland Eagles, Mis Ainak Knights, Northerns, Paktia Royals, Southern Rocks, Trinbago Knight Riders, Tshwane Spartans, Tuskers, Zimbabwe)
A Sim (Zimbabwe Schools)
ES Sim (Rhodesia)
Simba (Old Hararians)
Simmonds (Midlands)
D Sims (Zimbabwe Under-13s)
GG Sims (Manicaland)
RW Sims (Manicaland, Zimbabwe)
N Singo (scorer)
NN Singo (umpire, referee)
SM Singo (scorer)
Sirdar (Zimbabwe Under-15s)
M Sirdar (Universals)
T Sithole (King Price Kings)
P Sizara (umpire)
WT Siziba (Matabeleland)
FF Slaven (Oxford University)
MD Slaven (Rhodesia)
B Sly (Zimbabwe Under-13s, Zimbabwe Under-19s)
D Sly (Zimbabwe Under-13s)
Smart (Hillcrest College)
K Smart (St John's College, Harare)
Smith (Old Hararians)
A Smith (Peterhouse School, Marondera)
AWR Smith (Southern Rocks)
C Smith (Matabeleland)
D Smith (The Occasionals)
G Smith (Zimbabwe Country Districts)
MS Smith (Matabeleland)
R Smith (Old Hararians)
RLC Smith (Zimbabwe Under-18s, Zimbabwe Under-19s)
WK Smith (umpire)
T Smithdorf (Mashonaland Country Districts)
A Smithdorff (Zimbabwe Country Districts)
P Smyth (Peterhouse School, Marondera)
S Smyth (Goats)
S Snater (Essex, Kent, Netherlands, Southern Rocks)
F Snr (Harare South Country Club)
S Snyder (Zimbabwe Cubs, Zimbabwe Under-13s, Zimbabwe Under-19s)
E Snyman (Zimbabwe Under-13s)
WO Solomon (umpire)
AD Soma (Easterns, Manicaland)
LJ Soma (Manicaland)
P Songo (Tuskers Women)
D Souza (Christian Brothers College, Bulawayo)
JW Sparrow (Manicaland)
AGE Speight (Rhodesia)
G Spence (Goats)
G Spence (Zimbabwe Over-50s)
M Spence (Bulawayo)
M Sprake (Zimbabwe Under-13s)
MCN Springer (Natal B, Rhodesia B)
S Square (referee)
B Staddon (Matabeleland Tuskers, Westerns)
F Stanley (umpire)
DD Stannard (Mashonaland)
MP Stannard (Mashonaland, Mashonaland Country Districts)
RG Staunton (Mashonaland Country Districts, Zimbabwe Country Districts)
D Stead (Goromonzi, Mashonaland Country Districts)
TB Stead (Mashonaland, Mashonaland Country Districts)
A Steel (Old Georgians)
M Steel (Dragons)
D Stephens (Old Hararians)
GM Stephenson (Rhodesia)
G Stevens (Prince Edward School, Harare)
J Stevens (Dragons)
M Stevenson (Manicaland Select XI)
A Steyn (St George's College, Harare)
AG Steyn (Old Georgians)
B Steyn (Zimbabwe Under-15s)
B Steyn (Peterhouse School, Marondera)
GV Steyn (Mashonaland Country Districts)
Q Steyn (Zimbabwe Under-15s)
T Steyn (Rhodesia Schools)
A Steynberg (Peterhouse School, Marondera)
A Stipinovich (Matabeleland Country Districts)
A Stone (umpire)
A Stone (Zimbabwe Under-15s, Zimbabwe Under-19s)
AJ Stone (CFX Academy)
T Stone (Zimbabwe Under-19s)
T Stone (Harare Sports Club)
TWL Stoole (Mashonaland)
B Storrer (Southerns Under-19s)
BC Strang (Mashonaland, Mashonaland Country Districts, Zimbabwe, Zimbabwe Country Districts)
PA Strang (Kent, Manicaland, Marylebone Cricket Club, Mashonaland, Mashonaland Country Districts, Nottinghamshire, Zimbabwe)
RC Strang (umpire, referee)
Streak (Matabeleland)
DH Streak (Matabeleland, Rhodesia, Rhodesia B)
HH Streak (African XI, Hampshire, Matabeleland, Warwickshire, Zimbabwe, Zimbabwe Country Districts)
S Streak (scorer)
M Streeton (Harare South Country Club)
GM Strydom (Cayman Islands, Matabeleland, Matabeleland Tuskers, Westerns, Zimbabwe)
CT Stuart (Natal, Rhodesia)
C Stylianou (Matabeleland Country Districts)
C Stylianou (Hwange Select XI)
R Suchet (umpire)
A Suleman (Rhodesian Schools Fawns)
C Summerfield (Manicaland, Slammers)
B Sungure (Westerns Under-19s)
B Sunguro (Westerns Under-19s)
PD Swart (Boland, Cambridgeshire, Glamorgan, Rhodesia, Western Province, Western Province B)
CS Sweeting (umpire)
TP Syminton (Rhodesia)
WGJ Symonds (umpire)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2021 CricketArchive