CricketArchive

South Africa Players (T)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Taae (Stellenbosch Scorpions)
CR Taaffe (Rorke's Drift Garrison)
AS Taai (Border Women, East Coast Women, South Africa Women)
S Tabata (Western Province Under-13s)
H Tabateau (Griqualand West)
M Tabere (KwaZulu-Natal Inland Under-15s)
HM Taberer (Natal, Oxford University, South Africa)
T Taberer (Rhodesia Country Districts)
WS Taberer (Rhodesia)
WS Taberer (Salisbury)
Tabshraeny (University of the Free State)
F Tafadzwa (Kei)
V Tagg (Transvaal B)
T Tahisi (scorer)
Tainton (Border Country Districts)
CRM Tainton (Border)
JW Tainton (umpire)
P Tainton (Border Schools)
W Tainton (Border Schools)
WM Tainton (Border)
Tait (Transvaal Under-23s)
A Tait (Boksburg)
B Tait (Orange Free State Schools)
C Tait (Griqualand West Under-13s)
C Tait (Boland Schools)
C Tait (Northern Cape Under-17s)
E Tait (Orange Free State Schools)
H Tait (Central University of Technology)
H Tait (Boland Schools)
JW Tait (EP Nupen's XI)
R Tait (South African Country Districts)
S Tait (South Western Districts, Warriors)
S Tait (Eastern Province Schools)
S Tait (Nelson Mandela Metropolitan University)
U Tait (Eastern Province Under-13s)
S Takane (North West Women)
S Takatshana (Kei Women)
Takis (North Eastern Transvaal Country Districts)
M Taladia (Easterns XI)
N Talasca (Gauteng Under-19s Women Invitation XI)
J Talbot (Kearsney College)
JL Talbot (KwaZulu-Natal Coastal Under-13s)
N Talbot (Stellenbosch Scorpions)
N Talbot (KwaZulu-Natal Under-17s)
S Talbot (scorer)
E Taleng (Free State Women)
CM Taleni (South Africa African XI)
Talia (Transvaal Under-19s)
D Talia (Eastern Province Women)
E Talia (Transvaal)
G Taliadoris (Transvaal B)
GD Taliadoros (Transvaal B)
ZC Taliadoros (Transvaal B)
S Talich (Western Province Under-21s)
G Taliep (Western Province Colts, Western Province Under-15s, Western Province Under-23s)
G Taliep (Boland and Western Province Combined Academy XI)
G Taliep (Primrose)
M Taliep (Griqualand West Coloured Cricket Union)
MS Taliep (Western Province B)
C Taliwanth (Montrose)
A Taljaard (North West Under-15s)
G Taljaard (umpire)
H Taljaard (umpire)
J Taljaard (Newtons)
J Taljaard (Boland Schools)
JJ Taljaard (Boland, Southern Cape)
M Taljaard (Western Province B)
M Taljaard (Western Province Under-19s Women)
R Taljaard (Marius Viljoen High School, Johannesburg)
J Taljaardt (Newtons)
J Taljaardt (Boland Under-23s)
D Taljard (Border, Border B)
D Taljard (Old Selbornians)
R Talmage (KwaZulu-Natal Inland Under-15s)
V Talmagies (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s)
D Talmud (Griqualand West)
S Tamsamqa (umpire)
S Tamsanga (umpire)
TA Tamsangqa (umpire)
S Tamsanqa (umpire)
AB Tancred (Griqualand West, Kimberley, Marylebone Cricket Club, South Africa, Transvaal)
C Tancred (Grahamstown)
LJ Tancred (Marylebone Cricket Club, South Africa, Transvaal)
VM Tancred (South Africa, Transvaal)
JH Tandy (Transvaal, Wanderers)
C Tanner (Western Province Under-13s)
C Tanner (Wynberg Boys' High School)
HW Tanner (Natal)
R Tanner (scorer)
M Tantiso (Border Under-15s, Border Under-17s)
D Taolo (Griqualand West Women)
K Tapp (Northerns Women)
KL Tapp (KwaZulu-Natal Women)
GL Tapscott (Griqualand West, South Africa)
LE Tapscott (Griqualand West, South Africa)
NV Tapscott (Griqualand West)
Tarik (Delta Club Select XI)
Tariq (Southern Suburbs Under-18s)
Tarleton (Durban, Natal)
Tarr (Eastern Province Schools)
A Tarr (Eastern Province Women, Easterns Women)
AC Tarr (Border)
B Tarr (Creighton and District Old Hiltonians)
G Tarr (Northern Cape)
J Tarr (Eastern Province Grahamstown)
J Tarr (Eastern Province Schools)
L Tarr (Creighton and District Old Hiltonians)
S Tarr (Eastern Province Settlers Under-19s)
S Tarr (Pinelands)
S Tarr (Border Schools)
SR Tarr (KwaZulu-Natal Inland)
T Tarr (Eastern Province Schools)
TC Tarr (Border)
W Tarr (Stanley)
G Tasker (Western Province Schools)
GJH Tasker (Western Province)
A Tassien (St Augustine's)
Y Tatase (Kei Under-17s)
CJ Tate (Orange Free State)
GJ Tate (Gauteng)
RD Tate (Mpumalanga)
G Tatham (Michaelhouse)
GE Tatham (Natal)
N Tatham (KwaZulu-Natal Inland Under-17s)
B Tattam (University of Cape Town)
K Tattersall (Rhodesia, Western Province)
K Tattersall (University of Cape Town)
C Tatton (I Zingari South Africa)
CR Tatton (Griqualand West, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B, Natal)
B Tattum (University of Cape Town)
E Tauta (umpire)
B Taute (South Western Districts Women)
Tayana (South Africa African XI)
Tayfield (Natal)
Tayfield (Natal Schools)
Tayfield (Natal B)
Tayfield (South African Schools)
A Tayfield (Natal, North Eastern Transvaal, Transvaal)
C Tayfield (Griqualand West, Transvaal)
C Tayfield (Natal Schools)
HJ Tayfield (Natal, Rhodesia, South Africa, Transvaal)
IR Tayfield (Griqualand West, Natal, Natal B)
N Tayi (Border Women)
Taylor (Pietermaritzburg)
Taylor (HW Taylor's XI)
Taylor (University of Cape Town)
Taylor (F Reid's XI)
Taylor (Groot Drakenstein)
Taylor (2nd Battalion 24th Regiment)
A Taylor (Easterns Women)
A Taylor (W Isaacs' XI)
AG Taylor (Eastern Province)
AI Taylor (South Africa, Transvaal)
B Taylor (scorer)
B Taylor (Groot Drakenstein)
C Taylor (Hermanus Invitation XI)
C Taylor (South Western Districts Women)
C Taylor (Zululand)
CG Taylor (North Eastern Districts)
CJS Taylor (Staggerers)
D Taylor (Natal, South Africa)
D Taylor (Natal)
DR Taylor (Wanderers)
DV Taylor (Border)
E Taylor (Avendale)
E Taylor (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
E Taylor (Avendale Over-40s)
G Taylor (Northerns-Goodwood)
G Taylor (Victoria)
GP Taylor (Western Province)
H Taylor (Natal)
H Taylor (Groot Drakenstein)
HW Taylor (Marylebone Cricket Club, Natal, South Africa, Transvaal, Western Province)
I Taylor (Milnerton)
J Taylor (umpire)
J Taylor (Easterns Women)
J Taylor (Groot Drakenstein)
J Taylor (Northerns-Goodwood)
J Taylor (Rhodes University)
J Taylor (Amanzimtoti Cricket Club Select XI)
JG Taylor (Transvaal)
JL Taylor (Western Province Country Districts)
JP Taylor (Groot Drakenstein)
L Taylor (Northern Natal)
L Taylor (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
L Taylor (Border Under-13s)
LE Taylor (Natal B)
M Taylor (umpire)
M Taylor (Fish Hoek)
M Taylor (scorer)
N Taylor (Eastern Province Grahamstown)
P Taylor (Montrose)
P Taylor (Michaelhouse)
P Taylor (Natal Schools)
PJ Taylor (Border)
R Taylor (South African Country Districts)
R Taylor (Hermanus)
RV Taylor (Border, Eastern Province)
S Taylor (umpire)
S Taylor (North Eastern Transvaal Country Districts)
S Taylor (Eastern Province Under-17s)
T Taylor (umpire)
WL Taylor (Western Province)
K Tayob (Western Province Under-13s)
S Tayob (scorer)
Zeenat Tayob (Northerns Women)
Zibiya Tayob (Limpopo Women)
R Tbetbani (Kei)
D Teague (Rhodesia)
KT Teague (Rhodesia)
Teal (Natal Country Districts)
Teale (Natal)
Teale (Natal Country Districts)
R Teale (Natal Country Districts)
SC Teale (North Eastern Transvaal)
D Tebogo (Free State Under-17s)
J Tebogo (scorer)
J Tedder (KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
T Tedder (KwaZulu-Natal Under-13s, KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
JA Teeger (Transvaal)
Teichert (Northerns Under-15s)
J Teixeira (umpire)
A Teladia (BL D'Oliveira's XI)
H Teladia (South Africa Malays)
R Teladia (Rondebosch, Victoria)
T Teladia (Victoria)
M Telekoa (Free State Under-19s)
M Telekoa (Free State Rural)
R Telemachus (Boland, Boland B, Cape Cobras, Eagles, Free State, South Africa, Western Province)
RE Telling (Northerns)
FD Telo (Cape Cobras, Derbyshire, Western Province)
T Temba (Northerns Under-13s)
S Tembani (Border Under-15s, Border Under-17s)
T Tembela (Easterns)
Temlett (Transvaal Schools)
K Temmers (Hermanus High School)
AA Temoor (Western Province)
A Temple (Griqualand West Schools)
J Temple (Griqualand West Country Districts)
M Temple (Boland B, Pinelands)
Templeton (Transvaal Schools)
MS Templeton (Gauteng)
E Tenaar (umpire)
Z Tenana (Eastern Province Invitation XI)
D Ten-Cate (Combined Provinces Women, Middlesex Women, North-Westerns Women, Southern Transvaal Women)
R ten Doescate (Western Province Cricket Association President's XI)
HE Tennant (umpire)
R Tennant (Western Province Country Districts)
R Tennant (Western Province Schools)
RG Tennant (Border Under-15s, Border Under-17s)
Tennelman (Paarl and Worcester)
R Tennent (Orange Free State Schools)
M Ten Velthuis (scorer)
Terbianche (Boland)
RK Terblacnhe (Central University of Technology)
N Terblanch (Mpumalanga Women)
Terblanche (South African Country Districts Under-17s)
C Terblanche (Wynberg Boys' High School)
C Terblanche (Eastern Province Women)
CS Terblanche (Boland Women, Eastern Province Women, South Africa Women)
F Terblanche (University of the Orange Free State)
G Terblanche (umpire)
J Terblanche (Northerns Under-17s)
J Terblanche (Free State Under-19s Women)
L Terblanche (umpire)
LC Terblanche (North West)
M Terblanche (Gauteng Women, South Africa Women)
M Terblanche (Southern Cape)
RG Terblanche (Boland)
RK Terblanche (Eagles, Free State, Knights)
T Terblanche (Boland Under-13s)
W Terblanche (Eastern Province B)
W Terblanche (North West)
W Terblanche (Oakdale)
Terbrugge (Rand Afrikaans University)
D Terbrugge (Rand Afrikaans University)
DJ Terbrugge (Gauteng, Lions, South Africa, Transvaal)
Terrblanche (Transvaal Schools)
T Tesnaar (umpire)
Tessendorf (Border Schools)
KP Tessendorf (Eastern Province B)
L Tessendorf (umpire)
K Tessener (Easterns Under-13s)
A Tetani (Kei)
R Tetani (Kei Under-19s)
V Tetani (Kei)
B Teubes (Worcester)
D Teubes (South Western Districts)
H Teubes (South Western Districts, Worcester)
F Texeira (Easterns Under-15s)
LF Thaba (Gauteng, Limpopo)
S Thabede (KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
N Thabethe (Central Gauteng Women, Gauteng Women, South Africa Women)
RM Thackray (Griqualand West)
O Thaele (Free State Under-13s)
O Thaele (Free State Under-17s, Free State Under-19s)
R Thage (Limpopo Under-13s, North West Under-15s, North West Under-17s)
B Thain (Boland Under-13s, Hermanus High School)
BCA Thain (umpire)
T Thaisi (scorer)
O Thakkar (Titans Cubs)
MR Thalrose (Eastern Province)
K Thamae (Free State Women)
R Thambiran (South Africa Blind)
S Thamsaanqa (umpire)
N Thanbethe (Gauteng Women, Thistles)
Thane (Transvaal Country Districts)
B Thane (umpire)
D Thane (Transvaal Country Districts)
DA Thane (Eastern Province B)
D Thantsha (Easterns Under-17s)
K Thaver (Easterns Under-13s)
S Theletsane (Easterns Women)
D Thema (Limpopo Women)
T Thema (Northerns Under-13s)
KK Themane (Easterns Under-17s, Easterns Under-19s)
TK Thena (Mpumalanga)
I Theo (scorer)
DA Theophilus (Eastern Province)
Theron (Orange Free State Country Districts)
-Theron (Hermanus)
B Theron (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s)
C Theron (Tygerberg)
D Theron (Boland Under-13s)
E Theron (Transvaal and Natal Schoolboys)
F Theron (Southern Transvaal Women B)
H Theron (Bellville)
H Theron (South Western Districts Under-19s)
J Theron (Deccan Chargers, Eastern Province, Jamaica Tallawahs, Kings XI Punjab, Rajasthan Royals, South Africa, Sussex, United States of America, Warriors)
J Theron (Mpumalanga Under-15s)
J Theron (Hermanus)
JB Theron (Free State Rural)
M Theron (Western Province)
N Theron (Boland Under-15s, Western Province Under-13s)
PP Theron (umpire)
R Theron (East London Police)
S Theron (Griqualand West Rural)
G Thesen (Knysna)
C Thethani (Kei)
V Thethani (Kei)
M Theu (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
Theuhissen (Pretoria Defence Signals)
Theunissen (AD Nourse's XI)
C Theunissen (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians)
E Theunissen (North West Women, South Africa Women)
J Theunissen (Easterns)
MW Theunissen (Limpopo Under-13s)
NHCD Theunissen (South Africa, Western Province)
D Theunnisen (Gauteng Under-15s)
L Thewissen (School of Signals Wonderboom)
Theys (Cape Town Wombats)
J Thiardt (Brackenfell)
D Thiart (Boland Under-13s, Boland Under-15s)
D Thiart (Durbanville)
J Thiart (Boland Under-13s)
J Thiart (Brackenfell)
W Thiel (King Edward VII School, Johannesburg Second XI)
S Thies (Free State Under-18s B)
S Thies (Orange Free State Under-13s)
W Thies (Free State Under-13s)
Thirion (United School Sports Association of South African Country Districts Under-18s)
J Thiron (Bellville)
A Thiso (Nelson Mandela Metropolitan University)
L Thlake (Mpumalanga Women)
G Thobile (Eastern Province Midlands)
K Thode (Gauteng Women)
P Thode (Gauteng Women)
P Thokozani (Victoria)
A Tholani (Western Province Schools B)
LF Thole (Orange Free State)
T Tholeni (Western Province Invitation XI)
T Tholeni (Western Province Schools B)
T Tholeni (Langa Schools)
A Thom (Orange Free State Under-19s)
A Thom (Western Province XI)
Thomas (umpire)
Thomas (Pretoria University)
Thomas (Western Province Under-21s)
A Thomas (Northerns-Goodwood)
A Thomas (South Africa Under-17s)
A Thomas (Fish Hoek, Tygerberg)
A Thomas (Victoria)
AC Thomas (Adelaide Strikers, Dhaka Gladiators, Dolphins, Lions, North West, Northerns, Perth Scorchers, Pune Warriors, Somerset, South Africa, Staffordshire, Sussex, Titans, Warwickshire, Western Province B)
B Thomas (Border Under-15s)
B Thomas (Pretoria University)
BJ Thomas (Border)
C Thomas (Tygerberg)
CH Thomas (Western Province)
CN Thomas (Mother Country)
D Thomas (Fish Hoek)
D Thomas (South African Schools)
DR Thomas (Eastern Province)
E Thomas (umpire)
FA Thomas (umpire)
G Thomas (Western Transvaal)
H Thomas (umpire)
I Thomas (Edgemead)
J Thomas (Gauteng Under-13s)
J Thomas (Western Province Under-13s)
K Thomas (Western Province)
M Thomas (Griqualand West Under-17s)
M Thomas (Durbanville)
M Thomas (Bergvliet High School)
P Thomas (Peninsula and Western Districts Cricket Board)
R Thomas (Western Transvaal)
S Thomas (Gauteng Women)
S Thomas (Western Province Under-21s)
T Thomas (Orange Free State)
T Thomas (Rygersdal)
T Thomas (Rondebosch)
W Thomas (Worcester)
W Thomas (South African Country Districts Under-15s, Western Province Under-17s)
W Thomas (Durbanville)
WE Thomas (Salisbury)
Y Thomas (Western Province)
Thompson (Cape Mounted Rifles)
Thompson (South Western Districts)
Thompson (Natal)
Thompson (Griqualand West Schools)
Thompson (Transvaal Schools B)
Thompson (Natal Schools)
Thompson (Griqualand West Schools)
Thompson (Rhodes University)
Thompson (Transvaal Schools)
Thompson (Cape Town Cricket Club)
JAA Thompson (JAA) (Bulawayo)
JdL Thompson (JdL) (Bulawayo)
A Thompson (Van Der Stel)
A Thompson (Witwatersrand University)
B Thompson (South African Country Districts)
B Thompson (Eastern Province)
B Thompson (Rhodes University)
B Thompson (Staggerers)
C Thompson (South African Country Districts)
C Thompson (St John's College, Johannesburg)
D Thompson (umpire)
D Thompson (North West University)
DS Thompson (Transvaal B)
F Thompson (Eastern Province Women)
G Thompson (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-19s)
G Thompson (Old Selbornians)
GM Thompson (Easterns)
GW Thompson (Border, Border B)
J Thompson (umpire)
J Thompson (Bulawayo)
JD Thompson (Rhodesia)
MK Thompson (Natal B)
N Thompson (Border)
N Thompson (Griqualand West Schools)
P Thompson (umpire)
P Thompson (RD Jackman's XI, South African Cavaliers)
P Thompson (Western Province Under-15s)
P Thompson (Border Schools)
P Thompson (Transvaal Schools)
P Thompson (Gauteng Rural)
PB Thompson (Michaelhouse)
PG Thompson (Gauteng)
PM Thompson (Orange Free State, Western Province, Western Province B)
PRF Thompson (Hilton College)
R Thompson (Pinelands)
R Thompson (Border Schools)
R Thompson (Transvaal Schools B)
RA Thompson (Transvaal)
S Thompson (KwaZulu-Natal Women)
S Thompson (Witwatersrand University)
V Thompson (Rhodes University)
W Thompson (Queenstown)
W Thompson (Potchefstroom)
L Thoms (Antelopes Women)
R Thoms (Transvaal Cricket Union)
Thomson (South African Schools)
A Thomson (Orange Free State Country Districts)
A Thomson (Transvaal Schools)
BM Thomson (Maritzburg College)
G Thomson (Old Selbornians)
GM Thomson (Easterns, Gauteng, Nelson Mandela Bay Giants, Northerns, Paarl Rocks, Titans)
J Thomson (Northern Province Under-19s)
K Thomson (Central Gauteng Women, Coronations, Gauteng Women, South Africa Women)
R Thomson (umpire)
R Thomson (Transvaal Schools B)
R Thomson (Border Schools)
R Thomson (South African Schools)
RJ Thomson (Natal B)
S Thomson (Rhodesia Under-15s)
WK Thomson (Natal)
Thorburn (University of Cape Town)
A Thorn (Western Province Cricket Club Chairman's XI)
B Thorn (Rhodesia Schools)
C Thorn (Rhodesia Schools)
CB Thorn (Rhodesia, Rhodesia B)
M Thorn (South Western Districts Under-13s)
W Thorn (Country Clubs)
Thornby (Rhodesia Schools)
Thorne (North Eastern Transvaal Schools)
C Thorne (South Western Districts Under-19s)
E Thorne (Eastern Province Under-13s, Warriors Cubs)
M Thorne (Claremont)
M Thorne (South Western Districts Under-15s)
PG Thorne (North Eastern Transvaal)
R Thorne (Western Province Schools)
RK Thorne (Border)
S Thorne (Northern Orange Free State)
Thornhill (Transvaal Schools)
L Thorns (Southern Transvaal Women)
Thornton (Transvaal Schools)
DR Thornton (Cape Town, Western Province Schools)
G Thornton (Marylebone Cricket Club, Middlesex, South Africa, Yorkshire)
J Thornton (Claremont)
PA Thornton (Border)
EC Thorogood (Eastern Province)
BD Thorp (Transvaal)
C Thorp (Border Under-13s, Border Under-15s)
M Thorp (Border Under-13s)
B Thorpe (Staggerers)
Thowold (North Eastern Transvaal Country Districts)
D Thring (KwaZulu-Natal Under-13s)
D Throssell (Hilton College)
K Thulani (Kei)
J Thulo (Free State Under-19s Women)
L Thumana (Border Under-19s)
Thurley (Rhodes University)
J Thurling (Michaelhouse)
A Thusi (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
L Thusi (Easterns Women)
NT Thusi (umpire)
S Thusi (KwaZulu-Natal Coastal Rural)
Thwaites (Eastern Province)
KD Thwaites (scorer)
Thwaits (Beaufort West)
Thwaits (HW Taylor's XI)
P Thwaits (Groot Drakenstein)
SA Thwaits (Eastern Province, Western Province)
DJ Thysse (Eastern Province)
CA Thyssen (Border, Eagles, Eastern Province, Free State, Warriors)
J Tibana (Limpopo Under-19s Women)
Tibbets (Griqualand West Schools)
Tibbit (Griqualand West Schools)
Tibbits (Griqualand West Schools)
A Tibe (Kei Women)
Tibschraeny (University of the Free State)
Tibshraeny (University of the Free State)
D Tichard
R Tidbury (North West and Northern Cape Defence Force)
H Tidswell (South Western Districts)
J Tidswell (South Western Districts)
Tiffin (Rhodesia Under-15s)
C Tiger (Burma Lads)
CR Tiger
T Tikoe (North West Under-17s)
F Tilbrook (Midlands)
M Tile (Border Under-13s, Border Under-15s, Border Under-17s)
Till (Potchefstroom University)
J Till (North West Under-17s, North West Under-19s)
M Till (Western Transvaal)
MJ Till (Northern Transvaal)
M Tillard (Griqualand West)
B Tilley (Western Province Cricket Club)
A Tillim (Staggerers)
AF Tillim (Natal, Natal B, Transvaal)
I Tilly (Eastern Transvaal)
DJ Timcke (umpire)
L Timcke (Easterns Under-19s)
Timm (Eastern Province Schools)
A Timm (Eastern Province Schools)
J Timm (Black Batts)
JS Timm (Eastern Province, Eastern Province B)
L Timmet (Tygerberg)
Timms (Western Province Chairman's XI)
Timms (Rhodesia Schools)
JC Timms (umpire)
AI Timol (South Africa Indians)
I Timol (Natal, Western Province)
I Timol (Natal)
IA Timol (South Africa Indians)
IA Timol (Natal Indian Cricket Union)
LA Timol (Natal Indian Cricket Union)
R Tindale (Gauteng, Old Edwardians)
H Tindall (Kimberley)
HAR Tindall (Hilton College)
HAR Tindall (Hilton College)
J Tindall (umpire)
WH Tindall (Pretoria, Transvaal)
G Tinderholm (Boland Under-23s)
T Tindwe (Gauteng Under-15s)
M Tiny (KwaZulu-Natal Inland Under-19s Women)
Tippett (North Eastern Transvaal Schools)
Z Tisano (Langa Under-16s)
R Tissiman (University of Cape Town)
C Titus (scorer)
C Titus (Griqualand West Rural)
E Titus (South Western Districts Under-17s)
E Titus (Northern Cape Rural)
E Titus (scorer)
R Titus (South African Air Force)
V Titus (South Western Districts Women)
H Tiva (Northern Province Under-15s)
B Tiwane (Western Province Under-19s Women)
K Tjiane (Northerns Women)
K Tjiane (scorer)
H Tlagale (North West Rural)
E Tlailane (scorer)
M Tlailane (scorer)
E Tlailano (scorer)
L Tlaka (Mpumalanga Women)
S Tlaleng (Free State Women)
E Tlhabayane (Pirates)
TM Tlhokwe (Central Gauteng, Gauteng)
L Tlou (Mpumalanga Under-19s Women)
T Tloubatla (Northerns Under-17s)
A Tobias (Border Under-17s, Border Under-19s)
Tobin (South African Senior Schools Sports Association)
Tobin (Western Province Under-21s)
R Tobin (Western Province Under-21s)
P Tobo (Mpumalanga Women)
Todd (Eastern Province Country Districts)
Todd (Rhodesia Schools)
A Todd (Maritzburg College)
AS Todd (Hilton College Second XI)
G Todd (Western Province Country Districts)
G Todd (Western Province Schools)
P Todd (Stellenbosch Scorpions)
P Todt (Graaff-Reinet County District)
M Toefy (Primrose)
S Toefy (Primrose, United)
S Toefy (United)
I Toffar (Ottomans)
I Toffar (Griqualand West Under-15s)
M Toffar (Western Province)
M Toffar (University of the Western Cape)
R Toffar (Griqualand West Women)
Z Toffar (Griqualand West Women)
L Tofile (Eastern Province Under-13s)
d Toit (Transvaal Country Districts)
D Toit (Western Province Schools)
D Toit (Western Province Schools)
JF du Toit (South Africa)
D Toit Hills (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s, South Western Districts Under-17s, South Western Districts Under-19s)
S Tol (Free State Women)
C Tolken (Easterns Under-15s)
Tolson (The Penguins)
D Tolson (Eastern Province Schools)
DJH Tolson (Western Province B)
Tomlinson (Eastern Province Schools)
A Tomlinson (Western Province Under-13s)
B Tomlinson (St Charles College, Pietermaritzburg)
C Tomlinson (Starlights, Western Province Women)
DN Tomlinson (Michaelhouse)
DS Tomlinson (Border, Rhodesia, South Africa)
OW Tomlinson (Transvaal, Wanderers)
RN Tomlinson (Rhodesia)
T Tomlinson (Boland Schools)
DM Toms (South African Schools)
L Toms (Impala Women, Southern Transvaal Women)
C Tomsek (Old Edwardians)
T Tomsett (Northwood Boys High School)
Tonder (Stellenbosch Scorpions)
V Tonder (Western Transvaal Under-15s)
V Tonder (Griqualand West Schools)
V Tonder (Orange Free State Schools)
V Tonder (Potchefstroom University)
V Tonder (Griqualand West Under-13s)
v Tonder (Northern Transvaal Schools)
V Tongo (Border Under-17s, Border Under-19s)
V Tongo (Border Country)
KJ Tonkin (Rhodesia)
R Tonkin (umpire)
FE Tonks (Eastern Province)
Tooley (North Eastern Transvaal Country Districts)
BV Tooth (Griqualand West)
R Tooth (Limpopo Under-17s)
VH Tooth (Orange Free State)
K Topley (Claremont, St Augustine's, Wynberg Boys' High School)
P Topley (South Africa Deaf)
M Topuz (Griqualand West Women)
G Toriso (Mpumalanga Women)
DE Torlage (Natal B, Orange Free State)
TE Toroveyi (University of Fort Hare)
Torrington (Friendly Cricketers Association)
T Torrington (Black Batts)
G Tose (Kei Under-13s, Kei Under-15s, Kei Under-17s)
LT Tosh (Western Province Women)
P Touja (umpire)
Tousel (Orange Free State Schools)
E Toute (umpire)
Touzel (Orange Free State Schools)
Touzel (Stellenbosch University)
FB Touzel (Western Province, Western Province B)
FG Touzel (Western Province)
B Touzell (Western Province Colts)
N Tovhi (Limpopo Under-19s)
B Town (Boland Women, Western Province Women)
Townend (King Edward VII School, Johannesburg)
J Towns (Western Province Colts)
Townsend (Salisbury)
A Townsend (Transvaal Schools)
DH Townsend (Northerns, Northerns B)
FW Townsend (Rhodesia)
I Townsend (Western Province Schools)
M Townsend (Griqualand West Schools)
TKM Townsend (Western Province)
TW Townsend (umpire)
DW Townshend (Rhodesia)
TJ Townshend (Rhodesia, Rhodesia B)
C Toyana (Boland East)
G Toyana (Easterns, Gauteng, Titans)
GG Toyana (South Africa African XI)
J Toyana (Pirates)
Toyer (Eastern Province Under-19s)
Tracey (Groot Drakenstein)
AJ Traicos (Mashonaland, Rhodesia, Rhodesia B, South Africa, Zimbabwe)
R Train (University of Cape Town)
RW Train (South African Universities)
RW Train (Hilton College)
M Tramantino (Natal Schools)
N Tramentius (Natal Under-15s)
G Tramontini (Natal Schools)
Tramontino (Natal Schools)
GV Tramontino (Natal B)
MD Tramontino (Border, Griqualand West, Natal, Natal B)
R Tramontino
TN Traugott (Northern Cape)
D Traut (Boland)
H Traut (Stellenbosch Farmers Winery)
H Traut (Somerset West)
AS Travers (South African Universities)
CW Travers (Griqualand West, Orange Free State)
R Travers-Jackson (Western Province Colleges)
Travis (umpire)
Travis (Griqualand West Schools)
AR Tray (Kuils River)
L Treadaway (RJ Westcott's XI)
LG Treadaway (Western Province)
WB Treadaway (Border)
GB Treadwell (umpire)
GB Treadwell (Transvaal)
L Treadwell (North West Under-13s)
A Tredoux (Christian Brothers College, Boksburg Old Boys)
R Tregonning (Rondebosch)
J Treisman (B Mitchell's XI)
KD Trench (South African Defence Force)
Trennan (99th Regiment)
WF Trennery (Queenstown)
Trenouth (Pietermaritzburg)
T Trenoweth (Woodhouses)
D Trenowith (umpire)
P Trenwith (umpire)
R Treurnicht (Griqualand West Under-18s)
R Treurnicht (Griqualand West Under-13s)
J Trevoroon (Orange Free State Schools)
Trevorrow (Composite Schools XI)
G Trevorrow (Orange Free State Schools)
P Trewick (Great Witchingham)
Trezbiatowsky (Eastern Province Under-23s)
DFL Tricker (Border)
WS Trickett (Western Province)
JPH Triegaardt (Griqualand West, Knights)
W Triggal (Middleburg)
P Trimborn (Kingsmead Mynahs)
P Trimborn (Natal University)
P Trimborn (Natal Colts)
PHJ Trimborn (Natal, South Africa)
PPH Trimborn (Natal, Natal B)
L Trobe (Rhodes University)
AEG Trollip (Hilton College)
C Trollip (Orange Free State Schools)
H Trollip (Stellenbosch Farmers Winery, Stellenbosch Scorpions)
I Trollip (HoŽrskool Waterkloof)
S Trollip (South African Universities)
S Trollip (Witwatersrand University)
T Trollip (Eastern Transvaal)
T Trollip (Transvaal Schools B)
WG Trollip (Hilton College, Transvaal and Natal Schoolboys)
Trolopp (Stellenbosch Scorpions)
I Tromp (Western Province)
J Troon (Border Under-13s)
L Troskie (Afrikaanse Hoer Seunskool)
SD Tross (PW Sherwell's XI, Transvaal XI)
I Trott (Western Province Schools)
IJL Trott (Boland, England, Marylebone Cricket Club, Otago, Warwickshire, Western Province)
S Trott (Western Province Under-23s)
Trotter (A Harvey's XI)
CK Trotter (Michaelhouse)
CKH Trotter (Natal)
LTH Trotter (Natal)
T Trotter (KwaZulu-Natal Under-13s)
T Trotter (KwaZulu-Natal Inland Under-15s)
T Trotter (Michaelhouse)
TH Trotter (Natal)
B Troup (King Edward VII School, Johannesburg Second XI)
A Trout (umpire)
R Troxler (The Ridge Preparatory School Under-9s B)
L Trueman (Limpopo Under-13s)
R Trueman (Claremont)
RC Trumpelmann (Northerns)
C Truscott (Northern Rhodesia Women)
D Trussell (Western Province Youth)
Truter (Western Province Country Districts)
B Truter (Western Transvaal)
B Truter (Transvaal Country Districts)
E Truter (umpire)
G Truter (Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s, Mpumalanga Under-19s)
J Truter (University of the Free State)
JM Truter (Orange Free State, Orange Free State B)
N Truter (Brackenfell)
S Truter (Amanzimtoti)
W Truter (Northerns Under-13s)
W Truter (Brackenfell)
W Truter (Boland Country Districts)
WS Truter (Boland, Boland B)
CL Tryon (Central Women, Hobart Hurricanes Women, KwaZulu-Natal Women, South Africa Women)
Trzebiatowsky (Eastern Province Under-23s)
R Trzebiatowsky (Eastern Province Schools)
A Tsaka (Cape Cobras Cubs, South Africa Under-19s)
ES Tsamaisi (Griqualand West)
Tsatsane (Perm XI)
A Tsatsi (Gauteng Under-13s)
PB Tschombe (The Ridge Preparatory School Under-10s B)
L Tseka (Border Under-15s)
S Tseki (Free State Under-15s, Free State Under-17s)
S Tseletsane (Mpumalanga Women)
I Tsetsewa (Northerns Under-13s)
Tsewo (Nyanga)
L Tsewu (Border Country, Border Village, CSA Rural, Good Hope)
M Tsewu (Border Under-13s, Border Under-15s)
R Tsewu (Border Country)
A Tshabalala (Mpumalanga Women)
I Tshabalala (Mpumalanga)
MS Tshabalala (Dolphins, Eagles, Free State, Knights, KwaZulu-Natal, South Africa)
S Tshabalala (North West Under-13s, North West Under-19s, South African Invitation XI)
S Tshabalala (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s)
X Tshabalala (Easterns Under-19s)
M Tshabile (Easterns Women)
T Tshabile (scorer)
L Tshaka (scorer)
M Tshaka (umpire)
N Tshaka (Border Women)
S Tshaka (Kei Under-13s)
T Tshaka (scorer)
X Tshaka (umpire)
Tshangela (Western Province Under-15s)
G Tshangela (Western Province Under-18s, Western Province Under-18s B)
KT Tshapu (scorer)
L Tshata (scorer)
X Tshatsha (Kei Under-15s)
T Tshengiwe (Langa)
P Tshidi (Central Gauteng Women, Gauteng Women)
C Tshiki (Boland, Border, Cape Cobras)
L Tshiki (Border Village)
D Tshiro (umpire)
P Tshivhase (Limpopo Women)
A Tshoba (Kei Women)
L Tshoka (scorer)
C Tshoko (Mpumalanga)
L Tshoko (scorer)
M Tshoko (umpire)
S Tshomela (Border Aloes)
X Tshomela (Kei)
G Tshona (South Western Districts Under-17s)
M Tshona (Border Aloes)
MK Tshona (Kei)
S Tshona (Eastern Province Under-19s)
S Tshona (Eastern Province Under-13s, Warriors Cubs)
L Tshongweni (Eastern Province Under-17s)
E Tshubyane (North West Under-19s, Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians Second XI)
R Tsiki (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
T Tsiki (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
T Tsima (Queens High School, Johannesburg)
KT Tsmapu (scorer)
P Tsoanyane (scorer)
PD Tsoanyane (scorer)
PD Tsoanyane (scorer)
PO Tsoanyane (scorer)
K Tsokikile (Passmore XI)
K Tsokikle (Passmore XI)
S Tsoko (Gauteng Under-19s Women)
I Tsokotsi (Northerns Under-15s)
K Tsolekile (Passmore XI)
L Tsolekile (Langa Under-16s)
P Tsolekile (Western Province Under-19s)
P Tsolekile (Langa)
TL Tsolekile (Cape Cobras, Gauteng, Lions, South Africa, Western Province, Western Province Boland)
Z Tsolekile (Langa)
F Tsolekle (Langa)
N Tsolo (Langa Schools)
N Tsolo (Langa)
PD Tsonyane (scorer)
D Tsotetsi (Limpopo Women)
L Tsotetsi (Limpopo Women)
L Tsotetsi (scorer)
LL Tsotsobe (Dolphins, Eastern Province, Essex, Gauteng, Lions, South Africa, Warriors)
Q Tube (Kei)
Q Tube (umpire)
EL Tuchten (umpire)
J Tuck (Composite Schools XI)
Tucker (AD Nourse's XI)
B Tucker (Transvaal Under-15s)
BH Tucker (Eastern Province, Griqualand West, Griqualand West B)
C Tucker (Durban)
D Tucker (North West Women, Northerns Women, Western Province Women)
E Tucker (Western Province)
G Tucker (Transvaal Schools, Transvaal Schools B)
GB Tucker (Transvaal B)
M Tucker (Krugersdorp High School Old Students)
R Tucker (Bishops Diocesan College)
LR Tuckett (Natal, Orange Free State, South Africa)
LTD Tuckett (Orange Free State, South Africa)
Tudge
P Tudge (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal)
H Tudhope (Transvaal)
Tuge (St John's College, Johannesburg Under-10s B)
Tulleken (Western Province Schools)
A Tulleken (Western Province)
A Tulleken (Western Province Schools)
J Tullett (umpire)
B Tullis (KwaZulu-Natal Inland Under-13s, KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
B Tullis (South African Colts XI)
B Tullis (Dolphins Cubs)
BJ Tullis (Maritzburg College)
G Tullis (South African Country Districts Schools)
G Tullis (Cape Town Cricket Club)
GD Tullis (Northern Transvaal, Western Province, Western Province B)
LM Tullis (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
P Tullis (Staggerers)
P Tullis (University of Port Elizabeth)
P Tullis (South African Country Districts Schools)
PA Tullis (Eastern Province, Eastern Province B)
T Tullis (Eastern Province Colts)
W Tully (King William's Town)
D Tully-Stewart (King Edward VII School, Johannesburg Second XI)
A Tumbane (Easterns Under-15s)
AH Tummell (Rhodesia)
Tunbridge (Eastern Province Schools)
G Tunbridge (Midlands)
Tunbull (Witwatersrand University)
Tundube (Eastern Province B)
F Tunnicliffe (Boland Women, Duchesses, South Africa Women, Western Province Women)
F Tunnicliffe (Western Province Cricket Club)
N Tunyiswa (Border Under-19s Women)
B Tunyiswo (Border Village)
CAP Tuohy (Eastern Province)
FS Turberville (Eastern Province)
V Turmohammed
Turnbridge (Eastern Province Schools)
Turnbull (Border Schools)
Turnbull (Witwatersrand University)
F Turnbull (Pietermaritzburg)
JJ Turnbull (Northern Natal)
W Turnbull (umpire)
Turner (Rhodes University)
Turner (2nd Battalion 5th Regiment and 67th Regiment)
Turner (2nd Battalion 5th Regiment)
Turner (North Eastern Transvaal Country Districts)
Turner (Natal University)
Turner (Border Schools)
Turner (University of Cape Town)
Turner (Natal Schools)
Turner (Rhodesia Schools)
Turner (Craighall Primary School Under-9s B)
A Turner (Griqualand West Schools)
B Turner (Eastern Province Schools)
B Turner (Rhodes University)
B Turner (Eastern Province Country Districts)
C Turner (Hilton College)
CE Turner (umpire)
DR Turner (Natal, Natal B)
DS Turner (Natal)
DW Turner (Michaelhouse)
FG Turner (Eastern Province, Transvaal)
G Turner (Pretoria Defence Sports Club)
GJ Turner (Oxford University, Transvaal, Western Province, Western Province B)
I Turner (Composite Schools XI)
N Turner (KwaZulu-Natal Women)
P Turner (Natal Schools)
PA Turner (Natal)
R Turner (Border Schools)
SN Turner (Griqualand West)
D Turton (Eastern Province XI)
R Turton (Griqualand West Under-17s)
Turvey (Western Province Under-15s)
Turvey (Western Province Under-13s B)
Turvey (Stellenbosch University)
L Tuswa (Pinelands)
WB Tutt (Griqualand West)
CE Tutton (Natal)
R Tutton (Northern Natal)
S Twabi (Kei)
J Twala (Mpumalanga Women)
MS Twala (Easterns)
R Twala (Mpumalanga Women)
R Tweba (umpire)
Tweedale (Midlands)
ANW Tweedie (Dolphins, Herefordshire, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B, KwaZulu-Natal Inland, Natal B)
T Tweedie (Crickets)
AC Tweedy (Orange Free State)
LH Twentryman (umpire)
PS Twentyman-Jones (South Africa, Western Province)
I Twidale (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians)
CH Twigg (Eastern Province, Europeans)
D Twiss (University of Johannesburg)
S Twyford (Knysna)
AH Tyali (Border Under-15s, Border Under-17s, Border Under-19s)
N Tyali (Border Country)
D Tya Tya (North West Rural)
L Tybosch (Border Aloes)
SA Tyebileyo (Border Under-17s, Border Under-19s)
D Tyers (Northern Cape Women)
M Tyesi (Border Country)
M Tyesi (Border Village)
S Tyesi (Border Women, Eastern Province Women)
B Tyler (St Peter's Boys Preparatory School Under-10s B)
AB Tyte (Western Transvaal)
L Tywako (Western Province Invitation XI)
L Tywaku (Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
L Tywaku (Western Province)
N Tywaku (Western Province Under-17s)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2021 CricketArchive