CricketArchive

Australia Players (O)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

J Oades (Swan and Helena Districts Cricket Association)
A Oakes (North Sydney)
C Oakes (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
CJG Oakes (Tasmania)
G Oakes (Cumberland)
RH Oakes (Hunter River, Northern Districts of New South Wales)
Oakley (Western Districts of Victoria)
Oakley (Melbourne)
AS Oakley (St Kilda)
B Oakley (New South Wales Country South-Western)
B Oakley (John Forrest Secondary College and Belfield Senior High School)
BS Oakley (Adelaide Strikers)
C Oakley (umpire)
C Oakley (Christ Church Grammar School, Perth)
D Oakley (scorer)
H Oakley (Melbourne University)
HH Oakley (Victoria)
J Oakley (Tasmania Under-19s Women)
J Oakley (North Melbourne)
P Oakley (Bairnsdale Cricket Association)
R Oakley (New South Wales Country, New South Wales Western Districts)
R Oakley (Northern District)
RE Oakley
T Oakley (Victoria)
TL Oakley (Cricket Australia XI, South Australia Second XI, South Australia Under-23s)
JA Oakman (Collingwood)
D Oaten (Adelaide Australian Old Collegians, Australian Old Collegians, South Australia Australian Old Collegians)
DR Oaten (Prince Alfred College, Adelaide)
J Oaten (Kensington)
JD Oaten (Prince Alfred College, Adelaide)
R Oaten (Ormond)
A Oates (North Melbourne)
D Oates (Australian Old Collegians)
K Oates (Gordon)
KL Oates (Hobart Hurricanes)
P Oates (Gordon)
SL Oates (South Australia Women)
F Oatley (Armidale)
JN Oatley (New South Wales)
SN Oatley (Cumberland)
PJ O'Beirne (Melbourne, Melbourne University)
RJ O'Beirne (Australian Capital Territory and New South Wales Country Under-19s, New South Wales Metropolitan Under-17s)
RJ O'Beirne (Eastern Suburbs Third XI)
A Oberai (Western Suburbs)
O O'Berg (New South Wales Combined Second Grade)
M Oberoi (Western Suburbs)
M Oberoi (Western Suburbs Third XI)
S Obey (Sydney Grade XI)
SA Obey (Randwick)
O Oborn-Corby (Illawarra)
OJ Oborn-Corby (Western Suburbs Third XI)
B Oboured (umpire)
N O'Boyle (North, Tasmania Colts)
P O'Bree (North East Victoria Country)
R O'Brian (St Kevin's College, Melbourne)
O'Brien (Illawarra)
A O'Brien (North Queensland)
A O'Brien (Northern Districts of New South Wales)
A O'Brien (Xavier College, Melbourne)
A O'Brien (Bankstown Third XI)
A O'Brien (Gosford and Wyong Under-16s)
AW O'Brien (New South Wales, South Australia)
AW O'Brien (Kensington)
B O'Brien (Leopold)
BJ O'Brien (Bassendean)
BJ O'Brien (West Coast Thunder)
BM O'Brien (Carlton, Marylebone Cricket Club, Urmston, Woodhall Spa)
C O'Brien (Young)
C O'Brien (Queensland Under-15s Women)
C O'Brien (Newborough Bulldogs)
C O'Brien (Australian Services)
CA O'Brien (Melbourne)
CJ O'Brien (New South Wales)
D O'Brien (Riverina Under-19s)
D O'Brien (Newcastle)
D O'Brien (Old Carey)
DE O'Brien (Lytham, Queensland, South Brisbane)
E O'Brien (Sydney Metropolitan)
EF O'Brien (New South Wales)
F O'Brien (Victoria Country)
FP O'Brien (St Kilda)
G O'Brien (Murray-Goulburn)
H O'Brien (Federal Capital Territory Cricket Association)
J O'Brien (Tasmania)
J O'Brien (Moss Vale, Newcastle)
J O'Brien (North Sydney, Waverley)
J O'Brien (University of New South Wales)
J O'Brien (Western)
J O'Brien (Richmond)
J O'Brien (umpire)
J O'Brien (umpire)
J O'Brien (University)
J O'Brien (Sydney Third XI)
JL O'Brien (New South Wales)
K O'Brien (South Australia Women)
K O'Brien (Moggill)
KR O'Brien (North Melbourne)
L O'Brien (Australian Capital Territory Women)
LA O'Brien (Richmond)
LPJ O'Brien (Australia, Victoria)
M O'Brien (Kookaburras, Western Australia Colts)
M O'Brien (Tamworth)
M O'Brien (Sherwood State School)
M O'Brien (South Australia)
MD O'Brien (New South Wales Far North Coast, Sutherland)
ME O'Brien (G Anderson's XI)
MP O'Brien (umpire)
N O'Brien (Victoria Under-17s)
N O'Brien (Swimmers Women)
P O'Brien (Moggill)
P O'Brien (Sydney Shires XI)
PG O'Brien (Melbourne)
R O'Brien (Queensland)
R O'Brien (umpire)
R O'Brien (McKinnon)
S O'Brien (North Melbourne)
S O'Brien (Gordon Third XI)
S O'Brien (Gordon)
SG O'Brien (Alderley Edge, Camberwell Magpies, Cheadle, St Kilda)
ST O'Brien (North Queensland Country Under-19s, North Queensland Under-19s)
T O'Brien (Goulburn)
T O'Brien (New South Wales Country South-Western, South Australia Country, Southern Districts of New South Wales)
T O'Brien (North Melbourne)
T O'Brien (Greenvale Kangaroos)
T O'Brien (Xavier College, Melbourne)
T O'Brien (New South Wales Country Colts)
T O'Brien (Werribee)
TM O'Brien (Australian Capital Territory, Footscray Edgewater, Footscray-Victoria University, Melbourne University)
TR O'Brien (University of Wollongong)
TW O'Brien (Melbourne University, University)
W O'Brien (New South Wales North West Zone, Northern New South Wales)
W O'Brien (Goulburn, Southern Districts of New South Wales)
W O'Brien (New South Wales Country North-Western)
W O'Brien (Western Suburbs)
ML Obst (Queensland Country, Redlands)
MT Obst (Western Australia Country)
RA Obst (Essendon, Footscray Edgewater)
DC O'Byrne (University)
M O'Byrne (Tasmania Under-19s)
MB O'Byrne (South Melbourne)
PA O'Byrne (Lane Cove)
S O'Byrne (Northern Tasmania Cricket Association, Tasmania Under-19s)
GP O'Callaghan (Melbourne)
P O'Callaghan (Horsham)
PG O'Callaghan (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory)
SG O'Callaghan (Scarborough)
B O'Carroll (Frankston Peninsula)
W Oches (Australian Old Collegians)
WJ Oches (Cairns Invitation XI, Innisfail Invitation XI)
A Ockenden (Williamstown)
O'Connell (Australia House)
A O'Connell (Western Australia Under-19s Women)
A O'Connell (South Melbourne)
BG O'Connell (Australian Capital Territory, Illawarra)
BT O'Connell (Carlton, Ipswich Pioneers, Queensland Country, Redlands)
D O'Connell (St Kevin's College, Melbourne)
D O'Connell (Oak Flats)
D O'Connell (Petersham)
DB O'Connell (New South Wales Country)
JT O'Connell (Camberwell Magpies)
K O'Connell (Central Gippsland Cricket Association)
M O'Connell (New South Wales Near North-South Second XI, Newcastle and Hunter Valley)
M O'Connell (Hunter Valley)
MG O'Connell (umpire)
R O'Connell (Perth)
RJ O'Connell (Queensland Colts)
T O'Connell (Sturt)
TJ O'Connell (Sandgate-Redcliffe, Toowoomba)
TL O'Connell (Victoria)
TL O'Connell (Cricket Australia XI)
TR O'Connell (South Australia)
O'Connor (Waverley)
AC O'Connor (Midland-Guildford)
AC O'Connor (High Wycombe)
AC O'Connor (Perth)
AJ O'Connor (Tasmania Country)
B O'Connor (Bonbeach Tangy)
B O'Connor (Northcote)
BRD O'Connor (Queensland)
C O'Connor (Australian Imperial Forces)
C O'Connor (New South Wales Country)
C O'Connor (umpire)
C O'Connor (Waverley)
CC O'Connor (New South Wales Second XI)
CR O'Connor (umpire)
D O'Connor (Sydney Metropolitan Colts)
D O'Connor (Petersham)
D O'Connor (umpire)
DFG O'Connor (South Australia, Tasmania)
H O'Connor (Ballarat)
H O'Connor (Bonbeach Tangy)
HW O'Connor (New South Wales Combined First Grade)
J O'Connor (Sunraysia Cricket Association)
JDA O'Connor (Australia, New South Wales, South Australia)
JW O'Connor (Victoria)
JW O'Connor (umpire)
K O'Connor (New South Wales Institute of Sport)
K O'Connor (umpire)
L O'Connor (New South Wales Under-17s)
L O'Connor (Bayswater-Morley)
L O'Connor (Westfield School, Sydney)
L O'Connor (Balmain)
LJ O'Connor (Western Suburbs)
LJ O'Connor (Western Suburbs Third XI)
LJ O'Connor (Blacktown)
LJ O'Connor (Fairfield-Liverpool Third XI)
LN O'Connor (Western Australia)
LPD O'Connor (Queensland)
M O'Connor (umpire)
MW O'Connor (University of New South Wales)
S O'Connor (Caulfield Grammarians)
T O'Connor (Queensland Under-19s Women)
TH O'Connor (Australian Capital Territory, Federal Capital Territory Cricket Association, Southern Districts of New South Wales)
W O'Connor (Burrowa, New South Wales Colts)
MT O'Day (Wanneroo City)
MT O'Day (North Suburban Community Cricket Association)
S O'Day (Wanneroo City)
DD Odd (Newcastle, University of Newcastle)
Oddy (Goulburn)
JS Oddy (Castlemaine)
DM O'Dea (umpire)
K O'Dea (Queensland Women)
N O'Dea (umpire)
S O'Dea (umpire)
M O'Dennell (I Zingari Australia)
L Odermatt (Australian Defence Force)
A Odgers (Bendigo)
J Odgers (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
P Odgers (Western Australia Women)
T Odgers (New South Wales Under-19s Women)
NJ Odlum (umpire)
L O'Donahue (Grange)
O'Donnell (I Zingari Australia)
A O'Donnell (Victoria Under-15s Women, Victoria Under-17s Women, Victoria Under-18s Women)
B O'Donnell (Waroona)
BP O'Donnell (Western Australia Country)
D O'Donnell (umpire)
F O'Donnell (Northern Border Cricket Association, Northern New South Wales)
F O'Donnell (Northcote)
GC O'Donnell (Ringwood)
IJ O'Donnell (University)
J O'Donnell (New South Wales Women)
J O'Donnell (Xavier College, Melbourne)
JA O'Donnell (New South Wales Under-17s)
KJ O'Donnell (Ringwood)
M O'Donnell (Doubleview-Carine)
P O'Donnell (Hawkesbury Cricket Association)
RK O'Donnell (Hobart Hurricanes Women, Victoria Women)
S O'Donnell (Monaro Cricket Association)
SP O'Donnell (Australia, Northumberland, Victoria)
T O'Donnell (Victoria Under-23s)
TJ O'Donnell (Australia National Performance Squad, Cricket Australia XI)
V O'Donnell (North Sydney)
W O'Donnell (Hillston)
A O'Donoghue (Melbourne, North Melbourne)
J O'Donoghue (St Josephs)
R O'Donoghue (umpire)
O'Donohoe (Hobart Town)
J O'Donohue (Toowoomba)
B O'Dowd (Victoria Under-17s)
B O'Dowd (Sutherland, Sydney)
B O'Dowd (Western Suburbs)
P O'Driscoll (South Australia Under-19s)
J O'Dwyer (Victoria Under-16s)
MJ O'Dwyer (Airport West St Christophers)
TE O'Dwyer (Western Australia)
A Oehlman (Toowoomba)
ABT Oehlmann (Toowoomba)
NW Oelkers (Toowoomba)
D Oestmann (Coonawarra)
LM O'Farrell (Parramatta Third XI)
J Offen (John Forrest Secondary College and Belfield Senior High School)
AP Officer (East Melbourne)
B Officer (Australian Aboriginals)
JK Officer (Caloundra Invitation XI)
K Officer (Victoria Country)
K Officer (Queensland Over-50s Second XI)
T Officer (Victoria Country Under-17s)
J O'Flaherty (South Australia Women)
SJ O'Flynn (Melbourne)
EC Ogden (New South Wales Women)
GF Ogden (Melbourne, Northcote, Williamstown)
JA Ogden (Fitzroy, Victoria Country)
J Ogg (South Australia Women)
J Ogg (YWCA Wyverns)
R Ogg (N Bergin's Tasmanian XI)
Ogilvie
A Ogilvie (Richmond)
AD Ogilvie (Australia, Queensland)
AS Ogilvie
D Ogilvie (Melbourne University)
D Ogilvie (Western Australia Women)
G Ogilvie (Bendigo)
J Ogilvie (Victoria Country Cricket League Colts)
J Ogilvie (Upper Hutt)
J Ogilvie (Queensland Women)
JW Ogilvie (Northcote)
K Ogilvie (Cumberland)
MG Ogilvie (Maffra)
SE Ogilvie (Midland-Guildford Third XI)
C Ogilvy (umpire)
DS Ogilvy (New South Wales)
B Ogle (Essendon)
BJ Ogle (ANZAC Barbarians)
C Ogle (Geelong)
R Ogle (Campbelltown-Camden)
R Ogle (Campbelltown-Camden Third XI)
DJB O'Grady (St Peter's College, Adelaide)
J O'Grady (Footscray Edgewater)
S O'Grady (New South Wales Combined Second Grade)
T O'Grady (UTOFCC)
J O'Hallaran (Western Australia Eastern Districts)
A O'Halloran (Campbelltown-Camden Third XI)
A O'Halloran (New South Wales Over-50s Second XI)
B O'Halloran (Kew)
B O'Halloran (Subiaco Marist)
D O'Halloran (Australia Deaf)
DF O'Halloran (Tasmania)
HD O'Halloran (umpire)
HD O'Halloran (umpire)
JP O'Halloran (Marylebone Cricket Club, Victoria)
K O'Halloran (St Kevin's College, Melbourne)
M O'Halloran (Newcastle and New England Universities)
P O'Halloran (Eastern Suburbs, Sydney University)
R O'Halloran (Tamworth City United)
R O'Halloran (Tamworth)
R O'Halloran (TPW Tigers)
T O'Halloran (South Sydney)
T O'Halloran (St Peter's College, Adelaide)
TS O'Halloran (South Australia)
WM O'Halloran (Victoria)
O'Hanlon (Armidale)
O'Hanlon (Benalla)
GF O'Hanlon (University)
TJ O'Hanlon (Prahran, University)
WJ O'Hanlon (New South Wales)
O'Hara (Narrabri)
O'Hara (Australian Universities)
DJ O'Hara (Applecross)
JB O'Hara (Port Melbourne)
JC O'Hara (Tamworth)
JP O'Hara (University)
JR O'Hara (Trinity College Old Scholars)
JR O'Hara (Port Adelaide)
MR O'Hara (South Queensland Under-19s)
P O'Hara (Riverina and Murrumbidgee)
S O'Hara (Australian Defence Force)
S O'Hara (Royal Australian Air Force)
W O'Hara (South Melbourne)
WE O'Hara (Melbourne University, University)
AH O'Hara Wood (University)
H O'Hara Wood (University)
P O'Hara-Wood (Melbourne Grammar School)
JD O'Hare (Dandenong, Prahran)
JD O'Hare (Parkfield)
L O'Hare (Future Stars Academy, Australia)
L O'Hare (Penrith Third XI)
L O'Hare (Australian Universities)
J O'Hearn (Hunter River)
J O'Hehir (Burrowa)
KJ O'Hehir (Carlton, Essendon)
C Ohlback (Goulburn)
PAP Ohlstrom (South Australia)
HW Ohmsen (Northern Districts of New South Wales)
LP Ohrynowsky (Fairfield-Liverpool, Tring Park)
M O'Hurley (Northcote)
M O'Hurley (Shoalwater Bay)
S Okamura (Bracken Ridge)
C O'Keefe (Bassendean)
J O'Keefe (Bairnsdale Cricket Association)
J O'Keefe (Queensland Country)
JB O'Keefe (Richmond)
MP O'Keefe (Footscray, Footscray Edgewater, Footscray-Victoria University, Prahran, Victoria)
P O'Keefe (Tasmania Under-17s)
R O'Keefe (New South Wales Far North Coast)
R O'Keefe (Stratford)
R O'Keefe (Victoria Country Under-17s)
S O'Keefe (Hawkesbury)
SNJ O'Keefe (Australia, New South Wales)
T O'Keefe (Australia Over-50s, New South Wales Over-50s)
T O'Keefe (Petersham)
A O'Keeffe (Burwood Briars)
D O'Keeffe (Ipswich-Logan)
FA O'Keeffe (New South Wales, Victoria)
G O'Keeffe (Australian Capital Territory Under-17s Women, Australian Capital Territory Under-19s Women)
J O'Keeffe (Gold Coast, Southport Labrador)
KJ O'Keeffe (Australia, New South Wales, Somerset)
P O'Keeffe (Manly)
ST O'Keeffe (St Kilda)
MP O'Keefe (Yarraville)
HR Okely (Joondalup)
P Okey (Mandurah)
GD Old (Victoria Youth)
M Old (Western Australia Under-19s Women)
Olden (South Australian Shell Cup XI)
A Oldfield (Carnegie)
F Oldfield (Melbourne Grammar School)
GP Oldfield (Applecross)
H Oldfield (Federal Capital Territory Cricket Association)
I Oldfield (Canberra Women)
J Oldfield (South Australia Women)
J Oldfield (Brighton District)
J Oldfield (scorer)
W Oldfield (Upper Hutt)
WAS Oldfield (Australia, New South Wales)
AC Oldham (Toombul)
D Oldham (Central Gippsland Cricket Association, Leongatha Cricket Association, Sale-Maffra Cricket Association, Traralgon Cricket Association)
D Oldham (St Vincents)
G Oldham (East Melbourne)
HR Oldham (South Australia)
J Oldham (Ballarat)
R Oldham (Sydney University)
W Oldham (Ballarat)
J Olding (scorer)
Oldmeadow (Queensland)
PG Oldmeadow (Northern Tasmania Cricket Association)
BJ Oldroyd (Western Australia)
A Olds (Western Australia Under-19s Women)
O'Leary (Dunolly)
O'Leary (Dunkeld)
A O'Leary (Coburg, Fitzroy, Northcote)
AM O'Leary (Newcastle)
B O'Leary (South Queensland Under-17s)
B O'Leary (South Brisbane)
B O'Leary (umpire)
C O'Leary (Caulfield)
F O'Leary (Australian Imperial Forces)
FX O'Leary (Richmond, University)
G O'Leary (South Australia Under-16s)
M O'Leary (South Australia Under-17s)
MS O'Leary (St Peter's College, Adelaide)
R O'Leary (Southern Tablelands)
S O'Leary (University)
SJ O'Leary (Queensland)
W O'Leary (Coburg)
M Olinjyk (New South Wales Under-16s)
TG Oliphant (Hamilton)
RC Olive (Northern Territory Under-17s)
Oliver (South Australia Country)
A Oliver (Hamilton-Wickham)
AG Oliver (Australian Schoolboys, North Melbourne)
B Oliver (Tasmania Under-19s Women)
BC Oliver (Tasmania, Victoria)
C Oliver (Southern Districts)
C Oliver (Mount Pritchard-Southern Districts)
CNJ Oliver (New South Wales)
ES Oliver (umpire)
F Oliver (Mosman)
G Oliver (Charlestown)
H Oliver (Cowra)
J Oliver (University Second XI)
JCR Oliver (St Peter's College, Adelaide)
KD Oliver (University)
L Oliver (Southern Districts)
M Oliver (Southern Districts)
P Oliver (North Queensland Country)
PB Oliver (Mackay)
R Oliver (Cowra)
RK Oliver (South Metropolitan Cricket Association)
RK Oliver (Geelong City)
S Oliver (Queensland Women)
S Oliver (Casino and Kyogle)
S Oliver (Royal Park and Brunswick)
S Oliver (Geelong School)
SB Oliver (Tasmania)
SM Oliver (Northern Territory)
SW Oliver (Essendon)
T Oliver (Australian Club, Civilians)
TG Oliver (Queensland Country)
W Oliver (umpire)
AM Olliver (Essendon, Footscray, North Melbourne, Yarraville)
L Oloa (umpire)
O Oloa (umpire)
T O'Loan (Australian Universities, Queensland Over-40s)
P O'Loghlen (Queensland Sub Districts Cricket Association)
D O'Loughlin (New South Wales South Coast and Highlands)
DH O'Loughlin (St Peter's College, Adelaide)
FH O'Loughlin (Williamstown)
J O'Loughlin (Central Gippsland Cricket Association)
J O'Loughlin (Mirboo North)
J O'Loughlin (Leongatha Cricket Association)
NC O'Loughlin (Kensington)
P O'Loughlin (Fitzroy)
S O'Loughlin (New South Wales Far West, Southern Districts of New South Wales)
AE Olsen (Darwin)
B Olsen (Gosford and District)
B Olsen (Gosford)
C Olsen (Joondalup)
G Olsen (Sydney)
G Olsen (New South Wales Cricket Association)
J Olsen (Randwick)
MN Olsen (Gravesend)
P Olsen (Gordon)
R Olsen (Queensland Under-16s)
RW Olsen (Western Australia Institute of Sport Colts)
T Olsen (Queensland Under-17s)
T Olsen (Northern Territory Under-19s)
A Olssen (Sevenhill)
DM Olsson (Prince Alfred College, Adelaide)
L Olsson (Australian Transplant A, Australian Transplant B)
N Olsson (Kalamunda)
S Olston (Maffra, Sale-Maffra Cricket Association)
SL Oluc (Victoria Over-50s Second XI)
S Olufson (umpire)
PE Olver (Northcote)
JF Olzard (Queensland Under-17s)
S O'Mahony (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
A O'Malley (New South Wales Central Coast)
B O'Malley (Australian Capital Territory-Southern Districts-Southern Tablelands, Southern Tablelands)
C O'Malley (Swimmers Women)
P O'Malley (Swimmers Women)
PA O'Malley (New South Wales Country, Riverina)
R O'Malley (Coorparoo)
TF O'Malley (Northern Suburbs)
WJ O'Malley (Kensington)
M O'Malveney (Australian Capital Territory Under-17s)
PK O'Malveney (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
DM Oman (Geelong, Prahran, Victoria Country)
GG Oman (Geelong, Kent Second XI, St Kilda)
DM O'Mara (Sorrento-Duncraig)
E O'Mara (Australian Capital Territory Under-19s Women)
P O'Mara (Sorrento-Duncraig)
H O'Meagher (Australian Capital Territory)
H O'Meagher (Australian Capital Territory Under-17s)
P O'Meagher (scorer)
O'Meara (Melbourne Women)
A O'Meara (Noble Park)
CP O'Meara (Frankston Peninsula)
E O'Meara (Victoria White Under-17s Women)
J O'Meara (Trafalgar)
L O'Meara (Australian Capital Territory Women)
P O'Meara (Victoria Women Second XI)
PA O'Meara (Western Australia)
GJP O'Mullane (Victoria)
D Onas (Australia Maccabi XI)
DS Onas (Maccabi Ajax)
JB O'Neal (New South Wales School Teachers)
A O'Neil (New South Wales Women)
AV O'Neil (Adelaide Strikers Women, South Australia Women)
B O'Neil (Rockingham-Mandurah Second XI)
CW O'Neil (Australian Old Collegians)
D O'Neil (Western Suburbs)
D O'Neil (scorer)
F O'Neil (Monaro Cricket Association)
J O'Neil (Emus Colts)
K O'Neil (scorer)
MJ O'Neil (Western Australia)
T O'Neil (Western Suburbs Third XI)
W O'Neil (umpire)
O'Neill (Inglewood)
A O'Neill (Cooma)
C O'Neill (Tamworth)
C O'Neill (Elsternwick)
C O'Neill (Melbourne)
D O'Neill (Ex Students Cricket Club)
D O'Neill (New South Wales Catholic Colleges)
DI O'Neill (scorer)
FP O'Neill (Victoria Metropolitan Under-19s)
G O'Neill (Footscray)
G O'Neill (Manly)
G O'Neill (Paddington)
GJ O'Neill (Federal Capital Territory Cricket Association)
H O'Neill (Shoalhaven)
JB O'Neill (New South Wales Teachers, Sydney Teachers)
JB O'Neill (New South Wales Teachers New Zealand Touring Team)
JB O'Neill (Parramatta Past and Present Teachers)
K O'Neill (North Queensland Colts)
K O'Neill (umpire)
KH O'Neill (Royal New Zealand Navy)
KI O'Neill (South Australia)
KV O'Neill (scorer)
M O'Neill (Illawarra)
MD O'Neill (New South Wales, Western Australia)
MW O'Neill (umpire)
N O'Neill (Sutherland)
NCL O'Neill (Australia, New South Wales)
P O'Neill (umpire)
P O'Neill (umpire)
PI O'Neill (scorer)
R O'Neill (Elsternwick)
R O'Neill (Melbourne)
R O'Neill (Clarence)
S O'Neill (Thomson)
S O'Neill (East Belmont)
S O'Neill (Southport Trinity)
T O'Neill (New South Wales Women Second XI)
T O'Neill (Bexley)
T O'Neill (Gosford and Wyong)
TA O'Neill (Merewether)
TS O'Neill (Essendon)
W O'Neill (Riverina Under-19s)
W O'Neill (umpire)
WL O'Neill (Fitzroy, Fitzroy-Doncaster, Footscray)
WP O'Neill (umpire)
G Onions (South Perth)
L Onley (umpire)
AJ Onlow (Camden)
G Onslow (Newcastle)
JD Onslow (New South Wales Country, Newcastle)
JM Onslow (Camden)
Onus (Newcastle)
C Onus (Northern Districts of New South Wales)
C Onus (Northern Districts of New South Wales)
TA Onus (Northern Districts of New South Wales)
BA Onyons (Victoria)
OV Oostermeyer (St Kilda)
J Openshaw (St George's Club of Brooklyn)
R Openshaw (Australian Sports Gateway XI)
E Opie (Albert's Cricket Club)
EK Opie (South Australia)
J Opie (St Kilda)
JM Opie (St Peter's College, Adelaide)
M Opie (University of Wollongong)
W Opie (Northam and Country Districts)
D Oppenheim (umpire)
L Oppenshaw (St George's Club of Brooklyn)
BJ Opperman (Australia Under-19s, Australian Cricket Academy and South Australia Combined XI, South Australia Second XI, South Australia Under-19s)
PW Opperman (South Coast-West Moreton)
DD Orange (South Brisbane)
DG Orange (Queensland Country)
B Orchard (Australia Women, South Australia Women)
J Orchard (Sturt)
J Orchard (North Clare)
JR Orchard (South Australia)
V Orchard (Geelong)
W Orchard (Geelong)
J Ord (Mount Lawley)
J Ord (Balcatta)
B O'Regan (Western Australia Under-17s)
C O'Regan (Woodville South)
F O'Regan (Richmond)
G O'Regan (Australian Capital Territory Under-16s)
JB O'Regan (New South Wales)
O'Reilly (Cumberland)
O'Reilly (Parramatta)
AT O'Reilly (Tamworth)
C O'Reilly (West Torrens)
ED O'Reilly (Immigrants, Officers of the 4th Regiment and Gentlemen Immigrants)
J O'Reilly (Southern District Women)
JK O'Reilly (South Australia Under-17s Women)
JW O'Reilly (New South Wales)
K O'Reilly (Bundalaguah)
N O'Reilly (scorer)
P O'Reilly (Northern District)
P O'Reilly (Campbelltown)
P O'Reilly (Western Suburbs)
P O'Reilly (St George)
P O'Reilly (Macquarie University)
PA O'Reilly (South Australia Country)
PR O'Reilly (Australian Capital Territory, Canberra, New South Wales Country Southern)
S O'Reilly (Indooroopilly Districts)
S O'Reilly (Queensland Sub Districts Cricket Association)
T O'Reilly (Bundalaguah)
W O'Reilly (New South Wales Combined Grade)
WJ O'Reilly (Australia, New South Wales)
WL O'Reilly (New South Wales)
AR Orford (Brighton)
G Orford (Tasmania)
NL Orford (Brighton)
D Organ (Northern Territory Under-19s)
J Organ (Northcote)
C O'Riordan (New South Wales Metropolitan Under-17s)
C Orlando (Tasmania Over-50s)
L Orlovich (Bankstown, St George, Sydney)
W Orme (New South Wales Country)
T Ormerod (Essendon, Melbourne)
WH Ormerod (Essendon)
F Ormsby (Fitzroy)
JK Ormston (Footscray)
O'Rourke (Wollongong)
DR O'Rourke (Queensland Colts)
J O'Rourke (Coburg)
M O'Rourke (Lindisfarne Women)
MP O'Rourke (Australian Capital Territory, Darwen, Eagley, Gordon)
P O'Rourke (umpire)
P O'Rourke (Newcastle)
PL O'Rourke (Stockton and Northern Districts)
TJ O'Rourke (Valley)
WG ORourke (Wyong)
Orr (The Ovens)
Orr (Returned Soldiers)
Orr (Melbourne Cricket Club)
A Orr (Australian Capital Territory)
James Orr (Bendigo)
John Orr (Bendigo)
JP Orr (umpire)
M Orr (Victoria Country)
RD Orr (Victoria Country)
TJM Orr (Queensland Colts, Queensland Under-17s)
TJM Orr (Northern Suburbs)
WL Orr (South)
Orridge (The Ovens)
R Orsino (Preston)
S Orth (Tasmania Women)
K Ortiz (scorer)
T Ortiz (North West Sydney, Sydney)
TW Ortiz (St George)
A Orvis (Alexander Thomson)
K Orvis (Collingwood)
L Orvis (Victoria Under-17s)
T Orwin (Victoria Under-17s Women)
Osborn (Geelong)
EP Osborn (University)
FE Osborn (Prince Alfred College, Adelaide)
FJ Osborn (South Australia)
Osborne (Royal Australian Artillery)
Osborne (Geelong)
Osborne (39th Regiment)
Osborne (umpire)
Osborne
Osborne
B Osborne (Bayswater)
BA Osborne (Ringwood)
C Osborne (St Bernard's Old Collegians)
CH Osborne (Prince Alfred College, Adelaide)
CS Osborne (Australian Capital Territory)
E Osborne (New South Wales Second XI)
EA Osborne (Australia Women, Australian Capital Territory Women, Melbourne Stars Women, New South Wales Women, Sussex Women, Sydney Thunder Women)
EC Osborne (Cambridge University)
EJ Osborne (South Melbourne)
F Osborne (Victorian Army)
G Osborne (Northern Territory Under-17s)
G Osborne (University Second XI)
J Osborne (scorer)
J Osborne (Bohemians)
J Osborne (Lane Cove White)
J Osborne (Sydney University)
J Osborne (Manly-Warringah Third XI)
K Osborne (St George)
L Osborne (Sydney Metropolitan)
M Osborne (Victoria)
M Osborne (St George)
N Osborne (Illawarra)
N Osborne (St George)
NM Osborne (Victoria)
NW Osborne (Mosman)
P Osborne (Victoria Country)
R Osborne (North Sydney)
RH Osborne (New South Wales)
RM Osborne (Victoria)
S Osborne (Wurruk)
T Osborne (Sandhurst)
T Osborne (St George)
T Osborne (South Tamworth)
T Osborne (Sydney University)
T Osborne (Knox Grammar School, Sydney)
W Osborne (umpire)
WS Osborne (Bendigo)
B Osbourne (Australia Masters)
E Osbourne (New South Wales Schools Women)
DB O'Shannassy (North Melbourne)
DW O'Shannassy (North Melbourne)
P O'Shannassy (Melbourne Juniors)
RM O'Shannassy (South Australia)
C O'Shannessy (UTS-Balmain)
D O'Shannessy (Australian Capital Territory and New South Wales Country Under-17s, Cricket Australia Under-19s XI)
O'Shaughnessy (Australian Services)
B O'Shaughnessy (Western Australia)
C O'Shaughnessy (Sydney Central)
J O'Shaughnessy (Australian Services)
KM O'Shaughnessy (scorer)
M O'Shaughnessy (Wandearah)
SM O'Shaughnessy (Glenunga)
K O'Shaunessy (scorer)
O'Shea (Gippsland)
O'Shea (Sydney Juniors)
BM O'Shea (Carlton, Richmond)
C O'Shea (Whitfords)
D O'Shea (Crusaders)
DFJ O'Shea (Carrickfergus, Hawthorn-Monash University, Malahide, Northcote, Spencer)
G O'Shea (scorer)
J O'Shea (umpire)
LB O'Shea (Caldy, Tring Park)
LB O'Shea (Tasmania Cricket Association Invitation XI)
M O'Shea (Essendon)
S O'Shea (Bentley)
T O'Shea (Queensland Country)
B Osland (Cardiff-Boolaroo)
OH Osland (New South Wales Country, Newcastle, Northern Districts of New South Wales)
S Osman (Stanley Cricket Association)
T Osmetti (Hannans)
B Osseweyer (umpire)
Osterman (Ballarat)
O'Sullivan (New Lambton)
O'Sullivan
A O'Sullivan (Queensland Schoolboys 15s, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
AD O'Sullivan (Western Suburbs)
B O'Sullivan (Newcastle)
B O'Sullivan (Australian Old Collegians)
BD O'Sullivan (Queensland Colts)
BJ O'Sullivan (North Melbourne, Northcote)
C O'Sullivan (Manly)
CM O'Sullivan (Carlton)
DC O'Sullivan (Footscray Edgewater)
G O'Sullivan (Queensland Women)
GM O'Sullivan (Victoria Under-15s Women, Victoria Under-17s Women)
GR O'Sullivan (New South Wales Country, New South Wales North Coast)
J O'Sullivan (Ipswich Pioneers)
J O'Sullivan (New South Wales Cricket Association)
J O'Sullivan (Manly-Warringah Third XI)
JJP O'Sullivan (scorer)
K O'Sullivan (Australian Capital Territory Women)
K O'Sullivan (New South Wales Under-15s Women Second XI)
M O'Sullivan (Sydney University)
M O'Sullivan (Queensland Women)
MB O'Sullivan (Essendon)
MJ O'Sullivan (North Melbourne, Northcote)
MM O'Sullivan (Congleton, Footscray Edgewater, North Melbourne, Northcote)
PL O'Sullivan (Prahran)
R O'Sullivan (Western Australia Under-17s)
R O'Sullivan (Ipswich Pioneers)
R O'Sullivan (Whitfords)
R O'Sullivan (Joondalup Third XI)
S O'Sullivan (South Caulfield)
TDB O'Sullivan (Northcote, St Kilda)
EC Oswald (Prince Alfred College, Adelaide)
L Oswald (Victoria Country)
NH Oswald (South Australia)
R Oswald (umpire)
L Oswald-Jacobs (St Peter's Old Collegians)
LG Oswald-Jacobs (Adelaide University, Pelsall, Sturt)
TS Oswin (Gympie, Maryborough)
K O'Toole (Newcastle Colts)
LR O'Toole (Doveton)
M O'toole (North Beach)
M Otrakdjian (umpire)
S Ottanelli (Prince Alfred College, Adelaide)
K Otte (umpire)
K Otte (New South Wales Country Second XI)
B Ottersen (scorer)
ML Ottewill (Australian Capital Territory)
F Ottley (Western Australia Women)
C Otto (Queensland Academy of Sport)
E Otto (Randwick-Petersham)
L Ottoway (Goulburn)
CW Outen (Williamstown)
J Outen (Ballarat)
J Outhart (Boisdale-Briagolong)
K Outhart (Boisdale-Briagolong)
WS Outram (London Australian XI)
W Outred (Warringah)
TM Outridge (Western Australia)
I Outtrim (umpire)
T Ovadia (Victoria Under-17s)
DE Ovenden (Queensland Academy of Sport, Queensland Colts)
DE Ovenden (Northern Suburbs)
T Ovens (Northern Territory, Sidmouth, South Perth)
T Ovens (South Perth)
Over (Geelong)
CE Over (Melbourne, Richmond)
W Over (Victoria)
MR Overall (South Australia Under-17s)
MR Overall (Adelaide Southern Districts)
Overlan (Australian Capital Territory Colts)
PG Overman (Essendon)
A Overton (Western Australia Under-15s Women, Western Australia Under-18s Women)
BR Overton (Parramatta Third XI)
TJ Overton (Kalamunda)
BJ Owen (Wollongong)
C Owen (scorer)
C Owen (Fitzroy)
CJ Owen (South Australia)
CT Owen (Northcote, Victoria Country)
FL Owen (Australian Universities)
H Owen (Ballarat)
H Owen (umpire)
J Owen (Brighton)
K Owen (Wanderers)
K Owen (Sutherland)
KA Owen (New South Wales)
KA Owen (Australian Capital Territory Women)
L Owen (Traralgon Cricket Association)
L Owen (Traralgon and District)
L Owen (Imperials)
M Owen (UTS-Balmain)
MJ Owen (Tasmania Second XI, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
NW Owen (Fitzroy-Doncaster)
R Owen (Tasmania Second XI, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s, Tasmania Under-23s)
R Owen (North Hobart)
T Owen (New South Wales School Teachers)
T Owen (Nevilles and Cecils)
T Owen (Sydney Teachers)
A Owens (New South Wales Women)
A Owens (umpire)
D Owens (umpire)
E Owens (Waratah-Mayfield)
J Owens (Australia Women, International XI Women, Western Australia Women)
MD Owens (Strathfield)
MJ Owens (Morley)
PNJ Owens (North Queensland Colts, Queensland Country Colts)
AG Owen-Smyth (St Peter's College, Adelaide)
AJ Oxenford (Queensland Country)
BNJ Oxenford (Queensland)
IB Oxenford (Queensland)
AE Oxenham (WT Evans' XI)
LE Oxenham (Queensland)
LE Oxenham (AE Sims' XI)
RK Oxenham (Australia, Queensland)
MP Oxford (Western Australia Country)
PR Oxlade (Geelong, Victoria Country)
G Oxley (scorer)
H Oxley (Campbelltown-Camden)
J Oxley (New Town)
M Oxley (Burwood Briars)
RA Oxworth (South Melbourne)
K Oza (umpire)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2020 CricketArchive