CricketArchive

Australia Players (L)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Little (Cumberland)
Little (Newcastle Teachers)
A Little (Tweed District Cricket Association)
A Little (Old Cranbrookians)
B Little (Glengarry)
C Little (Manly-Warringah)
C Little (Manly)
C Little (Sydney Grade XI)
C Little (Manly-Warringah Third XI)
D Little (umpire)
D Little (Glengarry)
DM Little (Queensland, University)
E Little (Queensland Women)
EA Little (Royal Australian Air Force)
FMB Little (Toowoomba)
G Little (Victoria Youth)
G Little (Traralgon Cricket Association)
G Little (Emus Colts)
G Little (Gormandale)
GR Little (Old Concordians)
H Little (Caulfield)
J Little (Metropolitan Team)
J Little (Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
J Little (Northern Territory)
JJ Little (Beenleigh-Logan)
JS Little (South Queensland Country Under-19s)
L Little (Glengarry)
LR Little (Northcote)
R Little (Mosman)
R Little (Waverley)
R Little (Sydney Grade XI)
RCJ Little (New South Wales)
RF Little (South Melbourne)
RK Little (scorer)
S Little (Northern Districts of New South Wales)
T Little (Tasmania Second XI, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
T Little (Sandy Bay)
WJ Little (umpire)
J Littledale (St George's Club of Brooklyn)
R Littlefield (Fitzroy)
AR Littlejohn (Australia Young Cricketers, Australian Cricket Academy, Western Australia Under-19s)
CS Littlejohn (Gold Coast Dolphins)
ZP Littlejohn
BG Littleproud (Queensland Country)
E Littleproud (Queensland Under-15s Women)
M Littler (Middle Park)
D Littlewood (Junee)
J Littlewood (Newcastle and Illawarra)
JN Littlewood (New South Wales Country Northern)
MJ Littlewood (Australian Capital Territory, Belmont, New South Wales Country, Newcastle)
R Littlewood (New South Wales Country)
S Lituri (Wanneroo City)
R Litzow (Long Plains)
S Liu (New South Wales Metropolitan Under-15s Women)
F Liver (Hay)
R Livera (Bentleigh)
RJ Livera (Casey-South Melbourne)
C Livermore (Australian Capital Territory Women)
D Livermore (Gordon)
D Livermore (Gordon Third XI)
E Livermore (Australian Capital Territory Women)
L Livermore (Australian Capital Territory Women)
W Livermore (New South Wales Southern Zone)
J Livesey (Australian Capital Territory Women)
J Livesey (referee)
Livett (Manly)
G Living (umpire)
GF Living (Victoria)
BAL Livingston (New South Wales)
G Livingston (University of New South Wales)
J Livingston (Australian Army)
L Livingston (Marylebone Cricket Club, New South Wales, Northamptonshire)
Livingstone (Benalla)
GR Livingstone (Sydney University, University of New South Wales)
J Livingstone (Horsham, Victoria Country Colts)
M Livingstone (Footscray Edgewater)
P Livingstone (Illawarra)
P Livingstone (Victoria Women Second XI)
R Livingstone (Clarence)
T Livingstone
T Liyanage (Parramatta Third XI)
J Llew (Matthew Flinders Anglican College)
B Llewellyn (Queensland Under-17s)
D Llewellyn (New South Wales Women)
N Llong (Crusaders)
A Lloyd (Waverley)
B Lloyd (Swan Valley)
BR Lloyd (Australian Capital Territory)
C Lloyd (Moorlands)
C Lloyd (North Sydney Third XI)
CD Lloyd (Wynnum-Manly)
D Lloyd (North Queensland Colts)
D Lloyd (Rockingham-Mandurah)
F Lloyd (Newcastle)
G Lloyd (New South Wales Western Zone)
G Lloyd (Bathurst)
G Lloyd (Balmain)
G Lloyd (umpire)
G Lloyd (St George)
HS Lloyd (St Peter's College, Adelaide)
IH Lloyd (St Peter's College, Adelaide)
J Lloyd (North Queensland Colts)
J Lloyd (Kensington)
J Lloyd (Wembley Districts)
JH Lloyd (St Peter's College, Adelaide)
M Lloyd (Sydney Metropolitan)
M Lloyd (Southern Districts)
M Lloyd (Royal Australian Air Force)
M Lloyd (North Sydney)
M Lloyd (Moggill)
MJ Lloyd (Auburn, Godmanchester Town, Huntingdonshire, Macquarie University)
NJ Lloyd (Moorabbin Park)
NR Lloyd (Bathurst)
R Lloyd (umpire)
R Lloyd (Australia Over-50s)
RG Lloyd (South Australia)
T Lloyd (Wembley Districts)
TK Lloyd (Helensburgh)
TM Lloyd
B Lloyd-Green (Warringah)
S Llyon (Australia Over-60s)
AT Loader (Pulteney Old Scholars)
C Loader (New South Wales Under-19s Women)
JP Loader (Queensland Under-19s)
P Loader (umpire)
T Loader (New South Wales South Coast and Highlands, New South Wales Southern Zone)
W Loader (Bradman Foundation)
B Loats (Newtown and Chilwell)
MS Lobley (Bundalaguah)
P Lobo (Western Australia Over-50s)
N Locandro (Newtown and Chilwell)
GS Locastro (Queensland Country)
Loch (Western New South Wales)
AM Lochner (Tasmania)
LL Lochran (Newcastle City)
M Lochran (Queensland Women)
I Lock (referee)
IH Lock (umpire)
SM Lock (North Melbourne)
SM Lock (North Melbourne)
Locke (Southern New South Wales Women)
J Locke (South Sydney)
PTB Locke (Hawthorn-East Melbourne)
S Locke (New South Wales Cricketers Club Veterans)
Locker (New South Wales)
J Locker (umpire)
T Locker (umpire)
M Lockett (South Brisbane Under-19s)
WR Lockett (Hawksburn)
G Lockhart (South Melbourne)
JJ Lockhart (University of Newcastle)
JW Lockhart (Murrumbeena)
NR Lockhart (Prahran, South Melbourne)
S Lockhart (Queensland Under-18s Women)
SJ Lockhart (New South Wales Country)
AA Lockhart-Krause (Beenleigh-Logan, Valley)
GW Lockie (Queensland)
C Lockwood (Waverley)
E Lockwood (Western Australia)
E Lockwood (Collingwood)
WT Lockwood (Western Australia)
RJG Lockyear (Hobart Hurricanes, Sydney Thunder, Tasmania)
C Lockyer (Bentley)
EF Lockyer (St Peter's College, Adelaide)
FW Lockyer (South Melbourne, Victoria)
JT Lockyer (Bentley)
M Lockyer (Bentley)
N Lockyer (Alkupitja)
W Lockyer (Castlemaine)
BA Lodding (Victoria)
Loder (Singleton)
N Loder (Sutherland Third XI)
RR Loder (New South Wales)
T Loder (Northern Districts of New South Wales)
AO Lodge (Western Australia)
J Lodge (Victoria Women's Cricket Association President's XI)
M Loew (New South Wales Under-19s)
M Lofberg (New South Wales Women)
J Loffel (Echuca)
A Loffler (umpire)
AR Loft (Warnambool)
Loftes (Darwin)
G Loftes (Port Pirie Combined XI Women)
F Lofts (Richmond River Districts)
S Lofts (Emus Colts)
J Loftus (Australian Capital Territory)
P Loftus (Kensington)
S Loftus (Crusaders)
S Loftus (St Josephs)
SJ Loftus (Geelong, Geelong West, Victoria Country, Wallasey)
Logan (Maryborough)
Logan (North Australian Club)
A Logan (Sydney University)
C Logan (South Gippsland)
C Logan (Traralgon Cricket Association)
C Logan (Imperials)
CB Logan (Carlton, Frankston Peninsula)
G Logan (Southern New South Wales A)
H Logan (Queensland)
IB Logan (MA Noble's XI)
J Logan (Victoria Country)
J Logan (Western Australia Eastern Districts)
JJ Logan (Adelaide University)
JJ Logan (Southern Storm)
JJ Logan (Adelaide University)
M Logan (New South Wales Cricket Association)
M Logan (New South Wales Catholic Colleges)
N Logan (Auburn)
PW Logan (Sydney University)
T Logan (umpire)
W Logan (Victoria)
W Logan (Melbourne Cricket Club)
J Logan-Pye (Merewether)
Loghnan (Bohemians)
A Login (Gippsland)
B Logue (University)
BW Logue (Knebworth Park)
J Logue (New South Wales Country)
LJ Logue (New South Wales Western Districts)
P Logue (Dubbo)
P Loh (Victoria Blind)
R Loh (umpire)
R Loh (Western Australia Under-19s Women, Western Australia Women Second XI)
R Loh (referee, scorer)
J Lohman (Australian Old Collegians)
A Lohr (Carlton)
Lohya (Future Stars Academy, Australia)
U Lohya (Future Stars Academy, Australia)
R Loiacono (Bayswater-Morley)
C Loiterton (Cootamundra)
P Lojszczyk (Western Suburbs)
A Lole (Newcastle Colts)
AT Lole (Tamworth)
AT Lole (Old Boys)
D Lole (Australian Capital Territory Schools)
MA Lole (Australian Capital Territory and New South Wales Country Under-17s)
P Lomard (New South Wales Catholic Colleges)
HH Lomax (Queensland Colts)
M Lomax (Lindfield)
P Lombardi (Murgheboluc)
A Lombardo (Wembley Districts)
M Lombardo (Wembley Districts)
H Lomman (Waroona)
S Lomman (Waroona)
DG Lomond (scorer)
WH London (Melbourne)
WW London (Queensland Country)
Lonergan
AR Lonergan (New South Wales, South Australia)
AR Lonergan (umpire)
B Lonergan (Bracken Ridge)
DG Lonergan (Campbelltown, Campbelltown-Camden, Northamptonshire Second XI)
E Lonergan (South Australia)
J Lonergan (Tasmania Women)
JJ Lonergan (Adelaide Northern Districts)
WT Lonergan (umpire)
D Loney (Manifold Heights)
GS Loney (Tasmania)
A Long (Bathurst Women)
BG Long (New South Wales Colts)
BG Long (North Sydney)
D Long (South, Southern Tasmania Cricket Association)
D Long (Whitfords)
DN Long (Prahran)
E Long (North Sydney)
EJ Long (New South Wales)
G Long (Sydney University)
G Long (North)
GH Long (Tasmania Combined XI)
HP Long (Midland-Guildford)
J Long (umpire)
J Long (Coburg)
J Long (Mount Clear)
J Long (Victoria Country Under-17s)
JA Long (Midland-Guildford Third XI)
M Long (Whitfords)
P Long (Ringwood)
R Long (umpire)
T Long (Central Gippsland Cricket Association)
T Long (Moe)
TTT Long (Queensland)
W Long (Illawarra)
WT Long (Collingwood)
Longbottom (Cumberland)
Longbottom (Sydney Metropolitan)
H Longbottom (New South Wales Country, Southern Districts of New South Wales)
R Longbottom (New South Wales)
R Longbottom (St George)
Longden (University)
NA Longden (Ballarat)
D Longhurst (Sale-Maffra Cricket Association)
N Longhurst (Gordon Third XI)
S Longhurst (New South Wales South Coast and Highlands)
Longley (Goulburn)
Longley (Tamworth)
J Longley (Northern District)
K Longley (Northern District)
R Longley (Northern District, Northern Districts of New South Wales)
R Longley (Western Australia Women)
RR Longmire (St Peter's College, Adelaide)
A Longmore (New South Wales Country)
JJ Longmore (Essendon)
P Longmore (Junee)
R Longmore (scorer)
AJ Longmuir (New South Wales Teachers)
GW Longney (Victoria)
T Longo (New South Wales Women)
P Longson (St Kilda)
V Longson (Western Australia Women)
AM Longwood (Bedford Morley)
A Longworth (New South Wales Country Second XI)
A Longworth (Emus Colts)
R Longworth (Goulburn)
K Lonie (South Melbourne)
R Lonie (Australian Capital Territory President's XI)
A Lonsdale (Victoria Women)
D Lonsdale (Queensland Country)
G Lonsdale (Australian Capital Territory Under-17s)
G Lonsdale (Randwick)
J Lonsdale (umpire)
C Loopstra (Metropolitan Team)
CM Loopstra (University)
JDB Loorham (Ringwood)
JB Loos (Morley)
RWV Lopes (Australian Capital Territory)
N Lopez (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
NF Lopez (Prospect)
NF Lopez (St Peter's College, Adelaide)
R Lopez (Sydney Shires XI)
T Lopez (St Peter's College, Adelaide)
Lord (Federal Capital Territory Cricket Association)
Lord (Goulburn)
A Lord (umpire)
AA Lord (St Kilda)
D Lord (New South Wales Cricket Association, WW Hall's XI)
DJH Lord (Mosman)
DJH Lord (Mosman Past)
E Lord (Newcastle, Northern Districts of New South Wales)
G Lord (Carlton, South Melbourne)
G Lord (Mosman-Middle Harbour)
GO Lord (South)
GS Lord (umpire)
J Lord (Victoria Women)
J Lord (umpire)
J Lord (scorer)
JC Lord (Hampshire, Tasmania)
LJ Lord (Prahran)
MG Lord (Melbourne)
O Lord (South)
P Lord (umpire)
R Lord (Broken Hill)
S Lord (Tasmania)
T Lord (Clarence River Association)
EE Lording (North Melbourne)
SK Lording (Hawthorn-East Melbourne)
M Lorenz (Kelmscott)
C Lorenzato (Western Suburbs Third XI)
D Lorenz Daniel (St Mary's)
D Lorenzo (umpire)
C Lorimer (EW Wallington's XI)
J Lorimer (EW Wallington's XI)
JW Lorimer (Bohemians)
T Lorkin (Northcote)
J Lorraine (Carlton)
TJ Lorraine (scorer)
T Lorranie (scorer)
AK Lossberg (Queensland Under-19s)
EN Lostroh (scorer)
D Loth (Randwick-Petersham Third XI)
WF Lothian (Cumberland)
R Lotliker (Penrith Third XI)
CV Loton (Western Australia)
MW Loton (Western Australia)
Lott (Melbourne High School)
G Lott (Newcastle)
H Lott (Newcastle)
R Lotter (New South Wales Women)
R Louden (St George)
AP Loudon (Queensland Country Under-19s, South Queensland Under-19s)
B Loudon (Riverina)
B Loudon (Penrith Third XI)
C Lougarey (umpire)
WD Lough (New South Wales)
JB Loughlin (Southern Districts of New South Wales)
J Loughman (Crusaders)
JA Loughman (Richmond)
Loughnan (Northern Tasmania Cricket Association)
A Loughnan (Melbourne, Victoria)
AR Loughnan (Victoria)
M Loughnan (Carnegie)
W Loughnan (Bohemians)
JF Loughrey (North Melbourne)
P Loughrey (umpire)
B Loughron (Greenvale)
C Louis (Northcote, Victoria)
G Louis (Northern Territory, Queensland)
G Louis (Allsorts)
T Lourens (Victoria Country Women)
S Loutit (Elsternwick)
L Louttit (Australian Capital Territory-Southern Districts-Southern Tablelands, Southern Tablelands)
Love (Ballarat)
AA Love (University)
C Love (Beaumaris)
CH Love (St Peter's College, Adelaide)
D Love (Cooma)
DN Love (Northcote)
H Love (Balmain)
HSB Love (Australia, New South Wales, Victoria)
I Love (Rosedale-Kilmany)
J Love (Mosman)
JW Love (Fitzroy-Doncaster)
M Love (University)
M Love (Traralgon and District)
M Love (Australian Cricketers Association Masters)
M Love (Sydney Grade XI)
MB Love (Footscray Edgewater, Footscray-Victoria University, North Melbourne, Traralgon Cricket Association, Victoria Country)
MB Love (Yarraville)
ML Love (Australia, Durham, Northamptonshire, Queensland)
P Love (Cumberland)
PN Love (Mosman)
R Love (Queensland Women)
RA Love (Prahran, Richmond)
S Love (Cooma)
TJ Love (Maffra, Rosedale-Kilmany)
C Loveday (Cardiff-Boolaroo)
NJ Loveday (Eastern Suburbs)
NJ Loveday (Eastern Suburbs Third XI)
Lovegrove (Maitland)
T Lovegrove (Hillman)
SB Loveless (North Melbourne)
Lovell (Dunkeld)
ACI Lovell (Guildford, Middlesex Second XI, Surrey Second XI)
BA Lovell (Tasmania)
BA Lovell (Kingborough)
CJ Lovell (Prince Alfred College, Adelaide)
DC Lovell (South Australia)
DJ Lovell (Prince Alfred College, Adelaide)
FK Lovell (Prahran)
GBT Lovell (Oxford University)
H Lovell (Old Essendon Grammarians)
J Lovell (Australian Capital Territory Under-17s)
J Lovell (umpire)
K Lovell (Northern Territory Women)
M Lovell (South Australia Second XI)
S Lovell (Riverina)
SR Lovell (University)
T Lovell (Tasmania)
W Lovell (Victoria Metropolitan Under-17s)
WB Lovell (umpire)
WR Lovell (Victoria Metropolitan Under-19s)
C Lovelock (umpire)
OI Lovelock (Western Australia)
P Lovelock (scorer)
B Loveluck (Kingborough)
M Lovely (Tumut and District Cricket Association)
Loveridge (Stanmore)
C Loveridge (Western Australia Under-19s)
C Loveridge (Rockingham-Mandurah)
EA Loveridge (South Australia)
WD Loveridge (New South Wales)
K Lovering (umpire)
Lovett (Orange)
AF Lovett (Tasmania, Western Australia)
DE Lovett (Australian Capital Territory)
G Lovett (New South Wales Under-16s, New South Wales Under-19s)
G Lovett (Bankstown)
HC Lovett (Tasmania)
L Lovett (Queensland Under-15s Women)
S Lovett (New South Wales Invitation Under-17s Women)
S Lovett (Northcote)
AR Lovick (Applecross)
FS Lovie (Richmond, South Melbourne)
SJ Lovie (Old Scotch)
P Lovitt (Old Cranbrookians)
P Lovitt (Waverley)
A Low (Sydney University)
BD Low (Toowoomba)
GK Low (South Melbourne)
K Low (Mandurah)
Lowe (Geelong)
Lowe (Ararat)
A Lowe (Northern District)
A Lowe (Prince Alfred College, Adelaide)
A Lowe (Bradman Foundation)
A Lowe (Sydney)
A Lowe (Manly-Warringah)
A Lowe (Northern District Third XI)
AJ Lowe (Waratah-Mayfield)
AS Lowe (South Australia Country)
AW Lowe (Williamstown CYMS)
C Lowe (Blacktown)
C Lowe (Sydney Grade XI)
C Lowe (Hawkesbury)
D Lowe (Northern Territory)
D Lowe (umpire)
D Lowe (Bathurst)
F Lowe (Victoria)
F Lowe (Carlton, Collingwood)
G Lowe (Burwood Briars)
G Lowe (Victoria Country)
G Lowe (Mosman-Middle Harbour)
GH Lowe (Prince Alfred College, Adelaide)
GWA Lowe (New South Wales Colts, New South Wales Combined First Grade)
J Lowe (Tasmania Under-19s Women)
J Lowe (St Bernard's Old Collegians)
J Lowe (Gosnells)
KT Lowe (Carlton, Northcote)
M Lowe (Northern District, Northern Districts of New South Wales)
M Lowe (Sydney Grade XI)
M Lowe (Prince Alfred College, Adelaide)
M Lowe (Sydney Metropolitan)
M Lowe (New South Wales Combined High Schools)
N Lowe (Croydon)
P Lowe (University)
R Lowe (New South Wales Academy Women)
SJ Lowe (South Australia Women)
T Lowe (University of Notre Dame)
W Lowe (Newcastle)
W Lowe (Clarence River Association)
WEB Lowe (St Peter's College, Adelaide)
KB Lower (Prince Alfred College, Adelaide)
RJ Lower (Prince Alfred College, Adelaide)
D Lowery (Mosman)
DA Lowery (Northern District)
DW Lowery (Victoria)
DW Lowery (St Josephs)
P Lowery (St Josephs)
A Lowes (Mount Lawley)
J Low-McMahon (Australian Capital Territory and New South Wales Country Under-17s)
TJ Lowrey (scorer)
B Lowrie (Victoria White Deaf)
Lowry (Bowral)
Lowry (Holbrook)
D Lowry (New Town)
JB Lowry (Victoria)
LMW Lowry (Frankston Peninsula)
S Lowry (St Joseph's College, Nudgee)
SR Lowry (Queensland Under-19s)
SR Lowry (Sandgate-Redcliffe)
Z Lowry (Tasmania Under-15s Women, Tasmania Under-18s Women)
Z Lowry1 (Tasmania Under-15s Women)
R Lowth (Warwick Greenwood)
CC Loxton (Cambridge University, Queensland)
J Loxton (Northern Suburbs)
JFC Loxton (Queensland)
SJE Loxton (Australia, Victoria)
T Loxton (Sydney Third XI)
A Loy (Highlands)
J Loy (White Knights Baldivis)
AR Loynes (umpire)
DM Lozinski (New South Wales Metropolitan Under-17s)
DM Lozinski (Bankstown)
A Luboski (Burwood Briars)
B Luby (Western New South Wales Under-19s)
BS Luc (Fairfield-Liverpool Third XI)
R Luc (Strathfield)
R Luc (Fairfield)
S Luc (Fairfield)
B Luca (Sunshine United)
F Luca (Kingsville Baptists)
P Luca (umpire)
Lucas (Ballarat)
Lucas (Benalla)
Lucas (Melbourne Juniors)
A Lucas (umpire)
A Lucas (Newcomb and District)
AA Lucas (Melbourne)
AD Lucas (Wanneroo)
AR Lucas (Footscray)
AT Lucas (South Australia)
B Lucas (Roleystone-Karragullen)
B Lucas (New South Wales Under-19s)
C Lucas (Queensland Under-19s)
C Lucas (Ipswich-Logan)
CE Lucas (Tasmania)
CR Lucas (Richmond, University)
D Lucas (New South Wales Colts, New South Wales Second XI)
D Lucas (Waverley)
D Lucas (Sydney Metropolitan)
E Lucas (Tasmania)
E Lucas (Tasmania Country)
EA Lucas (North, Northern Tasmania Cricket Association)
EJ Lucas (South)
F Lucas (Collingwood)
FJ Lucas
FR Lucas (South Australia)
J Lucas (South Australia Women)
J Lucas (umpire)
J Lucas (Australian Capital Territory)
J Lucas (Lake View)
J Lucas (umpire)
JP Lucas (New South Wales Country)
KJ Lucas (Footscray, Footscray-Victoria University)
M Lucas (Australian Capital Territory Under-17s)
M Lucas (West Australian Suburban Turf Cricket Association)
M Lucas (Whitfords)
MJ Lucas (Queensland)
MP Lucas (Western Australia Institute of Sport Colts, Western Australia Under-16s, Western Australia Under-19s)
R Lucas (Lindfield)
RW Lucas (University of New South Wales)
S Lucas (Sunshine Druids)
TT Lucas (South Australia)
WP Lucas (Dapto)
ST Lucas-Laws (Rosedale-Kilmany, Sale City)
L Luccitti (umpire)
R Lucey (Fairfield-Liverpool, Mount Pritchard-Southern Districts, Southern Districts)
A Luck (Ipswich Pioneers)
C Luck (Crusaders)
D Luck (Keilor)
GJ Luck (umpire)
SJ Luck (George Town)
D Luckie (Northern Suburbs Junior Association)
AV Luckman (Hawthorn, Hawthorn-Waverley, St Kilda)
R Luckman (Mosman, St George)
R Luckman (New South Wales Combined High Schools)
EJ Lucy (St Peter's College, Adelaide)
TP Ludeman (Adelaide Strikers, Melbourne Renegades, South Australia)
A Ludik (Western Australia Under-17s)
F Ludlow (Victoria Colts)
GC Ludlow (Collingwood)
M Ludlow (Riverside)
W Ludlow (Collingwood)
W Ludlow (Northcote)
WJ Ludlow (Collingwood, Northcote)
CK Ludowyke (Hawthorn-Monash University, Sileby Town)
DC Ludowyke (University)
L Ludowyke (Oakleigh)
J Ludwig (Northern Territory)
RW Ludwig (South Queensland Colts)
S Ludwig (Northern Territory)
A Luff (Tasmania Under-19s)
A Luff (Primary Club of Australia)
P Luff (Northcote)
P Luffman (Southern Tablelands)
P Luffman (New South Wales Great Public Schools)
BR Lugar (Essendon)
M Lugg (Port Melbourne)
MB Lugg (Australian Capital Territory Women, Typhoons Women)
S Lugg (Victoria Country)
I Lugsden (Hay)
K Lugsden (Hay)
K Lugsden (Murrumbidgee)
K Lugsdin (Murrumbidgee)
P Lugsdin (Hay)
FL Lugton (Victoria)
JA Lugton (Northcote)
K Luiters (New South Wales Under-17s)
KJJ Luiters (Campbelltown, Western Suburbs)
S Luizzi (Melbourne University)
G Luk (Melbourne Australian Old Collegians, Victoria Australian Old Collegians)
S Lukan (University)
Luke (Broken Hill)
C Luke (Prince Alfred College, Adelaide)
C Luke (South Australia Under-17s)
N Luke (Victoria Blind)
R Luke (Mosman)
T Luke (Illawarra)
EW Lukeman (New South Wales)
MR Luker (Goodwood)
M Lukic (Tasmania Under-19s)
M Lukic (Westbury Shamrocks)
B Lukich (Western Australia Under-17s)
J Lukins (Mosman)
P Lukins (Mosman)
RG Lukins (Australian Old Collegians)
J Lukosius (South Australia Under-17s)
Lukraft (Army and Navy Officers)
F Luland (Junior Cricket Association, Sydney Juniors)
D Lulham (New South Wales Country)
D Lulham (Mosman)
I Lulham (New South Wales South Metropolitan Women)
V Lului (Norfolk Island)
M Lum (scorer)
J Lumby (Cumbria Women)
Lumsdaine (Newington College)
Lumsden (Goulburn)
A Lumsden (Fitzroy)
A Lumsden (Fitzroy)
J Lumsden (Port Melbourne)
JK Lumsden (Australia Women, New South Wales Women, South Australia Women)
S Lumsden (Goulburn)
TJ Lumsden (Calmore Sports)
A Lund (umpire)
F Lund (scorer)
Lundner (Southern Districts of New South Wales)
AR Lungley (South Australia)
B Lunn (Richmond)
E Lunn (New South Wales)
MN Lunn (Redlands)
MN Lunn (South Brisbane)
NE Lunn (umpire)
S Lunnon (Tasmania Under-16s)
M Luplau (Doubleview-Carine)
Luplaw (Ballarat)
JC Lupton (JS Dixon's XI)
BF Luscombe (umpire)
GD Luscombe (University)
D Lush (Alberton Cricket Association)
J Lush (Malvern)
JG Lush (New South Wales)
M Lush (Alberton Cricket Association)
E Lusk (New South Wales Junior Union)
OW Lusk (Queensland Country)
W Lusk (Queensland Country Colts)
M Luskan (Keira)
A Luther (North West Sydney)
DM Lutherburrow (South Queensland Under-17s)
K Luthra (St Peter's College, Adelaide)
M Lutschini (Sydney)
MJ Lutschini (Australia Women, New South Wales Women)
PG Lutschini (New South Wales Women)
B Lutter (Gosnells)
DR Lutter (South Coast-West Moreton)
R Lutter (Ipswich-Logan)
S Lutter (Ipswich-Logan)
Luttrell (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
C Luttrell (Geelong)
EH Luttrell (Prahran)
JF Luttrell (Prahran)
M Luttrell (Grovedale)
BC Lutvey (Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
B Lutz (Australian Army Women)
CT Luxton (Queensland Colts)
Lyall (Westbury)
R Lyall (Married)
G Lycett (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
SW Lydamore (Northern Territory Under-17s)
BP Lydeamore (South Australia Country)
J Lyderamore (South Australia Country)
R Lyell (St Kilda)
Lyle (University)
J Lyle (Randwick-Petersham Third XI)
S Lyle (Australian Old Collegians, New South Wales North West Zone)
Lyme (Combined Services)
M Lymer (Bell Post Hill)
S Lymer (North Geelong)
P Lynam (Balgownie)
B Lynas (Roseville)
A Lynch (Bundalaguah, Sale-Maffra Cricket Association, Wurruk)
A Lynch (Bairnsdale Cricket Association)
AG Lynch (Queensland Over-50s Second XI)
AG Lynch (Australia Over-50s)
AS Lynch
AS Lynch (Redlands)
AW Lynch (St Kilda)
B Lynch (Australian Capital Territory-Southern Districts-Southern Tablelands, Southern Tablelands)
B Lynch (Sale)
B Lynch (Randwick-Petersham Third XI)
B Lynch (Heyfield)
B Lynch (Roxburgh Park-Broadmeadows)
BM Lynch (Melbourne)
C Lynch (umpire)
CJ Lynch (Essendon, Geelong)
CJ Lynch (Launceston)
D Lynch (Northern District)
E Lynch (Victoria Country Women)
EJ Lynch (St Kilda)
F Lynch (Parkes)
G Lynch (South Australia Second XI)
H Lynch (Australian Capital Territory)
J Lynch (scorer)
J Lynch (Imlay District Cricket Association, North-West Tasmania Cricket Association)
J Lynch (Hunter River)
J Lynch (Northern Districts of New South Wales)
K Lynch (New South Wales North Coast)
M Lynch (Wynnum-Manly)
N Lynch (Queensland Under-15s Women)
N Lynch (Roxburgh Park-Broadmeadows)
NM Lynch (Northcote)
NW Lynch (St Kilda)
ON Lynch (Queensland Under-17s)
P Lynch (Newtown and Chilwell)
R Lynch (Northern Suburbs)
R Lynch (Tasmania Under-19s)
S Lynch (Imlay)
SP Lynch (Footscray)
TPJ Lynch (umpire)
WM Lynch (North Melbourne)
Lynd (University)
Lynes (Leeton)
JL Lynes (East Melbourne)
CA Lynn (Australia, Brisbane Heat, Deccan Chargers, Guyana Amazon Warriors, Jamaica Tallawahs, Kolkata Knight Riders, Lahore Qalandars, Multan Sultans, Mumbai Indians, Northern Superchargers Men, Queensland, St Kitts and Nevis Patriots, Trinbago Knight Riders)
H Lynn (South Australia)
H Lynn (White Knights Baldivis)
PR Lynn (Western Australia Under-19s)
S Lynn (White Knights Baldivis)
TA Lynn (Cricket Without Borders Women, Victoria Under-15s Women, Victoria Under-18s Women's Invitation XI)
E Lynott (St Kilda)
Lyon (Warringah Masters XI)
B Lyon (Mosman)
B Lyon (Wanneroo)
CH Lyon (umpire)
F Lyon (Hawkesbury)
M Lyon (Australian Defence Force)
NM Lyon (Adelaide Strikers, Australia, New South Wales, South Australia, Sydney Sixers, Worcestershire)
RA Lyon (Prince Alfred College, Adelaide)
S Lyon (Manly)
S Lyon (Warringah Over-40s)
T Lyon (Northcote)
WA Lyon (St Peter's College, Adelaide)
Lyons (Broken Hill)
B Lyons (Swanbourne)
BS Lyons (Ringwood)
C Lyons (Tasmania Women)
DL Lyons (Ipswich-Logan)
DLQ Lyons (Ringwood)
E Lyons (Rockingham-Mandurah)
FWJ Lyons (umpire)
G Lyons (Victoria Over-50s Second XI)
J Lyons (Limestone Cricket Club)
J Lyons (Alexander Thomson)
JH Lyons (umpire)
JJ Lyons (Australia, South Australia)
K Lyons (South Australia Under-17s Women)
M Lyons (Queensland Under-19s Women)
MB Lyons (Australian Defence Force)
NR Lyons (Queensland Under-17s)
P Lyons (North-West Tasmania Cricket Association, Tasmania Country)
PF Lyons (East Melbourne, South Melbourne)
PJ Lyons (Essendon)
RB Lyons (Queensland)
T Lyons (North West Coast)
JM Lysaught (Bankstown, Canterbury, Folkestone, Gloucestershire Second XI, Kent Second XI, Leicestershire Second XI, Nottinghamshire Second XI, Sussex Second XI, Warwickshire Second XI)
K Lyttle (Goulburn)
P Lyttle (Goulburn)
T Lyttle (Kookaburras)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2021 CricketArchive