CricketArchive

Zimbabwe Players (T)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

M Taberer (Goats)
M Taberer (Harare Sports Club)
WS Taberer (Rhodesia)
KJ Taibu (Manicaland, Mashonaland)
T Taibu (African XI, Kolkata Knight Riders, Mashonaland, Mashonaland A, Mountaineers, Namibia, Northerns, Southern Rocks, Zimbabwe)
F Takarusenga (Matabeleland Tuskers, Westerns)
M Takodza (Zimbabwe Under-13s)
T Takodza (Zimbabwe Under-19s)
G Tandi (Zimbabwe Under-19s)
Tanner (scorer)
C Tanner (Harare Sports Club)
TJ Tapfumaneyi (umpire, referee)
Tapson (Mashonaland)
T Taruvinga (Zimbabwe Under-19s)
K Tasa
Tattersal (Rhodesia Schools)
Tattersall (Rhodesia Schools)
K Tattersall (Rhodesia, South African Universities, Western Province)
K Tattersall (Manicaland)
Taufail Zaheer (Zimbabwe Under-19s)
HJ Tayfield (Natal, Rhodesia, South Africa, Transvaal)
A Taylor (Goats)
AL Taylor (CFX Academy, Manicaland)
BRM Taylor (Barisal Bulls, Chittagong Kings, Mashonaland, Mashonaland A, Mashonaland Eagles, Mid West Rhinos, Northerns, Nottinghamshire, Prime Bank Cricket Club, Uthura Rudras, Wellington, Zimbabwe)
KJ Taylor (Manicaland)
K Taza
KT Teague (Rhodesia)
BB Tembo (Southern Rocks)
G Thandi (Old Hararians, Zimbabwe Schools)
GI Thom (Mashonaland Country Districts)
Thomas (Midlands)
Thomas (Rhodesia Schools)
Thompson (Rhodesia Schools)
G Thompson (St John's College, Harare)
JD Thompson (Rhodesia)
P Thomson (Rhodocs)
CB Thorn (Rhodesia, Rhodesia B)
G Thorn (Mashonaland Country Districts)
J Thula (Jameson School)
A Tichana (Centrals, Mashonaland, Mashonaland Eagles, Northerns)
C Tiffin (Slammers)
RB Tiffin (Old Hararians, The Stragglers)
D Timms (Mashonaland Country Districts, Young Zimbabwe)
RK Timoni (Mashonaland Eagles)
I Tinker (Old Hararians, The Stragglers)
DT Tiripano (Easterns, Mountaineers, Zimbabwe)
A Tom (Midlands)
DS Tomlinson (Border, Rhodesia, South Africa)
DS Tomlinson (Mashonaland)
RN Tomlinson (Rhodesia)
Tones (Rhodesia Schools)
Tones (Matabeleland)
KJ Tonkin (Rhodesia)
V Topotsa (Mid West Rhinos B)
H Toro (Mashonaland)
C Torr (The Wonderers)
K Torr (The Wonderers)
M Torr (Zimbabwe Under-17s)
M Torr (Zimbabwe Under-17s)
M Torr (The Wonderers)
FN Townsend (Mashonaland)
FW Townsend (Rhodesia)
DW Townshend (Rhodesia)
MW Townshend (CFX Academy, Matabeleland)
TJ Townshend (Rhodesia, Rhodesia B)
AJ Traicos (Mashonaland, Rhodesia, Rhodesia B, South Africa, South African Universities, Zimbabwe)
S Trenchard (Rhodocs)
SM Trenchard (Matabeleland Tuskers, Mid West Rhinos)
Trevor Chibvongodze (Zimbabwe Under-19s)
K Trivedi (The Stragglers)
A Truter (Easterns Women)
B Tsekwende (referee)
CK Tshuma (Matabeleland Tuskers)
E Tshuma (Zimbabwe Under-19s Women, Zimbabwe Women)
L Tshuma (Zimbabwe Women)
TM Tshuma (Westerns Women)
TE Tsiga (Southern Rocks)
Y Tsoro (Mid West Rhinos B)
PM Tsvanhu (Mashonaland Eagles, Mountaineers, Northerns)
Tulley (Mashonaland)
AH Tummell (Rhodesia)
D Tumozo
L Tunmer (umpire)
J Turina (Midlands Select XI)
MS Turley (Mashonaland)
E Turner (Matabeleland)
M Turner (Zimbabwe Country Districts)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how you can help.
| Home | Privacy Policy | Contact |
Copyright © 2003-2016 CricketArchive