CricketArchive

Zimbabwe Players (R)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

K Raath (Zimbabwe Under-15s)
P Rabinson (Rhodesia)
Rackham (Rhodesia Schools)
Rademeyer (MacDonald Club)
P Radloff (Matabeleland Country Districts, Zimbabwe Country Districts)
EC Rainsford (Centrals, Mid West Rhinos, Midlands, Zimbabwe, Zimbabwe Under-23s)
YB Rainsford (Centrals Women, Zimbabwe Women)
D Raj (Matabeleland)
R Ramskar (umpire)
MD Ramsker (scorer)
M Ranchod (Matabeleland)
U Ranchod (Mashonaland, Zimbabwe)
M Ransker (scorer)
F Rashikayi (referee)
K Rasuza (Mountaineers B)
Rawson (Zimbabwe Under-15s)
PWE Rawson (Natal, Suffolk, Zimbabwe)
S Reed (Mashonaland Country Districts)
DW Rees (Rhodesia, Western Province)
M Rees (Matabeleland Country Districts)
SA Reid (Mashonaland, Mashonaland Country Districts)
M Reiley (Midlands Select XI)
ML Reilly (Midlands)
PM Reilly (Midlands)
TM Reinders (Mashonaland Country Districts)
GJ Rennie (Mashonaland, Mashonaland A, Mashonaland Country Districts, Mashonaland Under-24s, Matabeleland, Young Mashonaland, Zimbabwe, Zimbabwe Country Districts)
JA Rennie (Matabeleland, Zimbabwe, Zimbabwe Country Districts)
JA Rennie (Matabeleland Country Districts)
P Rennie (Rhodesian Schools Fawns)
J Reutenbach (The Stragglers)
A Reynolds (Matabeleland)
Richards (Midlands)
D Richards (St John's College, Harare)
M Richards (Zimbabwe Under-13s)
CP Richardson (Rhodesia)
CR Ridgway (Rhodesia)
G Rigby (Peterhouse School)
S Rigby (Manicaland Select XI)
C Riley (Midlands Select XI)
G Riley (Midlands Select XI)
S Riley (Kwekwe)
HP Rinke (CFX Academy, Manicaland, Matabeleland, Zimbabwe)
C Rizhibowa (Mashonaland Eagles, Northerns, Southerns)
CL Roberts (Rhodesia)
G Roberts (umpire)
L Roberts (Mashonaland)
CM Robertson (Mashonaland Country Districts, Zimbabwe Country Districts)
D Robertson (Mid West Rhinos)
RG Robertson (Rhodesia)
SD Robertson (Rhodesia, Zimbabwe-Rhodesia)
A Robinson (Mutare Sports Club Casuals)
BI Robinson (Mashonaland, Young Mashonaland)
D Robinson (Mutare Sports Club Casuals)
ID Robinson (umpire, referee)
J Robinson (Mutare Sports Club Casuals)
LG Robinson (Natal, Rhodesia)
MJ Robinson (Manicaland)
P Robinson (umpire)
VL Robinson (Rhodesia)
LN Roche (Zimbabwe Under-13s)
Rodger (Rhodesia Schools)
M Rogan (Zimbabwe XI)
B Rogers (Zimbabwe Under-13s)
BG Rogers (CFX Academy, Manicaland, Mashonaland, Mashonaland Eagles, Matabeleland, Zimbabwe, Zimbabwe Country Districts)
D Rogers (Young Zimbabwe)
J Roksbie (Country Club Invitation XI)
Ronaldson (Midlands)
JB Roothman (Rhodesia, Transvaal)
M Rossi (Zimbabwe Under-19s)
MH Routledge (Bulawayo, Kensington Park, Rhodesia)
B Rowe (Matabeleland Country Districts)
Rowell (Manicaland)
DJ Rowett (Mashonaland Under-24s)
TDB Rudd (Mashonaland)
A Ruhode (Zimbabwe Cubs)
Rumbidzo (Easterns Women)
L Rusere (umpire, referee)
R Rusere (Universals)
A Rushambwa (CFX Academy)
TP Ruswa (Manicaland, Mashonaland)
S Rwazeni (umpire)
S Rwaziyeni (umpire)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive