CricketArchive

Wales Players (S)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

W Sabin (Wrexham)
Sabu (Gwersyllt Park)
A Saclar (Mochdre)
M Sadler (Malpas)
TW Sadler (Wales)
R Sails (Llanelli)
A Sainsbury (Swansea)
HG Salaman (Knighton)
K Salisbury (Brymbo, Brymbo Second XI)
K Salisbury (Llay Welfare)
M Salisbury (Hawarden Park, Hawarden Park Second XI)
R Salisbury (Brymbo, Brymbo Second XI)
R Salisbury (Llay Welfare)
C Salmar (Knighton, Radnorshire)
Salmon (Barmouth Visitors)
C Salmons (Pentyrch, St Fagans)
A Salom (Welsh Universities)
P Salt (Merionethshire)
S Salt (St Asaph, St Asaph Second XI)
G Salter (Welsh Universities)
J Sampson (Buckley)
WL Samson (Bangor)
Samuel (Mr Anderson's XI)
D Samuel (Welsh Schools, Welsh Schools Cricket Association)
D Samuel (Llanelli)
E Samuel (Pontardawe)
G Samuel (Players of South Wales)
H Samuel (Llanelli)
M Samuel (Port Talbot Town)
R Samuel (Welsh Schools, Welsh Schools Cricket Association)
R Samuel (Pontarddulais)
R Samuel (Felinfoel)
HW Samuels (JW Nicholas' XI)
J Samworth (St Fagans)
N Sandall (Mold)
A Sandalls (DVLA Mond)
E Sanders (Cwmavon)
J Sanders (Panteg)
M Sanders (Merionethshire)
N Sanders (Gwent Under-14s)
S Sandhuu (Ynysygerwn)
G Sandilands (Glamorgan East)
N Sandland (St Asaph, St Asaph Second XI)
RWG Sandwith (Radnorshire)
FJ Santoris (Llandovery, Swansea)
Santos Singh (Cardiff)
A Sardir (Mochdre)
W Sargeant (Wrexham)
W Sargeant (Bangor Second XI)
WG Sargeant (J Wartski's XI)
H Sargent (Bangor)
M Saunders (Overton)
R Saunders (Swansea Cricket Club)
T Saunders (Welsh Schools)
CJD Saunders-Griffiths (North Wales)
A Savage (Bangor, Bangor Second XI)
D Savage (Bangor)
F Savage (Bryn-y-Neuadd)
H Savage (Bangor)
LA Savage (Conway)
M Savage (Golden Mile Club)
L Sayed (Marchwiel and Wrexham)
O Saynor (Carmel)
C Scarborough (Wales Under-13s Women, Wales Under-15s Women, Wales Women)
J Scarborough (Wales Under-13s, Wales Under-15s)
J Scarr (Newport)
C Schenk (Swansea)
WM Schenk (Grahamstown, Port Elizabeth, Swansea)
EH Schiele (Cardiff Second XI)
DH Schofield (Abergavenny)
N Scholar (Northop)
T Scholfield (Hawarden Park)
N Schollar (Northop)
D Schrimshaw (Denbigh)
R Schrimshaw (Denbigh)
T Schrimshaw (Denbigh)
Scott
G Scott (Mold)
GT Scott (Carmarthenshire)
HR Scott (Brecon, Radnorshire)
J Scott (Overton)
M Scott (Hawarden Park)
M Scott (Brymbo, Brymbo Second XI)
P Scott (Swansea)
M Scourfield (Carew)
N Scourfield (Carew)
R Scourfield (Pembrokeshire, Pembrokeshire Young Cricketers)
S Scourfield (Pembrokeshire)
T Scourfield (Carew, Glamorgan Under-17s)
JG Scrivener (Monmouth School)
BR Searell (Dolgellau)
T Seaton (Bryn-y-Neuadd, Caernarvonshire, North Wales)
M Sedgwick (Hawarden Park, Hawarden Park Second XI)
H Seepersal (Welsh Universities)
I Sefton (Carew)
JN Sefton (Rydal School)
H Selyman (Bryn-y-Neuadd)
J Semens (Dyffryn)
CR Senior (Caernarvon)
R Senior (Caernarvon)
E Sergeant (Cardiff Next XXII)
G Sethodi (Menai Bridge)
C Seton (Radnorshire)
A Setton (Pembrokeshire, Pembrokeshire Young Cricketers)
Sewell (Baron Hill)
G Sewell (Baron Hill)
A Sexton (Green's Motors Invitation XI)
A Seymour (Monmouth School)
CA Seymour (Bryn-y-Neuadd)
G Seymour (Llandovery College)
R Seymour (Dyfed Powys Police)
SM Shafaq (Pwllheli)
R Shah (Cardiff Cricket Club)
S Shah (Pwllheli)
Shahid Hussain (Colwyn Bay)
H Shapcott (Carew)
H Shape (Abergavenny)
Sharma (University of Wales Institute, Cardiff)
S Sharpe (Radnorshire)
S Sharpe (Denbighshire)
Shaw (Llandovery College)
Shaw (Llandovery)
C Shaw (Wales Under-13s Women, Wales Under-15s Women, Wales Under-17s Women, Wales Women)
C Shaw (Overton)
D Shaw (Builth Wells)
D Shaw (Brymbo)
M Shaw (Glamorgan Under-17s, South Wales Cricket League)
M Shaw (Brymbo, Brymbo Second XI)
M Shaw (Chirk)
M Shaw (Gwent Under-14s)
R Shaw (Marchwiel)
S Shaw (Llandudno)
RL Shayler (St Fagans)
T Sheehan (Dyffryn)
Sheikh Abbas (Marchwiel and Wrexham)
Sheldon (Bryn-y-Neuadd)
T Shelmerdine (Rock Ferry)
Shepherd (Brecon)
Shepherd
C Shepherd (Welsh Schools)
E Shepherd (Swansea)
GW Shepherd (Gentlemen of Breconshire)
JE Shepherd (Royal Welch Fusiliers)
JM Shepherd (Carmarthenshire)
M Shepherd (Mumbles Colts)
W Shepherd (Swansea)
W Shepherd (Bangor, Bangor Colts)
W Sheppard (Cardiff Next XXII)
GW Sherratt (Denbighshire)
A Shilcock (Mochdre)
AC Shillcock (Colwyn Bay)
Shingles (Chepstow)
S Shoemark (Marchwiel and Wrexham)
Shoesmith (Llanelli)
J Shoesmith (JW Nicholas' XI)
J Shooter (Caernarvon)
W Shooter (Caernarvon)
Shore (Portmadog)
Shore (Baron Hill)
W Shore (Bangor)
S Short (Hawarden Park Women, Wales Under-13s Women)
Shorting (Pembroke Dock Garrison)
P Sibery (Gowerton)
H Sidebottom (Rhuddlan Single)
T Sidford (Penarth, South Wales Cricket League)
Sidney (Pembroke Dock Garrison)
JP Sill (Ruthin School)
A Silver (Bryn-y-Neuadd)
AJ Silverlock (Cardiff, Glamorgan, Minor Counties, Monmouthshire, Monmouthshire Club and Ground, Newport, Players of Glamorgan, South Wales)
K Silverwood (Overton)
Simes (Rifle Brigade)
M Simkins (Wales Under-13s Women, Wales Under-15s Women)
A Simmons (Llandudno Second XI)
J Simmons (Ynysygerwn)
E Simon (Ruthin School)
NWH Simon (Welsh Schools)
A Simpson (Bangor)
AM Simpson (Llandudno, Llandudno Visitors)
G Simpson (Lampeter)
J Simpson (Llandeilo)
S Simpson (Llandeilo)
S Simpson (Knighton)
A Sims (Vale of Glamorgan Colts)
M Sims (Overton)
HJ Simson (Knighton)
R Sinclair Evans (Bangor Second XI)
A Singh (Monmouth School)
S Singh (Penarth)
AC Singhal (Glamorgan Under-17s)
DP Sinnett (Llandovery)
JM Sinnett (Llandovery)
JP Sinnett (Llandovery)
P Sisodiya (Wales Under-13s, Wales Under-14s)
J Sissons (Wales Under-13s, Wales Under-14s)
W Sitton (Maesteg)
WWGH Sitwell (Radnorshire)
B Sixsmith (South Wales)
A Skates (Carmel)
S Skates (Carmel)
N Skelton (Abergavenny)
TF Skelton (North Wales)
W Skelton (Colwyn Bay)
M Skender (Bangor)
A Skeoch (Menai Bridge, Menai Bridge Second XI)
Skinner (Dolgellau Grammar School)
I Skinner (Chirk)
N Skoines (Tondu)
RJ Skone (Wales Minor Counties)
Slade (Rifle Brigade)
H Slade (Wales)
WD Slade (Glamorgan)
R Slater (Newport)
T Slattery (Dolgellau, Llanrwst)
S Sleeman (St Asaph)
C Sleeth (Sully Centurions)
A Slocombe (St Fagans)
T Slowe (Bangor)
M Slugg (Penarth)
S Sly (Marchwiel)
E Smart (Pontypridd)
M Smart (Cardiff)
F Smellie (Brymbo, Brymbo Second XI)
Smith (Pembroke Dock Garrison)
Smith (Llandovery)
Smith (Mr Anderson's XI)
Smith (Bangor)
A Smith (North Wales Cricket Association)
A Smith (Llanelly)
A Smith (Sully Centurions)
A Smith (South Wales Police)
AC Smith (Minor Counties, Wales Minor Counties)
AC Smith (Penmaenmawr)
AD Smith (Monmouth School)
CJ Smith (South Wales Cricket Club Next XVIII)
CS Smith (Pembroke Dock Garrison)
D Smith (Bangor)
D Smith (Radnorshire)
DO Smith (Monmouth School)
E Smith (Swansea)
EM Smith (Llandovery College)
F Smith (Swansea)
F Smith (umpire)
F Smith (umpire)
G Smith (Panteg)
G Smith (Welsh Universities)
GE Smith (Swansea)
H Smith (Penmaenmawr)
J Smith (Brymbo, Brymbo Second XI)
J Smith (Llanrwst)
J Smith (Vale of Glamorgan Colts)
JA Smith (Llandudno)
JH Smith (Children's Special Service Mission Party)
K Smith (DVLA Mond)
K Smith (Cardiff)
L Smith (Dafen)
L Smith (Penarth)
L Smith (South Pembrokeshire Colts)
L Smith (Panteg)
M Smith (South Wales Under-21s)
M Smith (Welsh Schools Cricket Association Under-15s)
M Smith (Port Talbot Town)
N Smith (Malpas)
P Smith (Monmouth School)
P Smith (Welsh Universities)
R Smith (Bryn-y-Neuadd)
R Smith (Deganwy)
R Smith (Connah's Quay)
R Smith (Drefach)
S Smith (Llandudno, Llandudno Second XI)
T Smith (North Wales Cricket Association)
T Smith (Penarth)
T Smith (Welsh Schools)
T Smith (Colwyn Bay)
T Smith (St Asaph)
V Smith (Welsh Schools)
W Smith (Brymbo, Brymbo Second XI)
WW Smith (Cardigan and Tiviside)
J Smithies (Bala)
H Smoker (North Wales)
J Smout (North Wales Cricket Association)
EPM Smyth (Llandovery College)
GMT Smyth (Bradfield College, Tenby)
HS Smyth (Tenby)
F Smythe (Tenby)
GJ Smythe (Tenby)
HJ Smythe (Llandovery, Tenby)
HT Smythe (Next XVIII of South Wales)
HK Snape (Rydal School)
C Snell (Panteg)
P Snell (Pontblyddyn)
Snow (Montgomeryshire)
Snowden (Welsh Schools Under-15s)
E Snyman (Menai Bridge)
E Soar (Dafen)
D Soothill (Mold)
N Sotherby (North Wales)
E Soulby (Ruthin School)
EW Southern (Llandeilo)
T Southworth (Llandudno Pier Orchestra Strings)
P Sparkes (Cardiff Cricket Club)
Sparrow (Rock Ferry)
HG Spary (Monmouthshire, Panteg, Pontypool)
S Speed (Hawarden Park, Northop Hall)
E Speir (Margam)
A Spence (Green's Motors Invitation XI)
A Spencer (Porthcawl)
CD Spencer (Llandovery)
H Spencer (Glamorgan, Lancashire, Wales)
H Spencer (Llanelli)
M Spencer (Sudbrook)
RE Spencer (Glamorganshire, South Wales)
M Spilletts (DVLA Mond)
RV Spiring (Monmouth School)
H Springer (Pembrokeshire, Pembrokeshire Colts)
E Squance (Players of South Wales)
J Squire (Neath Invitation XI)
WE Squire (Glamorganshire Colts)
P Squires (Welsh Universities)
R Srinivasan (Colwyn Bay)
JTC Stacey (Cardiff, Glamorganshire, Hereford, Llanelly, South Wales)
M Staddon (Wales Over-50s, Wales Over-60s, Wales Over-60s Second XI)
RF Stainer (Bryn-y-Neuadd)
B Stammer (Marchwiel)
Stamper (Royal Welch Fusiliers)
J Stanford (Llangollen)
J Stanforth (Pontblyddyn)
CA Stanhope (Breconshire)
DB Stanislaus (Pontblyddyn)
C Stanley (Bangor)
J Stanley (Cwmavon)
R Stanton (Dyffryn)
RJ Statham (Llandovery)
M Stead (Menai Bridge)
A Steadman (St Fagans)
A Steadman (scorer)
J Steadman (Usk)
LF Stedman (Gentlemen of Glamorgan, Marylebone Cricket Club, Monmouthshire, Monmouthshire Club and Ground, South Wales)
Steel (Bryn-y-Neuadd)
RI Stenner (Glamorgan and Wales Academy, Glamorgan Under-17s, Mid Glamorgan Under-13s, Neath Tertiary College, Tondu, Wales Under-15s, Welsh Colleges)
G Stephen (Welsh Schools)
T Stephen (Welsh Universities)
W Stephen (Hawarden Park)
Stephens (Welsh Wanderers)
Stephens (Bangor Normal College)
A Stephens (Hendy)
AL Stephens (Llandudno)
C Stephens (Welsh Schools)
DG Stephens (Tenby)
JT Stephens (Bangor Normal College)
PP Stephens (Llandovery College)
C Stephenson (Children's Special Service Mission Party)
E Stephenson (Cardiff Second XI)
L Stephenson (Cardiff University)
W Sterio (Gowerton)
Stevans (Welsh Schools Cricket Association)
A Stevens (Ystalyfera)
D Stevens (Penarth)
G Stevens (Barry)
P Stevens (Usk)
R Stevens (St Fagans)
R Stevens (Mochdre)
R Stevens (Mochdre)
W Stevens (Hawarden Park)
Stewart (Pembroke Dock Garrison)
Stewart (Cardiff University)
Stewart (Caernarvon Colts)
D Stewart (Rydal School)
IA Stewart (Rydal School)
R Stewart (Mochdre, Mochdre Second XI)
S Steynberg-Wright (Connah's Quay)
Stickney (University College, Aberystwyth)
RT Still (Gentlemen of East Glamorgan)
P Stimpson (Cardiff Cricket Club)
CDR Stock (Colwyn Bay)
SH Stock (Morewoods)
J Stockwood (East Glamorgan, Golden Mile Club)
KB Stoddart (Baron Hill, Liverpool)
J Stoker (Gentlemen of Breconshire)
JF Stokes (Breconshire, Breconshire Colts, Gentlemen of Breconshire, Rosedale, Toronto)
Stone (Barmouth Visitors)
C Stone (Usk)
DH Stone (Rydal School)
G Stone (Barmouth Visitors)
P Stone (Barmouth Visitors)
RJ Stone (South Wales Cricket League)
Stoneage (Kriemhilda Yacht Crew)
T Stones (Llandudno)
D Stopford (Northop)
A Storey (Welsh Schools Old Boys)
TWP Storey (Portmadog)
A Stott (Rock Ferry)
JF Strachan (Rhuddlan)
P Strand (Swansea)
G Strange (Welsh Universities)
HW Stratford (Pwllheli)
O Stratford (Monmouth School)
J Straw (Mumbles Colts)
R Strawbridge (Welsh Independent Schools)
Stretton (Wyeside)
E Stringer (Dafen)
F Stringer (Breconshire, Gentlemen of Breconshire, Royal Welch Fusiliers)
N Stringfellow (St Asaph)
T Strudder (Pembrokeshire Young Cricketers)
D Struthers (Gwersyllt Park)
D Struthers (Marchwiel)
RJ Struthers (Wales Women)
C Stubbs (Denbigh)
FW Stubbs (Bryn-y-Neuadd)
M Stuckey (Welsh Schools, Welsh Schools Under-15s)
WH Sturges (Baron Hill, Bryn-y-Neuadd, Leicester Ivanhoe)
P Sturrs (Bethesda)
R Stuthers (St Fagans Women)
Subhan Khan (Bangor, Bangor Second XI)
J Suckley (Malpas)
P Sudhait (Welsh Schools Old Boys)
S Sugar (Monmouth School)
A Sullivan (Monmouth School)
D Sullivan (Glamorgan, Surrey, Wales)
G Sullivan (St Fagans)
H Sullivan (Monmouth School)
O Sullivan (Sully Centurions)
J Sumbland (Llandudno Second XI)
R Sumner (Llandudno Second XI)
R Sundaran (Mochdre)
B Supple (Wales Under-13s, Wales Under-14s, Wales Under-15s)
D Surgey (Menai Bridge, Menai Bridge Second XI)
F Sutcliffe (Knighton, Knighton)
HH Sutcliffe (Rydal School)
N Sutcliffe (Mochdre)
JM Sutherland (JM Sutherland's XI)
A Sutton (Glamorgan Under-17s)
D Sutton (Welsh Schools Under-15s)
H Sutton (South Wales Cricket Club Next XVIII)
HS Sutton (Cadoxton)
JR Sutton (Maesteg)
L Sutton (Cardiff)
R Sutton (Pembrokeshire)
G Swain (Knighton)
A Swann (South Wales Cricket Association)
A Swarbrick (Chirk)
B Swarbrick (Chirk, Lancaster)
J Swarbrick (Chirk)
M Swart (Marchwiel and Wrexham)
MJ Sweetman (Tenby)
NT Swetman (Wales Minor Counties)
H Swift (Pontypridd)
S Swygart (Marchwiel and Wrexham)
B Sydney-Jones (Wales Under-13s, Wales Under-14s)
CA Sykes (Tenby)
FH Sykes (Gentlemen of Denbighshire)
OJ Sykes (Bryn-y-Neuadd)
W Sykes (Llandudno, Llandudno Visitors)
WE Sykes (Clifton College, Royal Military College Sandhurst, Tenby)
JPJ Sylvester (Berkshire, Herefordshire, Minor Counties, Wales Minor Counties)
RW Sylvester (Wales Minor Counties)
E Symonds (Welsh Universities)
HG Symonds (Glamorgan, South Wales, Wales)
M Szpadt (Welsh Schools Cricket Association, Welsh Schools Cricket Association Under-15s)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive