CricketArchive

Wales Players (B)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Baadshah (Gorseinon)
RA Babb (Ynysybwl)
A Baber (Wales Under-13s Women)
H Baber (Merthyr Tydfil)
J Baber (Merthyr Tydfil)
S Baber (Merthyr Tydfil)
B Bachman (Menai Bridge Second XI)
P Baddeley (Cardiff)
C Badger-Watts (Llanrwst, Llanrwst Second XI)
D Badham (Pembrokeshire Young Cricketers)
I Badham (Narberth)
T Badham (Pembrokeshire Young Cricketers)
T Badham (South Pembrokeshire Under-19s)
N Baggeridge (Cimla)
N Baggridge (Briton Ferry Town)
N Baggridge (Cimla)
WL Bagnall (Carmarthenshire)
M Bagshaw (Bronwydd)
N Bagshaw (Rock Ferry Second XI)
W Bagshaw (Rock Ferry)
WH Bagshaw (Rock Ferry)
WV Bagshawe (Ceredigion)
J Baguley (Conway)
DRW Baile (Carmarthenshire)
A Bailey (Kidwelly)
C Bailey (Gwersyllt Park Second XI)
D Bailey (Cricket Board of Wales XI)
D Bailey (Carmel)
D Bailey (Kidwelly)
G Bailey (Maesteg)
G Bailey (Gwersyllt Park Second XI)
H Bailey (Overton-on-Dee)
J Bailey (Welsh Universities)
JG Bailey (Rydal School)
M Bailey (Maesteg)
MW Bailey (Monmouth School)
O Bailey (Kidwelly)
T Bailey (Tata Steel Shotton)
W Bailey (Llanarth)
J Bailie (Portmadog County School)
TS Bailie (Harlech and District)
S Baillie (Ton Pentre)
J Bainbridge (Knighton)
Baines (Ceredigion)
DHE Baines (Montgomeryshire)
H Baines (Montgomeryshire)
P Baines (Marchwiel and Wrexham Second XI)
N Bainton (Welsh Secondary Schools)
T Bainton (Welsh Secondary Schools)
Baird (Wyeside)
A Baker (St Asaph, St Asaph Second XI)
A Baker (Neath Third XI)
A Baker (Conwy)
AG Baker (Bryn-y-Neuadd)
C Baker (Ynysygerwn)
C Baker (Ynysygerwn)
D Baker (Gresford, Gresford Second XI)
E Baker (Rock Ferry)
G Baker (Margam)
H Baker (Bangor)
J Baker (Newport)
J Baker (Gorseinon)
J Baker (Briton Ferry Town)
M Baker (Neath)
M Baker (Rhewl Second XI)
M Baker (Olchfa Comprehensive School)
M Baker (Neath)
N Baker (Ynysygerwn)
P Baker (Gwersyllt Park)
P Baker (Gwersyllt Park Second XI)
T Baker (Wales Under-14s)
TJ Baker (Blackwood Town, Bridgend Town, Glamorgan and Wales Academy, Glamorgan Second XI, Glamorgan Under-17s, Glamorgan Under-19s, Usk, Wales Minor Counties, Wales Under-14s, Wales Under-15s, Westbury and District)
WD Baker (Cardiff Second XI)
WR Baker (Bryn-y-Neuadd)
T Baldock (Mochdre)
Baldwin (JC Clay's XI)
H Baldwin (Brecon)
D Bale (Pontardawe)
N Bale (Vale of Glamorgan Colts)
A Balesden (St Jude's)
Balham (Radnorshire)
A Ball (Marchwiel and Wrexham)
A Ball (Marchwiel and Wrexham Second XI)
C Ball (Usk)
D Ball (Briton Ferry Steelworks)
J Ballinger (Pontypridd Colts)
B Ballion (Ceredigion)
GW Balls (Llangollen)
A Baloch (South Wales Cricket League)
A Balouch (Panteg)
A Balouch (Pontardawe)
A Balouchi (Croesyceiliog)
AE Balsden (St Jude's)
HS Bamford (i) (Rock Ferry)
HS Bamford (ii) (Rock Ferry)
C Bamford (Tata Steel)
HG Bamford (Rock Ferry)
Bancroft (Llandovery)
Bancroft (Swansea)
Bancroft (Swansea)
W Bancroft (West Wales)
W Bancroft jun (Players of South Wales)
W Bancroft sen (Cadoxton, Gentlemen of Swansea, Glamorganshire, Glamorganshire Colts, Swansea)
WJ Bancroft (South Wales)
WJ Bancroft (Swansea)
A Bandara (Gwersyllt Park)
S Banerjee (Ruthin School)
A Banfield (Llangennech Colts)
D Banham (North Wales Cricket Association)
P Banham (Bangor)
AR Bankart (Ruthin School)
R Bankes (Rhuddlan)
PC Banks (Monmouth School)
R Banks (Rhuddlan)
SM Banks (Colwyn Bay)
W Banks (North Wales Training College Principal's XI)
AJ Bannajee (Gwent)
G Banner (Pembrokeshire)
E Bannerman (Maesllwch Park)
EM Bannerman (Knighton)
A Bapusha (Usk)
ES Barber (East Glamorgan, Gentlemen of Shropshire, Glamorganshire, Monmouthshire, Shropshire, West Gloucestershire Club)
JH Barber (Hawarden Park)
M Barber (Pentyrch)
M Barber (Usk)
M Barber
M Barber (University of Wales Institute, Cardiff)
P Barber (Landore)
P Barber (Landore)
D Barber-Riley (Halkyn)
K Barber-Riley (Cricket Board of Wales XI)
K Barber-Riley (Halkyn)
Baren (Hoovers)
E Barfoot (Clydach)
TJ Barford (University College, Aberystwyth)
KE Bark (Ruthin School)
Barker (Carmarthenshire)
A Barker (Montgomery)
D Barker (Bethesda Second XI)
M Barker (Cricket Board of Wales XI)
W Barker (Sully Centurions)
W Barker (Penarth)
W Barletta (DVLA Mond)
C Barlow (North Wales Training College)
C Barlow (Rock Ferry)
CW Barlow (Bangor)
D Barlow (Llandudno, Llandudno Second XI)
D Barlow (Ystradgynlais)
E Barlow (Rock Ferry)
E Barlow (Malpas)
ET Barlow (Monmouth School)
WW Barlow (Conway)
A Barman (Dolgellau)
Barnard (Gentlemen of Radnorshire)
M Barnard (Welsh Schools)
Barnes (Bryn-y-Neuadd)
A Barnes (Swansea Civil Service Second XI)
AC Barnes (Colwyn Bay)
B Barnes (Barry Athletic)
D Barnes (Welsh Schools)
R Barnes (Maesteg Celtic)
SF Barnes (England, Lancashire, Marylebone Cricket Club, Minor Counties, Wales, Warwickshire)
T Barnes (Margam)
Barnett (Abergavenny)
A Barnett (Rhuddlan)
W Barnett (Plas Newydd)
E Barnett-Smith (Glangrwyney)
E Barnett-Smith (Christ College, Brecon)
CJ Barnsley (Wales Minor Counties)
R Baron (Llanrwst)
A Baron-Owen (Halkyn)
AJL Barr (Wales Minor Counties)
L Barrah (Pembrokeshire)
L Barratt (Llandovery)
T Barratt (Llandovery)
M Barrell (Wales Under-14s, Wales Under-15s)
Barrett (S Hague's XI)
A Barrett (South Wales Cricket Association, Wales)
A Barrett (Briton Ferry Steelworks)
C Barrett (Flintshire)
J Barrett (Newbridge)
J Barrett (Penmaenmawr)
J Barrett (Llandudno Second XI)
J Barrett (Flintshire)
NA Barrett (Glamorgan Colts, Glamorgan Under-17s, Glamorgan Under-19s, Glamorgan Young Cricketers, Singapore Cricket Club, Wales Minor Counties, Walton-on-Thames)
P Barrett (North Wales Cricket Association)
P Barrett (Marchwiel, Marchwiel and Wrexham)
P Barrett (Denbighshire)
R Barrett (Tata Steel Maeshafn)
R Barrett (Tata Steel Shotton)
SP Barrett (Marchwiel)
T Barrett (Gowerton, Gowerton Second XI)
W Barrett (Cowbridge School)
C Barrington (Carmarthen Wanderers)
G Barrington (Llandudno)
Barritt (Cowbridge School)
W Barritt (Cowbridge School)
P Barrow (Llandarcy)
S Barrow (Llandarcy)
S Barrow (Swansea Civil Service)
C Barry (Wales Under-13s, Wales Under-14s, Wales Under-15s)
C Barry (Merthyr Tydfil)
Cameron Barry (Bangor, Bangor Second XI)
Christopher Barry (Bangor, Bangor Second XI)
I Barry (Kidwelly)
N Barry (Bangor)
N Barry (Bangor, Bangor Second XI)
S Barry (Merthyr Tydfil)
T Barry (Cardiff)
T Barry (Wales Under-14s)
K Bartle (South Wales Cricket Association)
K Bartle (Ynysygerwn)
K Bartle (Tata Steel)
K Bartle (Dafen Welfare)
H Bartlem (Northop, Northop Second XI)
D Bartlett (Gorseinon)
G Bartlett (Cross Keys)
P Bartlett (Connah's Quay)
JD Bartley (Llandovery College)
O Barton (Neath Third XI)
O Barton (Ystalyfera)
P Barwell (Cowbridge School)
M Barwick (Briton Ferry Town)
S Barwick (Briton Ferry Town)
SR Barwick (Glamorgan, Wales Minor Counties)
J Basey (Llandovery College)
WTM Baskerville (Breconshire, Gentlemen of Breconshire, Radnorshire)
N Bassett (Panteg)
S Bastien (Gorseinon)
GE Bastin (Breconshire)
E Baston (Caernarvon)
D Batchelor (Swansea)
D Batchelor (Gowerton)
R Batchelor (Welsh Schools)
D Batchlor (Swansea)
R Batcup (Swansea, Swansea Third XI)
E Bateman (Hawarden Park)
F Bateman (Usk)
GJ Bates (Builth Wells)
HJ Bates (Builth Wells)
J Bates (Llay Welfare, Llay Welfare Second XI)
MD Bates (Colwyn Bay)
WE Bates (Glamorgan, Marylebone Cricket Club, Wales, Yorkshire)
G Batey (Cowbridge School)
S Bathurst (Rifle Brigade)
J Batley (Welsh Universities)
AB Batson (Swansea)
AW Batson (Swansea)
F Batt (Abergavenny)
W Batt (Abergavenny)
G Baty (Cowbridge School)
T Bauer (St Asaph)
D Baugh (Llanymynech and District)
D Baven (Bridgend Town)
Bavin (South Wales)
AT Baxter (Rock Ferry)
E Baxter (Llanrwst)
HW Baxter (Swansea)
J Baxter (Buckley, Buckley Second XI)
Bayley (Pembroke Dock Garrison)
A Bayley (South Pembrokeshire Colts)
A Bayley (North Pembrokeshire Under-17s)
TH Bayley (Llandovery College)
C Baylis (Builth Wells)
CH Bayliss (Builth Wells)
G Bayliss (Builth Wells)
JH Bayliss (Newport)
M Beacham (Croesyceiliog)
M Beacham (Ebbw Vale Colts)
Michael Beacham (Croesyceiliog)
Michael Beacham (Croesyceiliog)
J Beale (Carmarthenshire, Pembrokeshire)
J Beale (Llay Welfare)
R Beale (Llay Welfare, Llay Welfare Second XI)
M Bean (Llandudno)
M Bean (Llandudno Second XI)
R Bean (Llandudno Second XI)
S Bean (Kidwelly)
K Beard (Welsh Schools, Welsh Schools Cricket Association Under-19s)
K Bearne (Rydal School)
S Beary (Carmarthen Wanderers Under-19s)
AJ Beasley (South Wales Cricket Association, Wales, Ynystawe)
D Beasley (Llangennech and District)
T Beasley (Knighton)
J Beattie (Colwyn Bay)
Beaumont (Merton House, Penmaenmawr)
C Beaumont (Skewen Second XI)
R Beaumont (Wales Under-15s, Wales Under-19s)
S Beaumont (Barry)
J Beavan (Brecon, Llanelli)
J Beaver (Breconshire)
H Beaverstock (Miskin Manor, St Fagans)
J Beavis (Breconshire)
D Bebb (Swansea Civil Service Second XI)
J Bebb (Swansea Civil Service Second XI)
EH Beck (Pwllheli)
R Beckinsale (St Asaph)
D Beckwith (Llandeilo)
J Bedbrook (Mold)
F Beddington (Cwmbran)
F Beddington (Newport and District Cricket League)
A Beddowes (Llanymynech and District)
E Beech (Pontypridd)
F Beech (Bryn-y-Neuadd)
J Beech (Llay Welfare Second XI)
M Beech (Hawarden Park)
R Beech (Cwmbran)
M Beecham (Ebbw Vale Colts)
M Beecham (Ebbw Vale Colts)
D Beemirngal (Llandovery College)
J Beer (Barry Athletic)
L Beer (Gwersyllt Park)
W Beer (St Barnabas)
Beet (North Wales)
H Beg (Vale of Glamorgan Colts)
RD Beith (Llandovery College)
Bell (Brecon)
Bell (Hawarden County School)
A Bell (Pontypridd)
A Bell (St Asaph)
AM Bell (Cardiff, Llanelly, South Wales)
C Bell (Rhewl Second XI)
CG Bell (2nd Battalion Royal Welsh Fusiliers, Breconshire, Chatham Garrison, East Glamorgan, Gentlemen of South Wales, Monmouthshire, Officers of the 23rd Royal Welsh Fusiliers, Royal Welch Fusiliers, Royal Welch Fusiliers Officers)
CW Bell (Rhuddlan Married)
D Bell (St Fagans)
D Bell (Rhewl Second XI)
EJP Bell (Marchwiel)
G Bell (Gresford, Gresford Second XI)
GA Bell (Llandovery)
J Bell (Gresford)
JPB Bell (Marchwiel, Marlborough College, Marylebone Cricket Club, North Wales, North Wales Cricket Association, Wales)
JT Bell (Glamorgan, Wales, Yorkshire)
K Bell (Welsh Universities)
KM Bell (Wales Minor Counties)
M Bell (Aberdare)
M Bell (Ebbw Vale Colts)
R Bell (Aberdare)
RE Bell (Gentlemen of South Wales)
W Bell (Cardiff)
W Bell (Breconshire, Breconshire Colts)
WC Bell (Rhuddlan)
J Bellas (Colwyn Bay)
Bellis (Hawarden County School)
A Bellis (Halkyn, St Asaph, St Asaph Second XI)
Aled Bellis (Buckley Second XI)
Andrew Bellis (Buckley Second XI)
F Bellis (Bangor, Bangor Second XI)
J Bellis (Hawarden Park, Hawarden Park Second XI)
J Bellis (Llanrwst)
R Bellis (Hawarden Park)
R Bellis (Buckley)
T Bellis (Marchwiel and Wrexham)
W Bells Roberts (Rhuddlan)
Belphor (S Hague's XI)
L Benbow (Tata Steel Shotton)
J Bendall (Welsh Secondary Schools)
D Bendon (University of Wales Institute, Cardiff)
F Benjamin (Llanelli)
F Benjamin (Dafen Welfare)
H Bennet (Cardiff YMCA)
Bennett (Radnorshire)
Bennett (Cardiff University)
Bennett (Knighton)
A Bennett (St Fagans)
A Bennett (Marchwiel and Wrexham)
A Bennett (Dolgellau)
A Bennett (Knighton)
D Bennett (Chepstow)
D Bennett (Pentyrch)
E Bennett (Swansea)
EA Bennett (Cambridge University Long Vacation Club, Devon, East Gloucestershire, Gentlemen of Devon, Gentlemen of South Wales, Glamorganshire, Sidmouth, South Wales Cricket Club, Welsh Etceteras)
F Bennett (Ynysybwl)
GC Bennett (Rydal School)
H Bennett (Llanychan and District)
J Bennett (Denbighshire and Flintshire)
J Bennett (Merionethshire)
JM Bennett (Rock Ferry)
K Bennett (Pembrokeshire Young Cricketers)
K Bennett (South Pembrokeshire Under-19s)
L Bennett (Connah's Quay, Connah's Quay Second XI)
L Bennett (Pontyclun Institute)
M Bennett (Welsh Independent Schools)
M Bennett (Mochdre)
M Bennett (Morriston)
M Bennett (Bridgend Schools)
N Bennett (Felinfoel)
P Bennett (Chepstow)
P Bennett (Wales Over-50s)
R Bennett (Connah's Quay, Connah's Quay Second XI)
R Bennett (Marchwiel and Wrexham)
R Bennett (Montgomery)
S Bennett (Llanelli Schools Under-19s)
W Bennett (East Glamorgan, Gentlemen of South Wales, Glamorganshire, Welsh Etceteras)
W Bennett (Merionethshire)
WH Bennett (Overton-on-Dee)
H Benson (Gorseinon)
J Benson (Gresford)
L Benson (Monmouth School)
R Benson (Gresford)
R Benson (Gresford Second XI)
Z Benson (Monmouth School)
WE Bentley Jones (Rhuddlan)
W Benyon Davies (Dolgellau)
Beresford (Llandovery)
J Beresford (Halkyn)
W Beresford (North Pembrokeshire Under-17s)
R Berkeley (Tenby)
WM Berkeley (Cardiff)
A Bermingham (Colwyn Bay)
D Bernard (Brymbo, Brymbo Second XI)
AJ Berney (Rhuddlan)
Berry (Bangor Normal College)
A Berry (Welsh Universities)
G Berry (Blackwood Town, Croesyceiliog)
I Berry (Kidwelly)
J Berry (Somerset Under-25s, Wales, Wales Minor Counties)
J Berry (Bangor Normal College)
R Berry (Cardiff and District Cricket League)
JHP Berthon (Newport)
G Bertill (Bryn-y-Neuadd)
CH Best (Cardiff YMCA)
J Best (Cadoxton, Gentlemen of Swansea, Glamorganshire)
M Best (Ruthin, Ruthin Second XI)
B Beswick (Northop, Northop Second XI)
D Beswick (Bethesda)
W Beswick (Northop, Northop Second XI)
J Betelea (Pembrokeshire Young Cricketers)
S Bethell (Abergele Second XI)
P Betteley (Bronwydd)
D Bettis (Marchwiel and Wrexham)
D Bettis (Marchwiel and Wrexham Second XI)
N Bettis (Marchwiel and Wrexham Second XI)
WH Bettley (Caernarvon Colts)
A Bevan (Welsh Schools)
A Bevan (Cwmbran)
C Bevan (Hawarden Park)
C Bevan (Llandeilo)
C Bevan (Bronwydd)
C Bevan (Carmarthen Wanderers Colts)
E Bevan (Penllergaer)
E Bevan (Merthyr Tydfil)
E Bevan (South Wales and Monmouthshire Cricket Association)
H Bevan (Llandarcy)
J Bevan (Welsh Schools, Welsh Schools Cricket Association)
J Bevan (Cwmbran)
JM Bevan (Briton Ferry)
K Bevan (North Pembrokeshire Under-17s)
L Bevan (Ammanford)
R Bevan (South Wales Junior Cricket League)
R Bevan (Christ College, Brecon)
S Bevan (Welsh Schools Under-15s)
T Bevan (Herefordshire Academy, Herefordshire Under-15s, Herefordshire Under-17s, Marylebone Cricket Club, Monmouth School, Old Monmothians)
T Bevan (Wales Under-14s, Wales Under-15s, Wales Under-17s)
T Bevan (St Fagans)
W Bevan (Gowerton Second XI)
E Bevington (Llandudno)
E Bevington (Flintshire, Rhuddlan)
J Bewley (Monmouth School)
RG Beymon (Bridgend)
H Beynan (South Wales and Monmouthshire Cricket Association)
C Beynon (Port Talbot Town)
D Beynon (Ynystawe)
E Beynon (Miskin Manor)
M Beynon (Welsh Schools Under-16s)
RG Beynon (Bridgend)
V Bhardwa (Bangor)
S Bhatt (Pwllheli)
S Bhatt (Llandudno Second XI)
S Bhuvanasundaram (Bersham)
Bibbey (Denbighshire)
T Bibbey (Gentlemen of Llandudno, Llandudno)
C Bibby (Seaside)
C Bibby (Pwll)
S Bibby (Seaside)
S Bibby (Felinfoel)
WN Bickett (Children's Special Service Mission Party)
D Bickley (St Asaph)
AE Bicknell (Bangor Second XI)
PC Bicknell (Bryn-y-Neuadd)
Biggs (Cardiff University)
Biggs (Ceredigion English)
CH Biggs (Cardiff)
SE Biggs (Spillers Athletic)
J Bignall (Buckley)
J Bignall (Buckley, Buckley Second XI)
S Bignell (Wales Under-15s Women, Wales Under-17s Women)
A Bilal (Cowbridge)
RE Bill (Gentlemen of South Wales)
Billing (Caernarvon County School)
H Billing (Caernarvon)
W Billing (Caernarvonshire)
J Billinghurst (Neath Third XI)
H Binding (Pontardawe)
H Binding (Carmarthen Wanderers)
OF Binding (Carmarthen Wanderers, Pontardawe, Wales Minor Counties, Wales Under-15s, Wales Under-16s, Wales Under-17s)
Bingham (Rifle Brigade)
JJ Bingham (Glamorganshire)
Birch (Mr Anderson's XI)
Birch (Wrexham County School)
C Birch (Merthyr Tydfil)
J Birch (Mold)
J Birch (Pontblyddyn)
J Birch (Buckley)
J Birch (Llay Welfare, Llay Welfare Second XI)
M Birch (Penarth)
R Birch (Blackwood Town)
RE Birch (Denbighshire)
W Birch (Hirwaun)
BS Birchall (Hightown, Universities Athletic Union)
FT Bircham (Breconshire)
HA Bircham (Cardiff)
BS Bird (Cowbridge)
GE Bird (Glamorganshire, Old Cliftonians)
H Bird (Cardiff)
IM Bird (Cardiff University Centre of Cricketing Excellence, Glamorgan Colts, Glamorgan Second XI, Glamorgan Under-17s, Glamorgan Under-19s, Panteg, Wales Minor Counties)
J Bird (Cowbridge)
JR Bird (Cowbridge School)
WHR Bird (Gorseinon)
WHR Bird (Grovesend Works)
M Birdsey (Skewen)
G Birkett (Wales Under-14s)
EH Birley (Caernarvonshire)
RK Birley (Cheshire, Conway Morfa)
S Birtles (Gwent Young Cricketers)
JC Bisgood (Cardiff Next XXII)
Bishop
CC Bishop (Cardiganshire)
EH Bishop (Llandovery College, Swansea)
G Bishop (Ynystawe)
G bishop (Ynystawe)
G Bishop (Ynystawe)
G Bishop (South Wales Junior Cricket League)
H Bishop (Pontypool)
H Bishop (Newport)
I Bishop (Ruthin School)
J Bishop (Tondu)
J Bishop (Carmarthenshire)
J Bishop (Llandudno Pier Orchestra Strings)
J Bishop (Pontarddulais)
K Bishop (Knighton)
L Bishop (Cowbridge)
L Bishop (Cowbridge School)
M Bishop (Pontypridd)
M Bishop (Miskin Manor)
P Bishop (Pontypridd)
R Bishop (Carmarthenshire, Gentlemen of Carmarthenshire, Swansea)
RO Bishop (Ceredigion)
D Bissell (Abergele Second XI)
M Bithell (Llandudno)
M Bixby (Menai Bridge, Menai Bridge Second XI)
F Bjelbe (Ruthin School)
F Bjelke (Ruthin School)
G Blackburn (JC Clay's XI)
P Blackburne (St Asaph)
D Blackmore (Elba Steelworks)
J Blackmore (Glamorganshire Colts)
T Blackmore (Menai Bridge Second XI)
G Blackwall (Gogerddan)
HE Blackwall (Denbighshire, Llanrwst)
J Blackwall (Llandudno)
J Blackwall (Bangor)
J Blackwall (Bryn-y-Neuadd)
S Blackwall (Llanrwst)
TV Blackwall (Llanrwst)
TW Blackwall (Llanrwst)
D Blackwell (Brymbo, Brymbo Second XI, Wales Under-13s, Wales Under-15s)
D Blackwell (South Pembrokeshire Under-19s)
J Blackwell (Buckley)
R Blackwell (scorer)
R Blackwell (Brymbo, Brymbo Second XI)
S Blackwell (Llanrwst)
T Blackwell (Glamorgan, Northop, Northop Second XI)
B Blade (Wales Over-50s)
B Blades (Landore)
AC Blain (Rock Ferry)
D Blain (North Pembrokeshire Under-17s)
JHF Blain (Rock Ferry)
R Blain (Penmaenmawr)
WJF Blain (Rock Ferry)
D Blair (Welsh Schools)
H Blake (South Wales)
J Blake (Wales Over-50s)
M Blake (Wales Under-14s, Wales Under-15s)
M Blake (Ynystawe)
M Blake (Denbigh Second XI)
T Blake (Ynystawe)
R Blanche (Great Western Railway)
S Blandford (Monmouth School, Walmley)
T Blandford (Newport)
JT Blaney (Porthcawl)
F Blatherwick (Llanychan)
R Blayney (Montgomery)
RH Bleackley (Llanychan)
RH Bleakley (Llanychan and District)
C Bleasdale (Llandeilo)
M Bleasdale (Llandeilo)
T Bleasdale (Llandudno, Llandudno Second XI)
TH Blenchley (Cardigan and Tiviside)
A Blett (Ruthin School)
G Block (Llandovery College)
CG Blomfield (Montgomeryshire)
D Bloomer (Pontardawe)
A Bloor (Llanelli)
J Bloss (Baron Hill)
D Blower (Ogwr Select Schools XI)
P Blundell (Carmel and District Second XI)
S Blunden (Overton)
N Blyth (South Wales and Monmouthshire Cricket Association, South Wales Cricket Association, Swansea)
N Blyth (Bangor)
N Blyth (Swansea)
N Blyth (Bangor Second XI)
N Blyth (Swansea)
J Board (Cowbridge School)
G Boase (Llandudno, Llandudno Second XI)
A Boddam-Whetham (Royal Welch Fusiliers)
H Bodden (JH Lyon's XI)
R Bodden (JH Lyon's XI)
T Bodden (Bala County School)
Boden (Conway Morfa)
AD Boden (Rifle Brigade)
C Boden (Tata Steel Shotton)
H Boden (Montgomeryshire)
W Boher (Newbridge)
H Bold Williams (Llandudno)
F Bolitho (St Jude's)
B Bolt (South Wales Cricket Club)
G Bolt (Glamorgan Colts B)
JO Bolt (Machynlleth)
A Bolton (Menai Bridge Second XI)
B Bolton (Ruthin)
B Bolton (Ruthin, Ruthin Second XI)
C Bolton (Mold)
C Bolton (Bridgend Schools)
H Bolton (Bangor Normal College)
J Bolton (Mold)
K Bolton (Swansea Civil Service)
W Bolton (JM Sutherland's XI)
Bond (Wrexham County School)
A Bond (Gowerton, Gowerton Second XI)
A Bond (Gowerton Under-19s)
F Bond (Hirwaun)
H Bond (Hirwaun)
M Bond (Margam)
R Bond (Hawarden Park)
T Bond (Sudbrook)
Bone (Plas Newydd)
G Bone (Vaynol Park)
G Bone (Port Dinorwic)
M Bone (Plasgwyn)
D Bonnell (Pwll)
L Bonnell (Pwll)
JW Bonsall (Ceredigion)
W Bonsall (Ceredigion)
W Bonsall (Ceredigion Welsh)
FS Bonsfield (Breconshire)
P Booker (Wrexham)
RW Boon (Barry Athletic)
D Boorman (Cardiff)
G Boorman (Portmadog)
GW Booth (Ruthin School, The Forty Club)
H Booth (St Fagans)
S Booth (Buckley)
S Booth (Buckley Second XI)
P Boothroyd (Pontblyddyn Second XI)
M Bordekin (Denbighshire and Flintshire)
A Borevic (St Asaph)
SI Boroughs (Merionethshire, Midlands Club Cricket Conference)
P Borrowman (Tata Steel Shotton)
G Borthwick (Gorseinon)
G Borthwick (Grovesend Works)
W Bosanko (Merionethshire)
B Boswell (Mochdre)
R Boswell (Mochdre, Mochdre Second XI)
TO Bosworth (Knighton)
H Botes (Mold)
P Bottcheby (St Fagans)
EA Boughton (Newport)
J Boult (Cowbridge School)
C Boulton (Pontblyddyn)
C Boulton (Mold)
J Boulton (Mold)
D Boumphrey (Wales)
C Bound (Newtown)
H Boundy (Aston, Glamorganshire Colts)
W Boundy (Welsh Wanderers)
C Bouring (JM Sutherland's XI)
G Bourne (Brymbo, Brymbo Second XI)
G Bowden (Ynysygerwn)
G Bowden (Neath Third XI)
G Bowden (Dyffryn)
L Bowden (St Davids Clergy)
Bowen (Swansea)
Bowen (Welsh Schools Under-19s)
Bowen (Briton Ferry)
A Bowen (Welsh Schools)
A Bowen (Montgomery)
A Bowen (Panteg)
C Bowen (Knighton)
C Bowen (Hendy)
C Bowen (Dyffryn)
C Bowen (Llangennech Colts)
CA Bowen (Carmarthenshire, Gentlemen of Carmarthenshire, Llanelli)
CE Bowen (Radnorshire)
D Bowen (Welsh Universities)
D Bowen (Felinfoel)
D Bowen (Merthyr Tydfil)
D Bowen (Llandovery College)
D Bowen (Glangrwyney)
DH Bowen (Llanelli)
DJ Bowen (Denbighshire)
E Bowen (South Wales and Monmouthshire Cricket Association)
E Bowen (Carmarthen Wanderers)
E Bowen (Sir Rhys Williams' XI)
E Bowen (Gowerton)
ET Bowen (Abergavenny)
G Bowen (Dafen)
G Bowen (Swansea)
G Bowen (Glamorgan Colts A)
G Bowen (Pontypridd)
GA Bowen (Radnorshire)
GJ Bowen (Llandovery, Portmadog)
HV Bowen (Llandovery College)
J Bowen (Blaenau Ffestiniog)
J Bowen (Llanelli)
JH Bowen (Cardiff Second XI)
JH Bowen (Ceredigion Visitors)
L Bowen (St Davids Clergy)
L Bowen (St Davids Clergy)
L Bowen (St Davids Clergy)
L Bowen (Glangrwyney)
M Bowen (Pembrokeshire)
P Bowen (Carmarthen Wanderers)
P Bowen (Felinfoel)
R Bowen (Felinfoel)
R Bowen (Ystradgynlais)
R Bowen (Llanelli)
R Bowen (Ogwr Select Schools XI)
S Bowen (Hendy)
SB Bowen (Llanelli)
T Bowen (Merthyr Tydfil)
V Bowen (Flintshire)
W Bowen (Gowerton)
WE Bowen (Llanelli)
WJ Bowen (Radnorshire)
S Bowering (Neath Third XI)
RR Bowerman (Monmouth School)
A Bowker (Monmouthshire Veterans)
P Bowler (Monmouthshire Veterans)
W Bowler (Denbighshire)
FC Bowles (Bridgend)
P Bowles (North Pembrokeshire Under-17s)
Bowley (Bryn-y-Neuadd)
D Bown (Winch Wen)
J Bown (South Wales Cricket Association)
J Bown (South Wales and Monmouthshire Cricket Association)
R Bown (Carmarthen Wanderers Under-19s)
S Bowring (Neath Third XI)
D Box Grainger (Merionethshire)
T Boyce (Ystrad Rhondda)
FE Boycott (Ceredigion)
RG Boydell (Denbighshire)
K Boyer (Newport)
DL Boyes (Montgomeryshire)
C Boyle (Llangollen)
EC Boyle (Bryn-y-Neuadd)
C Boyle Smith (Radnorshire)
C Boyle-Smith (Radnorshire)
S Boyle-Smith (Radnorshire)
G Boys (Brymbo)
A Brace (Cowbridge)
A Brace (Cowbridge School)
C Brace (Wales Women)
C Brace (Carew)
C Brace (Cowbridge)
HG Bracken (Bala County School)
AS Bradburn (Colwyn Bay)
J Bradbury (Gentlemen of Llandudno, Llandudno)
J Bradbury (University of Wales Institute, Cardiff)
M Bradbury (Cardiff Under-14s)
M Bradden (Rhiwbina)
WC Braddon (Breconshire Colts)
P Bradfield (Buckley, Buckley Second XI)
TA Bradford (Breconshire)
E Bradley (Neath Third XI)
E Bradley (Cimla)
J Bradley (Llanelli Schools Under-19s)
M Bradley (Wales Under-13s Women, Wales Under-15s Women)
M Bradley (Llangennech Women)
P Bradley (Llandovery College)
R Bradley (Porthcawl)
R Bradley (Llandovery College)
A Bradshaw (Conway Morfa)
D Bradshaw (Dolgellau)
J Bradshaw (Gowerton, Gowerton Second XI)
J Bradshaw (Cwmbran)
P Bradshaw (Glamorgan Colts)
P Bradshaw (North Pembrokeshire Under-17s)
S Bradshaw (Penarth)
T Bradshaw (Dolgellau)
L Bragg (Panteg)
J Braid (Llanrwst Second XI)
I Brain (Ebbw Vale)
J Brain (Glamorgan Colts B)
JHP Brain (Cardiff)
RJ Brain (Monmouth School)
S Brain (St Fagans)
HG Braken (Bala County School)
B Brand (Gwersyllt Park)
CC Brand (Ruthin School)
N Brand (Cowbridge)
D Brander (St Asaph)
G Brander (Breconshire, Gentlemen of Breconshire)
JG Brander (Breconshire)
C Branhill (Maesllwch Park)
H Bratton (Denbighshire)
Braunfield (Next XVIII of South Wales)
I Bray (Welsh Schools)
J Bray (Glamorganshire)
M Bray (Welsh Schools)
M Bray (Welsh Secondary Schools)
MB Bray (Newbridge)
P Bray (Llay Welfare)
P Bray (Llay Welfare Second XI)
J Brazier (Cowbridge)
J Brazier (St Fagans Colts)
N Brearley (Llanrwst, Mold, Pontblyddyn)
CE Breese (Portmadog)
D Breese (Portmadog)
HE Breese (Newtown)
J Breese (Cardiff)
J Breese (Llandovery College)
A Brennan (Wales Under-13s Women, Wales Under-15s Women, Wales Under-17s Women)
S Brennan (Dolgellau)
R Brereton (Mold)
Bressington (University of Wales Institute Cardiff)
J Bretherton (Rock Ferry)
TR Bretherton (Rock Ferry)
C Brett (Great Western Railway)
LE Brett (Dolgellau)
P Brett (Gowerton)
JT Brewer (Breconshire)
JV Brewer (Breconshire)
Brewsy (Caernarvon)
N Brian (St Davids Clergy)
Bridden (Llanelli)
Briddon (Llanelli)
J Bridge (Llandudno Pier Orchestra Strings)
A Bridgeman (Welsh Schools)
G Bridges (Llandudno)
JA Bridgewater (Colwyn Bay)
JL Bridgewater (Colwyn Bay)
Brien (Maesteg Town)
WT Brien (Conway)
A Brierley (Conwy)
M Brierley (Conwy)
M Briers (Marchwiel and Wrexham)
Briggs (University of Wales Institute, Cardiff)
Briggs (Bryn-y-Neuadd)
A Briggs (Bridgend Schools)
H Briggs (Penmaenmawr)
O Briggs (Llandudno)
O Briggs (Caernarvonshire)
R Briggs (Penmaenmawr)
W Briggs (Croesyceiliog)
W Briggs (Welsh Universities)
W Briggs (Newport)
E Bright (Knighton, Radnorshire)
E Bright (Montgomeryshire)
EJ Bright (Knighton)
W Brighton (Nefyn)
K Briley (Halkyn)
D Brilley (Pontblyddyn)
A Brindle (Amlwch)
M Briscoe (Halkyn, Halkyn Second XI)
J Britten (Newbridge)
N Britten (Newbridge)
N Britten (Gwent, Gwent Young Cricketers)
P Britten (Gwent)
R Britto (Bangor, Bangor Second XI)
R Britto (Conwy)
A Britton (Cowbridge School)
E Britton (Welsh Schools)
C Broad (Baglan)
M Broad (Baglan)
P Broad (Baglan)
S Broad (Overton-on-Dee)
C Brockbank (Knighton)
J Brockbank (Maesllwch Park)
J Brockbank (Royal Anglesey Engineers)
JC Brocklebank (Gentlemen of Breconshire)
D Broderick (Brymbo, Brymbo Second XI, Llay Welfare)
AS Brodmin (Colwyn Bay)
J Brogan (Swansea)
J Brogan (Swansea)
MM Brogan (Monmouth School, Monmouthshire Under-19s)
HW Bromby (Dolgellau)
D Bromfield (Gowerton School)
JB Bromfield (Birmingham, Malvern College)
B Bromham (Dyffryn)
J Bromham (Dyffryn)
VN Bromhead (Breconshire)
R Bromiley (Penarth)
FS Bromley (Gentlemen of Radnorshire)
HW Bromley (Dolgellau)
R Bromley (Rhuddlan)
TS Bromley (Radnorshire)
ET Brook (Breconshire, Glamorganshire)
Brookes (S Hague's XI)
C Brookes (Bangor Normal College)
C Brookes (Northop, Northop Second XI)
C Brookes (Pontblyddyn, Pontblyddyn Second XI)
F Brookes (Criccieth Visitors)
D Brooking (Great Western Railway)
AB Brooks (Rydal School)
B Brooks (St Fagans)
C Brooks (Northop)
I Brooks (Clydach Second XI)
T Brooksbank (Bangor)
Brotherston (Plas Newydd)
Broughton (Llandudno)
HH Broughton (Denbighshire)
Brown (Llanelli)
Brown (Newport)
A Brown (Treorchy)
A Brown (Overton)
A Brown (Winch Wen)
A Brown (Carmarthen Wanderers)
C Brown (Denbigh Second XI)
C Brown (Gwent Young Cricketers)
CE Brown (Radnorshire)
CR Brown (Glamorgan Second XI, Glamorgan Under-19s, Pentyrch, Wales Minor Counties, Wales Under-14s, Wales Under-15s, Wales Under-16s, Wales Under-17s)
CS Brown (Rydal School)
D Brown (Marchwiel)
D Brown (Newtown)
D Brown (Kidwelly)
D Brown (Abergavenny)
GH Brown (North Wales)
HG Brown (Morewoods)
J Brown (South Wales)
J Brown (Welsh Independent Schools)
J Brown (Penrhyn Castle)
J Brown (Marchwiel)
J Brown (South Wales and Monmouthshire Cricket Association)
JF Brown (Dolgellau)
JR Brown (Llandiloes)
L Brown (Mumbles Colts)
L Brown (Kidwelly)
L Brown (Winch Wen)
L Brown (Dafen Welfare)
L Brown (Swansea)
M Brown (Bridgend Town)
M Brown (Pentyrch)
N Brown (Gwent Young Cricketers)
N Brown (Marchwiel)
N Brown (Cowbridge)
NG Brown (Llandaff Clergy)
O Brown (Monmouthshire Boys)
P Brown (Ceredigion English)
P Brown (Gwent)
R Brown (Gwent)
R Brown (Felinfoel)
R Brown (Overton)
R Brown (Newport Vintage XI)
R Brown (Denbigh Second XI)
R Brown (Abergavenny)
RP Brown (Newport, Wales Minor Counties)
RW Brown (Llandovery College)
S Brown (Abergavenny)
S Brown (Cardiff Women)
T Brown (Pentyrch)
T Brown (Llanychan and District)
T Brown (Penrhyn Castle)
TH Brown (Cardiff)
W Brown (Swansea)
W Brown (Llanymynech)
W Brown (Llandiloes)
Browne (Llandovery College)
Browne
DH Brownfield (Bryn-y-Neuadd)
DH Brownfield (Bryn-y-Neuadd)
A Browning (Portmadog)
A Browning (Resolven)
AFC Browning (Monmouth School)
N Browning (Monmouth School, Welsh Schools)
N Browning (Monmouth School)
RA Browning (Neath)
JB Brownings (Monmouth School)
CN Bruce (Harlequins, Middlesex, Oxford University, Wales)
L Bruce (Sully Centurions)
N Bruce (Pontardawe)
N Bruce (Ynystawe)
R Brunt (Vaynol Park)
R Brunton (Clydach)
R Brunton (Clydach Second XI)
A Bryan (Pentyrch)
D Bryan (Llay Welfare)
D Bryan (Llay Welfare)
J Bryan (Llay Welfare)
J Bryan (Llay Welfare Second XI)
N Bryan (Wales Under-16s)
N Bryan (St Davids Clergy)
MC Bryan-Jones (Colwyn Bay)
S Bryan-Jones (Ruthin)
D Bryant (Pwll)
M Bryant (Glamorganshire Colts)
M Bryant (Newport)
M Bryant (Ystrad Rhondda)
W Bryant (East Glamorgan, Glamorganshire Colts)
HM Bryde (Drefach)
F Bryges (Llandudno)
Brymer (Caernarvon)
C Bubb (Glamorgan Colts A)
C Bubb (Pontardawe)
A Buchanan (Monmouth School)
H Buchanan (Rifle Brigade)
I Buchanan (Bethesda)
M Buchanan (Bethesda, Bethesda Second XI)
M Buchanan (Wales Under-14s)
N Buchanan (Glamorgan Boys)
S Buchanan (Bethesda, Bethesda Second XI)
D Buck (Llay Welfare)
A Buckland (Vale of Glamorgan Colts)
AL Buckland (Welsh Wanderers)
J Buckle (Pembrokeshire Young Cricketers)
W Buckle (Portmadog)
J Buckles (Pembrokeshire Under-19s)
A Buckley (Mochdre)
HC Buckley (Carmarthenshire)
P Buckley (North Wales Cricket League)
P Buckley (Mochdre)
S Buckley (Llantwit Major Cavaliers)
T Buckley (Briton Ferry Steelworks)
R Buckley Jones (Marchwiel)
N Bucknall (Llanrwst)
Buckworth (Brecon)
L Budekin (Hawarden Park)
G Budworth (M Garnon Williams' XI)
GH Budworth (Llandovery College)
RF Budworth (Brecon)
W Budworth (Bangor)
A Bukhari (Croesyceiliog)
A Bukhari (Penarth)
A Bukkhari (Penarth)
A Bukkharri (Penarth)
LT Bulkeley (Baron Hill)
Bull (Rydal School)
HJ Bull (Bangor)
M Bull (Carmarthen Wanderers)
R Bull (Carmarthen Wanderers Colts)
W Bullcock (Rhuddlan)
F Bullen (Cardiff)
RE Bullimore (Porthcawl)
N Bullock (Panteg)
P Bullock (Panteg)
R Bullock (Cross Keys)
BK Bulmer (Rydal School)
FB Bulmer (Cardiff)
G Buncombe (Golden Mile Club)
E Bunford (Welsh Schools)
E Bunford (Welsh Secondary Schools)
J Bunford (Welsh Secondary Schools)
J Bunkell (Gresford, Gresford Second XI)
J Bunn (Rock Ferry)
A Bunston (The Forty Club East Wales)
J Bunyan (Pontypridd)
R Bupp (Llandovery)
A Burchall (Newport and District Cricket League)
A Burder (Cowbridge School)
G Burford (Kidwelly)
M Burger (Connah's Quay, North Wales Cricket League, Northop Hall)
C Burgess (Briton Ferry Steelworks)
C Burgess (Cimla)
W Burgess (Welsh Universities)
WM Burgess (Colwyn Bay)
WC Burgoine (Knighton)
K Burke-Lloyd (Kidwelly)
A Burkett (Llanarth)
SJ Burkhill (Chester Boughton Hall, Mold, Northop Hall)
S Burleigh (Hawarden Park)
TB Burnet (Denbighshire)
EA Burnett (Rifle Brigade)
G Burnett (Llanelli)
H Burns (Kidwelly)
R Burns (Pembrokeshire)
D Burr (Miskin Manor)
F Burr (Royal Welch Fusiliers)
L Burrah (Pembrokeshire)
T Burridge (Dyffryn)
SC Burriss (Colwyn Bay)
HD Burrough (MJL Turnbull's XI)
A Burrows (Landore)
D Burrows (Landore)
J Burrows (Sudbrook)
N Burrows (Resolven)
O Burrows (Neath Third XI)
O Burrows (Landore)
S Burrows (Bangor Second XI)
G Burr Perrett (Aberystwyth College)
Burstell (Rifle Brigade)
R Burt (Carmarthen Wanderers Under-19s)
Burton (Rock Ferry)
H Burton (Baron Hill)
JL Burton (Bala County School)
M Burton (DVLA Mond)
M Burton (Wales Women)
M Burton (Llangennech Women)
P Burton (Bangor)
P Burton (Bangor Second XI)
Burtsell (Rifle Brigade, Winchester Garrison)
R Bury (Carmarthenshire)
FW Bush (Bryn-y-Neuadd)
C Bushell (Bridgend Town)
C Bushell (Bridgend Schools)
C Bushell (Bridgend Schools)
D Busher (Monmouth School)
DJ Busher (University College, Aberystwyth)
CD Bussey (Colwyn Bay)
J Bussey (Sully Centurions, Tondu)
J Bussey (Ogwr Select Schools XI)
Busteed (JM Sutherland's XI)
Butler (Players of South Wales)
Butler (Cardiff)
Butler (Denbighshire)
E Butler (Monmouth School)
F Butler (Captain Pearson's XI)
J Butler (Pontyberem)
R Butler (Dafen)
R Butler (Llanelli, Llanelly)
R Butler (South Wales and Monmouthshire Cricket Association)
T Butler (Glamorganshire)
W Butler (Glamorganshire)
W Butler (St Fagans)
Butt (Croesyceiliog)
F Butt (Cardiff)
U Butt (Pontardawe)
ET Butter (Monmouth School)
P Butterfield (Abergavenny)
Buttermere (Portmadog)
Butterworth (Merionethshire)
E Butterworth (Bryn-y-Neuadd)
N Butterworth (Pwllheli, Pwllheli Second XI)
R Butterworth (Cardiff YMCA)
ND Buttigieg (Cardiff, Glamorgan Colts, Glamorgan Second XI, Glamorgan Under-17s, Glamorgan Under-19s, Glamorgan Young Cricketers, Kent Second XI, Wales Minor Counties)
J Buttle (Welsh Schools, Welsh Schools Cricket Association)
L Buttle (EU David's XI)
C Button (Welsh Schools)
L Byng (Carmarthen Wanderers)
EA Byrde (Rock Ferry)
AM Byrne (North Wales)
B Byrne (Swansea)
M Byrne (Rydal School)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how you can help.
| Home | Privacy Policy | Contact |
Copyright © 2003-2016 CricketArchive