CricketArchive

South Africa Players (T)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

CR Taaffe (Rorke's Drift Garrison)
AS Taai (East Coast Women, South Africa Women)
S Tabata (Western Province Under-13s)
H Tabateau (Cape Colony, Griqualand West)
P Tabe (Mpumalanga Women)
M Tabere (KwaZulu-Natal Inland Under-15s)
HM Taberer (Natal, Oxford University, South Africa)
T Taberer (Rhodesia Country Districts)
WS Taberer (Rhodesia)
WS Taberer (Salisbury)
V Tagg (Transvaal B)
T Tahisi (scorer)
CRM Tainton (Border)
JW Tainton (umpire)
WM Tainton (Border)
C Tait (Griqualand West Under-13s)
JW Tait (EP Nupen's XI)
R Tait (South African Country Districts)
S Tait (Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
S Tait (Eastern Province Schools)
S Tait (Warriors Cubs)
S Tait (Nelson Mandela Metropolitan University A)
U Tait (Eastern Province Under-13s)
S Takane (North West Women)
M Taladia (Easterns XI)
N Talasca (Gauteng Under-19s Women Invitation XI)
JL Talbot (KwaZulu-Natal Coastal Under-13s)
N Talbot (Scorpions)
N Talbot (KwaZulu-Natal Under-17s)
S Talbot (scorer)
CM Taleni (South Africa African XI)
S Talep (Primrose)
D Talia (Eastern Province Women)
E Talia (Transvaal)
GD Taliadoros (Transvaal B)
ZC Taliadoros (Transvaal B)
G Taliep (Western Province Colts, Western Province Under-15s, Western Province Under-23s)
G Taliep (Boland and Western Province Combined Academy XI)
G Taliep (Primrose)
MS Taliep (Western Province B)
S Taliep (Primrose)
S Taliep (University of Cape Town)
C Taliwanth (Montrose)
H Taljaard (umpire)
JJ Taljaard (Boland, Southern Cape)
M Taljaard (Western Province B)
M Taljaard (Western Province Under-19s Women)
R Taljaard (Marius Viljoen High School, Johannesburg)
D Taljard (Border, Border B)
L Tallis (Limpopo Under-15s)
R Talmage (KwaZulu-Natal Inland Under-15s)
V Talmagies (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s)
D Talmud (Griqualand West)
AB Tancred (Griqualand West, Kimberley, Marylebone Cricket Club, South Africa, Transvaal)
C Tancred (Grahamstown)
LJ Tancred (London County, Marylebone Cricket Club, South Africa, Transvaal)
VM Tancred (South Africa, Transvaal)
JH Tandy (Transvaal, Wanderers)
C Tanner (Western Province Under-13s)
HW Tanner (Natal, Pietermaritzburg)
M Tantiso (Border Under-15s, Border Under-17s)
D Taolo (Griqualand West Women)
K Tapp (KwaZulu-Natal Under-19s Women, KwaZulu-Natal Women)
GL Tapscott (Griqualand West, South Africa, The Rest)
LE Tapscott (Cape Province, Griqualand West, South Africa)
NV Tapscott (Griqualand West)
Tariq (Southern Suburbs Under-18s)
Tarleton (Durban, Natal)
A Tarr (Eastern Province Under-19s Women, Easterns Women)
AC Tarr (Border)
G Tarr (Free State Under-13s)
S Tarr (Eastern Province Settlers Under-19s)
S Tarr (Pinelands)
SR Tarr (KwaZulu-Natal Inland)
TC Tarr (Border)
GJH Tasker (Western Province)
A Tassien (St Augustine's)
Y Tatase (Kei Under-17s)
CJ Tate (Orange Free State)
GJ Tate (Gauteng)
RD Tate (Mpumalanga)
GE Tatham (Natal)
N Tatham (KwaZulu-Natal Inland Under-17s)
B Tattam (Dolphins Cubs, KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s, KwaZulu-Natal Under-13s, University of Cape Town)
B Tattam (Michaelhouse)
K Tattersall (Rhodesia, South African Universities, Western Province)
C Tatton (Almar)
CR Tatton (Griqualand West, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B, Natal)
B Tattum (University of Cape Town)
E Tauta (umpire)
A Tayfield (Natal, North Eastern Transvaal, Transvaal, Transvaal B)
C Tayfield (Griqualand West, Transvaal)
HJ Tayfield (Natal, Rhodesia, South Africa, Transvaal)
IR Tayfield (Griqualand West, Natal, Natal B)
N Tayi (Border Women)
Taylor (Pietermaritzburg)
A Taylor (Easterns Women)
AG Taylor (Eastern Province)
AI Taylor (South Africa, Transvaal)
B Taylor (scorer)
C Taylor (Hermanus Invitation XI)
C Taylor (South Western Districts Women)
CG Taylor (North Eastern Districts)
CJS Taylor (Staggerers)
D Taylor (Natal, South Africa)
D Taylor (Natal)
DR Taylor (Wanderers)
DV Taylor (Border)
E Taylor (Avendale)
E Taylor (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
G Taylor (Northerns-Goodwood)
G Taylor (Victoria)
GP Taylor (Western Province)
H Taylor (Natal)
HW Taylor (Gentlemen, Marylebone Cricket Club, Natal, South Africa, The Rest, The Rest, Transvaal, Western Province)
I Taylor (North Eastern Transvaal Country Districts)
I Taylor (Milnerton)
J Taylor (umpire)
J Taylor (Easterns Women)
J Taylor (Groot Drakenstein)
J Taylor (Northerns-Goodwood)
JG Taylor (Transvaal)
JL Taylor (Western Province Country Districts)
L Taylor (Northern Natal)
L Taylor (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
L Taylor (Border Under-13s)
LE Taylor (Natal B)
M Taylor (umpire)
M Taylor (Fish Hoek)
P Taylor (Montrose)
PJ Taylor (Border)
R Taylor (South African Country Districts)
RV Taylor (Border, Eastern Province)
S Taylor (umpire)
T Taylor (umpire)
WL Taylor (Western Province)
K Tayob (Western Province Under-13s)
Zeenat Tayob (Limpopo Women, Northerns Women)
Zibiya Tayob (Limpopo Women)
R Tbetbani (Kei)
KT Teague (Rhodesia)
Teale (Natal)
R Teale (Natal Country Districts, South African Country Districts)
SC Teale (North Eastern Transvaal)
J Tebogo (scorer)
J Tedder (KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-17s)
T Tedder (KwaZulu-Natal Under-13s, KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
JA Teeger (Transvaal, Transvaal B)
Teichert (Northerns Under-15s)
A Teladia (BL D'Oliveira's XI)
R Teladia (Western Province Under-19s)
R Teladia (Rondebosch)
R Teladia (Victoria)
T Teladia (Victoria)
M Telekoa (Free State Under-19s)
R Telemachus (Boland, Boland B, Cape Cobras, Eagles, Free State, South Africa, South Africa Under-24s, The Rest, Western Province)
R Telemachus (Western Province Schools)
R Telemachus (Edgemead)
R Telemachus (Green Point)
RE Telling (Easterns and Northerns Combined XI, Northerns)
FD Telo (Cape Cobras, Derbyshire, Western Province)
T Temba (Northerns Under-13s)
S Tembani (Border Under-15s, Border Under-17s)
T Tembela (Easterns Under-15s)
K Temmers (Hermanus High School)
A Temoor (United)
A Temoor (United)
AA Temoor (Western Province)
A Temple (Griqualand West Schools)
M Temple (Boland B, Griqualand West Under-24s)
M Temple (Pinelands)
MS Templeton (Gauteng)
E Tenaar (umpire)
Z Tenana (Eastern Province Invitation XI)
D Ten-Cate (Middlesex Women, Middlesex Women Second XI, Southern Transvaal B Women)
HE Tennant (umpire)
R Tennant (Western Province Country Districts)
RG Tennant (Border Under-15s, Border Under-17s)
Tennelman (Paarl and Worcester)
M Ten Velthuis (scorer)
N Terblanch (Mpumalanga Women)
Terblanche (South African Country Districts Under-17s)
C Terblanche (Wynberg Boys High School)
C Terblanche (Eastern Province Women)
C Terblanche (umpire)
CS Terblanche (South Africa Women, West Coast Women)
G Terblanche (umpire)
G Terblanche (Eastern Province Women)
J Terblanche (Northerns Under-17s)
J Terblanche (Free State Under-19s Women)
LC Terblanche (North West)
M Terblanche (Highveld Women, South Africa Women)
M Terblanche (Southern Cape)
R Terblanche (Boland Under-13s, Boland Under-15s)
RK Terblanche (Eagles, Free State, Knights)
T Terblanche (Boland Under-13s)
W Terblanche (Eastern Province B)
W Terblanche (North West)
W Terblanche (Oakdale)
DJ Terbrugge (Gauteng, Lions, South Africa, Transvaal, Transvaal B)
T Tesnaar (umpire)
KP Tessendorf (Eastern Province B)
L Tessendorf (umpire)
K Tessener (Easterns Under-13s)
R Tetani (Kei Under-19s)
B Teubes (Worcester)
D Teubes (South Western Districts)
H Teubes (South Western Districts, Worcester)
F Texeira (Easterns Under-15s)
LF Thaba (Gauteng Under-19s)
N Thabetha (South Africa Women)
RM Thackray (Griqualand West)
O Thaele (Free State Under-13s)
R Thage (Limpopo Under-13s, North West Under-15s, North West Under-17s)
B Thain (Boland Under-13s)
B Thain (Hermanus High School)
BCA Thain (umpire)
MR Thalrose (Eastern Province)
R Thambiran (South Africa Blind)
DA Thane (Eastern Province B)
D Thantsha (Easterns Under-17s)
K Thaver (Easterns Under-13s)
S Theletsane (Easterns Women)
D Thema (Limpopo Women)
T Thema (Northerns Under-13s)
KK Themane (Easterns Under-17s, Easterns Under-19s)
TK Thena (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s)
DA Theophilus (Eastern Province)
B Theron (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s)
C Theron (Tygerberg)
E Theron (Transvaal and Natal Schoolboys)
F Theron (Southern Transvaal B Women)
H Theron (Bellville, Western Province Under-15s, Western Province Under-19s)
H Theron (South Western Districts Under-19s)
J Theron (Deccan Chargers, Eastern Province, Jamaica Tallawahs, Kings XI Punjab, Rajasthan Royals, South Africa, Sussex, Warriors)
J Theron (Mpumalanga Under-15s)
J Theron (Primrose)
JB Theron (Free State Country Districts Under-15s, Free State Under-17s, Free State Under-19s)
M Theron (Western Province)
N Theron (Boland Under-15s, Western Province Under-13s)
P Theron (Bellville)
PP Theron (umpire)
R Theron (Border Under-17s, Border Under-19s)
S Theron (Easterns Under-15s, Easterns Under-17s, Easterns Under-19s)
V Thetani (Free State Under-19s)
M Theu (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
C Theunissen (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians)
E Theunissen (South Africa Women)
J Theunissen (Easterns)
MW Theunissen (Limpopo Under-13s)
NHCD Theunissen (South Africa, Western Province)
D Theunnisen (Gauteng Under-15s)
Theys (Cape Town Wombats)
D Thiart (Boland Under-13s, Boland Under-15s)
D Thiart (Durbanville)
J Thiart (Brackenfell)
J Thiart (Boland Under-13s)
S Thies (Free State Under-18s B)
S Thies (Orange Free State Under-13s)
W Thies (Free State Under-13s)
Thirion (United School Sports Association of South African Country Districts Under-18s)
K Thode (Gauteng Women)
P Thode (Gauteng Women)
P Thokozani (Victoria)
A Tholani (Western Province Schools B)
LF Thole (Orange Free State)
T Tholeni (Western Province Invitation XI)
T Tholeni (Western Province Schools B)
T Tholeni (Langa Schools)
A Thom (Orange Free State Under-19s)
Thomas (umpire)
A Thomas (Northerns-Goodwood)
A Thomas (South Africa Under-17s)
A Thomas (Fish Hoek)
A Thomas (Victoria)
A Thomas (Tygerberg)
AC Thomas (Adelaide Strikers, Dhaka Gladiators, Dolphins, Lions, North West, Northerns, Perth Scorchers, Pune Warriors, Somerset, South Africa, Staffordshire, Sussex, The Rest, Titans, Warwickshire, Western Province B)
B Thomas (Border Under-15s)
BJ Thomas (Border)
C Thomas (Tygerberg)
CH Thomas (Western Province)
CN Thomas (Mother Country)
D Thomas (Fish Hoek)
DR Thomas (Eastern Province)
H Thomas (umpire)
J Thomas (Gauteng Under-13s)
J Thomas (Western Province Under-13s)
K Thomas (Western Province)
M Thomas (Griqualand West Under-17s)
M Thomas (Durbanville)
M Thomas (Bergvliet High School)
S Thomas (Gauteng Women)
T Thomas (Orange Free State)
T Thomas (Rygersdal)
T Thomas (Rondebosch)
W Thomas (Worcester)
W Thomas (South African Country Districts Under-15s, Western Province Under-17s)
W Thomas (Durbanville)
WE Thomas (Salisbury)
Y Thomas (The Rest, Western Province)
Thompson (Cape Mounted Rifles)
Thompson (South Western Districts)
Thompson (Natal)
JAA Thompson (JAA) (Bulawayo)
JdL Thompson (JdL) (Bulawayo)
A Thompson (Van Der Stel)
B Thompson (South African Country Districts)
B Thompson (Eastern Province)
C Thompson (South African Country Districts)
C Thompson (St John's College, Johannesburg)
D Thompson (umpire)
DS Thompson (Transvaal B)
G Thompson (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-19s)
GW Thompson (Border, Border B)
J Thompson (umpire)
J Thompson (Bulawayo)
JD Thompson (Rhodesia)
MK Thompson (Natal B)
N Thompson (Border)
P Thompson (umpire)
P Thompson (South African Cavaliers)
P Thompson (Western Province Under-15s)
PG Thompson (Gauteng)
PM Thompson (Orange Free State, Western Province, Western Province B)
R Thompson (Western Province Under-15s, Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
R Thompson (Pinelands)
RA Thompson (Transvaal)
S Thompson (KwaZulu-Natal Women)
W Thompson (Queenstown)
W Thompson (Potchefstroom)
R Thoms (Transvaal Cricket Union)
G Thomson (Kempton Park)
GM Thomson (Easterns, Gauteng, Titans)
J Thomson (Northern Province Under-19s)
K Thomson (Highveld Women, South Africa Women)
R Thomson (umpire)
R Thomson (Pinelands)
RJ Thomson (Natal B)
WK Thomson (Natal)
C Thorburn (umpire)
A Thorn (Western Province Cricket Club Chairman's XI)
CB Thorn (Rhodesia, Rhodesia B)
M Thorn (South Western Districts Under-13s)
W Thorn (Country Clubs)
M Thorne (Claremont)
PG Thorne (North Eastern Transvaal)
RK Thorne (Border, Border and Eastern Province Combined XI)
S Thorne (Northern Orange Free State)
DR Thornton (Cape Town)
G Thornton (Marylebone Cricket Club, Middlesex, South Africa, Yorkshire)
PA Thornton (Border, Ireland)
EC Thorogood (Eastern Province)
BD Thorp (Transvaal, Transvaal B)
C Thorp (Border Under-13s, Border Under-15s)
M Thorp (Border Under-13s)
B Thorpe (Staggerers)
K Thulani (Kei)
J Thulo (Free State Under-19s Women)
L Thumana (Border Under-19s)
NT Thusi (umpire)
Thwaits (Beaufort West)
P Thwaits (Groot Drakenstein)
SA Thwaits (Eastern Province, Western Province)
DJ Thysse (Eastern Province)
Thyssen (Eastern Province Under-15s)
CA Thyssen (Border, Eagles, Eastern Province, Free State, Warriors)
J Tidswell (South Western Districts)
CR Tiger
F Tilbrook (Midlands)
M Tile (Border Under-13s, Border Under-15s, Border Under-17s)
J Till (North West Under-17s, North West Under-19s)
MJ Till (Northern Transvaal)
M Tillard (Griqualand West)
B Tilley (Western Province Cricket Club)
AF Tillim (Natal, Natal B, Transvaal, Transvaal B)
DJ Timcke (umpire)
L Timcke (Easterns Under-19s)
J Timm (Black Batts)
JS Timm (Eastern Province, Eastern Province B)
L Timmet (Tygerberg, Western Province Under-19s)
Timms (Western Province Chairman's XI)
JC Timms (umpire)
AI Timol (South Africa Indians)
I Timol (Natal, The Rest, Western Province)
IA Timol (South Africa Indians)
R Tindale (Gauteng)
H Tindall (Kimberley, Kimberley Cricket Club)
J Tindall (umpire)
WH Tindall (Pretoria, Transvaal)
T Tindwe (Gauteng Under-15s)
R Tissiman (University of Cape Town)
C Titus (scorer)
E Titus (South Western Districts Under-17s)
V Titus (South Western Districts Women)
H Tiva (Northern Province Under-15s)
E Tlailane (scorer)
L Tlaka (Mpumalanga Under-19s Women, Mpumalanga Women)
S Tlaleng (Free State Women)
T Tlhokwe (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s, Gauteng Under-19s)
A Tobias (Border Under-17s, Border Under-19s)
P Tobo (Mpumalanga Under-19s Women)
P Todd (Stellenbosch Scorpions)
P Todt (Graaff-Reinet County District)
M Toefy (Primrose)
S Toefy (Primrose)
S Toefy (United)
I Toffar (Griqualand West Under-15s)
R Toffar (Griqualand West Women)
Z Toffar (Griqualand West Women)
S Toffy (Primrose)
L Tofile (Eastern Province Under-13s)
D Toit (North West Under-18s)
D Toit (Western Province Under-18s B)
D Toit (Easterns Under-18s)
D Toit Hills (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s, South Western Districts Under-17s, South Western Districts Under-19s)
S Tol (Free State Under-19s Women)
R Tolchard (AW Catt's Invitation XI)
C Tolken (Easterns Under-15s)
DJH Tolson (Western Province B)
A Tomlinson (Western Province Under-13s)
DS Tomlinson (Border, Rhodesia, South Africa, The Rest)
OW Tomlinson (Transvaal, Wanderers)
RN Tomlinson (Rhodesia)
DM Toms (South African Schools)
V Tonder (Western Transvaal Under-15s)
V Tonder (Griqualand West Schools)
V Tongo (Border Under-17s, Border Under-19s)
KJ Tonkin (Rhodesia)
R Tonkin (umpire)
FE Tonks (Eastern Province)
BV Tooth (Griqualand West)
R Tooth (Limpopo Under-17s)
VH Tooth (Orange Free State)
K Topley (Claremont, St Augustine's, Wynberg Boys High School)
P Topley (South Africa Deaf)
M Topuz (Griqualand West Women)
DE Torlage (Natal B, Orange Free State)
Torrington (Friendly Cricketers Association)
T Torrington (Black Batts)
G Tose (Kei Under-13s, Kei Under-15s, Kei Under-17s)
B Touzel (Bellville)
FB Touzel (Western Province, Western Province B)
FB Touzel (Bellville)
FG Touzel (Western Province)
N Tovhi (Limpopo Under-19s)
B Town (Boland Women, Western Province Under-19s Women, Western Province Women)
J Towns (Western Province Colts)
Townsend (Salisbury)
DH Townsend (Northerns, Northerns B)
FW Townsend (Rhodesia)
I Townsend (Western Province Schools)
T Townsend (University of Cape Town)
T Townsend (South African College High School)
TKM Townsend (Western Province)
TW Townsend (umpire)
DW Townshend (Rhodesia)
TJ Townshend (Rhodesia, Rhodesia B)
G Toyana (Easterns, Easterns and Northerns Combined XI, Gauteng, Titans, Transvaal B)
GG Toyana (South Africa African XI)
J Toyana (Pirates)
Tracey (Groot Drakenstein)
AJ Traicos (Mashonaland, Rhodesia, Rhodesia B, South Africa, South African Universities, Zimbabwe)
RW Train (South African Universities)
GV Tramontino (Natal B)
MD Tramontino (Border, Griqualand West, Natal, Natal B)
T Traugott (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s, Griqualand West Under-19s)
D Traut (Boland)
H Traut (Stellenbosch Farmers Winery)
H Traut (Somerset West)
AS Travers (South African Universities)
CW Travers (Griqualand West, Orange Free State)
R Travers-Jackson (Western Province Colleges)
Travis (umpire)
AR Tray (Kuils River)
LG Treadaway (Western Province)
WB Treadaway (Border)
GB Treadwell (umpire)
GB Treadwell (Transvaal)
L Treadwell (North West Under-13s)
R Tregonning (Rondebosch)
J Treisman (B Mitchell's XI)
KD Trench (South African Defence Force)
WF Trennery (Queenstown)
Trenouth (Pietermaritzburg)
T Trenoweth (KwaZulu-Natal Under-19s)
P Trenwith (umpire)
Treurnicht (Griqualand West Under-18s)
R Treurnicht (Griqualand West Under-18s)
R Treurnicht (Griqualand West Under-13s)
P Trewick (Easterns Under-17s, Easterns Under-19s)
DFL Tricker (Border)
WS Trickett (Western Province)
JPH Triegaardt (Griqualand West, Knights)
W Triggal (Middleburg)
P Trimborn (Kingsmead Mynahs)
PHJ Trimborn (Natal, South Africa, South African Universities, The Rest)
PPH Trimborn (Natal, Natal B)
Trollip (Stellenbosch Farmers Winery)
H Trollip (Stellenbosch Scorpions)
S Trollip (South African Universities)
T Trollip (Eastern Transvaal)
W Trollip (Transvaal and Natal Schoolboys)
Trollis (Stellenbosch Scorpions)
H Trollop (Stellenbosch Scorpions)
J Troon (Border Under-13s)
SD Tross (PW Sherwell's XI, Transvaal XI)
IJL Trott (Boland, England, Otago, Warwickshire, Western Province)
CKH Trotter (Natal)
LTH Trotter (Natal)
T Trotter (KwaZulu-Natal Under-13s)
TH Trotter (Natal)
A Trout (umpire)
R Trueman (Claremont)
R Trumpelmann (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-17s)
D Trussell (Western Province Youth)
G Truter (Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s)
JM Truter (Orange Free State, Orange Free State B, South African Defence Force)
W Truter (Northerns Under-13s)
W Truter (Hermanus)
WS Truter (Boland, Boland B, Impalas)
CL Tryon (Central Women, South Africa Women)
Tsamaisi (United School Sports Association of South African Country Districts Under-17s)
ES Tsamaisi (Griqualand West)
Tsamuisi (United School Sports Association of South African Country Districts Under-17s)
A Tsatsi (Gauteng Under-13s)
L Tseka (Border Under-15s)
S Tseki (Free State Under-15s, Free State Under-17s)
S Tseletsane (Mpumalanga Women)
I Tsetsewa (Northerns Under-13s)
M Tsewu (Border Under-13s, Border Under-15s)
A Tshabalala (Mpumalanga Women)
I Tshabalala (Mpumalanga)
MS Tshabalala (Dolphins, Eagles, Free State, Knights, KwaZulu-Natal, South Africa)
S Tshabalala (North West Under-13s, North West Under-19s)
S Tshabalala (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s)
T Tshabalala (Dolphins)
X Tshabalala (Easterns Under-19s)
T Tshabile (scorer)
Tshaka (umpire)
J Tshaka (umpire)
N Tshaka (Border Women)
S Tshaka (Kei Under-13s)
X Tshaka (umpire)
Tshangela (Western Province Under-15s)
G Tshangela (Western Province Under-18s, Western Province Under-18s B)
X Tshatsha (Kei Under-15s)
C Tshiki (Boland, Border)
D Tshiro (umpire)
D Tshiro (umpire)
C Tshoko (Mpumalanga)
M Tshoko (umpire)
X Tshomela (Kei)
G Tshona (South Western Districts Under-17s)
MK Tshona (Kei, South African Country Districts)
L Tshongweni (Eastern Province Under-17s)
E Tshubyane (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians Second XI)
E Tshubyane (North West Under-19s)
L Tsiki (Border Under-13s, Border Under-15s, Border Under-17s, Border Under-19s)
R Tsiki (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
T Tsiki (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
P Tsoanyane (scorer)
PD Tsoanyane (scorer)
PO Tsoanyane (scorer)
I Tsokotsi (Northerns Under-15s)
T Tsolekele (Western Province Under-18s)
T Tsolekile (Langa)
TL Tsolekile (Cape Cobras, Gauteng, Lions, South Africa, The Rest, Western Province, Western Province Boland)
Z Tsolekile (Langa)
N Tsolo (Langa Schools)
N Tsolo (Langa)
L Tsotetsi (Limpopo Under-19s Women)
S Tsotsa (Eastern Province Under-13s)
LL Tsotsobe (Dolphins, Eastern Province, Essex, Lions, South Africa, Warriors)
EL Tuchten (umpire)
Tucker (Transvaal Under-18s B)
B Tucker (Gauteng Under-18s)
B Tucker (Transvaal Under-15s)
BH Tucker (Eastern Province, Griqualand West, Griqualand West B)
C Tucker (Durban)
D Tucker (Northerns Under-19s Women)
E Tucker (Western Province)
GB Tucker (Transvaal B)
M Tucker (Krugersdorp High School Old Students)
L Tuckett (Orange Free State, South Africa)
LR Tuckett (Natal, Orange Free State, South Africa)
P Tudge (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal)
H Tudhope (Transvaal)
A Tulleken (Western Province)
B Tullis (KwaZulu-Natal Inland Under-13s, KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-17s)
GD Tullis (Northern Transvaal, Western Province, Western Province B)
LM Tullis (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
M Tullis (Limpopo Under-17s)
P Tullis (Staggerers)
PA Tullis (Eastern Province, Eastern Province B, Northern Transvaal B, South African Defence Force, South African Universities)
W Tully (King William's Town)
A Tumbane (Easterns Under-15s)
AH Tummell (Rhodesia)
G Tunbridge (Midlands)
Tundube (Eastern Province B)
CAP Tuohy (Eastern Province)
FS Turberville (Eastern Province)
V Turmohammed
F Turnbull (Pietermaritzburg)
JJ Turnbull (Northern Natal)
W Turnbull (umpire)
CE Turner (umpire)
DR Turner (Natal, Natal B, South African Universities)
DS Turner (Natal)
FG Turner (Eastern Province, Transvaal)
GJ Turner (Northern Transvaal B, Oxford University, South African Defence Force, South African Universities, Transvaal, Western Province, Western Province B)
N Turner (KwaZulu-Natal Women)
PA Turner (Natal)
SN Turner (Griqualand West)
D Turton (Eastern Province XI)
R Turton (Griqualand West Under-17s)
Turvey (Western Province Under-15s)
L Tuswa (Pinelands)
WB Tutt (Griqualand West)
CE Tutton (Natal)
R Tutton (Northern Natal)
M Twala (Easterns Under-13s)
R Twala (Mpumalanga Women)
R Tweba (umpire)
Tweedale (Midlands)
ANW Tweedie (Dolphins, Herefordshire, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B, KwaZulu-Natal Inland, Natal B)
T Tweedie (Crickets)
AC Tweedy (Orange Free State, Uppingham School)
LH Twentryman (umpire)
PS Twentyman-Jones (Cape Colony, South Africa, Western Province)
I Twidale (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians)
CH Twigg (Eastern Province, Europeans)
D Twiss (University of Johannesburg)
AH Tyali (Border Under-15s, Border Under-17s, Border Under-19s)
N Tyali (Border Under-17s, Border Under-19s)
L Tyebileyo (Border Under-17s)
SA Tyebileyo (Border Under-17s, Border Under-19s)
AB Tyte (Western Transvaal)
L Tywaku (Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
L Tywaku (Western Province Under-15s)
N Tywaku (Western Province Under-17s)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive