CricketArchive

South Africa Players (P)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

D Pachnick (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
TJ Packer (Natal, Natal B)
K Padayachee (KwaZulu-Natal Inland)
C Pafitis (South African Schools)
HE Pagden (Eastern Province)
HK Pagden (Eastern Province, Port Elizabeth)
ND Pagden (Western Province B)
EHR Page (North Eastern Transvaal)
ES Page (umpire)
HA Page (Essex, Griqualand West, Transvaal, Transvaal B)
MD Page (Nuffield Invitation XI)
ML Page (South African Schools)
ML Page (South African Schools)
AI Paine (Western Province)
S Palad (Mpumalanga Under-13s)
JC Palekar (umpire)
A Paleker (Northerns, Western Province B)
SJ Palframan (Boland, Border, Eastern Province B, South Africa)
AW Palm (South Africa, Western Province)
Palmer (The Garrison)
H Palmer (Durban)
JFC Palmer (Natal B)
H Pamplin (Border Under-17s)
R Panday (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s, Easterns Under-17s)
T Panday (Easterns Under-17s)
Y Pangabantu (Border)
I Pangarkar (South Africa Indians)
H Pangarker (Western Province, Western Province B)
A Pankumar (KwaZulu-Natal Inland Women)
C Panther (KwaZulu-Natal Women)
CFB Papenfus (Orange Free State)
R Papenfuss (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s)
D Papier (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
P Papo (Limpopo Under-17s)
S Parak (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
D Parbhoo (Transvaal)
S Parbhoo (Gauteng Colts, Rosudgeon and Kenneggy)
B Parfitt (RD Jackman's XI)
J Paritosh (North West Under-13s)
CM Park (Cambridge Marylebone Cricket Club University, Unicorns)
M Park (Transvaal B)
AC Parker (South African Universities, Western Province, Western Province B)
AL Parker (North Eastern Transvaal, Orange Free State)
C Parker (Northerns Invitation XI)
C Parker (Easterns Under-19s)
DC Parker (Western Province B)
EF Parker (Griqualand West, Rhodesia, Rhodesia B, Zimbabwe-Rhodesia B)
GC Parker (North Eastern Transvaal, Transvaal)
GM Parker (South Africa)
J Parker (Pretoria)
N Parker (Pinelands)
TB Parker (Albany)
GM Parker-Nance (Eastern Province B)
DC Parkin (Eastern Province, Griqualand West, Port Elizabeth, South Africa, Transvaal)
DHC Parkin (Transvaal)
E Parkin (Port Elizabeth)
H Parkin (Port Elizabeth)
L Parkin (Eastern Province)
EA Parkinson (umpire)
SC Parkyns (Transvaal)
Parminter (Mother Country)
WD Parnell (Delhi Daredevils, Eastern Province, Kent, Pune Warriors, South Africa, Sussex, Warriors)
G Parry (umpire)
H Parry (Western Province Women)
WJ Parry (Natal, Rhodesia)
TH Parrymore (Transvaal, Transvaal B)
B Parshotum (Gauteng Invitation XI)
N Parshotum (Eastern Province Invitation XI)
Parslow (Civilians)
HG Parsonon (Queenstown)
Parsons (umpire)
Parsons (South Western Districts)
AS Parsons (Orange Free State)
EB Parsons (umpire)
EG Parsons (Natal)
G Parsons (South-West Districts)
G Parsons (Western Province South Western Districts)
HW Parsons (South Western Districts)
J Parsons (Middleburg)
MG Parsons (Natal, Natal B)
N Parsons (umpire)
NJ Parsons (Natal B)
W Parsons (RA McLean's XI)
H Parsonson (North Eastern Districts)
JT Partridge (Rhodesia, South Africa)
A Paruk (Natal)
I Paruk (Natal)
Z Paruk (KwaZulu-Natal Under-13s, KwaZulu-Natal Under-15s)
DS Pascal (Natal B)
EL Paske (Orange Free State)
TL Passaportis (Rhodesia)
AG Passmore (Western Province B)
MJ Patchitt (Natal B)
A Patel (Gauteng Invitation XI)
A Patel (Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
B Patel (Transvaal)
D Patel (Gauteng)
F Patel (Transvaal)
J Patel (A Bacher's XI)
M Patel (Natal)
MF Patel (Transvaal B)
MZ Patel (KwaZulu-Natal)
RA Patel (umpire)
S Patel (Transvaal)
S Patel (Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s)
Y Patel (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s)
Z Patel (North West Academy)
CM Paterson (Natal)
D Paterson (Cape Cobras, Dolphins, KwaZulu-Natal, Western Province)
JG Paterson (Eastern Province)
JG Paterson (Port Elizabeth)
NM Paterson (umpire)
TV Paterson (Port Elizabeth)
A Pathan (Kei, Limpopo)
IR Pather (Natal)
FR Paton (umpire)
HV Paton (North Eastern Transvaal, Rhodesia)
M Patrick (Natal)
WE Patrick (Transvaal, Transvaal B)
MA Patricks (Natal)
CM Patterson (King William's Town)
HE Patterson (North Eastern Transvaal)
N Patterson (umpire)
TAL Pattinson (Rhodesia)
Pattison (Grahamstown)
AH Pattison (Eastern Province, Rhodesia)
L Pattison (Grahamstown)
S Pau (Eastern Province Under-15s)
G Paul (Eastern Province)
NC Pauling (Western Province)
GB Paull (Western Province)
HH Paulse (Boland, Cape Cobras, Free State, North West)
JC Paulsen (umpire)
C Paulson (Eastern Province)
T Paver (Grahamstown)
D Pawson (Free State Under-19s)
A Pawunkumar (KwaZulu-Natal Inland Women)
M Payana (Mpumalanga Under-19s)
C Payn (Natal)
G Payn (Natal)
J Payn (Natal, Natal B, South African Students, South African Universities)
JE Payn (Orange Free State)
LW Payn (Natal)
DG Payne (Western Province, Western Province B)
FRW Payne (umpire)
G Payne (Natal Country Districts)
GR Payne (Rhodesia)
IA Payne (Western Province, Western Province B)
J Payne (Ramblers Cricket Club)
L Payne (South African Country Districts)
M Payne (South Africa Women)
M Payne (South African Country Districts)
M Payne (Transvaal Country Districts)
P Payne (KwaZulu-Natal Inland Women, KwaZulu-Natal Women)
JW Peacock (umpire)
MC Peake (Rhodesia B)
ESW Pearce (Eastern Province)
RA Pearce (Natal)
WN Pearce (Eastern Province)
COC Pearse (Natal, South Africa, The Rest)
DK Pearse (Natal, The Rest)
DK Pearse (Natal, Natal B, South African Universities)
GV Pearse (Free Foresters, Marylebone Cricket Club, Natal, Oxford University)
MJ Pearse (Natal, Natal B)
JJ Pearson (Border Country Districts, Griqualand West)
LM Pearson (Border)
GNC Peck (Rhodesia)
GE Peckover (Rhodesia, Rhodesia B, Zimbabwe, Zimbabwe-Rhodesia, Zimbabwe-Rhodesia B)
EIC Peddle (Griqualand West)
K Pedi (Free State)
MLG Pedi (Northerns, Northerns B)
R Peel (umpire)
A Peens (Transvaal B)
H Peens (umpire)
J Peens (Western Transvaal)
G Peerbhai (Western Province Cricket Board Invitation XI)
J Pegler (Durban)
SJ Pegler (Marylebone Cricket Club, South Africa, Transvaal)
KR Peinke (Border)
C Peirce (Western Province Women)
A Peiser (South-West Districts)
A Pekeur (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-19s)
A Pekeur (University of the Western Cape)
BJ Pelser (Lions, North West)
F Pelser (North West Under-13s)
J Pelser (North West Under-13s)
GPL Pemberton (Cape Colony, Cheltenham College, Western Province)
C Penfold (Orange Free State)
D Pengleli (KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
Penn (East Rand)
K Penn (Boland Women)
V Pennazza (Italy)
ET Pennels (scorer)
H Penning (North Eastern Transvaal)
ME Pennington (Natal)
S Penn-Sawers (KwaZulu-Natal Under-19s)
AG Penny (East Rand, Griqualand West)
L Penny (North West Women, Western Province Under-19s Women, Western Province Women)
Penrose (JD Logan's XI)
KL Penrose (scorer)
R Pen-Sawyer (Natal Country Districts)
RAS Pentecost (KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
Pentelow (umpire)
C Pentiah (Natal)
D Pentz (Mpumalanga Under-13s)
N Pentz (KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-17s)
P Pentz (Orange Free State)
R Pentz (Boland Under-19s Women, Boland Women, Western Province Women)
A Penzhorn (South Africa Under-15s)
P Penzhorn (Hermanus Invitation XI)
N Pepeta (Eastern Province Under-13s)
G Pepler (Northern Transvaal B)
J Pepler (Western Province Willows)
Pepworth (Pietermaritzburg)
G Pera (South African Defence Force)
RHG Percy (Griqualand West)
R Perkins (Transvaal Country Districts)
E Perks (Griqualand West)
J Perold (Worcester)
M Perrin (Northern Transvaal Country Districts)
CA Perring (Griqualand West)
CC Perring (Kimberley, Kimberley Cricket Club, Stray Klips)
JB Perring (Transvaal)
JP Perrott (South African Defence Force)
MF Perrott (Eastern Province)
D Perry (Orange Free State)
GD Perry (Free State)
N Perry (Border)
KC Perumal (Natal)
T Peter (Western Province)
AD Peters (Border, Western Province)
AD Peters (Eastern Province, Eastern Province B)
C Peters (umpire)
L Peters (Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s)
P Peters (Claremont and Woodstock)
A Petersen (Boland Women, Western Province Women)
AN Petersen (Essex, Gauteng, Glamorgan, Khulna Division, Lions, North West, Northerns, Somerset, South Africa, The Rest, Titans)
B Petersen (Western Province)
BM Petersen (Cape Town)
C Petersen (Western Province Academy)
E Petersen (South Africa Malays, South African Non-Europeans)
G Petersen (Western Province)
K Petersen (Groot Drakenstein)
KD Petersen (Boland)
LJ Petersen (Western Province)
M Petersen
RNE Petersen (The Rest, Transvaal)
D Peterson (Western Province President's XI)
L Peterson (Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s)
N Peterson (South Western Districts Women)
RJ Peterson (Border and Eastern Province Combined XI, Cape Cobras, Derbyshire, Eastern Cape, Eastern Province, Eastern Province B, Mumbai Indians, South Africa, Surrey, The Rest, Warriors)
MX Pethu (Border)
S Petsibile (Northerns Women)
RA Pettit (Orange Free State)
AE Petty (Eastern Province)
S Petzer (Eastern Transvaal Country Districts, Northern Transvaal Country Districts)
NS Peyi (Eastern Province Women)
C Peyper (Impalas)
B Pfaff (KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
BD Pfaff (Western Province)
C Pfaff (Rhodesia, South-West Districts)
L Pfaff (Western Province)
MW Pfaff (Northern Transvaal B, South African Defence Force, South African Universities)
CA Pfister (Western Province)
GD Pfuhl (Border)
GP Pfuhl (South African Universities, Western Province, Western Province B)
P Phadime
AM Phangiso (Gauteng, Lions, North West, Northerns, South Africa, Titans)
P Phangiso (scorer)
S Pharboo (Gauteng)
HJ Phear (Griqualand West)
W Phega (Northerns Under-17s, Northerns Under-19s)
AL Phehlukwayo (KwaZulu-Natal)
E Phelan (umpire)
Phelps (umpire)
WJ Phelps (umpire)
A Philander (South Africa Coloureds)
L Philander (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-17s)
M Philander (Eastern Province)
VD Philander (Cape Cobras, Devon, Jamaica Tallawahs, Kent, Middlesex, Somerset, South Africa, Western Province, Western Province Boland)
I Phillip (South African Country Districts)
Phillips (King William's Town, Military)
B Phillips (umpire)
B Phillips (Eastern Province Under-13s)
CW Phillips (Border)
D Phillips (Western Province Colts)
D Phillips (Griqualand West Women)
DD Phillips (Natal, Natal B)
DFJ Phillips (Border, Cape Province)
H Phillips (Port Elizabeth)
HW Phillips (Border, Hampshire)
IL Phillips (Border)
J Phillips (King William's Town)
JG Phillips (Border, Transvaal)
JL Phillips (Border)
JR Phillips (KwaZulu-Natal Inland)
L Phillips (Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s)
LM Phillips (Border, Griqualand West, Impalas)
ML Phillips (Eastern Province Country Districts)
N Phillips (Transvaal)
OT Phillips (Orange Free State)
RG Phillips (Griqualand West)
RR Phillips (Border, Cape Province)
S Phillips (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-17s)
SN Phillips (Boland)
DW Philmon (Boland)
BC Philpot (Eastern Province)
B Philpott (KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
E Philpott (Grahamstown)
L Phofane (Free State Women)
F Phonoshe (North West Under-15s, North West Under-19s)
T Phukuile (North West Under-17s, North West Under-19s)
JHM Pickerill (North Eastern Transvaal, Transvaal)
VJ Pickerill (Transvaal)
J Pickup (Griqualand West, Western Province)
A Piedt (umpire)
DL Piedt (Cape Cobras, Western Province)
G Piedt (Eastern Province)
MN Piedt (South Western Districts)
M Piek (South African Country Districts)
AJ Pienaar (Eagles, Free State, Knights)
BWF Pienaar (Griqualand West)
CPJ Pienaar (Western Transvaal)
E Pienaar (East Coast Women)
E Pienaar (KwaZulu-Natal Inland Women)
EJ Pienaar (North Eastern Transvaal)
GH Pienaar (umpire)
H Pienaar (umpire)
H Pienaar (South Western Districts Women, Western Province Women)
I Pienaar (Boland Women)
JD Pienaar (Southern Transvaal Country Districts, Western Transvaal)
JG Pienaar (Northerns Under-19s)
JJ Pienaar (Easterns, Easterns and Northerns Combined XI, Northerns, Titans)
K Pienaar (Northerns)
K Pienaar (Free State Under-13s, Free State Under-15s, Free State Under-17s)
L Pienaar (East Coast Women)
P Pienaar (umpire)
RF Pienaar (Kent, Northern Transvaal, Northern Transvaal B, Northerns, South African Defence Force, South African Universities, Transvaal, Transvaal B, Western Province, Western Province B)
W Pienaar (Eastern Transvaal Country Districts)
W Pienaar (Western Province Country Districts)
DW Piers (Orange Free State)
D Pieters (South African Defence Force)
J Pieters (South Western Districts Under-17s, South Western Districts Under-19s)
W Pieters (Boland Under-15s)
D Pieterse (KwaZulu-Natal Women)
G Pieterse (umpire)
H Pieterse (scorer)
J Pieterse (Eastern Province B, Orange Free State)
J Pieterse (Free State Women)
C Pietersen (Eagles, Griqualand West, Knights, Northamptonshire)
C Pietersen (umpire)
E Pietersen (South Western Districts Under-19s Women, South Western Districts Women)
K Pietersen (Boland Under-17s, Boland Under-19s)
KP Pietersen (Delhi Daredevils, Dolphins, England, Hampshire, ICC World XI, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B, Marylebone Cricket Club, Natal B, Nottinghamshire, Royal Challengers Bangalore, Surrey)
L Pietersen (South Western Districts Under-13s)
R Pietersen (Dolphins, Griqualand West)
G Pike (Northerns Under-19s)
S Pilkington (South Western Districts)
MW Pillans (Dolphins, KwaZulu-Natal Inland, Northerns)
CP Pillay (KwaZulu-Natal Under-13s)
D Pillay (Natal)
D Pillay (Gauteng Women)
D Pillay (South Africa Blind)
K Pillay (KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
M Pillay (KwaZulu-Natal)
M Pillay (Easterns Under-13s)
N Pillay (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s)
P Pillay (Natal)
P Pillay (Natal)
P Pillay (Natal)
P Pillay (KwaZulu-Natal Under-17s)
S Pillay (East Coast Women, South Africa Women)
S Pillay (Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s)
Shaylen Pillay (Gauteng, Lions)
TD Pillay (Dolphins, KwaZulu-Natal)
YM Pillay (Natal)
RT Pilowski (umpire)
R Pilowsky (umpire)
MA Pina (Boland)
C Pinetown (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s)
C Pinker (Northerns)
AD Pinkerton (Transvaal)
NF Pio (KwaZulu-Natal Under-13s)
N Pipers (West Coast Women)
G Pirie (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s)
AG Pistorius (Natal, Natal B)
DI Pistorius (Transvaal, Transvaal B)
I Pistorius (Easterns, Natal B, Northern Transvaal, Northern Transvaal B)
TM Pistorius (Limpopo)
W Pistorius (Western Province Cricket Club)
FD Pita (Western Transvaal)
RAH Pitchers (Namibia)
X Pithers (Griqualand West Under-19s)
AJ Pithey (Rhodesia, South Africa, South African Universities, Western Province)
DB Pithey (Gentlemen, Natal, Northamptonshire, Oxford University, Rhodesia, South Africa, South African Universities, Transvaal, Western Province)
JHD Piton (Natal, Transvaal)
HC Pittaway (Eastern Province)
R Plaatins (umpire)
TR Plaatjie (Easterns, Griqualand West)
FC Plaatjies (Cape Cobras, Western Province)
P Plaatjies (Kei)
RJ Plaatjies (South Western Districts)
DW Place (Western Province B)
E Plant (South African Universities B)
AP Plantema (South African Universities, Western Province, Western Province B)
BT Player (Boland, Free State, Free State B, Impalas, Orange Free State, Orange Free State B, South African Defence Force, Western Province, Western Province B)
DR Player (North Eastern Transvaal)
HW Plewman (Eastern Province)
JB Plimsoll jun (South African Universities)
JB Plimsoll sen (Natal, South Africa, The Rest, Western Province)
AJ Plint (Northern Transvaal B, Transvaal B)
S Plotz (North West Women)
Y Plowker (Gauteng Women)
K Pluke (Western Province Under-13s)
B Plummer (Natal B)
TL Pole (umpire)
M Poleman (Western Province Under-17s)
C Poley (Easterns Women)
J Poley (Easterns Women)
AM Pollard (Orange Free State)
R Pollard (Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
AG Pollock (Easterns, Transvaal, Transvaal B)
AM Pollock (Orange Free State)
GA Pollock (Easterns, Leicestershire Cricket Board, Northerns B, Transvaal, Transvaal B)
PM Pollock (Eastern Province, South Africa, The Rest)
RG Pollock (Eastern Province, South Africa, The Rest, Transvaal)
Northwood High School, Durban; Natal University, Durban (African XI, Dolphins, Durham, ICC World XI, KwaZulu-Natal, Mumbai Indians, Natal, Natal B, South Africa, South Africa Under-24s, Warwickshire)
S Pono (Western Province Under-19s, Western Province Under-19s B)
T Pono (Eastern Province, The Rest)
JW Ponsonby (Eastern Province)
Pont (scorer)
A Ponting (Mpumalanga Women)
G Pontland-Smith (Friendly Cricketers Association)
L Pooe (North West Women)
A Poole (South African Country Districts)
D Poole (South African Country Districts)
D Poole (Transvaal Country Districts)
EG Poole (North West)
N Poole (KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
RM Poore (Bombay, Europeans, Gentlemen, Hampshire, Marylebone Cricket Club, South Africa, The Rest)
TA Poots (umpire)
W Poots (umpire)
B Pope (Eastern Province B)
CWS Pope (Border)
SC Pope (Border, Border B, Cornwall, Eastern Cape, Eastern Province, Eastern Province B, Huntingdonshire, South African Students, Warriors)
P Pope-Ellis (Natal Country Districts)
K Popers (Easterns Women, South Western Districts Women)
Z Poro (Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
A Porter (Eastern Province)
A Porter (Cape Colony, Cape Mounted Rifles, King William's Town)
FW Porter (Border, Cape Province, Eastern Province, Transvaal)
N Porter (Border, King William's Town)
W Porter (Mowbray and Leeuwenhof)
D Posthumus (Easterns Under-19s)
G Posthumus (umpire)
L Posthumus (Mpumalanga Women)
G Postimus (umpire)
C Postlethwaite (Rhodesia Country Districts)
IK Postman (Eastern Province)
K Postman (Border)
R Postman (scorer)
L Poswayo (Border Under-13s, Border Under-15s)
MG Pote (Western Province)
S Potgeiter (Claremont)
AH Potgieter (Boland)
AJ Potgieter (Free State Under-13s, Free State Under-15s)
C Potgieter (umpire)
D Potgieter (Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s)
E Potgieter (Eastern Province)
E Potgieter (Northern Transvaal Invitation XI)
J Potgieter (Limpopo)
J Potgieter (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s, South Western Districts Under-19s)
J Potgieter (Limpopo Under-15s)
M Potgieter (Eastern Province Women)
P Potgieter (Orange Free State)
P Potgieter (Orange Free State B)
S Potgieter (Western Province Cricket Club)
S Potgieter (KwaZulu-Natal Inland Women)
S Potgieter (Rondebosch)
Y Potgieter (South Africa Women, West Coast Women)
N Pothas (Gauteng, Hampshire, South Africa, South African Students, Transvaal, Transvaal B)
JE Pothecary (South Africa, Western Province)
Poultrey (Boland Cricket Union President's XI)
Powell (umpire)
A Powell (Western Province Country Districts)
AW Powell (Cape Colony, Griqualand West, South Africa)
JM Powell (Griqualand West)
KA Powell (North Eastern Transvaal)
S Powell (Mother Country)
GF Preece (umpire)
K Preem (umpire)
N Prem (KwaZulu-Natal Under-13s)
RE Prescott (umpire)
AWH Preston (Midlands)
G Preston (Border)
I Preston (Eastern Province)
JB Preston (Border, Eastern Province)
Pretorius (Western Transvaal)
Pretorius (Northern Transvaal Country Districts)
CJ Pretorius (Orange Free State, Rhodesia)
D Pretorius (Durham, Free State, Griqualand West, South Africa, The Rest, Warwickshire)
D Pretorius (Lions, Namibia, North West)
D Pretorius (Griqualand West Under-13s)
DJ Pretorius (Orange Free State)
GC Pretorius (Easterns)
J Pretorius (Limpopo)
J Pretorius (Griqualand West Women)
J Pretorius (Easterns Under-13s)
JP Pretorius (Boland)
K Pretorius (umpire)
N Pretorius (North West, The Hills)
NA Pretorius (scorer)
NC Pretorius (umpire, referee)
NW Pretorius (Free State, Orange Free State, Orange Free State B)
PJ Pretorius (North West Under-13s, North West Under-15s, North West Under-17s, North West Under-19s)
R Pretorius (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s)
R Pretorius (Western Province Under-19s Women)
R Pretorius (Limpopo Under-15s)
R Pretorius (Free State Under-15s)
T Pretorius (Griqualand West Women)
H Pretoruis (Limpopo Under-13s)
Price (Grahamstown)
AJN Price (Eastern Province)
AR Price (Griqualand West)
D Price (Western Province)
DL Price (Border)
H Price (Western Province)
HA Price (Eastern Province)
JD Price (Border B)
JMG Price (Border)
K Price (South Africa Women)
ML Price (Eastern Province, Warriors)
T Price (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
MB Price-Moor (Natal Country Districts, South African Country Districts)
T Priest (Midlands, Port Elizabeth)
M Prim (Gauteng Women)
AE Primo (South Africa Blind)
AG Prince (African XI, Cape Cobras, Eastern Province, Eastern Province B, Lancashire, Nottinghamshire, South Africa, The Rest, Warriors, Western Province, Western Province Boland)
CFH Prince (Border, Cape Colony, Eastern Province, London County, South Africa, Western Province)
F Prince (South Western Districts)
L Prince (Eastern Province Invitation XI)
AAW Pringle (Boland, Border)
B Pringle (Crickets)
GD Pringle (Eastern Province)
GM Pringle (umpire)
MW Pringle (Eastern Province, Eastern Province B, Marylebone Cricket Club, Orange Free State, South Africa, South African Defence Force, Sussex, Western Province, Western Province B)
RAS Pringle (Griqualand West)
WK Pringle (Border)
D Prins (South Western Districts Under-15s)
H Prins (South Western Districts Women)
P Prinse (South Africa Blind)
C Prinsloo (Boland)
HG Prinsloo (Western Transvaal)
JP Prinsloo (Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s)
P Prinsloo (Gauteng Under-19s)
R Prinsloo (North West Under-13s)
L Priom (umpire)
HG Prior (Border)
Pritchard (umpire)
E Pritchard (Port Elizabeth)
JA Pritchard (Orange Free State, Western Province)
AC Procter (Eastern Province B, Western Province B)
AW Procter (Natal, Natal B)
MJ Procter (Gloucestershire, Natal, Orange Free State, Rhodesia, South Africa, The Rest, Western Province)
WC Procter (Eastern Province)
BW Proctor (Natal, Natal B, Northern Transvaal, Northern Transvaal B)
MB Proctor (Natal)
P Proffie (Griqualand West Under-13s)
HLE Promnitz (Border, Griqualand West, Orange Free State, South Africa)
R Proos (Free State Women)
CE Proudfoot (Midlands)
DG Proudfoot (Eastern Province)
GA Proudfoot (Northern Transvaal B)
W Proudfoot (Eastern Province)
R Prout (South African Schools)
A Prowse (umpire)
AN Pruthab (KwaZulu-Natal Under-17s)
DJ Pryke (Marylebone Cricket Club, Natal, Natal B, North West, South Western Districts)
EW Prynn (umpire)
A Ptgieter (Free State Under-13s)
H Puchert (Free State)
E Puckle (South Western Districts)
A Pukakumar (KwaZulu-Natal Inland Women)
D Pullin (Pietermaritzburg)
DJ Pullinger (Johannesburg, Transvaal)
R Purchase (KwaZulu-Natal Inland Women)
G Purdon (Albany)
P Puren (South African Country Districts)
G Puttergill (Eastern Province Invitation XI)
AG Puttick (Cape Cobras, South Africa, Western Province, Western Province Boland)
J Pybus (Western Province Schools)
AJ Pycroft (South African Universities, Western Province B, Zimbabwe, Zimbabwe-Rhodesia)
A Pyle (South African Country Districts)
KW Pyne-James (KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
K Pypers (South Western Districts Women)
N Pypers (Western Province Women)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive