CricketArchive

South Africa Players (B)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Blaine (Albany)
A Blaine (Cape Mounted Rifles, Civilians, King William's Town)
JH Blair (Orange Free State)
K Blair (South Africa Women)
M Blair (Gauteng Under-15s)
T Blair (Free State Under-18s)
T Blair (Orange Free State Under-15s, Orange Free State Under-19s B)
W Blair (Nelson Mandela Metropolitan University B)
DW Blake (umpire)
GB Blake (Border)
M Blake (Alma Marists)
RH Blake (Natal)
S Blake (Edgemead)
T Blake (Easterns)
K Blakeley (Western Province Invitation XI)
K Blakeley (Western Province Under-19s B)
K Blakeley (Montrose)
K Blakeley (St Augustine's)
K Blakely (Western Province Academy)
K Blakely (Western Province Under-19s B)
K Blakely (Montrose)
P Blakemore (Griqualand West)
K Blakley (Montrose)
CH Blanckenberg (Rhodesia)
D Blanckenberg (umpire)
JM Blanckenberg (Cape Province, Natal, South Africa, Western Province)
N Blanckenberg (Western Province)
WR Blanckenberg (Rhodesia)
KC Bland (Eastern Province, Orange Free State, Rhodesia, South Africa, South African Universities)
R Blanks (Transvaal Under-24s)
D Blasio (Transvaal Permlazer XI)
E Blatt (Bellville)
L Blatt (Bellville)
LF Bleekers (Western Province, Western Province B)
T Bleki (Eastern Province)
AG Blenkinsop (Eastern Province, Orange Free State)
BJ Blenkinsop (Eastern Province)
D Blenkinsop (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s)
v Blerk
N Bless (Kei Women)
JW Blewett (North Eastern Transvaal, Transvaal, Transvaal B)
C Blignaut (Western Province Under-19s Women)
CDN Blignaut (Western Transvaal Under-24s)
D Blignaut (North West Academy, North West Under-19s)
D Blignaut (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-17s, Vauxhall Mallards)
DB Blignaut (Western Transvaal)
PJ Blignaut (Northern Transvaal)
R Blignaut (Eastern Province)
Block (Bishops Diocesan College Masters)
S Block (umpire)
J Bloem (Transvaal Permanent Bank XI)
JP Bloem (Gauteng Under-13s)
C Bloemink (Northern Transvaal B)
AM Blom (Kei)
S Blom (Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s)
WJ Blom (North West Under-17s)
A Blomerus (Western Province Country Districts)
C Blommetjies (Boland Under-17s)
ML Bloom (Transvaal)
L Bloomer (Dolphins)
T Bloor (Wynberg Boys High School)
T Bloor (Frank Brache Invitation XI)
L Blou (Orange Free State)
J Blume (scorer)
Blundell (Durban)
PM Boa (Transvaal, Transvaal B)
NI Boast (Rhodesia)
G Boatright (umpire)
Y Bobat (Natal)
Z Bob Homani (Durbanville)
N Boboko (Griqualand West Under-19s Women)
C Boccaleone (Staggerers)
EG Bock (Griqualand West, North Eastern Transvaal, South Africa, Transvaal)
MC Bock (South Western Districts)
CW Bodenstein (Easterns Under-19s)
D Bodenstein (Menlo Park)
GH Bodi (Easterns, Gauteng, KwaZulu-Natal, Lions, South Africa, Titans, Transvaal, Transvaal B)
TM Bodibe (Easterns, Griqualand West, Knights, Titans)
DC Bodley (Eastern Transvaal Country Districts, Natal Country Districts)
I Boezoart (scorer)
W Bogarde (umpire)
J Bogatsu (Gauteng Under-15s)
TH Boggan (Griqualand West, North Eastern Transvaal)
R Bogogo (South Gauteng Under-15s)
A Bohardien (Old Mutual)
N Bohardien (Western Cape Police)
J Boikanyo (Transvaal Permlazer XI)
T Boikanyo (South African Country Districts)
T Boikanyo (Transvaal Permlazer XI)
EHL Boje (Orange Free State B)
N Boje (African XI, Eagles, Free State, Knights, Northamptonshire, Nottinghamshire, Orange Free State, Orange Free State B, South Africa, South Africa Under-24s, South African Students, Warriors)
A Bok (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s, Griqualand West Under-19s)
T Bokako (Eastern Province)
D Boltman (Bellville)
M Boltman (Northerns Under-19s)
M Boltman (Northerns Invitation XI)
R Boltman (Bellville Invitation XI)
R Boltman (umpire)
R Boltman (Bellville)
W Boltman (Eastern Province)
C Bolton (Leopards)
JL Bolton (Western Province)
L Boltt (Bellville)
MN Bolttler (South Western Districts Under-13s)
GRM Bolus (South African Universities, Western Province)
M Bolus (Eastern Province)
S Bolze (Border Under-17s)
A Bonara (Almar)
J Bonata (Hermanus)
FP Bond (The Rest, Western Province)
GE Bond (Cape Province, South Africa, Western Province)
KJ Bond (Eastern Province, Transvaal B)
R Bond (Easterns Under-15s)
W Bond (Natal B)
v Bonde (Salisbury)
N Bonoko (Gauteng Under-17s)
A Bonora (Almar)
A Bonora (Western Province Cricket Club)
A Bonora (Alma Marists)
E Bonthus (scorer)
C Bonthuys (South Africa Deaf)
E Bonthuys (scorer)
FM Bonthuys (South Western Districts)
V Bonya (Border Under-19s Women, Border Women, Eastern Province Women)
J Boodryk (University of Johannesburg)
Booi (United School Sports Association of South African Country Districts Under-17s)
B Booi (Border Under-13s)
B Booi (Claremont)
L Booi (Kei Under-19s Women)
R Booi (umpire)
S Booi (Border, South Western Districts)
Bool (Border Under-15s)
F Booley (Primrose, United, Western Province Under-19s)
MT Booley (KwaZulu-Natal Under-19s)
S Booley (United, Western Province Under-18s B)
S Booley (Montrose)
T Booley (KwaZulu-Natal Under-17s)
S Boome (Western Province Women)
A Boomgaard (Gauteng Under-15s)
R Boomgaard (A Bacher's XI)
S Boomsen (Griqualand West Under-17s)
R Boon (Staggerers)
T Boon (South African Cavaliers)
GA Boone (Free State Under-15s, Free State Under-19s)
A Boonzaaier (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s, Griqualand West Under-19s)
AD Boonzaaier (Natal B)
NR Boonzaaier (Border, Border Country Districts, Transvaal, Transvaal B)
R Boorsen
MWN Boote (KwaZulu-Natal)
EJ Booth (Albany, Grahamstown)
P Booth (Easterns Under-17s)
B Booyens (Boland Under-19s Women)
J Booyens (South Western Districts)
WA Booyens (Southern Transvaal Country Districts, Transvaal B)
B Booysen (Eastern Province)
E Booysen (South Western Districts)
E Booysen (Eastern Province Under-13s)
F Booysen (Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-19s)
J Booysen (Easterns, Easterns and Northerns Combined XI, Titans)
K Booysen (South Western Districts Women)
L Booysen (Eastern Province Under-19s Women)
M Booysen (Border Women, South Western Districts Under-19s Women, South Western Districts Women)
N Booysen (Western Province)
R Booysen (South Western Districts, South Western Districts Under-19s)
S Booysen (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-19s)
W Booysen (Mpumalanga Under-19s, Pretoria University)
T Bopape (Gauteng Under-15s)
BB Bopp (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s, High Wycombe Second XI, South Africa Under-19s, South African Schools, South Oxfordshire Amateurs)
J Borain (Durban, Pietermaritzburg)
M Borchardt (Durbanville)
P Borcherds (Boland Under-13s)
T Border (Orange Free State)
EA Boreham (Orange Free State)
Boreman (umpire)
AF Borland (Natal)
GF Borman (Eastern Province)
H Bornman (Bellville)
H Bornmann (Boland)
C Boroughs (Fish Hoek)
S Borwick (Cape Town)
Bosch (Gauteng Under-18s)
A Bosch (Border Under-19s Women, Border Women)
C Bosch (Titans)
CG Bosch (Border)
D Bosch (Eastern Province Under-13s)
E Bosch (KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-17s)
G Bosch (umpire)
R Bosch (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s)
S Bosch (South African Country Districts, South African Country Districts Under-15s)
S Bosch (Free State Under-15s)
S Bosch (Eastern Province Police)
S Bosch (Mpumalanga Under-19s, North Gauteng Under-15s)
T Bosch (Natal, Natal B, Northern Transvaal, Northern Transvaal B, South Africa, South African Universities)
T Bosch (Gauteng Under-18s B)
Z Bosch (Eastern Province Police)
J Bosenberg (Green Point)
Boshell (Western Province Chairman's XI)
Boshell (Friendly Cricketers Association)
N Boshell (Western Province Cricket Club)
Boshoff (Northern Province Under-15s)
B Boshoff (Stellenbosch University)
HC Boshoff (Eastern Province B)
J Boshoff (Easterns Under-15s)
JA Boshoff (umpire)
N Boshoff (Eastern Province Women)
N Boshoff (Impalas, North West University)
Bosman (Boland Under-15s)
Bosman (Stellenbosch Scorpions)
K Bosman (Stellenbosch Farmers Winery)
L Bosman (South Africa Development XI)
LE Bosman (African XI, Derbyshire, Dolphins, Eagles, Free State, Griqualand West, Griqualand West B, Knights, KwaZulu-Natal, South Africa, The Rest)
M Bosman (Free State, Griqualand West)
N Bosman (Northerns B)
N Bosman (Pretoria)
N Bosman (Griqualand West Under-15s)
V Bosman (Western Province Colleges)
J Bosman-Brink (North West Under-17s)
A Bosomworth (Natal)
J Bossenberg (Green Point)
RB Bossenger (Eastern Province)
W Bossenger (Eagles, Griqualand West)
J Bossr (Border Under-13s, Border Under-15s)
J Bossr (United)
J Bossr (KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
J Bossr (Dolphins Cubs)
A Botes (Free State Under-15s)
H Botes (Limpopo Under-19s)
J Botes (Griqualand West Country Districts Under-17s)
JP Botes (umpire)
Louis Botes (Impalas, North West, Northern Transvaal, Western Transvaal)
M Botes (Easterns Under-15s)
R Botes (Limpopo Under-15s)
S Botes (scorer)
TJ Botes (Boland)
Botha (International Wanderers)
Botha (Eastern Transvaal Under-15s)
Botha (Free State Under-18s)
Botha (North Gauteng Under-18s)
Botha (United School Sports Association of South African Country Districts Under-18s)
Botha (Eastern Province Settlers Schools)
A Botha (Boland Under-15s)
A Botha (Tygerberg)
A Botha (Ermelo School)
A Botha (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s)
A Botha (Transvaal Schools B)
AC Botha (Griqualand West, Griqualand West B, Ireland)
AG Botha (Derbyshire, Easterns, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B, Natal, Natal B, Warwickshire)
AL Botha (Eastern Province, Eastern Province B)
B Botha (South Africa Women)
B Botha (umpire)
C Botha (Easterns Under-19s Women, Easterns Women)
C Botha (Western Transvaal Under-13s)
C Botha (Hermanus)
CC Botha (Cape Town, Western Province Under-13s)
D Botha (Boland)
D Botha (umpire)
D Botha (Mpumalanga Under-15s)
D Botha (Border Under-15s)
D Botha (University of Cape Town)
E Botha (scorer)
E Botha (North West Under-13s)
E Botha (Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
E Botha (Northerns Under-15s)
F Botha (Brackenfell)
F Botha (Bellville)
F Botha (Bellville)
F Botha (Mpumalanga Under-17s)
F Botha (Free State Under-15s, Free State Under-17s, Free State Under-19s)
F Botha (North West Under-17s, North West Under-19s)
F Botha (KwaZulu-Natal Under-15s)
FJL Botha (North West)
FN Botha (Orange Free State, Orange Free State B)
G Botha (Free State)
G Botha (Pretoria)
G Botha (umpire)
GE Botha (Boland)
GR Botha (Orange Free State)
H Botha (Free State, Free State B)
H Botha (Orange Free State Under-19s)
I Botha (South Western Districts)
I Botha (Easterns Under-18s)
J Botha (Adelaide Strikers, African XI, Border, Delhi Daredevils, Eastern Cape, Eastern Province, Ireland, Kolkata Knight Riders, Northamptonshire, Rajasthan Royals, South Africa, South Australia, Trinidad and Tobago Red Steel, Warriors)
J Botha (Northerns Women)
J Botha (umpire)
J Botha (Easterns Under-19s)
J Botha (Stellenbosch Scorpions)
JF Botha (North Eastern Transvaal)
JJ Botha (Northerns B)
K Botha (Easterns Women)
K Botha (Mpumalanga Under-17s)
L Botha (Boland, South African Country Districts)
L Botha (South African College School Old Boys)
L Botha (Claremont)
L Botha (Almar)
L Botha (University of the Western Cape)
L Botha (Western Province Under-13s)
L Botha (Limpopo Under-13s)
L Botha (Bergvliet High School)
L Botha (Pirates)
LD Botha (Eastern Province, Eastern Province B, Eastern Transvaal, Easterns, Impalas)
M Botha (Wynberg Boys High School)
M Botha (Frank Brache Invitation XI)
M Botha (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-19s)
M Botha (Northern Province Under-13s)
M Botha (Northern Suburbs Forum)
N Botha (KwaZulu-Natal Inland Under-19s Women, KwaZulu-Natal Inland Women, Northerns Under-19s Women, Northerns Women)
N Botha (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
N Botha (Gauteng Under-15s)
N Botha (Orange Free State Schools)
N Botha (Stellenbosch University)
N Botha (Stellenbosch University)
NS Botha (Orange Free State B)
P Botha (Eastern Province B)
P Botha (Natal Country Districts)
P Botha (South Africa Under-15s)
P Botha (Free State, Knights)
P Botha (Northern Transvaal Under-13s, Northern Transvaal Under-18s B)
P Botha (Northerns Under-18s)
P Botha (Eastern Province Schools)
PC Botha (Northern Transvaal B, South African Universities, Transvaal B)
PJ Botha (Border, Transvaal, Transvaal B)
R Botha (South Western Districts)
R Botha (Northerns Women)
R Botha (Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
R Botha (Hermanus)
RH Botha (North Eastern Transvaal)
S Botha (Boland)
S Botha (Potchefstroom)
S Botha (Boland Under-19s Women)
S Botha (Tygerberg)
S Botha (Gauteng Under-19s Women, Gauteng Women)
S Botha (Leopards)
S Botha (Boland Under-17s, Boland Under-19s)
S Botha (Cape Town)
S Botha (scorer)
S Botha (Stellenbosch University)
T Botha (Limpopo Under-15s)
T Botha (Griqualand West Under-15s)
TG Botha (Orange Free State)
W Botha (Limpopo Under-17s)
W Botha (South Gauteng Under-19s)
D Botha Moore (University of Cape Town)
Bothma (Free State Under-18s)
C Bothma (Calmore Sports, Calmore Sports, South African Schools)
C Bothma (Orange Free State Under-13s)
D Bothma (Mpumalanga Under-15s)
J Bothma (Pretoria University)
J Bothma (Limpopo Under-19s)
J Bothma (Durbanville)
JP Bothma (Boland, Cape Cobras, Western Province)
N Bothma (South African Country Districts Under-19s)
N Botice (Langa Development XI)
Botikie (Limpopo Under-15s)
N Botile (Langa)
S Botile (Langa Development XI)
D Botma (Mpumalanga Under-19s)
JT Botten (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal, South Africa)
Bottes (Durbanville)
C Boucher (Wellington)
C Boucher (KwaZulu-Natal Women)
E Boucher (Border Under-13s)
GD Boucher (Border)
J Boucher (Border Under-13s)
MV Boucher (African XI, Border, Border B, Cape Cobras, Eastern Cape, ICC World XI, Kolkata Knight Riders, Royal Challengers Bangalore, South Africa, Warriors)
R Boucher (Kei Under-13s)
N Boughan (Griqualand West Women)
A Boulton (South-West Districts)
G Boulton (South Western Districts)
N Boulton (Transvaal Under-13s)
E Bourdillion (Orange Free State)
TE Bourdillon (Rhodesia, Sussex)
BJ Bourke (Orange Free State)
M Bourquin (South African Country Districts)
N Bourquin (South African Country Districts)
C Boutalas (umpire)
A Bouwer (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-17s, South Western Districts Under-19s)
D Bouwer (Border Under-15s, Border Under-17s)
G Bouwer (Mpumalanga Under-13s)
GP Bouwer (Southern Transvaal Country Districts, Western Transvaal)
R Bouwer (Mpumalanga Under-15s)
R Bouwer (North West University)
R Bouwer (North West)
RL Bouwer (Free State Under-15s, Free State Under-17s, Free State Under-19s)
S Bouwer (Griqualand West Under-17s)
S Bouwer (Free State Under-15s)
A Bowan (Transvaal Cricket Federation XI)
D Bowditch (Fish Hoek)
L Bowditch (Fish Hoek)
MH Bowditch (Western Province, Western Province B)
Bowen (Gauteng Under-15s B)
DA Bowen (Border)
RGA Bowen (Border, Cape Province)
E Bowers (Avendale)
J Bowers (St Augustine's, Western Province Under-13s, Western Province Under-15s, Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
M Bowers (University of Cape Town)
CJ Bowes (KwaZulu-Natal)
G Bowes (KwaZulu-Natal Under-19s)
M Bowes (KwaZulu-Natal Under-15s)
TRC Bowes (Rhodesia)
JM Bowker (Midlands)
N Bowker (Bedford Cricket Club)
H Bowler (Colonial Born)
A Bowles (umpire)
M Bowles (South African Country Districts)
S Bowles (umpire)
HD Bowley (Border)
RJ Bowley (Western Province B)
A Bowman (South African Schools)
C Bowman (Natal Invitation XI)
M Bowman (Kingsmead Mynahs)
MAW Bowman (Natal B, South African Defence Force)
T Bowman (South African Schools)
C Bownes (Easterns Under-13s)
CS Bowyer (KwaZulu-Natal Inland)
J Boyack (scorer)
JS Boyacks (scorer)
B Boyce (scorer)
D Boyce (Fish Hoek)
BB Boyd (Rhodesia)
D Boyd (umpire)
PW Boyd (Natal Colleges)
Boyes (Bishops Diocesan College Stags)
CE Boyes (King William's Town, Orange Free State)
D Boyes (Western Province Schools)
FS Boyes (Grahamstown)
GW Boyes (Natal)
HE Boyes (Natal)
S Boyes (Border Under-13s)
Boyle (Western Province)
D Boyle (South African College High School)
A Boyte (Somerset West)
R Braaf (Bellville)
Brabandt (Orange Free State)
M Brache (University of Cape Town)
MG Brache (Western Province Under-15s)
N Brache (Western Province)
J Bracher (Easterns Under-13s)
BB Bradfield (Eastern Province)
CC Bradfield (Border, Border and Eastern Province Combined XI, Eastern Cape, Eastern Province, Eastern Province B, Huntingdonshire, Warriors)
J Bradfield (Eastern Province Country Districts)
A Bradford (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
B Bradford (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
J Bradford Owen (Gauteng Women)
Bradley (Middle Rhodesia)
AJ Bradley (Rhodesia)
Bradshaw (Western Province Cricket Club)
D Bradshaw (Almar)
LG Bradshaw (Border)
RA Bradshaw (South African Universities)
J Brady (Queenstown)
B Bragge (KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
DM Brain (Transvaal)
LH Brain (Transvaal)
P Brain (Pretoria)
S Bramdhaw (Gauteng Under-13s)
G Bramwell (Western Province B)
G Bramwell (Cape Town)
A Brand (Constantia)
A Brand (Boland Under-13s)
A Brand (North West Under-13s)
D Brand (Cape Cobras, Easterns, Western Province)
D Brand (Northerns-Goodwood)
D Brand (Boland and Western Province Combined Academy XI)
D Brand (Griqualand West Under-19s)
D Brand (Northerns-Goodwood)
M Brand (Northerns-Goodwood)
N Brand (Cardiff Marylebone Cricket Club University)
R Brand (Boland Under-13s)
D Brander (Western Province Under-13s, Western Province Under-15s, Western Province Under-19s, Western Province Under-19s B)
D Branders (Victoria)
D Branders (St Augustine's)
Brandon (Southern Suburbs Under-18s)
T Brandon (Gauteng Women)
J Brandt (South African Universities)
S Brandt (Fish Hoek)
MP Brange (Cape Town)
JE Brann (Eastern Province)
WH Brann (Eastern Province, South Africa)
M Bray (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
R Brazier (St Martin's School)
C Breakey (Transvaal)
JC Breakey (Transvaal, Transvaal B)
MS Bredell (Boland, Boland B)
JM Bredenkamp (Boland)
LL Bredenkamp (North West)
N Bredenkamp (Griqualand West, North West, South Western Districts)
N Bredenkamp (North West University)
M Bredill (RD Jackman's XI)
J Breed (Western Province Under-15s)
J Breed (Wynberg Boys High School)
RA Breeds (Natal Country Districts)
H Breedt (South Africa Blind)
JL Breet (South African Schools)
C Breetzke (Eastern Province Under-17s)
M Breetzke (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-19s, South Africa Under-19s, Warriors Cubs)
T Bremner (KwaZulu-Natal Women)
WS Bremner (Border)
D Brennon (Easterns Under-15s)
C Brent (Border B)
R Brett (Boland and South Western Districts)
R Brett (umpire)
B Brewer (South African Country Districts)
E Breytenbach (Mpumalanga Women)
N Breytenbach (North West Women)
P Brice (Eastern Province Country Districts)
DJ Brickett (Eastern Province, Eastern Province B)
GA Bricknell (Western Province, Western Province B)
KJ Bridgens (Boland, Impalas, Western Province, Western Province B)
R Bridgens (Durbanville)
HL Bridger (Eastern Province)
W Briekwa (Griqualand West Under-17s)
R Briesies (Free State Under-18s, Free State Under-19s)
S Briggs (Midlands)
D Brill (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
PR Brill (Border Country Districts)
S Brill (Border Under-17s)
C Brink (Mpumalanga Under-13s)
JB Brink (North West Under-13s, North West Under-15s)
JD Brink (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s)
L Brink (North Gauteng Under-15s)
L Brink (Northerns Under-13s)
M Brink (Mpumalanga Under-13s)
M Brink (Bellville)
MM Brink (Boland, Boland B, Mpumalanga)
N Brink (Mpumalanga Under-13s)
T Brink (Western Province Cricket Club)
W Brink (Free State)
JGB Brinkhaus (Griqualand West, Western Province)
R Brinkhuis (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s, Tygerberg)
B Brinkman (umpire)
AW Briscoe (South Africa, Transvaal)
SW Brissenden (Transvaal)
B Bristow (South African Cavaliers)
JW Bristow (Griqualand West, Natal B, South African Universities, Western Province B)
KL Bristow (Orange Free State)
L Britow (Almar)
A Brits (Northerns Women)
C Brits (Central Women, Highveld Women, Kent Women, South Africa Women)
D Brits (Border Under-15s)
GB Brits (Border)
J Brits (North West B)
L Brits (Mpumalanga Under-19s Women, Mpumalanga Women)
M Brits (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-19s)
R Brits (Northern Transvaal Colts)
T Brits (North West Under-19s)
T Brits (Mpumalanga Under-13s)
T Brits (Highveld Women)
Tazman Brits (North West Under-19s Women, North West Women)
M Britt (Claremont)
AH Britton (Eastern Province, Port Elizabeth)
CE Britton (Eastern Province, Port Elizabeth)
R Britton (Port Elizabeth)
L Brittow (Almar)
L Brittow (Bergvliet High School)
A Britz (Krugersdorp High School Old Students)
C Britz (Easterns Under-13s)
C Britz (Northerns Under-17s)
J Britz (Free State Under-17s)
M Britz (Griqualand West Women)
M Britz (Griqualand West Under-17s)
R Britz (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s)
W Britz (Limpopo Under-15s)
DA Broad (Eastern Province, Eastern Province B)
DC Broadley (umpire)
WB Brockett (Transvaal, Transvaal B)
CH Brockman (Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
WC Brockway (Eastern Province)
B Brodell (Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s)
Broderick (umpire)
JB Brodie (Cambridge University, Eastern Province)
P Brodie (umpire)
MA Brodrick (Pretoria)
HD Bromfield (South Africa, Western Province)
CG Bromham (North Eastern Transvaal, Transvaal)
J Bronkhorst (scorer)
T Bronkhorst (Easterns Under-13s)
Y Bronkhorst (Easterns Women, Northerns Women)
J Broodryk (Northerns Under-15s)
JC Broodryk (Gauteng Under-19s)
JC Broodryk (University of Johannesburg)
W Broodryk (Free State Under-17s)
EN Brooke (Natal)
AM Brooker (Griqualand West)
AM Brooker (Knights Cubs)
FC Brooker (Griqualand West, Griqualand West B, Impalas, Northerns, South Africa Under-24s)
J Brooker (Free State, Griqualand West, Griqualand West B)
R Brooker (Griqualand West Under-19s Women)
F Brookes (Hermanus)
R Brookes
S Brookes (Eastern Province B)
D Brooks (Stenbok)
F Brooks (Western Cape Police)
FB Brooks (Rhodesia)
FB Brooks (Salisbury)
FG Brooks (Rhodesia)
R Brooks (umpire)
G Brophy (South Africa Under-17s)
GL Brophy (Free State, Gauteng, Ireland, Northamptonshire, Transvaal B, Yorkshire)
TE Broster (Border)
C Brothers (Friendly Cricketers Association)
EM Brothers (Transvaal)
B Brotherton (Border Under-13s)
EJ Brotherton (Eastern Province, North Eastern Transvaal, South African Universities)
I Brotherton (Somerset West)
J Brotherton (Durbanville)
PJ Brotherton (Cape Town)
T Brotherton (Somerset West)
Broughton (Natal Mynahs Under-18s)
R Broughton (Natal Mynahs Under-18s)
R Broughton (Natal Under-13s)
S Broughton (Natal Mynahs Schools)
SW Broughton (Natal B)
J Brouker (Strelitzias Under-17s)
NG Brouwers (Eastern Province, Eastern Province B, Northerns, South Western Districts)
Brown (umpire)
A Brown (St Augustine's)
C Brown (Queenstown)
C Brown (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
C Brown (Cape Town)
D Brown (Cubs Under-18s Invitation XI)
D Brown (Natal Under-13s, Natal Under-15s)
D Brown (Kearsney Invitation XI)
DL Brown (Dolphins, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B)
DL Brown (Border, Warriors)
DLW Brown (Eastern Province B)
DM Brown (Eastern Province)
GR Brown (umpire)
GU Brown (Staggerers)
H Brown (Border)
H Brown (Orange Free State)
H Brown (Griqualand West)
H Brown (King William's Town)
HR Brown (umpire)
HWB Brown (North Eastern Districts)
J Brown (Northerns Under-13s)
JH Brown (KwaZulu-Natal Coastal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-13s)
KT Brown (Border, Border Country Districts, Griqualand West)
L Brown (KwaZulu-Natal Inland)
LJ Brown (Eastern Province)
LJ Brown (Nelson Mandela Metropolitan University A)
LS Brown (North Eastern Transvaal, Rhodesia, South Africa, Transvaal)
M Brown (Durbanville)
M Brown (Western Province Cricket Club)
MW Brown (umpire)
N Brown (Western Province Under-15s)
P Brown (Eastern Province Under-17s)
R Brown (Natal Invitation XI)
R Brown (Stellenbosch Farmers Winery Invitation XI)
R Brown (Western Province Willows)
R Brown (South African Defence Force)
R Brown (Glamorgan)
R Brown (Rondebosch)
R Brown (Alma Marists)
RA Brown (Northern Transvaal B, Orange Free State, Orange Free State B, South African Defence Force)
RA Brown (Boland)
RD Brown (Mashonaland Country Districts, Rhodesia, Rhodesia B, Zimbabwe, Zimbabwe Country Districts, Zimbabwe-Rhodesia)
S Brown (Orange Free State)
S Brown (Transvaal)
S Brown (Eastern Province Police)
SV Brown (Western Province)
T Brown (Western Province Colts)
T Brown (Northern Transvaal, South African Country Districts)
TCG Brown (Border)
TR Brown (Eastern Province, Western Province)
VN Brown (Griqualand West)
D Browne (KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
N Browne (Elgin)
C Brown Lee (University of Cape Town)
J Brownlee (South Western Districts Under-17s, Western Province Cricket Club)
J Brownlee (University of Cape Town)
J Bruce (Border Under-13s, Border Under-15s, Border Under-17s)
JN Bruce (EJ Barlow's XI)
PP Bruce (Eastern Province B)
SD Bruce (Orange Free State, Western Province, Western Province B)
V Bruce (North West Under-19s Women, North West Women)
E Bruckmann (umpire)
Bruiners (Border Under-18s)
? Bruiners (Queen's College Boys High School)
J Bruiners (Union Stars)
J Bruiners (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s)
Z Bruiners (Border Under-18s)
G Bruining (Pretoria University)
K Bruintjies (Boland Under-13s)
W Bruintjies (scorer)
W Bruintjies (Boland Under-15s)
E Brummer (umpire)
F Brummer (Northerns Under-13s)
WA Brummer (Northern Transvaal Country Districts, Southern Transvaal Country Districts)
IJ Brune (Orange Free State)
JOH Brune (Griqualand West)
WE Brune (Griqualand West)
SR Brunette (North Eastern Districts)
A Bruni (Claremont)
T Brunton (Border)
WA Brunton (Natal)
DR Bruorton (Transvaal)
C Bruwer (North Gauteng Under-15s, Northerns Under-13s)
D Bruwer (Free State)
G Bruwer (North West University)
GM Bruwer (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s, Griqualand West Under-19s, South African Schools Colts)
JF Bruwer (umpire)
K Bruwer (Northerns Under-13s)
M Bruwer (University of Free State)
R Bruwer (North West Under-17s)
SD Bruwer (Cape Town)
A Bruyns (Natal, South African Universities, The Rest, Western Province)
ML Bruyns (Border, Eastern Cape, KwaZulu-Natal, Natal, Natal B, South Africa Under-24s, Warriors)
J Bryant (Natal Schools)
JDC Bryant (Border and Eastern Province Combined XI, Derbyshire, Eastern Province, Eastern Province B, Somerset)
N Bryant (umpire)
N Bryant (umpire)
R Bryant (Northern Transvaal Colts)
TW Bryant (North Eastern Transvaal)
CC Bryce (Border)
Brydon (Wanderers)
RE Bryson (Eastern Province, Eastern Province B, Easterns, Northern Transvaal, Northern Transvaal B, Northerns, Northerns B, South Africa, South African Defence Force, Surrey)
E Bubb (Free State Under-13s, Free State Under-15s)
HE Bubb (Free State Under-15s)
SR Buchan (Natal Colleges)
Buchanan (Pretoria)
Buchanan (Natal Under-15s)
A Buchanan (Port Elizabeth)
C Buchanan (Natal Under-13s)
JM Buchanan (Eastern Province, Rhodesia)
R Buchanan (Western Province Colts)
Bucholtz (Northerns Under-18s B)
Bucholz (United School Sports Association of South African Country Districts Under-17s)
J Buckland (scorer)
WH Buckland (Eclectic Cricket Club, Kimberley)
S Buckle (Northerns Under-17s)
Buckley (Gauteng Under-15s)
A Buckley (Border Under-17s)
B Buckley (Transvaal Under-13s)
BW Buckley (Gauteng)
DH Buckley (Griqualand West)
G Buckley (Border Under-15s, Border Under-17s, Border Under-19s)
J Buckley (Border)
KG Buckthorp (KwaZulu-Natal)
R Buckton (Northerns-Goodwood)
M Budaza (Border)
C Budd (Boland Under-15s)
NR Budge (Western Province)
EA Budgen (Griqualand West, Orange Free State, Western Province)
J Budgen (Natal)
E Budler (Port Elizabeth, Western Province)
H Budler (Cape Town)
J Buffkins (Western Province Under-13s, Western Province Under-15s, Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
J Buffkins (United)
E Bugiele (Boland Under-19s)
D Buirman (Brackenfell)
D Buisson (United School Sports Association of South African Country Districts Under-15s)
C Buitendag (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s, Limpopo Under-19s, Northerns Under-19s)
CC Buitendag (Northerns Invitation XI)
D Buitendag (North West Academy)
Bula (Border Under-18s, Border Under-18s B)
T Bula (Queen's College Boys High School)
TA Bula (Easterns, Lions, North West)
HH Bulbring (umpire)
S Bulbring (Western Province Cricket Club)
SL Bulbring (Western Province B)
AS Bulbulia (South Africa Indians, South African Non-Europeans)
AS Bulbulia (Transvaal)
J Bulbulia (umpire)
M Bulbulia (South African Non-Europeans)
Y Bulbulia (North West)
J Bulgin (Queenstown)
KE Bull (Transvaal)
C Bulloch (Hermanus Invitation XI)
J Bullough (KwaZulu-Natal Inland)
M Bulose (scorer)
DKC Bunn (Northerns)
GS Bunyard (Rhodesia, Transvaal, Transvaal B)
JC Burchmore (Pietermaritzburg)
W Burden (umpire)
A Burger (Northern Transvaal Under-24s, South African Defence Force)
AA Burger (South Africa Women)
B Burger (umpire)
C Burger (Boland Under-15s)
CAJ Burger (Easterns)
CGD Burger (Free Foresters, Natal, Natal B, South Africa)
D Burger (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s, Griqualand West Under-19s)
E Burger (Northern Transvaal Schools B)
G Burger (Gauteng)
G Burger (Griqualand West)
G Burger (West End)
J Burger (Boland, Eastern Province B, Griqualand West)
J Burger (umpire)
J Burger (Northern Transvaal Under-13s)
J Burger (Boland Under-13s)
JB Burger (Bellville)
JD Burger (Bellville)
JE Burger (Eastern Transvaal)
K Burger (umpire)
P Burger (Green Point)
RP Burger (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-17s)
S Burger (Gauteng, KwaZulu-Natal Inland, Lions, Southern Rocks)
S Burger (Boland Under-19s)
S Burger (Boland Under-13s)
SF Burger (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-19s)
Z Burger (North West Under-19s Women, North West Women)
D Burgess (Griqualand West Women)
DM Burgess (scorer)
E Burgess (Eastern Province)
LE Burgess (scorer)
S Burgess (Port Elizabeth)
WL Burgess (Eastern Province)
Burgh (Alma Marists)
N Burgh (Rowlin Cricket Academy)
R Burgins (Eastern Province)
J Burke (Victoria)
J Burke (Montrose)
J Burke (Bellville)
SF Burke (North Eastern Transvaal, Orange Free State, South Africa, The Rest)
MJ Burkett (Eastern Province B)
JL Burleigh (Griqualand West)
Burman (Western Province Cricket Club)
L Burman (umpire)
S Burman (The Sabres)
S Burman (Pinelands)
A Burmeister (Free State Under-13s)
IA Burmeister (Western Province)
A Burnard (Border)
TV Burnard (umpire)
Burne (Orange Free State)
J Burne (Eastern Province)
NHM Burne (Border)
AW Burnett (North Eastern Transvaal)
CR Burnill (Natal)
Burns (North West Under-15s)
A Burns (Western Province)
A Burns (Ottomans)
A Burns (United)
OJ Burns (Border)
Burrell (Wanderers)
EA Burrill (Natal)
BW Burrow (Griqualand West)
D Burrow (North Eastern Transvaal Country Districts)
K Burrow (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal)
P Burrow (Northern Transvaal Under-13s)
Burrows
J Burt (Western Province)
JK Burt (South African Schools)
MD Burt (Northerns Under-19s Women, Northerns Women)
RJE Burt (Western Province)
Burton (Durban)
FA Burton (umpire)
JC Burton (Natal)
JH Burton (Kimberley)
L Burton (Easterns Women)
L Burton (Western Province Under-13s)
L Burton (Bishops Diocesan College)
MSW Burton (Eastern Province, Oxford University)
W Burton (Northern Natal)
K Bush (Natal Under-13s)
L Bush (Natal Under-13s)
C Bushling (South African Defence Force)
RH Buskin (Northern Transvaal B)
M Busman (Elgin)
Busschau (Transvaal Under-15s B)
ID Busse (Border)
EP Bussell (Transvaal)
Bussey (scorer)
W Busshian (Almar)
IP Butchart (Mashonaland Country Districts, Zimbabwe)
S Butcher (South African Country Districts)
M Buthelezi (Gauteng Under-15s)
S Buthelezi (KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
T Buthelezi (Easterns Under-19s Women, Easterns Women)
X Buthelezi (Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s)
BCH Butler (Transvaal, Western Province)
G Butler (Natal Country Districts)
G Butler (Transvaal)
G Butler (Eastern Province Under-18s)
V Butler (Western Province)
DG Butlion (Eastern Province)
R Butt (Transvaal XI)
ARB Butters (Eastern Province B, South African Universities)
F Buttner (Orange Free State)
Button (Pietermaritzburg)
M Button (Elgin)
AS Bux (Limpopo Under-19s)
J Buxton-Forman (Gauteng, KwaZulu-Natal B, Natal B)
J Buxton-Forman (Natal Mynahs Schools)
U Buyers (Mpumalanga Under-15s)
A Buys (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s)
C Buys (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
F Buys (umpire)
ID Buys (South Africa, Western Province)
J Buys (umpire)
J Buys (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s, Griqualand West Under-19s)
S Buys (Tygerberg)
W Buys (Easterns Under-15s)
W Buys (Boland Under-19s)
W Buys (North West Under-13s)
DM Buyskes (Eastern Province)
E Buziek (Boland Under-18s)
AD Buzzard (Orange Free State)
J Bykom (Green Point)
V Bylevelt (Northern Transvaal Under-15s)
V Bylevelt (Northerns Under-15s)
JA Byng (Transvaal)
EJ Byrne (King William's Town)
L Byrne (Western Province Cricket Club)
L Byrne (Western Province Cricket Club Chairman's XI)
CRH Byron (Border)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive