CricketArchive

New Zealand Players (R)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

MG Rabbette (Otago Under-19s)
S Rabbit (Waikato Valley)
GO Rabone (Auckland, New Zealand, Wellington)
A Rackley (Southern Hawke's Bay)
D Rackley (Nelson)
JS Rackley (Nelson)
AA Radonich (King Country, Thames Valley)
JL Radovonich (Canterbury Under-19s, Canterbury Under-22s, New Zealand Under-19s)
BJ Rae (Canterbury)
EC Rae (Canterbury Women)
HJ Rae (Canterbury Women)
JM Rae (Otago Women)
MD Rae (Otago A, Otago Under-18s, Otago Under-19s)
R Rae (Bay of Plenty)
R Rae (Southland)
S Rae (Bay of Plenty, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Poverty Bay)
Raeburn (Waikato)
D Raffaelli (Auckland Under-17s)
PW Rainbird (Wellington XI)
WG Rainbird (Wellington)
G Raine (Wanganui)
SV Raines (Southland)
KH Rainey (Nelson)
AG Rains (Otago)
AB Raisin (Wanganui)
C Raleigh (Southern Hawke's Bay)
RP Ralfe (Nelson)
TG Ralfe (Nelson)
J Ralston (Wellington Women)
AK Rama (Wellington Women)
S Rama (Wellington Under-20s)
K Ramage (Southland Women)
M Rameka (Horowhenua and Kapiti)
KA Ramel (Auckland Women, New Zealand Women)
BJ Rammell (Taita, Wellington Under-17s, Wellington Under-18s)
CE Rampling (Hutt Valley Emerging Players, Wellington Under-19s, Wellington Under-20s)
Ramsay (Central Otago)
A Ramsay (Wellington)
DD Ramsay (New Zealand Air Force)
DJ Ramsay (Auckland Women)
MJ Ramsay (Otago Second XI, Southland)
O Ramsay (Southland)
S Ramsay (Matamata Women)
H Ramsden (Central Districts Under-19s, Wairarapa)
J Ramsden (Otago)
S Ramsden (Wellington Under-23s)
IU Ranaweera (Wellington Girls' College, Wellington Under-21s Women)
SHA Rance (Central Districts)
S Ranchod (Auckland Under-19s)
CLW Randall (Wellington)
L Randall (Bay of Plenty)
B Randell (West Coast (South Island))
BG Randell (Auckland A, Auckland Under-18s, Auckland Under-19s, New Zealand Under-19s)
D Ranger (North Otago)
KCR Rangi (Central Districts Women)
M Rangi (umpire)
P Rangiwahia
B Rangnekar (Havelock North High School)
S Rangnekar (Central Districts Women)
Rankin (Otago XI)
DRB Rankin (Central Districts A, Central Districts Under-19s, Manawatu)
M Ransfield (Rangitikei)
J Ranston (Midlands)
FC Raphael (umpire)
AF Rapley (Canterbury)
W Rapley (West Coast (South Island))
BJ Rapson (Newquay, Stirlands, Wellington Under-19s)
S Rasmussen (Wellington)
H Ratana (Wanganui Women)
B Ratcliffe (Poverty Bay, Waikato Valley)
GC Ratnasabapathy (Auckland Under-18s, Auckland Under-19s)
CM Ratten (umpire)
CW Rattray (Otago)
PJ Rattray (Canterbury)
SJ Rattray (Canterbury Women, International XI Women, New Zealand Women)
JA Raval (Auckland, Central Districts)
JL Raven (Southern Districts Women, Wellington Women)
B Ravenscroft (Mid-Canterbury)
C Ravi (Scots College, Wellington Under-19s)
R Ravindra (Wellington Under-17s)
G Ravla (King Country)
J Rawlings (Renwick)
KP Rawlings (umpire)
A Rawson (Wanganui)
M Rawson (South Canterbury)
C Rawstorn (North Otago)
H Rayment (Rangitikei)
J Raymond (Medbury School)
SG Raymond (South Canterbury, Timaru)
A Rayner (Auckland)
DL Rayner (Central Districts)
GL Rayner (Canterbury, Otago)
J Rayner (Auckland)
BJ Rea (Canterbury XI)
J Rea (Otago Under-19s)
M Rea (Canterbury Under-17s)
S Rea (Hamilton)
Read (Wanganui)
BR Read (Counties Manukau)
DG Read (Canterbury Under-20s)
F Read (Wellington)
G Read (Auckland Under-17s)
HLJ Read (Marlborough)
J Read (Taranaki)
J Read (Horowhenua)
KJ Read (Counties Manukau, Northern Districts Under-17s)
R Read (Wellington)
RJ Read (Canterbury)
T Read (Central Districts Under-19s)
LB Reade (Central Districts)
LE Reade (Canterbury, Otago)
HEI Reaney (Wellington)
HR Reaney (South Taranaki)
PS Reaney (Hawke's Bay)
RPJ Reaney (Hawke's Bay)
TPL Reaney (Central Districts, Wellington)
G Reardon (Otago)
JG Reardon (umpire)
PR Reardon (Canterbury A, Canterbury Country, Canterbury Under-19s)
GI Reddaway (umpire)
DJ Reddington (Otago)
A Reddy (Auckland A, Auckland Under-19s, Parnell)
WP Redgrave (Hawke's Bay, Wellington)
AT Redmayne (Canterbury)
AJ Redmond (Canterbury, Gloucestershire, New Zealand, New Zealand A, Otago)
RE Redmond (Auckland, New Zealand, New Zealand Under-23s, Wellington)
W Redmond (Wairarapa)
AJ Reece (Canterbury)
A Reed (Thames Valley)
C Reed (Auckland)
HW Reed (Marlborough)
FJ Reeder (Canterbury)
DJ Reekers (Canterbury, Netherlands, Otago)
AW Rees (Auckland, Hawke's Bay)
D Rees (West Coast (South Island))
DA Rees (Hawke's Bay)
EA Rees (Poverty Bay)
R Rees (Hawke's Bay)
A Reese (Canterbury Under-17s)
D Reese (Canterbury, Essex, London County)
DW Reese (Canterbury)
JB Reese (Canterbury)
TW Reese (Canterbury)
G Rees-Jones (Southern Hawke's Bay)
B Reeves (Wairarapa)
HM Reeves (Canterbury)
JW Reeves (Canterbury Under-20s)
KR Reeves (umpire)
SD Reeves (Poverty Bay)
WP Reeves (Canterbury)
CM Regnault (Otago Women)
C Rei (Central Districts Under-17s)
Reid (Ashburton County)
Reid (Southern Hawke's Bay)
AJ Reid (University-Grange)
AM Reid (Hutt Valley, Wellington Under-23s)
BRW Reid (Lindisfarne College)
C Reid (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
D Reid (Wanganui Women)
DJ Reid (Canterbury)
DW Reid (North Otago)
E Reid (Marlborough, Nelson, Marlborough and West Coast)
F Reid (umpire)
J Reid (umpire)
J Reid (Bay of Plenty)
JF Reid (Auckland, New Zealand, New Zealand Under-23s)
JR Reid (New Zealand, New Zealand XI, Otago, Wellington)
L Reid (Hawke's Bay)
L Reid (Central Otago)
L Reid (John McGlashan College)
MJ Reid (North Otago)
NG Reid (Manawatu)
PA Reid (Canterbury Women)
PJ Reid (New Zealand Universities, Wanganui)
RB Reid (Auckland, New Zealand, Transvaal B, Wellington)
RE Reid (Wellington)
S Reid (South Canterbury)
S Reid (Otago Women, Southland Women)
B Reiersen (Central Districts Under-23s, Nelson)
JD Reilly (Central Districts Under-23s)
PJ Reilly (Thames Valley)
AT Reinholds (Auckland)
N Reinholds (Auckland Under-20s)
Renall (Wairarapa)
AE Rendel (Canterbury Women)
J Renner (Wairarapa)
JR Renner (Wellington)
UE Renner (Wellington Women)
Rennie (Otago)
G Rennie (Ashburton County)
I Rennie (Taranaki)
S Rennie (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
A Renshaw (Rangitikei)
JD Renton (Otago Boys High School, Otago Under-18s)
C Renwick (Auckland)
M Renwick (Central Districts Under-18s)
M Renwick (Manawatu)
J Restall (Central Otago)
C Restieaux (Auckland)
C Restieaux (West Coast (South Island))
B Retemeyer (Manawatu)
LD Retemeyer (Manawatu)
BWR Revell (Waikato Valley)
DG Revell (Hawke's Bay)
LJ Rewcastle (Auckland)
RW Rewcastle (Southland)
Reynolds (Southern Hawke's Bay)
M Reynolds (South Canterbury)
P Reynolds (Poverty Bay)
R Reynolds (South Canterbury)
R Reynolds (Ashburton County)
W Reynolds (Rangitikei)
BA Rhodes (Wellington)
DK Rhodes (Otago)
H Rhodes (Otago)
JB Rhodes (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Canterbury Under-23s)
R Rhodes (Canterbury Under-17s)
SJ Rhodes (Wellington)
E Riach (Otago Women)
Rice (Oamaru)
Rice (Oamaru)
Rice (Manawatu)
Rice (North Otago)
DC Rice (umpire)
FJ Rice (Canterbury Under-20s)
HF Rice (Central Districts, Wellington)
PG Rice (scorer)
RJ Rice (Bay of Plenty)
JM Rich (Auckland Women)
Richards (New Zealand Services)
Richards (Otago XI)
AM Richards (Christchurch Boys High School)
BA Richards (Central Districts Second XI, Taranaki)
BT Richards (St Peter's Cambridge)
C Richards (Auckland Under-19s)
GA Richards (Auckland)
HMR Richards (Canterbury)
I Richards (Auckland)
J Richards (Southland)
J Richards (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
J Richards (Central Districts Under-17s)
KD Richards (Central Districts)
LP Richards (Otago Women)
MJB Richards (Wellington Women)
N Richards (umpire)
N Richards (Counties)
NF Richards (South Canterbury)
SJ Richards (Otago)
T Richards (Central Districts Under-17s)
TJ Richards (Manawatu)
CA Richardson (New South Wales, Wellington)
D Richardson (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
DJ Richardson (Central Districts)
DK Richardson (Bay of Plenty)
E Richardson (Havelock North High School)
F Richardson (Taranaki)
GR Richardson (Nelson)
H Richardson (Otago)
HV Richardson (Hawke's Bay)
J Richardson (Ashburton County)
L Richardson (Auckland Under-19s)
MF Richardson (Auckland Women, Central Districts Women, New Zealand Under-25s Women)
MH Richardson (Auckland, Buckinghamshire, Marylebone Cricket Club, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, Otago)
T Richardson (Bay of Plenty)
M Richdale (Wellington Under-20s)
H Richie (Wanganui)
Richmond (Nelson)
D Rickard (West Coast (South Island))
L Rickard (umpire)
N Ricketts (Nelson Women)
Riddell (Marlborough)
ADJ Riddell (Central Districts Under-23s, Hawke's Bay)
HJ Riddell (Central Military District)
P Riddell (Manawatu)
S Riddell (Buller)
Riddiford (Wanganui)
F Riddiford (Taranaki)
AW Riddolls (Wellington)
HW Riddolls (umpire)
J Riddolls (Auckland Women)
C Ridge (Southern Hawke's Bay)
CM Ridge (Auckland Under-19s)
JD Ridland (New Zealand Services)
AD Ridley (Wellington Under-19s)
AE Ridley (Canterbury)
HC Ridley (Canterbury)
HM Ridley (Hutt Valley)
RA Ridley (Canterbury)
TJ Rigby (Wellington)
AA Rigg (Wellington)
N Riggall (Franklin)
J Riley (scorer)
J Riley (Wellington)
J Riley (Central Districts Under-23s)
JD Riley (Auckland, Canterbury, New Zealand Under-23s, Wellington)
JP Riley (Hawke's Bay)
LE Riley (Canterbury, Wellington)
NJ Riley (South Canterbury)
EJ Riordan (Canterbury Women)
R Riordan (New Zealand Ambassadors)
BJ Rippin (Canterbury Under-20s, South Canterbury)
JD Rippin (Scots College)
Ritchie (Hawke's Bay)
AW Ritchie (Auckland)
B Ritchie (South Canterbury)
B Ritchie (Hamilton)
BD Ritchie (Canterbury)
DC Ritchie (Auckland)
EGC Ritchie (Canterbury Under-23s, South Canterbury)
HL Ritchie (Otago Second XI, Wellington Under-20s)
RJ Ritchie (Otago Women)
TD Ritchie (Wellington)
W Ritchie (South Canterbury)
Y Ritchie (Combined XI Women)
J Rivett (Bay of Plenty)
Rix (South Canterbury)
CT Rix (Canterbury)
FH Rix (umpire)
P Rix (Manawatu)
N Rix-Trott (Rangitikei)
M Roache (Wairarapa)
AS Robb (Wellington Under-20s)
BS Robb (umpire)
K Robert (North Shore Women)
Roberts (umpire)
Roberts (Manawatu)
A Roberts (Wellington)
A Roberts (scorer)
A Roberts (Hutt Valley)
AC Roberts (Auckland, New Zealand Services)
ADG Roberts (New Zealand, Northern Districts)
AR Roberts (Canterbury Second XI)
AW Roberts (Canterbury, New Zealand, Otago)
B Roberts (Canterbury Country)
B Roberts (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s)
B Roberts (Otago Second XI)
BL Roberts (Northern Districts)
D Roberts (Otago Women)
DJF Roberts (Wellington Under-23s)
EJ Roberts (Wellington)
G Roberts (Bay of Plenty, New Zealand Universities, Waikato)
G Roberts (Northland)
GJ Roberts (Central Districts Under-23s, Norfolk, Taranaki, Wellington Under-23s)
H Roberts (Wellington)
J Roberts (Wellington)
J Roberts (Canterbury Under-19s)
M Roberts (Bay of Plenty)
R Roberts (Canterbury Second XI, Canterbury Under-19s, Canterbury Under-20s)
R Roberts (Canterbury Under-17s)
S Roberts (Canterbury Under-20s)
S Roberts (Canterbury Women)
SA Roberts (Auckland)
SG Roberts (umpire)
SJ Roberts (Canterbury, New Zealand)
SJ Roberts (Parnell)
TA Roberts (Wairarapa)
Robertson (North Otago)
Robertson (Hawke's Bay and Manawatu Women)
A Robertson (Otago Under-20s)
A Robertson (Rangi Ruru Girls School)
AW Robertson (Canterbury, Canterbury A, Canterbury Country, Canterbury Under-19s)
B Robertson (North Otago)
BL Robertson (Canterbury Secondary Schools)
CJ Robertson (Ashburton County, South Canterbury)
FC Robertson (North Taranaki, Taranaki)
FH Robertson (Taranaki, Wellington)
G Robertson (Wellington Minor Associations)
GA Robertson (Manawatu, Wellington Country)
GJ Robertson (Otago)
GK Robertson (Central Districts, New Zealand, New Zealand Under-23s)
GS Robertson (umpire)
H Robertson (North Otago)
HS Robertson (Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s, Christ's College, Otago A)
IA Robertson (Canterbury, New Zealand A, Otago)
IG Robertson (Wellington B)
IL Robertson (Otago Women)
J Robertson (Central Districts Under-22s)
J Robertson (Canterbury Under-17s)
JA Robertson (Auckland Under-23s)
K Robertson (Northern Districts Under-23s Women)
L Robertson (Central Otago, North Otago, Otago Second XI)
ML Robertson (New Zealand Emerging Players Women, Wellington Women)
P Robertson (North Taranaki)
S Robertson (Otago Under-20s)
SP Robertson (Central Districts)
T Robertson (North Otago)
W Robertson (Canterbury)
WA Robertson (Otago)
WN Robertson (Counties)
WR Robertson (Southland)
TP Robin (Central Districts)
Robinson (Marlborough)
Robinson (Wanganui)
Robinson (Oamaru)
Robinson (South Canterbury)
A Robinson (Marlborough)
A Robinson (Thames Valley)
AM Robinson (Otago Women)
B Robinson (Auckland Colts)
BA Robinson (Otago Women)
CW Robinson (Wellington)
DM Robinson (Auckland Second XI, Northland)
DMM Robinson (New Zealand Women)
DS Robinson (Central Districts)
DS Robinson (Taranaki)
E Robinson (Hawke's Bay)
E Robinson (Celtic)
G Robinson (Poverty Bay)
G Robinson (Poverty Bay)
G Robinson (Wellington Under-17s)
GAL Robinson (umpire)
GG Robinson (Northern Districts)
H Robinson (Marlborough)
H Robinson (Horowhenua)
HD Robinson (umpire)
J Robinson (West Coast and Buller)
J Robinson (Wellington Under-20s)
JC Robinson (umpire)
K Robinson (Marlborough)
K Robinson (Wanganui)
K Robinson (Auckland Under-17s)
KA Robinson (Auckland Under-23s)
M Robinson (Wellington)
M Robinson (West Coast (South Island))
M Robinson (Bay of Plenty)
MS Robinson (Central Districts Women)
N Robinson (Southern Hawke's Bay)
PD Robinson (Auckland Women)
RA Robinson (Manawatu)
RH Robinson (Hutt Valley, Wellington Under-20s)
S Robinson (Central Districts Under-22s)
SA Robinson (Otago)
SF Robinson (Wanganui)
T Robinson (North Otago)
TG Robinson (Northern Districts Women)
VE Robinson (New Zealand Women)
W Robinson (Auckland)
WW Robinson (Auckland)
Robson (Westland)
A Robson (Wairarapa)
A Robson (Hamilton)
CE Robson (Central Districts Under-19s)
E Robson (Eastern Districts of Southland)
J Robson (King Country, Taranaki)
R Robson (Marlborough)
J Roche (Poverty Bay)
MJ Roche (Wellington Second XI, Wellington Under-22s)
W Roche (Marlborough)
BP Rodden (Otago)
G Rodden (Otago Under-22s)
H Rodden (Otago Under-17s)
N Rodden (West Coast Women)
R Rodden (Otago Under-19s)
T Rodden (Otago Under-17s)
B Roderick (Bay of Plenty)
BL Roderick (Northern Districts Women)
D Roderick (Hutt Valley)
LD Roderick (Poverty Bay)
SC Roderique (Otago Women)
JJ Rodgers (Wellington)
MP Rodgers (Waikato)
P Rodgers (Auckland Under-19s)
SER Rodrigo (Kaikorai)
A Rogers (Nelson)
C Rogers (Canterbury Under-20s)
E Rogers (Nelson)
FB Rogers (Wellington)
FM Rogers (Hutt Valley)
J Rogers (Marlborough)
J Rogers (Wanganui Women)
JL Rogers (umpire)
LS Rogers (Central Districts Women)
PN Rogers (umpire)
AH Rogerson (umpire)
H Rogerson (umpire)
J Rogerson (Hutt International Boys School)
AJ Rohrs (Wellington)
AA Rolfe (Otago)
J Rolfe (Central Otago, Northland)
AC Rolleston (Canterbury)
DJ Rollo (Canterbury Women)
RJ Rolls (Auckland Women, New Zealand Women)
B Romano (Canterbury Under-20s)
C Romano (Canterbury, Canterbury A)
RF Romanos (Wellington)
A Ronaldson (Wellington)
N Ronaldson (Auckland-Manukau)
TS Ronaldson (Wellington)
JC Roos (Southern Hawke's Bay)
G Root (Central Districts Under-17s)
J Roots (Wellington)
CB Rope (Parnell)
O Roper (Thames Valley)
AM Rose (Manawatu, Wairarapa)
C Rose (King Country)
DM Rose (Wellington Development XI)
GA Rose (Central Districts, Northern Districts)
H Rose (Otago)
W Rose (Wellington)
BJ Rosenberg (Hawke's Bay, Wellington Under-20s)
J Rosenberg (Auckland Under-17s)
N Rosenberg (Hawke's Bay)
T Rosenberg (Hawke's Bay)
R Roshani (Wellington Girls' College)
LED Rosie (umpire)
Roskelly (Wanganui)
S Roskilly (Waiapu)
A Roskruge (Cornwall)
Ross (Ashburton County)
Ross (Marlborough)
Ross (Taranaki and Wanganui)
Ross (scorer)
AF Ross (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
AJF Ross (Otago Under-20s, Otago Under-23s)
BC Ross (Northern Districts Under-23s)
BR Ross (Wellington)
C Ross (Northern Districts Under-23s)
CE Ross (Canterbury)
CJ Ross (Oxford University, Wellington)
CM Ross (Northern Districts Under-23s)
CW Ross (Northern Districts)
D Ross (umpire)
EJ Ross (Canterbury)
G Ross (Northern Districts Under-20s)
GD Ross (umpire)
GD Ross (New Zealand Under-23s, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
J Ross (Southland)
JG Ross (Counties)
K Ross (Otago Women)
M Ross (North Otago)
M Ross (Otago Under-19s)
MA Ross (Canterbury Country, Canterbury Under-19s, Christchurch Boys High School)
NG Ross (scorer)
R Ross (Southland)
S Ross (Marlborough)
TM Ross (South Auckland)
WS Ross (Counties, Counties Manukau, Northern Districts Second XI, Northern Districts Under-20s)
M Rota (Poverty Bay)
R Rota (Poverty Bay)
RR Rotch (Wellington)
Rotherham (Wanganui)
Rothwell (Timaru)
GM Rothwell (Central Districts Women)
J Rothwell (Canterbury)
A Rountree (Rangi Ruru Girls School)
A Rouse (Canterbury Women)
EF Rouse (New Zealand Women)
JM Rouse (Canterbury Women)
MT Rouse (New Zealand Women)
SJ Rouse (Hawke's Bay)
K Rouson (Central Districts Under-19s)
AJ Rout (Northern Districts Women)
D Rout (Tauranga Intermediate School)
JD Rout (Waikato Valley)
JR Routhan (Counties Manukau, Nelson)
G Roux (Canterbury Under-19s)
A Rowe (Canterbury Country, Canterbury Under-19s, Finedon Dolben Second XI)
CG Rowe (Central Districts, New Zealand, Wellington)
CH Rowe (umpire)
CM Rowe (Palmerston North Boys' High School)
F Rowe (Marlborough)
G Rowe (Hawke's Bay)
HM Rowe (Central Districts Women)
ID Rowe (Central Districts Under-23s, Manawatu)
KG Rowe (Thames Valley)
L Rowe (Thames Valley)
LD Rowe (Manawatu)
M Rowe (Hamilton Women, Matamata Women)
PJ Rowe (Wellington Under-23s)
S Rowe (Palmerston North Girls' High School)
W Rowe (South Canterbury)
WE Rowe (umpire)
M Rowland (Poverty Bay)
M Rowlay (Auckland Under-19s)
JN Rowley (Wellington Under-20s)
B Rowney (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
CW Rowntree (Manawatu)
RW Rowntree (Auckland)
KT Rowson (Central Districts, Taranaki)
PE Roy (Otago Under-21s Women, Wellington Development Women, Wellington Under-21s Women)
RA Roy (Otago)
V Roy (Bay of Plenty)
GE Royfee (Canterbury)
R Ruarau (Waikato Valley)
SEA Ruck (Australian Capital Territory Women, Essex Women, Hertfordshire Women, New Zealand Women, Wellington Women)
J Rudd (Auckland Women)
G Rudman (Wellington Under-20s)
M Rudman (Hutt Valley)
D Ruegg (Franklin)
J Ruff (Bay of Plenty)
PJ Rugg (Canterbury)
L Rukuwai (Central Districts A, Hawke's Bay)
BJ Rule (Wellington)
JM Rurawhe (Barnards Green, Bath, Central Districts Under-17s, Maffra)
AJ Ruscoe (Wellington Second XI, Wellington Under-20s)
FJ Rush (umpire)
MT Rush (Wellington Development XI)
FJ Rushton (umpire)
NW Rushton (Otago)
J Rusk (Waikato Valley)
TS Russ (Wellington)
Russell (Auckland)
A Russell (Wellington Under-17s)
F Russell (Ashburton County and South Canterbury)
F Russell (umpire)
G Russell (Wanganui)
H Russell (Wellington)
HB Russell (Wanganui)
J Russell (Auckland)
J Russell (West Coast (South Island))
J Russell (Otago Women)
JA Russell (New Zealand Women)
N Russell (Otago XI)
R Russell (Southern Hawke's Bay)
S Russell (Canterbury Women)
T Russell (umpire)
V Russell (Canterbury Women)
ME Rust (North Shore Women)
JM Ruston (Canterbury)
SRM Ruthe (New Zealand Women)
A Rutherford (Southland)
AM Rutherford (Otago)
C Rutherford (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
E Rutherford (South Canterbury)
E Rutherford (Southland Women)
HD Rutherford (Essex, New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Otago)
IA Rutherford (Central Districts, Otago, Worcestershire)
IR Rutherford (North Canterbury)
JM Rutherford (umpire)
KR Rutherford (Gauteng, Marylebone Cricket Club, New Zealand, Otago, Transvaal)
M Rutherford (Central Otago, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
MAG Rutherford (University-Grange)
PR Rutherford (North Canterbury)
RM Rutherford (Otago)
S Rutherford (North Harbour Women)
T Rutherford (Otago Under-19s)
PD Rutledge (Canterbury)
Ryan (Otago)
Ryan (Buller)
B Ryan (Hawke's Bay)
B Ryan (Otago Under-19s)
DC Ryan (New Zealand Ambassadors)
DL Ryan (umpire)
EM Ryan (New Zealand Women)
F Ryan (Wairarapa)
J Ryan (Canterbury Under-17s)
JJ Ryan (North Canterbury)
KT Ryan (Canterbury B Women, Central Districts Women, Otago Women, Southern Districts Women)
M Ryan (Marlborough, Southland)
MJ Ryan (Thames Valley)
ML Ryan (Canterbury, Central Districts)
PM Ryan (Otago Women)
R Ryan (Wellington Under-19s, Wellington Under-20s)
R Ryan (Northern Districts Under-20s)
SJ Ryan (Central Districts Under-23s, North Canterbury, Wairarapa)
SK Ryan (umpire)
W Ryburn (Auckland)
A Ryder (Wanganui)
D Ryder (Horowhenua)
E Ryder (Nelson)
G Ryder (Nelson)
JD Ryder (Central Districts, Essex, Ireland, New Zealand, New Zealand A, Otago, Pune Warriors, Royal Challengers Bangalore, Wellington)
R Ryder (Horowhenua)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive