CricketArchive

New Zealand Players (P)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

AF Paape (Central Otago)
JC Pabst (Auckland)
L Pacey (Manawatu)
J Packer (Wellington Under-19s)
N Packiyarajah (Northland)
RL Packwood (Northern Districts Second XI, Northern Districts Under-20s)
DL Paetz (Wellington)
C Paewai (Technical Old Girls)
Page (umpire)
Page (Nelson)
AHC Page (Canterbury)
CJ Page (Northland)
CJ Page (scorer)
D Page (umpire)
E Page (Wellington Women)
EM Page (Auckland Women)
FF Page (Albion, Otago A, Otago Under-18s, Otago Under-19s)
GL Page (Auckland Women, New Zealand Women)
H Page (Wellington)
IA Page (Dublin University, Northern Districts A, Northern Districts Second XI, Northland)
JAM Page (Auckland Women)
JE Page (Wellington)
M Page (Central Districts Women)
ML Page (Canterbury, New Zealand, New Zealand Army)
WP Page (umpire)
BM Paine (Auckland Women)
J Paine (Central Districts Under-17s, New Zealand Maori)
M Painton (Auckland Women)
A Pairama (Central Districts Under-17s, Horowhenua and Kapiti)
E Paisley (St Hilda's Collegiate Secondary School)
J Paisley (Birkenhead City and Takapuna)
K Paki Paki (Nelson)
RM Palacio (Waikato Valley)
AL Palethorpe (Wellington)
Palmer (Waikato)
Palmer (umpire)
Palmer (Nelson)
A Palmer (umpire)
C Palmer (Taranaki)
E Palmer (Rangi Ruru Girls School)
EV Palmer (Canterbury)
G Palmer (Hamilton)
P Palmer (Canterbury Women Second XI)
R Palmer (Eastern Command, Franklin)
W Palmer (North Taranaki)
BMK Pamatatau (Suburbs-New Lynn)
JI Pamment (Auckland)
H Pandya (Manawatu)
BM Pankhurst (Canterbury Under-20s)
RMF Pannett (Wellington Women)
AH Panther (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
BA Panther (Auckland Under-20s)
AL Panting (Otago Under-20s)
TGM Papesch (Auckland Under-20s)
BR Papps (New Zealand Universities, North Otago, Otago Under-20s, Otago Under-23s)
M Papps (Nelson Women)
MD Papps (Hutt Valley)
MHW Papps (Canterbury, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, Wellington)
RJ Papps (Nelson)
TJT Papps (Canterbury)
TO Papps (scorer)
VL Papps (Nelson Women)
B Papworth (Wanganui)
GH Paramor (Otago)
S Paranjpe (Otago Under-19s)
B Parata (Marlborough Boys College, Wairau Valley)
NE Parata (Hutt Valley, New Zealand Under-19s, Wellington Under-19s, Wellington Under-22s)
R Parata (Hutt Valley, Wellington Second XI)
AA Parikh (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Mount Albert Grammar School)
A Paris (Nelson)
L Paris (scorer)
ZL Paris (Otago Women)
MJ Parish (Hutt International Boys School)
D Park (Central Districts)
JB Park (Bay of Plenty, New Zealand Universities)
PST Park (New Zealand Universities)
R Park (Wellington Under-20s)
Parker (Wanganui)
EJ Parker (Northern Districts Women)
J Parker (Nelson Women)
JM Parker (New Zealand, Northern Districts, Worcestershire)
K Parker (Otago Country)
KJ Parker (Auckland)
M Parker (Otago Under-20s)
M Parker (St Hilda's Collegiate Secondary School)
MM Parker (Otago)
NM Parker (Canterbury, New Zealand, Otago)
P Parker (Eastern Suburbs)
PCS Parker (Wellington Under-19s)
R Parker (Hawke's Bay)
S Parker (Waikato Diocesan School for Girls)
T Parker (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
T Parker (Onslow)
TS Parker (Otago)
W Parker (New Zealand Ambassadors)
WH Parker (Otago)
B Parkerson (Canterbury)
D Parkes (Midlands)
H Parkes (Rangitikei)
N Parkes (New Zealand Air Force, New Zealand Services)
R Parkes (umpire)
TK Parkes (King's College, Auckland)
MM Parkhouse (Wellington Women)
K Parkin (New Zealand Air Force, Wellington)
Parkinson (Westland)
C Parkinson (Taranaki Women)
H Parkinson (Bay of Plenty)
I Parkinson (Buller)
N Parkinson (Manawatu, New Zealand Universities)
R Parkinson (Rangitikei)
V Parkinson (Taranaki)
R Parks (Midlands)
BJ Parlane (Mount Maunganui, Newcastle, Northern Districts Under-19s, Northland, Poverty Bay)
ME Parlane (New Zealand Academy, Norfolk, Northern Districts, Wellington)
NR Parlane (Auckland, New Zealand Academy, Northern Districts, Wellington)
R Parlane (umpire)
TJ Parlane (umpire)
DL Parnell (Counties)
AC Parore (Auckland, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Northern Districts)
L Parore (Auckland Under-20s, Parnell)
I Parr (New Zealanders)
MJ Parr (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Taranaki)
R Parr (Auckland Under-20s)
S Parr (Auckland Under-20s)
HR Parrington (Taranaki, Wellington, West Coast (North Island))
AW Parris (Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay)
KR Parris (umpire)
CS Parrish (New Zealand Navy)
Parry (Nelson)
RJ Parry (Hutt Valley, Wairarapa)
N Parshotham (Auckland Under-21s Women)
CK Parsloe (Wellington)
JR Parslow (Auckland Under-19s, Suburbs-New Lynn)
JS Parson (Canterbury, New Zealand Under-23s, Wellington)
AEW Parsons (Auckland, New Zealand Under-23s, Sussex)
LV Parsons (Northern Maori, Waikato Valley)
M Parsons (Bay of Plenty, Northern Districts Under-19s)
M Parsons (Wellington Under-19s)
M Parsons (Taranaki)
R Parsons (Midlands, Southern Hawke's Bay)
S Parsons (scorer)
JE Partel (Otago Women, Otago Women Second XI)
Parton (umpire)
D Parton (Wairarapa)
CS Partridge (Hutt Valley, Wellington Under-23s)
HJ Partridge (Northern Districts Women)
LE Partridge (Auckland, New Zealand Army)
M Partridge (Hutt Valley)
MR Partridge (Auckland Women)
PJ Pasco (umpire)
F Pascoe (West Coast (South Island))
T Pasfield (West Coast (South Island))
MJ Passell (Northern Districts Under-23s, Northland)
A Pasupati (Wellington Under-20s)
MY Pasupati (Auckland, Wellington)
YS Pasupati (North Otago, Onslow, Otago A)
BJ Patchett (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
G Patchett (Marlborough)
J Patchett (Bay of Plenty)
K Patchett (Marlborough)
W Pate (Horowhenua)
Patel (Tawa)
AKG Patel (Hutt International Boys School)
AY Patel (Central Districts)
B Patel (Bay of Plenty)
B Patel (Otago Under-22s)
B Patel (Wellington Under-19s)
BR Patel (Wellington B, Wellington Under-23s)
D Patel (Birkenhead City and Takapuna)
DN Patel (Auckland, New Zealand, New Zealand XI, Staffordshire, Worcestershire)
JS Patel (New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Warwickshire, Wellington)
KB Patel (Auckland Schoolgirls, Auckland Under-21s Women)
M Patel (Hawke's Bay and Manawatu Women)
MG Patel (University-Grange)
N Patel (Wellington Girls College)
NA Patel (Central Districts A, Central Districts Under-18s, Central Districts Under-19s, Manawatu, Palmerston North Boys High School)
P Patel (Auckland Under-18s)
RU Patel (Auckland Under-20s)
S Patel (Northern Districts Under-19s)
S Patel (Wairarapa)
G Pateman (South Canterbury)
H Pateman (South Canterbury)
G Patersen (Wairarapa)
Paterson (Waikato)
A Paterson (Wellington)
A Paterson (umpire)
AG Paterson (Nelson)
AT Paterson (Central Districts)
AWS Paterson (Canterbury Under-19s)
B Paterson (Otago Under-17s)
BJ Paterson (referee)
BM Paterson (Franklin)
DG Paterson (umpire)
GR Paterson (North Otago)
HB Paterson (Bloemendaal, Canterbury Country, Canterbury Under-19s)
HM Paterson (Wellington Women)
JL Paterson (Auckland, Canterbury, Hawke's Bay)
K Paterson (Central Otago)
K Paterson (Otago Country)
L Paterson (Hawke's Bay)
PE Paterson (Canterbury Women, Canterbury Women Second XI)
V Paterson (Otago Women Second XI)
B Paton (umpire)
CB Paton (Scots College)
DD Paton (umpire, scorer)
EA Paton (New Zealand Women)
FR Paton (umpire)
L Paton (Taranaki)
LM Paton (Scots College)
A Patrick (Wairarapa)
BC Patrick (Northland, Wairarapa)
DM Patrick (Wellington)
GM Patrick (Otago)
WR Patrick (Canterbury, Otago)
Patten (Onehunga)
K Patten (Franklin)
MRC Patten (Counties Manukau, Hamilton)
G Pattenden (Waikato)
B Patterson (Otago Under-19s)
E Patterson (Otago Women Second XI)
F Patterson (Waikato)
HM Patterson (umpire)
I Patterson (Taranaki)
JM Patterson (Wellington Women)
K Patterson (Otago Masters)
L Patterson (North Shore Women)
MWJ Patterson (Canterbury Country, Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s, North Canterbury)
L Pattie (Nelson)
BMK Patton (Central Districts)
A Paul (Wanganui)
DC Paul (Counties, Counties Manukau)
JM Paul (Otago)
K Paul (Bay of Plenty, New Zealand Universities, Northern Districts Under-23s)
OC Paul (umpire)
RS Paul (Franklin)
SR Paul (New Zealand Colts, North Otago, Otago Under-20s)
S Paulin (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
BA Pauling (Northern Districts Under-23s)
S Pauling (Taranaki)
EE Paull (umpire)
W Paull (Otago Under-20s)
HT Pavey (Canterbury Country)
EH Pavitt (umpire)
JG Pawley (Central Districts)
J Pawson (Canterbury Under-19s)
JD Pawson (East Christchurch-Shirley, East-Christchurch Shirley)
MJ Pawson (Central Districts)
SJ Pawson (Canterbury)
M Pay (Southland Women)
N Pay (Southland Women)
N Pay (scorer)
T Payle (King's College, Auckland)
ESJ Payne (Wellington)
GL Payne (Otago Second XI, Otago Under-22s)
I Payne (Northland)
ID Payne (Otago Under-20s)
IW Payne (Otago)
M Payne (Otago Under-19s)
N Payne (Canterbury Women, Netherlands Women, New Zealand Women)
OR Payne (Otago XI)
R Payne (Central Districts Under-19s, Wairarapa)
R Payne (Wanganui)
RE Payne (Hawke's Bay)
RS Payne (North Otago)
G Paynter (New Zealand Universities)
GC Paynter (Horowhenua and Kapiti, Hutt Valley, Taranaki)
H Paynter (Northern Districts Under-20s)
S Paynter (New Zealand Universities)
DH Payton (Central Districts, New Zealand Under-23s)
JSC Payton (New Zealand Ambassadors)
S Payton (Wairarapa)
G Peach (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
Peacock (Westland)
A Peacock (Northern Districts Under-17s)
GG Peacock (Hawke's Bay)
M Peacock (Canterbury Under-19s)
JDA Peake (New Zealand Under-17s Invitation XI)
JW Peake (New Zealand Services, West Coast (South Island))
Pearce (Westland)
AM Pearce (Canterbury Under-20s)
E Pearce (North Shore Women)
H Pearce (umpire)
J Pearce (Canterbury Under-19s, Marlborough, Marlborough Boys College)
N Pearce (Canterbury Women, Canterbury Women Second XI)
T Pearce (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
TM Pearce (umpire)
WC Pearce (Canterbury)
H Pearless (Nelson)
WH Pearless (Otago)
RH Pearpoint (Wanganui)
RJ Pearpoint (Marlborough, Nelson, Marlborough and West Coast)
AT Pearse (Napier Old Boys-Marist)
C Pearson (Northland)
DE Pearson (Otago Under-20s, South Island Colts)
DW Pearson (Central Districts Second XI, Hawke's Bay)
E Pearson (Wanganui)
E Pearson (Whangarei Girls High School)
HT Pearson (Auckland, New Zealand Services)
KA Pearson (Otago Under-20s)
LR Pearson (Otago)
N Pearson (New Zealand Universities)
R Pearson (Central Otago)
SN Pearson (Auckland, Auckland A, Takapuna)
V Pearson (Northland)
SL Pease (Central Districts Second XI, Central Districts Under-22s, Hawke's Bay)
HJS Peddie (Technical Old Girls, Wellington Women)
GW Pedersen (Auckland Under-20s)
G Pederson (Midlands)
TG Pedlow (umpire)
G Peebles (Bay of Plenty)
J Peel (Southland)
J Pegden (Central Military District)
L Pegden (Manawatu)
D Pegg (Taita)
JA Peggie (Otago Women Second XI)
C Peglar (Mangere)
C Peiris (Whangarei Boys High School)
BM Pelham (Auckland Women, Otago Women)
R Pemberton (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Howick-Pakuranga)
Penfold (South Taranaki)
C Pengelly (Nelson)
MF Pengelly (umpire)
RA Penhearow (New Zealand Under-23s, Northern Districts)
CM Penman (Manawatu, Rangitikei, Wanganui)
HF Penman (Otago Women, Otago Women Second XI)
J Penman (Poverty Bay)
WA Penman (Manawatu)
AJ Penn (Central Districts, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Wellington)
MS Pennal (scorer)
A Pennell (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
G Penney (Kaipara Flats)
A Penning (Auckland Women)
HR Penny (South Taranaki, Taranaki)
T Penny (Northland)
BR Penrose (Wellington Under-20s)
A Pentecost (West Coast Women)
FP Pentecost (Canterbury Women)
T Pentecost (Wellington Under-19s)
M Pepper (Taita)
CA Pepperell (Taranaki)
RB Pepperell (North City, Wellington Under-19s)
Percy (Waikato)
GR Percy (Central Districts Under-23s, Wairarapa)
K Percy (Wairarapa)
RW Percy (Hawke's Bay)
T Pere (Poverty Bay)
T Pere (Upper Hutt United, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
Perera (Mike Dormer's XI)
MCH Perera (umpire)
C Perham (North Taranaki)
CL Perham (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-18s)
W Perham (North Taranaki, Taranaki)
Perkins (Westland)
D Perkins (Hawke's Bay)
JS Perkins (Wellington Under-23s)
KT Perkins (Auckland Women, New Zealand Women)
N Perkins (Wanganui)
N Perkins (Canterbury Under-19s)
N Perkins (Otago Country)
N Perkins (Southland Women)
WR Perkins (Wellington)
R Pero (Tai Tapu School)
B Perrett (Hamilton, Poverty Bay)
E Perrett (Rangitikei, Taranaki)
EG Perrin (Canterbury)
G Perrin (Manawatu)
KH Perrin (umpire)
KH Perrin (Hawke's Bay)
Perry (Central Otago)
Perry (Christ's College)
A Perry (Canterbury)
AC Perry (South Canterbury)
C Perry (Wairarapa)
CTH Perry (Canterbury, Tasmania)
D Perry (North City)
D Perry (St Albans)
DL Perry (Auckland)
DL Perry (Chudleigh, Wellington Second XI, Wellington Under-19s, Wellington Under-20s)
DL Perry (scorer)
E Perry (Wairarapa)
EC Perry (Central Districts Women, New Zealand A Women, New Zealand Women, Wellington Women, Yorkshire Women)
J Perry (Wairarapa)
WW Perry (Wairarapa)
J Peter (Ashburton County and South Canterbury)
MH Peters (New Zealand Women)
D Petersen (Midlands)
SJ Petersen (Wellington Under-19s)
A Peterson (Wairarapa)
AM Peterson (Auckland Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
C Peterson (Horowhenua and Kapiti)
IM Peterson (Auckland Women)
SJ Peterson (Auckland)
WJ Peterson (Wairarapa)
PJ Petherick (New Zealand, Otago, Wellington)
D Petre (Otago Country)
J Petre (Southland)
M Petre (Otago Under-17s)
EC Petrie (Auckland, Gentlemen, New Zealand, New Zealand XI, Northern Districts)
FRS Petrie (Southland)
N Petrie (Canterbury Under-20s)
RG Petrie (Canterbury, New Zealand, Wellington)
D Petrie-Deely (Wellington Girls College)
P Petrowski (Central Districts Under-17s)
GE Pett (Northern Districts Under-20s, Thames Valley)
DE Pettet (scorer)
A Petty (Taranaki)
L Petty (Taranaki)
R Pewhairangi (Southland)
T Pfahlert (West Coast (South Island))
L Phelan (Otago Women)
Q Phelan (Otago Women)
Phellan (Canterbury Cricket Society)
J Phelps
L Phelps (Wairarapa)
S Phelps (Poverty Bay)
D Philip (Poverty Bay)
WJ Philip (umpire)
Philips (Mike Dormer's XI)
E Phillip (umpire)
JH Phillipps (New Zealanders)
Phillips (umpire)
Phillips (Nelson)
Phillips (Southland)
BA Phillips (Taranaki)
C Phillips (Whangarei Girls High School)
D Phillips (Auckland Women)
DN Phillips (Auckland Under-17s)
EM Phillips (Wellington)
G Phillips (Wellington)
GD Phillips (Auckland)
H Phillips (New Plymouth Girls High School)
J Phillips
JA Phillips (New Zealand Navy)
JB Phillips (Onslow, Wellington City, Wellington Under-20s)
JG Phillips (Canterbury)
JK Phillips (Hawke's Bay)
JM Phillips (Northland)
K Phillips (Hawke's Bay)
KM Phillips (New Zealand Universities)
LA Phillips (Otago Women)
M Phillips (Rangitikei)
M Phillips (Otago Country)
M Phillips (Canterbury Women)
N Phillips (Northland)
PP Phillips (North Island Colts, Wellington, Wellington Under-20s)
R Phillips (Wellington)
RM Phillips (Otago)
RP Phillips (South Canterbury)
A Phillpot (umpire)
J Philpott (Wellington Under-17s)
PS Philpott (Canterbury)
Philson (Auckland)
K Philson (Thames Valley)
MS Phipps (umpire)
T Phipps (Buller)
LA Phyn (North Shore Women)
AC Picard (Counties, Counties Manukau)
Pickard (Southern Hawke's Bay)
A Pickard (Southland)
BD Pickard (Auckland Women)
CH Pickard (Southern Hawke's Bay)
P Pickard (Franklin)
RM Pickard (Auckland Under-23s, Franklin)
Pickering (Westland)
Pickering (Manawatu)
IM Pickering (New Zealand Women)
Pickett (Oamaru)
CJ Pickett (Wellington)
W Pickford (Southland)
AD Pierce (Hawke's Bay, Otago Under-20s, Otago Under-23s, Southland)
G Pierce (South Canterbury)
LJ Pierce (Ashburton County, Otago Under-20s)
RA Pierce (Central Districts)
RF Pierce (Hawke's Bay)
W Pierce (Canterbury)
Pierpoint (Ashburton County)
RJ Pierpoint (Marlborough)
Pigott (umpire)
AD Pike (Auckland Secondary Schools)
G Pike (Taranaki Wanderers)
JA Pike (Hutt Valley High School)
MM Pike (Hutt Valley High School)
N Pilalis (scorer)
JP Pilcher (Wellington Women)
DC Pile (Onslow, Wellington Under-17s)
NJ Pile (Wellington Under-17s)
E Pilling (Waikato)
J Pilmer (Whangarei Girls High School)
D Pimm (Central Districts Under-17s)
P Pimm (Central Districts Under-17s)
S Pimm (Hawke's Bay)
D Pinder (Midlands)
A Pine (Horowhenua and Kapiti)
JHN Pine (New Zealand Universities, Otago Under-20s)
Piner (umpire)
J Pinfold (Manawatu)
J Pinfold (Central Districts Under-20s)
DD Pink (Southland Women)
M Pinkham (Auckland Under-19s, Parnell)
B Pinney (New Zealand Universities)
DRT Pinny (New Zealand Academy Development Squad, Northern Districts A, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northland)
MW Pinny (Hamilton, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northland)
GM Piper (umpire)
Pirie (umpire)
D Pirie (Auckland Under-19s)
DR Pirie (Hawke's Bay)
NG Pirihi (Oxford University)
RJ Pitcairn (umpire)
G Pitches (umpire)
GI Pitches (Otago Under-19s)
I Pitches (North Otago)
NM Pitches (Otago Under-20s)
RJ Pither (New Zealand Under-23s, Wellington)
AM Pittaway (Southland Women)
M Piwharangi (Horowhenua and Kapiti)
B Plaskett (North Canterbury)
AS Player (Auckland)
RA Player (Auckland Under-20s, New Zealand Universities)
WR Playle (Auckland, New Zealand, New Zealand XI, Western Australia)
W Pleasants (Wanganui)
D Plumb (Ashburton County)
Plumer (Auckland Cricket Society)
DM Plummer (scorer)
KV Plummer (New Zealand Women)
MR Plummer (Auckland Under-19s, Auckland Under-22s, New Zealand Under-19s)
ZAA Plummer (Auckland Women)
PW Plumtree (Central Districts Second XI, Hawke's Bay, Taranaki)
PW Plumtree (Taranaki)
KJ Plunkett (Hutt Valley)
M Plunkett (Horowhenua and Kapiti)
BM Poananga (Rangitikei, Wanganui)
Pochin (Westland)
Pocock (Poverty Bay)
BA Pocock (Auckland, New Zealand, New Zealand Academy, New Zealand XI, Northern Districts)
BA Pocock (Howick Pakuranga)
MG Pocock (Northern Districts)
D Pollard (Midlands)
D Pollard (New Zealand Army, New Zealand Defence Force)
GJ Pollard (Poverty Bay)
IB Pollard (Wellington Under-23s)
K Pollard (Midlands)
MA Pollard (Wellington)
V Pollard (Canterbury, Central Districts, New Zealand, New Zealand XI)
V Pollard (Wellington Under-20s)
YJ Pollard (Auckland Women)
W Pollitt (Canterbury)
A Pollock (Eastern Suburbs)
B Pollock (Taita)
BW Pollock (Napier Old Boys-Marist)
ND Pollock (Northern Districts)
WA Pollock (Central Districts Under-23s, Southern Hawke's Bay)
RW Pollok (Southland)
MR Polson (Otago Under-20s)
R Polson (Mid-Canterbury)
N Pomare (Rangitikei)
S Pomare (Karori)
JB Pomeroy (South Auckland, Waikato)
W Pomeroy (South Auckland, Waikato)
A Pond (Marlborough)
Pong (Tawa)
F Pool (Wairarapa)
GA Pool (umpire)
M Pool (North Taranaki, Taranaki, Wairarapa)
R Pool (Wairarapa)
AV Poole (Southland)
E Poole (Southern Hawke's Bay)
J Poole (Celtic)
JS Poole (Central Districts A, Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Marlborough)
R Poole (Franklin)
V Poole (Southland)
HD Pooley (umpire)
MB Poore (Canterbury, New Zealand)
CD Pope (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-18s, Marlborough Boys College, Wairau)
CH Pope (North Otago)
J Pope (Northern Districts Under-20s, Thames Valley)
JF Pope (umpire)
JM Pope (Wellington Under-20s)
R Pope (New Zealand Services)
TRW Pope (Southland)
B Popli (Northern Districts)
L Popli (Poverty Bay)
F Porch (Auckland)
B Porteous (Manawatu)
J Porteous (umpire)
LD Porteous (scorer)
AW Porter (umpire)
B Porter (Wellington Women)
D Porter (King Country, Midlands)
G Porter (King Country)
J Porter (Wairau Valley)
J Porter (Otago Women, Otago Women Second XI)
JA Porter (Ashburton County)
S Porter (South Canterbury)
I Posa (Hamilton)
MW Posa (Auckland)
AJ Postles (Auckland)
BJ Postles (Auckland)
CJ Postles (Auckland Second XI, Auckland Under-23s)
HW Postlethwaite (South Canterbury)
MW Potae (Southern Districts Women)
L Potaka (Wanganui Women)
F Potgieter (Tauranga Boys College)
BM Pothan (Central Districts Women)
NMR Potiki (Wellington Women)
Potter (Auckland Cricket Society)
D Potter (Whangarei City)
DF Potter (Auckland, Northern Districts)
G Potter (Wairarapa)
J Potter (Buller)
RL Potter (Auckland Women)
Potts (Taranaki)
E Potts (Nelson)
DK Poulgrain (Central Districts Second XI, Hawke's Bay)
P Poulos (scorer)
MG Poultney (Northern Districts)
W Poutu (Poverty Bay)
A Powell (Waikato Valley)
F Powell (umpire)
G Powell (Otago Under-17s)
GA Powell (New Zealand Under-23s, Otago)
GM Powell (East Christchurch-Shirley)
GS Powell (Wanganui)
IJ Powell (New Zealand Women)
J Powell (South Canterbury)
JL Powell (Canterbury)
LM Powell (New Zealand Women)
R Powell (Wellington Women)
RFJ Powell (Canterbury)
S Powell (Nelson)
T Powell (Auckland Under-17s)
F Powell-Harper (Bay of Plenty)
Power (Nelson)
D Power (Otago Under-19s, Tattenhall)
E Power (Taranaki)
R Power (Wanganui)
S Power (Palmerston North Girls High School)
A Powley (Auckland Under-19s)
AL Powys (Canterbury)
RAN Powys (Canterbury)
G Prain (Hawke's Bay)
AR Prasad (Napier Old Boys-Marist)
R Prasad (Marlborough Boys College, Wairau Valley)
R Pratley (South Canterbury)
Pratt (Nelson)
A Pratt (Northland)
AE Pratt (Auckland)
D Pratt (Midlands)
G Pratt (Buller)
NA Pratt (Northern Districts Women)
PM Pratt (Taranaki)
T Pratt (Central Districts Under-19s, Central Districts Under-20s)
RJ Prattley (Otago Under-18s, Southland)
Prebble (Ashburton County)
Prebble (Marlborough)
MD Prebble (Canterbury Women)
CE Preece (Auckland Women)
D Preece (Canterbury Women)
M Preece (Canterbury Women)
ES Prentice (Auckland)
JD Prentice (scorer)
BN Presland (Northland)
CM Presland (Northern Districts)
JM Presland (Suburbs-New Lynn)
ML Presland (Wellington Women)
NJ Press (Upper Hutt United)
TD Prestage (Canterbury Women)
BR Prestidge (Central Districts Under-23s, Manawatu, Taranaki, Wellington Under-20s)
GR Prestney (Taranaki)
AH Preston (Wellington)
F Preston (umpire)
H Preston (Wairarapa)
J Preston (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
JP Preston (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
KJB Preston (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
PR Preston (Wellington Under-20s)
R Preston (Canterbury Under-19s)
RN Preston (South Canterbury)
PR Pretswell (Northern Districts Women)
Price (umpire)
Price (Nelson)
B Price (Wairarapa)
B Price (Wairarapa)
CJ Price (Hamilton)
CR Price (Ashburton County, Canterbury Under-20s)
G Price (Hamilton)
G Price (Marlborough)
GV Price (Northern Districts Second XI)
H Price (Auckland Women)
J Price (Southland Women)
Joe Price (Nelson)
John Price (Nelson)
W Price (umpire)
MH Price Moor (Hutt Valley High School)
LM Prichard (New Zealand Women)
EW Prideaux (Wellington)
DW Priest (Central Districts Under-23s, New Zealand Universities, Wairarapa, Wanganui, Wellington Under-20s)
K Priest (Canterbury Under-23s)
MD Priest (New Zealand Ambassadors)
MW Priest (Canterbury, New Zealand)
RA Priest (Central Districts Under-23s, Wellington Under-23s)
RH Priest (Central Districts Women, New Zealand Women, Staffordshire Women, Wellington Women)
WA Priest (Otago)
FL Prime (Auckland)
BL Prince (Wanganui)
HW Prince (Wellington)
H Pring (West Coast Women)
A Pringle (Rangitikei)
A Pringle (Central Otago)
A Pringle (Southern Hawke's Bay)
C Pringle (Auckland, Netherlands, New Zealand)
GS Pringle (New Zealand Teachers)
MR Pringle (Auckland)
O Pringle (Auckland A)
LG Print (Central Districts Women)
R Print (Mid-Canterbury)
C Priscott (Northern Districts Under-20s)
C Pritchard (Auckland Women)
J Pritchard (Ashburton County)
TL Pritchard (Kent, New Zealand Army, New Zealand Services, Warwickshire, Wellington)
W Pritchard (umpire)
RA Procter (Otago)
EW Proctor (umpire)
I Proctor (Canterbury, Hawke's Bay)
J Proctor (Wellington Under-17s)
ML Proctor (Auckland Women)
RN Proctor (Waikato)
PWC Prosser (umpire)
NA Proudfoot (Canterbury Country, Canterbury Second XI, North Canterbury)
RH Prouting (Otago)
B Provan (Otago Women)
T Prow (Wairarapa)
CJ Pryce (Matamata Women)
CR Pryor (Auckland, Otago)
G Puckle (Grafton)
RA Pudney (Auckland)
MT Pugh (Nelson College)
KL Pulford (Australian Capital Territory Women, Central Districts Women, New Zealand Women, Northern Districts Women, Western Australia Women)
SJ Pulis (St Peter's Cambridge)
A Pullar (umpire)
R Pullar (umpire)
RJ Pullar (New Zealand Women, Otago Women)
B Pullen (umpire)
GDV Pulley (Canterbury Under-23s)
R Pulley (Wairarapa)
A Puna (Northern Districts)
A Puna (Northern Districts Under-19s)
D Puna (Hamilton)
KN Puna (New Zealand Under-23s, Northern Districts)
N Puna (New Zealand, Northern Districts)
R Puna (Green Island)
RA Puna (Northern Districts Under-17s, Otago Under-19s)
S Puna (Hamilton)
HA Purcell (Manawatu, South Canterbury)
W Purcell (Poverty Bay)
Purdie (North Taranaki)
S Purdie (Rangi Ruru Girls School)
C Purdue (Southland)
E Purdue (Southland)
JW Purdue (Otago)
BR Purser (Taranaki)
B Purvis (Otago Under-19s)
NA Purvis (Otago Under-20s)
M Pusiaki (St Kentigern College, Auckland Girls)
JT Putohe (Counties, Counties Manukau)
AG Putt (Auckland)
M Putt (Taranaki)
KF Pyatt (Canterbury Women, Wellington Women)
SN Pye (Midlands)
S Pyke (Eastern Suburbs)
J Pyle (Central Otago)
J Pyle (Central Otago, Green Island, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
S Pyle (Central Otago)
S Pyott (Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive