CricketArchive

New Zealand Players (O)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

CK Oakes (Canterbury Women Second XI)
VR Oakes (Auckland Women)
Oakley (Manawatu)
AJ Oakley (Bay of Plenty, Tauranga Boys College)
DF Oakley (Wellington)
JH Oakley (Wellington)
JT Oakley (St Peter's School, Cambridge)
E Oates (Waiapu)
G Oates (Poverty Bay and Waiapu)
J Oates (Poverty Bay)
J Oates (Waiapu)
R Oates (Waiapu)
W Oates (Poverty Bay, Waiapu)
W Oates (umpire)
O'Brien (North Otago)
AB O'Brien (Auckland)
CG O'Brien (Auckland Under-19s)
D O'Brien (West Coast (South Island))
D O'Brien (Horowhenua and Kapiti)
EJ O'Brien (King's High School, Dunedin)
FP O'Brien (Canterbury, New Zealand XI, Northamptonshire)
FP O'Brien (King's High School, Dunedin)
G O'Brien (Hamilton Women)
HF O'Brien (Otago A, Otago Under-18s, Otago Under-19s, Southland)
IE O'Brien (Leicestershire, Middlesex, New Zealand, New Zealand A, Wellington)
J O'Brien (Otago)
JJ O'Brien (Hawke's Bay)
LP O'Brien (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
MA O'Brien (New Zealand Services, Wellington)
N O'Brien (Horowhenua and Kapiti)
S O'Brien (Northland)
TA O'Byrne (Taranaki)
A O'Callaghan (South Canterbury)
LG O'Callaghan (South Canterbury)
P O'Callaghan (Wanganui)
R O'Callaghan (Wairarapa, West Coast (South Island))
S O'Callaghan (Denniston Dog Old Boys)
SR O'Callaghan (South Canterbury)
G O'Carroll (Hamilton)
T O'Carroll (Northland)
HC Ockleshaw (Ashburton County)
PP O'Connell (Manawatu)
O'Connell
AJ O'Connell (Central Otago, Southland)
B O'Connell (Central Otago)
BN O'Connell (Hutt Valley, Wellington Under-23s)
CJC O'Connell (Central Districts Under-17s)
D O'Connell (North Otago)
J O'Connell
J O'Connell (Central Otago Wanderers)
M O'Connell (Central Otago Wanderers)
PJ O'Connell (umpire)
WJ O'Connell (Hawke's Bay)
P Oconner (Denniston Dog Old Boys)
O'Connor (Poverty Bay)
B O'Connor (Poverty Bay)
B O'Connor (North Otago)
B O'Connor (Northern Districts Under-17s)
C O'Connor (Hawke's Bay)
C O'Connor (Taita)
DJ O'Connor (Naenae)
F O'Connor (Wellington Women)
J O'Connor (Manawatu)
J O'Connor (Napier Technical Old Boys)
JF O'Connor (Auckland Second XI, Thames Valley)
JM O'Connor (Auckland Under-20s)
JM O'Connor (Central Districts A, Nelson, Urmston)
KJ O'Connor (Otago)
L O'Connor (Wellington)
N O'Connor (Onslow)
RG O'Connor (New Zealand Universities)
SB O'Connor (New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, Otago)
SB O'Connor (Eastern Suburbs, Onslow, Wellington A, Wellington Under-18s)
TMG O'Connor (Palmerston North Boys High School)
MG O'Dea (Buller)
RJ O'Dea (Thames Valley)
CS Odell (Canterbury)
JM Odell (Palmerston North Girls High School)
PM Odell (North Otago)
PC Odlin (umpire)
E O'Donnell (Raroa Normal Intermediate School Girls)
JI O'Donnell (Eastern Suburbs)
R O'Donnell (Canterbury Under-17s)
RR O'Donnell (Auckland)
T O'Donnell (Westland)
WT O'Donnell (Auckland A, Auckland Development XI, Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Norwich, Takapuna, Westlake Boys High School)
EAG O'Donoghue (Hamilton Boys High School)
AP O'Dowd (Auckland, Northern Districts)
SJL O'Dowd (Central Districts Second XI, Central Districts Under-23s, Hawke's Bay)
BI O'Dowda (Taranaki)
KR O'Dowda (Central Districts, Otago)
L Officer (North Shore Women)
MH O'Flaherty (Kaipara Flats, Northland)
RT O'Flaherty (Royal New Zealand Air Force)
JB Ogden (Palmerston North Girls High School)
H Ogier (Wairarapa)
HJ Ogier (Canterbury)
MR Ogier (scorer)
PHW Ogier (Wellington)
C Ogilvie (New Zealand Universities)
CB Ogilvie (Canterbury)
JD Ogilvie (Central Districts)
JE Ogilvie (Wellington)
JPD O'Gorman (Andover, Canterbury, Canterbury A, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, St Albans)
WF O'Grady (Ashburton County)
N O'Grady (Southland)
C O'Halloran (Invercargill Women, Southland Women)
J O'Halloran (Southland)
J O'Hara (Wellington Under-20s)
FJ Ohlson (Auckland)
D Ohm (umpire)
L Ohm (scorer)
CN O'Kane (Wairarapa)
W O'Kane (Southern Hawke's Bay)
M O'Keefe (Manawatu)
MP O'Keefe (Nelson)
R O'Keefe (umpire)
B Old (scorer)
SA Oldershaw (Canterbury Under-21s Women)
MB Oldfield (Counties, Counties Manukau)
Oldham (umpire)
C Oldham (Athletic)
S Oldham (Scots College, Wellington)
AM O'Leary (New Zealand Emerging Players Women, New Zealand Under-23s Women, New Zealand Women, Staffordshire Women, Wellington Women)
CIH O'Leary (Central Districts Under-17s, Wanganui)
M O'Leary (Wellington A)
OJ O'Leary (Victoria University, Wellington, Wellington Under-17s)
S O'Leary (Wanganui)
SB O'Leary (Huntley School)
Oliver (Central Otago)
CJ Oliver (Canterbury, Royal New Zealand Air Force)
GG Oliver (umpire)
JK Oliver (Wanganui)
L Oliver (North Shore Women)
RJ Oliver (Hamilton)
WAH Oliver (umpire)
G Ollerenshaw (Ashburton County)
A Olliff (Auckland Second XI)
C Olliff (Auckland)
BI Olliver (New Plymouth Boys High School)
KM Olliver (Manawatu)
P Olliver-Bell (Raroa Normal Intermediate School Girls)
AM Ollivier (Canterbury)
CM Ollivier (Canterbury XI)
FM Ollivier (Canterbury)
KM Ollivier (Canterbury)
EL Olney (Auckland Schoolgirls, Auckland Under-18s Women)
G O'Loughlin (Heaton Intermediate School)
RJ O'Loughlin (Heaton Intermediate School Boys)
E Olsen (Otago Women Second XI)
Olson (Poverty Bay)
JB Olson (Canterbury Women, New Zealand Women, Southern Districts Women)
OR Olson (New Zealand Teachers)
G O'Mahoney (Wanganui Women B)
CJ O'Malley (Victoria University, Wellington, Wellington Under-19s)
MP O'Malley (Canterbury, Canterbury Under-20s)
PW O'Malley (Canterbury)
T O'Malley (Otago Under-17s, Otago Under-18s)
M O'Meagher (Auckland Under-20s, Auckland-Manukau)
K O'Meara (Wellington Under-20s)
JL Omlo (New Zealand Army)
BG O'Neil (Thames Valley)
TP O'Neil (Wellington)
ER O'Neill (Wellington XI)
KG O'Neill (Taranaki)
MG O'Neill (Central Districts Second XI, Taranaki)
P O'Neill (Wellington Women)
PA O'Neill (Taranaki)
SR O'Neill (Wellington)
AM Ongley (Hawke's Bay)
FW Ongley (North Otago)
JA Ongley (Central Districts, New Zealand Services, Wellington)
M Ongley (North Otago)
MA Ongley (Manawatu)
RC Ongley (North Otago, Rangitikei)
J Openshaw (Rangitikei)
D Opie (North City)
VB Opie (Auckland Women)
GN Oram (Auckland Women)
JDP Oram (Central Districts, Chennai Super Kings, Chittagong Kings, Gazi Tank Cricketers, Mumbai Indians, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, Rajasthan Royals, Uva Next)
Orchard (Central Otago)
IO Orchard (Canterbury Women Second XI)
MG Orchard (Northern Districts)
SA Orchard (Canterbury)
A O'Reilly (Southern Districts Women)
GF O'Reilly (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
J O'Reilly (Otago Under-19s, Otago Under-20s)
RM O'Reilly (Ashburton County)
RJ Orford (Marlborough and Nelson)
E Organ (Nelson)
AG Ormandy (Canterbury B Women)
IW Ormiston (Wellington)
RW Ormiston (Central Districts, New Zealand Under-23s, Wellington)
AWA Ormond (Canterbury Under-20s, Southern Hawke's Bay)
M Ormsby (South Canterbury)
J O'Rourke (Wellington Second XI)
MH O'Rourke (Auckland)
PW O'Rourke (Wellington)
AR Orpin (Wanderers, Wellington Wanderers)
J Orpin (King Country)
BD Orr (Huntley School)
G Orr (Wellington)
G Orr (Birkenhead City and Takapuna)
PL Orr (Ashburton County)
R Orr (Hawke's Bay)
BR Orton (Wellington)
T Osbaldiston (Whangarei Boys High School)
HW Osborn (Wellington)
AH Osborne (North Taranaki)
GC Osborne (Otago)
JL Osborne (Southland)
L Osborne (scorer)
SL Osborne (Otago Women)
C Oscar (St Kentigern College, Auckland Girls)
MJE Osgood (umpire)
I O'Shannessey (Wanganui Women)
DP O'Shaughnessy (Hawke's Bay)
JR O'Shaughnessy (Hawke's Bay)
MW O'Shaughnessy (Waikato Valley)
PD O'Shaughnessy (Hawke's Bay)
PG O'Shaughnessy (Central Districts Second XI, Hawke's Bay)
PR O'Shaughnessy (Central Districts Under-19s)
RJ O'Shaughnessy (Waikato Valley)
O'Shea (New Zealand Teachers)
J O'Shea (New Zealand Teachers)
M O'Shea (Southland)
CH Osmond (Auckland)
G Osmond (Thames Valley)
M Osmond (Thames Valley)
S Osmond (Manukau City)
B O'Sullivan (Manawatu)
C O'Sullivan (Marlborough)
D O'Sullivan (Central Districts Under-17s)
DM O'Sullivan (Wellington Women)
DR O'Sullivan (Central Districts, Durham, Hampshire, New Zealand)
J O'Sullivan (Northland)
JJ O'Sullivan (Hamilton Boys High School)
JJP O'Sullivan (scorer)
JM O'Sullivan (Otago)
KF O'Sullivan (Hutt Valley, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
L O'Sullivan (Canterbury Under-17s)
M O'Sullivan (Taranaki Wanderers)
NJ O'Sullivan (Taita, Wellington Collegians)
R O'Sullivan (Central Districts Under-17s)
T O'Sullivan (Marlborough)
TP O'Sullivan (University-Grange)
R Oswald (Bay of Plenty, Northern Districts)
MJ Otley (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, New Zealand Under-18s, South Canterbury)
F O'Toole (Denniston Dog Old Boys)
J Ottaway (Hamilton)
ZJ Ottaway (Hamilton Boys High School)
PT Otto (Hamilton, Hamilton Eastern Suburbs, New Zealand Maori, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
D Outtrim (Taita)
SJ Outtrim (Eastern Suburbs, Johnsonville, Marlborough, Taita, Wellington Second XI, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
EA Overend (Canterbury Women)
JS Overend (Mid-Canterbury)
CA Overton (Otago Women)
GWF Overton (New Zealand, Otago)
JN Overton (Southland)
Owen
Owen (Otago Boys High School)
A Owen (King Country)
BM Owen (Bay of Plenty, Northern Districts Under-23s, Poverty Bay)
G Owen (Hawke's Bay)
H Owen (South Canterbury)
HA Owen (Hawke's Bay)
M Owen (Canterbury Under-20s)
R Owen (Poverty Bay)
W Owen (Poverty Bay)
WJ Owen (Ashburton County)
Owens (West Coast (South Island))
C Owens (scorer)
DL Owens (umpire)
HCWR Owens (umpire)
JWT Owens (umpire)
MB Owens (Canterbury, New Zealand, New Zealand XI)
R Owens (South Canterbury)
HE Owles (Southland)
BS Oxenham (Auckland, Northern Districts)
RH Oxley (umpire)
PJ Oxnam (North City, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
CM Oyler (New Zealand Women, North Shore Women)
NW Oyler (Auckland Under-23s)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2017 CricketArchive