CricketArchive

New Zealand Players (K)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

F Kahlenberg (Poverty Bay)
I Kain (Marlborough)
MO Kain (Canterbury, Central Districts)
YJ Kainuku (Auckland Women, New Zealand Women)
JP Kalaugher (South Canterbury)
SE Kale (Manawatu, New Zealand Schools, Southern Hawke's Bay)
JA Kallender (Auckland)
P Kalsi (Sikh Sports Club)
LCI Kampkes (Belmont Intermediate School Girls)
RK Kandula (umpire)
AL Kane (Otago Women)
C Kane (Southland)
JA Kane (South Canterbury)
JR Kane (St John's College, Hamilton)
MJ Kane (New Zealand A Women, Otago Women)
N Kane (Auckland Normal Intermediate School)
S Kane (Morrinsville Intermediate School Girls)
T Kane (Buller)
Kanel
SJ Kannan (umpire)
A Kanuparthi (Hutt International Boys School)
RTG Kapea (Hutt Valley High School Boys)
RPC Karaitiana (Wellington)
Y Kareem (Auckland Schoolgirls, Auckland Under-18s Women, Auckland Under-21s Women)
S Karnik (Cornwall)
RK Karsten (Nelson)
RJ Kasper (Auckland, Natal, Natal B)
LM Kasperek (Essex Women, New Zealand Women, Otago Women, Scotland Women, Wellington Women, Western Australia Women, Yorkshire Women)
V Kaudhal (Sikh Sports Club)
AS Kauter (Hawke's Bay)
LJ Kauter (Hawke's Bay, Wanganui)
Kavanagh (South Taranaki)
EJ Kavanagh (Southland)
VC Kavanagh (Auckland)
AG Kay (Havelock North Intermediate School)
DJ Kay (Central Districts)
EJ Kay (Holy Cross Catholic School Girls)
EM Kay (Auckland Women)
GW Kay (New Zealand Schools)
JW Kay (Northland)
P Kay (Poverty Bay)
MH Kayes (Auckland Under-20s, New Zealand Universities)
FC Kean (Wellington Development Women, Wellington Under-21s Women)
RJ Kean (Wellington)
FS Keane (Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)
NJ Keane (Southland)
RC Kearns (Wellington Under-20s)
S Kearns (Bay of Plenty, Earls Barton, Mount Maunganui, Poverty Bay, Rushton, Wellingborough Town)
AVEM Keast (Otago)
H Keast (Poverty Bay)
L Keat (Bay of Plenty)
KM Keating (Auckland Women, Wellington Women)
S Keats (Wanganui Women)
R Keddie (Hawke's Bay and Manawatu Women)
AC Keegan (umpire)
SJ Keegan (North City, Onslow, Wellington Under-17s, Wellington Under-18s, Wellington Under-19s)
AM Keeley (Ashburton County)
RJ Keeley (Waikato, Waikato Country)
A Keeling (Cornwall)
C Keen (Ashburton County)
JM Keen (Counties Manukau, Pukekohe Metro)
MS Keen (Canterbury Under-18s)
P Keen (Otago Women)
PO Keen (Canterbury Women, Otago Women, Wellington Women)
F Keenan (Southland)
GJ Keenan (Canterbury Country)
K Keenan (Southland, Wairarapa, West Coast (South Island))
KM Keenan (Canterbury B Women, Canterbury Women, New Zealand Women)
M Keenan (West Coast (South Island))
PN Keenan (Ashburton County)
S Keene (Belmont Intermediate School)
SB Keene (Auckland Under-17s, St Kentigern College, Auckland)
WT Keesing (Buller)
F Keiller (John McGlashan College)
J Keir (Auckland Under-17s)
Keith (umpire)
A Keith (umpire)
K Keith (Otago Women)
HW Kelk (North Otago)
A Kelleher (Otago Women Second XI)
A Keller (Canterbury Minor Associations)
E Keller (Taranaki)
J Kellett (Otago Boys High School)
DJ Kelliher (St Paul's Collegiate School, Hamilton, Waikato Valley)
DJ Kelliher (Northern Districts A)
N Kelliher (Otago Women)
Kelly (umpire)
A Kelly (Taranaki Wanderers)
AN Kelly (Auckland Women, Kent Women)
AN Kelly (Northern Districts)
BF Kelly (Wellington Under-20s)
D Kelly (scorer)
DP Kelly (Central Districts, New Zealand Academy, Northern Districts)
ED Kelly (Otago Women)
FV Kelly (Auckland)
G Kelly (Blue Mountain College)
H Kelly (Blue Mountain College)
J Kelly (West Coast (South Island))
JWH Kelly (Wellington)
LE Kelly (Wellington)
MCM Kelly (Taita)
MJ Kelly (Canterbury Country)
NF Kelly (Northern Districts)
P Kelly (Wellington Under-19s)
PJ Kelly (Auckland, New Zealand Under-23s)
R Kelly (North Auckland)
RA Kelly (Central Districts)
RS Kelly (Canterbury Women)
SL Kelly (Auckland Women, New Zealand Under-23s Women, North Harbour Women, North Shore Women)
T Kelly (Wanganui)
T Kelly (Cobham)
TW Kelly (umpire)
AM Kelman (Otago Under-20s)
BA Kelpe (Thames Valley)
R Kelpe (Rangitikei)
WR Kemball (Wairarapa)
A Kember (Wellington)
GF Kember (New Zealand Universities, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
HJ Kember (Canterbury)
RJ Kember (Auckland Women, New Zealand A Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
GE Kemble (Franklin, Northern Districts Under-23s)
EJ Kemnitz (Southland)
Kemp (South Auckland)
A Kemp (umpire)
B Kemp (Poverty Bay)
B Kemp (Northern Districts Under-20s)
GM Kemp (Otago)
JG Kemp (Auckland)
P Kemp (Auckland Under-20s)
R Kemp (umpire)
RJ Kemp (Wellington)
TA Kemp (umpire)
VR Kemp (Thames Valley)
Kempson (Nelson)
A Kench (Canterbury Under-19s)
EK Kench (Canterbury Women)
GL Kench (Canterbury)
J Kench (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
MF Kendal (Canterbury Women, Ireland Women, Scorchers Women)
Kendall (Hawke's Bay)
B Kendall (Midlands)
MP Kendall (Canterbury Under-17s)
P Kendall (Manawatu)
S Kendall (North Otago)
M Kennard (North Otago)
Kennedy (West Coast (South Island))
A Kennedy (New Zealand Under-19s, Otago Second XI, Otago Under-20s)
A Kennedy (Green Island)
A Kennedy (Marlborough)
B Kennedy (Marlborough)
B Kennedy (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
B Kennedy (Fraser Technical Old Boys)
CR Kennedy (Hutt International Boys School)
D Kennedy (umpire)
KD Kennedy (Northern Districts)
MD Kennedy (Heaton Intermediate School)
MSS Kennedy (Wellington Under-17s)
P Kennedy (Otago A)
PG Kennedy (Canterbury)
R Kennedy (Central Districts Under-17s)
R Kennedy (Wellington Under-19s)
RB Kennedy (Poverty Bay)
RJ Kennedy (New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Otago, Wellington)
RR Kennedy (Hawke's Bay)
S Kennedy (Napier Technical Old Boys)
S Kennedy (Fraser Technical Old Boys)
SR Kennedy (Wellington)
T Kennedy (Taranaki)
W Kennedy (umpire)
WC Kennedy (Wellington)
MA Kennerley (Hutt Districts, Hutt International Boys School)
MR Kennerley (Canterbury Women)
CM Kennett (Palmerston North Boys High School)
D Kennett (Horowhenua and Kapiti)
Kenneway (Poverty Bay)
NB Kenning (Hawke's Bay)
S Kenning (Nelson Women)
G Kenny (Renwick)
J Kenny (Otago)
R Keno (Athletic)
J Kensington (Taranaki)
PJ Kensington (Bay of Plenty)
T Kensington (Ashburton County)
Kent (Auckland)
JF Kent (Bay of Plenty, Canterbury Under-20s, New Zealand Universities)
LAW Kent (Auckland)
S Kent (Karori)
L Kenworthy (scorer)
L Kenworthy (Hawke's Bay)
T Kenyan (scorer)
C Kenzett (Nelson, Marlborough and Westland)
NA Keogh (Otago Under-20s)
M Keon (New Zealand Universities)
S Keong (Hawke's Bay)
AT Keown (umpire, scorer)
G Keown (South Canterbury)
R Kepes (Marlborough Boys College)
MR Kerly (scorer)
B Kernahan (North Otago)
F Kernohan (Waikato)
A Kerr (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
AC Kerr (Auckland)
AC Kerr (Auckland, New Zealand Services, Royal New Zealand Air Force)
AC Kerr (New Zealand Women, Southern Vipers, Wellington Women)
BV Kerr (Taranaki)
C Kerr (Piako)
E Kerr (Nelson)
FB Kerr (Otago)
G Kerr (Taranaki)
G Kerr (Francis Douglas Memorial College)
J Kerr (West Coast (South Island))
J Kerr (Otago Under-20s)
J Kerr (Wellington Women)
JL Kerr (Canterbury, New Zealand, New Zealand Army)
JM Kerr (Wellington Women)
KB Kerr (umpire)
LR Kerr (scorer)
M Kerr (Bay of Plenty)
M Kerr (North City)
PM Kerr (umpire)
R Kerr (Otago Women Second XI)
RJ Kerr (Wellington)
RJ Kerr (Marlborough, North Canterbury)
S Kerr (Ashburton County)
WB Kerr (North Otago)
J Kerse (North City)
G Kershaw (Wairarapa)
NM Kershaw (Otago Under-23s)
A Kerwin (Wanganui Women, Wanganui Women B)
MP Kessell (umpire)
J Kett (Otago Women)
SG Kett (Counties Manukau)
CC Kettle (Otago)
DR Keys (Central Districts Under-20s, Hawke's Bay)
L Keys (Wairarapa)
B Khamal (Auckland Under-17s)
F Khan (Rangitikei)
JS Khan (Canterbury Under-17s, Eastern Suburbs, Wellington Under-19s)
NM Khan (umpire)
R Khan (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
Z Khan (Nelson College)
CD Khull (Wellington Women)
A Kibblewhite (Taranaki)
JP Kibblewhite (Greytown, Wairarapa)
MJ Kidd (umpire)
S Kidd (Denniston Dog Old Boys)
JWF Kiddey (Canterbury)
BJ Kidston (Otago Under-17s, Otago Under-19s, Taieri)
Kiely (Wanganui Cricket Club)
GD Kiernan (umpire)
BF Kilby (Auckland Under-20s, Hutt Valley)
FD Kilby (Southland, Wairarapa)
Kilgour (Nelson)
FM Kilgour (Northern Districts Under-19s, Waikato Valley)
WA Kilgour (Otago)
J Kilkolly (Wanganui Women)
TA Kilkolly (Central Districts Women)
J Killick (Horowhenua)
H Kilmister (umpire)
RA Kilpatrick (umpire)
RJ Kilpin (Northern Districts Under-23s, Thames Valley)
TJ Kilpin (Thames Valley)
S Kilworth (Canterbury Women Second XI)
A Kimber (Wellington)
KF Kimber (umpire)
MJ Kimber (Auckland Second XI, Auckland Under-20s, Auckland Youth, Canterbury Under-20s, New Zealand Young Cricketers, Whangarei City)
Kinder (North Otago)
J Kinder (Bay of Plenty, North Otago)
HRW Kindley (North East Valley, Otago Boys High School, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
WJ Kindley (North East Valley, Otago Boys High School, Otago Under-19s, Southland)
King (Auckland)
King (1st Divisional Team)
A King (Auckland)
A King (Horowhenua and Kapiti)
A King (Tahuna Intermediate School)
AWB King (Nelson College)
CB King (Auckland)
CE King (umpire)
CR King (Wellington Women)
F King (Landmark Golden Oldies)
FS King (New Zealand Women, Wellington Women)
GA King (Auckland)
H King (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
H King (Green Island)
HJ King (Auckland Development XI, Auckland Under-19s, Karori, Wellington A)
HR King (King's High School, Dunedin)
IC King (Canterbury Country, Canterbury Emerging Players, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
JH King (South Canterbury)
ME King (North Shore Women)
MR King (Nelson)
N King (Northern Districts Under-23s)
NP King (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
R King (umpire)
R King (Otumoetai Cadets)
R King (Landmark Golden Oldies)
R King (New Zealand Army)
RE King (Otago A)
RH King (Canterbury, New Zealand Under-23s)
RJ King (Arrowtown Primary School Girls)
RT King (Auckland, Central Districts, Otago)
RT King (Bay of Plenty)
SM King (Otago Women)
T King (scorer)
TJ King (Canterbury Women Second XI)
BJ Kingan (North Otago, Otago Under-17s)
L Kingan (North Otago)
K Kinger (Sikh Sports Club)
B Kingham (Auckland Under-17s)
S Kingsbeer (Poverty Bay)
S Kingsbury (scorer)
J Kingsland (Southland)
TD Kingsland (Otago)
TD Kingsland (Southland)
GR Kingston (Southland)
CN Kingstone (The Rest)
IL Kingstone (Northland)
KM Kingstone (King's College, Auckland)
CB Kingswell (Southland)
AP Kininmonth (Canterbury Country)
JM Kinnaird (Otago Women)
RB Kinnear (Central Districts Under-20s, Cornwall (Hastings), Hawke's Bay, New Zealand Academy Development Squad)
ADM Kinnell (umpire)
R Kinnerley (Wanganui)
F Kinnerly (Wanganui)
R Kinnerly (Wanganui)
Kinsella (North Taranaki)
DA Kinsella (Central Districts)
PD Kinsella (Central Districts Women, New Zealand Women, Wellington Women)
RD Kinsella (Wellington Under-22s)
RS Kinsey (umpire, scorer)
AG Kinvig (Canterbury, Otago)
JG Kinvig (Wellington)
CA Kinzett (Nelson)
H Kinzett (Nelson)
HK Kippenberger (Canterbury B)
R Kircher (umpire)
A Kirk (Taranaki)
CM Kirk (Canterbury, Otago)
R Kirk (King Country)
BN Kirkbride (Northern Districts Women)
Kirkbridge (Mangere)
JC Kirkcaldie (Wellington)
GR Kirker (Wellington Under-20s)
WDR Kirker (Wellington)
CH Kirkham (Poverty Bay)
G Kirkpatrick (Auckland Under-20s)
SC Kirkwood (Otago Women)
JS Kirtlan (Franklin)
M Kirwan (Lancaster Park Women)
J Kirwin (Taranaki, Wanganui)
Kishen (Wellington Indian Sports Club)
R Kishor (Mount Albert Grammar School)
A Kissling (Otago)
J Kissling (umpire)
JHP Kissling (Auckland, Nelson)
K Kissling (Waiapu)
T Kissling (Auckland)
Kitchen (Wanganui)
AK Kitchen (Auckland, New Zealand, New Zealand A, Otago)
ASM Kitchin (Otago Women)
GO Kitchingham (Hutt International Boys School)
T Kite (Tauranga Intermediate School)
GW Kitson (Otago Under-20s, Southland)
WJ Kitson (Otago Under-20s, Otago Under-23s, Southland)
GA Kitt (Otago)
RA Kitt (umpire)
T Kitt (Southern Hawke's Bay)
EVM Kitto (Canterbury)
RD Kitto (Taranaki)
SC Kitto (North Otago, Otago Under-19s)
TR Kitto (Central Otago, Otago Second XI)
DS Kivell (Central Districts)
ML Kjar (umpire)
FJ Klaassen (Netherlands)
A Klee (East Christchurch-Shirley, Naenae)
G Klein (Counties)
CW Kleuskens (Hamilton Boys High School)
RR Kleuskens (Hamilton Boys High School)
Klines (Otago Under-20s)
SK Klippel (King's College, Auckland)
GP Klocek (Naenae, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
C Klyn (Takapuna Normal Intermediate)
Knapp (Nelson)
Knapp (Nelson)
Knapp (West Coast (South Island))
A Knapp (West Coast (South Island))
CA Knapp (Wellington)
CH Knapp (Nelson)
D Knapp (Wellington, West Coast (South Island))
D Knapp (West Coast (South Island))
EC Knapp (Wellington)
G Knapp (West Coast (South Island))
G Knapp (Nelson)
G Knapp (Nelson)
K Knapp (Marlborough and Nelson)
KJ Knapp (Nelson)
P Knapp (West Coast Women)
T Knapp (umpire)
T Knapp (umpire)
WH Knapp (Nelson)
RF Kneebone (Northern Districts)
TW Kneebone (umpire)
J Kneepkens (Francis Douglas Memorial College)
F Knell (Westland)
Knight (Hawke's Bay)
AR Knight (Otago)
CD Knight (Cornwall, Cornwall Under-19s)
MA Knight (Northern Districts Women)
P Knight (scorer)
PA Knight (Old Boys Collegians)
PS Knight (Hawke's Bay)
R Knight (Marlborough)
T Knight (Rangitikei)
THJ Knight (umpire)
TJ Knight (Upper Hutt, Victoria University, Wellington)
A Knights (Waiapu)
EK Knights (scorer)
WR Knights (umpire)
RP Knott (Onslow)
SPG Know (Auckland Under-18s Women)
B Knowles (West Coast (South Island))
DJ Knowles (Auckland)
GPF Knowles (Athletic, Buller, Celtic, Marlborough, Otago A)
JAC Knowles (Thames Valley, Waikato)
N Knowles (Otago Women)
P Knowles (Athletic)
T Knowles (Denniston Dog Old Boys)
B Knox (Ashburton County)
MJ Knox (Otago Country)
Knyvett (Nelson)
EF Knyvett (Canterbury)
J Knyvett (Nelson)
Koch (Wellington)
MA Koefoed (Auckland Women)
NDH Kohey (Kaikorai)
S Kohlasse (New Zealand Brabin XI B)
SW Kohlhase (Auckland, Northern Districts)
O Koller (Belmont Intermediate School)
EB Komp (Auckland Women, Central Districts Women)
C Koole (Auckland Under-21s Women)
R Korde (Hamilton)
S Korte (Manawatu)
HHL Kortlang (Victoria, Wellington)
BJ Kose (Kaipara Flats)
R Kotkamp (Otago Masters)
VKC Kotte (Southland)
B Krammer (Nelson)
GM Krebs (Wellington Women)
CV Kreeft (Wellington)
SW Kreft (St Bede's College, Christchurch)
R Krishnan (Midlands)
D Kruger (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Mid-Canterbury)
S Kruger (Manawatu, Southern Hawke's Bay)
EA Kruskopf (Otago)
J Krutz (Francis Douglas Memorial College)
G Kuchen (Wellington)
CM Kuggeleijn (New Zealand, New Zealand Under-23s, Northern Districts)
J Kuggeleijn (Franklin)
SC Kuggeleijn (New Zealand, New Zealand A, Northern Districts, Wellington)
TG Kuggeleijn (Central Districts Under-17s, Great Witchingham, Manawatu)
J Kuklinski (New Zealand Deaf)
A Kumar (Poverty Bay)
N Kumar (Sikh Sports Club)
P Kumar (Sikh Sports Club)
S Kumar (Napier Old Boys-Marist)
U Kumar (Tauranga Intermediate School)
Y Kumar (Waikato Valley)
Y Kumar (Northern Districts A)
M Kumarasinghe (Hamilton Boys High School)
W Kumeroa (Wanganui Women)
KV Kurta (Auckland Under-19s, Ayr)
L Kurth (Wanganui Women B)
PS Kurtovich (Auckland Under-23s)
JN Kuru (Central Districts)
NM Kwant (Canterbury)
S Kydd (Denniston Dog Old Boys)
J Kyles (North Otago)
HG Kyne (North City, Onslow, Toombul, Wellington Under-19s)
RJ Kyne (North City, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2018 CricketArchive