CricketArchive

New Zealand Players (J)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

F Jaary (umpire)
A Jack (Otago)
B Jack (Ashburton County)
CR Jack (Canterbury Crusaders)
GDM Jack (Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
J Jack (Invercargill Women)
MW Jack (Canterbury)
PE Jack (Heaton Intermediate School)
B Jackett (Hawke's Bay)
N Jackett (scorer)
A Jackman (Auckland Women, Otago Women)
CKQ Jackman (Auckland, Canterbury)
Jackson
Jackson (Nelson)
Jackson (West Coast (North Island))
C Jackson (Wairarapa)
CJ Jackson (Otago Under-17s)
CS Jackson (Otago Under-20s, Otago Under-23s, Prahran)
D Jackson (Poverty Bay)
EM Jackson (umpire)
F Jackson (Marlborough)
H Jackson (Southland)
HL Jackson (West Coast Women)
J Jackson (Hamilton)
J Jackson (South Canterbury)
JF Jackson (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
JJ Jackson (Midlands)
JM Jackson (Northern Districts Women, Otago Women)
N Jackson (Canterbury Under-20s)
P Jackson (King Country)
PJ Jackson (umpire)
R Jackson (Waiapu)
TA Jackson (New Zealand Under-23s Women, Wellington Women)
TA Jackson (Wellington)
W Jackson (Marlborough)
WL Jackson (umpire)
Jacobs (umpire)
Jacobs (Wanganui)
Jacobs (North Otago)
A Jacobs (Christchurch High School Old Boys)
AW Jacobs (Auckland)
EL Jacobs (Wellington)
F Jacobs (Christchurch High School Old Boys)
J Jacobs (Canterbury, New Zealand Services)
JD Jacobs (Eastern Suburbs, Johnsonville)
M Jacobs (West Coast (South Island))
S Jacobs (Wellington)
T Jacobs (North Otago)
CR Jacobsen (St Peter's School, Cambridge)
CR Jacobsen (St Peter's School, Cambridge)
CT Jacobsen (Hutt Valley, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
NR Jacobsen (Hawke's Bay)
M Jacobson (scorer)
K Jadeja (Auckland Under-17s)
ICP Jagersma (Canterbury Women, New Zealand Under-25s Women, New Zealand Women, North Harbour Women, North Shore Women)
TZ Jahufer (Palmerston North Boys High School)
SW Jakeway (University-Grange)
B James (Northern Districts Second XI)
B James (Wellington Under-19s)
BG James (North Otago, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
CS James (Naenae Old Boys)
D James (Canterbury Under-17s)
DP James (Auckland Under-19s, Takapuna)
EF James (Poverty Bay)
GS James (Rangitikei)
H James (Northland)
HTG James (Canterbury)
IR James (Otago Women)
J James (King Country)
JH James (Central Districts Women)
KC James (New Zealand, New Zealand Services, Northamptonshire, Wellington)
KJ James (Canterbury Under-23s)
L James (Hamilton Women)
L James (West Coast Women Second XI)
MB James (Otumoetai Intermediate School)
MR James (Wellington Second XI, Wellington Under-20s)
MTI James (Otago Under-17s)
P James (North Shore Women)
R James (Taranaki)
R James (North Canterbury)
RC James (United, United Palmerston North)
RPA James (Wairarapa)
S James (Buller)
S James (Auckland Women)
SN James (Otago)
T James (Wairarapa)
TI James (North Otago)
V James (Canterbury)
W James (Waiapu)
Jamieson (Canterbury Cricket Society)
AJ Jamieson (Canterbury Women)
D Jamieson (Northland)
GD Jamieson (Hawke's Bay, King Country, Wairarapa)
KA Jamieson (Canterbury, New Zealand A)
MD Jamieson (Central Districts)
SG Jamieson (Central Districts Women, Wellington Women)
T Jamieson (Ashburton County)
TH Jamieson (Eastern Suburbs, Northern Districts Under-17s)
FC Jannings (Wanganui)
BR Jansen (New Zealand Academy)
P Jansze (Wellington Collegians)
JL Jaques (Manawatu)
L Jaquiery (Auckland Women)
CB Jarden (Victoria University, Wellington Second XI)
WP Jarman (Auckland Under-17s, Auckland Under-18s)
B Jarrett (Wanganui)
RM Jarrett (Marlborough)
Jarvis (South Taranaki)
D Jarvis (West Coast (South Island))
LG Jarvis (umpire)
MB Jarvis (Greerton)
PM Jarvis (Canterbury Women Second XI)
SAJ Jarvis (Wairarapa)
TW Jarvis (Auckland, Canterbury, New Zealand, New Zealand XI)
M Jasper (Otumoetai Cadets)
CP Jayasinha (Central Districts Under-23s, Horowhenua, Manawatu)
A Jeavons (Auckland A)
VK Jeet (Auckland)
HO Jefcoate (Christchurch High School Old Boys)
MG Jeffcoat (Royal New Zealand Air Force)
G Jeffcote (Bay of Plenty)
DR Jeffcott (Wellington Under-20s)
T Jefferd (Poverty Bay)
CA Jefferson (Shrewsbury School, South Canterbury, Timaru)
ME Jefferson (scorer)
MR Jefferson (New Zealand Academy, Northern Districts, Wellington)
RG Jefferson (Otago, Wellington)
MJ Jeffery (Canterbury Country, Canterbury Under-19s, Christchurch Boys High School)
RE Jeffery (umpire)
TA Jeffery (Victoria University, Wellington, Victoria University, Wellington Second XI)
Jeffrey (umpire)
R Jeffrey (North Auckland)
C Jeffries (Wairarapa)
S Jeffries (Denniston Dog Old Boys)
AE Jelley (umpire)
AE Jelley (umpire)
DA Jelley (Canterbury Women)
Jelly (umpire)
AH Jellyman (Marlborough)
DAG Jemmett (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s, Mid-Canterbury)
GL Jemmett (Mid-Canterbury)
LG Jemmett (Canterbury Under-19s, Mid-Canterbury)
A Jenkins (Otago XI)
AB Jenkins (Otago Under-20s)
AJ Jenkins (North Canterbury)
B Jenkins (New Zealand Masters)
HW Jenkins (New Zealand Under-19s, Northern Districts Under-19s)
M Jenkins (Nelson, Southern Hawke's Bay)
PW Jenkins (North Canterbury)
RG Jenkins (Ashburton County)
S Jenkins (Wairarapa)
S Jenkins (Central Districts Under-17s)
D Jenner (Canterbury Under-20s)
F Jenness (umpire)
GA Jenness (umpire)
Jennings (South Taranaki)
Jennings (Poverty Bay)
LA Jennings (umpire)
T Jennings (Wellington Girls College)
AW Jensen (Hawke's Bay)
B Jensen (New Zealand Army)
B Jensen (Hutt Districts)
EM Jensen (Central Districts Women)
HNK Jensen (Canterbury Women, Melbourne Stars Women, New Zealand Women, Northern Districts Women, Victoria Women)
I Jensen (Marlborough)
JL Jensen (Auckland Women)
L Jensen (Wanganui)
LM Jensen (Epsom Girls Grammar School)
T Jensen (Southern Hawke's Bay)
BM Jenyns (Hawke's Bay)
MC Jenyns (Franklin, Northland)
Jephson (Ashburton County)
JT Jeromson (Wanganui)
P Jerram (West Coast (South Island))
GM Jessop (Arrowtown Primary School Girls)
J Jessop (Auckland Under-22s)
PV Jessop (Manawatu)
JA Jessup (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
LC Jessup (Northern Districts Under-19s, Northland)
X Jetly (Wellington Under-18s Women)
Jewell (scorer)
BE Jewell (Nelson, Wanganui)
RD Jimmieson (Wairarapa)
MK Joass (Northland)
R Job (Royal New Zealand Air Force)
AA Joel (Wanganui)
LJ Joel (Otago)
E Johanson (Palmerston North Girls High School)
NW Johanson (St Bede's College, Christchurch)
TR Johansson (North City, Wellington Under-18s, Wellington Under-19s)
BT Johns (Hutt Districts, Hutt International Boys School)
BT Johns (Wellington Under-19s)
CP Johns (Wellington Under-20s)
HE Johns (Taranaki)
HSH Johns (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
I Johns (Auckland Women)
LR Johns (Eastern Suburbs, Wellington, Wellington A, Wellington Under-19s)
R Johns (New Zealand Army)
S Johns (St Albans)
Johnson (Hawke's Bay)
Johnson (scorer)
Johnson (umpire)
AE Johnson (Bay of Plenty)
B Johnson (scorer)
B Johnson (Ngakawau)
BM Johnson (Hutt Districts, Hutt International Boys School, North Perrott, Wanderers, Wellington A, Wellington Under-18s, Wellington Under-19s, Wellington Wanderers)
C Johnson (Southland)
C Johnson (Northland)
D Johnson (Wellington Under-17s)
D Johnson (Onslow)
D Johnson (Nelson Women)
E Johnson (Wanganui Women)
E Johnson (Canterbury Women Second XI, Southland Women)
F Johnson (umpire)
F Johnson (umpire)
G Johnson (Otago Under-20s, Wairarapa)
G Johnson (Takapuna)
G Johnson (Wanganui Women, Wanganui Women B)
GP Johnson (Hutt Valley, Wellington Under-20s)
H Johnson (Hawke's Bay)
H Johnson (Wellington Second XI)
H Johnson (Horowhenua and Kapiti)
J Johnson (Hawke's Bay)
KT Johnson (Northern Districts Women)
L Johnson (South Canterbury)
LC Johnson (New Zealand Under-18s, North Otago, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
M Johnson (Otago Women Second XI)
MK Johnson (St Hilda's Collegiate Secondary School)
ML Johnson (Buller)
N Johnson (Havelock North High School)
N Johnson (New Zealand Schools)
P Johnson (Wellington Under-20s)
R Johnson (umpire)
R Johnson (umpire)
R Johnson (Auckland XI)
R Johnson (scorer)
R Johnson (Otago Under-19s)
R Johnson (Wellington Women)
R Johnson (umpire)
S Johnson (Nelson Women Second XI)
SP Johnson (Nelson)
T Johnson (Wellington Country)
T Johnson (Central Otago Wanderers)
TH Johnson (Hawke's Bay)
TM Johnson (Hutt Districts, Hutt International Boys School, Wellington Under-19s)
VF Johnson (Otago)
W Johnson (Howick Pakuranga)
Johnston (Manawatu)
AH Johnston (umpire)
AM Johnston (Wellington Under-20s)
B Johnston (South Auckland Women)
BR Johnston (Otago Under-20s)
C Johnston (Canterbury Under-17s)
CE Johnston (Hawke's Bay)
CP Johnston (Central Otago, Otago Under-20s)
DB Johnston (Thames Valley)
DD Johnston (St Albans)
EG Johnston (Canterbury Colts, Waikato)
G Johnston (Southland)
GB Johnston (umpire)
GD Johnston (North Otago)
GN Johnston (North Otago)
H Johnston (umpire)
H Johnston (Canterbury Women, Otago Women)
H Johnston (Waikato)
HG Johnston (scorer)
I Johnston (Waikato)
JJR Johnston (Canterbury Women)
JR Johnston (Otago, Otago Under-20s, Otago Under-23s)
KHG Johnston (King's High School, Dunedin, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
KL Johnston (umpire)
KW Johnston (scorer)
L Johnston (North Shore Women)
L Johnston (Otago Women)
LC Johnston (umpire)
LD Johnston (Marist-United, Petone-Eastbourne, Petone-Eastbourne Second XI, Taranaki)
M Johnston (Otago Women)
MA Johnston (Havelock North Intermediate School)
MK Johnston (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
MT Johnston (Canterbury Country, Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s, North Canterbury)
N Johnston (Southland)
N Johnston (Canterbury Under-19s)
N Johnston (East Christchurch-Shirley)
N Johnston (New Zealand Army)
P Johnston (North Canterbury)
P Johnston (Rangitikei)
P Johnston (North Otago)
PD Johnston (North Canterbury)
R Johnston (Northland, Whangarei City)
R Johnston (Waikato)
R Johnston (Wanganui)
R Johnston (umpire)
R Johnston (Central Districts Under-19s)
RA Johnston (Central Districts A, Central Districts Second XI, Hawke's Bay)
RIA Johnston (Otago Under-21s Women)
RJ Johnston (Otago)
S Johnston (Taranaki Women)
SS Johnston (Counties Manukau, King's College, Auckland, Northern Districts Under-19s, St Albans)
T Johnston (Heaton Intermediate School)
TE Johnston (Canterbury Under-19s)
TG Johnston (Canterbury)
TO Johnston (Onslow, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
TPM Johnston (John McGlashan College)
W Johnston (Otago)
A Johnstone (South Island Minor Associations, South Island Minor Associations South)
A Johnstone (Otago Women)
AF Johnstone (St Albans)
C Johnstone (Southland)
D Johnstone (Poverty Bay)
HBL Johnstone (South Canterbury)
J Johnstone (Hutt Districts)
K Johnstone (Otago Under-19s)
R Johnstone (umpire)
DE Joll (Manukau City, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Poverty Bay)
T Joll (Manukau City)
TC Jolley (Auckland Under-19s)
JL Jolly (Otago)
GR Jonas (New Zealand Academy, Otago, Wellington)
MS Jonasson-Bell (Central Districts Under-17s, Lindisfarne College)
Jones (umpire)
Jones
Jones (Manawatu)
Jones (umpire)
A Jones (Nelson)
A Jones (Auckland Colts)
A Jones (Otago XI)
AA Jones (Auckland Under-17s)
AEJ Jones (umpire)
AH Jones (Central Districts, New Zealand, New Zealand XI, Otago, Wellington)
AO Jones (Auckland)
AS Jones (umpire)
B Jones (scorer)
BH Jones (North City, Wellington A, Wellington Under-19s)
BL Jones (Central Districts)
C Jones (Wellington)
C Jones (Hutt Valley)
C Jones (Otago Women Second XI)
D Jones (umpire)
D Jones (Poverty Bay)
D Jones (Poverty Bay)
D Jones (Central Districts Under-20s)
D Jones (Counties Manukau)
E Jones (umpire)
E Jones (Canterbury Women)
F Jones (Timaru)
F Jones (North Otago)
F Jones (umpire)
FG Jones (Ashburton County, South Canterbury and North Otago)
G Jones (Northern Districts Under-20s, Northland)
G Jones (scorer)
G Jones (Canterbury Under-19s, Canterbury Under-22s)
G Jones (Wellington Under-22s)
GJ Jones (Auckland)
GS Jones (scorer)
GS Jones (Otago Second XI)
H Jones (Rangitikei)
HB Jones (Northern Military District)
HC Jones (Taieri)
HL Jones (Mid-Canterbury)
J Jones (Northland)
J Jones (Westland)
J Jones (Canterbury Under-17s)
J Jones (Otago Under-19s)
J Jones (North Shore Women)
JF Jones (Central Districts, Wellington)
JH Jones (Poverty Bay)
K Jones (Athletic)
L Jones (Wanganui)
L Jones (Otago XI)
LF Jones (Auckland Under-23s, Hawke's Bay, Poverty Bay)
LPH Jones (Old Boys Collegians)
M Jones (Central Districts Under-20s)
M Jones (Canterbury Under-19s)
M Jones (Horowhenua and Kapiti)
MF Jones (scorer)
MM Jones (umpire)
MR Jones (Auckland Under-19s, Takapuna)
N Jones (Northland)
N Jones (Auckland Under-17s)
NHP Jones (Canterbury)
NQL Jones (Canterbury Under-20s)
NW Jones (Canterbury Country)
P Jones (South Canterbury)
PA Jones (Otago Under-20s, Otago Under-23s)
PD Jones (umpire)
PS Jones (Epsom Girls Grammar School)
R Jones (North Canterbury)
RA Jones (Auckland, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, Wellington)
RJG Jones (Canterbury Under-17s, Christchurch Boys High School)
RKP Jones (Hutt Valley, Wanganui)
RL Jones (Wanganui)
RP Jones (Canterbury, Otago)
S Jones (Otago)
S Jones (Petone-Eastbourne, Petone-Eastbourne Second XI)
ST Jones (Otago)
T Jones (Wanganui)
TA Jones (St Patrick's College, Silverstream, Wellington Under-19s)
TL Jones (Canterbury Under-20s)
WG Jones (Southern Hawke's Bay)
ML Jones-Middleton (Karori)
S Jope (Athletic)
F Joplin (Wellington)
AB Jordan (Central Districts, New Zealand Under-23s)
B Jordan (Ashburton County)
G Jordan (Wellington)
H Jordan (Ashburton County)
JF Jordan (Southland Women)
KDA Jordan (Central Districts Under-19s, Taranaki)
LE Jordan (Taranaki)
MM Jordan (Southland Women)
NE Jordan (Southland Women)
P Jordan (Waikato)
T Jordan (Wairarapa)
WJ Jordan (umpire)
WT Jordan (Canterbury Under-17s, Christchurch Boys High School)
J Joseph (Christleton, Petone-Eastbourne, Wellington Under-17s)
RJ Joseph (Eastern Suburbs, Gedling Colliery, Rushton, Weekley and Warkton, Wellington Second XI, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s, Wellington Under-23s)
K Joslin (Taita, Taita Second XI)
MD Joubert (St Peter's School, Cambridge)
C Jounnax (Manawatu)
S Journee (Canterbury Under-17s)
B Jowsey (Hamilton, Hamilton Eastern Suburbs)
K Jowsey (Hamilton Eastern Suburbs)
H Joyce (North Canterbury)
JS Joyce (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
MA Joyce (Green Island, Otago, Otago A, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
PR Joyce (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
RK Joyce (Auckland Women, Otago Women, Southern Districts Women)
S Joyce (New Zealand Universities)
W Joyce (Wanganui)
C Judd (Wairarapa)
LHC Judd (Hutt Valley)
W Judd (Wellington)
E Judge (umpire)
Judson (umpire)
RE Judson (North Canterbury)
A Julian (New Zealand Defence Force)
AM Julian (Royal New Zealand Air Force)
KN Julian (Canterbury Second XI)
S Julian (Petone-Eastbourne Second XI)
AG Julius (Wellington Under-20s)
M Juran (Raroa Normal Intermediate School)
Jurgeleit (Karori)
B Juriss (Otago Women, Otago Women Second XI)
N Jury (Rangitikei)
NG Jury (Auckland A, Auckland Under-19s, Auckland-Waitakere, Grafton)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2017 CricketArchive