CricketArchive

New Zealand Players (G)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

K Gabriel (Poverty Bay)
L Gabriel (Poverty Bay)
JE Gadsby (Central Districts Women)
SR Gadsdon (Northern Districts)
A Gaffaney (Otago Women)
CB Gaffaney (New Zealand A, New Zealand Academy, Otago)
I Gaffaney (Otago Women Second XI)
J Gain (John McGlashan College)
O Gain (St Hilda's Collegiate Secondary School)
MCDN Gajanayaka (Eastern Suburbs, Wellington A, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
D Galbraith (umpire)
G Galbraith (umpire)
R Galbraith (Southern Hawke's Bay)
R Galbraith (Southland)
ADS Gale (Otago)
AJ Gale (New Zealand Academy, Otago)
G Gale (Ashburton County, South Canterbury and North Otago)
M Gale (Otago Under-20s)
W Gale (Central Otago)
A Gallagher (Bay of Plenty)
B Gallagher (South Canterbury)
CRM Gallagher (Karori, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
J Gallagher (Central Districts Under-20s, Hawke's Bay)
T Gallagher (South Canterbury)
A Galland (Otago)
A Galland (Southland)
DM Galland (umpire)
RG Gallaugher (New Zealand Services)
GN Gallaway (Otago Second XI)
IW Gallaway (Otago)
Gallichan (Manawatu)
J Gallichan (Manawatu)
N Gallichan (New Zealand, Wellington)
N Gallichan (Wellington Country)
KB Galliven (Otago Second XI, Otago Under-22s)
DL Gallop (Canterbury)
D Galloway (Southern Hawke's Bay)
B Galpin (Horowhenua)
Galway (Wairarapa)
CD Galwey (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s, South Canterbury)
CD Galyer (Wairarapa)
MJ Galyer (Wairarapa)
RI Galyer (Wairarapa)
GFG Gambles (scorer)
GS Gambles (Canterbury Second XI)
D Gandhi (Rangi Ruru Girls School)
Gane (Marlborough)
Gane (Marlborough)
R Ganesalingam (Central Districts Under-17s)
A Ganugapati (Canterbury Under-19s, Central Districts Under-17s, Manawatu, Palmerston North Boys' High School, United Palmerston North)
AD Gapes (Nelson)
AD Gapes (Wanderers)
TH Garbutt (umpire)
DC Gard (North Otago)
Gardiner (Mike Dormer's XI)
A Gardiner (Central Districts Under-19s)
B Gardiner (Central Otago Wanderers)
GD Gardiner (South Island Minor Associations South)
H Gardiner
I Gardiner (Canterbury Women)
J Gardiner (Hawke's Bay)
J Gardiner (Central Districts Under-17s)
JR Gardiner (umpire)
K Gardiner (Marlborough)
K Gardiner (Central Districts Under-19s)
M Gardiner (Central Districts A, Nelson)
NW Gardiner (Nelson)
NW Gardiner (Wanderers)
W Gardiner (Auckland, Wellington)
WRC Gardiner (umpire)
Gardner (South Taranaki)
AR Gardner (North Taranaki)
B Gardner (Canterbury A, Canterbury Under-19s)
C Gardner (Auckland)
G Gardner (Poverty Bay)
L Gardner (Rangitikei)
M Gardner (Canterbury Under-19s)
P Gardner (Otago Women Second XI)
SA Gardyne (Canterbury Women, Southern Districts Women)
SA Gardyne (Canterbury Women)
SG Garforth (West Coast (South Island), West Coast and Buller)
CJ Gargiulo (Nelson Women)
Garland (Auckland)
CM Garland (Otago Women, Otago Women Second XI)
JE Garland (Otago Women, Otago Women Second XI)
P Garland (umpire)
P Garland (umpire)
VM Garland (Otago Women)
CD Garner (Central Districts)
S Garner (Canterbury Women)
WC Garnett (Northland)
CW Garrard (Canterbury)
DR Garrard (Auckland)
WR Garrard (Auckland)
CR Garrett (Northern Districts Under-23s, Thames Valley)
WS Garrick (umpire)
CW Garrod (Wellington)
CW Garrod (Central Districts)
T Garrod (Hawke's Bay)
CF Garrood (Northern Districts Women)
JR Garry (Otago Second XI, Otago Under-20s)
R Gartshore (Poverty Bay)
J Garty (Canterbury)
A Garvey (Heaton Intermediate School)
WJ Garwood (Otago, Wellington)
Gash (South Auckland)
F Gash (Marlborough and Nelson)
D Gaskin (Manawatu)
T Gaskin (Horowhenua and Kapiti)
EA Gasson (Canterbury)
EA Gasson (Canterbury)
N Gasson (Canterbury Women Second XI)
PL Gasston (umpire)
Gatland (umpire)
WD Gatland (Northern Districts Under-19s)
JL Gattsche (Palmerston North Boys' High School)
H Gaudin (Canterbury Minor Associations)
N Gaudin (Southern Hawke's Bay)
W Gaudin (Buller)
B Gawn (New Zealand Universities)
CW Gaylard (Central Districts)
SJ Geake (Hawke's Bay)
G Geale (Wellington Under-22s)
K Geange (Wairarapa)
M Gear (Marlborough)
M Gear (Wairau Valley)
R Gear (New Zealand Services)
S Gear (Grafton)
GN Gearry (Canterbury)
RE Gearry (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
RM Gearry (Canterbury, Central Districts)
Geary (Marlborough)
Geary (umpire)
Geary (New Zealand Army)
JL Geary (Otago Women)
LS Geary (North Harbour Women)
TFC Geary (Otago)
W Geary (South Taranaki, Taranaki)
Geddes (North Otago)
AE Geddes (Otago)
E Geddes (Wellington Under-20s)
GN Geddes (Hawke's Bay)
IT Geddes (North Otago, Otago Under-20s)
W Geddes (Otago)
CS Geddis (Hawke's Bay)
G Geddis (Hawke's Bay)
T Geddis (Hawke's Bay)
AE Gedye (Wellington)
M Gedye (Auckland Under-19s, Counties Manukau)
R Gedye (Counties)
SG Gedye (Auckland, New Zealand, New Zealand XI)
EC Gee (Wanganui)
R Gee (Wairarapa)
CL Geekie (Otago Women)
T Geeves (North Otago, Otago Under-19s)
MO Gell (Wellington)
SJ Gellatly (Wellington)
D Gemmell (Marlborough)
R Genge (Hamilton, Poverty Bay)
K Gentle (Southland)
S Gentry (Otago Second XI, Otago Under-20s)
George (umpire)
George (Taranaki)
George (Wellington Wednesday Association)
AA George (Wellington)
DM George (scorer)
I George (Rangitikei)
J George (Bay of Plenty)
M George (Auckland Second XI, Auckland Under-20s)
M George (Otago Under-19s)
MP George (umpire)
R George (Hawke's Bay)
SR George (Canterbury)
L Geraghty (Otumoetai Cadets)
FC Gerard (umpire)
JV Germon (scorer)
LK Germon (Canterbury, New Zealand, New Zealand Academy, New Zealand XI, Otago)
JCTM Gernhoefer (Central Districts Women, New Zealand A Women)
JP Gerrard (Auckland)
PK Gerrish (Canterbury Women, Central Districts Women)
HA Ghodke (Napier Old Boys-Marist)
C Gibb (Celtic)
CD Gibb
T Gibb (North Otago)
R Gibbard (Horowhenua)
CA Gibbens (St Albans)
JJM Gibbens (Hermes DVS, Middlewich)
WRL Gibbes (Wellington)
CD Gibbons (King's College, Auckland, New Zealand Under-19s, Northern Districts Under-18s, Northern Districts Under-19s)
D Gibbons (Wellington Under-17s)
H Gibbons (umpire)
HF Gibbons (Hawke's Bay)
NH Gibbons (Franklin)
Gibbs (Auckland Cricket Society)
A Gibbs (Bay of Plenty)
C Gibbs (Hawke's Bay, Wairarapa)
CS Gibbs (Canterbury)
DW Gibbs (Poverty Bay)
ML Gibbs (Otago Women)
PB Gibbs (Central Districts)
TR Gibbs (Counties Manukau)
AN Giblin (Nelson, Taranaki)
LH Giblin (Taranaki)
Gibson (umpire)
AJ Gibson (umpire)
B Gibson (Otago Under-20s)
B Gibson (Nelson Women)
D Gibson (Eastern Districts of Southland)
DG Gibson (Southland)
DPE Gibson (Canterbury Crusaders)
J Gibson (Northern Districts Under-20s)
JA Gibson (Poverty Bay)
JAL Gibson (New Zealand Universities, Waikato, Wanganui, Wellington Under-20s)
JD Gibson (Wellington)
JG Gibson (Auckland, New Zealand Under-23s, Northern Districts)
JK Gibson (Southland)
JM Gibson (Otago Women)
JR Gibson (Bay of Plenty, Counties Manukau)
KJ Gibson (Northern Districts Women)
P Gibson (Poverty Bay)
PJ Gibson (Auckland Second XI, Auckland Under-19s)
PR Gibson (Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
PR Gibson (New Zealand Colts)
RT Gibson (New Zealand Services)
S Gibson (Canterbury Under-19s)
T Gibson (Wellington Under-17s)
T Gibson (Central Districts Under-17s)
TD Gibson (Canterbury, Canterbury Under-20s)
V Gibson (Northern Districts Under-20s)
WAJ Gibson (Hawke's Bay)
ZN Gibson (Northern Districts Under-19s)
Giddy (Taranaki)
EW Giddy (Taranaki)
JS Giddy (Taranaki)
NA Giddy (North Taranaki, Taranaki)
RH Giddy (Thames Valley)
S Giddy (North Taranaki)
SR Giddy (Taranaki)
AE Giesen (Southern Hawke's Bay)
JJ Gifford (Hawke's Bay)
L Gifford (Wellington Women)
R Gifford (Wellington Under-20s)
Gilberd (Hawke's Bay)
D Gilbert (Poverty Bay)
D Gilbert (Auckland Under-19s)
G Gilbert (West Coast (South Island))
G Gilbert (Poverty Bay)
M Gilbert (Taranaki Women)
AW Gilbertson (Otago)
DAR Gilbertson (Hawke's Bay)
J Gilbertson (Southland)
JH Gilbertson (Southland)
L Gilbertson (Southland)
AR Gilchrist (umpire)
SM Gilchrist (New Zealand Women)
AJ Giles (Canterbury Women)
ED Giles (Auckland)
GV Giles (Northern Districts)
LA Giles (Otago)
ME Giles (Wellington)
PF Giles (Wairarapa)
PS Giles (Southland)
W Giles (Southern Districts Women)
EJ Gilhooly (Wairau)
HT Gilhooly (scorer)
RJ Gilhooly (Wellington)
JW Gilkison (Wellington, Wellington Under-20s)
AJ Gill (Otago Women)
B Gill (Northern Districts)
B Gill (Horowhenua and Kapiti)
BF Gill (Waikato)
J Gill (Otago Women Second XI)
JA Gill (Otago)
JG Gill (Auckland)
MF Gill (Central Districts)
SJ Gill (Central Districts)
W Gill (Wanganui)
E Gillam (Bay of Plenty)
AB Gillespie (New Zealand Expeditionary Force)
HD Gillespie (Auckland)
MR Gillespie (New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Wellington)
S Gillespie (Central Districts Under-17s)
S Gillespie (Wellington Under-19s)
S Gillespie (Taita)
SR Gillespie (Auckland, New Zealand, Northern Districts, Northumberland)
T Gillespie (Central Districts Under-17s)
GNH Gillett (umpire)
Gillies (Taranaki and Wanganui)
Gillies (Otago Boys High School)
A Gillies (Tawa College)
AL Gillies (umpire)
J Gillies (Otago Women)
J Gillies (Auckland Under-20s)
M Gilliver (Rangitikei)
EK Gillott (New Zealand Under-23s, Northern Districts)
Gilly (Oamaru)
J Gilman (West Coast Women)
R Gilmer (Wanganui)
M Gilmore (Waiapu, Waikato)
V Gilmore (Thames Women)
T Gilpin (umpire)
KL Gilray (Canterbury Women, Canterbury Women Second XI, St Albans Women)
PA Gilson (Pub Charities XI Women)
D Gin (Otago Under-20s, Otago Under-23s)
NWJ Gini (Wellington XI)
PC Gini (Wellington Under-23s)
R Giorgi (Hawke's Bay)
M Girkin (Invercargill Women)
A Girvan (St Hilda's Collegiate Secondary School)
MAJ Girvan (Hutt Valley High School)
S Girvan (Ashburton County)
AM Given (Otago)
BL Glanville (Canterbury Second XI)
LB Glanville (Ashburton County, Canterbury Under-20s)
Glasgow (Taranaki)
JM Glasgow (Otago)
SJ Glasgow (Wellington Under-20s)
Glass (North Otago)
S Glassey (Waikato Valley)
Gleeson (South Auckland)
Gleeson (Waikato)
C Gleeson (Auckland)
HA Gleeson (Southland)
JW Gleeson (Manawatu)
A Glen (Otago)
AD Glen (Canterbury Under-20s, West Coast (South Island))
J Glen (Southland)
LW Glen (Counties Manukau)
GS Glenday (umpire)
JR Glenn (Albion, Otago A)
A Glennie (Rangitikei)
MB Glenny (umpire)
K Gloag (South Canterbury)
N Gloag (Wellington Under-17s)
HOH Glogau (Wellington Development XI)
D Glover (Nelson)
J Glover (Wairau)
JK Glover (Wanganui)
RL Glover (Central Districts)
TL Glover (Taranaki, Wairarapa)
A Glozier (Southland)
JM Glynan (umpire)
KA Glynn (Auckland Women)
M Goble (Counties Manukau)
RT Goble (scorer)
WT Goble (Northern Districts, Waikato)
HE Godby (Otago)
MJ Godby (Canterbury, Otago)
D Goddard (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
DJ Goddard (Parnell)
JM Goddard (Canterbury Women, Otago Women)
Godfrey (Marlborough)
LM Goding (Otago Women Second XI)
Godsalve (Rotorua)
SE Godsalve (Bay of Plenty)
EC Godwin Austen (Canterbury)
A Goff (Southern Hawke's Bay)
Going
H Going (South Auckland, Waikato)
RJ Golden (Central Otago, North Otago, Otago Under-20s)
SB Golder (Wellington)
PJ Goldfinch (Manawatu)
AH Golding (Franklin)
FR Golding (umpire)
L Golding (Buller, West Coast (South Island))
MR Golding (Bay of Plenty, Mount Maunganui)
Goldingham (Manawatu)
SE Goldsbury (Franklin, Poverty Bay)
HD Gold-Smith (Hawke's Bay)
EM Goldspring (Manawatu)
J Goldspring (Manawatu)
M Goldstein (Otago Country)
MP Goldstein (Canterbury Country, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, New Zealand Under-19s)
R Goldstine (St Kentigern College, Auckland Girls)
Goldstone (South Taranaki)
CJ Goldstone (South Canterbury)
DM Goldstone (Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s)
Goldsworthy (umpire)
B Golightly (Whangarei Girls High School)
PL Golightly (Northern Districts Under-21s Women, Whangarei Girls High School)
WJ Gollar (Otago)
N Gonsalkorale (Wellington Under-19s)
H Gooch (Matamata Women)
LC Gooch (Otago)
T Gooch (Poverty Bay)
C Good (Waiapu)
D Good (Horowhenua and Kapiti)
DT Good (Central Districts A, Central Districts Under-19s, Taranaki)
E Good (Wanganui Women)
M Good (Horowhenua and Kapiti)
D Goodall (Hawke's Bay)
D Goodall (Southern Hawke's Bay)
D Goodall (Central Districts Under-20s)
D Goodall (Cornwall (Hastings))
FR Goodall (umpire)
GW Goodall (Hawke's Bay)
D Goodard (Auckland Under-17s)
NW Goode (Auckland)
FJ Gooder (Wellington)
GP Gooder (New Zealand Women)
J Gooder (Wellington)
JA Gooder (Auckland Women)
JS Goodger (scorer)
A Goodin (Poverty Bay)
D Goodin (Northern Districts A)
JF Goodin (Taranaki)
TC Goodin (Northern Districts)
S Goodlet (Otago Women Second XI)
E Goodman (Otago Women)
T Goodman (Medbury School)
F Goodsir (Southland)
KM Goodson (Northern Districts Women)
MC Goodson (Central Districts, New Zealand Academy, New Zealand XI, Wellington)
MJ Goodson (Taranaki)
J Goodsworth (Southland)
Goodwin (Hawke's Bay)
D Goodwin (Northern Districts Masters)
DR Goodwin (Northland)
G Goodwin (Wairau Valley)
G Goodwin (scorer)
GL Goodwin (Marlborough)
JE Goodwin (South Canterbury)
M Goodwin (Central Districts Under-17s)
NA Goodwin (Ashburton County)
SW Goodwin (Ashburton County, Canterbury, Canterbury Under-20s, South Canterbury)
H Goonewardene (Central Districts Second XI, Taranaki)
Gooseman (Mangere)
S Gopalkrishnan (umpire)
Gordon (Buller)
B Gordon (Canterbury Under-19s)
BG Gordon (Canterbury A)
C Gordon (Waikato)
C Gordon (Onslow)
D Gordon (Northern Districts Under-20s)
D Gordon (Wanganui)
D Gordon (Auckland Women)
DW Gordon (Northland)
GFM Gordon (Canterbury Under-23s)
H Gordon (Hamilton, Northern Districts Under-20s)
I Gordon (Rangitikei)
IN Gordon (Otago Women)
J Gordon (Eastern Districts of Southland)
J Gordon (Otago Under-23s)
LAC Gordon (Canterbury)
R Gordon (West Coast (South Island))
RW Gordon (Auckland)
W Gordon (Manawatu, Wanganui)
AH Gore (Hawke's Bay, Wellington)
CS Gore (Wellington)
D Gore (Wellington Under-17s)
D Gore (North City)
R Gore (Wellington)
TWS Gore (Christchurch Boys High School)
R Gorge (scorer)
Goring (Wellington)
Goring (Hawke's Bay)
FY Goring (umpire)
C Gorrie (Wellington Under-17s)
Gorton (Westland)
P Gosai (Hamilton)
PE Gosling (scorer)
LG Goss (umpire)
FH Gossage (Hawke's Bay)
Gouge (Wellington)
A Gough (Northern Districts Under-17s)
C Gough (Otago)
WJ Gough (Otago)
A Gould (Auckland)
A Gould (New Zealand Navy)
N Gould (South Canterbury)
T Gould (umpire)
TM Gould (Canterbury Women, New Zealand A Women, Northern Districts Women, Somerset Women)
Goulding (Marlborough)
SV Goulding (umpire)
P Goulin (Hamilton, Northern Districts Under-22s)
Gourlay (Wellington Wednesday Association)
HW Gourlay (umpire)
R Gourlay (Southland Women)
M Gower (Canterbury Under-19s)
GH Gowland (New Zealand Universities, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
FG Graafhuis (Hamilton, Northern Districts Under-19s)
A Grace (Wellington Women)
D Grace (Wanganui Women B)
MP Grace (Southland)
PR Grace (Wanganui)
TMP Grace (Wellington)
DA Grady (Manawatu)
M Grafton (Buller)
Graham (umpire)
Graham (Northern Districts Under-20s)
A Graham (umpire)
A Graham (Southern Hawke's Bay)
AC Graham (Otago)
BN Graham (Auckland, Northern Districts)
C Graham (umpire)
CG Graham (Otago)
CJ Graham (Otago Under-20s)
D Graham (Manawatu)
D Graham (Nelson)
F Graham (North Otago)
H Graham (Australia, Otago, Victoria)
J Graham (Auckland Second XI)
JS Graham (Auckland-Manukau)
L Graham (Nelson)
L Graham (Otago XI)
M Graham (Canterbury)
MM Graham (Central Districts Women)
S Graham (Horowhenua and Kapiti, Karori, Northern Maori)
W Graham (East Coast Associations)
W Graham (Hawke's Bay)
W Graham (New Zealand Schools)
WG Graham (Otago Under-23s)
WH Graham (Auckland)
J Grainger (North Otago)
J Grainger (Wanganui Women)
NC Grala (Counties Manukau, Pukekohe Metro)
Granger (North Otago)
N Granger (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Nelson)
Grant (Southern Hawke's Bay)
Grant (South Canterbury)
Grant (Timaru)
Grant (Bay of Plenty)
A Grant (North Otago)
B Grant (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Manawatu, Wanganui)
D Grant (New Zealand Defence Force, Wanganui)
D Grant (Wanganui)
DE Grant (Wanganui)
E Grant (New Zealand Air Force, New Zealand Services)
F Grant (Southern Hawke's Bay)
G Grant (Southern Hawke's Bay)
LM Grant (Central Districts Women, Otago Women)
M Grant (Central Otago)
MR Grant (Hawke's Bay)
MR Grant (New Zealand Teachers)
NJ Grant (North Taranaki)
R Grant (North Otago)
T Grant (Otago)
TAB Grant (Canterbury, Wellington)
WG Grant (Manawatu)
DG Grantham (Hamilton, Waikato, Wairarapa)
M Grattan (Hamilton Women)
MJ Grattan (Southland)
Graves (Canterbury Cricket Society)
JN Graves (Otago, Otago Under-20s)
Gray (Wellington)
Gray (Oamaru)
Gray (Tawa)
A Gray (Otago Under-20s)
AH Gray (Canterbury Under-23s)
B Gray (Rangitikei)
C Gray (Bay of Plenty, Manawatu)
D Gray (Southland Women)
D Gray (Matamata Women)
D Gray (Central Districts Women)
D Gray (Taranaki Women)
DJ Gray (Northern Districts)
EJ Gray (New Zealand, New Zealand Under-23s, Wellington)
GB Gray (Wanganui)
H Gray (Horowhenua)
J Gray (Canterbury)
J Gray (Taranaki)
J Gray (Otago Women Second XI)
J Gray (St Hilda's Collegiate Secondary School)
MH Gray (Taranaki)
N Gray (Cornwall)
R Gray (Midlands)
RL Gray (Wellington Under-20s)
RS Gray (Wellington XI)
M Grayling (Bay of Plenty)
HI Grayson (North Taranaki, Taranaki)
D Greaney (Nelson)
T Greary (New Zealand Services)
Greatbatch (Taranaki)
MJ Greatbatch (Auckland, Central Districts, Marylebone Cricket Club, New Zealand, New Zealand XI)
OR Greatbatch (Auckland, Canterbury Under-20s)
P Greatbatch (Southern Hawke's Bay)
Green (Hawke's Bay)
AJ Green (Auckland Women, New Zealand Women, Otago Women, Wellington Women)
ARWP Green (Nelson)
B Green (Bay of Plenty)
CL Green (Central Districts Under-21s Women)
DI Green (Central Districts Under-23s, Taranaki)
DM Green (Wellington Under-20s)
G Green (Northland)
H Green (Whangarei Girls High School)
KR Green (Otago Women)
L Green (Otago)
LA Green (Auckland)
M Green (Wellington Under-19s)
ML Green (Auckland Women, New Zealand Women, Nottinghamshire Women, Rubies)
N Green (Rangitikei, Southern Hawke's Bay)
S Green (Wanganui Women)
A Greene (Hamilton)
G Greene (Northern Districts Under-20s)
Greenfield (Marlborough)
A Greenfield (Nelson)
A Greenfield (Otago Women, Otago Women Second XI)
DA Greenfield (umpire)
FE Greenfield (Nelson)
KR Greenslade (Canterbury Under-20s)
WA Greenstreet (Central Districts, New Zealand Under-23s, Wellington)
N Greentrees (Wairarapa)
A Greenwood (Wanganui Women)
H Greenwood (West Coast (South Island))
JP Greenwood (New Zealand Universities, Wellington Under-23s)
NA Greenwood (Wellington Under-17s)
W Greenwood (Dunedin and Suburban Cricket Association)
G Greer (umpire)
G Greer (Manawatu)
S Greer (Manawatu)
V Greer (Wairarapa)
A Gregory (Wellington Under-20s)
B Gregory (King Country)
CJ Gregory (Hawke's Bay)
F Gregory (Thames Women)
GR Gregory (Canterbury)
KL Gregory (Otago Women)
OR Gregory (Central Districts Women, Otago Women)
HL Greig (umpire)
J Greig (Manawatu)
K Greig (Mount Maunganui)
MJ Greig (Central Districts Women, Netherlands Women)
D Grenier (Auckland)
Grenlie (Mel Brown's XI)
L Gresham (Bay of Plenty)
Greville (Hawke's Bay and Manawatu Women)
D Grey (Auckland Under-19s)
H Grey (Central Districts Under-20s)
J Grice (East-Christchurch Shirley)
KD Gridley (Nelson Women)
SK Gridley (Nelson Women)
T Grieg (Counties Manukau)
Grierson (Waikato)
TJ Grierson (Auckland)
Grieve (South Canterbury)
AJ Grieve (Otago)
MR Griffen (Otago Second XI)
M Griffin (Rangitikei)
M Griffin (Otago Under-19s)
TES Griffin (Otago A, Otago Boys High School, Otago Under-18s, Otago Under-19s)
CS Griffith (Bay of Plenty)
F Griffith (West Coast (South Island))
J Griffith (Buller)
R Griffith (Buller)
Griffiths (Marlborough)
A Griffiths (Otago Women Second XI)
A Griffiths (scorer)
AA Griffiths (Wellington)
BG Griffiths (Wellington)
D Griffiths (umpire)
E Griffiths (Hawke's Bay)
GG Griffiths (umpire)
IJ Griffiths (Ashburton County, South Canterbury)
J Griffiths (Marlborough)
JL Griffiths (Wanganui)
KA Griffiths (Otago Women)
R Griffiths (Buller)
RJ Griffiths (Northern Districts)
T Griffiths (Marlborough and Nelson)
D Grigg (Wairau Valley)
BBJ Griggs (Central Districts)
R Griggs (Manawatu)
P Grimstone (Horowhenua and Kapiti)
GA Grindrod (Taranaki)
S Grobler (North Otago)
D Grocott (Canterbury Under-19s)
DJ Grocott (East Christchurch-Shirley)
CR Groenink (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
G Groombridge (Wellington Country)
WM Groombridge (North Taranaki, Taranaki)
H Grootboom (GM Turner's XI)
R Grover (Ashburton County)
D Groves (Wairarapa)
LJ Groves (Otago)
R Groves (Otago Under-22s)
SL Groves (Central Districts Women)
SL Groves (Manawatu Women)
TG Groves (Southland)
RJ Grubb (Wellington Under-23s)
PA Gruber (Auckland Women, New Zealand Women)
A Grusning (South Auckland Women)
S Gubbins (Wellington)
E Gudgeon (North Taranaki)
G Gudgeon (Taranaki)
D Gudsell (South Canterbury)
F Guerin (Nelson)
P Guerin (Rangitikei)
LG Guilford (Auckland Under-17s)
SC Guillen (Canterbury, New Zealand, New Zealand XI, Trinidad, West Indies)
Guiness (Westland)
CE Guiney (Canterbury)
S Guiniven (Rangitikei)
B Gully (Nelson)
BG Gully (Nelson)
H Gully (Central Districts Under-22s, Central Districts Under-23s, Nelson)
J Gully (Canterbury)
S Gunby (North Otago)
Gundry (umpire)
Gunn (North Otago)
Gunn (Franklin)
AD Gunn (Southern Hawke's Bay)
C Gunn (Poverty Bay)
D Gunn (umpire)
D Gunn (Matamata Women)
GF Gunn (umpire)
J Gunn (Matamata Women)
JG Gunn (Canterbury Under-20s)
KV Gunn (New Zealand Women)
L Gunn (Canterbury Development Women)
R Gunn (Waikato Diocesan School for Girls)
V Gunn (Matamata Women)
MF Gunning (Central Districts Under-20s, Central Districts Under-22s, Manawatu)
BD Gunson (King Country)
M Gunson (New Zealand Ambassadors)
H Gunthorp (Canterbury, Otago)
MJ Guptill (Auckland, Derbyshire, Guyana Amazon Warriors, New Zealand, New Zealand A, St Kitts and Nevis Patriots, Sydney Thunder)
S Guptill (Auckland Under-23s)
ML Guptill-Bunce (Auckland)
SJ Gurnsey (Canterbury Women)
N Gurr (Southland)
CA Gurrey (Northern Districts Women)
MR Gurrey (Counties Manukau, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-18s)
GM Gush (Franklin)
DJ Guthardt (Central Districts)
AJ Guthrie (Otago Women)
AW Guthrie (Wanganui)
BA Guthrie (Central Otago)
H Guthrie (Wanganui)
L Guthrie (Otago Under-19s)
M Guthrie (Poverty Bay)
SZ Guthrie (Counties Manukau)
G Gutschlag (Otago Under-22s, Taranaki)
N Gutsell (Southland)
S Gutteridge (Naenae)
RI Guttery (umpire)
A Guy (Wanganui)
GA Guy (Auckland Women, New Zealand Women)
J Guy (West Coast (South Island))
JW Guy (Canterbury, Central Districts, New Zealand, New Zealand XI, Northamptonshire, Northern Districts, Otago, Wellington)
M Guy (Wanganui)
B Guyton (West Coast (South Island))
Gwilliam (North Taranaki)
R Gwilliam (Wellington XI)
WJC Gwynne (umpire)
I Gyde (Bay of Plenty)
S Gyde (Taranaki Women)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive