CricketArchive

New Zealand Players (E)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

MN Eaddy (Auckland Women)
P Eade (Auckland Second XI)
MA Eades (Tauranga Girls College)
W Eadie (Eastern Districts of Southland)
N Eady (Southland Women)
FC Eagle (Canterbury Women)
LE Eagles (Central Districts Women, Wellington Women)
H Eakin (Belmont Intermediate School)
DJ Earl (umpire)
GH Earl (St Albans)
KD Earl (umpire, referee)
M Earl (Waikato Valley)
MD Earl (Bay of Plenty)
N Earl (Otumoetai Cadets, Waikato Valley)
RG Earl (Greerton)
JJ Earley (Havelock North Intermediate School)
CE Early (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women, Otago Women)
GM Early (Otago Second XI, Otago Under-22s)
HD Earney (Hawke's Bay)
Earnshaw (Auckland Cricket Society)
K Earnshaw (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
EC Earwaker (South Canterbury, Southland)
JF East (Auckland, Auckland Under-20s)
N East (Waikato)
LK Easterbrook (Belmont Intermediate School Girls)
Eastwood (Onehunga)
AM Eastwood (Auckland Development Women, Auckland Under-21s Women)
M Eastwood (Raroa Normal Intermediate School)
K Eathorne (Otago Under-17s)
N Eathorne (Otago Under-19s)
SW Eathorne (Otago)
TJ Eathorne (Johnsonville)
AE Eaton (Auckland Women)
LE Eaton (South Canterbury)
A Eaves (Auckland Under-20s)
M Ebert (Taranaki)
RJ Ebert (Hutt Valley)
KE Ebrahim (Canterbury Women, Central Districts Women, New Zealand Women, Staffordshire Women)
RR Ebrey (Auckland Women)
GJ Eccles (Thames Valley)
DA Eckford (Colchester and East Essex, Colchester and East Essex, North Middlesex, Suburbs-New Lynn)
AD Eckhoff (Otago)
LRJ Eckhoff (Otago)
AG Eckhold (Otago)
K Eddington (Central Districts Under-20s)
SMM Eddington (Christchurch Boys High School)
WL Eddington (Canterbury)
A Edekar (Auckland Under-17s)
AJ Eden (Nelson Women)
BR Eden (Nelson, Nelson, Marlborough and Westland, South Taranaki, Taranaki)
BT Eden (Nelson Women)
J Eden (Nelson)
L Eden (St Kentigern College, Auckland Girls)
MR Eden (Nelson, Nelson, Marlborough and West Coast)
RC Eden (Nelson)
TG Eden (Nelson)
W Eden (Nelson)
SAW Eden-Whaitiri (umpire)
L Eder (North Canterbury)
AJ Edgar (Wellington)
B Edgar (New Zealand Schools)
BA Edgar (New Zealand, New Zealand Under-23s, Wellington)
M Edgar (New Zealand Blind)
GE Edge (Heaton Intermediate School)
R Edge (Heaton Intermediate School)
RD Edgecombe (Wellington Under-19s)
SG Edgecombe (Johnsonville)
JBR Edgerton-Till (Old Boys Collegians)
A Edie (Central Otago)
AVW Edie (Southland)
G Edie (Central Otago)
R Edie (Central Otago)
K Edkins (Counties)
JHM Edmond (Christ's College, Christchurch)
D Edmonds (Technical Old Girls, Wellington Women)
DB Edmonds (Auckland)
JN Edmonds (Canterbury Women Second XI)
MJ Edmondson (Central Districts A, Central Districts Under-18s, Central Districts Under-19s, Hawke's Bay, Napier Technical Old Boys)
EE Edmunds (Wellington)
MR Edmunds (Otago)
H Edser (Canterbury)
BF Edulji (scorer)
DR Edward (Northern Districts Under-23s)
SJ Edward (New Zealand Under-23s, Otago)
Edwards (Oamaru)
AJ Edwards (Otago)
CH Edwards (Hawke's Bay)
D Edwards (Wairarapa)
DR Edwards (Otago Country)
GA Edwards (Hawke's Bay)
GN Edwards (Central Districts, New Zealand, New Zealand Under-23s)
H Edwards (Wellington Under-17s)
KR Edwards (Thames Valley)
L Edwards (Canterbury Under-17s)
L Edwards (Otago Under-17s)
L Edwards (Palmerston North Girls High School)
LH Edwards (Taranaki)
LJ Edwards (Wellington)
M Edwards (Eastern Suburbs)
N Edwards (Nelson)
NP Edwards (Northern Districts Women)
PF Edwards (Nelson)
R Edwards (Nelson)
RF Edwards (Northern Districts Under-23s, Northland)
S Edwards (Raroa Normal Intermediate School Girls)
SJ Edwards (Canterbury Country)
SR Edwards (Cashmere High School Women)
W Edwards (Midlands)
W Edwards (King Country)
W Edwards (Balmacewen Intermediate School)
WS Edwards (John McGlashan College)
MN Eeles (Wellington Women)
AM Eggers (Southland Women)
Eggleston (Taranaki)
FJ Eggleton (Taranaki)
DJ Eginton (Nelson)
Eglington (Manawatu)
C Eglinton (Manawatu)
C Eglinton (Medbury School)
G Eglinton (Horowhenua and Kapiti)
HW Eglinton (Medbury School)
W Eichbaum (South Canterbury)
G Elder (Southland)
A Elhers (Marlborough)
PJ Eliason (Taranaki)
T Elkington (Waikato Valley)
AE Ell (New Zealand Women, Wellington Women)
JA Ell (Wellington)
VM Ell (Wellington Women)
S Ellerington (Tauranga Intermediate School)
P Ellerm (Wanganui)
P Ellerm (Marlborough)
JC Elley (scorer, umpire)
J Ellingham (Southern Hawke's Bay)
D Ellington (umpire)
JD Ellington (North Shore Women)
W Ellington (Wairarapa)
MB Elliot (umpire)
Elliott (umpire)
Elliott (umpire)
Elliott (Manawatu)
Elliott (1st Divisional Team)
A Elliott (Marlborough)
CG Elliott (Balmacewen Intermediate School)
E Elliott (Hawke's Bay)
G Elliott (Poverty Bay)
GD Elliott (Chittagong Vikings, Gauteng, Griqualand West, Lahore Qalandars, Leicestershire, New Zealand, New Zealand A, Quetta Gladiators, St Lucia Zouks, Surrey, Transvaal B, Warwickshire, Wellington, World XI)
GM Elliott (Wairarapa)
HS Elliott (Taranaki)
JG Elliott (umpire)
JH Elliott (New Zealand Services)
LS Elliott (umpire)
N Elliott (Wairarapa)
S Elliott (Auckland Development Women, Auckland Under-21s Women)
SJ Elliott (Wairarapa)
T Elliott (Auckland)
V Elliott (North Taranaki, Taranaki)
WLT Elliott (Auckland)
TK Elliotte (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s, South Canterbury)
AF Ellis (umpire)
AM Ellis (Canterbury, New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI)
APG Ellis (Wellington Under-20s)
C Ellis (Takapuna Normal Intermediate)
CHT Ellis (Wellington Under-20s)
FW Ellis (St Kentigern College, Auckland)
H Ellis (Canterbury, Hawke's Bay)
HE Ellis (Hawke's Bay)
K Ellis (North Otago)
KM Ellis (St Peter's School, Cambridge)
MCG Ellis (Canterbury Invitation XI)
MJ Ellis (Otago Boys High School)
MR Ellis (Auckland Under-20s)
N Ellis (Auckland)
N Ellis (umpire)
PA Ellis (Canterbury Under-19s)
R Ellis (Nelson)
RH Ellis (Central Districts)
S Ellis (Auckland Women)
SC Ellis (Otago Boys High School, Otago Under-18s)
SH Ellis (Auckland)
T Ellis (Auckland Under-17s)
TC Ellis (Southland)
W Ellis (Bay of Plenty)
JN Ellison (Auckland Under-20s)
MP Ellison (Auckland A, Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Civil Service North, Karori, New Zealand Under-19s)
C Ellmers (Southern Hawke's Bay)
DJ Ellwood (umpire)
LD Ellwood (Franklin)
C Elmers (Southern Hawke's Bay)
CJ Elmes (Otago)
RJ Elmes (Otago Under-23s)
M Elrick (Waikato)
LR Els (umpire)
CM Elstob (umpire)
B Elton (Bay of Plenty, Northern Districts Under-19s)
CH Elton (Auckland Under-17s, Auckland Under-18s)
RA Emanuel (umpire)
Emery (Royal New Zealand Air Force)
E Emery (Royal New Zealand Air Force)
M Emery (United)
RWG Emery (Auckland, Canterbury, New Zealand)
Emlen (Franklin)
Emmerson (umpire)
VC Empson (Combined Services)
NJ Emslie (Auckland Under-23s)
England (Wellington)
JE England (Canterbury)
JI Englefield (Canterbury, Central Districts, New Zealand A, New Zealand Academy)
SP Englehardt (Auckland Women, Wellington Women)
PM Enoka (North Harbour Women)
WS Enoka (Auckland)
MA Ensor (Northern Districts Under-21s Women)
CM Enting (New Zealand Services)
J Entwhistle (Manawatu)
W Entwhistle (Manawatu)
PB Erasmus (Auckland)
WH Erickson (Southern Hawke's Bay)
TM Erwood (Central Districts Under-17s)
D Esau (New Zealand Army)
HR Escott (Canterbury)
PR Escott (Auckland Second XI, North Harbour)
RP Escott (Auckland Second XI)
Esson (Marlborough)
AE Esson (Wairarapa)
D Esson (Marlborough)
C Esterhuizen (Northern Districts Women)
TM Ettema (Raroa Normal Intermediate School)
Eunson (Southland)
Evans (umpire)
AD Evans (Wellington Women)
CD Evans (Taranaki)
CE Evans (Canterbury)
ED Evans (Hawke's Bay, Waikato)
G Evans (Nelson)
G Evans (Auckland Normal Intermediate School)
GH Evans (Epsom Girls Grammar School)
H Evans (Northern Districts Under-19s, Poverty Bay)
J Evans (Wellington Under-19s)
JT Evans (umpire)
O Evans (Auckland Normal Intermediate School)
P Evans (scorer)
J Evemy (Otumoetai Cadets)
EW Everest (South Auckland, Waikato)
J Everest (Otago)
JK Everest (Auckland, Northern Districts)
R Everest (Otago Women)
D Everett (Hutt International Boys School)
HJ Everson (Auckland Under-23s)
OJN Everson (Otago)
CL Eves (Canterbury Development Women, Wellington Development Women)
P Ewan (West Coast (South Island))
TA Ewan (South Auckland)
AM Ewart (Epsom Girls Grammar School)
C Ewart (Auckland-Manukau)
C Ewart (Cornwall)
DJ Ewart (Bay of Plenty)
GL Ewart (Taranaki)
MF Ewart (Cornwall Under-19s)
RL Ewart (Bay of Plenty)
R Ewen (umpire)
GP Ewing (Auckland)
W Ewington (Wairarapa)
CA Exton (umpire)
RD Eyes (Buller)
R Eyles (Nelson)
RH Eyre (Manawatu)
WRA Eyre (Manawatu, South Auckland)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2017 CricketArchive