CricketArchive

New Zealand Players (D)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dacre (Auckland)
CCR Dacre (Auckland, Gloucestershire)
GL Dacre (Auckland Under-20s)
LM Dacre (Auckland)
PJF Dailey (Central Districts Under-23s, Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay)
JM Dain (Bay of Plenty, Northern Districts Under-23s)
M Daines (Celtic)
KJ Daji (Auckland Grammar School)
M Daji (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s)
AE Dakin (Canterbury)
HA Daldry (Cashmere High School Women)
LJ Dale (Auckland Grammar School)
NM Daley (Northern Districts)
Dalgety (Oamaru)
RW Dalgleish (Hawke's Bay)
CE Dallard (Canterbury Women)
B Dallas (Central Districts Under-19s)
M Dallison (Wanganui)
P Dalrymple (Southland)
AC Dalton (umpire)
CJ Dalton (Wellington)
HR Daly (Canterbury Women, Central Districts Women, New Zealand Emerging Players Women, New Zealand Under-23s Women, New Zealand Women, North Harbour Women)
TR Dalzell (Manawatu)
CE Dampier-Crossley (North Canterbury)
A Danagh (Southland)
K Daniel (Otago Under-17s)
JS Daniell (Rangitikei)
B Daniels (North City, North City Second XI)
J Daniels (North City)
JS Daniels (Manawatu)
OE Daniels (Auckland Women, Wellington Women)
R Dannhauser (Takapuna, Wellington Under-19s)
R Dansey (Bay of Plenty)
A Dapson (Central Districts Under-17s, Napier Technical Old Boys)
AJ Darby (Wanganui)
J D'Arcy (umpire)
JW D'Arcy (Canterbury, New Zealand, New Zealand XI, Otago, Wellington)
NG D'Arcy (Otago Under-19s, Otago Under-22s)
WA D'Arcy (Taranaki)
J Dark (Wanganui)
HB Darkins (Northland)
J Darkins (Central Districts Under-17s)
RJ Darkins (Cambridge Granta, Cambridgeshire Under-25s, Holcot Arcadians, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northland, Old Northamptonians, Old Northamptonians Second XI, Sudbury)
T Darkins (scorer)
Darley (Oamaru)
HT Darling (St Andrew's College, Christchurch)
B Darlington (Auckland Women)
M Darlington (Northern Districts Under-20s)
GCJ Darlison (umpire)
JF Darragh (Southland)
AL Darrah (Thames Valley)
NB Darrow (Auckland Under-20s)
JWM Dart (Ashburton County and South Canterbury)
SJ Darth (New Plymouth Boys High School)
R Dartnell (East Christchurch-Shirley)
A Das (Auckland Under-17s)
LMJ Dasent (Auckland Under-17s)
J Dashfield (Mount Albert Grammar School)
H Dashwood (Rangitikei)
N d'Auvergne (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Marlborough, Marlborough Boys College)
PG D'Auvergne (Canterbury)
JG Davanney (umpire)
D Davenport (Taranaki)
RN Davenport (Otago)
Davey (Canterbury)
A Davey (Midlands)
C Davey (North Otago)
J Davey (Midlands)
OR Davey (Wairarapa)
SB Davey (Bay of Plenty, New Zealand Under-19s, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-18s, Poverty Bay)
WI Davey (scorer)
WL Davey (Bay of Plenty, Midlands)
Davidson (Oamaru)
Davidson (Mike Dormer's XI)
AG Davidson (Wanganui)
B Davidson (North Otago)
BJ Davidson (Ashburton County, Canterbury Under-20s, South Canterbury)
CY Davidson (Villa Maria College, Christchurch)
JDT Davidson (umpire)
JE Davidson (Otago Under-21s Women)
L Davidson (Tai Tapu School)
LJ Davidson (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-18s)
MC Davidson (Tahuna Intermediate School Boys)
MG Davidson (Tauranga Intermediate School)
MPF Davidson (Canterbury)
MSJ Davidson (Canterbury)
N Davidson (Canterbury)
NG Davidson (Central Otago, Otago Under-20s)
PJ Davidson (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
R Davidson (Otago Women)
RA Davidson (Villa Maria College, Christchurch)
SA Davidson (Central Districts Under-19s, Manawatu, Taranaki)
L Davidson Powell (Upper Hutt, Upper Valley)
AR Davie (Wellington Second XI, Wellington Under-22s)
MS Davie (Central Districts Under-19s)
RM Davie (New Zealand Universities, Taranaki)
A Davies (Waikato)
C Davies (North Harbour)
C Davies (Dunedin Metropolitan)
C Davies (Auckland)
C Davies (Auckland Under-20s)
C Davies (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
CA Davies (Otago)
CA Davies (Nelson)
CJ Davies (South Canterbury)
DP Davies (umpire)
E Davies (umpire)
E Davies (New Plymouth Girls High School)
F Davies (Southland Boys High School)
G Davies (Horowhenua)
GE Davies (South Canterbury)
J Davies (Wairarapa)
J Davies (Canterbury)
J Davies (Canterbury Minor Associations)
J Davies (Otago Women)
J Davies (Poverty Bay)
JC Davies (Taranaki)
JE Davies (umpire)
JW Davies (North Canterbury, South Canterbury)
L Davies (Wanganui)
MSA Davies (Counties Manukau)
R Davies (Central Districts Under-23s, Wairarapa)
S Davies
S Davies (Nelson Women)
SL Davies (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
TR Davies (umpire)
VE Davies (Auckland A, Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Counties Manukau, Suburbs-New Lynn, Sussex Second XI, Three Bridges)
Davis (South Taranaki)
B Davis (King's College, Auckland)
B Davis (Landmark Golden Oldies)
BM Davis (umpire)
BW Davis (Canterbury Under-20s)
DG Davis (Hawke's Bay)
G Davis (Marlborough, Northern New South Wales, Poverty Bay)
G Davis (Canterbury Under-20s)
G Davis (Otago Under-19s)
GC Davis (Southland)
H Davis (Canterbury)
HT Davis (Auckland, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Wellington)
K Davis (Tauranga Intermediate School)
M Davis (Thames Valley)
M Davis (Whangarei Boys High School)
M Davis (South Canterbury)
R Davis (Southern Districts Women)
S Davis (Horowhenua)
S Davis (Canterbury High School Old Boys)
TT Davis (Northern Districts)
W Davis (Landmark Golden Oldies)
WM Davis (New Zealand Army)
PJ Davison (Thames Valley)
A Davoren (Hamilton)
R Daw (New Zealand Army)
Dawe (Westland)
G Dawe (North Otago)
J Dawe (Canterbury)
LA Dawe (St Peter's School, Cambridge)
WH Dawe (Canterbury)
A Dawes (Otago)
KD Dawkins (Bay of Plenty)
B Dawson (Canterbury Women Second XI)
BD Dawson (umpire)
DL Dawson (umpire)
FF Dawson (Canterbury)
GJ Dawson (Otago)
GJ Dawson (Canterbury)
JHM Dawson (Canterbury)
PJ Dawson (Wellington Under-20s)
R Dawson (umpire)
AD Day (Wellington)
C Day (Denniston Dog Old Boys)
G Day (Wellington)
R Day (Southland)
R Day (umpire)
R De (umpire)
MJB Deaker (Northland, Otago Under-23s)
AE Dean (Hawke's Bay)
B Dean (Southern Hawke's Bay)
D Dean (Hawke's Bay)
DS Dean (Manawatu)
J Dean (Cashmere High School Women)
JJB Dean (Wellington)
KH Dean (Hawke's Bay)
R Dean (Viscount School)
SS Dean (Taita, Wellington Under-17s, Wellington Under-18s)
AJ Deane (Auckland)
G Deans (Wairarapa)
IB Deans (North Canterbury)
RM Deans (Canterbury, Canterbury Second XI, Canterbury Under-23s, North Canterbury)
CW Dear (Midlands)
FC Deas (Auckland Women)
KR Deas (Auckland, Scotland)
CJ de Beer (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
AP de Boorder (Auckland)
DC de Boorder (Auckland, New Zealand A, Otago)
SR Debur (Wellington Collegians)
GB de Castro (Horowhenua)
D de Clive Lowe (Auckland Women)
WA Dee (Nelson)
DM Deeble (Auckland A, Bay of Plenty)
DLW Deeming (Northern Districts Under-23s, Northland)
D Deere (Wanganui)
WS Deerness (Kaikorai, Wanganui)
JG Dees (Wellington)
C de Grandhomme (Auckland, Kolkata Knight Riders, Manicaland, Midlands, Nagenahira Nagas, New Zealand, New Zealand A, Warwickshire, Zimbabwe Under-23s)
RP de Groen (Auckland, New Zealand, New Zealand XI, Northern Districts)
GJ de Joux (Canterbury Under-20s, New Zealand Young Cricketers, South Canterbury)
RC de Joux (South Canterbury)
GW Delamore (Hutt Valley)
I Delamore (Thames Women)
B Delaney (Midlands)
J Delaney (Nelson)
LSJ Delaney (Nelson)
de Latour (Oamaru)
M de Lautour (Auckland Under-20s)
AK Dellaca (Buller)
HN Dellow (Canterbury)
MC Dellow (Kaipara Flats)
BJ de Lore (umpire)
HS de Maus (Canterbury)
JS D'Emden (Canterbury, Hawke's Bay, South Canterbury, Southern Tasmania Cricket Association, Timaru)
Dempsey (umpire)
DA Dempsey (Canterbury)
J Dempsey (Waikato)
JM Dempsey (umpire)
SW Dempsey (Trentham XI)
CS Dempster (Leicestershire, New Zealand, Scotland, Warwickshire, Wellington)
EW Dempster (New Zealand, Wellington)
R Dempster (North Otago)
RS Dempster (Taranaki)
S Dempster (Central Districts Under-20s)
TM Dempster (John McGlashan College, Otago Under-17s)
L de Muth (Rangitikei)
Denby (Southern Hawke's Bay)
H Denby (Manawatu)
NW Denby (Victoria University, Wellington, Victoria University, Wellington Second XI)
B Dench (Northern Districts Under-17s)
O Dench (Tauranga Intermediate School)
HFC Dencker (Nelson)
HEH Denham (Canterbury)
J Denham (Canterbury)
J Denham (Wanganui Women)
L Denia (Canterbury, West Coast (South Island))
BV Denison (umpire)
L Dennan (Wanganui Women)
T Dennehy (West Coast (South Island))
G Dennes-Wilson (Wairarapa)
TA Dennis (Nelson, Southern Hawke's Bay)
B Dennison (umpire)
Denny (umpire)
L Denny (King's School, Auckland)
L Denny (King's School, Auckland)
CB Denshire (South Canterbury)
WB Denshire (Nelson)
B Dent (Ngakawau)
JA Dent (umpire)
TH Dent (Hawke's Bay)
Denton (Oamaru)
Denton (Oamaru)
BR De Raat (Royal New Zealand Air Force)
AC Dermer (umpire)
AA de Rose (Raroa Normal Intermediate School)
A Desai (Hamilton, Northern Districts Under-18s, Northern Districts Under-19s)
N Desai (Hutt Valley High School Boys, Naenae Old Boys, Upper Hutt)
S Desai (Auckland Under-17s)
V Desai (Taita)
V Desai (Wellington Under-19s)
Z Desai (Karori)
I Des Forges (Auckland XI)
SPD de Silva (Taita, Wellington Emerging Players, Wellington Under-19s)
JW de Terte (Central Districts)
AP Devcich (New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Northern Districts, Trinbago Knight Riders)
LA Devereaux (Suburbs-New Lynn)
M Devereux (Central Otago, New Zealand Under-19s, Wellington Under-19s)
TA Devereux (Wellington Women)
WJ Devereux (New Zealand Women, Wellington Women)
F de Villiers Jr (Marlborough)
AJ Devine (Canterbury B Women, Southern Districts Women)
D Devine (Hawke's Bay)
HS Devine (Canterbury Under-17s)
SFM Devine (Adelaide Strikers Women, Canterbury Women, Loughborough Lightning, New Zealand Women, South Australia Women, Warwickshire Women, Wellington Women, Yorkshire Diamonds)
SP Devine (Wellington Under-19s)
AJ Devlin (Canterbury)
PC Devlin (Canterbury Under-23s, North Canterbury)
CSJ Devonshire (Lindisfarne College)
M Devonshire (Hereworth Intermediate School)
Dewar (South Canterbury)
CD Dewar (West Coast (South Island))
CJ Dewar (umpire)
E Dewar (West Coast Women)
R Dewar (Palmerston North Boys High School)
HM Dewdney (scorer)
NE Dewdney (Thames Valley, Waikato)
Dewe (Manawatu)
AE Dewes (Auckland)
D D'Ewes (Horowhenua and Kapiti)
A DeWitt (Athletic)
D Dexter (Upper Hutt)
Dey (Otago)
A Dey (umpire)
JP Dey (scorer)
Aditya Dhadwal (Auckland Under-18s, Auckland Under-19s, Mount Albert Grammar School)
Amit Dhadwal (Mount Albert Grammar School)
SN Dhambagolla (St Kentigern College, Auckland)
I Dhambayola (St Kentigern College, Auckland Girls)
D Dheda (umpire)
EH Diack (Hawke's Bay, Southland)
G Diack (Napier Technical Old Boys)
GC Diack (Napier Technical Old Boys)
BJ Diamanti (Canterbury, Central Districts, New Zealand, New Zealand A)
AR Dias (Johnsonville, Scots College, Wellington)
Dick
A Dick (umpire)
AE Dick (New Zealand, New Zealand XI, Otago, Wellington)
B Dick (North Otago)
J Dick (South Canterbury)
M Dick (North Otago)
P Dick (Southland)
S Dick (North Otago)
TW Dick (umpire)
CRW Dickel (Canterbury, Otago)
THV Dickel (Otago)
E Dickens (Auckland Under-17s)
G Dickenson (New Zealanders)
CJ Dickeson (Northern Districts Under-22s)
CW Dickeson (Northern Districts)
GG Dickeson (Northland)
EHS Dickey (umpire)
J Dickey (Otago Under-20s)
L Dickey (Auckland Women, North Shore Women)
B Dickie (Medbury School)
E Dickie (North Shore Women)
B Dickinson (Midlands)
F Dickinson (Otago Women, Otago Women Second XI)
G Dickinson (Canterbury)
G Dickinson (Northern Districts Second XI)
GR Dickinson (New Zealand, Otago, Wellington)
J Dickinson (Canterbury Women)
JH Dickinson (Hutt Valley)
S Dickinson (North Otago)
Dickson (Nelson)
E Dickson (Canterbury Women)
EJ Dickson (Canterbury Women, New Zealand Women)
H Dickson (Canterbury Under-17s)
HB Dickson (Northern Districts Under-17s)
I Dickson (Rangitikei)
IK Dickson (Invercargill Women, Southland Women)
J Dickson (Hawke's Bay)
JFW Dickson (Wellington)
JM Dickson (Central Districts Under-18s, Taranaki Wanderers)
L Dickson (Rangitikei)
RH Dickson (Canterbury Women)
S Dickson (Naenae)
SC Dickson (Central Districts Women, Surrey Women, Wellington Women)
G Diederich (Manawatu)
L Diehl (umpire)
M Diehl (Otago Women)
N Diggs (Canterbury Women)
Dignan (Ashburton County)
RR Dilks (Manawatu)
KG Dill (Kaipara Flats, Northland)
C Dillon (West Coast (South Island))
J Dillon (Ashburton County)
M Dillon (Marlborough Boys College)
JL Dinan (Hamilton Boys High School)
MH Dind (Wellington)
DD Dine (Hawke's Bay)
BMJ Dineen (Canterbury, Central Districts)
D Dingle (Taita, Taita Second XI)
L Dingle (Wairarapa)
L Dingle (Taita, Taita Second XI)
BR Dinneen (Bay of Plenty)
AJ Dinwiddie (Wanganui)
KF Diprose (Taranaki)
WG Ditchfield (Otago)
M Divehall (Bay of Plenty, Mount Maunganui)
FM Diver (Northern Districts Under-19s, Thames Valley, Upper Valley)
RJ Diver (Northern Districts)
T Divers (Otago Women, Otago Women Second XI)
Dixon (Hawke's Bay)
A Dixon (Bay of Plenty, Hamilton)
A Dixon (Canterbury Under-17s)
B Dixon (Otago Women Second XI)
C Dixon (Southland)
CG Dixon (Otago Second XI)
CP Dixon (Hutt Districts, Wellington A)
DC Dixon (Southland)
ER Dixon (Auckland)
G Dixon (West Coast (South Island))
G Dixon (Otago Under-20s)
G Dixon (Canterbury Under-20s)
GH Dixon (Otago)
J Dixon (Wellington Women)
J Dixon (Balmacewen Intermediate School)
NA Dixon (Auckland Women, New Zealand Women)
RS Dixon (scorer)
S Dixon (Hamilton)
S Dixon (scorer)
TA Dixon (Albion, Otago Under-18s)
WG Dixon (Otago)
K Doar (Whangarei Girls High School)
C Dobbie (umpire)
J Dobbie (Otago Under-19s, Otago Under-20s)
Dobbs (Nelson)
KP Dobbs (Canterbury Under-20s)
PW Dobbs (Otago)
K Dobbyn-Dodunski (New Zealand Deaf)
Dobie (Auckland)
EA Doble (Wanganui)
JK Doble (Wanganui)
JM Dobson (Southern Hawke's Bay)
N Dobson (Auckland Women)
T Dobson (Medbury School)
AM Dodd (New Zealand Women, Wellington Women)
AM Dodd (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Dulwich College, Hamilton, Hawke's Bay, Otago Under-23s, Surrey Second XI)
C Dodd (Nelson)
C Dodd (St Kentigern College, Auckland Girls)
G Dodd (Hutt Districts)
MJ Dodd (North Otago, Otago Under-19s)
N Dodd (Central Districts Under-17s)
NC Dodd (New Zealand Women, Northern Districts Women)
O Dodd (St Kentigern College, Auckland Girls)
P Dodd (Thames Valley)
C Dodds (Denniston Dog Old Boys)
M Dodds (Counties Manukau, Parnell)
M Dodds (Central Districts Under-20s)
S Dodds (Midlands, Waikato Valley)
JF Dodgson (Canterbury Women)
Dods (Poverty Bay)
HA Dods (Wanganui)
CEC Dodunski (Northern Districts Women)
J Dodunski (Waikato)
MR Dodunski (Hamilton, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northern Districts Under-23s)
Doherty (South Taranaki)
FEA Dohnt (umpire)
A Doig (Horowhenua)
AD Doig (Ashburton County)
J Doig (Ashburton County)
J Doig (North Otago)
JA Doig (Southland)
K Doig (North Otago)
P Doig (Ashburton County)
P Dolan (Counties)
SW Doleman (Auckland Second XI, Bay of Plenty, Northern Districts Second XI, Northern Districts Under-22s, Poverty Bay)
EM Dombroski (Palmerston North Girls High School)
JW Dombroski (Taranaki)
B Domigan (Burscough, Otago, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
JM Domigan (Canterbury Country, Central Otago, South Hampstead, Southland)
DL Donald (Northern Districts)
G Donald (Hamilton)
K Donald (Rangi Ruru Girls School)
L Donald (Tai Tapu School)
R Donald (Wanganui)
R Donald (Tai Tapu School)
S Donald (Rangi Ruru Girls School)
CW Donaldson (Wellington Under-19s)
G Donaldson (Southland)
GT Donaldson (Wellington)
IH Donaldson (Southland)
JB Donaldson (Auckland)
K Donaldson (Southland)
N Donaldson (North Otago)
RAP Donaldson (West Coast Women)
RH Donaldson (West Coast (South Island))
S Donaldson (Karori)
SJC Donaldson (Raroa Normal Intermediate School)
T Donaldson (Manawatu)
T Donaldson (Karori)
ZGC Donaldson (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
TC Dondeli (umpire)
AE Doneghue (Wellington)
BH Donkers (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Christchurch Boys High School, New Zealand Under-18s)
BH Donkers (Otago Under-19s)
BP Donkers (Canterbury)
GH Donne (Bay of Plenty, Otumoetai Cadets)
J Donnell (Mount Albert Grammar School)
Donnelly (Tawa)
A Donnelly (Taranaki)
A Donnelly (Franklin, Northland)
AT Donnelly (New Zealanders)
D Donnelly (Poverty Bay)
IT Donnelly (Auckland)
JPT Donnelly (Canterbury, Northern Districts)
K Donnelly (Auckland Under-19s)
K Donnelly (Central Districts Under-17s)
L Donnelly (Eastern Suburbs)
MP Donnelly (Canterbury, Marylebone Cricket Club, Middlesex, New Zealand, New Zealand Services, Oxford University, Warwickshire, Wellington)
SJ Donnelly (New Zealand Blind)
TJ Donnelly (King's College, Auckland)
E Donoghue (South Canterbury)
S Donohoe (Tahuna Intermediate School)
Donohue (New Zealand Teachers)
E Donohue (New Zealand Teachers)
E Donohue (South Canterbury)
Donovan (Auckland)
Donovan (Onehunga)
C Donovan (Otago)
M Donovan (Midlands)
RJ Donovan (Wairarapa)
BJK Doody (Canterbury, New Zealand Academy)
H Doody (Canterbury Under-17s)
JK Doody (umpire)
LM Doody (North Canterbury)
TJD Doody (Canterbury Country)
J Doogue (King Country)
LR Doolan (Essex Women, New Zealand Women, Nottinghamshire Women, South Australia Women, Wellington Women)
PM Dooley (Buller)
J Dore (South Canterbury)
RE Dore (umpire, scorer)
MEF Dormer (Auckland)
WH Dormer (South Taranaki, Taranaki)
N Dorreen (Canterbury)
PM Dorward (Canterbury Women Second XI)
RB Dossett (umpire)
R Doubell (Westlake Boys High School)
AV Doubleday (Canterbury Women Second XI)
WP Douch'e (Auckland Under-20s)
A Dougan (Poverty Bay)
JG Dougan (Hutt Valley)
JP Dougan (Hawke's Bay, Hutt Valley, Wellington Under-20s)
W Dougan (umpire)
HJ Dougherty (Central Districts Women)
DM Doughty (Wellington Women)
Douglas (South Taranaki)
AJ Douglas (Hawke's Bay)
AJ Douglas (umpire)
AS Douglas (Taranaki)
BA Douglas (Takapuna)
CRN Douglas (Auckland Under-17s, King's College, Auckland)
D Douglas (Wellington Women)
GM Douglas (Auckland Second XI, Auckland Under-22s, Northern Districts Second XI, Wellington Second XI)
GW Douglas (Central Districts)
H Douglas (Northern Districts Under-19s)
H Douglas (South Canterbury)
HB Douglas (North Shore Women)
J Douglas (Bay of Plenty)
MW Douglas (Central Districts, New Zealand, New Zealand XI, Wellington)
P Douglas (Nelson Women Second XI)
R Douglas (Nelson Women)
S Douglas (Otago)
T Douglas (Buller)
W Douglas (Otago)
WM Douglas (Otago)
GC Doull (Counties, Franklin)
JD Doull (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
JM Doull (Franklin)
LJ Doull (Wellington)
ML Doull (Otago Women)
SB Doull (New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Northern Districts)
J Dove (umpire)
KT Dovey (Mount Maunganui)
B Dow (Wanganui)
EH Dow (Poverty Bay)
JC Dow (Poverty Bay)
PH Dow (Poverty Bay)
J Dowd (Auckland Under-19s)
ES Dower (New Plymouth Boys High School)
AJ Dowie (Lindisfarne College)
RT Dowker (Canterbury)
BJ Dowling (Southland Women)
GT Dowling (Canterbury, New Zealand, New Zealand XI)
M Dowling (Central Otago)
Down (Poverty Bay)
Down (Hawke's Bay)
LR Down (Auckland Women, Oxfordshire Women)
JA Downer (North Shore Women)
AD Downes (Otago)
J Downes (Hawke's Bay)
LE Downes (umpire)
LW Downes (Central Districts)
TA Downes (Wellington)
TA Downes (Otago)
WF Downes (Otago)
E Downey (Raroa Normal Intermediate School Girls)
MG Downie (Counties, Counties Manukau, Northern Districts Under-20s)
ECM Dowrick (Auckland Women)
PJ Dowsett (Otago)
JW Doyle (Taita)
TJ Doyle (Canterbury Country, Hawke's Bay)
Z Doyle (Poverty Bay)
AB Drabble (Otago)
Drake
GA Drake (Canterbury Under-19s, South Canterbury)
GD Drake (Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s)
J Drake (North Auckland)
MK Drake (Bay of Plenty, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Otumoetai Cadets)
MR Drake (Wellington Under-19s)
R Drake (South Canterbury)
SM Drake (scorer)
W Drake (Marlborough)
WT Drake (New Zealand Minor Associations)
B Dransfield (Karori)
J Dravitzki (Central Districts Under-19s)
LJ Dravitzki (Central Districts Under-19s, Taranaki Wanderers)
TM Dravitzki (Central Districts)
FWP Dredge (Wellington)
HT Drees (umpire, scorer)
C Drennan (South Canterbury)
RT Drennan (umpire)
RW Drennan (Ashburton County)
WJ Drennan (Ashburton County)
DR Drepaul (Napier Old Boys-Marist)
Drew (Nelson)
Drew (umpire)
A Drew (Taranaki)
A Drew (umpire)
DJ Drew (Otago)
K Drew (Manawatu)
N Driessens (Canterbury Under-17s)
S Driessens (Canterbury Under-17s)
J Drinkall (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Howick Pakuranga)
B Drinkwater (King Country)
A Driscoll (Southland)
D Drower (Wellington Collegians)
RJ Drown (Auckland)
CJ Drum (Auckland, New Zealand, New Zealand A)
EC Drumm (Auckland Women, Kent Women, New Zealand Under-23s Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
EGC Drumm (Epsom Girls Grammar School)
HD Drummond (Nelson)
J Drummond (Hawke's Bay)
MD Drummond (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-18s, Nelson)
NA Drummond (umpire)
PB Drummond (Nelson Women)
LR Dry (Wellington)
TG Dry (Heaton Intermediate School Boys)
Dryden (Marlborough)
CH Dryden (Wellington)
S Dryden (Wanganui)
WE Dryden (Wellington)
OF Dryland (Marlborough)
G Drylie (Hutt Valley, Marlborough)
RPO Drysdale (Bay of Plenty, Derbyshire Second XI, Leicestershire Second XI, Mount Maunganui, Poverty Bay, Scholes, Shelley, Spondon)
LV du Burgess (scorer)
MJ du Chateau (Wellington Under-20s)
VH du Chateau (Wellington)
N Ducker (Athletic)
AG Duckmanton (Canterbury)
G Duckworth (scorer)
LR Dudding (Central Districts)
C Dudley (Otago Women Second XI)
M Dudman (Rangitikei)
FJ Dudson (Auckland Grammar School)
MJ Dudson (Auckland Grammar School)
ET Dufaur (Auckland)
PPE Dufaur (Auckland)
A du Feu (Nelson)
J du Feu (Nelson)
MG Duff (Canterbury B Women)
P Duff (Central Otago)
SW Duff (Central Districts)
WA Duff (umpire)
P Duffield (South Canterbury)
SL Duffill (Central Districts Women)
Duffy (Central Districts A)
CH Duffy (Hutt International Boys School)
G Duffy (Central Otago)
JA Duffy (New Zealand A, Otago)
K Duffy (Horowhenua and Kapiti)
MM Duffy (Otago Second XI, Otago Under-23s)
RJ Duffy (Wellington)
RM Duffy (Otago)
T Duffy (St Hilda's Collegiate Secondary School)
J Dufty (Waikato)
M Duggan (Celtic)
M Duggan (Southland Women)
SP Duggan (Canterbury A)
DJ Duke (Albion, Brooklands, Kaikorai, Otago Under-17s, Otago Under-19s, Otago Under-23s)
LS Duke (Canterbury Women Second XI)
L Duley (Wairarapa)
DP Dumbleton (Wellington)
H Du Murier (Tawa Intermediate School)
D Dunbar (Taranaki)
A Duncan (Otago Women)
AAK Duncan (Wellington)
AC Duncan (Athletic, Buller, Canterbury A, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
ADS Duncan (Wellington)
AG Duncan (Rangitikei)
AJ Duncan (Hutt Valley, Wellington Under-20s)
AW Duncan (Wellington)
B Duncan (Central Otago)
BM Duncan (Auckland Women, New Zealand Women)
DS Duncan (Otago Women)
FM Duncan (Wellington Women)
G Duncan (Athletic)
GHR Duncan (Central Districts)
H Duncan (Otago)
J Duncan (Rangitikei)
J Duncan (Nelson)
J Duncan (Christ's College, Christchurch)
M Duncan (Wairau)
N Duncan (Otago Women Second XI)
OL Duncan (Havelock North High School)
P Duncan (Northern Districts Under-22s, Poverty Bay)
P Duncan (Otago Under-20s)
SF Duncan (Otago)
WA Duncan (Rangitikei)
WM Duncan (Northern Districts)
Dundas (umpire)
A Dundon (Wairarapa)
DAD Dundon (Auckland-Manukau, Cornwall, The Hills)
WW Dunkley (umpire)
Dunlop (scorer)
DEL Dunlop (Canterbury)
F Dunlop (South Taranaki, Taranaki)
LS Dunlop (Balmacewen Intermediate School)
MH Dunlop (New Zealand Women, Wellington Women)
P Dunlop (Canterbury Women Second XI)
R Dunlop (Southland)
Dunn (Marlborough)
Dunn (Nelson)
AJR Dunn (Buller)
C Dunn (Otago Boys High School)
CJ Dunn (Counties Manukau)
CM Dunn (Auckland Under-19s)
CR Dunn (Manawatu)
D Dunn (New Zealand Blind)
EF Dunn (Auckland)
G Dunn (umpire)
GP Dunn (West Coast Women)
IG Dunn (Otago)
J Dunn (Otago Women)
J Dunn (New Zealand Blind)
JH Dunn (New Zealand Blind)
L Dunn (Northland)
MJ Dunn (Otago Women)
RJ Dunn (Southland)
SG Dunn (Central Otago)
T Dunn (Otago Under-23s)
TJ Dunn (Otago Boys High School, Otago Under-19s)
JRJ Dunne (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
MR Dunne (Marlborough)
RS Dunne (New Zealand Under-23s, Otago)
DM Dunnet (Canterbury, New Zealand Army, New Zealand Services, Otago)
SC Dunnett (Canterbury Country)
J Dunnill (South Canterbury)
B Dunning (Northern Districts)
D Dunning (Northland)
EJ Dunning (Auckland)
JA Dunning (Auckland, New Zealand, Otago, Oxford University)
JR Dunning (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
KE Dunning (Hawke's Bay)
N Dunning (Franklin)
R Dunning (Northland)
R Dunning (Counties Manukau, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
W Dunning (Northland)
WJ Dunning (Auckland Suburban)
B Dunstan (Cystic Fibrosis Invitation XI)
GLC Dunster (Otago Under-20s, Southland)
LR Dunster (Canterbury)
N du Plessis (Auckland Development Women)
JD Durand (South Auckland)
EFD Duret (Otago, Wellington)
JW Durning (South Canterbury)
D Dustin (Wanganui)
WH Dustin (Royal New Zealand Air Force, Wellington)
N Dutton (Waikato)
J Dwight (Kamo Intermediate School)
JB Dwight (Poverty Bay, Tauranga Boys College)
J Dwyer (Otago Women)
JK Dwyer (Southern Hawke's Bay, Waikato)
KF Dwyer (Auckland)
P Dwyer (West Christchurch)
PC Dwyer (Poverty Bay)
R Dwyer (Northern Districts Under-19s)
B Dyer (New Zealand Army)
LA Dyer (Wellington Women)
PW Dyhrberg (Central Districts)
H Dykes (Taranaki)
JI Dykes (umpire)
N Dykes (North Canterbury)
RA Dykes (Auckland)
S Dykes (Parnell)
SB Dykes (Northern Districts Under-17s)
H Dymock (umpire)
MH Dymond (New Zealand Women, Wellington Women)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2017 CricketArchive