CricketArchive

Australia Players (W)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

EAC Windsor (Tasmania)
T Windsor (Horsham)
WA Windsor (Northern Tasmania Cricket Association)
E Windus (Ballarat)
P Winen (South Queensland Country Colts)
Wingrove (Melbourne Medical School)
FW Wingrove (Victoria)
J Wingrove (Newcastle, Newcastle Colts, Northern Districts of New South Wales)
W Wingrove (Hunter River)
Winkfield (umpire)
J Winkleman (Richmond, Victoria Combined Public and High Schools)
Jamie Winkler (Australian Capital Territory)
Justin Winkler (Australian Capital Territory)
C Winnall (St Peter's College, Adelaide)
MH Winneke (Richmond)
Winner (Australian Services)
W Winnicott (Geelong)
CM Winning (Balmain)
CS Winning (Australian Imperial Forces)
NF Winning (Fitzroy)
SE Winning (New South Wales Colts)
W Winning (umpire)
I Winpenny (Charlestown)
CL Winser (South Australia)
JA Winson (South Australia Women Second XI)
Winter (umpire)
G Winter (North, Tasmania)
GJ Winter (South Australia)
JL Winter (Australia Under-19s)
M Winter (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
MP Winter (Australian Capital Territory)
NP Winter (South Australia)
S Winter (Sandy Bay)
V Winter (South Australia Women)
H Winter-Irving (Footscray Edgewater, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
M Winter-Irving (Footscray Edgewater)
K Winterton (Victoria Women)
BA Wintle (University)
G Wintle (South)
R Wintle (Scarborough, Western Australia Under-19s)
BJ Winton (Brisbane Under-19s, South Coast-West Moreton)
MA Winton (Fitzroy-Doncaster, Hawthorn-Monash University)
S Winton (Toombul District)
J Wirz (umpire)
G Wisden (umpire)
JB Wisden (umpire)
Wisdom (New England)
SG Wisdom (Northern Territory Invitation XI)
Wise (Hobart Town)
AB Wise (South Australia, Victoria)
C Wise (Leongatha Cricket Association)
K Wise (South Australia Under-19s Women)
L Wise (Northern Tasmania Women's Cricket Association)
P Wise (Northern Tasmania Women's Cricket Association)
S Wise (Victoria Under-19s)
C Wisely (New South Wales North Coast)
A Wiseman (South Australia Women)
B Wiseman (umpire)
C Wiseman (Randwick)
P Wiseman (New Town)
P Wiseman (South)
Wishart (umpire)
Wishart (Claremont-Nedlands)
B Wishart (Claremont-Nedlands)
E Wishart (South)
E Wishart (Richmond)
M Wishart (umpire)
MF Wishart (Prahran, Richmond)
PW Wishart (Western Australia)
SJ Wishart (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
WK Wishart (Western Australia)
J Wisniewski (Tasmania Under-17s)
K Wisniewski (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
GE Wissett-Warner (Western Suburbs)
R Witcher (Victoria Country)
A Witcombe (Old Carey)
E Witheridge (Australian Capital Territory Under-17s)
C Withers (Sydney University)
H Withers (New South Wales Combined First Grade)
J Withers (Federal Capital Territory Cricket Association)
P Withers (Sydney Metropolitan)
T Withers (Old Essendon Grammarians)
CF Withington (PJ Beames' XI)
CF Withington (Footscray, Hawthorn-East Melbourne, St Kilda)
R Withoos (Queensland Under-17s Women)
D Witney (Warracknabeal)
AG Witt (St Kilda)
CP Witt (New South Wales Under-19s, Northern District)
K Witt (Yass)
R Witte (Northern Territory Under-19s)
A Wittensleger (Bentley)
GA Witton (Prahran)
AC Wivell (Wallsend)
TG Wodak
NE Woellner (University of New South Wales President's XI)
D Woerner (Northern Territory Under-17s)
JL Woerner (Australia Under-23s Women, South Australia Women)
S Woewodin (Cricket Australia Chairman's XI)
DG Wolfe (Footscray, Footscray-Victoria University)
J Wolfe (Daylesford)
MF Wolfe (Western Australia)
O Wolfe (Melbourne University)
H Wolff (Matthew Flinders Anglican College)
Wollaston (St Peter's College, Adelaide)
EG Wollaston (Ballarat)
R Wolley (Tasmania Under-19s)
D Wolseley (Victoria Country)
G Wolstenholme (Hunter Valley)
SJ Womersley (University)
B Wonders (Australian Capital Territory Under-18s Women)
C Wong (Western Australia Women)
K Wong (UTS-Balmain)
R Wong (Crookwell)
WK Wong (Australian Capital Territory Women)
Wood (umpire)
Wood (scorer)
Wood (Cumberland)
Wood (Sydney Metropolitan)
A Wood (Horsham)
A Wood (Tasmania Under-17s Women, Tasmania Under-19s Women)
A Wood (Nepean)
A Wood (Kingston Saints)
AC Wood (South Melbourne)
ACJ Wood (New South Wales)
AF Wood (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-19s)
B Wood (umpire)
B Wood (Southern Districts of New South Wales Second XI)
B Wood (New South Wales Western Districts)
B Wood (umpire)
BF Wood (New South Wales Second XI)
C Wood (Australian Old Collegians)
C Wood (Queensland Under-15s Women)
C Wood (Ipswich Pioneers)
CC Wood (Tasmania)
CN Wood (Western Australia Second XI, Western Australia Under-19s, Western Australia Under-23s)
D Wood (Western Australia Under-19s)
D Wood (Royal Park and Brunswick)
D Wood (Northcote)
DF Wood (North Melbourne)
DJ Wood (Sunraysia Poms)
DM Wood (Auburn, Macquarie University)
DR Wood (Blaydon)
E Wood (Illawarra)
G Wood (Northern New South Wales)
G Wood (Beaumaris)
G Wood (St Kilda)
GM Wood (Australia, Western Australia)
HL Wood (South Australia)
I Wood (Australia Over-60s)
IJ Wood (University, Victoria Colts)
J Wood (Tamworth)
J Wood (Newcastle)
J Wood (Crookwell)
J Wood (Newtown and Chilwell)
J Wood (Guildford Grammar School)
J Wood (umpire)
JG Wood (Frankston Peninsula, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s, Victoria Under-23s)
JL Wood
JP Wood (Queensland Under-17s)
JR Wood (New South Wales)
K Wood (New South Wales Country, Newcastle)
L Wood (South Esk)
M Wood (New South Wales Far North Coast)
M Wood (Parramatta)
M Wood (Newtown and Chilwell)
M Wood (Gold Coast)
MA Wood (New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s)
N Wood (Victoria Women)
N Wood (New South Wales Under-19s)
NA Wood (Australian Cricket Academy)
OT Wood (Yass)
PB Wood (Western Australia)
R Wood (Victoria Women)
R Wood (Tasmania Under-19s Women)
S Wood (Albury and Border Associations)
S Wood (Riverina)
S Wood (umpire)
S Wood (Victoria Country)
S Wood (St Peter's College, Adelaide)
SA Wood (Victoria Country)
SG Wood (Queensland Under-17s)
TB Wood (New South Wales Colts, Sydney Metropolitan Second XI)
TJ Wood (Auburn)
W Wood (New South Wales)
W Wood (umpire)
W Wood (Goulburn)
W Wood (Fitzroy)
P Woodall (Mirboo North)
RM Woodall (Dandenong)
S Woodards (Barossa)
M Woodberry (Tasmania)
GA Woodbridge (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-19s)
Woodburn (Stawell)
F Woodburn (University)
WJG Woodbury (Victoria)
AJ Woodcock (Australia, South Australia)
D Woodcock (Loganholme)
Wooden (Singleton)
PM Wooden (Arbroath United, Carlton, Hong Kong, New South Wales Institute of Sport, New South Wales Under-19s, St George)
WJ Wooden (Newcastle, Northern Districts of New South Wales)
AD Woodford (Fitzroy)
JRH Woodford (South Australia, Victoria, Victoria XI)
PJ Woodford (scorer)
R Woodford (Camberwell)
M Woodforth (Queensland Deaf)
BSA Woodfull (Carlton, South Melbourne)
HTC Woodfull (Melbourne, Prahran, University)
MB Woodfull (Hawthorn-East Melbourne)
WM Woodfull (Australia, Victoria)
WT Woodfull (St Kilda)
J Woodger (Monaro Cricket Association)
M Woodhams (St Kilda)
DJ Woodhead (Western Australia)
M Woodhead (South Shields, Washington)
MA Woodhead (Fremantle)
K Woodhill (Southern Districts of New South Wales)
TA Woodhill (Grange)
Woodhouse (Kalgoorlie (Goldfields Premiers))
Woodhouse (Fancy Dans)
G Woodhouse (St Kilda)
P Woodhouse (Richmond)
RE Woodhouse (Melbourne)
SJ Woodhouse (scorer)
WT Woodhouse (Richmond, South Melbourne, St Kilda)
J Wooding (umpire)
K Wooding (Nyah District)
MH Woodley (St Peter's College, Adelaide)
P Woodley (North Melbourne)
R Woodley (Northern New South Wales Under-19s)
DP Woodman (Victoria Country)
GR Woodman (umpire)
V Woodman (umpire)
FD Woodriff (Nepean)
FH Woodriff (Nepean)
D Woodruff (scorer)
JC Woodruff (Port Melbourne)
KP Woodruff (St Kilda)
L Woodruff (Tasmania Under-17s Women, Tasmania Under-19s Women)
Woods (Royal Australian Artillery)
Woods (Sydney Juniors)
Woods (Goulburn)
Woods (New South Wales)
Woods (Midland-Guildford)
B Woods (North, Southern Tasmania Cricket Association)
B Woods (New South Wales)
BD Woods (Western Australia Country)
BJ Woods (Ringwood)
BR Woods (Ringwood)
C Woods (New South Wales Country Second XI)
D Woods (New South Wales Country)
E Woods (Albury)
E Woods (St Peter's College, Adelaide)
G Woods (Ballarat)
G Woods (South)
H Woods (Federal Capital Territory Cricket Association)
H Woods (Williamstown)
J Woods (Western Australia Country)
J Woods (Northcote)
JA Woods (Tasmania)
L Woods (New South Wales Country, Newcastle, South Australia Under-19s)
L Woods (New South Wales Country)
M Woods (New South Wales XI Women)
MS Woods (Launceston, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
N Woods (South Australia Second XI, South Australia Under-19s)
N Woods (Yass)
N Woods (Southern Tablelands)
NA Woods (Australian Capital Territory)
P Woods (Australian Capital Territory President's XI)
PR Woods (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-19s)
PR Woods (St Kilda)
R Woods (New South Wales Under-17s, Riverina)
R Woods (umpire)
RB Woods (umpire, referee)
RG Woods (University)
SM Woods (Prahran)
SMJ Woods (A Priestley's XI, Australia, Cambridge University, England, Gentlemen, Gentlemen of the South, Marylebone Cricket Club, Somerset, South, The Rest, West)
T Woods (Southern New South Wales B)
W Woods (Albert Cricket Club, Armidale)
JJ Woodstock (Maryborough)
E Woodward (Orange)
G Woodward (Australian Capital Territory Under-16s)
KJ Woodward (Balcatta)
L Woodward (Port Melbourne)
RW Woodyard (Queensland Country, South Queensland Under-17s)
T Woolard (Newcomb and District)
M Woolbridge (Keilor)
Woolby (Bendigo)
AH Woolcock (South Australia)
C Woolcock (Gosnells)
G Woolcock (Australian Country XI)
S Woolcock (referee)
Woolcott (Manly)
LW Woolcott (St Kilda, University)
A Wooldridge (Queensland Under-19s Women)
A Wooles (umpire)
HV Woolf (Hawthorn-East Melbourne)
LR Woolf (Hawthorn-East Melbourne)
LS Woolf (Victoria)
S Woolf (Coburg)
F Woolff (umpire)
CG Woolford (South Australia Country)
G Woolford (Australian Country XI)
G Woollaston (Ballarat)
FB Woolley (Tasmania)
HT Woolley (Tasmania)
R Woolley (Tasmania Under-19s)
RD Woolley (Australia, Tasmania)
S Woolley (South Launceston)
R Woollston (Newcastle)
BA Woolmer (Merewether, New South Wales Country, New South Wales Second XI, Newcastle)
GR Woolmer (New South Wales)
S Woolmer (Newcastle Under-19s)
A Woolridge (Queensland Under-19s Women)
RJ Woolridge (umpire)
R Woolston (New South Wales Country, Newcastle)
S Woolway (Queensland Women)
M Woosnam (Western Australia Women)
T Wooster (North Sydney)
Wootten (Benalla)
Wootton (Benalla)
AW Wootton (Hawthorn-East Melbourne)
HS Wootton (Hawthorn-East Melbourne, Prahran)
JD Wootton (Western Australia Country)
JR Wootton (Victoria)
L Wootton (University)
R Wootton (Richmond)
RJ Wootton (Carlton)
SE Wootton (Victoria)
J Worburn (Illawarra)
CR Worden (Prince Alfred College, Adelaide)
CW Wordsworth (New South Wales, Otago)
JA Workman (Australian Services)
G Worland (Manly)
G World (Collingwood)
G Worley (New South Wales North West Zone)
SF Wormald (Nollamara)
S Wormersley (Melbourne University)
Worrall (Maryborough)
DJ Worrall (Melbourne Stars, South Australia)
J Worrall (Australia, Victoria)
L Worrall (Bairnsdale)
J Worrell (Dandenong)
P Worsfold (Western Australia Under-17s)
W Worsley (Tasmania Country)
Wortell (Bendigo)
GP Worth (umpire)
PD Worth (Queensland Country Colts, South Queensland, South Queensland Colts, Sunshine Coast Gympie)
W Worth (Royal Australian Air Force)
Worthington (Queensland I Zingari)
Worthington (Midland-Guildford)
AFB Worthington (St Peter's College, Adelaide)
G Worthington (scorer)
K Worthington (Western New South Wales)
L Worthington (Western Australia Women)
MT Worthington (Footscray Edgewater, Geelong)
PC Worthington (Western Australia)
J Worthley (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
S Worthley (South Australia Under-19s)
W Worthy (Australian Capital Territory, Federal Capital Territory Cricket Association)
RW Wortmeyer (umpire)
DS Wotherspoon (New South Wales Country Colts, New South Wales Institute of Sport, New South Wales Second XI, New South Wales Under-19s, North Sydney)
K Wotton (Moss Vale)
RCA Wotton (Hawkesbury, New South Wales Western Districts, Northern New South Wales, Western New South Wales)
SJ Wotton (Strathfield)
S Wragg (Manly Masters)
J Wragge (Australian Old Collegians)
DG Wraith (University)
J Wrankmore (umpire)
Wray (Geelong)
AP Wray (Melbourne University, Prahran, Victoria Under-17s)
TF Wray (Victoria)
Wren (39th Regiment)
AJ Wren (Collingwood)
H Wren (Candelo, Wagga Wagga)
W Wren (Candelo)
WA Wriedt (North Melbourne)
BA Wrigglesworth (Australian Old Collegians, Sale-Maffra Cricket Association, Victoria Country)
GJ Wrigglesworth (Bundalaguah)
IA Wrigglesworth (Marylebone Cricket Club, Victoria)
N Wrigglesworth (Australian Old Collegians, Sale-Maffra Cricket Association)
TD Wrigglesworth (Bundalaguah, Carlton, Sale-Maffra Cricket Association, Victoria Country, Victoria Under-17s)
Wright (High Wycombe)
Wright (Inglewood)
Wright (umpire)
Wright (Orange)
Wright (Maryborough)
Wright (Sydney University)
Wright (St Peter's College, Adelaide)
A Wright (Brisbane)
A Wright (Queensland)
AW Wright (South Australia)
B Wright (Queensland Women)
B Wright (New South Wales Country, Parkes)
B Wright (Traralgon Cricket Association)
B Wright (Western Australia Country)
B Wright (Warragul Cricket Association)
BH Wright (Victoria)
BJ Wright (Saffron Walden, Saffron Walden Second XI, Western Australia Country, Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
BJ Wright (Western Suburbs)
BM Wright (scorer)
C Wright (scorer)
C Wright (South Australia Under-19s)
C Wright (Yarraville)
C Wright (New South Wales)
CD Wright (Essendon)
CDB Wright (Bohemians)
CF Wright (Coolgardie)
CJ Wright (Melbourne)
CV Wright (South Australia Country)
D Wright (Lara)
DG Wright (Glamorgan, Northamptonshire, Scotland, Somerset, Sussex, Tasmania, Victoria, Wellington, Worcestershire)
DG Wright (Carlton, South Melbourne)
DI Wright (umpire)
E Wright (Southern Tasmania Cricket Association)
E Wright (Tasmania Country)
E Wright (umpire)
E Wright (Federal Capital Territory Cricket Association)
FJ Wright (Victoria)
G Wright (New South Wales Colts)
G Wright (New South Wales Country)
G Wright (South Brisbane)
G Wright (Newcastle and Illawarra)
G Wright (umpire)
GB Wright (Northern New South Wales)
GJ Wright (South Australia)
H Wright (Fremantle, Western Australia)
HL Wright (Victoria)
HT Wright (Queensland)
I Wright (Victoria Country)
I Wright (Warrnambool)
IE Wright (scorer)
J Wright (Tasmania Second XI)
J Wright (umpire)
J Wright (Illawarra)
J Wright (Melbourne Grammar School)
J Wright (Carlton)
JM Wright (umpire)
JM Wright (North Melbourne)
K Wright (New South Wales Under-17s Women)
KJ Wright (Australia, South Australia, Western Australia)
L Wright (Australia Under-23s Women, Australian Capital Territory Women)
M Wright (umpire)
M Wright (Victoria Country)
M Wright (Victoria Under-15s Women)
M Wright (St Kilda)
MD Wright (Metropolitan Team)
N Wright (Queensland Country)
NE Wright (scorer)
NG Wright (umpire)
OR Wright (Prahran, South Melbourne)
R Wright (Northern Territory Invitation XI)
R Wright (Yarraville)
RJJ Wright (umpire)
RR Wright (South Australia)
S Wright (Victoria Blue Under-17s Women, Victoria Under-19s Women)
S Wright (Traralgon Cricket Association)
S Wright (Riverina)
S Wright (Croydon)
SD Wright (New South Wales Country)
T Wright (umpire)
T Wright (New South Wales Far North Coast)
T Wright (Essendon, Footscray Edgewater, Victoria Under-19s)
T Wright (Crusaders)
T Wright
V Wright (Northern Districts of New South Wales, Northern New South Wales)
W Wright (Maryborough)
W Wright (Riverina)
W Wright (Southern Tablelands)
WF Wright (Essendon)
WG Wright (Queensland Under-19s)
JR Wrigley (Essendon, Victoria Country, Victoria Country Cricket League, Victoria Second XI)
DK Wrixon (New South Wales Country, Newcastle)
J Wuetschner (Tasmania Under-17s Women, Tasmania Women)
L Wulf (Victoria Country)
K Wulff (Balcatta)
KR Wulff (Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
J Wulffe (Australian Transplant A, Australian Transplant B)
L Wundenberg (South Australia Under-19s Women)
SC Wundke (Cheshire, South Australia)
WK Wunhym (Collingwood)
F Wunsch (Australian Capital Territory Under-17s Women)
K Wust (South Melbourne)
Wyatt (St Peter's College, Adelaide)
A Wyatt (Manly Masters)
AA Wyatt (Oxford University, Oxford University Centre of Cricketing Excellence)
AE Wyatt (New South Wales)
B Wyatt (Leongatha Cricket Association)
D Wyatt (Pulteney Old Scholars)
G Wyatt (umpire)
I Wyatt (umpire)
J Wyatt (Northern Territory, Northern Territory Under-19s)
JN Wyatt (Casey-South Melbourne, Victoria Under-17s, Warragul Cricket Association)
R Wyatt (Manly, Warringah)
R Wyborn (New South Wales Women Second XI)
L Wyche (scorer)
AE Wyeth (umpire)
ERH Wyeth (Queensland)
GA Wyeth (Gosnells, Wanneroo, Western Australia Second XI)
I Wyeth (umpire)
M Wyker (New South Wales Country Women)
EF Wykes (umpire, referee)
R Wyld (Sunraysia Poms)
DW Wyles (North Melbourne)
KS Wyles (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
BG Wylie (Woodville South)
DJ Wylie (Clarence, South, Tasmania Cricket Association)
JD Wylie (Frankston Peninsula, Victoria Under-19s)
T Wylie (New Town, Tasmania Colts)
DR Wyllie (Western Australia Country)
JA Wyllie (Western Australia Country)
PA Wyllie (Western Australia Country)
GA Wyman (South Australia Colts, South Australia Country, South Australia Under-19s)
E Wynd (Camberwell)
Wyndham (Newcastle)
Wyndham (East Melbourne)
C Wyndham (Northern Districts of New South Wales)
H Wyndham (Carlton, East Melbourne, St Kilda, University)
R Wyndham (Northern Districts of New South Wales)
C Wynn (umpire)
GF Wynn (Australian Capital Territory)
P Wynn (Sydney University)
C Wynne (Ballarat, Victoria)
LA Wynne (Victoria)
A Wyver (Tasmania Under-19s)
IM Wyver (Clarence, South, Tasmania Colts)
R Wyver (Clarence)
J Wyvill (scorer)
K Wyvill (Queensland Women)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive