CricketArchive

Australia Players (S)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

C Soper (Gordon)
R Soper (Hamilton-Wickham)
RHJ Soper (Gordon, Hawkesbury, New South Wales Country, New South Wales Second XI, Newcastle, Newcastle Colts)
A Soplakow (Mirboo North)
Sopp (United Services)
Sopwith (Coolgardie)
S Sorbello (Australian Capital Territory Under-17s)
MJ Sorell (South Australia Colts, South Australia Cricket Association XI, South Australia Second XI)
L Sorfleet (South Perth)
LJ Sorfleet (Old Basing, Western Australia Country)
D Sorgiovani (Western Australia Under-17s)
T Sorohan (Queensland Country)
T Sorrell (South Australia Country)
G Sorrensen (North Queensland, North Queensland Under-21s)
RE Soule (Tasmania)
AJ Soulsby (umpire)
J Soulsby (umpire)
R Soulsby (South Metropolitan Cricket Association)
K Sounness (Western Australia Country)
LM Sounness (Western Australia Country)
R Sounness (Western Australia Country)
B Soutar (Morwell)
W Soutar (Victoria Combined Public and High Schools)
J Souter (University)
M Souter (Broadbeach Robina)
ME Souter (scorer)
VJ Souter (Victoria)
WD Souter (North Queensland, Rockhampton, Victoria Colts, Victoria XI)
South (Queensland I Zingari)
NR South (Auburn)
W South (New South Wales Cricket Association)
I Southall (Gippsland)
BS Southam (Australian Capital Territory, Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s, South Australia, South Australia Second XI, Woodville Rechabites)
JT Southam (Northern Territory, South Australia Second XI, Woodville Rechabites)
E Southby (Bendigo)
WEH Southerden (Gympie)
Southey (Moss Vale)
Southgate (Leeton Women)
B Southwell (Yass)
DJ Southwell (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-19s)
GR Southwell (Sydney Metropolitan, Sydney Metropolitan Colts)
H Southwell (New South Wales Under-15s Women)
HJ Southwell (South Australia)
JA Southwell (Federal Capital Territory Cricket Association)
N Southwell (Canberra Women)
H Souvlis (New South Wales Women, Queensland Women)
N Souvlis (North Queensland Country)
P Sowersby (Victoria Under-17s)
NA Sowter (Blacktown)
A Spackman (South Queensland Under-17s)
D Spackman (Crookwell)
GL Spackman (Swan Valley)
L Spackman (Rostrevor Old Collegians)
M Spageski (Australian Country XI)
A Spain (Goulburn, Southern Districts of New South Wales)
CJ Spalding (umpire)
EG Spalding (Western Australia)
J Spalding (Alberton)
WJ Spalding (umpire)
BJ Spanner (Queensland)
DF Spanner (Queensland Country, South Queensland, South Queensland Country, South Queensland Under-21s)
DG Spanner (scorer)
AJ Spargo (Bendigo, Sandhurst)
B Spargo (Roleystone Muppets)
JT Spargo (North Queensland Under-17s, North Queensland Under-19s, Norwich, Queensland Under-19s, Valley)
MR Spargo (North Queensland Under-19s, Valley)
W Spargo (Bendigo)
BW Spark (Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
TJ Sparke (Gore Court, Marylebone Cricket Club Young Cricketers, New South Wales Under-17s, Sydney, Sydney Central, UTS-Balmain)
Sparkes (Sydney Juniors)
RG Sparkes (scorer)
W Sparkes (Shoalhaven)
D Sparks (Western Australia Women)
G Sparks (Melbourne Juniors)
JW Sparks (scorer)
R Sparks (scorer)
T Sparks (Epping)
Sparrow (Goulburn)
F Sparrow (Western Australia Colts)
M Spaseski (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
J Speak (Unley)
PA Speakman (Royal Australian Air Force)
RB Speakman (Australian Services)
C Spear (Australian Capital Territory Under-17s Women)
T Spear (umpire)
FP Speare (Brisbane Colts, Queensland Colts)
H Speary (Melbourne Juniors)
R Speary (Malvern)
B Speed (South Australia Country)
J Speed (Mirboo North)
L Speed (Victoria Under-17s Women)
MW Speed
MJ Speering (South Metropolitan Cricket Association)
B Speers (Tasmania Under-17s)
NL Speirs (Victoria)
A Spence (Western Australia Country)
AJ Spence (Woodville South)
C Spence (Southern New South Wales)
DL Spence (Traralgon Cricket Association)
JX Spence (Geelong)
K Spence (Geelong West)
P Spence (Riverina District A)
PA Spence (Durham Second XI, Gloucestershire Second XI, Hampshire Second XI, Northamptonshire Second XI, Nottinghamshire Second XI, Queensland Academy of Sport, Queensland Colts, Queensland Second XI)
RA Spence (scorer)
T Spence (Geelong West)
Spencer (Gosnells)
Spencer (Perth)
Spencer (Melville)
B Spencer (Sydney University)
B Spencer (East Belmont)
BG Spencer (North Queensland, North Queensland Colts, North Queensland Country, Queensland Country)
C Spencer (Tasmania Under-15s Women)
C Spencer (AA Mailey's Bohemians)
D Spencer (Australian Old Collegians)
EL Spencer (Victoria)
G Spencer (Kingston Saints)
KN Spencer (Western Australia Country)
MP Spencer (Oakleigh)
NW Spencer (Westbury Shamrocks)
P Spencer (Western Australia Under-16s)
R Spencer (New South Wales Country)
T Spencer (Australian Old Collegians, New South Wales Cricket Association)
GB Spencers (New England)
A Sperling (Victoria Country)
G Sperling (South Gippsland)
L Sperling (Leongatha Cricket Association)
S Sperling (Leongatha Cricket Association)
B Spice (North West Sydney)
R Spicer (Parkes)
Spier (Melbourne Juniors)
A Spierings (North Geelong)
D Spiers (Ballarat)
H Spiers (umpire)
L Spiers (Echuca)
C Spies (Coomera Hope Island)
D Spies (Pennant Hills)
W Spilcker (Subiaco Marist)
AM Spillane (Tasmania)
G Spiller (Riverina)
LH Spiller (St Peter's College, Adelaide)
JP Spillman (North Queensland, North Queensland Country, Queensland Country, Queensland Under-17s)
C Spinella (St Bernard's Old Collegians)
A Spinelli (Western Australia Country)
Spinks
A Spiteri (Crusaders, Subiaco Marist)
P Spiteri (Central Gippsland Cricket Association)
Spittal (Australians)
A Splatt (Oakleigh)
M Splatt (Oakleigh)
FR Spofforth (Australia, Gentlemen, Marylebone Cricket Club, New South Wales, South, Victoria, Wembley Park)
S Spoljaric (Blyth, Budleigh Salterton, Devon, Edinburgh Academicals, Manly, New South Wales Country Colts, New South Wales Institute of Sport, Newcastle, Victoria Emerging Players)
Z Spoljaric (Newcastle City and Suburban Cricket Association)
E Sponza (Queensland Under-19s Women)
Spooner (Castlemaine)
FA Spotswood (North)
S Spotswood (New South Wales Under-17s Women, New South Wales Under-19s Women)
Spouncer (New South Wales Junior XI)
J Spouncer (Glebe)
JR Sprague (Australian Capital Territory, Australian Institute of Sport, Highfield, Stenhousemuir, Western Australia Country, Western Australia Second XI)
B Sprake (Riverina, Southern New South Wales)
L Spratt (New South Wales Country)
N Spratt (New South Wales Country, Southern New South Wales, Western New South Wales, Western New South Wales Country)
B Sprigg (South Metropolitan Cricket Association)
LD Sprigg (Upminster, Upminster, Western Australia Colts, Western Australia Country)
GA Spring (New South Wales)
S Spring (Queensland Women)
S Spring (Brisbane Women)
Z Springate (Queensland Under-19s Women)
E Sproule (Tasmania Under-17s Women)
Spry (Victoria)
G Spry (umpire)
J Spry (Swan Hill)
R Spry (Queensland)
RMF Spry (umpire)
TM Spry (Victoria Colts)
W Spry (Australian Services)
C Spurling (Sacred Heart Old Collegians)
H Spurling (Sacred Heart Old Collegians)
W Spurling (Sacred Heart Old Collegians)
Spurway (Junior Cricket Association)
G Spurway (Parramatta, Sydney Juniors)
J Spurway (Cumberland, Parramatta, Sydney Juniors)
W Spurway (New South Wales Far West)
CJ Squibb (Northern Tasmania Cricket Association, Tasmania Second XI)
D Squibb (North-West Tasmania Cricket Association, Tasmania Under-19s)
D Squibb (Latrobe)
J Squibb (Latrobe)
W Squibb (North-West Tasmania Cricket Association)
A Squire (Lord's Taverners Newcastle)
AR Squire (Western Suburbs)
M Squire (Burwood Briars)
PR Squire (Victoria Colts)
N Squires (New South Wales Women)
PH Squires (South Australia)
P Sredojevic (Petersham)
P Sreenivasan (Macquarie University)
A Srinivas (Burwood Briars)
D Srinivas (New South Wales Under-15s Women, New South Wales Under-15s Women Second XI)
S Sriskandarajah (Australian Universities)
J Stabernack (Ballarat)
Stacey (Australian Old Collegians)
BJ Stacey (Victoria)
T Stacey (South Australia Country)
M Stachow (Australian Capital Territory Second XI)
B Stack (umpire)
GB Stack (New South Wales)
J Stack (Albert Cricket Club)
WJ Stack (New South Wales)
B Stackelberg (Queensland Under-17s)
KR Stackpole (Australia, Victoria)
KW Stackpole (Victoria)
J Stackpoole (Queensland)
J Stackpoole (Sandgate-Redcliffe)
G Stacy (New South Wales Country, Southern Tablelands)
RT Staff (Queensland Colts, Queensland Country, Queensland Country Colts, South Queensland, South Queensland Colts, South Queensland Country, Toowoomba)
O Staffe (Western Australia Women)
Stafford (17th Regiment, The Garrison)
AG Stafford (Australian Capital Territory, Federal Capital Territory Cricket Association, Southern Districts of New South Wales)
CP Stafford (Mosman)
J Stafford (umpire)
JJ Stafford (umpire)
JP Stafford (Queensland Under-19s)
N Stafford (Melbourne Stars A)
R Stafford (Randwick-Petersham)
D Stagg (North)
GM Stagg (South Australia Colts)
JW Stagg (Payneham)
RM Stagg (Goodwood)
W Stagg (umpire)
P Stahmer (Campbelltown)
W Staines (Keilor)
NJ Stains (Queensland Country, South Queensland Under-19s)
NE Stalenburg (Netherlands Women, New South Wales Women, Northern Districts Women)
W Stalker (Victoria)
GA Stallard (Queensland Country, Queensland Country Colts, South Queensland Colts, South Queensland Country Under-21s, South Queensland Under-21s)
T Stallman (Brisbane University)
LN Stammers (Australia Under-23s Women, Shropshire Women, Western Australia Women)
PJ Stanbridge (Merewether, New South Wales Country, New South Wales Second XI, Newcastle, Sydney University)
P Standfast (Queensland Country Colts, South Queensland Country Under-21s)
JA Standring (Western Australia Under-17s)
C Stanek (Australian Capital Territory Under-16s)
P Stanek (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-19s, Canberra)
H Stanes (South Australia)
JG Stanes (Victoria)
Stanfield (St Peter's College, Adelaide)
C Stanford (Orange)
GE Stanford (South Australia)
L Stanford (Australian Capital Territory Women)
RM Stanford (South Australia)
C Stanger (North Queensland Under-17s)
RA Stanger (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
P Stanhope (Victoria Blue Deaf)
A Stanier (Australian Capital Territory Under-17s)
L Stankovic (Manifold Heights)
B Stanlake (Australia Under-19s, Gold Coast Dolphins, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s, Queensland Under-23s)
C Stanlake (Traralgon Cricket Association)
J Stanlake (Queensland Under-17s)
AR Stanley (Newtown and Chilwell)
D Stanley (Southern Tablelands)
GL Stanley (Queensland Country, South East Queensland Country, South Queensland, South Queensland Country)
H Stanley (Australian Capital Territory Women)
J Stanley (Western Districts of Victoria)
J Stanley (New South Wales North West Zone)
L Stanley (Old Mentonians)
R Stanley (South Australia Under-16s)
Stanton (Narrabri)
B Stanton (referee)
B Stanton (New South Wales Country)
MHT Stanton (University of New South Wales)
MJ Stanton (University of New South Wales)
N Stanton (Australian Old Collegians)
R Stanton (New South Wales Under-15s Women Second XI)
SD Stanton (New South Wales Institute of Sport, New South Wales Second XI, New South Wales Under-19s, Penrith, Sydney University)
W Stanton (New South Wales Western Districts)
R Stanwell (New South Wales North Coast)
T Stapledon (Pulteney Old Scholars)
K Staples (Georges River)
E Stapleton (Casino and Kyogle)
HV Stapleton (New South Wales)
J Stapleton (Victoria Country)
N Stapleton (Roseville)
MA Starc (Australia, New South Wales, Royal Challengers Bangalore, Sydney Sixers, Yorkshire)
R Stargatt (Sturt)
AJ Starr (New South Wales Country)
CLB Starr (South Australia)
F Starr (New South Wales Great Public Schools)
R Starr (Australian Capital Territory, New South Wales Country, New South Wales Country Colts)
A Starrett (New South Wales Country, Newcastle)
CJ Staude (South Australia Country)
AM Staunton (South Australia)
PA Staunton (Petersham, Randwick)
HC Staveley (Castlemaine, Gippsland)
L Staverley (Sale)
D Staverly (Tasmania Under-19s Women)
Steel (New England)
C Steel (Scotch College)
CT Steel (Durham Marylebone Cricket Club University)
H Steel (Western Australia Under-15s Women, Western Australia Under-18s Women)
JF Steel (East Melbourne)
JG Steel (umpire)
MR Steel (Australian Capital Territory)
Steele (umpire)
Steele (New South Wales Country)
A Steele (Victoria Combined Public and High Schools)
AM Steele (scorer)
BH Steele (Kensington, South Australia Country)
C Steele (Tamworth)
DF Steele (Australian Capital Territory Schools, Australian Schoolboys Cricket Club, South Coast-West Moreton, South East Queensland)
DM Steele (South Australia)
G Steele (North)
HC Steele (New South Wales)
J Steele (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
J Steele (South)
JA Steele (New South Wales)
K Steele (Clare)
KN Steele (South Australia)
KS Steele (Melbourne Cricket Club)
M Steele (Australian Capital Territory Under-19s)
N Steele (Melbourne Church of England Grammar School, Melbourne Grammar School)
O Steele (Prince Alfred College, Adelaide)
P Steele (Melbourne University)
R Steele (Gosford, New South Wales North Coast, Northern New South Wales)
R Steele (Clare)
RA Steele (Victoria Colts)
SJ Steele (Australian Universities)
T Steele (Prince Alfred College, Adelaide)
CL Steenholdt (Applecross)
S Steenkamer (Australian Capital Territory Women)
D Steenkamp (Alberton Cricket Association)
N Steer (Tooleybuc)
TW Steer (Victoria Country, Victoria Country Cricket League North East)
C Stefanish (Parramatta)
K Steicke (Woorinen)
CR Stein (Midland-Guildford)
H Stein (Goulburn)
JC Stein (Queensland Academy of Sport, Queensland Colts, Queensland Country, South Queensland)
MR Stein (Victoria Under-17s)
M Steinberg (Scotch College)
Steindl (Brisbane Grammar School)
HTW Steinohrt (Queensland Country)
MT Steketee (Brisbane Heat)
M Stell (Australian Capital Territory Women)
P Stelzer (scorer)
Stenhouse (New South Wales Women)
IG Stenhouse (Australia Under-19s, North Queensland Colts, North Queensland Under-19s, Queensland Colts, Queensland Country Colts, Queensland Under-16s, Queensland Under-19s)
LA Stenhouse (Queensland Country Under-19s, South Queensland Under-19s)
PE Stenhouse (North Queensland, North Queensland Colts, North Queensland Under-19s, Queensland Colts, Queensland Country, Queensland Country Colts, Queensland Country Under-19s)
RA Stenhouse
GFH Stening (New South Wales Colts)
MGE Stening (New South Wales Colts, New South Wales XI)
O Stenmark (Royal Automobile Club of Australia)
M Stenning (New South Wales Women)
A Stephen (Geelong)
B Stephen (West Indies Under-19s)
D Stephen (University of New South Wales)
E Stephen (Western Australia Country)
F Stephen (Australian Club)
GB Stephen (Sunraysia Aussies)
GJ Stephen (umpire)
P Stephen (Western Australia Country)
Stephens (Stawell)
C Stephens (Fancy Dans)
CE Stephens (Prince Alfred College, Adelaide)
E Stephens (Victoria Country)
FD Stephens (Townsville)
J Stephens (Bendigo)
JL Stephens (Victoria)
JR Stephens (Victoria)
LJ Stephens (umpire)
N Stephens (umpire)
P Stephens (Australian Capital Territory Under-19s)
R Stephens (South Australia)
R Stephens (North Clare)
R Stephens (Prince Alfred College, Adelaide)
RS Stephens (Victoria)
S Stephens (Victoria Country)
S Stephens (Hyde)
T Stephens (North-West Tasmania Cricket Association)
T Stephens (Bathurst)
WR Stephens (Break o' Day)
RB Stephensen (Queensland)
Stephenson (Coolgardie)
A Stephenson (Gippsland)
AJ Stephenson (umpire, scorer)
AT Stephenson (Limestone Cricket Club)
B Stephenson (South Australia Country)
C Stephenson (Northern New South Wales)
G Stephenson (Charlestown)
GP Stephenson (South Australia Country, South Australia County Youth)
H Stephenson (Leopold)
J Stephenson (Gordon)
L Stephenson (Sale-Maffra Cricket Association)
M Stephenson (Queensland Women)
P Stephenson (Australian Schoolboys, Sydney Metropolitan, Sydney North)
R Stephenson (Illawarra)
S Stephenson (New South Wales Schools Women, New South Wales Under-19s Women)
D Stepto (Parkes)
PD Stepto (New South Wales)
CM Sternberg (scorer)
MJ Sternberg (Queensland Country Under-19s, South Queensland, South Queensland Under-19s)
L Steven (umpire)
M Steven (North-West Tasmania Cricket Association, Tasmania Colts, Tasmania Second XI)
Stevens (Ballarat)
A Stevens (Hay)
AE Stevens (Melbourne Juniors)
AK Stevens (Australian Capital Territory, Southern Districts of New South Wales, Southern New South Wales)
B Stevens (Darwin)
C Stevens (umpire)
C Stevens (Maryborough)
D Stevens (umpire)
D Stevens (Old Mentonians)
DR Stevens (Maffra)
G Stevens (Barossa)
G Stevens (Southern Districts of New South Wales)
G Stevens (Cricketers' Club of New South Wales)
GB Stevens (Australia, South Australia)
J Stevens (Central Gippsland Cricket Association)
JA Stevens (North)
JG Stevens (New South Wales)
JH Stevens (Queensland)
JM Stevens (umpire)
JP Stevens (Latrobe)
JS Stevens (Maryborough)
JW Stevens (Victoria)
K Stevens (Victoria)
L Stevens (University)
LJ Stevens (umpire)
LM Stevens (Queensland, South Australia)
M Stevens (Victoria Women)
M Stevens (Auburn)
N Stevens (Gold Coast Dolphins)
NG Stevens (Queensland)
R Stevens (Bairnsdale Cricket Association)
R Stevens (New South Wales South Coast and Highlands)
R Stevens (Victoria Country)
RB Stevens (Victoria)
S Stevens (scorer)
S Stevens (Ararat)
S Stevens (Goulburn)
V Stevens (umpire)
W Stevens (Toowoomba)
B Stevenson (Tasmania)
D Stevenson (Australian Capital Territory)
D Stevenson (Hamilton-Wickham)
D Stevenson (Western Suburbs)
GC Stevenson (Bundaberg, Queensland Country Colts, South Queensland, Wynnum-Manly)
J Stevenson (South Australia Women)
JD Stevenson (Victoria Under-17s)
L Stevenson (Tasmania Colts, Tasmania Under-19s)
M Stevenson (Riverina District B)
M Stevenson (St Peter's College, Adelaide)
N Stevenson (Australian Capital Territory Under-18s Women)
SA Stevenson (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s, Westbury Shamrocks)
WH Stevenson (St Peter's College, Adelaide)
K Stevens-Venville (Victoria)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES

CURRENT EVENTS

View all Current Events CLICK HERE






We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive