CricketArchive

Australia Players (F)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Fletcher (Goulburn)
Fletcher (Lithgow)
A Fletcher (Monaro Cricket Association)
A Fletcher (Williamstown)
BG Fletcher (Murdoch University Melville)
BR Fletcher (Carlton, Essendon, Melbourne University, Victoria Second XI)
CE Fletcher (Sydney Metropolitan)
D Fletcher (Australian Old Collegians)
E Fletcher (Parkes)
G Fletcher (Australia Under-19s, New South Wales Under-19s)
G Fletcher (Manly)
H Fletcher (Spotswood)
J Fletcher (Crusaders)
J Fletcher (McKinnon)
JC Fletcher (Ballarat)
JE Fletcher (Moorabbin Park)
JH Fletcher (Queensland)
JR Fletcher (Queensland)
JW Fletcher (umpire)
JW Fletcher (EW Wallington's XI)
JW Fletcher (AE Sims' XI)
K Fletcher (Western Australia Women)
N Fletcher (Sydney Grammar School)
R Fletcher (Applecross)
R Fletcher (Toowoomba)
R Fletcher (Beenleigh-Logan)
S Fletcher (Australian Old Collegians)
M Flett (Australian Capital Territory Under-17s Women, Australian Capital Territory Under-19s Women)
REK Flett (Melbourne University, University)
S Flett (Western Australia Women)
CJ Flewellen (North Melbourne, Prahran)
FW Flewellyn (North Melbourne, Prahran, Victoria Colts)
AH Flexmore (South)
JMZ Flexmore (Southern Tasmania Cricket Association)
R Flindt (Sydney Metropolitan Colts)
KR Flint (Tasmania)
KR Flint (Mackay, Northern Suburbs)
J Flintoff (SJ Blues)
S Flintoff (umpire)
TJ Flintoff (Hawthorn-Waverley)
WM Flintoft (Melbourne)
T Float (umpire)
W Float (umpire)
RG Flockton (New South Wales)
Flood (Australian Club)
E Flood (Australian Club)
G Flood (Australian Capital Territory, Goulburn, Southern Districts of New South Wales, Sydney)
H Flood (Southern New South Wales, Victoria Country)
J Flood (Australian Born)
J Flood (Australian Club)
JW Flood (St Peter's College, Adelaide)
M Flood (Cooma)
T Flood (North Eastern District of Victoria)
N Florance (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
M Floreani (Sacred Heart Old Collegians)
HW Florey (St Peter's College, Adelaide)
J Floros (Northern District)
JS Floros (Brisbane Heat, Queensland, Sydney Thunder)
JS Floros (Queensland Under-23s)
M Floros (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
T Floros (Australian Capital Territory Under-17s)
G Flowers (Manly-Warringah)
G Flowers (Brunswick)
T Flowers (Clarence)
Floyd
H Floyd (New South Wales Far West)
J Floyd (Queensland)
JR Floyd (Sale City)
JR Floyd (Sale-Maffra Cricket Association)
L Floyd (New South Wales Women)
LJ Floyd (Sale City)
MR Floyd (Sale City)
RN Floyd (Sale City)
J Fly (Bendigo, Sandhurst)
Flynn (Darwin)
A Flynn (Australian Imperial Forces)
BJ Flynn (Queensland)
D Flynn (scorer)
D Flynn (umpire)
D Flynn (Wallsend)
E Flynn (Queensland Under-15s Women)
E Flynn (Australian Imperial Forces)
J Flynn (scorer)
J Flynn (Albury and Border Associations)
JD Flynn (Northern Territory)
JD Flynn (Bell Post Hill)
JM Flynn (Brisbane Colts, Queensland Colts, South Queensland Colts, Toombul)
JP Flynn (New South Wales)
JP Flynn (Carlton)
K Flynn (Australian Capital Territory)
P Flynn (University)
P Flynn (Australian Capital Territory)
S Flynn (Ringwood, Victoria Under-17s)
S Flynn (Queensland Under-15s Women)
T Flynn (umpire)
T Flynn (Castlemaine)
T Flynn (Castlemaine)
T Flynn (East Melbourne, Fitzroy)
KT Flynn-Duncombe (Wollongong)
KT Flynn-Duncombe (New South Wales Metropolitan Under-17s)
KT Flynn-Duncombe (Campbelltown-Camden Third XI)
TT Flynn-Duncombe (Wollongong)
TT Flynn-Duncombe (Campbelltown-Camden Third XI)
TB Foden (Queensland)
CG Foenander (North Melbourne, North Melbourne-Geelong)
L Foers (Malvern)
Fogarty (Cootamundra)
AC Fogarty (University)
C Fogarty (St George)
GJ Fogarty (Essex Second XI, New South Wales Under-17s)
J Fogarty (Gosford)
P Fogarty (umpire)
TB Fogarty (North Melbourne)
W Fogarty (Federal Capital Territory Cricket Association)
D Fogden (Barossa)
D Fogden (Clare)
B Fogg (East Melbourne)
S Fogg (Devonport)
D Foggarty (umpire)
I Foletta (Western Australia Under-15s Women)
Foley (Victorian Dowling Shield XI)
D Foley (Sunshine United)
DS Foley (Dandenong, Dandenong-Waverley, Richmond, Victoria Under-19s, Waverley, Waverley-Dandenong)
GI Foley (Cheshire, Marylebone Cricket Club, Queensland)
L Foley (umpire)
MF Foley (umpire)
MH Foley (Western Australia)
P Foley (Queensland Second XI)
PL Foley (St Kilda)
S Foley (Victoria Youth)
BJ Folkard (New South Wales)
G Follett (Junee)
AD Follington (TPW Tigers)
N Follington (Tamworth)
A Fong (Northern Territory Under-17s)
A Fonseka (Dandenong)
A Fonseka (Clayton District)
M Fonseka (Sydney University)
FE Fontaine (Victoria)
FE Fontaine (Carlton, Fitzroy, Northcote)
GF Fontaine (Crusaders, South Melbourne, St Kilda, Victoria Second XI)
W Fontana (Western Australia Public Schools)
T Foo (umpire)
L Foodey (Moss Vale)
A Foord (Bell Post Hill)
R Foord (Australia Under-19s, Australia Young Cricketers, Australian Schoolboys, New South Wales Under-19s, Surrey Second XI)
R Foord (Waverley)
A Foot (Lindfield)
CF Foot (Victoria)
HB Foot (Victoria)
N Foot (New Town)
Foote (Northern Districts of Victoria)
Foote (Stawell)
G Foote (Tasmania Under-18s Women)
HB Foote (umpire)
T Foote (Melbourne Cricket Club)
V Foote (Australia Under-23s Women, Western Australia Women)
B Foran (New South Wales Country Second XI)
JB Foran (Mosman)
Forbes (Perth)
A Forbes (South Australia Country)
A Forbes (umpire)
BL Forbes (Western Suburbs)
C Forbes (Riverina)
CR Forbes (South Australia XI)
D Forbes (Keilor)
DG Forbes (umpire)
DM Forbes (St Kilda, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
G Forbes (umpire)
G Forbes (Essendon)
GF Forbes (Prahran)
J Forbes (South Australia Country)
J Forbes (Western Australia Country)
J Forbes (Leongatha Cricket Association)
J Forbes (Western Suburbs)
J Forbes (Sydney Church of England Grammar School)
J Forbes (Perth)
JL Forbes (Wallsend)
K Forbes (North Melbourne)
L Forbes (Parramatta)
L Forbes (Parramatta Third XI)
TIA Forbes (Richmond, University, Victoria City Colts)
Ford (scorer)
Ford (Moss Vale)
Ford (Orange)
Ford (Manly)
Ford (Yarra Bend)
Ford (Macquarie University)
A Ford (South Barwon)
B Ford (Doutta Stars)
B Ford (Warehouse Reps)
B Ford (Hawkesbury)
C Ford (Newcomb and District)
C Ford (Macquarie University)
C Ford (Grovedale)
C Ford (Bohemians)
CM Ford (Geelong)
D Ford (Queensland Under-17s Women)
D Ford (St Josephs)
D Ford (Leopold)
DA Ford (New South Wales)
DJ Ford (Manly)
G Ford (Crookwell, New South Wales North Coast)
G Ford (Northcote, University)
HH Ford (Essendon)
J Ford (Ringwood)
J Ford (Ringwood)
J Ford (Essendon)
JE Ford (Williamstown)
JW Ford (Cardiff-Boolaroo)
K Ford (Illawarra Suburbs)
K Ford (Newcomb and District)
K Ford (Grovedale)
L Ford (Crookwell)
L Ford (Geelong, Victoria Under-17s)
L Ford (Northern District)
LD Ford (University of New South Wales President's XI)
M Ford (Tasmania Women)
M Ford (Pinjarra)
N Ford (Clarence River Association)
R Ford (Western Australia Country)
R Ford (Bayswater-Morley)
T Ford (South Australia Under-19s)
TM Ford (Dandenong)
W Ford (Bohemians)
W Ford (St Kilda)
D Fordan (Australians)
G Forde (Queensland Women)
L Forde (Sydney University)
M Forde (Old Ignatians Over-40s)
D Fordham (Mosman, Newcastle)
F Fordham (Gordon and Northern District)
G Fordham (Pulteney Old Scholars)
JJ Fordking (scorer)
H Fordyce (Darren Lehmann Cricket Academy)
MD Foreman (Western Australia Country)
R Forester (Coburg)
Forey (Fancy Dans)
G Forliano (umpire)
P Forman (South Melbourne)
H Formby (Prince Alfred College, Adelaide)
R Formica (referee)
Forrest (Army and Navy Officers)
B Forrest (Upper Great Southern Cricket Association)
D Forrest (Great Boulder)
D Forrest (Ex Students Cricket Club)
G Forrest (Riverina)
K Forrest (New South Wales North Coast)
L Forrest (South Australia Women)
L Forrest (Illawarra)
L Forrest (South Australia Country)
P Forrest (Hawkesbury)
PJ Forrest (Australia, Brisbane Heat, New South Wales, Queensland)
T Forrest (Clare)
C Forrester (East Melbourne)
C Forrester (scorer)
R Forrester (Coburg)
GM Forsaith (Western Australia)
RJ Forsaith (Western Australia Colts)
Forsarth (Australian Old Collegians)
EEB Forssberg (New South Wales)
Forster (Eltham College, Melbourne)
C Forster (Hawkesbury)
CW Forster (umpire)
DR Forster (North Melbourne)
H Forster (South)
J Forster (Victoria Country)
L Forster (Westminster College)
MA Forster (Lane Cove)
MA Forster (Eastern Suburbs Third XI)
P Forster (South Australia Under-16s, South Australia Under-19s)
SM Forster (Prahran)
WR Forster (Tasmania)
Forsyth (Moss Vale)
BS Forsyth (Dandenong, Melbourne Cricket Club, Prahran, Reigate Priory, Victoria Second XI, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s, Victoria Under-23s)
CP Forsyth (Dandenong)
DC Forsyth (Brisbane Colts, Northern Suburbs, Queensland Colts)
H Forsyth (Cricket Without Borders Women)
J Forsyth (Applecross)
P Forsyth (Maffra)
R Forsyth (Sunshine Coast Gympie)
R Forsyth (Melbourne)
RA Forsyth (Essendon, North Melbourne)
S Forsyth (Swan Valley)
Fort (Northern District)
AM Fort (Australian Old Collegians, New South Wales Country, Newcastle, Sydney Metropolitan)
A Fortescue (Carlton)
R Fortington (Box Hill)
K Fortuin (Morwell)
B Forwood (Western Suburbs)
BJ Forwood (South Queensland Under-19s)
J Foskett (New South Wales Second XI)
JD Foss (Newtown and Chilwell)
JD Foss (St Josephs)
JDE Foss (Geelong)
Foster (Candelo)
Foster (Gippsland)
Foster (Western Australia Public Schools)
Foster (University)
A Foster (Geelong)
A Foster (Western Australia Colts)
AH Foster (umpire)
B Foster (umpire)
B Foster (Sunshine United)
B Foster (CATS)
C Foster (Malvern)
CM Foster (Warnbro Swans)
D Foster (Western Australia)
D Foster (umpire)
D Foster (St Josephs)
DH Foster (Essendon, Northcote, University, Victoria Second XI)
G Foster (South)
I Foster (Lindfield)
J Foster (Bendigo)
J Foster (South Australia XI)
J Foster (Collingwood)
J Foster (Port Adelaide)
L Foster (umpire)
LA Foster (Payneham)
M Foster (Victoria Women)
M Foster (Blacktown)
M Foster (Collegians)
M Foster (Sale-Maffra Cricket Association)
M Foster (New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s, New South Wales Under-23s)
M Foster (Eastern Suburbs Third XI)
MR Foster (Victoria)
N Foster (New South Wales Country Under-17s)
N Foster (Australian Old Collegians)
NK Foster (Queensland)
NS Foster (Stockton and Northern Districts)
NS Foster (New South Wales Country)
NS Foster (Newcastle)
P Foster (Australian Capital Territory-Southern Districts, Australian Capital Territory-Southern Districts-Southern Tablelands, New South Wales North West Zone)
P Foster (Collingwood)
R Foster (South Australia Under-19s)
R Foster (Griffith)
S Foster (Mornington Peninsula Cricket Association)
SA Foster (North Melbourne)
SG Foster (Casey-South Melbourne)
T Foster (Victoria Women)
T Foster (North Clare)
TH Foster (New South Wales)
W Foster (South Australia Colts)
W Foster (Australian Old Collegians)
WH Foster (Gippsland)
DH Fothergill (Victoria)
H Fothergill (Northcote)
L Fothergill (Northcote)
AB Fotheringham (St Peter's College, Adelaide)
M Fotheringham (Blacktown)
MF Fotia (Australia Under-19s, Cheadle, Ringwood, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
J Foulis (Albert Cricket Club, New South Wales)
R Foulkes (CATS)
IW Foulsham (I Zingari Australia)
W Foulsham (Sydney Church of England Grammar School)
F Foulston (Goldfields)
RL Foulstone (Richmond)
C Fountain (New South Wales Under-17s Women)
J Fountain
J Fountain (Sunraysia Poms)
M Fountain (Bairnsdale Cricket Association)
Fowler (New South Wales)
Fowler (umpire)
A Fowler (Queensland Under-17s)
A Fowler (Camden)
E Fowler (Canterbury, Victoria)
E Fowler (North Suburban Community Cricket Association)
J Fowler (Morley)
JC Fowler (Carlton)
KJ Fowler (Eastern Downs, Queensland Country Colts, South East Queensland)
L Fowler (New South Wales Country, New South Wales North Coast, Northern New South Wales)
MA Fowler (scorer)
NA Fowler (Bundalaguah, Sale-Maffra Cricket Association)
NI Fowler (Bundalaguah)
NL Fowler (Eastern Downs, Queensland Country, South Queensland, South Queensland Country, Toowoomba)
NSD Fowler (umpire)
OC Fowler (Malvern)
RD Fowler (umpire)
RJ Fowler (Centurions Australia)
S Fowler (Western Australia Country)
TC Fowler (Malvern)
V Fowler (umpire)
W Fowler (Newcastle Cavaliers)
W Fowler (Newcastle)
W Fowler (South Melbourne)
WJ Fowler (Queensland Country Under-19s, South Coast-West Moreton, South Queensland Colts, South Queensland Under-19s)
WJ Fowler (Footscray)
WM Fowler (Prince Alfred College, Adelaide)
J Fowles (Queensland)
J Fowlie (Victoria Under-15s Women)
Fox (Bairnsdale)
Fox (Benalla)
AHN Fox (Victoria)
C Fox (New South Wales Under-16s, New South Wales Under-19s)
C Fox (Illawarra)
C Fox (Collingwood, Fitzroy, University)
D Fox (Australia House)
D Fox (New South Wales Far North Coast, Northern New South Wales)
D Fox (scorer)
D Fox (Airport West St Christophers)
F Fox (Illawarra)
F Fox (Camberwell)
G Fox (umpire)
G Fox (Collingwood)
G Fox (Northcote)
GS Fox (Melbourne University, Ringwood, University)
I Fox (Illawarra)
J Fox (Unley)
M Fox (New South Wales Country, Newcastle, Northern New South Wales)
M Fox (Australian Old Collegians)
M Fox (Western Suburbs)
N Fox (South Australia Under-17s)
NH Fox (New South Wales)
NJ Fox (Old Scotch)
R Fox (Illawarra, Southern New South Wales)
R Fox (Central Gippsland Cricket Association)
RO Fox (Prince Alfred College, Adelaide)
S Fox (Lindfield)
S Fox (Australian Universities)
SP Fox (University)
T Fox (Carlton, Melbourne Juniors, North Melbourne)
T Fox (Queensland Under-17s Women)
T Fox (Essendon)
TB Fox (West Tamworth)
WB Fox (Bendigo)
GM Foxe (Queensland Colts)
S Fragiotta (Alexander Thomson)
S Fragomeni (Western Australia Women)
N Frail (Australian Capital Territory)
A Fraine (Elsternwick)
DB Frakes (North Queensland, Queensland Academy of Sport, Queensland Country, Queensland Country Development Squad)
DB Frakes (Northern Suburbs)
D Frame (Perth)
JR Frame (New South Wales Country, New South Wales North Coast)
L Frame (New South Wales North Coast Colts)
N Frame (New South Wales North Coast Colts)
P Frame (University)
N Frampton (umpire)
France (Geelong)
CA Frances (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
S Frances (Nepean)
B Francese (North Melbourne)
AD Francey (Sandgate-Redcliffe)
B Francis (Upper Great Southern Cricket Association)
B Francis (St Vincents)
B Francis (Dandenong)
B Francis (Berwick)
BC Francis (Australia, Essex, New South Wales)
C Francis (Australian Institute of Sport, Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s, South Australia Under-19s, South Australia Under-23s)
C Francis (Southern Districts of New South Wales)
CJ Francis (Maffra)
CL Francis (South Australia)
D Francis (Toombul)
DC Francis (Northern Suburbs)
DJ Francis (Western Australia Country)
E Francis (Ipswich and West Moreton)
E Francis (Crookwell)
F Francis (Gawler)
HV Francis (University)
HW Francis (Hawthorn-East Melbourne, North Melbourne)
J Francis (Richmond)
JA Francis (Hawthorn-East Melbourne)
JC Francis (Victoria)
K Francis (Bayswater-Morley)
KR Francis (New South Wales)
M Francis (Kelmscott)
N Francis (Hoppers Crossing)
P Francis (umpire)
P Francis (Mosman Third XI)
R Francis (St Vincents)
R Francis (Dover)
R Francis (Raminea)
RA Francis (Adelaide)
RC Francis (Hawthorn-East Melbourne, Hawthorn-East Melbourne)
S Francis (umpire)
S Francis (Coolgardie)
SG Francis (Western Australia)
T Francis (Bentley)
T Francis (New England)
FM Francke (Ceylon, Ceylon Cricket Association, Queensland)
DJ Franco (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
GC Frandsen (Port Melbourne, Richmond, South Melbourne)
J Franey (Northern Territory)
A Frangoulis (Northern Territory Under-19s)
C Frank (University of Wollongong)
JG Frank (Mosman)
K Frank (Queensland Under-17s Women)
AJ Frankcomb (Tasmania Country)
RR Frankish (Western Australia)
Franklin (Fitzroy)
A Franklin (Ivanhoe, Preston)
C Franklin (Western Australia Women)
D Franklin (Collingwood)
FMM Franklin (Ballarat)
HG Franklin (Brisbane)
J Franklin (Australian Capital Territory)
JA Franklin (Australia Women, Victoria Women)
R Franklin (Western Australia Women)
RL Franklin (Queensland Colts)
T Franklin (South Australia Under-19s)
VE Franklin (Carlton)
W Franklin (North)
W Franklin (Collingwood)
TW Frankling (North Queensland, Queensland Country)
AW Franks (South Melbourne)
CWS Franks
E Franks (Australia Under-25s Women, New South Wales Women)
L Franks (Mount Pritchard-Southern Districts)
P Franks (Buckley Ridges)
W Franks
R Frare (Parramatta)
Fraser (Newcastle)
Fraser (Geelong)
Fraser (Cootamundra)
Fraser (Federal Capital Territory Cricket Association)
A Fraser (South Australia Under-19s)
A Fraser (North Eastern District of Victoria, Wangaratta)
A Fraser (Melbourne Cricket Club, Victoria)
A Fraser (Manly)
A Fraser (Newcastle)
A Fraser (Western Suburbs)
B Fraser (Toombul)
B Fraser (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
C Fraser (Bendigo)
C Fraser (Singleton)
H Fraser (Carlton)
I Fraser (University)
I Fraser (Australian Capital Territory-Illawarra Second XI)
J Fraser (Goldfields)
JP Fraser (Richmond, Victoria Country, Victoria Institute of Sport)
K Fraser (umpire)
L Fraser (East Belmont)
L Fraser (Collingwood)
L Fraser (Sunshine Druids)
LE Fraser (Tasmania A, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s, Tasmania Under-23s, The Hutchins School, Hobart)
M Fraser (umpire)
MG Fraser (Newcastle)
MJ Fraser (Australia Young Cricketers, Queensland Colts, Queensland Second XI, Queensland Under-19s)
N Fraser (Melbourne Grammar School)
NG Fraser (Queensland)
P Fraser (Queensland Women)
PS Fraser (Melbourne)
R Fraser (New England)
R Fraser (Hunter Valley)
Robert Fraser (Newcastle)
Ron Fraser (Newcastle)
RA Fraser (South Australia)
RC Fraser (Prahran)
S Fraser (umpire)
S Fraser (University)
T Fraser (New South Wales Under-17s)
W Fraser (Manly)
W Fraser (Australian Cricket Society)
WR Fraser (umpire)
E Frauenfelder (Queensland Country)
B Frawley (Old Ignatians Over-40s)
PJ Frawley (South Brisbane)
S Frawley (Sydney University)
Frayne (umpire)
S Frayne (Gordon)
S Frayne (Western Australia Public Schools)
SA Frayne (Western Australia, Western Australia Colts, Western Australia Institute of Sport Colts, Western Australia Second XI)
Frazer (South)
A Frazer (Victoria)
D Frazer (Deniliquin Women)
H Frazer (Ivanhoe Grammar School)
ID Frazer (Victoria)
K Frazer (New South Wales Cricket Association)
M Frazer (Queensland Metropolitan Colts)
R Frazer (Sydney Church of England Grammar School)
WA Frazer (North Queensland, Queensland Country)
IN Freake (Collingwood)
W Freake (Collingwood)
EJ Freame (St Kilda)
S Frecklington (New South Wales Western Zone)
D Frede (umpire)
D Frede (scorer)
EF Frederick (Fitzroy)
J Frederick (Victoria)
AG Free (Northern Suburbs, Queensland Colts)
C Free (North Hobart)
EP Free (Tasmania)
J Free (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
T Free (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
T Free (Woorinen)
N Freebairn (Sunshine Druids)
TJ Freebody (Australian Capital Territory, Southern New South Wales)
M Freeburn (Auburn)
S Freeburn (Auburn, Macquarie University)
T Freeburn (Sutherland)
T Freeburn (Bankstown)
B Freedman (New South Wales Under-19s)
DA Freedman (New South Wales)
S Freedman (Melbourne Grammar School)
J Freeland (Northern Tasmania Women's Cricket Association)
P Freeland (Tasmania Under-16s, Tasmania Under-19s)
S Freemaker (Darren Lehmann Cricket Academy)
Freeman (Maitland)
Freeman (Castlemaine)
Freeman (Bathurst)
Freeman (Singleton)
Freeman (Cootamundra)
Freeman (St Kilda)
Freeman (Dunkeld)
A Freeman (Wayfarers)
AD Freeman (Bendigo)
BT Freeman (Tea Tree Gully)
D Freeman (Northern Districts of New South Wales)
EJ Freeman (Tasmania)
EJ Freeman (Hobart Town)
EW Freeman (Australia, South Australia)
G Freeman (Maryborough, Victoria Country)
G Freeman (Australian Club)
GH Freeman (Bendigo)
GH Freeman (East Melbourne, University)
GH Freeman (Richmond)
HS Freeman (Queensland, Victoria)
J Freeman (Northern Districts of New South Wales)
J Freeman (Newcastle)
J Freeman (Collingwood)
J Freeman (Footscray Edgewater)
JM Freeman (Ringwood)
K Freeman (Balgownie)
L Freeman (Richmond)
M Freeman (Campbelltown, Petersham)
M Freeman (Lindfield)
MC Freeman (Brisbane Colts, Queensland Colts, Queensland Under-19s, Wynnum-Manly)
MJ Freeman (Boisdale-Briagolong)
MJ Freeman (Carlton, Victoria Under-17s)
MJ Freeman (Ringwood)
PR Freeman (Carlton)
R Freeman (scorer)
R Freeman (Bendigo)
R Freeman (New Lambton XI)
S Freeman (George Town)
SC Freeman (New South Wales School Teachers)
TD Freeman (Tasmania)
V Freeman (Western New South Wales Women)
WA Freeman (Essendon)
B Freemans (Fancy Dans)
J Freemantle (Hawthorn-East Melbourne)
LF Freemantle (Victoria, Western Australia)
NF Freemantle (Melbourne, University)
RM Freemantle (Melbourne)
Freemen (Bendigo)
FAW Freer (Australia, Victoria)
J Freer (umpire)
V Freer (South Australia Women)
Freestone (umpire)
Freestone sen (umpire)
A Freestone (G Parr's XI)
J Freestone (Maryborough)
J Freestone (Tasmania Under-17s)
JM Freestone (Helensvale Pacific Pines)
K Freestone (umpire)
W Freestone (Maryborough)
H Frei (Queensland)
M Frei (Mosman Third XI)
D Freiberg (umpire)
MF Freijah (Leopold)
MF Freijah (Geelong)
D Freitag (Traralgon Cricket Association)
D Freitag (Bairnsdale Cricket Association)
D Freitag (Centrals)
D Freitag (Traralgon and District)
N Freitag (Centrals)
NB Freitag (Casey-South Melbourne, Tasmania Under-23s, Traralgon Cricket Association, Victoria Country, Victoria Under-23s)
French (Sydney Juniors)
French (Carrick)
French (Gosnells)
A French (Limestone Cricket Club)
A French (Kingborough)
B French (South Queensland Under-17s)
B French (Tasmania Under-19s)
C French (Sydney Shires XI)
C French (Morley)
CM French (Redlands)
D French (Kingborough)
G French (Gosnells)
J French (North, Western Club)
J French (umpire)
J French (Queensland)
J French (Northern New South Wales)
KP French (Australian Capital Territory)
NL French (Bundalaguah)
NO French (Bundalaguah)
R French (South Queensland Under-19s)
R French (Old Australia XI)
R French (Queensland Metropolitan Colts)
R French (Queanbeyan)
RA French (umpire, referee)
RD French (Camberwell Magpies, Collingwood)
S French (North Melbourne)
SD French (Australia Under-19s, Tasmania Under-19s)
SJ French (Subiaco Marist)
WG French (umpire)
C Freshwater (Rosedale-Kilmany)
D Freshwater (South Queensland Country Colts)
G Freshwater (Central Gippsland Cricket Association)
I Freshwater (Rosedale-Kilmany)
I Freshwater (Sale-Maffra Cricket Association)
L Freshwater (Rosedale-Kilmany)
L Freshwater (Sale-Maffra Cricket Association)
S Freshwater (Latrobe)
Frew (Leeton)
DJ Frew (Charlestown)
JA Frew (South Brisbane)
JA Frew (Western Suburbs)
K Frew (New South Wales Blind)
M Frew (Gippsland, Victoria Country)
GP Frewin (Australian Capital Territory)
S Frey (Maccabi Ajax)
A Frick (Leader United)
AJ Frick (South Australia Country)
AL Frick (South Australia Under-19s)
CH Frick (South Australia Under-15s Women)
J Frick (South Australia)
K Friday (umpire)
C Friebe (St Kilda)
Z Fried (West Australian Suburban Turf Cricket Association)
Z Fried (Swan Valley)
D Friede (umpire)
P Friedlieb (umpire)
D Friedrich (Northern District)
M Friedrich
H Friend (Goulburn)
L Friend (Northcote, South Melbourne)
P Friend (umpire)
RE Friend (North Melbourne, Northcote, South Melbourne)
RG Friend (Tasmania)
S Friend (Williamstown CYMS)
S Friend (John Forrest Secondary College and Belfield Senior High School)
T Friend (Tasmania Under-17s)
Frilay (Maryborough)
DEJ Frith (Old Australia XI)
DL Frith (Wallsend)
JJ Frith (South Melbourne)
M Frith (Whitfords)
MP Frith (Belmont, Randwick-Petersham)
MTP Frith (Derbyshire Second XI, Fleetwood, New South Wales Country, St Kilda)
T Frith (Belmont)
D Fritsch (Victoria Country)
D Frizza (Victoria Women)
K Frkic (Australian Capital Territory Under-15s Women)
R Frkic (Australian Capital Territory Under-15s Women)
M Frogley (Southern Districts)
I Fromhold (Collingwood)
H Fromholtz (Riverina)
SA Fromm (Prospect)
M Frossinakis (South Australia Under-19s)
Frost (Cooma)
A Frost (scorer)
A Frost (Australian Old Collegians)
AE Frost (Tasmania)
AR Frost (South Australia)
B Frost (Australian Old Collegians)
B Frost (umpire)
GP Frost (Northcote)
H Frost (umpire)
K Frost (scorer)
MJ Frost (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-16s, Australian Capital Territory Under-19s)
N Frost (umpire)
S Frost (South Australia Under-17s)
S Frost (scorer)
SE Frost (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Colts, Australian Capital Territory Under-16s, Australian Capital Territory Under-19s)
SR Frost (Tasmania)
T Frost (Cricket Shepparton)
A Fry (Prince Alfred College, Adelaide)
A Fry (Melbourne)
DL Fry (Bundaberg, South Queensland, Wide Bay)
DP Fry (North Melbourne)
G Fry (Brighton Grammar School, Melbourne)
HJ Fry (Victoria)
J Fry (South Australia Under-16s)
JN Fry (Victoria Country)
JW Fry (Northcote)
L Fry (Victoria Country)
L Fry (Yallourn North)
M Fry (Australian Universities)
MR Fry (University)
N Fry (Australian Aboriginals)
P Fry (Northern Territory)
RJ Fry (New South Wales Second XI, Warringah)
SD Fry (umpire)
W Fry (Victoria Country)
C Fryar (Balmain)
CJ Fryar (Gordon, Petersham)
G Frydas (Altona North)
AD Fryer (Hawthorn-East Melbourne)
D Fryer (Wynnum-Manly)
J Fryer (New South Wales Central Western Districts, Parkes)
J Fryer (Lord's Taverners Newcastle)
O Fryer (Hawthorn-East Melbourne)
S Fryer (Goulburn)
K Fryett (Tasmania Women)
AMA Fuchs (South Australia Country)
SJM Fuchs (South Australia Country)
A Fuhrmann (Western Australia Women)
B Fulford (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
C Fulford (Rockingham-Mandurah)
Fuller (Victorian Dowling Shield XI)
C Fuller (Victoria White Deaf)
C Fuller (Queensland Under-15s Women)
D Fuller (New South Wales Country Under-17s)
D Fuller (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
D Fuller (Northern Territory)
D Fuller (Australian Indigenous Under-23s)
D Fuller (Lara)
G Fuller (South Australia Country)
J Fuller (New South Wales North Coast)
J Fuller (Western Suburbs)
M Fuller (New South Wales Western Zone)
MJ Fuller (Northcote)
L Fullerton (umpire)
LA Fullston (Australia Women, South Australia Women)
N Fullwood (Victoria Women)
D Fulton (Petersham)
JG Fulton (Dapto)
ME Fulton (Frankston Peninsula)
P Fulton (Sandy Bay)
R Fulton (North)
T Fulton-Kennedy (The King's School, Parramatta Junior XI)
A Fulwood (South Brisbane)
AH Fulwood (Tamworth)
DL Fulwood (Sacred Heart Old Collegians)
Funnell (umpire)
DN Funnell (umpire)
S Funnell (New South Wales Under-16s, New South Wales Under-19s)
CM Furk (High Wycombe)
E Furlan (Ryde Hunters Hill Over-40s)
MP Furlong (Sydney University)
RW Furlong (Victoria)
T Furlong (Brisbane Women, Queensland Women)
T Furlong (Queensland and South Australia Women)
Furneaux (Officers of the 4th Regiment and Gentlemen Immigrants)
W Furneaux (Malvern)
G Furner (South Queensland Colts)
Furness (Maitland)
AJ Furness (New South Wales)
J Furness (Western Australia Women)
J Furness (Northern Territory Under-16s, Northern Territory Under-19s)
T Furness (Northern Territory Under-16s, Northern Territory Under-17s)
R Furphy (Grovedale)
P Furr (umpire)
R Furtner (umpire)
G Fuss (Combined Services)
G Fuss (Australian Defence Force)
M Futcher (Tasmania)
Futter (Ballarat)
Fuzes (Australian Old Collegians)
T Fyans (North Melbourne)
A Fyfe (umpire)
M Fyfe (Croydon)
P Fyfe (New Town, South)
P Fyfe (Australian Cricket Society)
S Fyfe (Western Australia Country)
S Fyfe (Collegians)
R Fyffe (Williamstown)
S Fynn (Kallaroo)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive